Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) npera válasza Grillo (#11444) üzenetére


npera
újonc

Nálunk apám rettenetesen ellene volt a képregényeknek. De ugyanakkor nem túl sok mesét olvastunk kiskoromban. Én nagyon nehezen barátkoztam meg az iskolai kötelező olvasmányokkal, de egyes mesék, történelmi könyvek és leginkább a sci-fi viszont nagyon le tud kötni.

A mi gyerekeinken azt látom, hogy a meséket szeretik. Az esti meseolvasást kívánják, a lányom nagyon, a fiam közepesen. De szeretnek könyvet nézegetni csak úgy és rajzolni is. Az oviban lányom egyre többet rajzol, a kissrác inkább az autókba van beleszerelmesedve. Ilyenkor még simán lehet formálni őket az olvasás felé, igyekszem inkább kinyitni előttük az ajtókat mint tiltani őket valamitől. Egy dolgot nem szeretek: hogy sokat nézzenek tabletet. Picit lehet, de ne órákig szuggerálni, mert az inkább leépítő hatású.

Elég sok angol ragad rájuk a mesékből, ez is érdekes. Olyan az agyuk, mint a szivacs.

(#11452) Gabibácsi válasza Jahno (#11450) üzenetére


Gabibácsi
tag

nincs türelmem már a hekkelgetéshez,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11453) FőDudu válasza Sipi- (#11430) üzenetére


FőDudu
addikt

Az sem draga. Itt van par HP gyartmanyu - az tan 15 Euro volt.
De neked ez rohadt messze van :)

FőDudu

(#11454) Jahno


Jahno
őstag

Kellene egy jobb fényképező, mert ez így nem jött össze:

(#11455) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#11401) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az nem lehet, hogy az UK/Kanada által kiadott, elfogadó papírral mentek NZ-re, hogy az alapján fogadják el?

(#11456) Sipi- válasza Grillo (#11444) üzenetére


Sipi-
tag

Gyereke (is) válogatja. A nagyobbik fiam már 1 éves korában amikor felkelt reggel a mondókáskönyvet kellett neki olvasni. Néha hülyeséget olvastunk, mert bealudtunk közben (a gyerek nem, csak az felolvasó :) ). És nem 5 percet kellett olvasni, hanem 3/4-ed órát vagy többet. Az oviban meg is jegyezték, hogy nem tudnak olyan mondókát mondani, amit nem tud befejezni.
A kisebbik fiamat "üldözte" asszony a mondókákkal, de nem kötötte le egyeltalán.
Ez most is így van. Ha a nagyobbik kap egy könyvet, akkor azt van amikor még aznap, de maximum egy héten belül kiolvassa (most 4-es a suliban). A kisebbik fiam a könyvtárból kölcsönzött Geronimo könyvet kb. egy hónap alatt olvasta csak ki.
Telefonon szoktak játszani csak, de azt is csak hétvégén lehet, hétközben ritkán.
Hétközben csak a nagyobbik csinálja meg a napi Duolingo angol tanulását.

Nálunk is szinte minden nap van egy kis mese, csak akkor nem, ha valamiért nagyon későn fekszenek le.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11457) FőDudu válasza FőDudu (#11453) üzenetére


FőDudu
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#11458) Bujdy81 válasza -NoVa- (#11426) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jó ötlet, lesz pár nap projekt szünetem, lehet, hogy ELKEZDEM a D3-at. Ha már megvan vagy öt éve... :D

Szerk.: Persze a végén úgyis vagy lesz melóm, vagy elmegyek futni egy hosszabbat inkább... :D

[ Szerkesztve ]

(#11459) Bujdy81 válasza #09908736 (#11441) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Van ebook reader? Mármint eink, nem a tablet. Mert hátha jobban megfogja a mai fiatalt, mint egy poros könyv...

(#11460) npera válasza -NoVa- (#11419) üzenetére


npera
újonc

Ha majd nagyon penge leszek a racing quadokkal, akkor nem lenne butaság (ha-ha-ha) nekiállni egy fotózós-videózós quadnak sem.

Valami összehajtható váz. Mondjuk Tarot 650, arra mennek 15"-os propellerek.

Ez alá mehet valami kis gimbal, amire valami GoPro méretű cuccot fel lehet aggatni. Mondjuk igazából egy pici M4/3 kamerával kellene nyomulni. GM1 vagy hasonló.

És innentől kezd izgalmassá válni a dolog, mert akkor aztán jöhet a stabilizált FC, a 3-tengelyes gimbal, a komolyabb motorok, komolyabb propellerek és ki tudja mi még. Szóval most inkább lenyugszom a 3,14-csába.

(#11461) -NoVa- válasza npera (#11460) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én egyelőre gimbal és jobb kamera nélkül agyalok az 5" cuccom hasonló átépítésén. Talán 4" kompaktabb kivitelben, vagy 5" aktuálisan, felrakva a GPS vevőt, iNav firmwaret kireszelve, aztán position hold meg stabil lebegés legyen meg. De előbb a hangcucc, előbb a Honda, meg a fél világot meg kéne oldani természetesen.

(#11462) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#11414) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Haha, olyan sok egyetem nincs Kaposvaron.:)

(#11463) -NoVa- válasza BobaHWSW (#11462) üzenetére


-NoVa-
őstag

De Gabibácsié old school volt:)

(#11464) BobaHWSW válasza -NoVa- (#11423) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Na csokolom... Dead cellsrol mar papolok egy ideje. Mar ketto boss cellem van. Nem egyszeru jatek bakker... De eleg zsenialis.

Nemtudtam van into the breach swichre. Gabibacsi aszonta neki bejott az elodje a faster than light.

A soundtrack is nagyon jo.

(#11465) npera válasza -NoVa- (#11461) üzenetére


npera
újonc

Vagy először egy összehajtható trikopter, azt háton bringán is tudom vinni akárhova. Aztán rajta egy fix eksün kamera.

RC Explorer trikopter kitje egyből készen van. De hasonló alapokon nyugvó cuccot ki lehet vágni valami üvegszálas lapokból is dekopírfűrésszel, aztán gyújtósnak való farudakból lehet lábat csinálni neki. Vagy inkább kart. Repülős klubban így készültek a trikopterek még régen.

(#11466) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#11455) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem, mert az eredeti egyetemi papirokat nezik. Bekerik a zaro leadott vizsgam forditassal, jegyeimet 9.5 evre (2suli ugye).

De remeljuk menni fog nelkule is. Penz beszel dolog van... Tobb pontot er pl az, hogy hianyszakmaban van tapasztalatom valamint az, hogy jelenleg X dollar feletti az oraberem.

Papir elfogadasa marmar csak ilyen erofitogtatas...

(#11467) BobaHWSW válasza -NoVa- (#11463) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Reggel van bakker!!! :O

(#11468) Jahno válasza npera (#11465) üzenetére


Jahno
őstag

Na, végre találkoztam másik olyan gyagyással, mint én. Dumáltunk dolgokról, hogy ezt meg azt meg kellene csinálni és ezt is szépen körbe lehetne repülni drónnal és akármi. Erre hátizsák levesz "mindig van nálam drón, körberepülhetjük"

(#11469) Samott


Samott
addikt

Használt villanyautók fillérekért?

Na igen, ezzel senki sem szamol: "az Autolib révén szerzett negatív tapasztalatoknak köszönhető. Azt mondják, ahelyett, hogy saját autójuk helyett használták volna a villanyautókat az emberek, inkább a tömegközlekedéstől vette el a fizető utasokat."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11470) npera válasza Jahno (#11468) üzenetére


npera
újonc

:C

(#11471) npera


npera
újonc

Legjobb!!!!

Jimny moddoló kit. Ki lehet maxolni a smoothságot. Vagy valamit. Flexing and winding.

(#11472) npera válasza BobaHWSW (#11467) üzenetére


npera
újonc

Ke? Itt nem? Vagy?

(#11473) Jahno válasza npera (#11470) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom ez is tetszik:

https://www.dansdeals.com/more/dans-commentary/went-tesla-delivery-hell-tesla-giving-control-site-forums-1-5-million-tesla-account-contacts/

(#11474) Grillo válasza npera (#11471) üzenetére


Grillo
senior tag

Komolyan azt hittem hogy a másodiknál a D az a hiányos méretre utal, és a szín, és a vannabí külső kompenzálna.
Egyébként faszán néznek ki.

(#11475) npera válasza Jahno (#11473) üzenetére


npera
újonc

Remélem a kocsi szoftvere ennél jobb.

(#11476) Phülöp válasza BobaHWSW (#11401) üzenetére


Phülöp
addikt

"Van ott egy 40negyzetmeteres lakas csak haver dekkol benne."

most lehet, hogy nem leszek nálad népszerű, de ilyet senkinek nem engednék meg
ha szarul megy az élete, persze, lakjon ott x időt, egy évet, szedje össze magát, aztán vagy lépjen tovább, vagy fizessen piaci árat (esetleg mínusz haveri kedvezmény), jó arc vagy, köszi
ha meg nem megy szarul az élete, akkor akár fizethetne is érte
vagy neked a pénz fán terem a kert végében?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11477) zetor2000 válasza chris-77 (#11400) üzenetére


zetor2000
senior tag

Privátban elküdheted a kép elérhetőségét. Felment a Windows 1809 frissítés, meg megoldottam a CorelDraw kérdést is, nagy nehezen. Ha úgy adódik, egy pár percet áldozok rá :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11478) zetor2000 válasza blueboi69 (#11392) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért egyszerűbb a helyzet.
A kamera nem kültéren van, hanem egy épületben. Hókuszpók szerencsére nem jár arra, de bonyás elmagyarázni, miért van szükség eleve erre. Mert nem feltétlen kéne, de a biztonság kedvéért van.
Aki bejöhet az épületbe, elvileg informatikai analfabéla, idős, koros, nem műszaki vénájú.
NVR megoldás lenne, de az drága. Helyi DVR is jó lenne, sőt, csak az előző "szaki" ezt ajánlotta, megvették, felszerelték. Ha már megvan, megpróbálom kimaxolni. A kamerák mozgásérzékelősek, privát kitakarást is tudnak, infrás, ésatöbbi. Elég modern cuccok.
Amúgy én is másképp csinálnám meg, csak a ráfordítható keret szűkös. Meg ezek megvannak, és "tudják azt, amire lettek véve". Csak...
A DigiDigidúú routere eléggé gagyi. Lecserélni esélytelen, optikán gyön bele a net, abból csinál telefont is, meg talán TV-t is,ez utóbbit nem tudom. Telefont és netet biztos, hogy ez csinál. A felülete eléggé fapados, portforward-ot is kérdéses, hogy tud-e egyáltalán.

Jelenleg ott tartok, hogy ma a megadott időpontok közt folyamatosan rögzített, és tök jól működött. Most kicsit faragtam rajta, hogy mozgásra ugorjon, meg el is fordítottam, hogy legyen a képen elég tér a mozgás érzékelésére. Mindezt a beépített MicroSD-re! :) Szóval van fejlődés.
Megoldás igazából a 30-40E Ft-ért megvehető 4-8 analóg kamerás DVR lenne, aminek van ethernetje, meg droidos kliense, azt csókolom. Ez a két IP cucc túl drága, és túlontúl okos. Csak az megint beruházás, kábelezés, fúrás-faragás-felfordulás... Vagy az, ami most nálam is megy, hogy egy Qnap NAS-ra (is) dolgozik a kamera, azt meg elég egyszerű távelérni. Lokálban meg pláne. Ráadásul annak van DynDNS elérése is, ingyen, amíg a NAS Qnap. Csak egy Qnap Nas (vagy hasolnó Synology) lemez nélkül annyi, mint a kamerás DVR, kiépítve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11479) zetor2000 válasza Sipi- (#11413) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha épp nem sürge:
https://www.ebay.com/itm/1080P-HDMI-Male-to-VGA-Female-Video-Adapter-Converter-3-5mm-Audio-Cable-/322655197117?var=&hash=item0

Melóhelyen ilyen van, működik. Hangot is tud. Létezik fehérben is. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11480) Sipi- válasza FőDudu (#11457) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi neked is. Ilyesmit néztem én is a gearbest-en. Nem sürgős, úgyis csak melóhelyen tudnám használni. Otthon nincs monitorom.
Az új gépem billentyűzetét még mindig nem szeretem. Főleg az insert hiánya fájó (normálisan még nem tudtam átdefiniálni a skype gombot insert-re), meg gépelés közben sokszor belenyúlok a touchpadba és elkattintok valahova teljesen máshova :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11481) blueboi69 válasza zetor2000 (#11478) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Értem értem, csak így minden kamerát egyesével buzerálsz. Nemtudom hány kameráról van szó, de 3-4nél már egyszerűsödik a kezelés. Másrészt én nem bízom az sd kártyákban annyira. Mondjuk a két Pi-mbe vettem olyat ami kingston for industrial temp use. Ezek tovább bírják eddig mint az átlag ami előtte volt.
Ilyen-e:
https://proclockers.com/reviews/storage/kingston-64gb-industrial-temperature-uhs-i-micro-sd-review?nopaging=1

(#11482) Jahno válasza Sipi- (#11480) üzenetére


Jahno
őstag

A touchpadet lehet állítani szotverből, hogy figyelje az ilyen véletlen dolgot és mennyire legyen érzékeny. Érdekes, mikor a céghez jöttek a HP 250 G1-2-X és társai, azon alapból mindenki szívott vele, más vason úgy nézki ezt hardverből megoldották jó előre.

(#11483) Jahno válasza blueboi69 (#11481) üzenetére


Jahno
őstag

Ipari nem egészen azért ipari, amiért nekem kell, szóval venne a fene ilyet. Úgysem döglik meg a sima sem :-D Ráadásul amilyen mocskos drága egy normális kártya, abból veszek egy marok "kommersz" izét.

(#11484) Sipi- válasza Jahno (#11482) üzenetére


Sipi-
tag

Ubuntu alatt szerintem nem lehet ennyire részletesen állítani. De ki lehet kapcsolni a touchpadot teljesen, most vettem észre :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11485) Sipi- válasza blueboi69 (#11481) üzenetére


Sipi-
tag

2016 májusban telepítettem az első málnapc-met fel, azóta gyakorlatilag folyamatosan megy. Sokat nem dolgozik, csak kb. egy éve óránként két 5-6 megás képet kiment egy online streamből, meg ha torrent-el letöltök, akkor azt csinálja ahogy csak bírja. Sokat nem tölt vissza, mert ha lejárt a 48 óra, akkor utána általában kiszedem, mert csak egy 32-es kártya van benne.

Semmi különös kártya nincs benne, valami adata vagy kingston lehet, de nem emlékszek már rá.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11486) zetor2000 válasza blueboi69 (#11481) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy van nálam, küzdeni, ismerkedni, és összesen kettőről van szó...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11487) Jahno válasza Sipi- (#11484) üzenetére


Jahno
őstag

Azt még sarkában kattintással is. Vagy mikor melyik. Ubuntuhoz nem értek, ezek szerint ez sem lesz a desktop Linux éve :-D

(#11488) Jahno válasza Sipi- (#11485) üzenetére


Jahno
őstag

Elmúlt 4-5 évben szerintem pár százat elszórtam, sok megy 24 órásban is, vagy ír, vagy csak sokat olvas, vagy melegszik, vagy akármi, kapnak ezek hideget és meleget, de a kártya nem sűrűn akar dögleni. Egyet idehaza is sikerült félbepattintani, de aztán kétkomponensűvel összetákoltam :-D Vettem én már Teszkós címkézett kártyát is, ha kellett, az ipari teljesen másra való, pld. présgép szárában vezérlésnél nem árt ha bírja a 3 másodpercenkénti bazi nagy ütést és rezgést, vagy vízálló, fémtokos, ilyesmik. És ahol nagyon kellett oda SLCs kártyából a 2 gigás is 30-40ezer forintba került, azt azért nem erőltetném itthonra. Ha nagyon strapabíró kell, akkor egy Hoodman még jó lehet, de a Swissbitet is inkább eladnám valami mókusnak, vagy ahova való.

(#11489) FőDudu


FőDudu
addikt

Na ilyet meg nem lattam.

Speedtest.net Safariban 120 Mbit, Chrome-ban meg 300 Mbit.
Ugyanazon a gepen egymas utan tobbszor megmerve.

Ugy tunik az Adblock Plus csinalja - ha letiltom az adott oldalon, akkor ugyanugy 300Mbit korul mer a Safari is.
Mit csinalhat az Adblock plugin ami ennyire leveszi a net sebesseget? Forgalom nincs, csak a 120Mbit-nek megfelelo.

FőDudu

(#11490) FőDudu válasza Jahno (#11488) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegam jart ugy Sandisk Ultraval, hogy nem lehet letorolni. Gyerek fotoit tartotta rajta, szerette volna megsemmisiteni.

Na mondom acca...
MAC-en leformaztam, siman vegigment rajta, majd a gepbe ujra berakva ugyanugy rajta volt.
Van valami gyari formazoo progi is, detto. PC-n is az SD card association formazo progijaval - detto.

Na akkor kuldjuk ki Sandisknek, de elotte nyirjuk ki.
Tegyuk mikroba. Kibirta. Cirogassuk meg a gazgyujto szikrazo vegevel - azt is kibirta.
Adjunk neki random erintkezokon 24 volttal. Azt is kibirta.

Erre felvette a kapcsolatot a Sandiskkel, ahol engedelyeztek, hogy visszakuldes elott megsemmisitsuk a kartyat es ugy cserelik ki. Megsemmisiteni fizikailag kell, darabokra vagassal. Bar lehet azt is tuleli a chipje :)

FőDudu

(#11491) zetor2000 válasza FőDudu (#11490) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én meg úgy jártam egy kínaival (Mixza 128GB), hogy kicsomagoltam, kinyomtam a bliszterből, és akkor meghajlott, azt helló. Írtam a kínainak, hogy ez most akkor mi? Válasz, csináljak videót, mert nem értik... Csináltam, elküldtem, küldtek egy másikat expressz.
Ez náluk vmi "márka" vagy akármi, ilyen promós termék volt. Vagy csak fel akarják futtatni a brandet. Mindenesetre a másodikkal már óvatosabb voltam, az viszont azóta is működik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11492) Jahno válasza zetor2000 (#11491) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ez erősen júzer error volt.

(#11493) zetor2000 válasza Jahno (#11492) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bizony :) De szerencsére a videón már nem látszott. Én is csak később láttam, hogy nem a megszokott lapos, hanem kicsit íves.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11494) qnadam válasza FőDudu (#11490) üzenetére


qnadam
veterán

az adblock elhízott, használj ublock origint.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11495) qnadam válasza npera (#11460) üzenetére


qnadam
veterán

a gm1 rossz ötlet, nincs élő videókimenete.
ha az építés öröme hajt, akkor építs trikoptert meg bármit, de ha egy megbízható, könnyen hordozható repülő kamera kell, akkor inkább vegyél egy mavicet:) bónuszként nem lesz probléma a fényképező távvezérlése sem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11496) Jahno válasza qnadam (#11495) üzenetére


Jahno
őstag

Márciusban selejteztek egy csomó MQ-1est, az elbír bármekkora fényképezőt. Ha a beépített nem lenne elég.

(#11497) BobaHWSW válasza Phülöp (#11476) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bocs, roviden fogalmaztam!

Fizet erte csak rendkivul jutanyos arat cserebe nemkell keressek lakot, nem lakja le stb.

(#11498) Sipi- válasza Jahno (#11487) üzenetére


Sipi-
tag

Windows alatt sem lehet dupla kattintással a sarkában kikapcsolni. Az előző gépen igen (Folio 9480m, még led is volt hozzá), de a 840-esen nem lehet.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11499) Phülöp válasza BobaHWSW (#11497) üzenetére


Phülöp
addikt

Közben rájöttem, hogy nem is írtad, hogy ingyen, csak a szóhasználatod vitte el nálam a gondolatmenetet rossz irányba.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11500) FőDudu válasza Phülöp (#11499) üzenetére


FőDudu
addikt

Hideg van mar ott eszakon?
Itt ma reggel 2 fok volt.

Szoval ideje feltolteni az autokat fagyallo ablakmosoval...

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.