Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) BobaHWSW válasza sutszi (#11396) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Haha... Van ott egy 40negyzetmeteres lakas csak haver dekkol benne.

Iparmuveszeti egyetem ipari formatervezot nem fogadjak pl el valamint a kaposvari egyetem rajz es vizualis kommunikacio tanarit. De parom kodern uzleti tudomanyok foiskolaja (ex edutus vagy editus) sem elfogadott. Kepzomuveszetit se fogadjak el, havet epitesz diplomajat es a felesege elte doktorijat se.

Eddig kb barkit kerdeztem, Magyarorszagrol nem fogadnak el semmit. Uk, Kanada, Usa az igen.

(#11402) qnadam válasza qnadam (#11398) üzenetére


qnadam
veterán

sikerült telefonon beszélni valakivel, aki hátha ért hozzá. egyelőre ketten örülünk, hogy valójában egyikünknek se kell odamennie személyesen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11403) sutszi válasza BobaHWSW (#11401) üzenetére


sutszi
veterán

Nem rossz a környék egyébként, csak sok a köcsög. :DDD De kb tényleg...pedig ez egy jó rész...viszont a hering feeling az nagyon nem jó.

Ez mondjuk elég felháborító. Nemhogy örülnének, a magasan képzett embereknek hanem leminősítik őket... Meló keresésnél is hátrányos ez? vagy most a letelepedési dolog miatt szívás csak?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11404) -NoVa- válasza BobaHWSW (#11401) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Eddig kb barkit kerdeztem, Magyarorszagrol nem fogadnak el semmit. Uk, Kanada, Usa az igen."

Nem baj, bosszút álltunk. Az USA-ból nem fogadunk el semmiféle drága magánegészségbiztosítást a hazai semmiféle egészségügyi magán vagy állami intézményben. Konkrétan kezdhetünk TB-t fizetni nagylány után, hiába fedezné a biztosítója bármiféle újjáépítését.

(#11405) eattila válasza -NoVa- (#11404) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez elég szégyen basszus. Nem mindegy, hogy ki fizeti? Pláne ha téríti a teljeset?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11406) -NoVa- válasza eattila (#11405) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megmondták, hogy USA-s biztosítótól fél év jó esetben, mire pénzt látnak. Nincs ekkora tartalék az egészségügyben, helyi betegtől meg hamar jön a bevétel. Végül sunnyogva sikerült leszervezni neki egy EKG-t, hogy kizárjuk a szívproblémát, és tereljük az egyszerű kimerültség/pánikbeteg irányba a diagnózist, simán túlhajtotta magát a csaj.

(#11407) Sipi-


Sipi-
tag

BMW szervíz és a műszaki vizsgáztatás

Én minden kocsimat eddig az autóklubhoz vittem. Megvan 30-40 perc alatt, megvárható. Már reggel 6-ra is lehetne vinni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11408) Jahno válasza -NoVa- (#11406) üzenetére


Jahno
őstag

Ez mókás, mert mikor amerikai kollégával volt bajunk sok éve, akkor Ő bankkártyával kifizette és besétált a papírjaival a kinti hivatalba. És persze parázott ezerrel, hogy itt vadkeleten rosszul szerelték össze :-)

(#11409) -NoVa- válasza Jahno (#11408) üzenetére


-NoVa-
őstag

Standard rendelési idő, vagy esti ügyelet? Standardban több cég visszajelzett, hogy vállalják hasonló módon, ügyeletben már ellenállóbbak voltak.

(#11410) Jahno válasza sutszi (#11396) üzenetére


Jahno
őstag

Na, mikor iszunk?

Kolléga kikrakta valami 24 millióért és szinte ölték egymást az emberek, fel is tornázódott 28ig. Akkor gyorsan eladta, mert aztán körbenézve a piacon megint kicsit lefelé ment,. Aztán elköltözött délre egy családi házba. Viszont messziről jár be dolgozni, ez a Ráckeve/egyéb vonal is el van a cégnél, lassan verik a 2 órás utazási időt, van aki kocsi+tömegköz kombinációval próbálkozik.

(#11411) Jahno válasza -NoVa- (#11409) üzenetére


Jahno
őstag

Éjszakás tán János kórház. Váróból körbenézve volt forgalom rendesen és akkor is írtam, hogy mindenki rendesen beszélt angolul.

(#11412) BobaHWSW válasza sutszi (#11403) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Meloval nincs problema es letelepesessel se. Mind Kanadaban mind Usaban mind itt fentvan a szakmam a long term shortage skills listan szoval eleg gyorsitptt tempoban toljak be a hatsom barmelyik orszagba es a szakmai tapasztalatom es evek tobbet szamitanak mint a diplomam inkabb csak meglepett es sajnaltam a dolgot.

(#11413) Sipi-


Sipi-
tag

Valakinek egy doboz alján/polcon nincs felesleges hdmi->vga (dsub) átalakítója?
Új laptopon csak hdmi van, a monitoron meg csak dsub (meg usb-c, de linux alatt heggessze össze azt aki ...)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11414) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#11401) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na, egy suliba jártunk Kaposváron?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11415) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

ez az új hardverapró csak nekem teljesen átláthatatlan?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11416) Gabibácsi válasza Sipi- (#11413) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én ilyenben csak drágát láttam működőt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11417) Grillo válasza Gabibácsi (#11415) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem nem vészes, mondjuk igen ritkán használom.

Tello: ma reggel repkedtem kicsit várva egy tárgyalásra, a top fotó, amit lőttem:

Beletellt pár percbe, mire megtaláltam és visszaszereztem. :DDD

(#11418) Sipi- válasza Gabibácsi (#11416) üzenetére


Sipi-
tag

Nem nyugtattál meg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11419) -NoVa- válasza Grillo (#11417) üzenetére


-NoVa-
őstag

Standard beginner user experience. Emiatt növelik idővel brutálisra a versenygépek teljesítményét, a kidőlt fák, és a kiégett aljnövényzet nagyon sokat segít a gépkeresésben.

(#11420) -NoVa- válasza Sipi- (#11418) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig. Régi desktop videokártyákon, meg régi notebookokon még rá volt tákolva az analóg kimenet a DVI vagy HDMI arra fenntartott lábára, aztán úgyis kihalt alapon lehagyogatták. Aktív átalakító saját táppal, és DVI-analóg konverter elektronikával meg nem filléres cucc.

(#11421) Gabibácsi válasza Grillo (#11417) üzenetére


Gabibácsi
tag

amúgy mindegy, néztem nintendo switcheket, drágábban adják mint a boltban az újat, az okosítás meg nekem kizáró ok inkább, meg nem is értek hozzá

lehet ma rendelek alzától egyet és kész, 96-ért, ma átvehető

ipadot néztem még anyukámnak, na ott meg kaotikus a választék, lehet veszek újonnan 100 körül

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11422) FőDudu válasza -NoVa- (#11420) üzenetére


FőDudu
addikt

Dehogynem. Kb 5 Euro a HDMI-DVI atalakito.
Ilyen masfel meteres kabel. FullHD felbontasig tok jo (tobbet meg ugysem bir a sima projector).

FőDudu

(#11423) -NoVa- válasza Gabibácsi (#11421) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hamár Switch, a Zeldán túl Dead Cells, Into the Breach kb kötelező olvasmány, mazochistáknak a Dark Souls is. A többi opcionális, vagy kifelejtettem. Doom/Diablo/Skyrim jellegű dolgok meg ízlés szerint.

(#11424) Samott válasza Sipi- (#11418) üzenetére


Samott
addikt

Nekem ilyen van, es mukodik. De sajna heti rendszeresseggel kell is.

1080P HDMI Male to VGA Female Video Converter Adapter - asszem 3 dolcsi volt az enyem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11425) Gabibácsi válasza -NoVa- (#11423) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi
Rendeltem egy zeldát, egy skyrimet (utolsó pc-s játékom volt, imádtam) , diablo3 meg sose tetszett

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11426) -NoVa- válasza Gabibácsi (#11425) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondhatnám sznobul, hogy a D2 jobb volt, de akárhol álltam meg a D3-ban, minden pillanatban úgy nézett ki, mint egy festmény. Elképesztő művészi munka, csak nem volt akkora újdonság, mint anno az elődök.

(#11427) JonesC válasza -NoVa- (#11426) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nagyon szép a diablo, de szerintem nagyon monoton.

(#11428) Gabibácsi válasza -NoVa- (#11426) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez igaz, csak mint játék nem fogott meg annó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11429) blueboi69 válasza -NoVa- (#11419) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:D :D :D

(#11430) Sipi- válasza FőDudu (#11422) üzenetére


Sipi-
tag

De nekem dsub-ra kell, tehát "analogizálni" (ezt a szót levédetem:) ) kell a digitális hdmi jelet. Nem csak csatlakozófejet átalakítani.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11431) Gabibácsi válasza Sipi- (#11430) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, ezt mondtam én is, csak Dudu félreértette

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11432) Jahno válasza Sipi- (#11413) üzenetére


Jahno
őstag

Akad, de én lehet előbb cserélnék monitort, mert csak. Az mekkora, hogy nincs rajt semmi :-O

(#11433) Jahno válasza Gabibácsi (#11416) üzenetére


Jahno
őstag

Mi a másik felével szoktunk szopni, bár konzolos csoportban valaki letette a nagy esküt, hogy "ez tényleg jó lesz". Szóval megint rendeltem :-D

(#11434) -NoVa- válasza Jahno (#11432) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az eleje jó, azon van a kép, csak a hátulját kell cserélni, ahova a dugó megy. Szervizben meg kell kérdezni, hogy csak a csatlakozót le lehet-e cserélni, a többi jó, meg az asszony nem köt bele, hogy minek költ erre, ha amúgy működik. Hálásak lesznek, és segítőkészek :D

(#11435) Jahno válasza -NoVa- (#11420) üzenetére


Jahno
őstag

Ez most nem jött be, 3-5 dollár közt műxik és még a hangot is külön leszedi róla, ha kell. És HDMI portról kap annyi tápot is.

(#11436) Jahno válasza FőDudu (#11422) üzenetére


Jahno
őstag

De mi analógról beszéltünk, nem arról, hogy a csatlakozót átalakítjuka jel meg ugyanaz marad.

(#11437) Sipi- válasza Jahno (#11432) üzenetére


Sipi-
tag

De van rajta sokminden, mert usb-s dokkolós monitor (usb-k, ethernet és még táp is van laptophoz).
Cserélném én is, de cégnél van :) Pár dollárt rászánok kipróbálni, hogy ha bejövök akkor nagyobb legyen a kijelző. De nem sokat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11438) Grillo válasza -NoVa- (#11419) üzenetére


Grillo
senior tag

Switchet én is nézegettem, mert a kölkök az alap wii-t is szeretik, de majd szerintem csak jövőre, vagy nemtom. Jobban tetszik az egész nintendós környezet, mint az xbox vagy a ps.

(#11439) Grillo válasza -NoVa- (#11419) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, igazából elég hülyebiztosan próbálkoztam, csak egy pillanatra nem néztem oda, és volt kb 10 fa sorban, de ilyen max 3 méteresek. Aztán a másodikon, fejmagasságban meg is lett.

Viszont fast módban használhatatlan a képernyőt nézve, mert annyira megdől a gép, hogy acsak a földet látom vele, azt nem, hova megyek.

(#11440) Jahno válasza Gabibácsi (#11425) üzenetére


Jahno
őstag

Meg is van a Nintendód, hétfőn viszem. Küldj pénzt, sokat :-D Aztán úgy alakult a program, hogy ha kell, akkor december első szombatján ihatunk Dunakeszin. Bár az még olyan messze van, hogy lehet egyszer hétközben is kinézek :-D

(#11441) #09908736 válasza -NoVa- (#11423) üzenetére


#09908736
törölt tag

Fiamnak összvissz Splatoon 2, Super Mario Odyssey és MineCraft van megvéve, plusz FortNite. Nem is tudom, mikor vette elő utoljára a játékokat, csak FortNite-ot nyomja.
Bár most le van tiltva, mert mostanában nem túl fényesek a részeredmények a suliban. Még akkor is, ha csak félig értek egyet az osztályzással.
1. Matek teszt, 5 perc alatt 36 osztás-szorzás feladat. Megcsinált 18-at (a darabszámok csak hozzávetőlegesek), amiből mind jó volt, ellenben a minimum pontszám 25 kell legyen = 1es...
2. Angol teszt, Hallás, írás, beszéd mind jó vagy nagyon jó, szövegértés elégtelen.
Nem hiszi el, hogy kurvára számít most, hogy mit ad elő, mert ezektől függ, milyen iskolába fogják javasolni 6. osztály után.
És nagyon kemény számunkra is a helyzet, hogy meddig menjünk el szigorúsággal, mert nagyon visszafordulhat, és megint jöhet, a szorongás, hogy külföldi élet, miért nem magyarországi iskolába jár, satöbbi. És azért ennyi idősen nehéz megmagyaráznod, hogy hidd el, mire befejezed az itteni rendszert, kinyílik előtted a világ. Ő még csak azt látja, ami most van.
Innen jön a kérdés, hogy nagyon sok probléma adódik abból, hogy nem olvas. Hogyan vegyél rá egy mai 10 évest, hogy olvasson? Mindent kézhez kap interneten videóban, vagy filmekkel, nem lehet őket rávenni, hogy a lassú folyású könyveket válasszák, és nem ő az egyetlen a környezetünkben. Nekem különösen érthetetlen, mert én meg imádok olvasni, idén a 48. könyvemnél tartok.
Ráadásul olyan kéne, ami nem 1000 oldal, ne ijessze meg, plusz legyen elérhető németül, mert ezen a nyelven kell majd érvényesülnie.

[ Szerkesztve ]

(#11442) Jahno válasza Sipi- (#11437) üzenetére


Jahno
őstag

https://www.ebay.com/itm/Cable-Converter-Adapter-HDMI-Male-to-VGA-Female-HDMI-to-VGA-1080p/323419310257

Nekem ebből van egy marokkal. Jövőre talán ide is ér :-)

(#11443) -NoVa- válasza #09908736 (#11441) üzenetére


-NoVa-
őstag

A lányom rendszeresen elővesz magának mesekönyveket, és olvasgatja, vagy épp felolvas az öccsének, és eleve szeretnek mindenféle hosszabb történetben elmerülni, de ehhez az kell, hogy minden nap olvastunk mesét nekik kiskoruktól. Az is egy hosszú munka eredménye, hogy a fiam 3 évesen érti, és imádja Roald Dahl meséit.
Igaz, a kortársai, sőt, a lányom kortársai sem képesek egy lassabb hosszabb történetet végighallgatni, vagy épp a jobb élvezhetőbb fordítások nyelvi komplexitása sok nekik, és nem is értik legtöbbször a szójátékokba épített humort. Nehéz ez, és hosszú munka.
Próbáld novellákkal, vagy scifivel, Fortnite után nehéz lerángatni egy klasszikusabb mesevilágba.

(#11444) Grillo válasza #09908736 (#11441) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk nagyon szereti a képregényeket, meg talált asszony olyan könyvet, ami hasonló, mint anno a kaland játék kockázat, csak képekkel, színes, stb. Különböző témákban van, töris, lovagos, mittomén. Ha kell, megnézem konkrétabban.
9 éves. Ja, Garfield képregény határok nélkül, de ugye abban sem a szöveg mennyisége dominál. De talán ha ezekre rákap, akkor a regények felé is el lehet majd vinni.
Én másodikban már az Egri csillagokat olvastam, meg mindent, de nem vagyunk egyformák.

(#11445) eattila válasza -NoVa- (#11406) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbik eset.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11446) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Játékkonzol Nintendo Switch - Neon Red & Blue Joy-Con
+ Szolgáltatás + Tartozékok
Připravujeme
1 db
96 990 Ft
Konzoljáték The Elder Scrolls V: Skyrim - Nintendo Switch
+ Szolgáltatás + Tartozékok
Připravujeme
1 db
15 190 Ft
Konzoljáték The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Nintendo Switch
+ Szolgáltatás + Tartozékok
Připravujeme
1 db
16 890 Ft

Ezeket rendeltem jól

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11447) Jahno válasza Gabibácsi (#11446) üzenetére


Jahno
őstag

Te is jól megzavardtál :-P Lassan túl leszek a PS2eseken, az nem kell? Van 3 is, most kellene kitalálnom az árát, vagy csomag árát.

(#11448) Gabibácsi válasza Jahno (#11447) üzenetére


Gabibácsi
tag

volt 2 db, elajándékoztam havernak, nem bohóckodok már ilyen dvd-kkel
volt hozzá rakat eredeti játék is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11449) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

jah, vettem médiamarktban egy ipad-ot is gyorsan, anyukámnak, ne mindent a szifonján csináljon :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11450) Jahno válasza Gabibácsi (#11448) üzenetére


Jahno
őstag

Annyit még bohóckodnék, meg már olcsó is, de ennél éppen ez az okosság, hogy USBről olvassa amit kell :-D Csakel kell dönteni, nem tudom minek lesz piaca, mert így meg drága :-/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.