Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) darvinya válasza tomy86 (#51142) üzenetére


darvinya
titán

Mindegyikben van, különben OTA-n nem lehetne fw frissíteni.
Az más kérdés, hogy ezt felhasználó nem éri el (még root-al sem) és nincs felülete.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51152) tomy86 válasza darvinya (#51151) üzenetére


tomy86
addikt

Azért te is érzed, hogy nem erre gondolt egyikünk sem. :)

(#51153) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Keresgélek már egy ideje, de nem találom a tökéletes megoldást, vagy csak átsiklottam felette:
A telefonon lévő képeket szeretném felhőbe IS menteni, de úgy, hogy ha a telefonon átrakosgatom őket más mappába, akkor az történjen meg a felhőben is. A google+ tök jó, hogy feltölt mindent, csak sajnos összeömleszti őket egy helyre, én meg amikor ráérek, akkor telón hiába válogatom szét őket mappákba, a felhőben ugyanúgy egy helyen maradnak. (vagy csak én vagyok béna, és nem találom azt a nézetet ami nekem kéne, hogy átlássam a káoszt??)
A lényeg, hogy a dropboxhoz hasonló felhő és alkalmazás páros kéne, ami folyamatosan szinkronizálja a megadott mappákat a teló és a felhő között és van normális webes felületet is. A dropbox lehet, hogy jó lenne, de az a két gb elé kevés, plusz szerintem nem a legjobb a webes képkezelő felülete sem..
Valami egyéb bevált dolog?
Köszönöm!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51154) air válasza mm89 (#51153) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg a Flickr?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#51155) Eternitys válasza Titi76 (#51150) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Phase Beam live wallpaper

(#51156) babose válasza #79335424 (#51110) üzenetére


babose
csendes tag

Szia!
Akkor nekem a filerendszer szintű kellene. :)
A root megvan, de a többit nem teljesen értem.
Nekem 1 nexus 7-re kellene.
Kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy hogy lehetne megcsinálni?

Előre is köszi:
babose

(#51157) zeon.hu válasza #79335424 (#51139) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönöm!
azokkal a fájlokkal mi legyen, amik biztosan nem kompatibilisek az új készülékkel? GDriveból eyszerűen töröljem?

#?*@&!

(#51158) #79335424 válasza babose (#51156) üzenetére


#79335424
törölt tag

A típusspecifikus részben nem tudok segíteni. Keress rá a Nexus 7 CIFS -re! Én egy ilyet találtam (de ez Android -verziótól is függ, mert más egy 4.1 és egy 4.4 kernel). Ezt az útmutatót egy Zyxel NSA310 NAS és egy RK3188 -as miniPC "összebarátkoztatásához" írtam. De ugyanígy működik az SGS2 -mön is (Dorimanx kernel +bekapcsolt CIFS modul).

zeon.hu:
Nem fér el? Én csak végszükségben törlök mentésfájlokat. Inkább arra figyelek, hogy az elérési út (mappa/almappa neve) pontosan azonosítsa a mentést, hogy később is tudjam, hogy melyik droid, melyik mentése. Saját szerveren tárolok (NAS), nem Drive -ban, de ha Drive -ban tárolnék és kevés lenne a hely, akkor csinálnék egy másik fiókot. Sőt, talán alapból külön fiókja lenne a mentéseknek.

[ Szerkesztve ]

(#51159) zeon.hu válasza #79335424 (#51158) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a két típus különbsége miatt kérdem, sony fájlokat nem szeretnék samsungra tenni :)
szóval a lényeg, hogy csak az appok kerüljenek át adatokkal együtt.
(bocs, ha láma vagyok, de először használnék TB-ot erre)

#?*@&!

(#51160) Titi76 válasza Eternitys (#51155) üzenetére


Titi76
aktív tag

Köszi. Ezt ismerem, gyárilag telepítve van az XSP-n de kiindulási alapnak tök jó volt a Playen. M1*kösz

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#51161) #79335424 válasza zeon.hu (#51159) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lassítsunk egy kicsit! A Titanium Backup egy remek eszköz, de ha helytelenül alkalmazod, akkor használhatatlanná is teheted vele a rendszert. Vannak ökölszabályok, amiket be kell tartani. A "Sony" -dolgok gondolom, a rendszeralkalmazások között vannak. EZEKHEZ NEM NYÚLUNK!!! Csak nagyon indokolt esetben. Még azonos készülék, más romverziójánál is csúf dolgok történhetnek, nemhogy egy másik gyártó esetében! Marcedli írt egy jó Titanium Backup cikksorozatot. Nem mai cikk, de a lényeg benne van.

(#51162) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Tudtok olyan programról, amivel be lehet állítani, az emelkedő csengetési hangerőt ?
A telefon egy dual sim-es Lenovo Vibe Z K910.
Increasing Ring-et próbáltam, de sajnos nem működik...

(#51163) Bozek válasza #79335424 (#51161) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sőt, az utóbbi időben már vigyázni kell a Google alkalmazásokkal is. Régebben ment az, hogy a frissítést beillesztettem a ROM-ba, de mostanában kinyírja a Google Play Szolgáltatásokat...

(#51164) fgordon válasza St3ven (#51134) üzenetére


fgordon
senior tag

Tudod esetleg, hogy miért nem?

Miért nem lehetne a jelenlegi Google Drive-ot meghagyni, mint "Google Drive Classic", és új branch-ben folytatni, mint Google Drive? Nekem semmilyen új feature nem kell. A jelenlegi tökéletesen működik. Nagyon nem fair, hogy egy jól, tökéletesen működő szolgáltatást megszüntetnek... :W
Újra, sokadjára csalódtam a Google-ben, de hát az üzlet az üzlet... :((

Meg lehetne oldani, hogy a régi telefonok egy régi API-n keresztül frissítenék az infókat, az újak pedig egy másikon. Azt is, hogy a régi API ne tudjon új dolgokat... :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#51165) fgordon válasza dirkam (#51131) üzenetére


fgordon
senior tag

Szívesen segítek, letöltöm az app-ot a play store-ból, de nem akarok a Google csoporthoz csatlakozni.
Tudnál play store URL-t küldeni privátban?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#51166) raziel01 válasza fgordon (#51164) üzenetére


raziel01
veterán

Nyilván a Google-nek plusz erőforrás foglalkozni a 2.3-as androiddal. Pénzügyileg nem éri meg.
A 4.1 már kijött 2 éve. Úgyhogy abszolút várható volt, hogy váltásra kényszerül az ember.
A mobilágazat az ilyen. 2 évente venni kell új telót ha nem akarsz lemaradni.

(#51167) dirkam válasza dirkam (#51092) üzenetére


dirkam
tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi letöltéseket és visszajelzéseket is, nyugodtan lehet még továbbra is csatlakozni a béta tesztelőkhöz, nagy segítséget jelent. :R

(#51168) mm89 válasza air (#51154) üzenetére


mm89
őstag

Megpróbálom, köszönöm!
Közben a rájöttem, hogy van Box fiókom is, 50gb tárral, csak ott meg nem tudom azt megoldani, hogy legyen egy mappa a telón és azt szinkronizálja állandóan...
Dropboxnál szintén. Régebben a dropbox csinált egy mappát az adott eszközön és abba amit berakott az ember, már ment is fel a felhőbe. Most miért nem így van?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51169) dirkam válasza fgordon (#51165) üzenetére


dirkam
tag

Írtam privit.

(#51170) tomy86


tomy86
addikt

Apex Launcherrel (Pro verzió) kapcsolatban érdekelne, hogy megoldható benne a widgetek egymásra helyezése, mint a Novában? Az átfedés engedélyezését átméretezéskor (vagy hasonló az elnevezése) megtaláltam, de nekem nem az kellene.

(#51171) Titi76 válasza Bodor (#51162) üzenetére


Titi76
aktív tag

IntelliRing. Igaz fizetős de nem szabad sajnálni rá. Nagyon innovatív alkalmazás!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#51172) Bodor válasza Titi76 (#51171) üzenetére


Bodor
veterán

Megoldódott: Ascending Ringtone teljesen jól működik.
Azért köszönöm a tippet!

(#51173) #79335424 válasza tomy86 (#51170) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hú, az nálam sem ment, aztán valaki itt a topikban írt egy beállítást, amitől jó lett. De már nem emlékszem, hogy mit pipáltam ki/be. Az biztos, hogy nálam most a kezdőképernyőnél mindkét margó kikapcsolva, a haladó beállításoknál bármely modul átméretezése pipa, modul margó nincs, átfedő modulok pipa.

mm89:
Foldersync? De most látom, hogy van Dropsync, meg még mások is. A Foldersyncet igen, a többit viszont nem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#51174) capafog23


capafog23
őstag

Valami olyan alkalmazást keresnék ami szinkronizálja a pc-n lévő zenéket a telefonon lévőkkel.
Erre jó valami sima sync alkalmazás? Mit ajánlotok?

(#51175) ollie válasza capafog23 (#51174) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Google Play Music nem jó?

***

(#51176) tomy86 válasza #79335424 (#51173) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm. Ezek be vannak állítva nálam is. Közben rájöttem a megoldásra. Apexnél nem lehet (legalábbis nem sikerült) egyszerűen ráhúzni az egyik widgetet a másikra, mint a Novaban. Viszont a kisebb widget (amit rá akarok helyezni a másikra) kétszeri oda-vissza méretezésével - úgy, hogy az első átméretezéskor lefedje a nagyobb widget egy részét - megoldható, hogy egymásra kerüljön a kettő. Biztos zavaros így leírva, de csak így sikerült megoldani.

(#51178) LonGleY válasza capafog23 (#51174) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha WiFi-n keresztül gondoltad, akkor: BitTorrent Sync

Ha kábelen keresztül, akkor a számítógéped oprendszerétől függően egy csomó ilyen program létezik (pl. FreeFileSync).

[ Szerkesztve ]

(#51179) zeon.hu válasza #79335424 (#51161) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönöm!

#?*@&!

(#51180) capafog23 válasza LonGleY (#51178) üzenetére


capafog23
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek.

(#51181) mm89 válasza #79335424 (#51173) üzenetére


mm89
őstag

:C
Ez kell nekem!
Tökéletes! Csak bedobálom a képeket egy mapparendszerbe, ez meg tolja fel őket felhőbe. Király, hogy be lehet állítani minden mappára külön, hogy csak egyirányú legyen a szinkron, így bátran törölhetem a telóról ami már nem kell, mert úgyis fent lesz a boxon!
Köszönöm szépen!
:R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51182) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok! egy call log alkalmazást keresnék, ami lebontva mutatná nekem, kivel mennyit beszéltem. tehát kontaktokra lebontva :)

[ Szerkesztve ]

(#51183) atillaahun válasza Sanyi.il (#51182) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem gyanús hogy ezt a gyári is tudja. Mintha lenne valami stat rész benne összesítésekkel. Legalábbis 4.4 alatt, nem tudom előtte hogy volt.

(#51184) Sanyi.il válasza atillaahun (#51183) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

sajnos 4.3 van még fent, váltani sem tudok más romra, knox számláló ugrik... :O

(#51185) Acef válasza #20749568 (#51177) üzenetére


Acef
addikt

Samsungra play/phone info [link]

(#51186) silver87 válasza Acef (#51185) üzenetére


silver87
tag

Sziasztok!

Nekem eléggé zavaros ez az egész link2sd meg foldermount. Nem látom benne a logikát. Az eddig fellelhető magyar leírás alapján a 16gb kingston SD class10es kártyát leformáztam előbb ext4 2gb primary partícióra majd a nagyobb részét 14gb fat32 primary partícióra. Elkezdtem használni a link2sd-t. megadtam neki az ext4-et mert ugye azt tudja kezelni. És programok telepítésénél linkel is automatikusan de csak azt a 2 gigát és belsőre is pakol, ami ugye normális. De akkor mit kezdjek a maradék 14gb fat32-vel? nekem az kell, hogy megtelíthessem programokkal a tabletet (colorfly e708 q1), és ne 2 nagyobb játék után telje meg a belső memória pedig linkelem, emellett meg ott fityeg üresen a 14gb fat32-es partíció kihasználatlanul.

Ha nem ez lenne a megfelelő topic akkor jelezzétek.

(#51187) Acef válasza Sanyi.il (#51182) üzenetére


Acef
addikt

Régebben ezt használtam Call Meter 3G. [link]

silver87
gondolom nem nekem szántad

[ Szerkesztve ]

(#51188) Sanyi.il válasza Acef (#51187) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

akárhogy nyomogatom, nem találokmrajta, hogy pl a páromat mennyit hívtam ebbe a hónapban ( sokat :DDD )

(#51189) Acef válasza Sanyi.il (#51188) üzenetére


Acef
addikt

Összeadva, percben szeretnéd, egy adott tel.számot?

ez a 4.1.2, 4.2.2-ben is benne, gondolom a tiéd is tudja, csak nincs összeadva: tárcsázó/napló/kopp a számra.

(#51190) zsoltzsolt válasza Sanyi.il (#51188) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Current Caller ID & Contacts

[ Szerkesztve ]

(#51191) cappa72 válasza Sanyi.il (#51188) üzenetére


cappa72
nagyúr

Call stats.
A playen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#51192) Bozek válasza mm89 (#51168) üzenetére


Bozek
nagyúr

Használj FolderSync-et és megoldódott a problémád. :)

(#51193) silver87 válasza Acef (#51187) üzenetére


silver87
tag

Nem neked szántam, de jól jönne a segítség :)

(#51194) vgyuri válasza silver87 (#51186) üzenetére


vgyuri
őstag

14+2 vagy 2+14 gb-os partíciókat hoztál létre? Link2sd mindig a másodikra linkel.

(#51195) silver87 válasza vgyuri (#51194) üzenetére


silver87
tag

14+2, mert mindenhol azt javasolják, hogy előbb a fat32 nagy majd a kisebb ext4-es. de már túladtam a link2sd-n mert azzal a 300mega felszabadítással összesen 3gigányi program és játék esetében nem vagyok beljebb. Áttértem a foldermount-ra, az sd kártyát fullba leformáztam és az egész egy nagy fat32 és csinálnám az obb mappák áthelyezését majd mountolását, de minden esetben ismeretlen hibát ír ki mikor kezdené áthelyezni.

(#51196) silver87 válasza vgyuri (#51194) üzenetére


silver87
tag

Milyen fájlrendszert szeret a foldermount? Vagy esetleg valahogy root jog alá kéne vennem az sd kártyát? bocs a láma kérdésért:)

(#51197) vgyuri válasza silver87 (#51195) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha több mindent szeretnél átrakni, akkor akár 1+15-re is formázhattad volna a partíciókat. Foldermount-ot nem ismerem, de a Link2sd jobban szereti az ext partíciókat, próbáld ki fat32 helyett az ext4 + Foldermountot.

[ Szerkesztve ]

(#51198) #16695808


#16695808
törölt tag

Ha telot váltók, hogy tudom beállítani a play áruházat hogy csak azokat az appokat töltse le amiket én akarok, mert egyelőre nem akarom telepakplni az új telot.

(#51199) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

ha már ez a téma:
DS App2sd-t használok, de semmilyen partíciót nem csináltam, mégis simán átpakol mindent sd-re.
simán és jól működik minden.
lehet ebből gond?

#?*@&!

(#51200) air válasza #16695808 (#51198) üzenetére


air
nagyúr

Az első alkalommal, amikor hozzáadod a fiókodat, akkor ne válaszd ki, hogy a beállításaid, alkalmazásaid, wifi jelszavakat stb. mentse a fiókodba! Így nem lesz aktív az onnan történő visszaállítás sem.
Ezután elindítod a Play-t, bemész az összes alkalmazásod menübe, és kiválogatod, hogy miket telepítsen fel. Itt az első kiválasztott alkalmazáson ha hosszan nyomsz, akkor utána működik a többes kijelölés, és utána a csoportos telepítés.
Nagy eszükkel innen kivették azt a funkciót, hogy a számodra már nem érdekes alkalmazásokat törölhetted a listából, helyette lett a "bulk-install". :((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.