Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Probert75 válasza Nocsesz1 (#4398) üzenetére


Probert75
addikt

Esetleg KeepScreen.

(#4402) Oldman2 válasza Nocsesz1 (#4398) üzenetére


Oldman2
veterán

#4398 Nocsesz1
Ha jól értem, a kérdésed inkább az, hogy "miért zárolódik a képernyőd elforgatás után..."?

Milyen alkalmazás futtatása közben történik ez a jelenség?

#4401 Probert75
A tipp jó, de nem ez a problémája szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4403) Nocsesz1 válasza Oldman2 (#4402) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Nem záródik egyből hanem a beállított időintervallum elteltével, ami nálam most 30sec ha nem érek a képernyőhöz. Álló módban elég is lenne de ha elfordítom a képtájolást vizszintes módban akkor ne zárjon le hanem maradjon ébren amíg vissza nem fordítom függőlegesbe a készüléket.

pl: Sokat fotózok autó alvázszámát és úgy viszem fel gépre de mielőtt beírnám már le is telik a 30 sec és oldhatom fel a képernyő zárat a folytatáshoz.

HAJRÁ VIDI !!

(#4404) Nocsesz1 válasza Probert75 (#4401) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Ez fent van csak nem tudom hol kell beállítani hogy ne csak egy programra vonatkozzon hanem az összesre és csak vízszintes tájolásnál.

HAJRÁ VIDI !!

(#4405) kutga válasza Nocsesz1 (#4404) üzenetére


kutga
nagyúr

Miért nem állítasz be nagyobb időkorlátot amíg aktív a képernyő?

Egyébként valami ilyesmit keress:

Ha ezeket bekapcsolod, aktív marad a képernyő, ha kikapcsolod, működik tovább az általad megadott idővel a képernyőzár.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4406) Nocsesz1 válasza kutga (#4405) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Pár kattintásra mindig van idő csak egyszerűbb megoldást kerestem volna. Van ilyen kapcsolóm csak mindig elfelejtem visszaállítani :B

Gondoltam mindenre van program ilyen egyszerűre is találok, de eddig nem találtam.

HAJRÁ VIDI !!

(#4407) kutga válasza Nocsesz1 (#4406) üzenetére


kutga
nagyúr

Jobbat hirtelen nem tudok, de tartok tőle ez lesz a legegyszerűbb megoldás.

Let the Zone take me if I am.

(#4408) RamboII


RamboII
tag

sziasztok

Többször csináltam már mentést a Titanium backup-pal. Eddig HTC Sensationom volt, azon belül jó volt a mentés és az adatok vissza állítása.
Most viszont vettem egy Samsung Note-ot, és a Sensationon levő mentést, nem tudtam átrakni a note-ra. Van valami ötletetek?

(#4409) atillaahun válasza Nocsesz1 (#4406) üzenetére


atillaahun
veterán

A Tasker természetesen ezt is tudja, csak hát se nem ingyenes, se nem magyar, se nem egyszerű.
Valszeg a lLama is tudja, az már igyenes, és Talán magyarul is tud.

(#4410) japy válasza Oldman2 (#4400) üzenetére


japy
őstag

Alul át lehet állítani magyarra! :K

(#4411) Prien


Prien
addikt

Nektek működik az Opera Mini? Csak másik böngészővel tudok netezni telón egy ideje... :U

A kevés is több a semminél.

(#4412) kutga válasza Prien (#4411) üzenetére


kutga
nagyúr

Hétvégén szarakodott nálam (Moto defy), wifin semmit nem akart betölteni, de egy idő után megjavult. Nem hiszem hogy gondja lenne.

Milyen teló, milyen rendszer?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4413) Prien válasza kutga (#4412) üzenetére


Prien
addikt

Galaxy S II, gyári 4.0.3. Tegnap még semmi gond nem volt, ma valami nem stimmel...ilyenre nem is emlékszem, volt-e valaha is.

A kevés is több a semminél.

(#4414) air válasza Prien (#4411) üzenetére


air
nagyúr

Én csak a Mini Next-et használom, mert a sima Mini nem akart működni az Xperia U-mmal.
Azzal semmi gond nincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4415) zedok válasza Prien (#4411) üzenetére


zedok
senior tag

Visszább írtuk páran, hogy valami gebasz van vele, mert néha működik néha nem. Telefon típustól függetlenül.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#4416) Oldman2 válasza japy (#4410) üzenetére


Oldman2
veterán

És ebben mi az újdonság?

(#4417) LonGleY válasza LonGleY (#4396) üzenetére


LonGleY
veterán

- már megint 2x kattintottam, eh -

[ Szerkesztve ]

(#4418) LonGleY válasza LonGleY (#4396) üzenetére


LonGleY
veterán

some ideas maybe?

(#4419) Nocsesz1 válasza atillaahun (#4409) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Köszi megnéztem mind 2-öt. :((( Marad a kézzel állítás. :K

HAJRÁ VIDI !!

(#4420) rgeorge válasza LonGleY (#4396) üzenetére


rgeorge
addikt

Ad 1: airdroid. Ad 2: evernote.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4421) atillaahun válasza Nocsesz1 (#4419) üzenetére


atillaahun
veterán

Ha gondolod Tasker-be megcsinálom neked ezt a profilt, csak be kell importálnod. Bár az még mindig nem egy olcsó program (ha lejár a 7 nap). Ezért (is) nem javasoltam egyiket sem mikor elsőre kérdezted.
De ha megkérsz itt egy lLama-s kollégát szerintem ő is készít neked egy ilyen kész importálható profilt.

(#4422) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A google play music miért nem érhető el nálunk? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4423) LonGleY válasza rgeorge (#4420) üzenetére


LonGleY
veterán

AirDroid / Evernote

Ismerem őket, az egyik instabil, a másik meg reklámos bloatware kb. Ezeknél letisztultabbra gondolnék.

[ Szerkesztve ]

(#4424) kymco válasza LonGleY (#4423) üzenetére


kymco
veterán

Ezzel most megleptél. Az airdroidot rendszeresen használom, egyetlen hiba nélkül. Az evernote-nál pedig nem látok reklámokat...

www.refujvaros.hu

(#4425) G@ben


G@ben
addikt

Ki lehet deríteni valahogy, hogy melyik program indítja el a wifit gyakran pár másodpercre magától? Le van tiltva a wifi, de néha akkor is bekapcsol és már nagyon idegesít.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4426) dokee78 válasza G@ben (#4425) üzenetére


dokee78
félisten

Írj egy listát mik vannak feltelepítve?

Tasker,Llama,Timeriffic vagy hasonló van fenn?

[ Szerkesztve ]

(#4427) G@ben válasza dokee78 (#4426) üzenetére


G@ben
addikt

Garmin Mechanic, Bubble (vízszintező), Smart compass, Smart distance, Smart measure, Super ruler free, Sound meter, Speed gun, StopWatch&timer, Flashlight Plus, MortPlayer, McAfee Security, Autocad WS, Elsősegély - mit kell tennem, Camscanner, Traffipax jelző

Ezek lettek újabban telepítve, az utolsó négyet viszont le is szedtem, amikor elkezdte csinálni, hátha, de nem jött be. A McAfee-ra gyanakszom, mert pár nappal az eset előtt lett elindítva (gyárilag telepítve volt, más programot meg legalább egy héttel korábban raktam fel), úgyhogy Task killerrel ki is lőttem és hosszú órákig úgy tűnt, hogy jó, de aztán megint kapcsolódott. Ettől mondjuk még nem zárnám ki, hogy az a hibás.
Az általad felsoroltak egyike sincs fent.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4428) atillaahun válasza G@ben (#4427) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezek közül még azt nézd meg minek van "teljes internet hozzáférése" az app tulajdonságaiban. Akkor talán jobb eséllyes tippelhetünk.

(#4429) G@ben válasza atillaahun (#4428) üzenetére


G@ben
addikt

Ilyen teljes internet hozzáférést most nem találtam, de a McAfee azért csatlakozik elvileg, illetve a Garmin úgy indul, hogy blutooth csatlakozást kér. És erről jutott eszembe, hogy egyszer a blutooth is aktív volt. Első körben ennyit találtam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4430) Prien válasza zedok (#4415) üzenetére


Prien
addikt

Igen, valami mintha az Opera szerverrel történt volna...De már jó, most is Opera Miniről írok.

A kevés is több a semminél.

(#4431) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Három kérdésem lenne Androiddal kapcsolatban. Mivel tesómtól megörököltem Wayteq xTAB-70-es tabiját. Egyik problémám az, hogy az normális, hogy amikor bekapcsolom, körülbelül 30-40 másodper amég elindul, addig csak a Wayteq felirat látható. Nem kellene gyorsabban felállnia. Vagy ez mitől függhet (esetleg telepített játékoktól)?
Másik kérdésem kapcsolódik az előzőhöz. Néha bekapcsolás után annyira lassú, hogy az érintést is alig tudja érzékelni, így a billentyűzár kioldása és a programok használata is nehézkes. Valamilyen program időzített folyamata akaszthatja meg a háttérben? Bár egyedül a rendszerrel csak a Viber van a futó folyamatok között. Mivel orvosolhatnám ezt a problémát?
A harmadik kérdésem a video lejátszás. Mivel sokat vonatozom, ezért ez elég fontos számomra. Olvasgattam fórumokat, de nem találtam eddig megoldást a problémámra. Amikor hozzámkerült a gép, leszedtem a mobo playert, mert azt olvastam róla, hogy jó lejátszó és sok formátumot ismer. Viszont amikor nem sorozatot akartam nézni, hanem rendes filmet (eddig kettőt próbáltam, mindegyik sima .avi), akkor a hangot nem játssza le. Ezért leszedtem a mobo player pro-t, valamint kodekeket is töltöttem (bár azok között nem igazodtam ki), ez viszi a hangot, de pixelesen és szaggatva játssza a filmeket, valamint felirat sincs. Easy video playerrel ugyan ez a helyzet. Tudtok olyan lejátszót mondani, ami viszi az elterjedtebb formátumokat akadás mentesen hanggal, és a feliratokat is rendesen kezeli?

Android verzióm 2.3.4

bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, előre is köszönöm azoknak, akik végigolvassák és segítenek/tanácsot adnak. :)

Üdv:
spgabor

(#4432) dokee78 válasza spgabor (#4431) üzenetére


dokee78
félisten

(#4433) atillaahun válasza G@ben (#4429) üzenetére


atillaahun
veterán

Akkor esetleg még olyan engedélyeket kereshetsz a programoknál, hogy "hálózati csatlakoztathatóság módosítása" vagy "kapcsolódás WiFi-hez és kapcsolat bontása".

(#4434) G@ben válasza atillaahun (#4433) üzenetére


G@ben
addikt

Átnéztem őket, de nem találtam semmi ilyesmit a beállításaikban.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4435) air válasza spgabor (#4431) üzenetére


air
nagyúr

Ugye nem kapcsolod ki minden alkalommal, amikor nem használod tovább?
Nekem Samsung Tab 7 Plus-om van, és az is kb. 30 sec alatt áll fel, de nagyon ritkán kell újraindítani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4436) atillaahun válasza G@ben (#4434) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát akkor örömmel jelenthetjük ki, hogy ezek között a programok között nincs olyan ami hozzáférni a WiFi-hez.

(#4437) punky10 válasza spgabor (#4431) üzenetére


punky10
addikt

Én a BsPlayerLite-t használom, de jo az előbb linkelt MX is. Ez utobbinál a jobb felső sarokba bökve válthatsz a hangsávok között. Az hátha megoldja a hangproblémád...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#4438) G@ben válasza atillaahun (#4436) üzenetére


G@ben
addikt

Ez esetben nem örömmel, mert nem találtam meg, hogy mi az. :D
Most olyan programot keresek, ami megjegyez minden wifi használatot program szerint. Elsőre ez nem tűnik rossznak. Esetleg vélemény?

Módosítok: az fizetős, de ezt mindjárt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4439) atillaahun válasza G@ben (#4438) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem ismerem, de szerintem a My Data Manager a legjobb a témában. Persze ha nincs ICS/JB, mert az eleve rendszerszinten mér.

(#4440) G@ben válasza atillaahun (#4439) üzenetére


G@ben
addikt

Egy próbát megér ez is. Ha nem jön be, akkor megpróbálom a My data managert is. Sima GB-m van.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4441) LonGleY válasza kymco (#4424) üzenetére


LonGleY
veterán

Evernote

Bloatware az (winen), hiszen itt egy jegyzetelőprogiról beszélünk, ami 1 MB alatt megvalósítható, nekem nem kéne több. Az Evernote ellenben egy systrayben csücsülő, gigantikus izé 50 MB-os telepítővel, amire nekem nincs szükségem, és még a bal alsó sarkában villog a reklámja is, amíg nem fizetek elő rá. Úgy gondolom, a hangfelvételesdire, meg egy csomó mindenre semmi szükség, miután van olyan, hogy Dropbox. Asszem mégis az lesz a megoldás, hogy ott szerkesztek majd egy TXT-t a jegyzeteimmel, és ennyi.

Egyébként ClipCube néven már fejlődik általunk a jegyzetelésre tökéletesen használható alkalmazás, aminek lesz háttérszolgáltatása és Androidos kliense is. :] Minimalista, amilyennek lennie kell. Csak addig érdekeltek az alternatívák..

[ Szerkesztve ]

(#4442) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Milyen kamera alkalmazásokat ajánlanátok gyári ICS kamera helyett? Lehetőleg olyan kellene, amiben van HDR és panoráma mód is, esetleg azokra valami külön program is jöhet. És a másik: milyen videófelvevőt ajánlanátok? Ugyanis a gyárinak gyengébb fényviszonyok mellett van egy kis "youtube stabilizálós fííílingje".

Előre is kösz a tippeket! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4443) gyuri81


gyuri81
veterán

a segítségeteket szeretném kérni!
Friendcaster progit használok a facebook gyári alkalmazása helyett. Valamelyik nap rányomtam véletlen ,hogy rejtse e a bejegyzéseimet. A my profil alatt így nincs semmi bejegyzés, de szeretném visszaállítani , de nem találok erre semmi megoldást! ( pc-n látom az összes bejegyzésem)

várom válaszotokat! kösziiiii

[ Szerkesztve ]

(#4444) Speeedfire válasza gyuri81 (#4443) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez az alternatíva fb és twitter igen érdekes. Teszek vele egy próbát, hátha gyorsabbak mint az eredeti programok. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4445) fatal` válasza Speeedfire (#4444) üzenetére


fatal`
titán

A friendcaster sokkal gyorsabb, cserébe van egy-két hiba, bár folyamatosan foltozgatják (aztán keletkezik új, mert a fb-n is módosítanak).

A twitter nem tudom, nem használom.

(#4446) rizso válasza rizso (#4442) üzenetére


rizso
addikt

És esetleg 1-2 videólejátszó tipp is jöhet mx player mellé, ami gond nélkül megbirkózik a 720p, esetleg 1080p tartalmakkal (telefonom egyébként egy ZTE Grand X In) :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4447) Speeedfire válasza fatal` (#4445) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Majd meglátom mennyire használható. Az fb néha nagyon sokáig tölt nálam. :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4448) Sátán44


Sátán44
addikt

Valamelyik alkalmazàsom iszonyatosan szìvja az akkumat, melyik programmal tudnàm kiderìteni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4449) LonGleY válasza LonGleY (#4441) üzenetére


LonGleY
veterán

Találtam egy Evernote-nál szimpatikusabbat (de még mennyivel!), ennek meg win kliense nincs sajna: Catch Notes Ennek ellenére használni biztosan fogom. :]

[ Szerkesztve ]

(#4450) Speeedfire válasza Sátán44 (#4448) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Erre már én is kerestem a választ, de nincs. :D
Root-olt telefonnal megtudod nézni, hogy mik azok amik felébresztik a telefont. Bár, lehet az sem kell elég csak az android sdk.

adb shell dumpsys alarm

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.