Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) R19 válasza laci laci (#5448) üzenetére


R19
senior tag

Extreme-re állítottam, tökéletesen teszi a dolgát. :)

(#5447) MaTMaN: visszatértem GB-re, ezen használom tovább, efölött szinte kötelező app.

GB-en is jócskán érezteti a hatását, nagyon simán fut az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#5452) ux1 válasza macilacus (#5450) üzenetére


ux1
addikt

Es-file is tud backuppolni. :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#5453) csbalu


csbalu
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Egy megoldatlan problémám van és hátha Ti tudtok erre ajánlani egy remek kis programot.
A tényállás az hogy van egy TáblaPC amit az autóba beépítve használnék mint egy fedélzeti multimédiás egység, ez pedig az autórádió AUX bemenetére csatlakozna.
Szeretném ezt az egységet egy kihangosítóként használni oly módon, hogy a szintén Androidos telefonom párosítom vele Bluetoothon és a hívásokat a TáblaPC-n fogadom, illetve annak mikrofonját (természetesen nem a beépítettet) és az autó hangszóróit használom.
Tudtok-e erre megoldást, mivel én nem találtam.

Előre is köszönöm válaszotokat

Üdv,
Balu

[ Szerkesztve ]

(#5454) elfelejt


elfelejt
aktív tag

Üdv
Olyan alkalmazást keresnék, ami megmutatja hogy ha csinálok Hotspotot mobilnettel akkor megmutatná hányan kapcsolódtak rá, esetleg kik és mennyi netet használnak?
Köszi

(#5455) gezatata


gezatata
aktív tag

ha a facebookon like-oltam a Prohardvert, és ott megjelenik egy új cikk, akkor milyen android alkalmazáson keresztül tudnék a mobilomra értesikést kapni a friss hírről?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#5456) Syd69 válasza gezatata (#5455) üzenetére


Syd69
aktív tag

RSS -en keresztül?

Alma

(#5457) barnam_


barnam_
nagyúr

Használ valaki Link2SD-t?
CM7-t használok A2SD-vel EXT3 partícióval. Feltettem ezt a programot, hogy hátha tudok váltani a belső tárhely és az sd között. De ez is csak az sd-re tud áthelyezni. Úgyhogy letöröltem, de most maradt egy Secondary SD storage is, a meglévő sd-ext mellé. Hogyan tudnám ezt eltüntetni? A system/etc alól már töröltem a scriptjeit.

(#5458) gezatata válasza Syd69 (#5456) üzenetére


gezatata
aktív tag

egy picinkét bővében hogy tudom ezt megoldani?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#5459) macilacus válasza ux1 (#5452) üzenetére


macilacus
senior tag

Azt nem ismerem :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#5460) kutga válasza zho-lee (#5400) üzenetére


kutga
nagyúr

Reggelre megjavult.

Let the Zone take me if I am.

(#5461) basaja


basaja
senior tag

hali:-)
A kérdésem a következő lenne:több mint 1 éve használom a Link2sd-t probléma nélkül,most viszont szivat rendesen...nem találja a 2. partíciót,ami persze tele van appokkal...mi ilyenkor a teendő?Kivettem az sd-t,megpróbáltam újra felcsatolni,semmi eredmény...mit tegyek,hogy újra menjen?

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#5462) xSide válasza gezatata (#5455) üzenetére


xSide
őstag

A 'Tetszik'-en tartva az egeret (esetleg klikk rá) van egy lehetőség 'Értesítések kérése' talán ebből tovább tudsz lépni mikor és hol fog értesíteni.

Szerk. webes változaton és touch címen is megy...

[ Szerkesztve ]

(#5463) skyli


skyli
senior tag

Szerintetek van olyan program amivel el tudom menteni, hogy miket fagyasztottam be és ha új romot teszek fel full wipe-al, csak megadom h ezeket fagyassza be (a mentésből)?
Titanium backupban ilyen opciót nem találok :/

(#5464) laci laci válasza R19 (#5451) üzenetére


laci laci
addikt

Azt nem kérdeztem meg a pro vagy simát használsz? :)

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#5465) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Ha a gyári tárcsázót és telefonkönyvet kicserélem a DW Contacts-ra, akkor az működni fog? :)
Úgy értem, hogy a system/app-ból kitörlöm és a helyére berakom.

[ Szerkesztve ]

(#5466) siofok válasza mttssz (#5465) üzenetére


siofok
őstag

állítólag nem,mert a gyári tárcsózó sok olyan dolgot tartalmaz ami vezérli a hívásokat.A többi tárcsázó csak rá van húzva a gyári "motorra".

OnePlus nord 2t

(#5467) atillaahun válasza mttssz (#5465) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem, a tárcsázót nem tudja semmi helyettesíteni, a Névjegyzéket igen, bár a legtöbb programnak nincs külön névjegy hozzáadási felülete, de mintha azt olvastam volna, hogy a DW kivétel ezalól.

(#5468) mttssz válasza siofok (#5466) üzenetére


mttssz
senior tag

és atillaahun

Köszönöm a válaszokat, akkor ez így nem nyert. :)

(#5469) stefi68 válasza atillaahun (#5445) üzenetére


stefi68
addikt

ADW Launchert esetleg ilyen néven keresd: org.adwfreak.launcher
De már gondolom rég megoldódott...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5470) olivera88 válasza Joshi (#5424) üzenetére


olivera88
veterán

Bluetooth-on nem akart csatlakozni valamiért. USB vel meg nem próbáltam. Kíváncsiságból felraktam az Airdroid-ot és nem kell hozzá wifi, ha megosztom a telefon netjét az USB megosztással, akkor birom használni, egész jónak néz ki első benyomásra.
nyuszi123456: Ezt hogy érted? Mivel téves alapokon nyugszik az egész Android koncepció. Mi a baj vele? Mégis ez lett a legnépszerűbb OS. Meg mi köze javanak az Androidhoz?
Én Gingerbreadot használom és jól megvagyok vele, újabbakat nem ismerem és nem is birom felrakni a telómra sajnos.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#5471) atillaahun válasza stefi68 (#5469) üzenetére


atillaahun
veterán

Végülis legyalultam a telefont, úgyhogy nem tudtam eltenni a régi verziót, most barátkozok az újjal.

[ Szerkesztve ]

(#5472) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan mp3 lejátszó programot ami nem id3 tag alapján kategorizál?!
Szóval nem előadó és album alapján vannak listában a számok,
hanem az alapján, hogy melyik mappában vannak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5473) laci laci válasza atillaahun (#5471) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv.Milyen rom az új?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#5474) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Call Meter 3G-hez keresek Telenoros Smarttarifa 3-mas importálható beállításokat. Tudnátot linkelni egyet?

Előre is köszönöm!

(#5475) olivera88 válasza Czimby (#5472) üzenetére


olivera88
veterán

Probáld ki jetAudio-t

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#5476) fatal` válasza Czimby (#5472) üzenetére


fatal`
titán

Szinte mindegyik alternatív lejátszó tud mappa alapján lejátszani:

MortPlayer, Winamp, jetAudio, PowerAMP, PlayerPRO, mixZing stb.

(#5477) Czimby válasza olivera88 (#5475) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi szépen!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5478) Czimby válasza fatal` (#5476) üzenetére


Czimby
addikt

A Winamp Pro-ban nem találtam lehetőségét, bár lehet én bénáztam.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5479) atillaahun válasza laci laci (#5473) üzenetére


atillaahun
veterán

LG gyári v28c, félhivatalos ICS tesztverzió. :)

(#5480) zhata


zhata
senior tag

Ez a jetAudio Plus nekem nagyon bejött! :C

(#5481) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Melyik billentyűzet tud kézírás felismerést? 4.1.2 van a gépen, a gyári bill. tud ilyet? Én nem találom a beállításokban..

(#5482) mttssz válasza Balázs1621 (#5481) üzenetére


mttssz
senior tag

Swype-ban láttam ilyen funkciót, hogy mennyire működik, azt nem tudom.

(#5483) R19 válasza laci laci (#5464) üzenetére


R19
senior tag

Bocs, hogy csak most reagálok a kérdésedre, eddig nem voltam gépközelben.
A Pro verziót használom.

(#5484) Balázs1621 válasza mttssz (#5482) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Swype-ban megy. Köszi a tippet!

(#5485) basaja válasza zhata (#5480) üzenetére


basaja
senior tag

nálam is az a nyerő:-)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#5486) Czimby válasza olivera88 (#5475) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

Nagyon jó lejátszó!
Erre volt szükségem, mindent tud ami kell!

:R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5487) ktamas55


ktamas55
tag

Hello,
Tudnátok nekem ajánlani AnysoftKeyboard-hoz 3D hatású billenytyűzetet?
Illetve, a Marketről töltöttem le egy ilyen nevű alkalmazást, de nem tudom előhívni.
Hogyan tudnám azt aktiválni a mostani helyett?

(#5489) nyuszi123456 válasza olivera88 (#5470) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Android cikkek alapján írtam. Az Android alkalmazások java nyelven íródnak, amit az Android gépekre fejlesztett és egyben kikerülhetetlen Dalvik java fordító futtat. Ez az elképzelhető leglassúbb szoftverfuttatási mód, nagyobb szoftverek, pl vállalati rendszerek sebessége röhejesen lassúvá válna, ha java nyelven keletkeznének.

A java maga is tévút, éppen a lassúsága miatt. Próbálják gyorsítani, ahogy egy lovaskocsit is az autópálya melletti földúton. Az objektumorientált programozás a kémprogramok melegágya, mivel az újrafelhasználható algoritmusdarabkákban azok belső működése nem látható.

Az Android kernel nem javaban, hanem ha jól emlékszem, C nyelven készült, állítólag frissítésre szorulna, és a többmagos processzorok szinte teljesen hidegen hagyják, mivel szinte kizárólag csak az elsőt használja.

Empirikusan pedig gond lehet, ha egy tenyérgép valami brutálisan megbízhatatlan, amit a Windowsos tenyérgépek régebben mutattak, például egy üzletkötőnél súlyos összegekben mérhető, hány hívásról/üzletről marad le a fagyások miatt. Ilyenre hagyatkozni nem ajánlatos, inkább ellenség, mint barát.

Az iPhone már a kezdetektől sokkal jobb volt, a 4 óta pedig szerintem állati. Aki nem akar programozni, annak szerintem minden földi jó benne van. A felhasználói nagyon elégedettek.

Az Androidosok is nagyon szeretik a gépeiket, a rengeteg fejlesztés miatt szerintem ez az irányvonal megállíthatatlan. De lehet, hogy most mégis befékez, amíg át nem írják az alapokat az új igényekre, és esetleg jó lenne kihagyni a java-t, de szerintem nem fogják.

Valamit mégiscsak jelez, hogy a Commodore64-en (asszem a 64 az ram kilobájtot számlált) milyen szuper grafikájú játékok futottak gond nélkül és gyorsan, java nélkül.

Emellett forrás, amit ti írtok, mert ugyan elfogultságból nem válaszoltok a multitaskingot és megbízhatóságot (és őszintén, mi másra lenne szükség) feszegető kérdésekre, a sóhajokból kiviláglik az igazság.

Az Android ára viszont így is vételre sarkallhat, és ezek szerint szerelmesek vagytok a készüléketekbe, egy se végzi a kukában, úgyhogy valamit tudhat.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#5490) darvinya válasza nyuszi123456 (#5489) üzenetére


darvinya
titán

Csak egy kérdés

Szifon nem ugyanaz azt apk használ?

Amúgy wm6.5-öt nálam sosem volt fagyás.
Tudni kellett használni, de minden mostani és régi készülékre igaz.

Én személyem nagyon sérelmezem wm vonal törlését, helyette behozták wp -st ami felért wm3-assal csak más felületen.
Ami valljuk be nem egy eszményi rendszer.

Az a gond, hogy vannak használható és vannak profit orientált fw-k.
Ezek közül melyiket tartana meg egy cég?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5492) Kakumix válasza nyuszi123456 (#5489) üzenetére


Kakumix
senior tag

Azért ennek még olvass utána és utána oszd az észt. Főleg a JAVA, objektumorientált fejlesztés (programozás úgy egészében) és "Android kernel" részeket tanulmányozd még egy kicsit.

<személyeskedés ON>
Jól sejtem, hogy iPhone-t használsz vagy legalábbis arról álmodsz? ;]
<személyeskedés OFF>

Legyen szép napod!

(#5493) nyuszi123456 válasza #40993792 (#5491) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

értem, tehát a mobil azonos nemű veled, így a szerelem kizárt, csupán "sok időt töltötök együtt", egymásba bújva, elfogultságtól elvakultan :)

/iPhone óta van színvonal, szembeállítva a korábbi mobilWindows-zal, ezzel a droid gondolom, lépést tart/

Lehet, hogy nekem egy olyan készülék kell, ami nem ígérget, és nem is hagyja magát használni, mint a mostani Nokia 101-em. Ellenkező esetben karácsonyra képírásos mobil helyett kaphatok egy paypal dispute-ot.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#5494) Polllen válasza nyuszi123456 (#5493) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennek nem itt a helye, uh sztem hagyjátok abba, míg nem néz át vki a modkerbe az off topik miatt. :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5495) ux1 válasza nyuszi123456 (#5489) üzenetére


ux1
addikt

Bírom mikor a tudatlanok osztják az észt... :D Inkább ne írjál mert nagyon ostobának tűnsz... ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#5496) punky10 válasza nyuszi123456 (#5493) üzenetére


punky10
addikt

Ha ez megnyugtat,és befejezed a trollkodást,akkor azt mondom:igazad van!
Mi,droidosok,imádjuk a gyenge,minden téren fejlesztésre szorulo telefonunkat,szemben az almás csapattal,akik csak egy egyszerűen használhato elektronikai cikként tekintenek az Iphonra...
Megnyugodtál...?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#5498) quailstorm válasza nyuszi123456 (#5493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Összehasonlítod a legnagyobb fogyasztói mobilplatformot az egyik üzleti mobilplatformmal. Gratulálok.
Természetesen én is rühellem a dalvikVM-et az optimalizálhatatlansága miatt. Elvi bajok vannak vele. Nem opcionális, hanem kötelező. Ráadásul amikor kijöttek az ötlettel akkor még fetrengtem a röhögéstől. Olyan gyenge hardverekre akartak rápakolni emulátort hogy annak már semmi értelme. Egy stabil Nokia5230 ezerszer jobb mint egy Alcatel OT-890, pedig képességeiben hasonlóak.
Ennyi erővel a feature phone-okat is elintézhetnék úgy, hogy minden ami grafikus pl J2ME-ben fut.
Előbb utóbb rájönnek a barmok hogy a dalvik nem arra való amire tuszkolják. Odahajítanak alá 4GFlopsnál is többet kinyomó Hyperthreading képes hardvert, oszt nyom vagy 120MFlopsot. Éljen a dalvik ugye? (a példa a galaxy S2 volt)
Azt a 120 MFlopsot az N900 meg már könnyen legyűri a maga szerény 60-70ével (OC függő) mert nincs nagy különbség, és sokkal jobbak az appok. Egy nagyobb dokumentum vagy PDF ki tudta fektetni az S2-t a kezdetekkor.

iPhone óta színvonal, hát azon a "rendszeren" meg jobban fetrengtünk mikor megjelent mint a droid 1.1-en. Egy kőbuta fos volt az egész. iOS 3 is elmehet a rákba, ilyen ÓRIÁSI INNOVÁCIÓK kerültek bele mint copy-paste. Erre az N95-ömnek dedikált gombja van...
Aztán iOS 3-mal megjött az optimalizált alkalmazásfejlesztés, az iOS4 nagyon jó lett(ARMv6-os HW-hez képest a 2G-n és a 3G-n), az 5-ös meg szerintem maximálisan asztali pótló rendszer lehetne, ha nem az Apple csinálná. De a többablakos multitask attól még tetszik. Viszont elég zárt. Engem jailbreak nélkül annyira érdekel az iOS amíg nem jailbreakelem. Szeretem ha a gép azt csinálja amit én szeretnék. Mellesleg a többablakos multitaskot lehetővé tevő app a cydiából vásárolható meg csak.

A Nokiának meg volt két ága, le akarta cserélni a symbiant linuxra, de addig késett, míg fejlesztés közben elavult, majd a nemfejlesztés miatt a symbiannak is annyi lett. A Belle az egy remek dolog, de csak shellpucolás jóformán, egy kötelező lépés. Fullosan újra kéne írni azt a rendszert, a linuxot meg újragondolni. N900 bizonyítja hogy jó ötlet volt az, csak még nem kiforrott.
A Windows Phone nevű traumát még nem sikerült feldolgoznom, talán a WP8 segít ebben. Inkább a WebOS ezerszer...
A WinMO-t meg sajnálom, jó kis platform volt gyenge hardveren(pl Mio A501), csak bénaságból nem használtatták ki vele az új hardvereket. ARMv4 módban fut Omnia 2-n, nem adtak ki hozzá 3D drivereket stb... A HTC HD2 meg már a vége volt a dolognak.

A droidot viszont nehéz lesz gazdaságilag leverni, túl nagy a hype, a támogatottság, meg a kényelem rajta. Bár a sok fingós meg adatlopós appot szerintem mindenki szívesen nélkülözné. Az a baj a droiddal hogy csak elvi baja van, a dalvik, ezért nem értik mikor szidom a droidot hogy mi a bajom vele. A HW pazarlás az.

Legalább használtál már huzamosabb ideig iOS-t, vagy a levegőbe beszélsz tudás nélkül?

(#5499) nyuszi123456 válasza quailstorm (#5498) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

ez az, egy szóval sem írtam, hogy almahívő lennék, bár tetszik a dolog. Plusz abszolút senkit sem sértettem meg, az összefoglalót, hogy mi gond lehet az Androiddal, itt kérték. Cikkek és itteni sóhajok alapján írtam

Szerintem jó keresztmetszetet adtál a mai állapotokról, én még a teljes windows mobil traumát nem hevertem ki, ezért vagyok az alacsony ár ellenére extra óvatos az Android vétellel.

Szerinted a Dalvik esetleges cseréje esetén is marad a java nyelv? És hogy látod a többmagos processzorok kihasználatlanságának kérdését?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#5500) laci laci válasza R19 (#5483) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm,tényleg jó,ha érdemes akkor megveszem a pro verziót. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.