Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) SárkánySzív válasza LonGleY (#28294) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Szia!
Ez a teszt most jelent meg, és bemásolom neked ide hogy szerintem a problémámra a 3. variáció lenne a megoldás; illetve egy olyan telefon ami az idézet végén van, csak az hardverileg nem a legjobb.

"A kétkártyás készülékek működése kapcsán összesen három irányzat van jelenleg a piacon. A nagyon csirke nem is tekinthető valós megoldásnak, egyszerűen felváltva tudjuk használni a SIM-eket, de egyszerre csak egyikük van fent a hálózaton. Ilyen bénaság van a szerencsére már a feledés homályába vesző Nokia C1-00 nevű rettenetben. A második szint a legelterjedtebb, ezt dual standby néven ismeri a szakirodalom, itt mindkét kártya fent van egyszerre a hálózaton, de ha az egyiket használjuk beszélgetésre, akkor a másik elköszön és eltűnik a világból, azaz olyan, mintha kikapcsolnánk. Ez nyilván azzal jár, hogy ha beszélünk az egyiken, akkor a másikat hiába hívja bárki, az vagy nem kapcsol, vagy a nem elérhetőségi esetre vonatkozó átirányítás kapcsol be. Ez befolyásolja a netezési dolgokat is, ha éppen böngészgetünk, akkor bejövő hívás esetén a net is megszakad. A harmadik, legkifinomultabb és egyben műszakilag a legösszetettebb megoldás az úgynevezett dual-active mód, amikor a két kártya kvázi egymástól függetlenül létezik, nem befolyásolja az egyikre érkező hívás a másikat, a net sem szakad meg, ha a másik kártyán beszélgetünk, viszont ehhez két, szinte teljesen különálló rádiós rendszer szükséges, ami megdobja az árat, arról nem is beszélve, hogy a telefonban levő chipsetnek is támogatnia kell ezt. Na, ez az, ami eddig nemigen jött össze az Android rendszerben, milvel sem az MTK, sem a Tegra, sem pedig a Qualcomm SoC-ok nem voltak ilyesmire felkészítve, egészen a Snapdragon legújabb generációjáig. Ezért lehetséges, hogy a Snapdragon 200-as procival szerelt HTC Desire 600-ba a tajvani gyártó bele tudta tenni ezt a funkciót, és ezért lett volna örömteli, ha a Samsung is alkalmazza a Galaxy S4 Mini DuoS kapcsán."

Nekem a samsung 3322 dual sim készülékem van ez egy dual standby, tehát ezért kivitelezhetetlen ezzel a készülékkel a problémám megoldása.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#28552) air


air
nagyúr

Arra tudnátok mondani valamit, hogy a komolyabb launcher-ek (Holo, Nova, Apex, ADW, Next) között van-e szignifikáns eltérés szolgáltatásban, vagy funkcionalitásban? Vagy témák, szkinek stb. tekintetében vannak csak lényegtelen különbségek?
Esetleg erőforrás használat (RAM, akku) tekintetében?
Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28553) Oldman2 válasza w.miki (#28550) üzenetére


Oldman2
veterán

Ebben nem tudok segíteni, nekem nem létkérdés ez a funkció

(#28554) Sanyi.mTs válasza tomy86 (#28522) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én is ezért használom a backup-ot. Térkép frissítésnél jól jött, a 7.x-es nagyon nem jött be nekem. kb 2-4 hete (mióta kijött a független s2-re a gyári JB) vacakol (jelenleg) nálam két progival: Cut the rope hd, 3G Watchdog pro (mind2 legálisan beszerzett példány)

(#28555) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok! Valahogyan belehet allitani, hogy adott alkalmazasok csak akkor fussanak ha megvannak nyitva? pl fb chat. :U

(#28556) tomy86 válasza Sanyi.mTs (#28554) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy JB alatt problémás az ES. Én ICS-en használom.

(#28552) air: Nova-Apex kapcsán tudok nyilatkozni. Szerintem semmi lényeges különbség nincs a kettő között. Most már mindkettőben gyakorlatilag ugyanazok a funkciók megtalálhatók, memória és akkuhasználatban sincs különbség azonos beállítások mellett. Témák tekintetében sincs eltérés, mivel ami az egyikre alkalmas, az 99%-ban (de lehet, hogy 100) használható a másikon is.

[ Szerkesztve ]

(#28557) OgKush válasza tomy86 (#28556) üzenetére


OgKush
senior tag

tokeletes jb alatt, 4.1, es 4.2 alatt is hasynaltam mar. :K

(#28558) pepe091 válasza OgKush (#28557) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Sőt 4.3 alatt is tökéletes. Az említett Cut the rope-ot is lementi. :K

(#28559) tomy86 válasza OgKush (#28557) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor nincs más ötletem. Az előbb kipróbáltam és a 3G Watchdogot gond nélkül mentette ICS-en.

(#28560) Jacak válasza #16695808 (#28520) üzenetére


Jacak
senior tag

Azt jelenti,h. annyit tölt le levelenként.A levél alján pedig ott a gomb,h. "teljes levél letöltése".De ilyen még a K10(K@mail),és a Kaiten is,nekem ez utóbbi vált be legjobban.

(#28555) OgKush
"Sziasztok! Valahogyan belehet allitani, hogy adott alkalmazasok csak akkor fussanak ha megvannak nyitva? pl fb chat."
Nem hiszem,max.,ha amúgy fagyasztva tartod őket,ehhez viszont rootolás kell.

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#28561) Jacak válasza Najlahu (#28523) üzenetére


Jacak
senior tag

Én ilyesmire vágólap-kezelő appot használok(Clipper+),de ilyenekből van jópár,pl. a ClipNote,a normálisabbakban beállíthat az ember kategóriákat,v. listákat,és így rendszerezhetőek a beírt dolgok,pl. fiókokhoz a nickek,mailcímek,jelszavak is.Notibárra kirakja magát,így service-ként mindig fut,és elérhető,ha kell.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#28562) LonGleY válasza Jacak (#28561) üzenetére


LonGleY
veterán

Jegyzetelőben jelszótárolás? Az elég lame... Arra jelszókezelő való, ami titkosított fájlban tárol, pl. PasswdSafe vagy KeePassDroid. Van asztali kliensük is, és többféle módszerrel szinkronizálhatók az adatbázis fájlok.

(#28563) air válasza tomy86 (#28556) üzenetére


air
nagyúr

Köszönöm.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28564) Jacak válasza LonGleY (#28562) üzenetére


Jacak
senior tag

Aha,és azokhoz bármikor,bárhonnan hozzáférsz?Amúgy,nincs engedélyezve az appnak a net.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#28565) petipetya válasza Jacak (#28564) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Keepassdroid működik net nélkül is.

"nincs rá lezsóidő"

(#28566) Deck válasza petipetya (#28565) üzenetére


Deck
titán

Kiváló program. Linux, windows, android, mindenhol használom!

PS5

(#28567) Jacak válasza petipetya (#28565) üzenetére


Jacak
senior tag

Nem arra értettem,hanem arra,h. nem tudja az app illetéktelen helyekre továbbküldeni azt,amit kimásolok vele,ezért nem érzem,h. ne lenne biztonságos.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#28568) LonGleY válasza Jacak (#28567) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezek szigorúan offline tárolók. Az adatbázisfájlt neked kell dropboxoltatni vagy hasonlók, ha szinkront akarsz. Az online jelszóbabrálás (LastPass) inkább asztali téma. De ott is a fontosabb jelszavakat a fenti programok egyikébe érdemes süppeszteni. Nekem a kliensek egszerűsége miatt a PasswdSafe a kedvenc.

[ Szerkesztve ]

(#28569) Jacak válasza LonGleY (#28568) üzenetére


Jacak
senior tag

Világos,és gondolom,az apphoz is beállítható jelszó.Csak nekem most így spec kényelmesebb,igaz,tisztában v.ok vele,h. nem vmi biztonságos,de egy appot futtatok,nem 2-t.Max. még az lenne talán biztonságosabb,ha a Clipper+ -hoz használnék vmi applockot.De az is 2 app úgy.(Manapság már igyexem redukálni a folyamatosan futó appok számát.)

...Hát,lehet,azért majd elgondolkozom rajta.PasswdSafe,ezen a néven megtalálom,azt modod?

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#28570) whiskeys


whiskeys
őstag

tudna valaki ajánlani olyan lejátszót amivel videót tudnék megnézni a dropbox-ra feltöltött videókból?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#28571) LonGleY válasza Jacak (#28569) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem az apphoz állítod a jelszót, hanem az encryptelt adatbázisfájlhoz (.psafe3), amiben dolgozik. Ilyen fájlod több is lehet, különböző jelszavakkal (pl. céges és magán), de a legtöbben csak egyet használnak. Ha megváltoztatod a jelszavát, akkor azt máshol is csak az újjal tudod kinyitni.

Be is linkeltem, a PC-s verziót pedig rendesen Password Safe-nek hívják.

Attól függ, hatásos-e egy applock bármennyire is, és hogy az adott jegyzetelő milyen formában tárolja a bejegyzéseket, mennyire hozzáférhetők az app nélkül. Egy olyan telón, amit elhagyhatsz, én inkább nem kockáztatnék.

Ugyanitt érdemes megjegyezni, hogy jelszavaknak érdemes inkább 3-4 random, általad kitalált szót, szókombinációt összeállítani. A 6-8 karakteres "írjunk-nagybetűt-meg-számot-is-a-biztonság-kedvéért" jelszavak ideje már lejárt. Ahol engedik, inkább a 16-32 karakteresek azok, amikre még azt lehet mondani, hogy egyhamar nem törik fel. Persze ezeket kiegészíthetjük egzotikus karakterekkel is, csak hogy jól mutasson. :]

[ Szerkesztve ]

(#28572) OgKush válasza Jacak (#28560) üzenetére


OgKush
senior tag

Van root, de akkor minden inditas elott bekell menni app managerbe defrozeolni?? az hulyeseg.. :Y inkabb letorlom ;]

(#28573) FZsolt15 válasza OgKush (#28555) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Greenify

(#28574) ux1 válasza OgKush (#28555) üzenetére


ux1
addikt

Pl. Kijelentkezel. De amúgy mi értelme egy olyan appnak a leállítása, ami azt a célt szolgálja, hogy elérjenek?

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#28575) LonGleY válasza ux1 (#28574) üzenetére


LonGleY
veterán

A chatet sem használja egész nap az ember. Minek legyen éjjel online? (Utálom is, hogy a fele nép ott marad a mobilos kliensek miatt, miközben mélyen alukálnak - így sose tudni, hogy ki valójában elérhető, pedig ez lenne a lényege a kijelzésnek.)

Persze ettől még nem nyer sokkal több értelmet a FB messenger használata és fagyasztgatása, akkor már ott vannak olyan chatprogramok, amik lekezelik a FB-ot, és simán ki lehet belőlük lépni úgy, hogy legközelebb nem kell ismét beírogatni a jelszót (pl. Xabber).

[ Szerkesztve ]

(#28576) Jarod1


Jarod1
addikt

régen hassználtam olyan progit ami mutatja hol milyen wifiket használtam,, nem tudja valaki mi is a neve?

(#28577) canniball válasza Oldman2 (#28531) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi! Ment a (re)pü! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28578) Logeeen


Logeeen
senior tag

Swype-ban be lehet állítani, hogy milyen hosszú legyen a gombnyomás? Ez az 1 dolog miatt bánom kicsit, hogy megvettem...
Én nem találtam sajnos... Pedig No. 1...

#Xiaomi 13T#

(#28579) LonGleY válasza Jarod1 (#28576) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez lehet, hogy nem pont az, de szükség szerint tudja, amit szeretnél:

Fing - Network Tools

Ha szkenneled vele az adott WiFi kapcsolatot, akkor látod, hogy ki milyen IP- és MAC címmel kapcsolódik, és ezek az adatok utólag is böngészhetők, ha már más kapcsolaton lógsz. Plusz még sok egyéb hasznos dolgot is tud, ami miatt nagyon jó kis kütyü hálózatépítéshez, pingeléshez. Sokáig pl. ezzel indítottam a gépem (WOL). Most ez utóbbira egy külön widgetet használok.

[ Szerkesztve ]

(#28580) OgKush válasza LonGleY (#28575) üzenetére


OgKush
senior tag

:R

(#28581) canniball válasza air (#28515) üzenetére


canniball
nagyúr

No azt nem tudom, nem használom. De van benne "tanuló-szótár" funkció is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28582) air válasza canniball (#28581) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28583) whiskeys válasza whiskeys (#28570) üzenetére


whiskeys
őstag

bármilyen lejátszónál azt irja, nem lehet lejátszani a videót. miért?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#28584) fatal` válasza OgKush (#28572) üzenetére


fatal`
titán

Greenify.

(#28578) Logeeen: Nem. Swypeban sajnos nem sok mindent lehet állítani. Swiftkeyben és Kii Keyboardban állítható.

[ Szerkesztve ]

(#28585) LonGleY válasza whiskeys (#28583) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak a Dropbox-osaknál? Gyári kliensből nyitnád közvetlenül? És ha letöltöd külön az SD kártyára, akkor megnyithatók?

[ Szerkesztve ]

(#28586) whiskeys válasza LonGleY (#28585) üzenetére


whiskeys
őstag

se a gyári se mx player se vlc nem nyitja meg...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#28587) LonGleY válasza whiskeys (#28586) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, ezt eddig is tudtuk. Sejtésem szerint a gyári kliensből azért nem tudod egyből meglesni, mert azokat előbb le kell olyankor töltenie a telóra, és az jópár másodpercbe is telhet - amibe kicsit belerokkan a lejátszó. De ez majd akkor derül ki, ha pontosítod a körülményeket aszerint, amiket kérdeztem. Viszont most lépek mára. Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#28588) whiskeys válasza LonGleY (#28587) üzenetére


whiskeys
őstag

google drive-ból megnyitja egyből a gyári...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#28589) S e t h válasza Logeeen (#28578) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem beleugatásképpen, de a swype főleg a flow miatt ért el sikereket, pötyögtetésre kifejezetten idegesítő tud , illetve tudott lenni a laggolás miatt,már ha félre nem értettelek a gombnyomást illetően,
Azt a 200 forintot meg szerintem ne sajnáld, ennél kevesebbért jó alkalmazást nem nagyon talál az ember.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#28590) Logeeen válasza S e t h (#28589) üzenetére


Logeeen
senior tag

Ezzel nincs is semmi gond :)
Csak nem mindig swypeolok... Meg a felkiáltójel, kérdőjel , stb miatt lenne fontos!

#Xiaomi 13T#

(#28591) S e t h válasza Logeeen (#28590) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kérdőjelre, felkiáltójelre rárakod az ujjad és ráhúzod a space-re, nem lassabb mint a gombnyomással variálni :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#28592) LonGleY válasza whiskeys (#28588) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor két dolgot tudok erre... (ha már nem lett semmi a mai eltávból :])

1. A gyári Dropbox kliensben becsillagozod (Favorite) a megnézendő elemeket, így azokat le fogja menteni a memóriakártyára. Úgy minden bizonnyal megnézhetők.

2. Fájlböngészőt használsz (pl. ES vagy Solid), amibe beállítod a Dropbox accountod. Föllépve egyből indíthatod a lejátszást (ebben nem vagyok biztos), vagy egy mozdulattal a kártyára húzhatod a szükséges darabokat (ez tuti :]).

3. Windows fájlmegosztást (SMB), AirDroid-ot vagy egyéb módot alkalmazol a videóid telefonra való juttatására.

4. Ha ezek egyébként telefonnal lőtt anyagok, akkor pedig közvetlenül a galériából vagy fájlböngészőből nyisd őket, ne a szinkronizáló kliensekből.

[ Szerkesztve ]

(#28593) Jarod1 válasza LonGleY (#28579) üzenetére


Jarod1
addikt

köszi én olyanra gondoltam ami térképen mutatja milyen wifiket látott csatlakozott a telóm...

(#28594) LonGleY válasza Jarod1 (#28593) üzenetére


LonGleY
veterán

Jaa! A "hol" szócskát nem olvastam az eredeti kérdésben. Így viszont sokkal könnyebben megkereshető, pl.:

Wifi Scan N Keep (talán ez illik leginkább a kérésedhez)

WiFi Finder

Utóbbi kettő inkább adatbázis alapján dolgozik.
Van még a pozíció (GPS) alapján kapcsolgató is:

Wi-Fi Matic - Auto WiFi On Off

Ha megtalálod, érdekel, hogy melyikre gondoltál!

(#28595) raziel01: Kösz, tényleg gyanús, töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#28595) raziel01 válasza LonGleY (#28594) üzenetére


raziel01
veterán

WiFi Map-Offline,Free Finder kommentek alapján fake.

(#28596) whiskeys válasza LonGleY (#28592) üzenetére


whiskeys
őstag

köszi. marad a google driver. nem tudtam, hogy dropbox ilyen gagyi....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#28597) LonGleY válasza whiskeys (#28596) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem gagyi, de nem szinkronizál mindent, ami csak benne van (szép lenne, ha felnyomna a telefonomra 15 gigát). Viszont állítólag frissül nemsoká úgy, hogy mappákat is be tudj csillagozni, ami szinkronban tartható. Úgyhogy nem rossz az... Nézni kell azt is, hogy merre fejlődik és milyen potenciál van még benne. :]

(#28598) darvinya


darvinya
titán

Van olyan fotó app ami RAW képet tud készíteni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28599) LonGleY válasza darvinya (#28598) üzenetére


LonGleY
veterán

A Camera FV-5 Lite úgy néz ki. Bár a leírás trükkös: a "raw photograp" érthető sima, nem effektelt képnek is. Jazz szerint sem tud ilyet. Szerintem pedig készülékfüggő, ha ilyen eleve nincs beépítve a gyáriba, akkor külső program sem fogja rávenni a gépet a raw-készítésre (meg záridő-állításra stb.).

[ Szerkesztve ]

(#28600) whiskeys válasza LonGleY (#28597) üzenetére


whiskeys
őstag

tudom, csak a skydrive meg google drive sokkal jobb nekem amit tudnak. picit csalódtam dropbox-ba....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.