Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) LonGleY válasza petipetya (#28899) üzenetére


LonGleY
veterán

"nem bloatware!"

Az Evernote kiesett. Ha weben is elérhető jegyzetetelő kell, nem is olyan sokat találni... +1 a Keep-nek!

Még a Trello lehet érdekes (nagy kedvencem). Összetett feladatok megszervezéséhez vagy személyes jegyzetelésre is kiváló. Kisebb és közepes cégek is használják, olyan szinten menedzselhető a dolog.

(#28902) spiritex: A Keep nem tud kategóriákat. Neked a Trello kell akkor, ha közös space-eket (a Trello-nál: "boards") akarsz kezelni. Ráadásul nincs limitálva semmi, teljesen ingyenes a cucc. Megszűnni sem fog a közeljövőben, főleg a céges hátterek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28902) spiritex válasza petipetya (#28899) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, feltettem a Keep-et de nem találok kategóriákat. Nem lehet külön kategóriákba rendezni pl. recepteket, számlákat, hasznos linkeket, stb.? Illetve nagyon szerettem, hogy ilyen tereket (Space) meg lehetett osztani másokkal, így pl. közösen bővítettünk egy teret több helyről. A Keep túl egyszerűnek tűnik így elsőre...

Úgy látom nagyon fog hiányozni a Catch, nap mint nap használtam, jól nézett ki és kiválóan működött.. Hát ez van, nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28903) fatal` válasza spiritex (#28897) üzenetére


fatal`
titán

Gnotes

Gmail címkébe szinkronizál. Viszont visszafele nem tudom, hogy működik-e PC-ről, még nem próbáltam (elvileg ha létrehozol egy levelet a címke alá, akkor le kéne, hogy töltse).

[ Szerkesztve ]

(#28904) NyxNyxNyx válasza fatal` (#28900) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Köszi, valószínűleg akkor csak az újakkal működik.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#28905) Tyer válasza spiritex (#28897) üzenetére


Tyer
őstag

Miért???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#28906) darvinya válasza fatal` (#28903) üzenetére


darvinya
titán

Működik, de Notes részben kell újat létrehozni és működik szinkronizálás után.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28907) spiritex válasza Tyer (#28905) üzenetére


spiritex
veterán

A belépő oldalukon írják, hogy meg kellett hozniuk ezt a nagyon nehéz döntést, de a cégük más Irányba fordul.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28908) Tyer válasza spiritex (#28907) üzenetére


Tyer
őstag

Köcsögök...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#28909) LonGleY válasza Tyer (#28908) üzenetére


LonGleY
veterán

No para. Ott a Trello, sokkal jobb.

(#28910) freemanone válasza LonGleY (#28909) üzenetére


freemanone
őstag

Azt nem ismerem, de a google keeptől sokkal jobb az evernote is.

(#28911) spiritex válasza LonGleY (#28909) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, jónak tűnik, de nem lesz egyszerű áttenni azt a rengeteg jegyzetet, ami 7 vagy 8 kategóriába volt rendezve.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28912) LonGleY válasza freemanone (#28910) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor nézz utána. Vagy sem. Amúgy "-nél", nem "-től". A hideg ráz...

De mi az, hogy sokkal jobb? Az Evernote egy bloatware, nevezzük nevén. A Keep pedig pont azt tudja, amire szükség van: villámgyors jegyzetelésre és szinkronizációra, sallangmentes weboldallal. Ha baromi sok kategóriára, meg fényképjegyzetre, meg prüntyögésre van szükséged, nameg nem zavarnak a bannerek és a gépzabáló, röhejesen túlzsúfolt windows kliens, akkor persze, hogy jó az Evernote.

[ Szerkesztve ]

(#28913) petipetya válasza spiritex (#28902) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam meg pont a kategóriák jelentik a túlbonyolítottságot. A Keep esetében van a vásárlás, ebay, sorozat, pénz, munka, beszólások stb. nevű jegyzetek (némelyik szöveges jegyzet, ám a legtöbb lista) ABC sorrendben. Így igazodom ki rajtuk a leggyorsabban.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#28914) Tyer válasza LonGleY (#28909) üzenetére


Tyer
őstag

Tolom is fel akkor:D
Köszi

Ui. Nekem is a rendezés, meg a megosztás a fontos...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#28915) LonGleY válasza spiritex (#28911) üzenetére


LonGleY
veterán

[ Trello ]

Amint megvan az oldal felépítése, 5 perc alatt átépíted a cuccot a weboldalon. Sokkal gyorsabban kezelhető, mint a Catch, trust me! :]

+ freemanone

Adottak a board-ok. Ezek a különböző projecteknek, cégeknek, vagy jobban elkülönülő fő jegyzetkategóriáknak nyithatók. A board-okat többféleképp tudod megosztani. Meghívó alapon, vagy nyílttá téve / link alapján stb. Választható, hogy ki admin, ki user és ki az, aki csak a board olvasója lehet.

A board-okon belül vannak az oszlopok (amik egy-egy témakört jelölhetnek, pl. teendők, készen van, vásárlás stb.). Az oszlopokon belül vannak a card-ok, a card-okon belül pedig több sima jegyzet, csatolt kép, vagy akár több checklist is lehet. Minden egyes elemet külön kommentelhetünk, a kártyákat pedig ide-oda lehet dobálni az oszlopok közt (drag 'n droppal, a weboldalon és a kliensben egyaránt), színekkel jelezve a prioritást. Megjegyezés: a kártya törlés az alapvetően csak egy archiválás, a tényleges destrukcióhoz be kell menni a kártya jobb alsó kis menüjébe. Van külön archív nézet is persze.

Ja, azt elfelejtettem, hogy a board-okat is organizációk alá lehet csoportosítani, tovább egyszerűsítve a user-management-et. :] Ezek után, ha úgy döntenétek, hogy egy webshop-tervezést vagy akár egy építkezést ebben vezényelnétek le, azt az akadályt is simán veszi.

Érdemes megnézni ezt a videót, egy kicsit érthetőbb lesz a cucc: www.youtube.com/watch?v=aaDf1RqeLfo

[ Szerkesztve ]

(#28916) freemanone válasza LonGleY (#28912) üzenetére


freemanone
őstag

grammarnazi, a hideg ráz....

A sokkal jobb pedig nagyon egyszerű, bár odatehettem volna, hogy számomra és akkor nincs mibe belekötni. A Keep egy egyszerű jegyzetelő, de nagyon funkció szegény az evernote-hoz képest. A felsorolt problémáid közül engem egyik sem zavart eddig, főleg I7 8gb ram ssd kombó mellett. Telefonon pedig reklámot nem látok sehol.
Nekem a kategorizálás és megosztás mellett a sokrétű tag-elés és keresés, pdf beágyazás, html export stb funkciók is nagyon fontosak. A Keep egyszerű gyors, de _nekem_ buta. Viszont a trello felkeltette az érdeklődésemet, ki is fogom próbálni.

(#28917) fatal` válasza darvinya (#28906) üzenetére


fatal`
titán

Igen, nyílván a notes címkére gondoltam, csak még nem próbáltam. Köszi a megerősítést. :)

[ Szerkesztve ]

(#28918) spiritex válasza LonGleY (#28915) üzenetére


spiritex
veterán

Igazán köszi! Jó lesz! ;-)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28919) LLKobe válasza raziel01 (#28898) üzenetére


LLKobe
veterán

Nincs mit. :-) Én ajánlottam, de nem használom, nekem túl buta. Próbáld ki a chomp smst kb. ugyanaz, ugyanaz a fejlesztője, csak ez sokkal jobban testreszabható.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28920) raziel01 válasza LLKobe (#28919) üzenetére


raziel01
veterán

Chomp sms nem jön be. Nem is ingyenes, meg nem is tetszik
Nekem elég a Textra SMS. :C

(#28921) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Hát gyerekek! :DD

Sajnos az általatok felajánlott billentyűzetekkel (Smart Keyboard, Kiii) sem nagyon kényelmesebb a gépelés.
Sajnos kicsi a kijelző, és nagy hozzá a kezem. Nem éppen megfelelő kombó :(

A jövőben rá kellene állni a gyári fekvő billentyűzetre. :D

(Mondjuk ilyenkor nem értem, hogy egyesek hogyan bírnak már már pörögve gépelni. Például David Guetta valamelyik számában. Talán a Gettin' Over You számban.)

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#28922) tomy86 válasza LonGleY (#28912) üzenetére


tomy86
addikt

"Az Evernote egy bloatware, nevezzük nevén. A Keep pedig pont azt tudja, amire szükség van"
Számodra vagy szerinted (ezt hozzátehetnéd néha). :)
Én imádom a baromi sok kategóriát, meg fényképjegyzetet. A prüntyögést még nem találtam meg, de amint meglesz használatba veszem. Szeretem a gépzabáló, röhejesen túlzsúfolt windows klienst, mivel nincs szükségem sallangmentes weboldalra (pontosabban semmilyenre). :DDD Jobban szeretek win kliensben szerkesztgetni, mint weboldalakon. Szeretem még a szövegkiemelés különböző lehetőségeit (kövér, aláhúzott, színezett stb.).
Tehát pl. nekem jobb az Evernote. Próbáltam a Keepet és a Trellot (az én igényeimet figyelembe véve inkább ez utóbbi a bloatware) is, de maradt az Evernote.

[ Szerkesztve ]

(#28923) LonGleY válasza tomy86 (#28922) üzenetére


LonGleY
veterán

tomy86: fair enough

Van még esetleg valami jegyzetelő alternatíva, ami klienssel vagy weboldallal operál?

[ Szerkesztve ]

(#28924) tomy86 válasza LonGleY (#28923) üzenetére


tomy86
addikt

Sajnos nem tudom, mert általában odáig el sem jutottam, hogy ezt megnézzem, pedig sok jegyzet progit próbáltam. De mindnél azt próbálom először, hogy vannak-e hasonló szövegkiemelési funkciói, mint az Evernotenak ill. tud-e checkboxot. Az első opción elvérzett a legtöbb, így nem is nézem a többi funkciójukat.
A Keepre szoktam visszanézni időnként, hogy milyen fejlesztések vannak, mert az még ami a legközelebb áll az igényeimhez.

(#28925) LonGleY válasza tomy86 (#28924) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem a vita kedvéért, csak érdekességképp: a Trello-ban van Markdown lehetőség a card-ok leírásánál. Aláhúzás, kiemelés, vízszintes vonal, linkezés stb. De az tény, hogy a Trello erősen épít a weboldalra, a kliense inkább plusz funkció, mint önálló full featured jegyzetelőprogram.

Szerencsére a Catch pótolható vele, de hiányzik még egy köztes átmenet, ami a Keep egyszerűségére hajaz, de a Catch/Trello megosztó-kategorizáló-címkéző funkcióit is tudja. Na, nem mintha a Trello olyan bonyolult lenne, de itt elsősorban nem a külső számított a megalkotáskor, hanem az együttműködési lehetőség, kommentelhetőség, feladatok és jogosultságok kioszthatósága (ami egy sima jegyzetelőnél nem szükséges).

A fenti link egyébként egy konkrét publikus Trello board, bele is lehet kattintgatni a kipróbálás kedvéért.

Van egyébként egy szimpatikus project még, ez a Simplenote. Sokáig használtam win klienssel (ResophNotes), és iOS-re is van hivatalos megoldása. Androidra még nem készültek el.

[ Szerkesztve ]

(#28926) tomy86 válasza LonGleY (#28925) üzenetére


tomy86
addikt

"Na, nem mintha a Trello olyan bonyolult lenne, de itt elsősorban nem a külső számított a megalkotáskor, hanem az együttműködési lehetőség, kommentelhetőség, feladatkiosztás."
Ezt tudom és ez fontos lehet pl. egy céges felhasználás esetén, viszont számomra teljesen haszontalan. Ugyanis én totál antiszociális egyén vagyok, még fb, twitter és hasonló regem nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#28927) Tyer válasza LonGleY (#28925) üzenetére


Tyer
őstag

Nekem pont ezen funkciok miatt volt a Catch a befuto, ugyhogy hálás vagyok a tippért :R

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#28928) LonGleY válasza Tyer (#28927) üzenetére


LonGleY
veterán

Örülök, ha bejön!

A Catch nálam már az elején elbukott (közös használat szempontjából), amikor annyit nem tudtam vele megtenni, hogy egy más által létrehozott jegyzetet töröljek... Állandóan személyes figyelmeztetés kellett, hogy ugyan, légy oly kedves és takarítsd az elavult elemeket. A Trello az egy kicsit más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#28929) LonGleY válasza LonGleY (#28928) üzenetére


LonGleY
veterán

Találtam még egy érdekes darabot az együttműködős jegyzetelők közt. Win kliense is van: Wunderlist. Sajnos a fényképek megosztása és a kollaboráció itt már előfizetéshez kötött.

[ Szerkesztve ]

(#28930) sharkybacsi válasza LonGleY (#28923) üzenetére


sharkybacsi
tag

Springpad.

(#28931) Jazz


Jazz
veterán

Olyan kiegészítőt, vagy progit keresek, ami lementi a teljes weblapot png-be, ha több oldal hosszú akkor is. (mint firefoxnál a screengrab). Opera Classic az alany. Thx

(anysoft-nál belehet valahogy állítani, hogy vessző után auto szóközt rakjon?)

free your mind

(#28932) LonGleY válasza Jazz (#28931) üzenetére


LonGleY
veterán

Hiába az az alany, ha nem kezel kiegészítőket. A Dolphin-nak és a Boat-nak van screenshot készítője (a Boat-ban beépített), de ez utóbbi csak a látható területet menti. A Dolphin-é ment egész oldalt is - elvileg.

Van még webes lehetőség is a teljes weboldal PNG-be való mentésére, ami bármilyen böngészőből elérhető: http://ctrlq.org/screenshots/
Ennél hátrány, hogy nyilván nem kezeli a belépős oldalakat, vagy az egyéb, link alapján nem elérhető tartalmak mentését (pl. mav-start.hu listázott menetrend).

(#28933) Jazz: Lehet, hogy van külön app is rá, de ha belegondolsz, a fenti probléma miatt mindenképp egy böngészővel jársz a legjobban, hogy tényleg mindenféle tartalmat le tudj menteni, ne csak a linkről kívülről elérhetőket.

(#28930) sharkybacsi: Ez is jó egynek, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28933) Jazz válasza LonGleY (#28932) üzenetére


Jazz
veterán

Remek. Ez már a harmadik böngészőm lesz.:) Kár hogy nincs külön app ami ezt tudná.

...vagy még is :)

Firefoxhoz van sok kieg, de amilyen Isten pc-n, mobilon annyira alfa verzió...

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28934) LonGleY válasza Jazz (#28933) üzenetére


LonGleY
veterán

"Firefoxhoz van sok kieg, de amilyen Isten pc-n, mobilon annyira alfa verzió..."

Ez most mindegy, ha már úgy is egy +1 böngészőről van szó. A Dolphin-os megoldásnál szerintem jobbat úgysem találsz. Ha nem Facebook-ot vagy más privát oldalakat akarsz mentegetni, akkor pedig az a webes is elég.

(#28935) aizen92


aizen92
addikt

iOS7 control center Droidra! nem tudom még mennyit fogyaszt de nekem jobban bejön mint bármelyik eddigi sidebar alkalmazás. ( én rengeteget használtam őket. gyorsabb volt vele a "multitasking" ) szóval tegnap óta használom. egy próbát megér, félre kell tenni a fene nagy android büszkeséget :P

és remélem nem volt még :) ha igen akkor sorry!!!! :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#28936) Tyer válasza LonGleY (#28928) üzenetére


Tyer
őstag

Az egyetlen bajom a widget-ek, kicsit furi...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#28937) vgyuri válasza tomy86 (#28922) üzenetére


vgyuri
őstag

Evernote Free limit: havonta 60 mbyte forgalmat enged. Jól olvasom, hogy a havi adatforgalmam ennyi lehet? Jegyzetre elég, de fényképjegyzetnél hamar elfogy a keret.

(#28938) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, valószínűleg láma kérdés, de help me please!
Telefonkönyv: Kapcsolat létrehozás fiókban opciónál felkínálja a gmailes címem, na már most, a gmailen belül honnan tudom előásni ezeket a számokat?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#28939) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

play azt mondja nekem, hogy: az alkalmazást nem sikerült letölteni egy hiba miatt.(491)

Ez miért van?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28940) spiritex válasza littlemamba (#28938) üzenetére


spiritex
veterán

Balra fent piros Gmail nyíl lenyit és átvált Címtárra. Ott kell lennie mindnek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28941) thiclyoon válasza cellpeti (#28939) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

[link]
itt is a 491-es hibáról írnak:
Clear data in settings/Apps/Google Play Store and try again.
vagy
Delete your Google account from accounts & sync.
Reboot to recovery, wipe Cache +dalvik.
Reboot.
Add your Google account.
Do this, and it should be fine.

(#28942) petipetya válasza littlemamba (#28938) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ahogy spiritex is mondta: kép

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#28943) freemanone válasza vgyuri (#28937) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, viszont havi 5€ vagy évi 40€ nekem nem tétel és cserébe havi 1GB-ot kapsz. Valamint mellette extra funkciókat is.

[ Szerkesztve ]

(#28944) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Én ezt most vettem észre (viszonylag még időben) hogy sms írásnál (elég sokat írok) a magyar hosszú ékezetes betűket rohadt sok karakternek kezeli le a teló. Mi a fenét lehet ez ellen tenni? Most küldtem egy sms-t a bnőmnek, simán belefért volna a 160 karakterbe, de az ékezetes betűk miatt 8 sms-ben küldte el :Y
Szóval mit tudok ezzel kezdeni?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28945) Tyer válasza LLKobe (#28944) üzenetére


Tyer
őstag

Balra dölt ékezetek...
Vagy Go SMs, illetve Hendcent SMS...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#28946) S e t h


S e t h
nagyúr

Kérdeznék, bár nem tudom jó helyen e. Kolléga kérdezte, hogy kb 550 névjegyet miként tudna átvinni nokia c², illetőleg 5800 típusú készülékekről. Én passzoltam a kérdést, mert nekem anno a simre ráfértek a névjegyek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#28947) McReay válasza S e t h (#28946) üzenetére


McReay
aktív tag

Sim-mel átdobálja többszöri fordulóval!
(1 forduló 250 névjegy)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#28948) littlemamba válasza spiritex (#28940) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Ooo nagyon köszönöm :R csak másodlagosan használom a Gmail fiókos, sosem találtam volna meg :B

@petipetya: neked is köszönet :)

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#28949) LLKobe válasza Tyer (#28945) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát azért ez b*szottul gáz, ezt már a 3210-es nokiák is megoldották... 2013-ba meg itt lehet pöcsölni a visszafeleékezetes betűkkel, borítja a szótárat meg mindent... :(((

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28950) kavics325i válasza McReay (#28947) üzenetére


kavics325i
őstag

Az úgy pon' nem jó. Mert ha két telefon szám van rendelve egy névhez akkor szétszedi a nevet is meg fel is sorszámozza.
Kijelölés => mind után a névjegy küldése blutúszon és utána fogadod.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.