Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19702) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Jó jegyzetelő progit tudnátok ajánlani?Evernote a legjobb erre?
Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19703) pepe091 válasza Orlin (#19702) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Keep?

(#19704) gatto_


gatto_
senior tag

Végre elindult a Street View Magyarországon. Tök jó... :C

(#19705) darvinya válasza #46372352 (#19701) üzenetére


darvinya
titán

Exit -tel nem állítod le, csak ha kijelentkezel és ekkor lépsz ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19706) blt.62


blt.62
őstag

Létezik olyan program ami az angol szöveget automatikusan lefordítja magyarra? Mondjuk egy játékon belül lévő angol szavakat?

MegtorloXp

(#19707) gatto_ válasza blt.62 (#19706) üzenetére


gatto_
senior tag

Olyan szerintem max a Star Trek-ben létezik. :D

(#19708) zenwalk válasza MurdR (#19700) üzenetére


zenwalk
senior tag

Én is kerestem offline térképet, köszi

(#19710) MurdR válasza zenwalk (#19708) üzenetére


MurdR
veterán

Nincs mit. Én is feltettem, elég jól sikerült darab.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#19711) #41133696 válasza darvinya (#19699) üzenetére


#41133696
törölt tag

Látszik GPS-en, pontosan nyomon követhető. Lefényképezi az esetleges tolvajt tetszőleges alkalommal. Lehet neki üzenni is, bár ezt nem javaslom, még kárt tenne benne...

A lényeg, hogy amennyiben illetéktelen személyhez kerül, és az nem teszi használhatatlanná rögtön, nem sikerül a GPS-t kikapcsolni, sőt valószínűleg ha nem profi fel sem merül benne, hogy lopásgátló szoftver van benne, egyből lehet hívni a rendőrséget, hogy valaki elhagyta, besétálni, és a pontos helyét megmutatni, akár úgy, hogy másik mobil eszközt viszünk be a rendőrségre, vagy az ottani Internetre kötött gépen nézik meg a mi bejelentkezési adatunkkal, és már indulnak is házkutatásra, mert megalapozott a gyanú.

(#19712) blt.62 válasza gatto_ (#19707) üzenetére


blt.62
őstag

Sejtettem én is.

MegtorloXp

(#19713) darvinya válasza #41133696 (#19711) üzenetére


darvinya
titán

Igen és ezt net nélkül hogyan?

SIM nincs, tehát mobilnet nincs.
Így marad a WiFi, de ez csak akkor működik, mikor olyan hálózat van a közelben amit már használt, és persze van rajta internet.

Kétoldalú katonai GPS-t meg nem raknak ilyenbe.
Meg nem is hiszem, hogy havi 100eFt-ot fizetnél ennek a használatért.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19714) bacus válasza #41133696 (#19711) üzenetére


bacus
őstag

Annak idején én is nézegettem a cerberust, de tulajdonképpen minden funkcióját meg tudom csinálni TASKER-el, sőt, amint SIM kártyát cserél, akkor már az ő SIM-jéről is tudok SMS-t küldeni.

A poziciót is lekéri és elküldi nekem a telefon emailben v. smsben, fényképezni is tudok vele.

De ami eddig a legjobban bejött, hogy vigyázok a telefonjaimra, nem hagyom el őket :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#19715) dokee78 válasza gatto_ (#19704) üzenetére


dokee78
félisten

Láma kérdés,de hogyan tudom behozni a Street Viewet?

(#19716) twine válasza dokee78 (#19715) üzenetére


twine
addikt

térképen rányomsz egy pontra hosszan, ahol körbe akarsz nézni, majd a felugró táblára, és a megjelenő felületen megtalálod az " utcakép" gombot;)

(#19717) dokee78 válasza twine (#19716) üzenetére


dokee78
félisten

Droidos térképen gonoltam,mert a webesen látom.

(#19718) twine válasza dokee78 (#19717) üzenetére


twine
addikt

arról beszélek:DDD

[ Szerkesztve ]

(#19719) gatto_ válasza dokee78 (#19717) üzenetére


gatto_
senior tag

Miért, a Windowsban hogy nyomsz hosszan az egérrel? :-)

(#19720) dokee78 válasza gatto_ (#19719) üzenetére


dokee78
félisten

:U

(#19721) psg5 válasza twine (#19716) üzenetére


psg5
veterán

én is ezt nézegetem,de

hiába nyomom hosszan, semmi nem történik.

a keresőbe (opera mobile) https://maps.google.com-ot írom. Mobilon más a cím esetleg?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19722) air válasza psg5 (#19721) üzenetére


air
nagyúr

Mobilon ott a natív Maps alkalmazás! :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19723) F-ECT$ válasza psg5 (#19721) üzenetére


F-ECT$
titán

Ne a böngészőbe, az alkalmazásba lépj be.

Dive ever, work never.

(#19724) psg5 válasza air (#19722) üzenetére


psg5
veterán

s az nem generál adatforgalmat?

amúgy megvan, nagyon durva :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19725) air válasza psg5 (#19724) üzenetére


air
nagyúr

Miért ne generálna? Különben hogyan kerülne az infó a készülékre? :U
Egyébként a böngésző nem generál?

(#19727) psg5

Fogalmad sincs, hogy mi a különbség a mobilnet és a wifi között? :Y

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19726) LonGleY válasza psg5 (#19724) üzenetére


LonGleY
veterán


[ Szerkesztve ]

(#19727) psg5 válasza air (#19725) üzenetére


psg5
veterán

Úgy értem, hogy telefonszolgáltatói adatforgalmat. Ha pl otthoni wifin nézem vagy valahol free wifin, akkor oké, de szolgáltató szintűt? (Net csomagom nincs, központilag le is tiltottuk mobilról.

(#19725) air: de remélem igen.
Azonban a régi 5230-as nokiámon, ha nem kapcsoltam ki a csomagkapcsoltat, akkor számlázott navigációnál úgy mintha plussz beszélgetés lett volna a helymeghatározás miatt...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19728) psg5 válasza air (#19725) üzenetére


psg5
veterán

Valamint, hiába nem volt mobilnet csomagom rendelve a szolgáltatótól, mivel alapból jár mindenkinek, erre is számlázott. Amúgy ezért tiltottuk le az üzletben központilag a netelérhetőséget szolgáltató szinten...
Szerződésben apróbetűvel ezt mondjuk fel is tüntetik.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19729) air válasza psg5 (#19728) üzenetére


air
nagyúr

Ha nincs mobilnet előfizetésed, ezenkívül a telefonban is letiltottad az elérést, akkor hogyan tudna forgalmat generálni? Áruld már el? :W
Viszont így wifi nélkül nem is fog működni! Tehát értelme sincs a dolognak!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19730) psg5 válasza air (#19729) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis helymeghatározásra a mobilszolgáltató adatfelhasználása nem jön képbe ezek szerint, mely nem net alapú, hanem szimplán mobil adatforgalom?
Akkor ez megnyugtató.
Bocs az értetlenkedést. Lám a láma...

...és egy csokoládét kérek...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19731) psg5 válasza air (#19729) üzenetére


psg5
veterán

Wifi nincs tiltva, így azt eléri.
... wifinél nem a telefon net elérhetőségét használja, hanem a kidobott netet, akárhonnan...

F.K.T.

(#19732) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Létezik olyan alkalmazás ami bizonyos billentyű megnyomására (mondjuk a vissza gombot hosszan nyomva) bezárja az éppen futó alkalmazást?

Bizonyos főzött romokon láttam ilyet, de én azokkal nem kísérletezem.

Let the Zone take me if I am.

(#19733) air válasza psg5 (#19731) üzenetére


air
nagyúr

Azért köszi, hogy ezt így leírtad!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19734) psg5 válasza air (#19733) üzenetére


psg5
veterán

Mert írtad, hogy ha nincs wifi akkor nincs értelme, de azt nem írtam, hogy wifi elérhetősége ne lenne a telefonnak...
Tényleg bocs ha felhúztalak, de a végére úgy láttam, már te nem vagy tisztában azzal, hogy mi a különbség a wifi és a mobilnet között... :W :R :D :D :D

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19735) sajtc5


sajtc5
csendes tag

Sziasztok!

Van olyan Weather widget ami hatalmas időjárás ikont meg hőfokot mutat csak de nem kell óra meg dátum? Ja és nincs háttere!

Például ilyen:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079957

Már szinte mindent megnéztem, de nem lehet az órát kiiktatni!

(#19736) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

csupa minőségi program van a telefonon, 5 napos a ketyere(desire x), és a legutóbbi app-letöltő-turnus és sync beállítás után nagyon zabálja valami az akksit. mediaserver név alatt fut a usage menüben, de nem tudom mi lehet az. google drive és dropbox snyc is le lett lőve.

egy minőségi programot keresek arra, amivel ki tudnám deríteni, hogy mi eszi meg akkut. előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19737) vadászcsiga válasza sajtc5 (#19735) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#19738) DS39 válasza psg5 (#19730) üzenetére


DS39
nagyúr

a helymeghatározás vagyis GPS-nek semmi köze a szolgáltatóhoz azt a készülék vagy tudja vagy nem (de ezt mind tudja már). adatforgalmat ez önmagában nem generál. de pl a Google Maps igen, hiszen letölti a legfrissebb térkép adatokat. viszont használhatsz olyan térkép szoftvert ami offline. (pl HuMap)
ha az mobilnetet nem használod (le van tiltva/ki van kapcsolva) akkor sehogy nem fog a szolgáltató nálad adatforgalmat generálni :)
a Wifi meg korlátlan többnyire.

(#19740) psg5 válasza DS39 (#19738) üzenetére


psg5
veterán

Köszi szépen! Korrekt és érthető volt!
:R

F.K.T.

(#19741) Peaceliker válasza hoffman_ (#19736) üzenetére


Peaceliker
őstag

pont ma jártam így...eddig ez a szolgáltatás sehol sem volt, most meg a 30% alkalmazás energia fogyasztásból 10% ot ez csinál... gsambattery sem írja mi is ez pontosan...újraindítás után is ott van és zabál... :S

most ott tart, hogy kb 3 óra alatt 113 szor ébresztette fel a telót...nem telepítettem semmi 1-2 napja :S

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#19742) hoffman_ válasza #40993792 (#19739) üzenetére


hoffman_
nagyúr

4.0.4 van fent gyárilag, nem is buzgeráltam, mert amúgy nagyon jól megy. viszont így nem leszek jóban vele basszus, hogy naponta akár 2x is kell tölteni... a tippet köszönöm, de ennek fényében lehet, hogy már nem is kell ugye.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19743) Bozek válasza psg5 (#19731) üzenetére


Bozek
nagyúr

És otthon akarod nézni a térképet, hogy kitalálj a konyhába? Vagy viszed a táskádban a WiFi-s router-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#19744) psg5 válasza Bozek (#19743) üzenetére


psg5
veterán

Nem akarom navigációra és menetközbeni keresésre használni, arra nagyon jó gps alapú alkalmazások vannak.
A PC-t sem vinném magammal, pedig azon is van net, meg google térképek, meg stb..de megnézem előre rajt mi merre...

F.K.T.

(#19745) air válasza DS39 (#19738) üzenetére


air
nagyúr

Ez nem teljesen igaz. A sima GPS valóban nem generál adatforgalmat. Viszont A-GPS nélkül min. 5-10 perc mozdulatlanság árán fog fixet. Az A-GPS 5-6kB forgalommal néhány másodperc után pozíciót talál. Tehát valóban működik a GPS adatkapcsolat nélkül, de használhatatlan.
A wifi tényleg korlátlan, már ahol van. De nincs mindenhol.
Egy szó, mint száz, okostelefon mobilnet nélkül olyan, mint az autó benzin nélkül.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19746) air válasza psg5 (#19734) üzenetére


air
nagyúr

Ehhez már nem tudok olyat hozzátenni, amit ne moderálnának ki. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19747) club1 válasza air (#19745) üzenetére


club1
veterán

A GPS mobilnet nélkül nem használhatatlan. Az első pozíció megtalálása autóban valóban kb. 5-10 perc (ha nem mondjuk egy wlan AP mellől indul az ember, mert akkor ez a folyamat jelentősen rövidül). Viszont a megtalált pozíciót már tartják a GPS-ek, tehát onnantól kezdve már használhatóak rendesen. Ráadásul kikapcsolva, majd később visszakapcsolva a GPS-t, az utolsó pozíció környékén éppen akkor található műholdak megkeresésével kezdik a pozicionálást, így pl. futárként (címről címre haladva) egészen jól használhatóak a mobilnetes rásegítés nélküli GPS-ek is.
Persze aki ritkán használja őket, és bekapcsolva azonnal kell a pozíció, ráadásul nem is wlan ap környékéről indulunk, akkor tényleg idegörlő lehet az első pozíció megtalálása.

(#19748) Peaceliker válasza hoffman_ (#19742) üzenetére


Peaceliker
őstag

most googliztam kicsit, sok helyen panaszkodnak ilyesmire... de egyenlőre semmi értelmes megoldást nem aláltam :S

"Oh my Goa'uld!"

(#19749) psg5 válasza air (#19746) üzenetére


psg5
veterán

Tényleg bocs ha felhúztalak, nem volt szándékos. :R

F.K.T.

(#19750) air válasza club1 (#19747) üzenetére


air
nagyúr

Igen, ez az elmélet. A gyakorlat viszont mást mutat. De erről napokig vitatkozhatnánk. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.