Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) .: JuSzT :. válasza #40351744 (#20500) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én ma már azon vagyok, hogy arra figyelek nagyjából, hogy havonta egyszer kikapcsolom a telefonom. Nem hogy lemeríteni...

(#20502) #40351744 válasza .: JuSzT :. (#20501) üzenetére


#40351744
törölt tag

Havonta? Az azért derék :C

(#20503) hunfatal akkor ezek szerint én is beleestem egy ilyen csapdába. Az az igazság, hogy már én sem tudom, hogy mit higgyek ezzel kapcsolatban, de talán tényleg az lesz a legjobb, ha nem merítgetem csutkára.... :)

[ Szerkesztve ]

(#20503) fatal` válasza #40351744 (#20500) üzenetére


fatal`
titán

A lítium akkumulátorokat pont hogy nem szabad teljesen lemeríteni (nem is engedi az elektronika, max a fiókban tartva tud teljesen lemerülni) mert onnantól kuka az egész.

Egyes eladók leragadtak a 15 évvel ezelőtti Ni-MH aksik szintjén.

(#20504) .: JuSzT :. válasza #40351744 (#20502) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Néha flight, de amúgy némít. Off telefon amúgy.

(#20505) quailstorm válasza .: JuSzT :. (#20496) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Teljesen igaza van, de ez minden lítium alapú akkura vonatkozik.
Az optimális élettartamot 25-75% közötti töltéssel érheted el. Persze ez nem reális. Hisz nem fogod hamarabb lehúzni. De az már egyértelműen rongálja ha úgy lemerül hogy a teló is kikapcsol. A fullra tölt nullára merít is sokat kivesz belőle. Én leginkább 30-40-nél rakom fel, fullnál leveszem. Bár van amikor lemegyek 20-ig. De hogy kiírja a feszültség alacsony feliratot, addig ritkán megyek el...

(#20506) wardemi válasza #40351744 (#20500) üzenetére


wardemi
senior tag

Egy kis éles látás jövőre való tekintettel Aku. Nem értek hozzá de remélhetőleg nem fals dolgokat írnak le :D

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#20507) Bozek válasza wardemi (#20506) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK A SAJÁT töltőjéval."
"A töltőáramot nem szabad a maximálisan leadható áram 50%-a felé vinni, a töltők így is vannak hangolva. Akkor kell odafigyeljünk erre, ha nem a készülékhez járó töltővel töltünk"

Akkor most mi van? Ne töltsük semmi mással, de ha mégis másik töltőt használunk, akkor a maximálisan leadható áram 50%-a fölé nem vihetjük a töltőáramot? :D

[ Szerkesztve ]

(#20508) wardemi válasza Bozek (#20507) üzenetére


wardemi
senior tag

Ergó ne vegyél ócska kínai hiper szuper feltöltő szart mart kinyírja az aksit van ilyen.. illetve nem csak mobilnál alkalmaznak litiumos aksikat :) ;)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#20509) Tosee


Tosee
őstag

Üdv!

Tegnap csináltam egy mentést az sms-eimről (14xx) a MyBackup pro val! Most vissza kellene állítanom, az összeset, de valamiért azt a hibaüzenetet kapom, hogy Sikertelen: Null!
Találkozott már valaki ilyennel? Kipróbáltam egy régebbi mentést is visszaállítani, de az sem működik...

Telefon: Samsung Galaxy S II
Rom: Gyári ICS 4.0.3
MyBackup pro verzió: 3.3.0

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#20510) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Maestro kártyát lehet társítani a google playhez?

Illetve van olyan honlap ahol lehet követni az épp akciós appokat? tegnap elfelejtettem megkérdezni Vagy csak elég ha követem ezt a topicot?!

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20511) Melack válasza Predator2 (#20510) üzenetére


Melack
veterán

Nem:

"You can make purchases through Google Wallet using a credit, debit, or gift card with the following logos:

American Express(USD only)
Discover (USD only)
JCB (JPY and USD only)
MasterCard
Visa
Visa Electron (Outside of US only)"

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20512) Tyer válasza jag222 (#20471) üzenetére


Tyer
őstag

Köszi!
De most szerinted ezt luxus lett volna elmondania???
Nem hiszek én a T-nek, azért is kérdeztem meg.
Köszi a válaszokat!!!

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#20513) Predator2 válasza Melack (#20511) üzenetére


Predator2
addikt

Melack

Köszönöm

Közben szerkesztettem az előző kérdést. Ha lehet arra is válaszolj kérlek

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20514) rjg válasza Predator2 (#20510) üzenetére


rjg
őstag

AppSales a Playről. Van honlapja is, de a klienst talán kézenfekvőbb használni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#20515) zho-lee válasza valory (#20492) üzenetére


zho-lee
addikt

+1 smart keyboard

Bár majdnem megváltam tőle ma..

Ha mondjuk á betűt akartam írni, akkor az a betűt hosszan nyomva feldob egy ablakot (mint minden más bill.), de valamiért nekem a billentyűzet háta mögé tette.
Nem látszódott csak a kis ablakocska felső sávja.
A hiba nem vele volt hál' istennek, egy vipe cache/dalvik rendbetette.
(mostanában sok mindent próbáltam telepíteni :W )

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#20516) assemble


assemble
addikt

(#20517) basaja


basaja
senior tag

Hali:-)
hogy tudom a gyári gmailt letiltani?a k9-et jobban bírom...:-)root nincs...:-)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#20518) MurdR válasza wardemi (#20506) üzenetére


MurdR
veterán

Már az sokat mond az oldalról hogy akkuMLátor.infobomba.hu. még az akkumulátor szót sem tudják helyesen leírni, én nem is olvastam tovább, ennyi elég volt.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20519) Bozek válasza wardemi (#20508) üzenetére


Bozek
nagyúr

De a Sony Xperia V-hez nem a saját töltőjét használom, hanem még a régebbi ZTE Blade-ét. Gyakorlatilag azt is mobil akksihoz adták. :)

(#20520) MurdR válasza assemble (#20516) üzenetére


MurdR
veterán

Basszus kár hogy nincs bankszámlám, ezt most nagyon megvenném :( :O

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20521) MurdR válasza basaja (#20517) üzenetére


MurdR
veterán

Belemész a gmailba és kikapcsolod a szinkronizációt.

Gmail- beállítások- 'email címed'- szinkronizálás BE- itt.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20522) Bozek válasza assemble (#20516) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért ide kell mindig bedobálni az akciós játékokat? Ez az alkalmazásokról szól, a játékoknak ott van az Android játékok topicja.

Amúgy meg jó is lenne, ha az Xperia V támogatott telefon lenne. Hiába a PS Certificate, nincs a támogatott telefonok között. Persze a hozzászólások között van olyan, aki Xperia Play-en játszott vele...

(#20523) zho-lee válasza Bozek (#20522) üzenetére


zho-lee
addikt

Build prop trükkökkel elérhető elvileg minden :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#20524) LonGleY válasza basaja (#20517) üzenetére


LonGleY
veterán

Érdemes megkülönböztetni a beépített e-mail klienst és a gyári Gmail-t, ez utóbbi azért nem rossz darab. De ha le akarod tiltani rendesen (nem a szinkronizáció-állítással finomkodni), akkor nyisd ki az alkalmazáskezelőből, töröld róla az esetleges frissítéseket, és nyomj neki egy letiltást. A módszer majdnem minden beépített cuccal is működik root jog nélkül.

(#20525) Bozek: Nem tudtam az előző rendszerek eme hiányosságáról. Szerencsére kivártam ICS-ig. :]

[ Szerkesztve ]

(#20525) Bozek válasza zho-lee (#20523) üzenetére


Bozek
nagyúr

Annyira mondjuk nem érdekel, mert az 1,39 GB egy telefonos játéknál nekem még sok. Főleg, hogy ezeket a fájlokat Xperia V-n nem lehet átrakni SD-re, csak a belső tárhelyre, ami 3,7 GB és már nincs is annyi szabad helyem. :)

(#20524) LonGleY: Feltéve, ha legalább ICS van a telefonján, amit nem tudhatunk, mivel nem ismerjük a típust.

[ Szerkesztve ]

(#20526) zho-lee válasza Bozek (#20525) üzenetére


zho-lee
addikt

Persze, persze, nem is azért..
Én is kipécéztem magamnak 1db játékot, aztán hozom magammal a Voda 845 (Joy) óta, a többi max próba erejéig tud fenn maradni szegény :K
Kivéve a Hillclimb Racing, mert gyártom a pontokat gyermekem részére :DDD

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#20527) LonGleY válasza zho-lee (#20526) üzenetére


LonGleY
veterán

Hihi, azt én kimaxoltam. A monster géppel a moon pályán jó kis pontszámokat össze lehet repülgetni. De mennyivel nyugodtabb az életem a játék törlése óta... :] A Lazors volt az egyetlen értelmes azóta.

[ Szerkesztve ]

(#20528) wardemi válasza MurdR (#20518) üzenetére


wardemi
senior tag

Szíved joga ;) :)

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#20529) assemble válasza Bozek (#20522) üzenetére


assemble
addikt

Bocsi, jogos, nem tunt fel h van olyan is... Beraktam oda is.

(#20530) LonGleY válasza MurdR (#20518) üzenetére


LonGleY
veterán

Pedig jókat ír le, az akku tárolásról sem ír hülyeségeket, és az sem botorság, hogy nem szabad nagyon hidegről vagy melegről bejőve egyből tölteni.

(#20531) zho-lee válasza LonGleY (#20527) üzenetére


zho-lee
addikt

Pssszt!
Nehogy meglássa a kiscsaj :W
(nem látogatom az android játékok topicját, nem merem)

:DD :DD :DD

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#20532) MurdR válasza LonGleY (#20530) üzenetére


MurdR
veterán

Na mindjárt elolvasgatom.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20533) LonGleY válasza zho-lee (#20531) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy Cut the Rope-ot azért megeresztenék (mindkét része megvan reklámtámogatott, ingyenes verzióban a linken), hátha nem ismernétek. És próbálok ezentúl nem offolni játékkal. :]

MurdR: Igazad van, hogy elég igénytelen az oldal - főleg, hogy lopták a cikket -, de a tartalma rendben van. Itt az eredeti, képekkel:

Akkumulátor akadémia - amit az akksikról tudni érdemes @ technet.hu

[ Szerkesztve ]

(#20534) basaja válasza LonGleY (#20524) üzenetére


basaja
senior tag

Köszönöm:-)Most váltottam telefont...eddig galaxy Minim volt,root,rom csere,stb....most egy szűz xperia Go-val ismerkedek,még 2.3.7 van rajta....de már nem sokáig:-)
MurdR:köszönöm:-)

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#20535) MurdR válasza LonGleY (#20533) üzenetére


MurdR
veterán

Na elolvastam, nem írtak hülyeségeket, egy két ellentmondás, de amúgy használható a cikk, még ha lopott is :)

wardemi remélem nem értettél félre, nem téged szóltalak le hanem az oldalt :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20536) Bozek válasza LonGleY (#20533) üzenetére


Bozek
nagyúr

Inkább úgy írd, hogy mind a 3 része fent van a linken. :)

(#20534) basaja: ICS alatt tudja a letiltást. Sőt, a JB is kijött már Go-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#20537) LonGleY válasza Bozek (#20536) üzenetére


LonGleY
veterán

3?! Viszlát pár nap múlva...

:))

[ Szerkesztve ]

(#20538) TRob1 válasza Bozek (#20522) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet, mert az androidos játék is alkalmazás??? Vagy mert pl. vannak akik eleve nem is látogatják azt a topicot??? (Pl. én se, Android alkalmazásokból egy is elég) Anno vki elkezdte ezt a hülyeséget bekiabálni, azóta mindig akad vki aki lelkesen folytatja. Pedig milyen jól megvoltunk itt együtt minden alkalmazással egy helyen (mert igen, a játék is alkalmazás, bármennyire is nem tetszik vkiknek... vagy akkor kéne külön A. Launcher topik, meg A. navi topik, meg A. office topik is, meg még ki tudja mi??? Hogy csak a "népszerűbbeket" említsem) Hogy lehet hogy anno mindenkinek megfelelt itt is és inkább örültek a júzerek 1-1 tippnek, nem felháborodtak?

¤ R'n'R ¤

(#20539) basaja válasza Bozek (#20536) üzenetére


basaja
senior tag

Igen,olvastam a topikban...de túl sok jót még nem írtak róla...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#20540) oncsi válasza LonGleY (#20530) üzenetére


oncsi
őstag

Off
Annyit azért érdemes talán még hozzátenni, hogy Li-Po aksik feszültsége 100-110mV-al magasabb. Így a max cella fesz 4.1V helyett 4.2V. A maximális élettartama 20 és 90% között szinte nem változik, és így is 20%-al több ciklust bír mint a Li-os . Max töltő árama 1C a 0.5C Li-os helyett.
20% töltöttség alatt viszont cserébe jobban "öregszik" Tehát jól beszélt az eladó, ha nem is tudta az okát :-)
On

Melyik Launcher a legjobb Apex Pro helyett 2.3 alá?
Melyikkel mennek a Sony Widgetjei is?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#20541) Bozek válasza LonGleY (#20537) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, három: Cut the Rope, Cut the Rope: Experiments, Cut the Rope: Time Travel. :)

(#20538) TRob1: És ha valaki meg ezt nem látogatja, mert csak a játékok érdeklik? Szerintem jó ez így, ahogy van és ami oda illik, azt oda kell berakni.

(#20540) oncsi: Én az ADWLauncher-t ajánlom, bár azt nem tudom, hogy mennek-e a Sony widgetjei rajta. De szerintem azok csak gyári launcher alatt érhetőek el.

[ Szerkesztve ]

(#20542) LonGleY válasza TRob1 (#20538) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy rakás szeparált topikot látni itt a fórumon, ez a különválasztás itt sem véletlen. Igaz, hogy a játék is alkalmazás, de ilyen alapon a C++ és a Pyhton programozás is megférnének egymás mellett. Nem kell csodálkozni, ha valaki ezért szívesen rágcsálna fejeket. Alapvetően én se vagyok kíváncsi a játékokra, amikor napi 20-100 hsz érkezik ide, amit szeretnék áttekinteni.

(#20541) Bozek: Már nyomom is. :]

[ Szerkesztve ]

(#20543) TRob1 válasza Bozek (#20541) üzenetére


TRob1
veterán

Sztem ritka az az androidos akinek csak játék van a telefonján és semmi más app.

(#20542) LonGleY :
Igen, pontosoan rád gondoltam még aki ezt szóvá szokta tenni.
De azért ha megnézed azt a topikot, közel se születik annyi hsz ott hogy itt ne férne el (főleg ha még azt is leszámítjuk akiket "átzavartatok" emiatt oda)
És vhogy előtted is volt itt élet, és elfértek egymás mellett a játék alkalmazások meg a többi alkalmazás is...
Amikorszóltatok érte, az helyett szerintem pont mindig elég lett volna egy köszönöm is az embereknek, vagy semmi hsz.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20544) LonGleY válasza TRob1 (#20543) üzenetére


LonGleY
veterán

De közel sem ritka az, akit csak az appok érdekelnek (pl. én, 99 %-ban). És a játékot keresgélő sem a legújabb üzenetreszelő appra kíváncsi...

(#20543) TRob1: Nem akarok én itt terraformálni, már nem szólok érte, hisz így is kevesebb a rá szánt hsz. De zavarni attól még zavarhat bárkit, és szerintem nem teljesen jogtalanul. Ráadásul a játékok saját fórumának megléte olykor plusz információ, sokáig én sem tudtam a létezéséről.

Mindegy is, idővel úgyis rendeződik, ha bekerül felülre vagy jobb felülre az alap dolgokra való felhívás.

[ Szerkesztve ]

(#20545) MurdR válasza oncsi (#20540) üzenetére


MurdR
veterán

Én Novát használok, és nagyon bejön...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20546) LonGleY válasza MurdR (#20545) üzenetére


LonGleY
veterán

"2.3 alá". A Nova és az Apex egyaránt 4.0 +-os.

[ Szerkesztve ]

(#20547) pepe091 válasza oncsi (#20540) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A Sony widgetjei csak a gyárival fognak menni sajnos. Ha csak emiatt keresel másik launchert, akkor sajnos eredménytelen lesz.
Egyébként 2.3-on az ADW-ot és a Holo-t érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#20548) TRob1 válasza LonGleY (#20544) üzenetére


TRob1
veterán

Azért most is sikerült vagy 3-4-5 hszt ejtened itt offban a játékokról (nem a nekem való válaszokra gondolok). Akkor mégis idefér? És igen, engem is javarészt az egyéb appok érdekelnek, de sosem elleneztem ha játék appokról ír vki itt, hisz az is app. Vagy az nem app(lication)?
És sztem pont azért fér el itt is, mert az egyéb appok kb. mindenkit érdekelnek, még azokat is akiket a játékok is. Tehát ha mondjuk vki ajánl appokat, elég hülyén néz ki hogy ír 2 hszt ha van netán benne játék is meg más is, csak azért, mert vki szerint az egyik app, a másik meg nem. Azok viszont akiket kevésbé érdekelnek a játékok, nem látogatják a másik topikot, azonban lehet hogy 1-1 jobbnak tűnő címre "ráugranának"... ha ugye tudnának róla (mint anno én is néhányszor).

És ugye akiknek eddig szólva lett, azok is mind úgy gondolták (legalábbis eddig) hogy itt elfér(het). Hisz ez itt egy szoftver kibeszélő topik akart lenni, és nem a játékszoftvereket nélkülöző szoftver kibeszélő topik. Asszem. :U

Nah mindegy, ez csak az én szerény kis véleményem ami úgysem érdekel senkit. :)

szerk: Igen, plusz info ha felhívja vki annak a totyiknak a meglétére is a figyelmet. De szvsz lehetne akár vhogy így is: Köszi az infot, sztem érdemes lenne az xy topikba is beírnod. És akkor pl. Én is tudok róla (aki nem látogat egy téma miatt 2 topikot), meg tudnának róla a hc gamerek is.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20549) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Űdv! Felraktak a Clean Master nevű progit, amit már 10 perc után imádok :D
Jól takarít, és gyorsul is tőle a telóm.

Azt meg lehet valahogy csinálni, HOGY A NOTIFIKÁCIÓS SÁVBAN legyen egy ikon amivel gyors killt tudok végezni? :D
Egy gyorsgombot már csináltam amire bökve csinálja a killt és kiszedi a programokat (ezáltal memóriát szabadít fel)
Végülis ez is jó, de a notifikációs sávos jobb.
CSAK LEHÚZOM, BÖKÉS ÉS HUSS! KÉSZ IS A KILL :))

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20550) LonGleY válasza LyonnaisFan1 (#20549) üzenetére


LonGleY
veterán

Az amúgy ajánlott Notification Toggle lehetne jó megoldás, mert nem csak funkcióváltásokat és programikonokat támogat, hanem speciális shortcut-okat is, de egyrészt ez utóbbi a program fizetős része, másrészt pedig a Clean Master - ahogy most nézem - (még) nem támogatott.

Azt is érdemes lenne megnézni egy task managerben (például ebben), hogy az ún. kill funkció miket lő ki valójában. Sejtésem szerint csak azokat a bizonyos appokat, amiket a programváltó képernyőről kihúzva egyébként is ki lehet (ott is sok bent marad a memóriában, hiába tűnnek el). Tehát az ilyen kill funkciók kicsit olyan placebo jellegűek... A biztos kilövés az, ha a nemkívánatos alkalmazás infójába tallózol, és az erre való gombra böksz.

TRob1: Nyilván most ezt tárgyalva nem spóroltam a hozzászólásokon, de ettől függetlenül nem véletlen van neki külön téma. A felhasználók és érdeklődők számával egyre inkább tagolásra szorul a téma, ahogy a Windowsos alkalmazások sem egy kalap alá vehetők (lásd: vírusvédelem, programozás, általános stb-stb.). A hsz-duplázás nem feature, egy összetett topikgyűjteményben jobb ezt elkerülni. De mindegy is, mit vitázunk ezen, a nemsoká kipakolandó plusz infó mellett talán nem lesz annyira kérdéses, hogy hova is írjon az ember. De annál cikibb, ha valaki összetéveszti a két topikot. :]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.