Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157551) Jungle Man válasza Jungle Man (#157545) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Valaki tud erre megoldást Huawei telefon esetén?

(#157552) antal750 válasza Jungle Man (#157545) üzenetére


antal750
aktív tag

Kisegítő lehetőségek majd mozgás vezérlés.. Átfordítás, itt ez a menüalatt találod meg amit keresel

(#157553) Jungle Man válasza antal750 (#157552) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Köszi!

(#157554) Somatom válasza VANESSZA1 (#157550) üzenetére


Somatom
veterán

Igen is, meg nem is. A teló a saját töltését nem tudja szabályozni, de okostöltővel tud kommunikálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157555) VANESSZA1 válasza Somatom (#157554) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Milyen okostöltőre gondolsz?
A probléma, hogy egy 10 órás út alatt nem szeretném, hogy folyamatosan töltse mert szerintem azért az nem biztos hogy jó az aksinak :((

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#157556) Somatom válasza VANESSZA1 (#157555) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyenre. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157557) kanyi51 válasza Somatom (#157556) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ezt sokan nem tudják megcsinálni

(#157559) Somatom válasza kanyi51 (#157557) üzenetére


Somatom
veterán

Erről én nem tehetek. A kérdés az volt, hogy megoldható-e.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157560) VANESSZA1 válasza Somatom (#157556) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez nagyon jó. :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#157561) p.t.r válasza VANESSZA1 (#157555) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Pl. van ez a nagyon egyszerű app: [link] Itt be lehet állítani, hogy merüléskor mondjuk 30%-nál adjon valamilyen hangjelzést, ugyanígy töltéskor ha eléri a 80%-ot - hanggal jelezzen. Na én mágneses töltőkábelt használok, ráteszem/leveszem nem nagy kaland.

(#157562) Fall-N válasza Somatom (#157556) üzenetére


Fall-N
veterán

Múltkor ez elkerülte a figyelmemet. Ez nekem is jó lenne, mert nekem az egész okos otthon rendszerem Sonoff alapon megy, ami eWeLink integrálással megy SmartThings alatt is. Ha meg azzal megy akkor ezzel a segéd programmal be tudnám állítani Taskerrel vagy Macrodroiddal. Köszönöm a tippet.

(#157563) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!
Van olyan app, amivel meg lehet nézni, hogy mi mennyire meríti az akkut?
Ugyanis az elmúlt 5-6 hétben valami nagyon zabálja, de nem jövök rá, hogy mi.

Vagy csináljak egy gyári visszaállítást, ami még sosem volt?
Mióta megvan a telefon /2,5 éve/ volt már két főverzióváltásom /Android 9-ről 10-re, és arról pedig 11-re./

A készülék OnePlus 7, Android 11
84%-os akkuállapot.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#157564) crok válasza Aurig@ (#157563) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. erre sokmindent osszeirtam [link].

(#157565) efi99 válasza VANESSZA1 (#157550) üzenetére


efi99
senior tag

Nincs. Semmiből nem állna az Androidnak ezt natívan támogatnia, a 12-esbe nagy kegyesen bele is tettek egy olyan opciót, hogy 85% felett ne töltsön, szóval simán menne.
Elég sok lehetőséget rejtene magában, pl töltés célidőpontra (mondjuk reggel 7-re) és akkor elég lenne nagyon lassan tölteni éjszaka.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#157566) Aurig@ válasza crok (#157564) üzenetére


Aurig@
őstag

Sajnos OnePlus 7-en nem működik ez a 8-10-szer tapizós dolog a CPU-n, semmit reakció. /40-szer koppintottam rá, gyorsan is lassabban is, de semmit, ezek szerint nem minden telefonon működik!/
Rootolni nem fogom a telefont, úgyhogy azok a parancssoros dolgok sem fognak összejönni.
Csinálok egy gyári visszaállítást, talán segít valamit.
Azért köszönöm a választ!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#157567) crok válasza Aurig@ (#157566) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kell root csak adb.. a bugreport-hoz meg az ajánlott app-ekhez is - de te tudod!

(#157568) Aurig@ válasza crok (#157567) üzenetére


Aurig@
őstag

Egy hete feltettem, de nekem sajnos full kínai! Egy kukkot sem értettem abból, amiket állítani vagy csinálni lehetett vele. Vannak nálam sokkal rutinosabbak, akik tudják mit csinálnak éppen. Mindössze annyit csináltam, hogy a Google Play Zene appot letöröltem, mert bosszantott. Letiltani nem tudtam mert állandóan újratelepítette magát. Ezzel az adb-vel legalább végleg megszabadultam tőle.
Én csak használom a telefont, nem bűvészkedek vele.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#157569) svgyula válasza Aurig@ (#157566) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem a CPU hanem a Build számon kell tapizni. A 10. után feljön a fejlesztői menü abban tudod bekapcsolni az ADB kapcsolatot. Utána rádugod PC-re és kiválasztod a file átvitelt(bár azt hiszem simán megy) és működni fog az ADB parancssor nem kell root szinte bármelyik alkalmazást lehet uninstallálni. Csak írd fel ment ha mégsem az akkor vissza tudod állítani. A Realme GT-n én is azzal kezdtem, hogy takarítottam. Az meg nagyjából OPPO+ONE+ gyurma....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#157570) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
A google Drive -ot szeretném kicsit lekorlátozni , hogy ne tudjanak vad idegenek csak úgy fájlmegosztást eszközölni részemre. Hol mit kell keresnem beállítanom google-n belül?

(#157571) Aurig@ válasza svgyula (#157569) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, köszönöm neked is!
A fejlesztői be volt már kapcsolva.
Egyébként az ADB-vel az app-ok letiltásán, törlésén és visszaállításán kívül, van más lehetőség is?
Nem mintha össze-vissza szeretnék mókolni, csak kérdezem?
A parancsokat a "Consol" menüben lehet megadni, jól gondolom?
Jelenleg így áll a fogyasztás, 97%-ról indulva:

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#157572) Somatom válasza Aurig@ (#157571) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy érted a más lehetőséget? Jogosultságokat is tudsz ADB -n adni. Pl. automatizálóknak, logolvasáshoz, vágólaphoz hozzáférést, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157573) jbl


jbl
aktív tag

Keresek olyan widget -et, ami kiírja, hogy milyen szolgáltatói hálózaton vagyok.
köszönöm

(#157574) efi99 válasza jbl (#157573) üzenetére


efi99
senior tag

pl.:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androizen.operatornamewidget&hl=hu&gl=US

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#157575) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
van olyan Facebook app vagy beállítás amivel a fent lévő gombokat (home, csoportok, videok, stb) alulra lehet tenni?

S23

(#157576) Aurig@ válasza Aurig@ (#157571) üzenetére


Aurig@
őstag

A 157563-as kommentemre válaszolva, szerintem akkucsere lesz, mivel a képen látható 84%-os akkuállapot, ma már csak 79%! Sajnos!
Ezt már cserélni kell, ezért merült nagy valószínűséggel olyan gyorsan.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#157577) kanyi51 válasza jbl (#157573) üzenetére


kanyi51
senior tag

Cell widget (play áruház)

(#157578) punky10 válasza jbl (#157573) üzenetére


punky10
addikt

NetworkSignalInfo,szintén a Playból.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#157579) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki Email nevű e-mail alkalmazást? com.easilydo.mail a csomag neve.
Frissítésekkel, és/vagy értesítésekkel van gondom.
Több fiókot használok, 2 Google, 2 Indamail.
Ebből a 2 Google fiók működik rendesen, megjönnek az e-mailek, értesítések.
Viszont a 2 Indamail fiókkal meggyűlik a bajom. Nem jönnek meg az értesítések, és úgy néz ki, azért, mert nem szinkronizál, pedig minden ugyanúgy van beállítva, mint a Google fiókok esetén (annyi, hogy kézzel kellett megadni a fiók/szerver adatokat)
Ha belépek a fiókba, akkor tölti le a leveleket.
POCO X3 NFC, xiaomi.eu, MIUI 12.5, MIUI kanossza megvolt.

Sokáig a MIUI beépített levelezőjét használtam, de az egyszercsak összeszavarodott a két Google fióktól, régebbi verziót meg nem tudok feltenni, mert azt írja, hogy újabb verzió van telepítve a Second space vagy Kids space-re, holott nincs sem második asztal, sem gyerek fiók beállítva.
Megnéztem a többi ajánlott alkalmazást is, vagy nem jöttek be, vagy pl nem kezelték az indamail fiókokat, hibával elszálltak. Egyelőre ez tűnt a legjobbnak, de ez is vérzik.

Ötlet?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#157580) mizoli válasza Faby (#157579) üzenetére


mizoli
addikt

Úgy tudom, hogy az indamailben nem engedélyezett a külső hozzáférés.

(#157581) Faby válasza mizoli (#157580) üzenetére


Faby
senior tag

De működik, csak nem frissít automatán.
És hiába húzod le pop3 vagy imap kapcsolaton keresztül a leveleket, be kell jelentkezni 3 havonta weben.
Illetve bizonyos klienseknél valami hibaüzenetet ad:

Pl FairEmail:
* BYE Jakarta Mail Exception: java.io.IOException: Connection dropped by server? * BYE Jakarta Mail Exception: java.io.IOException: Connection dropped by server?   

másoknál meg nem, pl az említett MIUI mail, Email kliensekkel.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#157582) jbl válasza punky10 (#157578) üzenetére


jbl
aktív tag

köszi, szuper.

(#157583) snowdog válasza punky10 (#157578) üzenetére


snowdog
veterán

És minden jogosultságot megadtál neki azok közül amiket kért? Pl. hogy kezelje a telefonhívásaidat, továbbá hívásokat kezdeményezzen? És volt még pár hasonló igénye.
Mert az ilyen kérések után én rögtön eltávolítottam.

[ Szerkesztve ]

(#157584) punky10 válasza snowdog (#157583) üzenetére


punky10
addikt

Csak a telefont adtam meg neki,de olyan appot nem találtam,ami a telefonhoz való hozzáférés tiltása esetén is mutatná az infókat.
A telefon egyébkent modemként működik,NET-kártya van benne,eddig még nem jött plussz díj a hívasok miatt...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#157585) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van olyan screenshot alkalmazás, amivel egyébként nem engedélyezett (bank) alkalmazásban is lehet képet készíteni?
Kollégám iPhone-al tud ugyanazon banki alkalmazásban screenshotot csinálni, én nem.

#?*@&!

(#157586) Viktor0610 válasza zeon.hu (#157585) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem csak roottal.

Xiaomi 13T

(#157587) crok válasza zeon.hu (#157585) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha direkt letiltja a fejlesztő (FLAG_SECURE).. akkor nem.. akkor csak Magisk + LSPosed + Disable_FLAG_SECURE és figyelmen kívül hagyja és csinálhatsz screenshot-ot. Régen a Google Assistant-el volt egy "bug" amivel rá lehetett venni hogy csináljon működő screenshot-ot de az már nem megy (mert ugye pl. felolvasó kisegítő lehetőség elvileg felolvasáshoz kénytelen a képernyő képét használni) másról meg nem tudok.

(#157588) zeon.hu válasza crok (#157587) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Remek...
De akkor iOS-en engedélyezve van ugyanazon banki alkalmazásban?

#?*@&!

(#157589) crok válasza zeon.hu (#157588) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, hogy nincs letiltva meg hogy engedélyezve van az nem ugyanaz :D De az összehasonlításnak se nagyon van értelme, mert a rendszer se ugyanaz. Nem tudok olyan banki alkalmazásról Android-on -személy szerint- amiben kapcsolható ez a funkció hogy ne lehessen screenshot-ot csinálni. Szóval akkor a banknak kell írni hogy iOS-en is tiltsa le :D
Ha nagyon nagyon kell akkor adb-vel PC-re ott van az scrcpy vagy a guiscrcpy (mindkettő alapvetően a screencap és screenrecord parancsokat használja), azzal megy általában. Esetleg ha a WebADB-t be tudod kapcsolni a készüléken akkor talán "kis trükközéssel" LADB-vel is megoldható vagy egy másik PC-n a webadb.com-al..

[ Szerkesztve ]

(#157590) nullpoint válasza crok (#157589) üzenetére


nullpoint
senior tag

LADB helyett ingyenes Termux ugyanazt tudja? Nem ehhez a feladathoz, úgy általában?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#157591) crok válasza nullpoint (#157590) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem ugyanarra van kitalalva. Jo, parancsokat lehet bennuk kiadni de nem mindegy milyen jogosultsagi szinten.

(#157592) Fall-N válasza zeon.hu (#157588) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem ez inkább gáz, mint előny. Mindig ömlengtek, hogy milyen biztonságos az iOS, közben többször kiderült hogy nem. Ott volt a Fappening botrány az iCloud feltöltéssel is például. A legtöbb bank engedi az adatok PDF-be konvertálását, ha kivonat kell. Akkor minek screenshot? Nagyon nem ajánlott, mert csak egy programot kell írni, ami tud futni az alkalmazás felett és rögtön lehetne lopni az adatokat, ami nagyon nem hiányzik senkinek. Így is a buta usert saját magától kell megvédeni, aki mindent szart feltelepít.

Amúgy is ott a kiskapu, hogy böngészőn keresztül lépsz be netbankba és azt fotózod le. Böngésző nem tudja, milyen tartalom van, így nem tiltja le.

[ Szerkesztve ]

(#157593) DrBubo77 válasza Fall-N (#157592) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

De most megy a sopánkodás az Apple-nél, hogy milyen veszélyes a sideloading. Nem akarják, hogy az Appstore-on kívül máshonnan is lehessen telepíteni alkalmazásokat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#157594) crok válasza Fall-N (#157592) üzenetére


crok
Topikgazda

"Böngésző nem tudja, milyen tartalom van, így nem tiltja le." -- normálisabb böngészők inkognító módja eleve bekapcsolja a FLAG_SECURE-t vagy legalábbis beállításokban lehetővé teszi hogy inkognítóban ne lehessen se taszkváltóban látni a tartalmat se screenshot-ot csinálni se böngészőablak felett rajzoltatni / megjeleníteni (chat fejek, kék filter, stb).. Így gyorsan ami eszembe jut az pl. a Google Chrome meg Chromium alapú böngészők általában.

[ Szerkesztve ]

(#157595) efi99 válasza zeon.hu (#157585) üzenetére


efi99
senior tag

Samsung az otp-sről simán csinál.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#157596) zeon.hu válasza efi99 (#157595) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Raiffeisen is engedi, de a Takarékbank nem.

#?*@&!

(#157597) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Régebbi rendszereken megelégedéssel használtam a "Blocker" hívásblokkoló appot.
Sajnos Android 10 rendszeren már nem fut, de szeretnék valami hasonló alkalmazást a telefonra, kérlek ajánljatok valamit.
Lényeges lenne a Magyar nyelvű felület. Sajnos elég gyenge az angolom, én még az oroszon nőttem fel. :B

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#157598) vacs válasza abdulka1 (#157597) üzenetére


vacs
veterán

A Google Tárcsázó blokkolja a privát számról érkező hívást is, illetve konkrét számokat is lehet blokkolni!
A Google Üzenetek pedig az sms-t tudja blokkolni.
Magyar nyelvű mindkét app.
:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#157599) abdulka1 válasza vacs (#157598) üzenetére


abdulka1
őstag

Megnézem, köszönöm! :R

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#157600) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Régen használtam már AirDroidot. Most látom, hogy már csak 200MB-ig ingyenes. Van valami más wifin keresztüli fájlküldő ingyenes alkalmazás, ahol nincs ilyen korlátozás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.