Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158751) szabi__memo válasza WhiteWalker (#158748) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Attól hogy a Facebooknak nem tetszik még nem lesz illegális

(#158752) svgyula válasza mobilizmo (#158750) üzenetére


svgyula
addikt

Én sem találkoztam de lehet nem is szerencsés összekapcsolni a gomb két funkcióját. Mert akkor ez fordítva is igaz és érintésre ki is kapcsolhat a telefon. Gondolom ilyen megfontolásból nem kapcsolják össze, meg ugye az egyik "biztonsági"(android :D ) funkciót tölt be a másik pedig ki-be kapcsolja a készüléket. Amit láttam beállítható funkcióval ott mindenhol külön volt az ujjlenyomat és a bekapcsoló gomb. Meg még olyannal sem találkoztam ahol az ujjlenyomat olvasó magában kikapcsolta volna a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#158753) mobilizmo válasza svgyula (#158752) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Pont azért lenne jó, mert pl. telefonálás közben a kikapcsolt kijelzőt, bekapcsolom ha hozzáérek a pwr gombhoz. A gomb érthető módon pont olyan helyen van ahol könnyen elérhető, tehát rendszeresen tapizom akkor is amikor nem akarom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#158754) g_g_g válasza mobilizmo (#158753) üzenetére


g_g_g
őstag

Valószínű nem boldogít, de a MIUI EU ROM-ban gyárilag van ilyen opció.
Szerintem külső app-pal nem is lehetne ezt szabályozni.

(#158755) efi99 válasza g_g_g (#158754) üzenetére


efi99
senior tag

Összességében elég nagy hülyeség a bekapcsológombra tenni. Van az úgy, hogy az ember csak a záróképernyőt akarja előhozni (bekapcsológomb benyomása), de feloldani a zárat nem akarja. Ezzel nem lehet megoldani.
Továbbá a nyomáskor leolvasással meg az a gond, hogy egy ujjal nem oldható meg a feloldás, úgy mint, amikor a kijelzőben van az olvasó, mert az ember egyszerűen előbb eltolja az egész telefont, minthogy benyomódna a gomb.
Ujjlenyomat olvasónak a kijelzőben ÉS a hátlapon (utóbbi sokkal gyorsabb, csak éppen az sem egy ujjas) is kéne lennie, de persze ezen (is) spórolnak a többszáz-ezer Ft-os telefonok korában. Ha pedig 1 van, de ragaszkodnak ahhoz, hogy sem elől, sem hátul, akkor legalább a gombtól külön legyen. Igazából meg tudná valaki mondani, hogy van bármilyen előnye annak, hogy a bekapcsológombon van? Vagy hogy ha így működik, hogy mindenképp beolvas érintésre, akkor annak mi értelme, hogy emellett még nyomást is ki kell fejteni az ujjal egy, a beolvasót "tartó" mechanikus gombra? Létezik bármilyen más eszköz, ahol ujjlenyomat szknennelés során még megkövetelnek egy gombnyomást is? Minek?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#158756) T0rnad0 válasza Rigormortiis (#158725) üzenetére


T0rnad0
addikt

Esetleg a Foxit, de nem próbáltam még.

Z Fold 4

(#158757) g_g_g válasza efi99 (#158755) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszönöm :R
Mindenképpen jelzem a Xiaomi-nak, remélem gyorsan változtatnak ezen.

(#158758) mobilizmo válasza g_g_g (#158754) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Igen, tudom hogy a MIUI-ban benne van. Ha egy ROM-ban benne van, akkor miért ne lehetne egy külső app-al is megcsinálni? Persze ROOT kell hozzá mindenképpen, de ha valakinek nem gyári rendszer van fent, akkor valószínűleg ezt is meg tudná oldani. Én ennél szofisztikáltabban is el tudnám képzelni egyébként. Jó lenne tudni, hogy van angolul a rendszerben az ujjlenyomat-felismerés mód.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#158759) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Az agyamra megy ez az új webes Play. :o :F :(( :((( Nagy katyvasz az egész. Sokkal nehezebben átlátható mint eddig. Ha meg is találom amit keresek akkor az adott oldalon is nehezebb kiigazodni. Mi a f@sznak kell elbaltázni ami jó. Azt jól gondolom hogy arra nincs lehetőség hogy valamilyen módon a régit varázsoljam elő?

(#158760) crok válasza Tökimanó (#158759) üzenetére


crok
Topikgazda

Tényleg nagyon gáz.. Nem mélyedtem el benne igazán de én se láttam rá lehetőséget hogy a régi kinézetet vissza lehessen állítani (hátha másoknak sikerült..) de addig esetleg próbáld meg magát a Google-t használni keresésre ahogy itt leírtam:
site:play.google.com keresésett kifejezések
Workaround-ként működik.. én csináltam rá külön keresési kulcsszót Chrome-ban..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#158761) Tökimanó válasza crok (#158760) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Köszönöm! Ez is egy megoldás, de azért ha valaki tudja a megoldást a régire az ossza meg velünk!

(#158762) szimi57 válasza efi99 (#158755) üzenetére


szimi57
őstag

Eddig a legkényelmesebb megoldás, legalábbis egy Redmi 9T esetében a nyomógombos olvasó. Ha nem akarom, hogy feloldjon, a kijelzőn nyomok egy dupla koppot.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#158763) WhiteWalker válasza szabi__memo (#158751) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Csak kérdés hogy ezért banolhatja e a profilt? :U

(#158764) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#158763) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nyilván, hiszen az ő területén vagy.

Samsung Galaxy A54

(#158765) punky10 válasza g_g_g (#158754) üzenetére


punky10
addikt

És a Huawei/Honor telefonokban is van ilyen lehetőség.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#158766) punky10 válasza efi99 (#158755) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem meg a legjobb helyen a Power gombban van az olvasó.
Az előlapit nem szeretem,a hátlapi meg nehezen hozzáférhető pl egy autóstartóban.
Olyan meg ritkán fordult még elő velem,hogy csak a zárképernyőre legyek kíváncsi.
Odaérintem az ujjam,felold,megnézem amit akarok,majd gombnyomásra lezár.Nekem ez a legkényelmesebb.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#158767) punky10 válasza mobilizmo (#158753) üzenetére


punky10
addikt

Nem jól működik a közelségérzékelőd?
Mármint a telefonodé... :)
Most próbálgatom,felhívtam a hibabejelentőt,fülemhez tettem a telefont,elsötétült a kijelző,és addig,amig nem fvettem el a fejemtől,hiába érintettem az olvasót,csak rezget,mintha nem ismerné fel,de nem oldotta fel a kijelzőt.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#158768) zsoltip válasza zsoltip (#158691) üzenetére


zsoltip
őstag

Swiftkeyre valaki valamit? :)

(#158769) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Böngészőből melyet ajánlanátok a következő szempontok alapján?
- Chrome nem jó mert noha gyors, de nem lehet kiegészítőket telepíteni
- Kiwi még jobb, már lehet kiegészítőket tenni, ad block is van alapból, kérdésese a biztonságossága, és bizonyos kiegészítők ide se mennek fel (pl. youtube download)
- Firefox: ?

Köszi

free your mind

(#158770) mobilizmo válasza punky10 (#158767) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Poco F3, nem jól működik. Helyesebben hagyományos értelemben vett közelségérzékelő nincs is a telefonban. Együtt lehet élni vele, de nem lenne rossz ha kicsit javíthatnék a helyzeten.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#158771) leslien


leslien
nagyúr

üdv,
Chrome -ot hogy lehet beállítani új oldalt alul mutassa? frissítés után elmászott...

chrome://flags/???
:R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#158772) w751230


w751230
tag

Sziasztok!

Olyan zene felismerőt keresnék, aminek elég csak mondjuk elfütyülni a dallamot :)

Az ezeréves Sony Ericsson w200-on működött, java alapon...
Gondolom Droid-ra is akad ilyesmi.

Köszi a választ

Szerk.: van Beatfind, Shazam, de azok csak rendes zenére adnak találat.

[ Szerkesztve ]

(#158773) DrBubo77 válasza Jazz (#158769) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A Samsung Internet Browser-t próbáltad már, ebben is van ad-block.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#158774) Fall-N válasza w751230 (#158772) üzenetére


Fall-N
veterán

A SoundHound is tudja a fütyüléses felismerést. Régen próbáltam, akkor működött.

(#158775) crok válasza crok (#158009) üzenetére


crok
Topikgazda

A Unified Remote Full most 419.- (5x ennyi normál esetben). Az ingyenes is nagyon ajánlott a részemről de ha valaki pont a full-ban levő remote-okat akarja használni akkor 419.- szerintem bőven jutányos ár érte, pár éve én is behúztam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#158776) Probert75


Probert75
addikt

Valaki találkozott már ezzel, mert ez nekem új, még nem láttam sosem a Play-ban.

(#158777) DS39 válasza Probert75 (#158776) üzenetére


DS39
nagyúr

az újdonság igen, a google erőszakoskodik, mert nincs beállítva automatikusra az app frissítés.
mondjuk nem véletlenül, mert vannak alkalmazások, melyeknek a régi verziója jobb, mint az újabb.

(#158778) Probert75 válasza DS39 (#158777) üzenetére


Probert75
addikt

Hát én akkor sem fogom bekapcsolni automatikusra. Pláne amióta nem lehet látni, hogy mi frissült az elmúlt időszakban.

(#158779) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
YouTube Vanced app
MIUI 13.0.4, Android 12 rendszeren.

A különböző csevegőkön, vagy bárhol kapott, YouTube linkekhez nem ajánlja fel a Vanced appot, mint társítható app. Tehát csak böngészőt tudok pl. nyitni, ha rákattintok egy ilyen linkre.
Pedig előző rendszeren ez simán működött.

Valamit kell állítani YouTube Vanced körül?

(#158780) rjg válasza zsoltip (#158779) üzenetére


rjg
őstag

Ezzel én is küzdöttem, itt a megoldás.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#158781) Somatom válasza DS39 (#158777) üzenetére


Somatom
veterán

+1
A TVGO minden indításkor kérdezi, hogy akarom-e frissíteni. Nem értem, hogy miért nem azt kérdezi, hogy be akarom-e bukni a kisablakban lejátszás funkciót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#158782) zsoltip válasza rjg (#158780) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszi.

És az, hogy ki tudjam választani, hogy böngészőben akarom megnyitni, vagy Newpipeban, vagy YouTube Vancedben? Tehát egy lehetőség csomagot mutasson? Erre van mód?

[ Szerkesztve ]

(#158783) rjg válasza zsoltip (#158782) üzenetére


rjg
őstag

Ezzel a módszerrel nem. Ez arra jó, hogy az IMDB linkeket az IMDB app, a YouTube linkeket pedig a YouTube (vagy alternatív alkalmazás) nyissa meg, ne a böngésző.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#158784) Aurig@ válasza Probert75 (#158778) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem sem volt még soha bekapcsolva az automatikus frissítés, szeretem látni, hogy mi frissül.
Ha valami elsz@ródna frissítés után, akkor lehet szűkíteni és az adott appnak törölni a frissítését.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#158785) zeon.hu válasza Probert75 (#158778) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pl a nyomorult Messenger akkor is frissíti magát, hiába van kikapcsolva mind a playen, mind az alkalmazáson belül...

Ehhez képest 3 napja frissült:

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#158786) szabi__memo válasza zeon.hu (#158785) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Xiaomi készülékeken volt nekem így. 5 éve tuti így volt. Akkor is azt gondoltam, hogy sérti a Google szabályait. Van akinek lehet...

(#158787) zeon.hu válasza szabi__memo (#158786) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Xiaomi, Samsung, mindkettőn frissült akaratom ellenére.

#?*@&!

(#158788) this is life válasza zeon.hu (#158785) üzenetére


this is life
Ármester

Nézz körül az alkalmazás listában , nincs e fent a facebook/meta services/updater services alkalmazás . Mert az önállóan az áruház nélkül is frissíti a meta/facebook alkalmazásokat . Érdemes törölni vagy ha nincs rá lehetőség akkor adb alól fagyasztani ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#158789) KoliJoci


KoliJoci
újonc

Üdv urak. Létezik olyan alkalmazás vagy beállítás, hogy egy telefon átküldje a hívott fél adatait egy másik BT-on párosított készülékre? Esetleg az egyéb üzeneteket (Viber, Messenger)
A helyzet az, hogy motorozás közben a saját telefonom (P30 Lite) a zsebemben van és bejövő hívásokat, üzeneteket nem látom. Viszont beújítottam egy strapafont (S88 Plus) ami előttem van a kormányon és a GPS, RBiker, stb.. fut rajta. Jó lenne, ha ezen látnám hívás esetén a hívó felet ill. üzenetek esetén az üzeneteket, pl. felugróként. Remélem érthető, hogy mit szeretnék?

Köszönöm

(#158790) Somatom válasza KoliJoci (#158789) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy van-e rá célalkalmazás, de automatizálóval biztosan megoldható. Sztem kékfogon is, de Wifin (hotspot közvetlen kommunikáció) biztosan.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#158791) zeon.hu válasza KoliJoci (#158789) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha van net mindkét eszközön (vagy legalább az egyiken és hotspot-on csatlakozik rá a másik), akkor a Join megoldja, mindent is át tud küldeni, amit csak beállítasz.
(Én 3 eszközön használom. Tabon nincs pl Messenger, de a felugró üzenetre még válaszolni is lehet. Sms-re szintén, méghozzá úgy, hogy az eredeti telefon küldi el a választ.)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#158792) Somatom válasza zeon.hu (#158791) üzenetére


Somatom
veterán

A Join önállóan is, vagy kell hozzá automatizáló?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#158793) zeon.hu válasza Somatom (#158792) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Önállóan. Persze minden eszközre telepíteni kell, amin szinkronizálni szeretnél.
Nagyon sokat tud, Joao fejleszti, akit ismersz :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#158794) Somatom válasza zeon.hu (#158793) üzenetére


Somatom
veterán

:R
Persze. Én is használom, csak nálam bonyolultabb a szitu, mert automatizáltan kommunikál egymással a két droid, amihez már kevés önmagában a Join.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#158795) szabi__memo válasza zeon.hu (#158787) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, valami ilyesmi rémlik nekem is :K

(#158796) Joker88


Joker88
őstag

srácok,van valami alkalmazás , Redmi Note 11-re , ami anélkül másolna fájlokat számítógépről telefonra, hogy adatkábeleznem kellene? :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#158797) Sátán44 válasza Joker88 (#158796) üzenetére


Sátán44
addikt

Szia!

Wifi ftp, válaszd g.playen amelyik jobb értékelést kapott.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#158798) Jakuu válasza Sátán44 (#158797) üzenetére


Jakuu
őstag

Minek ? A Xiaomi fajlkezelojeben alapbol benne van az FTP szerver.

(#158799) Faby


Faby
senior tag

Üdv!

Elsősorban croktól kérdezném, de ha van valakinek ötlete, infója, az se tartsa magában.

E-mail klienst szeretnék választani, több, 5-6 fiók kezeléséhez (3 gmail, 3 vipmail/indamail).
Eddig, nagyon régóta (a Note 4 Mido óta) a xiaomi saját e-mail kliensét (MIMail) használtam, elsősorban megszokásból, de jól is működött. Viszont egy jó ideje, nem emlékszem, de talán egy éve is elkezdett hülyéskedni, egyszerre 2 gmail fiókba nem tud bejelentkezni.
Crok útmutatása alapján többször nekifutottam kiválasztani az új alkalmazást, de nem sikerült. A legfőbb probléma, hogy sem a Fairemail, sem a Maildroid nem kezeli az indamailes fiókokat, hibát dobnak.

Még januárban írtam e-mailt a Maildroid fejlesztőjének, de nem kaptam választ.
Az is lehet, hogy az indamail oldalán van valami, de akkor miért működik más levelező kliensekkel?
Megoldásként az Email nevű alkalmazást (com.easilydo.mail) használom, de nem az igazi, a nem gmailes fiókokból nem jön az értesítés, akármit is állítok be. (maradtam már így le no-ip értesítésről) Kinézete viszont tetszik, ami a fenti kettőről nem igazán mondható el ;)

Illetve, mivel az indamailnek nincs SMTP szervere, így a gmail SMTP szerverét szoktam beállítani, és mostanában volt valami update, ami miatt kaptam értesítést, hogy a kevésbé biztonságos alkalmazások engedélyezése letiltásra került/fog kerülni.

Szóval, mit tudnátok ajánlani, esetleg van-e a fenti hibára megoldási javaslat?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#158800) aldebaran válasza Faby (#158799) üzenetére


aldebaran
őstag

Használd az outlook-ot. Beállíthatod az értesítéseket és hogy a jobbra-balra húzással mit csináljon és az értesítésnél van megjelölés olvasottként opció.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.