Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139401) kovacs65 válasza Sonja (#139397) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX
Sajnos magyarul nem tud.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139402) #33253120 válasza kovacs65 (#139395) üzenetére


#33253120
törölt tag

Már nem emlékszem, de szerintem a billentyűzet appon keresztül jött a Galaxy Store-ból, vagy a Samsung DEX bétán keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#139403) g_g_g


g_g_g
őstag

Keresnék egy alkalmazást a régi Power toggles kiváltására, sajnos már nem működik jól.
Amit szeretnék :
WiFi, mobiladat, Bluetooth, Gps, szinkronizálás be- es kikapcsolása egy widget-ről.
MIUI11
Android 10
root van

Köszönöm az ajánlásokat.

(#139404) zhorvath válasza Rodzser Mór (#139380) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Javasolnám a Természetjáró programot. Ha a helymeghatározás be van kapcsolva a telefonodon, akkor azt is látni fogod, hogy az adott látnivaló, túraút, stb. milyen messze van tőled.

(#139405) kekigyu válasza rjg (#139400) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Kora délután megjelent a widgetben is mint választható naptár csak sokat kellett várni. Ugy nez ki mukodni fog a dolog

(#139406) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

adott egy telefon, ulefone armor 3t, ebbe keresek fényképező alkalmazást (Android 7.1)

a gyári jó volna de az a baj vele, hogy a AF olyan hangosan sípol, hogy amiatt használhatatlan (és nem lehet kikapcsolni, gondolom ahhoz rootolni kéne. illetve a telefon némítása leveszi ugyan, de utána napokig nem vagyok elérhető, mert elfelejtem visszahangosítani.s szóbval kuka)

DSLR camera, Camera FV-5 Camera ZOOM sajnos olyan bugos (a készüléken), hogy pár fotó után megbolondul és elforgatja a képet 90 fokkal. újraindítva megint jó egy darabig.
Az FV-ben extra, hogy van S .s P, és S-ben a záridő szabadon állítható (éjszakai felvételekhez)
A ZOOM-ban pedig van opció a stabilizált képre. Pedig azt olvastam, hogy a gyári app tudja csak kezelni az OIS-t. :F

Lumio Cam: olyan a felülete mint egy kompakt fényképező, amúgy semmi extra

Open cam: szinte mindent tud ez is, extra, hogy van benne AE lock, ami szintén nagyon hasznos.

Szóval van olyan, ami esetleg mindet tudja és stabilan fut: AE lock, OIS, S-mód, néma üzem ?

Ezek közt egyébként képminőségben van különbség? tesztelte már valaki?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#139407) #30610944 válasza Wolfskin (#139406) üzenetére


#30610944
törölt tag

Google Camera esetleg?

(#139408) fjudors válasza Wolfskin (#139406) üzenetére


fjudors
aktív tag

és ha automatizálóval beállítod, hogy a kamera elindításkor némítson, a bezárásakor pedig tegye vissza a hangerőt?

(#139409) Wolfskin válasza fjudors (#139408) üzenetére


Wolfskin
őstag

háááát... az automatizálót még sosem sikerült beüzemelnem... :U
és olyankor mit csinálna, ha nem bezárom a kamerát, csak leküldöm háttérbe?

@LiVeGa: erről hol lehet részletesen infót szerezni? egy haverom használta, mikor együtt túráztunk, ő dicsérte. mondjuk én alapból/a lehetőségekhez képest kerülök mindet ami google, windows vagy facebook (tudom, nem sokáig... de addig is)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#139410) fjudors válasza Wolfskin (#139409) üzenetére


fjudors
aktív tag

ahogy beállítod.
én az e-robotot használom hasonlóra:
amikor fókuszba kerül a navi, akkor maxra rakja a media hangerőt, amikor kikerül a fókuszból, akkor leveszi.
van topikja.
meg a többinek is, tasker,macdroid.

(#139411) #30610944 válasza Wolfskin (#139409) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az xda fórumon keress rá. Rengeteg GCam portot találsz. Sokat dob a kép minőségen az tuti.

(#139412) Somatom válasza fjudors (#139410) üzenetére


Somatom
veterán

Ez, így valóban egyszerű. Ha viszont azt szeretnéd, hogy ne fix értékre, hanem a némítás előttire álljon vissza, akkor kell némi hókuszpókusz, ami egy kezdőnek erős lehet. De, azért vannak az automatizálók topikjai, hogy az "ott lakók" ilyesmikben segítsenek. Igen, Robotban külön esemény van az alkalmazás leállására és a fókusz elvesztésére (ez a háttérbe kerülés). Másik automatizálónál lehet más a metódus. Ezért kell a topikjaikban kérdezősködni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139413) fjudors válasza Somatom (#139412) üzenetére


fjudors
aktív tag

azért írtam: van topikja.
egyébként egyszerűen meg lehet oldani: nálam vannak profilok beállítva, ami hely és idő függvényében aktiválódnak. munka, otthon, éjszaka,stb. szókban minden hangerő dedikálva van.van egy külön parancs, ami a hely ellenőrzést futtatja adott időközönként (ez azért, mert ha némákra rakom kézzel a telefont, pl orvosnál, akkor súroltén álljon vissza), és ezt a parancsot meghívom a média kikapcsolás végén.illetve,a média még csinál mást is, felolvass dolgokat, vállakozók,stb. de az most mellékes.
az alap nem bonyolult, de lehet bonyolítani..mint általában az lenni szokott:) ha rákap az ember, egy idő után nem győzi kitalálni az újabbnál újabb parancsokat

taskernél van egy média profiles ami aktiválásnál elindítja a média be task-ot, deaktiválásnál a média ki taskot.
sajnos a magán telefonomon,9-es droid alatt egyre több probléma volt a robottal, így ott átálltam a taskerre, a melós telefonon még a robot fut a nyolcas alatt.

[ Szerkesztve ]

(#139414) Somatom válasza fjudors (#139413) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt a "függőséget" nekem nem kell bemutatnod. :) De, valószínűleg át kell állnom Tasker -re. Érik a telócsere, nem fogom megúszni az Android 10 -et. Meg, kíváncsi is vagyok rá, mert van benne számomra érdekes ficsőr (multi-resume). Viszont, buknám a vágólapkezelőmet, mert azt a 10 -ben letiltotta a Google. Most olvastam, hogy Joao (a Tasker fejlesztője) talált vmi megoldást, bár még nem teljesen vágom a működését.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139415) #30610944


#30610944
törölt tag

Tud valaki olyan appot ami sok fotót össze tud fűzni egy timelaps-ba illetve a sok fotóból egyet kreál?
Lehet fizetős is, lényeg működjön.

(#139416) k850 válasza #30610944 (#139415) üzenetére


k850
addikt

[link] timeslaps
photoslideshow, fotó diavetítés. Talán erre gondolsz?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#139417) #30610944 válasza k850 (#139416) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nemteljesen.
Találtam olyan timelapse appot ami képes teljes felbontásban képet csinálni nem úgy mint a gyári app. Na ezeket a képeket szeretném összefűzni egy képpé és így lenne egy kép amin például a csillagok vagy autók csíkot húznának.

(#139418) Fall-N válasza Somatom (#139414) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem rossz a Tasker, sőt. Én mondjuk átváltottam a Macrodroidra. Semmi különös oka nem volt csak bejön a program. De egy dolgot még nem tudtam megoldani amit Taskeren igen. De majd rájövök.

Viszont nincs itt valaki ért az automatizálóhoz meg nagy MIUI betyár? A sötét módot akarom megoldani benne. Akarok az értesítési sávra egy csempét ami ki és bekapcsolja. Eddig nem jöttem rá hogy lehetne. Valami intent kellene rá.

(#139419) bul07


bul07
nagyúr

Egy kis segítség kellene, értesítések megjelenítéséhez

És ha kérhetem, ha lehet ne azt hogy tegyek fel novat és társait

A70, android 9, One UI 1.1

Kezd őrületbe kergetni hogy eltűnik az értesítés ha törlöm a értesítési sávból hogy jött valami

Konkrétan így

Fent látszik hogy van valami Gmail email, és a Gmail ikonjánál is van egy 1-es szám

Törlöm az értesítési sávból, erre a ikonról is eltűnik az 1-es szám

Hogy lehet azt beállítani hogy ne tűnjön el az ikonról a kis szám hogy hány új esemény van
De ez igaz mindenre, nem fogadott hívásra, sms-re, mindenre

Nagyon bosszantó hogy gyorsan kilövöm a sávot hogy oké van valami, de erre törli a jelzést is az adott ikonról hé nálam van valami friss

Köszönök bármiféle megoldási javaslatot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139420) Fall-N válasza bul07 (#139419) üzenetére


Fall-N
veterán

Sehogy sem tudod megoldani. Még a Nova és a többi launcherben is így működik.

(#139421) bul07 válasza Fall-N (#139420) üzenetére


bul07
nagyúr

Előző telefonom esetén A5(2016), 7-es droid volt fent és azon alapból tudta ezt

Most tényleg hogy a 9-ből már ez hiányzik, bosszantó

Esetleg van esély hogy 10-be visszajön? (Előbb utóbb csak jön a A70-re is)

Sokszor nappal alszok így estére csomó értesítés van, kilövöm őket, és van hogy utána nem veszem észre hogy van új sms vagy nem fogadott hívás
Nagyon bosszantó 1nappal később észrevenni hogy van új sms

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139422) ollie válasza Wolfskin (#139406) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak rendszerhangokat némítsd.

***

(#139423) ollie válasza bul07 (#139421) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 9-es androidtól ilyen a droid, ezzel nem tudsz mit csinálni.

***

(#139424) Somatom válasza bul07 (#139421) üzenetére


Somatom
veterán

Megoldható. A kérdés csak az, hogy mennyire akarod. Először az egész értesítéskezelést leprogramozod automatizálóban. Így a számlálók tulképp az automatizáló értesítéseit számolják. Ezek megmaradnak akkor is, ha törlöd az eredeti alkalmazások értesítéseit. Utána már csak szerkeszthető widgetekben kell leprogramoznod a megjelenésüket. Ha ráfekszel, akkor sztem pár hét alatt símán megvagy vele. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139425) bul07


bul07
nagyúr

Hát akkor ez van, köszi mindenkinek (fene a fejüket :) )

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139426) eclipse19 válasza bul07 (#139425) üzenetére


eclipse19
senior tag

Azért mielőtt teljesen lemondasz róla tégy egy próbát a Nova + Tesla Unread kombinációval.
Nem 100%-os, de talán az esetek többségében (még) tudja azt amit szeretnél.
Korábban írtam róla.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#139427) bul07 válasza eclipse19 (#139426) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem akarok Novát feltenni
Sok évig használtam Novat(S2 telefon), Nova Launcher Prime is megvan, de csak ezért nem szabnám át az egész telefont, ilyen "apróság" miatt
(hittem én hogy pikk pakk egy két beállítás és meg is van, de)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139428) eclipse19 válasza bul07 (#139427) üzenetére


eclipse19
senior tag

Te tudod, hogy mennyire fontos Neked az adott funkció.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#139429) lovi27 válasza bul07 (#139427) üzenetére


lovi27
addikt

És a Notification appok? Akkor csak egyet kéne figyelned.
Nem használom, így ajánlani se tudok, de nézz szét közöttük, hátha megtetszik valamelyik.

(#139430) darvinya válasza bul07 (#139419) üzenetére


darvinya
titán

Megoldás:
-Értesítés ne kisöpörd, hanem addig mozgasd ameddig meg nem jelenik Óra és Fogaskerék ikon.
-Óra ikonba beállítani mikor értesítsen újra

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#139431) bul07 válasza lovi27 (#139429) üzenetére


bul07
nagyúr

Jobban szeretem külön

(#139430) darvinya

És ez megjegyzi így, tehát ha beállítottam a 15 percet, akkor ha jön valmi akkor 15percenként jelez
Vagy külön minden értesítésnél be kellene állítani(ha így van ez nem megoldás)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139432) darvinya válasza bul07 (#139431) üzenetére


darvinya
titán

Ha beállítod, akkor eltelt idő után 1x ismételten értesítés lesz, pont mint legelőször jönne.
Csak halasztod az értesítést, de ezt írja is.
Viszont ismételt halasztás idő beállítható.

Az automatikusan beállított időben ismételteni értesítés, ami külön kell kinyomni, már automatizálóval oldható meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#139433) kalasz válasza bul07 (#139421) üzenetére


kalasz
tag

Hali! Esetleg probald meg a beallitasok-ertesitesek menu pontban az app-ok beallitasait modositani.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#139434) bul07 válasza darvinya (#139432) üzenetére


bul07
nagyúr

MacroDroid fent van 1 van beállítva benne

Jó lenne ezzel is megoldani, email nem is annyira izgat, hanem a sms meg a nem fogadott hívás ami fontosabb
Amúgy ezt az újbóli értesítést ha jól emlékszek meg a buta telefonok is tudták, be lehetett állítani hogy a sms jelzés mennyi idő múlva ismételje magát

(#139433) kalasz

Ránéztem, de nem találtam semmit

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139435) Fall-N válasza bul07 (#139421) üzenetére


Fall-N
veterán

Az újabb Androidon (talán Oreo óta) a launcherek (igen a One UI is az) az értesítési sávot figyelik és az alapján teszik ki a jelvényt. Ha törlöd az értesítést akkor úgy veszi a rendszer értelemszerűen, hogy nem vagy kíváncsi az adott értesítésre.

Amúgy bosszantó is lenne ha nem így működne, meg félreérthető is. Honnan tudná az ember, hogy tényleg van-e valami ha ott maradna a pötty az ikonon? Egyedül E-Mailnél lenne értelme a számlálónak, de az sem mond semmit. Lehet 10 levél ha felé spam. Amúgy is van rá 1x1-es widget, amin van számláló. Persze ehhez kell Playről telepíteni segéd alkalmazást vagy Aquamail kell.

[ Szerkesztve ]

(#139436) bul07 válasza Fall-N (#139435) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nekem pont az a bosszantó hogy leveszi a jelvényt
És ugye régen nem így volt

Így nem értem hogy miért nem hagytak egy kapcsolót azoknak akiknek jó volt a régi megoldás
Ha már arra van hogy a jelvény kikapcsolható

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#139437) darvinya válasza bul07 (#139434) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudta mindegyik, azaz N kisérletetett vele, csak amikor indokolatlanul küldte az értesítéseket, elég kellemetlen volt.

Ahhoz, hogy külön kezelje az értesítést, külső Launcher kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#139438) DS39 válasza Fall-N (#139435) üzenetére


DS39
nagyúr

EMUI 9.1 (9-es droid) alatt Outlook esetén nem pötty van, hanem szám, és elég hasznos funkciónak tartom, mert oké hogy az értesítés törölve, de azt figyeli, hogy ténylegesen van-e olvasatlan levél.

[ Szerkesztve ]

(#139439) WhiteWalker válasza Fall-N (#139435) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez azért érdekes , mert ma jött pár emailem , töröltem az értesítési sávot , de a jelvény számmal még mindig ott van az Aquamil appba.
(EMUI 8.1)

[ Szerkesztve ]

(#139440) Fall-N


Fall-N
veterán

Azért mert a Huawei az EMUI-ba belerakta. Az összes többi UI-n már nem működik. Xiaomi is a Poco launcherrel már csak a pöttyöket támogatja. A MIUI 11-ben hasonló lesz a launcher, azért írom.

Apex launcher + Apex Notifier ami támogatja még a régi megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#139441) WhiteWalker válasza Fall-N (#139440) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Új droid... :((( Vissza felé fejlődik ...:U

(#139442) Bozek válasza Fall-N (#139440) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Nova is szerintem, de nem akar másik launchert. Nálam az azért is volt hasznos anno, mert ott legalább kint volt a szám FB-n, miközben értesítést b*szott küldeni.

(#139443) punky10 válasza Bozek (#139442) üzenetére


punky10
addikt

Én megértem.Én sem akarok másik launcher.
Csak a Nova-t... :D Telefonváltásnál (főleg ha márkában is tötént váltás) szinte megfizethetetlen,hogy egy délutánt beáldozva a beállításokra(ez amúgy is meglenne 1-2 óra)mineen úgy néz ki,és 1-2 dolgot kivéve minden úgy működik,mint amit tizenéve megszoktam... :DD

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#139444) Somatom válasza punky10 (#139443) üzenetére


Somatom
veterán

+1

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139445) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, tegnap eltűnt az ikonjaim negyedrésze a fő oldalon. Rendes, lezárt állapotban volt, amikor ez történt. Fogalmam sincs mi okozhatta ezt. Volna valamilyen ötletetek, hogy ne jöjjön elő még egyszer ez a probléma?
Vissza tudtam állítani az eredeti beállítást, szerencsére. Xiaomi Mi 9 a teló. Nova launcher és Metal icon pack van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#139446) eclipse19


eclipse19
senior tag

Az Autodroid automatizáló most ingyenes. Ismeri valaki?
link

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#139447) k850 válasza egykori (#139445) üzenetére


k850
addikt

Ha Nova mentés volt, akkor visszateszi.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#139448) egykori válasza k850 (#139447) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, ez sajnos akkor jutott eszembe, amikor már visszapakolgattam mindent. :B

Viszont a dolog nem világos, mitől történhetett ez meg, amikor nem nyúltam hozzá kb. két órán keresztül a telefonhoz? Kikapcsoláskor még minden rendben volt. Arra gyanakodtam, hogy a MIUI rendszer a háttérben csinált valamit, mert sem a Nova, sem az ikonpakk nem frissült.

(#139449) Probert75 válasza egykori (#139448) üzenetére


Probert75
addikt

Védetté kell tenni. Lehet kilőtte. Lehet elég lett volna, ha a Nova haladó beállításaiban újraindítottad volna.

(#139450) egykori válasza Probert75 (#139449) üzenetére


egykori
őstag

Hopp, ezt a novás újraindítási opciót eddig nem is vettem észre. (Lehet, hogy mulatságos a tájékozatlanságom, de csak júliustól androidozok.)

A védetté tétel az micsoda? Ez valamilyen zárolás? Erről linket, vagy egy-két mondatos infót tudnál adni?

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.