Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139601) sopruk válasza samujózsi (#139599) üzenetére


sopruk
aktív tag

Simple-t azért szeretem, mert nem kártyaadatokat kell bepötyögni, hanem egy mail cím - jelszó párost (nem szeretem megjegyeztetni a kártyaadatokat)
Az OTP szolgáltatása. Egy Simple fiókban lehet elmenteni a bankkártyákat és belépéskor kiválasztani, hogy melyikkel szeretnék fizetni...

(#139602) crok válasza cellpeti (#139600) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak ha van root - és nem Samsung - akkor pl. ez.

De ha van root meg egy jó file manager ami root-ot tud kérni
akkor ebben a file-ban van tárolva:

/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
vagy
/data/misc/wifi/WifiConfigStore.xml

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139603) Somatom válasza sopruk (#139598) üzenetére


Somatom
veterán

Ha már Revolut. Gondolkodom azon, hogy átállok rá. Milyen az Androidos app? Jól használható? Most Erste -s vagyok, de az app egyáltalán nem kezel Eurós számlát. Semmilyen tranzakciót sem tudok belőle indítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139604) rjg válasza Somatom (#139603) üzenetére


rjg
őstag

Abszolút használható. Három banki alkalmazást használok: K&H, BB és George, de a Revolut a legsokoldalúbb. Tudsz róla utalni is, tetszőleges eurós számlára is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139605) sopruk válasza Somatom (#139603) üzenetére


sopruk
aktív tag

Revolutot nemrég óta használom, de nagyon jó az app-ja szerintem (igaz más banki app-okkal nincs tapasztalatom). Rögtön, vagy pár percre rá megjön az értesítés a fizetésről. Mindig csak annyi pénzt tartok rajta amennyi kell, így biztonságosabbnak tartom, ingyenes fizikai, illetve virtuális kártya (bármikor fagyaszthatóak), az utóbbi bármikor cserélhető...
Revolut topic-ban jól össze vannak szedve az infók, hogy mire kell figyelni és pörgős a topic is...

(#139606) Dr.NX válasza Somatom (#139603) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az appjuk fasza, de azért vedd figyelembe, hogy a Revolut nem bank, nem vált ki egy bankszámlát teljes értékűen.

Elfogadom a sütiket.

(#139607) Somatom


Somatom
veterán

Köszi a válaszokat! Most tájékozódom mélyebben a témában. Úgy tűnik, hogy a Revolut jobban passzolna hozzám, mint az Erste. Euróban utalják a fizumat és csak hüledezek az Erste költséglistáján (konverziós árfolyam, konverziós díj, SMS költség, stb., stb.).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139608) bigdady


bigdady
nagyúr

Végre bekerültek a Google térképbe a Waze funkciói itthon is :C

(#139609) Somatom válasza bigdady (#139608) üzenetére


Somatom
veterán

Olvastam az Androidpolice -on, de mik azok (nem használok Waze -t)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139610) bigdady válasza Somatom (#139609) üzenetére


bigdady
nagyúr

Trafi dugó autó út szélén stb

(#139611) Somatom válasza bigdady (#139610) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Majd a következő meló-etapomban tesztelem.
Nekem a bringa opció hiányzik belőle (meg, a kamionos mód, de ez egy másik story). Kint tök jól működik a bringás tervezés, itthon meg semmi. A Főfaluban a Bringamánia csak a belső kerületeket ismeri, a Merretekerjek.hu -hoz pedig túl alacsony az iskolázottságom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139612) #30610944 válasza bigdady (#139608) üzenetére


#30610944
törölt tag

Elvileg tud sebesseget is kijelezni meg sebesseg hatart is irni de sosem mukodott nalam ez rendesen. A sebessegem kiirja de csak a telefonon az autom kijelzojen nem. A sebesseg hatart a telefonom sosem jelezte ki az autom egyetlen egyszer.
Gondolom ezek mind frankon mukodnek USA-ban de errefele nem foglalkoznak vele. Duhito nagyon. :W

(#139613) cellpeti válasza crok (#139602) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#139614) Barret001


Barret001
addikt

Sziasztok! Létezik olyan megoldás hogy számítógépen látszik a mobiltelefon wifin keresztül? Úgy néz ki,van egy kis csatlakozó hibám,viszont a töltés működik.

(#139615) crok válasza Barret001 (#139614) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztosan csatlakozó? Sokszor az USB két középső ere (data +/-) nincs bekötve vagy meg van szakadva.. másik kábellel nem megy?

Van rá megoldás hogy wifi-n tudj átvinni file-okat ha kell.
Solid Explorer
FX File Manager
MiXPlorer
Total Commander..
Ezek mind tudnak akár FTP-t vagy Webes felületet adni file mozgatásra.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139616) Barret001 válasza crok (#139615) üzenetére


Barret001
addikt

Eddig működött rendesen.Beállítások rendben. Más ötletem nincs.2 kábellal is kipróbáltam.

(#139617) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Mi a véleményetek, tapasztalatotok a Blokada appal kapcsolatban? Megelégeltem a mobilos chrome alatti reklámokat, néhány helyen olvastam erről az appról, most próbálgatom éppen. Elsősorban az érdekelne, mennyire használható, mennyire veszi igénybe az akksit? Előre is köszi.

(#139618) WhiteWalker válasza Jack Oneill (#139617) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Használj más böngészőt amibe van reklám szűrő ;]
Opera, Samsung ... Vagy más egyéb.

Szerintem nem eszik többet mint más app , ami fut a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#139619) Jack Oneill válasza WhiteWalker (#139618) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Eddig Firefoxot használtam, Ublock originnel, de sok oldal nem ment úgy, ahogy kellett volna. Letiltottam minden kiegészítőt, stb, akkor sem. Ráadásul a mobilos Firefoxot már nem fejlesztik, majd jön az új böngészőjük, amivel teszek egy próbát, addig visszatértem Chrome-ra.

(#139620) WhiteWalker válasza Jack Oneill (#139619) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én sokáig a Samsungot használtam , elcsesztek benne valamit szép lassan , aztán így áttértem az Operára.
Teljesen jól megy minden oldal , legalábbis amiket én nézegetek. Reklám zero.

Tégy egy próbát vele , aztán eldöntöd...

(#139621) justmemory válasza Jack Oneill (#139617) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én az opera bétát használom, alapból nem jelennek meg a reklámok - ahogyan WhiteWalker is írta, beépített reklámblokkolója van (tudsz hozzáadni kivételeket) -; folyamatosan frissítik, nekem minden olyan oldalt megnyit, amit eddig próbáltam... Egyszerű (számomra a tudása bőven elég), nálam gyors (Samsung Galaxy A5 (2015) + LineageOS 16), visz mindent... (Újabban a Vivaldit is tesztelem, de az adja a reklámokat).

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#139622) Cyrin válasza Jack Oneill (#139617) üzenetére


Cyrin
addikt

én felraktam a gyerek telefonjára a youtube vanced társaságában, nem panaszkodik azóta.

(#139623) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok, melyik naptár alkalmazást ajánlatok? A Google naptárt használtam de olyan randa a widget, hogy váltanék valami szebbre.

S23

(#139624) kaciokos válasza alex devil (#139623) üzenetére


kaciokos
őstag

aCalendar+, de a widgetjét nem használom.

(#139625) Per Me válasza alex devil (#139623) üzenetére


Per Me
tag

Én az Üzleti naptárt használom, meg is vettem a pro-t, mert nem akartam reklámot.

(#139626) consono válasza Jack Oneill (#139617) üzenetére


consono
nagyúr

Én használom, appokban is szűri a reklámokat, de valószínűleg pont ezért vannak olyan alkalmazások, amik nem működnek vele és kivételként fel kell őket venni. Az akksiban nem érzem, de lehet, hogy azért, mert 0. pillanattól fent van :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#139627) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok olyan appot keresek amivel egyedi hangjelzéseket tudok telepíteni az értesítéseimhez. Az a bajom hogy ahol az értesítésekhez be lehet állítani a hangokat alapból van ugye 10 en 20 on jelzőhang. Viszont ezek többségét szinte mindenki más használja és nem tudom megkülönböztetni a sajátom a másétól. Találtam egy olyan appot (Ringtone maker) ami jó lenne de ez az értesítő hangok esetében minden hangot lecserél és minden egyes applikáció értesítés ugyanazt a hangot kapja. Nekem olyan kellene amivel egyedi hangot tudok minden applikációmhoz külön külön telepíteni. (samsung j6+)

(#139628) Bozek válasza Robokutya (#139627) üzenetére


Bozek
nagyúr

A LightFlow tudja ezt. De nem biztos, hogy az ingyenessel lehet kezelni mindent, nekem a fizetős van meg.

(#139629) 0ttó válasza crok (#139615) üzenetére


0ttó
tag

Van egy programom PC-re és Androidra, amiket nagyon jó lenne egymással szinkronizálnom.
A számítógép lát mindent a mobilon, -ban, Win-es intézőn keresztül is, de azt is csak USB-n át.
Viszont elsődlegesen az Androidos appnak kellene látnia a számítógépben lévő szinkronizálandó fájlt (valójában az lenne maga a munkaállomány is), de az USB-n ez az irány nem megy, gondolom azért, mert bár a telefonon Type-C csatlakozó van, de a PC-n viszont csak USB 2, illetve 3 .

Ezt WiFi-vel, azon keresztül hogyan tudnám megoldani?
Neten már kerestem erre megoldást, de nem jártam sikerrel.

Köszi.

(#139630) crok válasza 0ttó (#139629) üzenetére


crok
Topikgazda

Keszulek? OS? Milyen app?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139631) stuka20 válasza WhiteWalker (#139620) üzenetére


stuka20
aktív tag

Fogadjunk ncore-on van reklámod. Én is operát használtam sokáig, még amikor nem ismertem az Adguardot (vpn-nel 5000 ft a lifetime), és nekem ncore-on mindig volt reklám..sőt Adguard-val is (pedig elvileg támogatja az operát). Meg még volt valami, ami miatt váltottam róla, de már nem tudom mi. Viszont PC-n operás vagyok. :D

(#139632) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Az otp alkalmazás ujjlenyomat azonosítása valahogy háttérbe került, pin kódot kér.
Másnál is ez van vagy csak az én készülékemen?

(#139633) Somatom válasza 0ttó (#139629) üzenetére


Somatom
veterán

Oszd meg a fájl mappáját Winen, aztán Androidon Foldersync -kel szinkronizálhatsz a megosztott mappába (SMB megosztás).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139634) Fall-N válasza 0ttó (#139629) üzenetére


Fall-N
veterán

A Type-C csatlakozó csak egy típus a mögötte lévő adatátviteli szabvány attól még USB 2.0 vagy 3.0. Azaz semmit nem jelent, hogy milyen vég van a kábelen, illetve annyiban igen, hogy mi amit maximálisan támogat. Szóval semmit nem befolyásol, hogy Type-C vagy microUSB a kábel csatlakozója.

Telefonoknál egy két csúcs modellt kivéve sajnos általában az USB 2.0, ami van. Ezért is lassabb kábelen, mint lehetne.

A szoftveres megoldást meg megírták előttem, a hardver itt nem akadályozó tényező.

[ Szerkesztve ]

(#139635) 0ttó válasza crok (#139630) üzenetére


0ttó
tag

(#139630) crok
Xperia 1, Android 9, Pie, Keepass2android.
Fájlkezelőnek az Androidon a Solid Explorert használom.

(#139633) Somatom
Olyanokban, mint WebDav meg SMB stb. még nagyon járatlan vagyok.
Sokszor órák meg hétvégék mennek el leírások olvasásával és próbálgatásokkal, de attól félek, hogy úgy elkutyulok valamit, hogy semmilyen kapcsolat nem lesz PC és telefon között.

A Keepass2android egyébként ad lehetőségeket, viszont a felhőt erre jelenleg nem szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

(#139636) Somatom válasza 0ttó (#139635) üzenetére


Somatom
veterán

Egy ilyen hálózati kapcsolathoz kell egy szerver és egy kliens. A Windows beépített hálózati megosztása egy SMB (Samba) megosztás. Tehát, egy SMB szerver. Ezt Androidon (vagyis, a kliensben) bármilyen hálózatképes fájlkezelő látja. Ugyanígy a Foldersync is. Egy hálózati eléréshez szükséges a szerver (vagyis a PC -d) IP -címe, a port (SMB esetén ez fixen 443), a megosztott könyvtár neve (elérési útja), a felhasználónév és a jelszó. Mindegy, hogy Webdav, FTP, vagy bármi más. Ez a metódus mindegyikre érvényes. Azért írtam az SMB -t, mert ehhez Win oldalon nem kell semmilyen külön szoftver, ez az OS alapértelmezett hálózati megosztása.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139637) WhiteWalker válasza stuka20 (#139631) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Fogadjunk , de vesztenél ;]
Az ADGUARD megvan , szintén lifetime licensz , csak anno 1 készülékre vettem meg , ami most a párom telefonján fut... Így nálam kilőve.
Így felraktam a Blokada-t , teljesen jól szűri a reklámokat.
De azért várok egy ADGUARD akcióra és megvenném újra , vagy upgradelném ha lehet két felhasználóra...

(#139638) 0ttó válasza Somatom (#139633) üzenetére


0ttó
tag

Külsős appal (pl. Foldersync) történő fájl szinkronizálásánál az a gond, hogy mikor mind a két fájl módosul különböző módon, akkor is csak a legújabbra fogja cserélni a másikat, és a régiben korábban beírt adat, ami az újban még nincs meg így elveszik.
Emiatt kell magát az appot használnom oda-vissza szinkronizáláshoz, ami ismeri a fájl saját típusát.

[ Szerkesztve ]

(#139639) crok válasza Somatom (#139636) üzenetére


crok
Topikgazda

@Somatom
TCP 443 = HTTPS
TCP 445 = SMB/CIFS/Samba
TCP 139 = NetBIOS Session
TCP 138 = NETBIOS Datagram serv.
TCP 139 = NetBIOS Name serv.

@0ttó
Egyszerű FTP szervernek (un. aktív FTP: TCP 21 & 20) amúgy ott a FileZilla pl. Egyébként FolderSync aztán annyi. Most még lehet nem tetszik a felhő dolog de amúgy azzal lenne a legegyszerűbb. Én pl. külső alkalmazással csinálom, a Mega app-jával és Mega felhőbe tettem a Keepass db-met.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139640) Somatom válasza 0ttó (#139638) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Ahol utóljára dolgoztál, ott a mentésfájl dátuma mindíg frissebb lesz. Tehát, ha a munka befejeztével (vagy, a másik eszközön a munka kezdete előtt) a frissebbel felülírja a másik eszközön levő régebbit, akkor nem veszhet el adat.

crok:
Jogos. Sorry, ezt elírtam! De, a lényeg az, hogy az SMB -t nem tudja elhibázni, mert a kliens automatikusan kitölti a port rublikát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139641) 0ttó válasza Somatom (#139640) üzenetére


0ttó
tag

Akkor tud elveszni adat, ha mind a két helyen történt eltérő változás, és csak utána lesz szinkronizáció.

(#139642) Somatom válasza 0ttó (#139641) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint úgy érted, hogy párhuzamosan, mindkét eszközön dolgozol ugyanazzal az adatbázissal?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139643) 0ttó válasza Somatom (#139642) üzenetére


0ttó
tag

Igen.

(#139644) crok válasza 0ttó (#139641) üzenetére


crok
Topikgazda

Mondom, a legegyszerűbb az lenne, ha eleve egy online jelszókezelőt használnál erre, mint pl. a BitWarden vagy a SafeInCloud - vagy a Keepass2Android de úgy, ahogy Somatom is mondja, hogy megnyit > beleír > ráment > külső app szinkronizálja a felhőbe vagy valahova. És ha ettől nem térsz el akkor nem lesz adatvesztés. Ugyanis a Keepass2Android alapvetően nem online jelszókezelő, nincs benne az a fajta szinkronizáció amit te szeretnél elérni (nem lehet párhuzamosan nyitva mert file-ból file alapon dolgozik).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139645) Somatom válasza 0ttó (#139643) üzenetére


Somatom
veterán

Ez viszont nem csak egy egyszerű könyvtárszinkronizálás. Nem csináltam még ilyet, de ha jól emlékszem, akkor a Dropbox -nak van ilyen ficsőrje.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139646) 0ttó válasza crok (#139644) üzenetére


0ttó
tag

"Sajnos" tudom, hogy a felhő lenne a legkönyebb út.
Próbálom elkerülni, ameddig csak lehet, ha lehet.

A keepass2android (nem az offline verziója) úgy működik, hogy a programnak van egy rejtett belső átmeneti tárolója és szinkronizáláskor vagy a program elindításakor azt fésüli össze az adatbázis fájllal, ami bárhol lehet, a telefonban, felhőben vagy PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#139647) Mcrazy válasza 0ttó (#139641) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem jo irányba gondolkodsz. Én is ugyanezt a jelszokezelot használom pc n és telefonon is. Ne a fájl másolást használd szinkronizálásra, hanem a keepass pc-s programján belül tálalsz erre lehetőséget. Ez adatbázist szinkronizál , nem fájlt masol. Mindegy hogy a pc-n vagy a telón történt változás, rendben lesz mindenhol. Kell hozzá a telefonra egy SSH szerver. Ezt beállítod majd ennek az értékeit hozzáadod a Keepass-ban és amikor az otthoni wifin lóg a telefon, bekapcsolod az SSH szervert és tudod szinkronizálni oda-vissza az adatbázist.
Holnap tudok segíteni, de most mennem kell.

Szerk: SFTP kapcsolat a lényeg. Azért írtam SSH-t, mert nálam ez a program szolgáltatja.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#139648) crok válasza 0ttó (#139646) üzenetére


crok
Topikgazda

Tudom, mert én is azt használom, de ahogy pont írták előttem nem jófelé kapirgálsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139649) 0ttó válasza crok (#139648) üzenetére


0ttó
tag

Igen, lehet nem fogom tudni kikerülni a felhőt.
Egy kicsit paranoiás vagyok, ha biztonságról van szó.

(#139650) crok válasza 0ttó (#139649) üzenetére


crok
Topikgazda

Mint mindenki. Így az a helyzet, hogy ki kell tanulni a mesterséget. Vagy megbízni abban aki ismeri a mesterséget.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.