Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) dedike válasza meroly (#4500) üzenetére


dedike
addikt

42 forint/perc... :P Díjszabás a 10. oldalon!

zoli62:

Régebben volt a készülékbeállításokkal foglalkozó menüpont. Ott szakmailag jól felkészült technikusok/mérnökök fogadták a hívásokat. Most nincs már olyan? :U

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4502) meroly válasza dedike (#4501) üzenetére


meroly
veterán

Vazz' én szentül azt hittem, hogy azért kék szám mert helyi tarifával hívod.... akkor ezt szinte már emeltdíjas a 10-15 Ft-os percdíjak mellett.
Na jó, de gondoljunk bele, akinek van kék száma annak általában van mobil is, akkor meg érdemes azt hívni inkább.

zoli62: HP Compaq 4510 Pro csak egy van nem? Vagy te melyikre gondolsz még?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4503) zoli62 válasza dedike (#4501) üzenetére


zoli62
addikt

Van most is technikai csoport, de ők se tudják.

(#4504) zoli62 válasza meroly (#4500) üzenetére


zoli62
addikt

Bizony. Médiamánia S-el max 29 Ft, a kék szám meg 42 Ft. A többi szolgáltatatóhoz viszonyítva enyhén szólva is lehúzás. Persze nem egyedi, ilyen a hívószámkijelzés külön díja is egyes csomagokban.

[ Szerkesztve ]

(#4505) zoli62 válasza meroly (#4502) üzenetére


zoli62
addikt

Nem mindegyik szolgáltató érhető el mobilon, csak kék számokon.

Van több 4510s modell is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4506) #02683648 válasza meroly (#4502) üzenetére


#02683648
törölt tag

Vezetékes telnél annyi is. Asszem nálunk a grátisz 300-ban annyi a különbség, h a 300 percbe nem számít bele a kék szám hívás, de a percdíj ua. De majd megnézem a számlán, tuti h nem 42.

@4505: a legtöbb 0640-n hívható callcenternek van sima 06-1 "városi" száma is pl, ha külföldről hívnád, ilyenek. Azon meg ugyanúgy hívható sima percdíjjal mobilról.

[ Szerkesztve ]

(#4507) zoli62 válasza #02683648 (#4506) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, csak nem sokszor nem egyszerű ám azt "kinyomozni". :)

A Grátisz gondolom egy flottás díjcsomag, ugye? Ja látom, üzleti. :)

[ Szerkesztve ]

(#4508) meroly válasza zoli62 (#4505) üzenetére


meroly
veterán

Ejha.
Hát a kijelző mérete alapján egyik se, mert a t oldalán 15,3", itt meg mindegyik 15,6". Na jó ez elírás.
De olyan konfig, amiben 250-es hdd van és hozzá 2GHz-es proci, szintén nincs.
Sz.r a leírás a t oldalán.

Impossible is nothing

(#4509) zoli62 válasza meroly (#4508) üzenetére


zoli62
addikt

Gondolom a kijelző méretét csak elírták. Viszont az alapján, hogy 2.1 Ghz-es, és Win7 Pro, úgy emlékszem, kettő marad. Szerintem érdemesebb talán az árból kiindulni.

Én erre tippelnék. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4510) meroly válasza zoli62 (#4509) üzenetére


meroly
veterán

Ennyi erővel ez is lehet.

Impossible is nothing

(#4511) zoli62 válasza meroly (#4510) üzenetére


zoli62
addikt

Azért ennek már lényegesen magasabb az ára, mint a T-Mobile-nál.

(#4512) meroly válasza zoli62 (#4511) üzenetére


meroly
veterán

Igen, de a t-mobile-nál kötsz hozzá egy szép kis netcsomagot is, nem? Akkor ott visszajön az ára.
Egy telefon is sokkal drágább a márkaboltban függetlenül, mintha a szolgáltatónál vennéd előfizetéssel.
A legjobb lesz ha felhívod őket, mert típuson belül is nagyon sok az eltérés. :K

Impossible is nothing

(#4513) zoli62 válasza meroly (#4512) üzenetére


zoli62
addikt

Presze, de van olyan, ami még netcsomag kétéves díját hozzádadva is kevesebb, mint a végfelhasználói ár. A felhívással az a gond, hogy legfeljebb szervízben leadott készülék után lehet csak érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#4514) meroly válasza zoli62 (#4513) üzenetére


meroly
veterán

Én ennyire nem számoltam utána.
Akkor menj be egy t-pont-ba és jól nézd meg ;)

Impossible is nothing

(#4515) dedike


dedike
addikt

Mit szóltok aT legújabb "lehetőségéhez"? : EU_GPRS_Limit_szolgaltatas

Jó szerencsét!

(#4516) Jadro válasza dedike (#4515) üzenetére


Jadro
veterán

Jó dolog, de mivel EU szabvány ahogy tudom, nem csak T-nél kell bevezetni. Vagy tévedek?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4517) dedike válasza Jadro (#4516) üzenetére


dedike
addikt

Azt nem tudom, én most akadtam rá az oldalon... :B

Jó szerencsét!

(#4518) meroly válasza dedike (#4515) üzenetére


meroly
veterán

Nem értem miért pont 28MB és miért csak ebben a három országban? Norvégiában,
Liechtensteinben és Izlandon.

Impossible is nothing

(#4519) SPF válasza meroly (#4518) üzenetére


SPF
senior tag

Az EU GPRS Limit szolgáltatás külföldön az EU tagállamaiban, valamint Norvégiában, Liechtensteinben és Izlandon
minden, a Magyar Telekommal szerződött partnerhálózaton veheti igénybe.

(#4520) meroly válasza SPF (#4519) üzenetére


meroly
veterán

Ja hogy EU és abban a három országban. Értem.
És mire fel a 28MB? Miért pont annyi?

Impossible is nothing

(#4521) club1 válasza meroly (#4520) üzenetére


club1
veterán

Azt is leírják. Azért 28 MB, mert annyira elég az EU szabályzás miatti 50 EUR + ÁFA. A hülyének is megéri, de főleg a mobilszolgáltatóknak :D

(#4522) meroly válasza club1 (#4521) üzenetére


meroly
veterán

Ja nem olvastam ám végig :B
50 euro, az szép! Tényleg megéri. :Y

Impossible is nothing

(#4523) .bruszli. válasza meroly (#4512) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

' Egy telefon is sokkal drágább a márkaboltban függetlenül, mintha a szolgáltatónál vennéd előfizetéssel. '
Szerintem ez már nem annyira egyértelmű,persze vannak kivételek;de sajnos mára szinte olcsóbb újan függetlenül megvenni egy telefont,mint hűségidővel szolgáltatónál...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#4524) kali válasza .bruszli. (#4523) üzenetére


kali
legenda

vannak kivételek, de mind a két irányba!
például egy komolyabb nokia esetében, még azonos ár esetén is inkább a függő szolgáltatós made in finland készülék, mint egy sufni gsm üzletes, amit ázsiai régióba szántak, kintről hoztak be, gányul magyarították, és nincs hivatalos gyártói 2 év garancia rá, csak a bolt ad 6 vagy jobb esetben 12 hónapot...
a márkabolt más tészta, ott valóban irtózatosan drága a telcsi!

[ Szerkesztve ]

(#4525) .bruszli. válasza kali (#4524) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Igaz,márkabolt az valóban drágább. ;) De nem annyival,mint anno...mostanra a szolgáltatók listaárai ( 1-2 kivételtől eltekintve ) is mérséklődtek;viszont az előfizetéses 'akcióik' nagyon durvák.
Amúgy normálisabb GSM-boltok új telóra 1 év garanciát adnak legalább,és az árat tekintve nekem bőven jobb,mint hűséggel drágábban. A 'gányul magyarítás' érdekes megfogalmazás;ezt igazán nem tudom értelmezni...a telefont meg ugyanabban a gyárban csinálták,mint a duplájába kerülő márkaboltosat. Nálam pl sokkal gányabbnak minősül egy gusztustalan Té vagy Voda menü...de hát nem vagyunk egyformák. ;)

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#4526) #02683648 válasza meroly (#4520) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ez arra van, h ha ez bevan kapcsolva, a user max ennyit netezhet el. Július 1-től ha a user másképp nem rendelkezik, ez automatikusan be lesz kapcsolva, és mittomén hányszor figyelmezetni kell ha közelít ehhez a limithez. Az egész arra jó, h ne fordulhasson elő, h több száz ezer huf számlát hoz vki össze elővigyázatlanul roaming netezéssel.

Ld pl.: [link]

Lichtenstein, Norvégia és Izland az Európai Gazdasági Térség tagja (de az EU-nak nem), és bizonyos dolgokban ugyanazok a szabályok vannak rájuk mint az EU-ban.

#4525: márkabolttal nem kell foglalkozni, "normálisabb GSM boltok" pedig hivatalos gyári garral (is) forgalmaznak telefont, pár ezerrel drágábban, ami ér is valamit, ellenben a bolti garral (= ha vmi kisebb hiba van megcsinálják, ha komolyabb hiba van, akkor kijelentik h nem garis, ha probléma van, beszélhetsz a 200 kilós Fukszos István cégtulajdonossal és a haverjával, Igorral, biztos meg tudtok egyezni ;] ). a szolgáltatói árak, főleg a feltöltősek tényleg ROFL kategóriásak.

[ Szerkesztve ]

(#4527) meroly válasza #02683648 (#4526) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, az 50 euró-val már megkaptam a választ. A többi részét azért értettem :K

Impossible is nothing

(#4528) kali válasza .bruszli. (#4525) üzenetére


kali
legenda

ha a gsm üzlet ad is 1 év garit, az nem 2 év gyártói garancia, hanem az üzlet ad rá 1 évet, csak hozzájuk viheted vissza, szakszervizbe nem!
hidd el, sok telcsinél nem mindegy - minőség tekintetében sem -, hogy melyik régióba szánták! anno ez az n95 és az n95 8gb esetén csúcsosodott ki; a szolgáltatós made in finland volt, amit a sufni gsm üzletekben vettél 1 év üzleti garanciával, azok pedig made by nokia és hasonlók - és az anyaghasználaton és az összeszerelés minőségén is látszottak, érezhetőek voltak! utóbbi telcsiknél megnézted az akkumulátor alatti cimkét, és azon olyan product code volt, amire hivatalosan nem létezett magyar nyelvű szoftver, tehát csak a product code átírásával volt feltehető magyar nyelvet is tartalmazó szoftver - mondjuk a product code átírása már önmagában is probléma, legalább is ugrik a garancia!
akik kis sufni gsm üzletben olcsón vásárolták a telcsijüket, azok amikor kijött egy újabb szoftver, és frissítették a telcsijüket, akkor arról eltűnt a magyar nyelv! aki nem értett hozzá, az vakarta a fejét erősen, káromkodott...stb! olvass vissza például az n95, vagy az n95 8gb telcsis topic hozzászólásaiban, találsz elég ilyen példát!
még szebb dolgokat is feszegethetnék, de nem hiszem, hogy kíváncsiak rá a t-s előfizetők - ha már abban a témában vagyunk! bár némileg van köze a topic hozzászólásaihoz ennek is...
a lényeg; telcsit csak gyártói garanciával! nem csak a garancia miatt, hanem mert az a telcsi normális régióba készült, esetlegesen nem kétségesebb minőség, nem lesz a billentyűzeten arab ákom-bákom...stb, minden tartozékot megkapsz - itt az 5800 tudnám példának felhozni, amihez sok kis sufni gsm üzlet nem mellékelt például tv kábelt!

[ Szerkesztve ]

(#4529) .bruszli. válasza kali (#4528) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

A lényeget megírta dhr #4526ban;ugyan erre gondoltam én is. A garira azt írtam ' 1 évet legalább ' szóval pl a T se ad 2 évet LG és társai ( bár ez változhatott,ha igen bocs ) telókra.
Szolgáltatónál ( Vodával volt ilyen tapasztalatom ) is fordult már elő nem egyszer olyan,hogy más régióból visszamaradt ( illetve hiba miatt megreklamált tételt,gondolták ide jó lesz... ) tételt 'akciózott' be.
Nokiás tapasztalataim nincsenek,nem is írtam azt,hogy ilyen nem fordulhat elő...bár ez már inkább a hamisítás kategória.
Nem mindegy,honnan vesz telót az ember;pláne ha valami normálisabb gépről van szó...de persze az se mindegy mennyit csenget érte;a lényeg ez. ;)

[ Szerkesztve ]

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#4530) kali válasza .bruszli. (#4529) üzenetére


kali
legenda

egy nokia telcsi attól még nem hamis vagy klón, mert nem made in finland, hanem például made by nokia - de a minőségen már meglátszódhat...
a lényeg; én úgy vagyok vele, hogy inkább egy szolgáltatós - de gyári garanciás - függő telcsi x összegért, mint mondjuk azonos összegért egy független, de csak üzleti garanciás - esetlegesen kérdéses származású/minőségű - készülék!

(#4531) .bruszli. válasza kali (#4530) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Igen,ez oké is. Csak mostanra már nincs árban nagy különbség egy gyári független és garis valamint egy szolgáltatóis közt.
De szerintem nem is az a legnagyobb csáberő,hogy ott tuti eredeti ( persze normális helyen vásárolva szintén ) árut kapsz,hanem jóval inkább a részletfizetési konstrukciók. ;)

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#4532) club1


club1
veterán

Nekem már vagy 5 éve csak független kézzülékeim/adatkártyáim vannak, mivel a szolgáltató függő készülékekkel nem volt pozitív tapasztalatom. Pl. a Voda jó ideig korlátozta a BT használatot (nem lehetett ezen keresztül kinyerni a készülékről pl. fotókat, így a drága MMS maradt az egyszerű továbbításhoz), vagy külföldön járva nem lehetett a helyi kártyákat használni olcsó netezéshez, maradt a drága roaming. A garanciát is csak a szolgáltatón keresztül lehet intézni, ami ugyanott (külföldön) gáz. Magyarországon több áruházláncban is szinte folyamatosan elég jó ajánlatok vannak gyári garanciás és független készülékekre, így nem tartom értelmes döntésnek egy függő készüléket venni ráadásul 1-2 év rabsággal megspékelve.

(#4533) kali válasza club1 (#4532) üzenetére


kali
legenda

a t-s garlevelet például elfogadják a nokia szervizek, nem muszáj a szolgáltatóhoz vinni a telcsit, mehet egyből a gyártói szervizbe! :K

(#4534) dedike válasza kali (#4533) üzenetére


dedike
addikt

Egyet tudok veled érteni veled! Inkább egy szolgáltató függő telefon, mint ugyanannyiért 6 hó garis. Ami meg üzletben is két év gyártóis, na az azért drágább, mint a függő. (Hogy mennyivel az a készüléktől függ.)

Jó szerencsét!

(#4535) #02683648 válasza dedike (#4534) üzenetére


#02683648
törölt tag

De sokszor az árkülönbség nem éri meg hűség bevállalását, és a telefon függő voltának tolerálását. Ez leginkább a drágább készülékeknél érvényesül (pl. most az n97 fekete verziója 10e-el olcsóbb 2 év hűséggel, mint az egyik legdrágább boltban [S...])

@bruszli: pontosan ez a helyzet, de hozzá kell tenni, h kamatmentes hitelt csak a TM nyújt.

(#4536) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Domino 3G netem volt, éjfélkor beszéltem az üfivel, hogy 3án jár le a 30 nap, így amit most töltöttem rá 2 napja, az túlforgalmazás volt, ok user error :) Ma ismét feltöltöttem, de rutinosan mielőtt használtam volna néztem az egyenlegem (telefonba bele, mert ugye kedves T néha elfelejt SMSt küldeni), nem vonták le. Hívom megint üfi, közli h igen, 3án telik le, és 4én fogja a rendszer aktiválni a következő 3 giga adatom. Ok, erre átváltottam domino M opcióra, ami szintén 3 giga, de 90Fttal többe kerül, mert ezt már ma tudtam aktiválni. Viszont itt a gép hang április 2t mondott be, mint következő aktiválás. Csak nekem nem jön ki a 31 nap, vagy csak béna vagyok?

Valamint a régi 3G és az új domino M között a 90Fton kívül van más eltérés is?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4537) dedike válasza #02683648 (#4535) üzenetére


dedike
addikt

Tehát akkor a fehér már 20-al olcsóbb, és válaszoltál is a függőség következő "előnyére"! kamatmentes hitelt csak a TM nyújt.

(Meg én 12 éve ugyanazt a kártyát használom, tehát a függetlenség nem hat meg. Legfeljebb akkor jön szóba, ha az adott modellt a T nem forgalmazza (pl. N82, N86)

Jó szerencsét!

(#4538) canniball


canniball
nagyúr

Nincs itt véletlenül egy beépített T-s? Hiába keresem a telefonok között a Nokia N86-t nem találom (annak ellenére hogy -mint dedike kollégától megtudtam- a németeknél kapható), érdekelne hogy vajon nem is lesz vagy csak még váratják a népet? (Ha van pontos infó jöhet priviben is. :) )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4539) dedike válasza canniball (#4538) üzenetére


dedike
addikt

Nem is fogod... :( (Szerintem....)

Ha akarták volna, már régen árulják...

Jó szerencsét!

(#4540) 1430 válasza mukibuci (#4536) üzenetére


1430
senior tag

A T-Mobile-nál 30 naponta újulnak a Domino szolgáltatások! ;)
Tehát legközelebb 04.03-án 0:10 és 0:15 között újul meg a csomagod,ha lesz elég egyenleged. A havidíjon (és a nevén) kívül más különbség valóban nincs a két csomag között.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#4541) kali válasza #02683648 (#4535) üzenetére


kali
legenda

közel 13 éve ezen szolgáltató előfizetője vagyok több előfizetéssel - az én előfizetésemen évek óta van mobilnet (nem is az apróbb csomagok) -, és mivel ezen hosszú évek alatt nem volt problémám a szolgáltatóval, ezért bátran írok néha - néha hűséget valamelyik előfizetésemre!
emiatt a függőség nem gond, sőt még a szolgáltatós szoftver sem az, a jelenlegi telcsimen sem az van már... :P
amikor én vettem a telcsit december elején, akkor a szolgáltatós árhoz + 20 e ft kevés lett volna, hogy ilyen telcsit függetlenül vegyek, 2 év gyári garanciával - még a legolcsóbb helyen is, ahol amúgy nem is valami megbízható a forrás...
mára kicsit olcsóbb lett a telcsi függetlenül, a szolgáltatónál meg nem változott az ár, sőt kifutó telcsi lett!
ja, és levásároltam az aranykártya pontjaimat is a telcsi vásárlásakor, és más kedvezményeket is kaptam, szóval nem érzem magam minuszban a szolgáltatós árak miatt!
aki feltöltős, vagy nem régtől előfizető, illetve nem akarja lekötni magát, annak lehet, hogy nincs ennyi veszteni valója, így nem éri meg neki a hűség, ezért másként gondolhatja a dolgokat, de nincs is ezzel semmi gond!

(#4542) Lissy


Lissy
csendes tag

Sziasztok!

MédiaMánia M csomagot használok, Nokia N79-es telefonnal. Az a problémám, hogy telefonomon akarok belépni a citromail-es e-mail fiókomban, de mikor már kattintanék, hogy elolvassam a leveleim, egyszerűen bezáródik az ablak...! Valakinek van valami ötlete miért van ez? Más honlapot rendesen tudok olvasni, más e-mail fiókot simán elérek...!

(#4543) canniball válasza dedike (#4539) üzenetére


canniball
nagyúr

Bízom benne hogy nem jön be a jóslatod és csak valami miatt tökölnek vele...különben nem lesz ilyen telefonom... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4544) #02683648 válasza kali (#4541) üzenetére


#02683648
törölt tag

Személy szerint nem akarok már 2 évet Mo-n tölteni, ezért kérdéses, h megéri e egyáltalán hűséget bevállalni (főleg ha tarifahűség 5-8-10 e-s előfizetésre)
Aki ennyi ideje t-mobilos annak tényleg vsz. megéri. Nekünk az egyik céges Pannon előfizetés megvan 14 éve, kapunk rá pár ezer huf kedvezményt (az amúgy is ROFLMAO hűséggel kötött készülékárból), tehát nem véletlen, h 2000 óta nem vettünk egyik efinkre se készüléket, megérte normál boltban függetlenül.

(#4545) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, G2 touchot szeretnek venni uzleti celra. milyen csomagban vegyem? havi 5-600 percet beszelnek le, sms-ekkel egyutt. neha kulfold.

hüllő

(#4546) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tudnátok pár példát említeni, hogy hány Kapcsolat pontba kerülnek a felsőkategóriás telefonok?

Köszi!

Azt akarom kiszámolni, hogy megéri-e más szolgáltatóktól (mobil, és otthoni csomag terén is) átjönni (főleg) emiatt. Jelenleg minden szolgáltatásom külön cégnél van, és nagyjából elégedett vagyok az árakkal, de hátha így egyben a pontok miatt jobban kijönnék.

[ Módosította: ollie ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4550) kali válasza Bici (#4546) üzenetére


kali
legenda

mivel hozzászólásokat is töröltettél - pedig a kérdésed korábbi megfogalmazása volt kétértelmű -, ezért csak egy linket kapsz; Kapcsolat Program programszabályzat :P
amúgy nézd meg a telefonok árát forintban, és ahány pontod van, annyi forintot vonj le belőle, mert 1 pont = 1 ft! :K a szabályzat meg azért hasznos, mert láthatod, hogy mire hány pontot kapsz/írnak jóvá! ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.