Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) meroly válasza copperhead (#4099) üzenetére


meroly
veterán

Hali!
Én is pannonról váltottam át a T-s netre. Nekem ez a stickem van, teljesen meg vagyok vele elégedve.

Impossible is nothing

(#4102) copperhead


copperhead
aktív tag

Köszi! Nekem a 3 GB is elég lesz, csak addig teljes sebességel menjen. Mi a különbség a web'n'walk és a "hagyományos" előfizetés között?

(#4103) meroly válasza copperhead (#4102) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is 3GB-os van, bőven elég.
Szerintem t-nél a mobilon való különdíjcsomagos netezést hívják web'n'walk-nak, a stickel vagy úgy hogy a fő előfizetés nem hangalapú, azt pedig relaxnetnek. Igazából csak elnevezés....

Impossible is nothing

(#4104) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv,

Arról érdeklődnék, hogy a WebSMS funkcióra ugye nem használhatók fel a Médiamánia csomagban lévő ingyenes SMS-ek? Vagy igen?

BTW: jelentem, megvan az 500 megabejtos t-email postafiók, tehát mától tesztelem, mennyire megbízható :D

#4103: sztem az egész marketing nevek kérdése. asszem a web'n'walk anno a TRE wapos meg mobilra optimalizált (butított) webes portál/szolgáltatás/egyéb univerzumát jelölte (talán még jelöli is), ahol elolvashatod gyorsan h Baby Gaby elhagyta e a fürdőruháját, és ha már ott jársz gyorsan le is töltheted 480-é' a legújabb LL Junior csengőhangot :DD
A relaxnet szintén egy marketing elnevezés, az olyan mobilnet csomagokra, ahol nincs többletdíj, hanem lelassít, ha elérted a max keretet (de ezen kívül van még Net meg Domino Net akármennyi csomag is, meg kismillió forgalomból már kivont)

(#4105) meroly válasza #02683648 (#4104) üzenetére


meroly
veterán

websms-hez alapból jár egy havi keret, utána a saját díjcsomag szerint számlázódik, ha ott van kedvezmény szerintem akkor abból "fogy". De kérdezz rá.

Impossible is nothing

(#4106) dussy válasza meroly (#4092) üzenetére


dussy
őstag

Bocsi, mobilról voltam és az Opera Mini nem jeleníti meg a smileykat... :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4107) Lissy


Lissy
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban azoktól kérdezném, akik a T-nél dolgoznak, de bárkitól nagyon köszi előre is a választ. Decemberben kötöttem új előfizut, részletre vettem telefont is, 1 éves részletre. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség előre kifizetni a telefon részleteit, vagy mindig havonta kell törlesztenem?
Nagyon köszi előre is, ha valaki tudja!

Szép estét! :)

(#4108) meroly válasza Lissy (#4107) üzenetére


meroly
veterán

Kamatmentes a kölcsön, miért akarod visszafizetni egyben?

Impossible is nothing

(#4109) Lissy válasza meroly (#4108) üzenetére


Lissy
csendes tag

Mert nyertem a lottón :)! Na jó, tényleg egy kisebb-nagyobb összeghez jutottam és úgy gondoltam, hogy célszerűbb az "adósságot" törleszteni...:)!
De most tényleg, lehet :)???

(#4110) meroly válasza Lissy (#4109) üzenetére


meroly
veterán

Olvasgattam az üsz-t, de nem találtam a részletfizetés egy összegben történő betörlesztésére semmit. Olyasmit írnak, hogy ha felmondják a szerződést akkor a kötbér mellett ha volt részletre vett készülék akkor az egész összeg egyben lesz esedékes. Egyébként nem bank adja, hanem a t-mobile. Gondolom bele van építve a számládba, akkor viszont ki is lehet venni. Őket kérdezted már?

Impossible is nothing

(#4111) 1430 válasza Lissy (#4107) üzenetére


1430
senior tag

Lissy:
Igen, következmények nélkül befizetheted.

dhr:
Web SMS esetén ugyanazok a díjak érvényesek, mint a díjcsomagodban van, illetve ha vannak SMS kedvezményeid, azok ugyanúgy érvényesülnek. Tehát igen, a csomag SMS-eit Web-en keresztül is elküldheted.

meroly:
A wap-on van napi 15 ingyen lehetőség, web-en nincs.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#4112) meroly válasza 1430 (#4111) üzenetére


meroly
veterán

Bocs, tényleg (látszik te vagy a guru) :R

Egyébként mobilnetes csomagnál (relaxnet) ez hogy működik? Át kell raknom egy telefonba a sim-et és úgy felmenni wap-ra hogy kihasználjam?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4113) Lissy válasza 1430 (#4111) üzenetére


Lissy
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ:)! Akkor amint lesz pár szabad percem és megyek is egy jó részét rendezni!

(#4114) Lissy válasza meroly (#4110) üzenetére


Lissy
csendes tag

Köszi a segítséget Neked is:)!

(#4115) #02683648 válasza 1430 (#4111) üzenetére


#02683648
törölt tag

Köszönöm ez igen jó hír. :R
Már csak egy használható (tőllem fizetős is lehet) számlainformációs SMS-t kérnék a húsvéti nyúltól (ami 1 sms-ben mutatja a lehasznált beszélgetési díj, sms díj/db-szám, és net díj/mennyiség -et), és majdnem teljesen elégdett leszek a TMo-val :N

U.i: és ráadásul febr-tól arany szinten vagyok, éjáó :D

[ Szerkesztve ]

(#4116) meroly válasza #02683648 (#4115) üzenetére


meroly
veterán

A 1730-ra kell különféle sms-eket írni (56Ft/db)
Aktuális engyelegér az 'A'-t, előző havi záró egyenlegér az 'E'-t.
De itt van a részletes útmutatás.

Lissy: nincsmit :)

Impossible is nothing

(#4117) dedike válasza #02683648 (#4115) üzenetére


dedike
addikt

Szeretnéd, mi? :P
Szóval meroly linkelte az sms-es dolgokat, de a My T-ben is belépés után le tudod kérdezni a részletes dolgokat, 56 magyar forintért tételenként. Ha mindenre kiváncsi vagy, az éppen 11 db sms... :D

Szerintem nagyon megéri... ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4118) meroly válasza dedike (#4117) üzenetére


meroly
veterán

Először onnan kezdtem írni én is ;)

Impossible is nothing

(#4119) dussy válasza Lissy (#4109) üzenetére


dussy
őstag

Én már kérdeztem ezt egy készülék kapcsán amit 24havi törlesztéssel akartak értékesíteni.
Ha bemész egy T boltba ott annyi részletet fizethetsz be amennyi jólesik.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4120) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
A T mennyire szokta csökkenteni idővel a telefonok árát? Vagy egyáltalán nem foglalkozik ilyennel, és ha jön valami újabb, jobb; akkor egyszerűen leveszi az előzőt a kínálatból?
Konkrétan érdemes-e sztetek arra várni, hogy pl az E52, vagy az Omnia2 ára csökken?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4121) copperhead válasza syl5 (#4120) üzenetére


copperhead
aktív tag

Előfizettem a T-Mobile-ra, egyenlőre nem sokkal jobb, mint a Pannon.
Xp-nél, UPC mellett, hogy lehet használni? Win7-el simán megy, de XP-nél meg sem jelenik a hálózati kapcsolatoknál a T-Mobile. 2 rendszeren is próbáltam, telepítés OK, de mégsem megy.

(#4122) dedike válasza syl5 (#4120) üzenetére


dedike
addikt

Ez nagyon változó. Szerintem telefontól meg a marketing stratégiától meg a fene tudja még, hogy mitől függ. Pl. az E66-ot nagyon régóta árulják, és alig egy hónapja csökkent csak az ára egy 10-est, de ott van pl a beat dj samsung, ami nagyon hamar leugrott a felére, esetleg egy frissebb példa a Satio (U1i), ami nem régi készülék és éppen harmincezer forinttal olcsóbb hétfőtől...

Visszatérve az eredeti kérdésedhez, véleményem szerint az E52 nem mostanában lesz jelentősen olcsóbb (már volt egy árcsökkenése), az O2 pedig elég friss készülék, és ha jól emlékszem még nem volt neki árcsökkenése a megjelenése óta, tehát várható, hogy olcsóbb lesz pár ezressel. :)

Jó szerencsét!

(#4123) meroly válasza syl5 (#4120) üzenetére


meroly
veterán

De ott van pl a 6303-as, ami mikor megjelent 20k körül volt előfizuval, aztán karácsony előtt levitték 13k-ra és tartják. Itt a legolcsóbb pl.

Impossible is nothing

(#4124) Hunyus


Hunyus
senior tag

Nekem t-mobilos stikkem van,de nem vagyok vele megelégedve.

(#4125) meroly válasza Hunyus (#4124) üzenetére


meroly
veterán

Kifejtenéd?
Én tökéletesen elégedett vagyok, eddig komolyan mondom még egyszer se fordult elő semmi gixer.

Impossible is nothing

(#4126) Hunyus válasza meroly (#4125) üzenetére


Hunyus
senior tag

Például,ugy nekem nem korlátlan,3gb letöltés után vissza esik a sebessége,utánna már csak 15kb tudok letölteni,mikor így vissza esik a sebesség ilyenkor még az msn-be sem tudok belépni.Létezik ebbe amúgy korlátlan?Mert sajnos más internet elérhetőség erre nincs :DDD ,csak adsl invitel de az meg max 2mb sebességű.Jó lenne valami hack hogy ne számolja az adat forgalmat ;]

(#4127) meroly válasza Hunyus (#4126) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is 3GB-os van, de van mellett fő internetem is otthon, úgyhogy ez csak ha úton vagyok akkor használom, így még nem léptem túl a megengedett kvótát.
Viszont még mindig jobb ez az eljárás, mint ha a túllépésért kemény forintokat kellene fizetni kilobájtonként. Pannonnal jártam úgy, hogy túlléptem, de a franc se figyelte és a kis 2ezer forintos alap számlámból lett 10-en valahányezer.
Úgy tudom nincs már (vodának volt korábban valami korlátlan szerű).
Válts csomagot 7GB-ra a t-nél, vagy 14GB-ra vodánál.
Közben megtaláltam, internet szabadon a neve, de lényegében ugyanaz, itt 5 GB felett korlátozhat.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4128) Hunyus válasza meroly (#4127) üzenetére


Hunyus
senior tag

Igen hát igazad van,igazából ez nem is letöltésre való,csak hát nekem megvan kötve a kezem,mert más szolgáltató nem érhető el,de visznt a t-mobil torony itt van tőllem pár100m-re :D .Amúgy amikor váltottam a stikket,mondta is a t-mobilos hölgy hogy pont ezért is oldották meg így ezt a korlátozási dolgot,mert anno 1-2embernek volt ilyen 100ezres horror számlája.Csomagot meg hiába váltanék sokkal előrébb nem lennék vele csak több lenne a havi díj,igazából 3gb vagy 14gb majd nem mind1,mikor manapság 1 játék van már 14gb :W .Szóval ezt nem a letöltésre találták ki,de amíg nincs lekorlátozva addig hasít.

(#4129) meroly válasza Hunyus (#4128) üzenetére


meroly
veterán

Hát hogy a torony 100m-re van tőled, nem biztos, hogy a legjobb, attól függ milyen antennát használnak rajta, valószínű körsugárzót, de tökmindegy, a lényeg hogy jó. Az egészségre káros vagy nem káros dolgot meg megmondják az okosok. Régen az is baj volt, ha közelről néztem a tv-t, persze ennek mai szemmel nézve már nincs jelentősége. Nekem sincs gondom vele egyébként, tényleg hasít, volt hogy 14Mbit/s-ot is mértem. Viszont az durva, hogy közel ugyanannyiért a vodánál kétszer akkor letölhető mennyiséget kapsz, mint t-nél, de asszem ezt pont rossz topikban reklámozom :B

Impossible is nothing

(#4130) Hunyus válasza meroly (#4129) üzenetére


Hunyus
senior tag

:B Hát sztem idővel lejebb kell vinni a t-mobilnak is,ha nem akar elveszni és akar még több előfüzetőt,még jó hogy van konkurencia :C

(#4131) meroly


meroly
veterán

Elég régóta t-home-os netünk van, hol tudom megnézni, hogy hány pontunk gyűlt össze? Az a baj, most írtuk át családon belül egy névre az egész hóbelebancot, hogy járjon a nettárs meg a tripla vagy milyen kedvezmény, így lehet elvesztettük a pontjainkat?

Impossible is nothing

(#4132) dedike válasza meroly (#4131) üzenetére


dedike
addikt

1430 vagy 1412. A második jobb neked, az elsőnél pedig valószínűleg harmad annyi idő alatt végzel... :DDD
A titok neve: Kapcsolat Prémiumkártya...My T-Home

Pont nem vész el, azok valahol megvannak. Ezért is javasoltam a két telefonszámot.

Hunyus:

Szerintem ez neked ideális lenne: [link] Mert azért a korlátozás utáni adatsebesség sokkal kedvezőbb, mint a másik, fentebb említett szolgáltatónál, most pedig amúgy is 1990 forint három hónapig... ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4133) dedike válasza Hunyus (#4130) üzenetére


dedike
addikt

Mármint mit kell hová vinnie a T-nek? :U
Ezt úgy írtad, mintha jelenleg nem ők lennének a legolcsóbbak, ráadásul itt az EDGE nem szélessáv, mint máshol! :P

Jó szerencsét!

(#4134) Hunyus válasza dedike (#4133) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát sajnos ez sem lenne jó nekem mivel 14gb után ugyan úgy vissza veszik a sebességet,az lenne jó ha teljesen korlátlan lenne.Amúgy nekem 3gb,és 6hó-ig 2000ft,utánna meg 4000ft.

(#4135) dedike válasza Hunyus (#4134) üzenetére


dedike
addikt

Sajnos a korlátlan mobilnet, mint olyan megszűnt. Esetleg keress olyan simet, amelyre még azt aktiválták és vedd a nevedre! Az esetleg megoldás lehet, de erről azért érdeklődj 1430 kollégánál, ő a szakember ezekben a kérdésekben! ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4136) #02683648 válasza dedike (#4117) üzenetére


#02683648
törölt tag

Haha, nagyon vicces. Kíváncsi vagyok ki használja rendszeresen ezt a kiváló szolgáltatást.
Rengeteget szidom a vodát, ennyit viszont a javukra lehet írni, h az ilyen kombinált csomagoknál megoldották ezt 1 db SMS áráért.
Másrészt meg a francot érdekli pl. a beszélgetés hívásirány szerinti bontásban. LOL.
Ez is szvsz a T-M kevés de idegesítő ügyfélszivató funkcióinak egyike, mint például a bizonyos díjcsomagok esetében mindmáig meglévő 192 Ft hívószámkijelzési díj (ROFLMAO, erről jut eszembe a 95 vagy 96-ban pannonnál vett első telefonunk, és ott adtak egy ilyen brosúrát, ami új forradalmi dologként részletezte az _SMS_-t ! :DDD )

Nyilván nem látok bele a T könyveibe, h ezekből a szivatásokból mennyi bevétel keletkezik, de gyanítom, h eltörlésük realisztikusabb elvárás mint az itteni tinédzserektől származó fórumos hőbörgések, amik alapján a magyar T-nek az angol T készülékártámogatási politikáját kellene követnie (jah, utána meg kaphatnánk évi 3000 dollár zsebpénzt állampolgári jogon mint Kuwaitban volt egy időben :DD )

(#4137) syl5 válasza dedike (#4122) üzenetére


syl5
őstag

Az E52 és az O2 kb egy időben jelent meg a T-nél ugye?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4138) copperhead válasza copperhead (#4121) üzenetére


copperhead
aktív tag

XP alatt is megy már, Pannont kellett átállítani. A "sebesség" nem változott.

Nem hiszem, hogy a XIII. kerület 7. emeletén nem lenne megfelelő a térerő. :))

[ Szerkesztve ]

(#4139) dedike válasza #02683648 (#4136) üzenetére


dedike
addikt

Igen. Egyetértek. :R

Tény és való, hogy nagyon lehúzós szaga van a dolognak. (Bár ha számolunk kicsit...(5119113 előfizető, ennek 60%-a havidíjas, az 3071470. Közülük mondjuk 80% fizeti ezt a 200 forintot, az meg (netto 160) 393148160 forint havonta, egy évben 4717777920 forint, azaz közel öt milliárd. Ha ezt az összeget felosztják a kiemelt vezetők egymás között, az már nem rossz...bár felőlem akár osztalékfizetésre is fordíthatják..) Szóval nem kis pénz ez, persze emelhetnék a percdíjakat is mondjuk egy forinttal, de az meg hogyan jönne már ki..

Elnézést, hogy ennyire negatív vagyok! :R

syl5:

Nem, azért az E52 jóval hamarabb jelent meg, mint az O2! ( Az O2 december elején, E52 pedig e szerint a hozzászólás szerint már szeptember elején volt.) :B

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4140) club1 válasza copperhead (#4138) üzenetére


club1
veterán

Gondolom a XIII. kerületben használják rendesen az UMTS hálózatot, ezért adatra ennyi jut. Szerintem ez bőségesen elég mobilnetnek, ezzel a sebességgel nem kell 20 óra ahhoz, hogy el lehessen fogyasztani a legnagyobb Relaxnet csomag havi adatkeretét. Nálunk (egy Budapest környéki faluban) ennél kb. 1.5x gyorsabb a letöltés, a feltöltés viszont kisebb.

(#4141) sifar válasza dedike (#4139) üzenetére


sifar
csendes tag

(Bár ha számolunk kicsit...(5119113 előfizető, ennek 60%-a havidíjas, az 3071470. Közülük mondjuk 80% fizeti ezt a 200 forintot, az meg (netto 160) 393148160 forint havonta, egy évben 4717777920 forint,
Rosszul számolsz.
A havidíjasok nagyon nagy része üzleti előfizetés, vagy cégeshez kapcsolódó munkavállalói csomag, vagy egyéb nem publikus díjcsomag. Ezekben mind ingyenes a hívószámkijelzés. A publikusok egy részében is az. Gondolj a szifonhoz kapcsolódó Ikon csomagra. Ezek száma sem jelentéktelen.
Sóval sokkal reálisabb, ha a havidíjasok 20-25 %-ával számolsz.

(#4142) meroly válasza sifar (#4141) üzenetére


meroly
veterán

Azért az sem kevés pénz, havi 122.858.800 Ft és csak ebből a díjból, ami nekik igazából nem kerül pénzbe, mint ahogy a t-home-nak sem a kapcsolási díj és (vagy már nem nem tudom) még mindig számláz bizonyos csomagoknál.
Cserébe mit adnak? Sokkal jobb üzembiztonságot, állandó térerőt, megbízható szolgáltatásokat, jó üzemeltetést. Ha teljesen eggyé válunk velük (tv, interntet, telefon, mobil) akkor nagy kedvezményeket. Nem azt mondom a többi ezt nem adja meg de ilyen formában nem tudja (hisz ők "csak" mobilszolgáltatók). Itt van a t nagy előnye.

dedike: elnézzük, hisz te vodapárti vagy ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4143) sifar válasza meroly (#4142) üzenetére


sifar
csendes tag

Cserébe mit adnak? Sokkal jobb üzembiztonságot, állandó térerőt, ...
Bocs, de nem tudom, miért véded velem szemben a T-t.
Én nem minősítettem T-t sem negatív, sem pozitív irányban.
Csak dedike számítását korrigáltam, hogy az általa számoltnak csak a töredéke lehet a reális szám.

(#4144) meroly válasza sifar (#4143) üzenetére


meroly
veterán

Jajj nem, dehogy védem én. Veled szemben meg főleg nem, hisz nem is ismerlek. Csak megírtam a véleményem, lehet túl hosszúra sikeredett az eszmefuttatás... :B

Impossible is nothing

(#4145) Lissy válasza dussy (#4119) üzenetére


Lissy
csendes tag

Sziasztok!

No bementem az egyik T-pontba, kicsit húzták a szájukat, meg kérdezgették miért akarok egyben kifizetni x részletet, de sikerült :)! Mégegyszer nagyon köszi mindenkinek!

(#4146) meroly válasza Lissy (#4145) üzenetére


meroly
veterán

Ahelyett hogy örültek volna...
Mert ha még kamatos kölcsön konstrukcióban lettél volna, és így elvesznek a kamattól, azt mondom jogos a szájhúzás, de így? Sztem tök mindegy mikor fizeted ki. Ez csak az ügyfélnek jó.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4147) dedike válasza sifar (#4141) üzenetére


dedike
addikt

Lehetséges, nem tudom. Valószínűleg nem is fogjuk megtudni soha, de nem is lényeges szerintem. (Bár az sem (lenne) rossz pénz...nekem... :D )

A havidíjasok nagyon nagy része üzleti előfizetés Ez szerintem ebben a formában nem igaz!

meroly:

Az...igen...én meg a vodapártiság... :P

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4148) meroly válasza dedike (#4147) üzenetére


meroly
veterán

A mi cégünk is t-s. Vagyunk vagy 10ezren. Ha jól tudom az Audi is t-s lett, ők sincsenek kevesen. Ha ezek üzleti előfizetőknek számítanak, akkor bizony nyomnak a latban nem is keveset.

Impossible is nothing

(#4149) Lissy válasza meroly (#4146) üzenetére


Lissy
csendes tag

No igen :)! De nem érdekel, még ha álmatlan éjszakája is volt az ügyintézőnek, lényeg hogy sikerült! Lehet az volt a gond, túl vidám voltam, a hölgyike meg nem volt éppen a toppon. Biztos valaki felidegesítette...!

(#4150) meroly


meroly
veterán

T-mobile milyen frekvenciatartományban szolgáltatja a HSDPA-t?
900MHz-en vagy 2100MHz-en?

Impossible is nothing

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.