Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) szmutkolaci válasza meroly (#4300) üzenetére


szmutkolaci
tag

Valóban, azt hittem ez egyedibb kérelem :B
Hát ezt jó tudnom!
:R

(#4302) gamer0101 válasza 1430 (#4245) üzenetére


gamer0101
aktív tag

MIX díjcsomagban van mindkét telefon és miután voltam bent az üzletben aktiválni, mondta a csaj, hogy ez bezony 200HUF / telszám / hónap. Most akkor mivan? Ingyenes vagy nem? :F

(#4303) kali válasza gamer0101 (#4302) üzenetére


kali
legenda

díjszabás; link (2.1.7)
mix díjcsomag - benne foglalt szolgáltatások; Hangpostás, Hívásátirányítás, Hívásvárakoztatás, Hívástartás, Konferenciabeszélgetés, SMS-küldés, Hívószámkijelzés, Hívószámküldés-tiltás, -engedélyezés, WAP6, MenüÁsz6, Egyirányú adat- és fax szolgáltatás, Nemzetközi kimenő hívás és Nemzetközi roaming

[ Szerkesztve ]

(#4304) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok!

Mobile TV-vel kapcsolatos kérdésem volna! Elő szerettem volna fizetni a Mobile TV szolgáltatásra, de az írta a wap-oldal, hogy nem alkalmas a készülékem (Samsung s5230), pedig EDGE-n simán kéne menjen!

Erre bizonyíték az is, hogy ha beírom a böngészőbe az m2-demo csatorna elérhetőségét: (rtsp://212.51.91.163/mobiletv_free/m2.sdp) simán megnyitja és ingyen lejátsza!
De nekem az Eurosport kellene, persze fizetnék érte! Mit lehetne tenni!? :F

(#4305) MarKoo válasza dedike (#4278) üzenetére


MarKoo
őstag

De sajnos szokták felfelé vinni az árakat, a kifutó készülékeket meg külön megjelölik az árlistán. De már nem hiszem hogy olyan sokáig lesz még.

(#4306) club1 válasza lajszer (#4304) üzenetére


club1
veterán

Gondolom nem szeretné a szolgáltató, hogy a 2G hálózatát használják (terheljék) a mobiltv-sek, ezért írják amit írnak.

(#4307) Teszla_ válasza gamer0101 (#4302) üzenetére


Teszla_
senior tag

A Mix díjcsomaghoz járnia kéne a hívószámkijelzésnek. Nekem is Mix van és működik. Ahogy linkelték fentebb, az oldalukon is fent van. Hivatkozz nyugodtan a honlapjukra :)

(#4308) dedike válasza Teszla_ (#4307) üzenetére


dedike
addikt

a számlázási rendszerük úgysem fogja feltüntetni a két db százast, a hölgy meg biztos még új volt [vagy nem a (mobilos)tudásáért alkalmazzák...bocs] :D

MarKoo:

Lehetséges, hogy egy-egy készülék esetén, vagy tényleg a "reklám ár" kategória végeztével feljebb viszik, de általánosságban nem mondható el, hogy az árcsökkentést emelés követi. Mire gondolsz, mi nem lesz sokáig? Az adott telefon?

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4309) dedike válasza dedike (#4308) üzenetére


dedike
addikt

Felülvizsgáltam magam, illetve amit írtam és bocsánatot kérek a hölgytől. A linkelt díjszabásban tényleg ingyenesnek szerepel a hívószámkijelzés díjszabás, 4. oldal 2.1.7.pont, viszont a T honlapján mix díjcsomag nem szerepel a felsorolásban.

Tudom, hogy a díjszabás az irányadó, meg ezt a hölgynek is tudnia kellene, de el is téveszthette... :R

Jó szerencsét!

(#4310) meroly válasza club1 (#4306) üzenetére


meroly
veterán

Én is erre gyanakszom. :K

MarKoo & dedike: a nokia 6303 azt hittem csak karácsonyi akcióban lesz olcsó, de még mindig tartja az árát, tehát itt sem igaz, hogy visszaemelik, erre árazták be, marad ez. Bár számomra is meglepő.

Impossible is nothing

(#4311) meroly válasza dedike (#4309) üzenetére


meroly
veterán

Itt szerepel a felsorolásban, nem értem mi a gond.... :(

Impossible is nothing

(#4312) kali válasza meroly (#4311) üzenetére


kali
legenda

az, hogy a mix díjcsomag felületi leírásában meg nem! bár egy illetékesnek a díjszabás kellene, hogy legyen a mérvadó...

(#4313) meroly válasza kali (#4312) üzenetére


meroly
veterán

Na akkor nagy a káosz. :DDD
Most hogy végignézegettem a csomagokat, ez az iwiw nem is annyira rossz.... :N

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4314) zoli62


zoli62
addikt

Az lenne a megoldás, ha minden díjcsomagban lenne hívószámkijelzés. Csak ez valamilyen furcsa marketing megfontolás miatt nincs így.

(#4315) meroly válasza zoli62 (#4314) üzenetére


meroly
veterán

Vagy budget, mert a 200 Ft végülis nem sok, és szerintem ez egy elengedheteten szolgáltatás. Nagyban számolva már nem kis bevétel (a semmiért lényegében). :(((

Impossible is nothing

(#4316) MarKoo válasza dedike (#4308) üzenetére


MarKoo
őstag

Ebben egyetértek, semmi logika nincsen az árak alakulásában és mi is mindig csak az utolsó pillanatban kapjuk meg. Igen, szerintem a KP502-es nemsoká kifutó modell lesz, mert egyre kevesebb van belőle.

(#4317) FireShadow


FireShadow
senior tag

mi az email2sms gateway címe a magyar t-mobilnak? tuti nem publikus, de tudja valaki?
emailt küldve a mobilszam@sms.t-mobile.hu ra megérkezne az email szövege a telódra, de ez igy nem müködik, pedig külföldön már bevált szokás. szóval?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4318) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Bef*sok... Most vettem észre, hogy nem is MIX csomagban van egyik szám sem, hanem ECO-ban...grr... Ilyent..baromi jó. Így már talán mégis díjköteles a számkijelzés... Pont az volt a baja a csajnak, hogy azért nem engedi a gép "Mobil előleg" nélkül elhozni a két telefont, mert ECO-val kértem őket. Majd a MIX-el engedi. Persze, aztán azzal sem engedte. Be kellett fizetnem a 19900+990 (két telefon előfizetéssel, részletfizetés kezdőjeként) forintot + 30k-HUF-t. Ezek után miért mégis ECO-val csinálta a két telefont a csaj, nem tudom. De rettenetesen örülök. :W Azt mondjuk mondta, hogy ezt a 30 ezret le fogom tudni forgalmazni. Szóval, amíg nem jön ki csekken összesen 30 ezer feletti összeg, a következő hónapokban (a törlesztéseket is beleértve, persze), addig "nem lesz fizetnivalóm". Ti mit tudtok erről. Remélem igaza volt...legalább ebben. Köszi! Üdv!

(#4319) lajszer válasza club1 (#4306) üzenetére


lajszer
tag

Akkor ennyi? Nem lehet megoldani sehogy?

pl. előfizetek és beírom a rtsp-címet :F :F

(#4320) club1 válasza FireShadow (#4317) üzenetére


club1
veterán

Ha lenne ilyen, ki küldene ehhez képest méregdrága és nehézkesen megírható sms-eket?

(#4321) club1 válasza lajszer (#4319) üzenetére


club1
veterán

Szerintem egyszerűbb beszerezni egy UMTS képes telefont.

(#4322) TooN


TooN
aktív tag

Sziasztok!

Mi lehet a hiba akkor, ha egy MMS-t minden nap ugyan abban az időben megkapok?

Valami beállítási gond lehet?

Üdv & Köszi!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#4323) lajszer válasza club1 (#4321) üzenetére


lajszer
tag

Ja, vagy venni egy hordozható zseb LCD-TV-t...... :C :P
Amúgy kösz a választ! :))

[ Szerkesztve ]

(#4324) FireShadow válasza club1 (#4320) üzenetére


FireShadow
senior tag

hát külföldön majdnem mindenhol van

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4325) club1 válasza FireShadow (#4324) üzenetére


club1
veterán

Abszolút elhiszem, nem nehéz egy sms gateway-t létrehozni/üzemeltetni. A gond Magyarországon azzal van, hogy a szolgáltatók kapnak pénzt az idegen hálózatokból beérkező sms-ekért, így nem érdekük ilyen ingyenes szolgáltatás fenntartása. A Pannonnál egyébként most is van, de csak bizonyos előfizetők felé működik. (Adatvédelmi okokból... :F )

(#4326) Teszla_ válasza meroly (#4313) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az iwiw díjcsomag tényleg jó, de ahhoz elő kell fizetnie mindenkinek, akivel jó áron akarsz beszélni (és mindenkinek t-snek kell lennie ugye). És nem biztos, hogy mindenki elő akar rá fizetni, vagy nem mindenki teheti meg sajnos.

(#4327) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Lenne egy gyors kérdésem: Lehet azt, hogyha van ugye úgy vagyunk a családban hogy ingyen hívhatjuk egymást, és esetleg ilyet nem lehet mondjuk egy korlátlan mobilinternettel? Tehát, ezen a körön belül megosztva lehessen használni. Ez tényleg csak egy kérdés még nem néztem utána se, csak érdekel, de ha nincs akkor meg LEGYEN :))

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4328) dedike válasza v2izzy (#4327) üzenetére


dedike
addikt

Simán! Eltöröd öt felé a sim kártyát, és mindenki használja... :W

Különben nincs. A fenti okból meg nem is lesz... :)

Jó szerencsét!

(#4329) meroly válasza TooN (#4322) üzenetére


meroly
veterán

Kitől kapod? Magánszemélytől vagy valami szolgáltatói mms?

v2izzy: ha mégis találsz, szólj, olyan nekem is kő ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4330) MarKoo válasza gamer0101 (#4318) üzenetére


MarKoo
őstag

Ez így van, az általad befizetett 30.000 Ft. mobildíjelőleg leforgalmazható, szóval amíg nem éred el ezt a 30.000 Ft-os határt, addig mínuszos számlákat fogsz kapni. MIX-szel se lett volna kevesebb se a telefonok ára, sem a befizetendő összeg nagysága.

(#4331) Lissy


Lissy
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék ismét kérni, mert a T-mobile honlapon semmit nem találtam erről, 1430-re meg nincs időm :)! De hátha Ti tudtunk nekem hasznos infot mondani! Van most a T-nél a dallamcsengő szolgáltatásra ez a kedvezmény, hogy ha feb.28-ig regisztrálok, egy hónapig ingyenes. Még soha nem volt ilyen szolgáltatásom, nem is igazán tartom annyira jónak, de kíváncsiságból kipróbálnám. :))
Kérdésem: le tudom én ezt mondani bármikor? 30 nap után is? Ha igen, hogy?

Köszi a segítséget!

Lissy

(#4332) SPF válasza Lissy (#4331) üzenetére


SPF
senior tag

Ezt olvastad?

[link]

(#4333) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Ha van egy angol T-mobile-os telefonom (UK), azt magyar T-mobile-os kártyával is tudom használni?

Köszönöm!

Üdv,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#4334) Teszla_ válasza Cold5 (#4333) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én úgy tudom, hogy nem. Elvileg az is csak annak az egy szolgáltatónak a kártyáját fogadja. Hacsak nem függetlenül adta a uk T. Alternatív megoldással persze tudná az itthoni t-s kártyát is fogadni :)

(#4335) meroly válasza Cold5 (#4333) üzenetére


meroly
veterán

Nem megy. :( Az már másik szolgáltató, hiába T vagy nem T, akkor is másik szolgáltató.

Impossible is nothing

(#4336) Lissy válasza SPF (#4332) üzenetére


Lissy
csendes tag

Hát ez valahogy elkerülte a figyelmem ;) ! Köszi szépen!

(#4337) TooN válasza meroly (#4329) üzenetére


TooN
aktív tag

Hi!

Az én saját másik telefonomról, amin Vodás gyári beállítások vannak és eddig nem volt gond MMS küldéssel!

Vettem egy függetlent és beállítottam egy T-Mobilos beállítással!
[link]
Ez alapján

GPRS alapú MMS beállítások
Beállítások: T-Mobile
Honlap címe: mms.t-mobile/servlets/mms
Böngészés módja Folyamatos
Biztonsági kapcsolat: Ki
Adatátv. Módja: GPRS
GPRS elér,APN.: mms
Átjáró IP címe: 212.051.126.010
Proxy port szám: -
Azonosítás típus: Normál
Bejelentkezés típ: -
Felhasználó név: mms
Felhaszn .jelszó: mms
Beállítás neve: (javasolt) T-Mobile MMS

A másikon nem látszana, hogy többször elküldi, de akkor is megkapom a T-Mobilos telonon minden nap ugyan abban az időben az MMS-t!

Mit kellene máshogy beállítani?

Üdv!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#4338) 1430 válasza TooN (#4337) üzenetére


1430
senior tag

Próbáld meg a gyorsbeállítót, vagy ha nem tudja beazonosítani a készüléked, akkor a dokumentumtárban keresd meg a készüléked (vagy egy hasonlót) és az alapján nézd át.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#4339) kali válasza TooN (#4337) üzenetére


kali
legenda

esetleg hívd fel az ügyfélszolgálatot, mert lehet, hogy nem nálad - a készülékedben, illetve annak beállításában - van a hiba!

[ Szerkesztve ]

(#4340) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Egy kis felvilágosításra szorulnék. Eddig mindig dominós ügyfél voltam, de most lehet, hogy előfizetéses telefont vásárolnék.
A Samsung i8000 Omnia 2-t 16900 forintért el lehet vinni részletfizetésre, de nem teljesen tiszta hogy megy a fizetés... A részleteknél leírják, hogy 12*5585 ft-ot kell fizetni, így a kezdőrészlettel együtt 83110-ftért enyém a telefon. Ez így világos is, de az előfizetés hogy alakul? Tehát havonta fizetek 5585ft-ot és pluszban még az előfizetés díját is? Ha igen, akkor mennyi az előfizetés, és meddig kell fizetni?
Ebben kérném segítségeteket, remélem nem túl sok ez így egyszerre :)

(#4341) kali válasza MATEO6600 (#4340) üzenetére


kali
legenda

19900 ft kezdőrészlet + 12 * 5835 ft + a hűségnyilatkozat 24 hónapja alatt minden hónapban a havidíj (amelyik díjcsomaggal veszed a telcsit előfizetéssel)!

(#4342) Teszla_ válasza MATEO6600 (#4340) üzenetére


Teszla_
senior tag

Úgy van, ahogy kali is írta. Nekünk is részletre van a KP502. Annál ugye 6x990Ft a teló, plusz 24x2860Ft a havidíj (Mix díjcsomag). Amikor bemész a telefonért, csak a telefon első részletét kell kifizetni, az első havidíjat nem (a Pannon pl kéri az első havi havidíjat is). Tehát először csak 990Ft-ot kellett fizetni. Az első számlán 990+2860, azaz 3850Ft fog szerepelni. Így megy majd addig, amíg a telefon nincs kifizetve (amit egyben is ki lehet amúgy fizetni) és utána már csak a havidíjat kell fizetni.

(#4343) TooN válasza 1430 (#4338) üzenetére


TooN
aktív tag

Köszi!

Elméletileg most jó!

Leküldték a beállításokat mentettem!

Este kiderül, hogy megkapom -e újra!

:C

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#4344) dedike válasza Teszla_ (#4342) üzenetére


dedike
addikt

Kettő számla lesz az... az egyik a havi számla, a másik a havi törlesztés.

(Lényegtelen különben, mivel csak technikai jellegű a különbség!) :R

Jó szerencsét!

(#4345) Teszla_ válasza dedike (#4344) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ez már csak formalitás. Úgy is egyszerre lesz fizetve. De lehet, hogy a telefont kifizetem egyben. Ezt amúgy bármikor megtehetem, vagy csak akkor ha megkapom a csekket? Gondolom inkább előbbi.

(#4346) dedike válasza Teszla_ (#4345) üzenetére


dedike
addikt

Lehet ám más a fizetési határidő! :K

(a készüléké általában a hó utolsó napja, a számla meg valamikor hó közepe felé...)

Telefon kifizetés egyben: személyes ügyfélszolgálat. Lásd fentebb nem sokkal! megvan

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4347) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Ma délután 2 körül hívott egy rejtett számon valaki, nem tudom ki, mert mire felvettem volna, letette. Körülbelül fél órával később barátnőmet is hívták, ő felvette. Talán lényeges, hogy az én nevemen van az ő telefonszáma is. A T-mobile-től hívták állítólag (persze, ugyanígy rejtett számon) és jelezték neki, hogy rögzítik a beszélgetést, majd engem kértek rajta, mint előfizetőt. Mondta barátnőm, hogy nem vagyok a közelben, de tud-e valamiben Ő segíteni. Erre mondták neki, hogy igen, az előfizetői jelszóra lennének kíváncsiak. (Arra az 5 számjegyű kódra). Ezt a párom nem tudta nekik kiadni, erre kérték, hogy majd a 1430-on hívjam én vissza őket, mint előfizető és később adjam ezt meg, mert máskülönben "korlátozott szolgáltatást" kapok. Ekkor már fura lett barátnőmnek a kép, majd mikor kikötöttek egy ma este 8 órai határidőt, teljesen összezavarodott szegény. Felhívott és elmesélte mindezt, de én sem értem, hogy ez hogy történhetett meg. Én 1430-at nem hívtam, meg eleve az egy önkiszolgáló valami, hús-vér ügyintézőt én nem is tudom, hogy lehet ott kapcsolni. Ha valami gondom van, vagy szolgáltatást akarok megrendelni avagy lemondani, akkor kiadom a jelszavam a rendszernek. Viszont egy vadidegen embernek aki telefonon kéri...na ne...T-mobile boltban is ezt mondták ma délután. Ilyent ne csináljak, akárki is, akármire hivatkozva kér...

Szerintetek jól cselekedtem? Lehet ebből valami retorzióm? Köszi! Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#4348) Padisah


Padisah
tag

Sziasztok!

Vannak ezek a laptop + net akciók a T-home-nál. Szerintetek hogyan éri meg jobban: megvenni a mobilnetet a kínált laptoppal együtt vagy megvenni külön a laptopot és venni hozzá a T-nél valamelyik csomagot. Az ADSL-em és a molbiltelefonom is a T-nél van.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#4349) kali válasza gamer0101 (#4347) üzenetére


kali
legenda

bármilyen ügyet is intézek a telefonos ügyfélszolgálat segítségével, egy ideje már még akkor sem szokták a teljes öt karakterből álló kódot kérni, véletlenszerűen szoktak háram karaktert bediktáltatni - például kérik az első a harmadik és az ötödik karaktert!
meg amúgy is, minek kérnék addig a jelszót, amíg te nem akarsz olyat intézni, amihez szükség lenne rá?!?! szerintem kamu volt...

(#4350) meroly válasza Padisah (#4348) üzenetére


meroly
veterán

Ez attól függ melyik laptopot akarod. A net így is úgyis ugyanannyi lenne.

Impossible is nothing

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.