Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) club1 válasza bepe79 (#4241) üzenetére


club1
veterán

Legalább két dologban hibáztál (nem ismerted a telefonod működését és nem ismerted az előfizetésed funkcióit), meg is fizettél érte. Akkor most miért másban keresed a hibát? Ha összetöröd saját hibádból a vadonat új autódat, akkor visszamész az oktatóhoz?

(#4252) dedike válasza club1 (#4251) üzenetére


dedike
addikt

A kereskedőhöz, nem? ;)
(Mivel nem mondta, hogy ilyen eset is történhet..)

Szóval bepe79 most kicsit ráfázott, de kedvenc mondásom szerint:
Több is veszett Mohácsnál! :R

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4253) HXY


HXY
addikt

Most hívtak a T-mobile-tól, hogy nyertem 15 millió Ft-ot! :C

(#4254) dedike válasza HXY (#4253) üzenetére


dedike
addikt

Mi bajod van? :Y

Jó szerencsét!

(#4255) sifar válasza dedike (#4250) üzenetére


sifar
csendes tag

Az előfizetés (domino is az) teljes (!) díjszabását is illik ismerni.
Ugye most vicceltél?

Nem. Hanem nem fogalmaztam 100 %-os szabatossággal. :W
Erre gondoltam: Az előfizetésed ...
És persze ebbe beletartozik az összes kapcsolódó szolgáltatás tarifaismerete.
Na, ez a sokkal hosszabb. :DD
Elő kell csak venni bármely szolgáltató díjszabását.

(#4256) HXY válasza dedike (#4254) üzenetére


HXY
addikt

Nem viccelek! :D
A több millió T-mobile előfizető közül pont engem sorsoltak ki.

Ez ám a mázli! :)

És 2 munkanapon belül postázzák a bankkártyát.

Azaz csak postáznák...

Mert amikor megemlítettem, hogy a hívást rögzítem, akkor sajnos megszakadt a vonal... :(

Pedig milyen jó lett volna.... :U

A "tartaléknyertes"-ként nem hívtak innen valakit?

[ Szerkesztve ]

(#4257) kali válasza HXY (#4256) üzenetére


kali
legenda

akkor az adataidat, és az általad megvásárolt feltöltőkártya azonosítóját már nem is volt időd bediktálni a hívó részére? :)

(#4258) HXY válasza kali (#4257) üzenetére


HXY
addikt

Sajnos már az első hívásnál lecsapták a telefont. Így még arra se volt időm, hogy feltöltőkártyát vegyek... Sőt még addig se jutottunk el, hogy megemlítette volna, hogy kell venni felöltőkártyát. Én kérdeztem tőle, hogy kell-e. Mire ő: Már átvertük magát? :DD

[ Szerkesztve ]

(#4259) dedike válasza sifar (#4255) üzenetére


dedike
addikt

Így már egyetértünk! ;)

HXY:

Hogy Te milyen gonosz vagy! Így elrontani mások örömét! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4260) szijartg


szijartg
senior tag

szervizben dolgozó emberkét nem ismertek véletlenül?? lenne egy fontos kérdésem hozzá...

(#4261) meroly válasza szijartg (#4260) üzenetére


meroly
veterán

sgsm kollega szervizes

HXY: én bezzeg csak takarót nyerek.... bár egyszer nyertem tényleg egy fél év internetelőfizetést :K

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4262) Steve1988


Steve1988
tag

Üdv mindenki!

Ma bementem a Pólusba és vártam 1 órát a T-pontban azért h megmondják h sajnáljuk de mix csomagját nem tudjuk lecserélni Médiamánia S-re...
Gondoltam azért nem adom fel, és a pólusban lévő kisebb T-pontban is rákérdeztem a dologra, és ott egyből intézkedtek és megtörtént a váltás... Érdekes :Y :(((

Adtak új kártyát, megmaradt a számom, nem kellett új előfizetés! Most viszont nem tudok belépni a my t-mobile-ba!! Ezt az üzenetet kapom: "Ön nem megfelelően töltötte ki az űrlapot Hibás telefonszám / azonosító" Ez másnál is előfordult már?

Steve

(#4263) Steve1988


Steve1988
tag

Netezésnél mire kell figyelnem? webnwalk, t-mobile wap , tmobile net... bármelyikre csatlakazom akkor az 500 megából vonnak le? vagy a t-mobile wapra ne csatlakozzak?

(#4264) dedike válasza meroly (#4261) üzenetére


dedike
addikt

Én két évet "nyertem" mikor előfizettem egy társkártyás mobilnetre... :D

Steve1988:

Teljesen tök mindegy melyiken keresztül éred el az internetet! Ugyanabból az 500-ból megy mindegyik! ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#4265) meroly válasza Steve1988 (#4262) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is volt már hasonló, telefonban pl tök mást mondtak, mint amit csináltak a t-pont-ban, mintha nem is egy cég lenne, nade mind1.... a lényeg hogy sikerült :C

Impossible is nothing

(#4266) #02683648


#02683648
törölt tag

Ez eléggé off lesz, de mindegy, ha könnygázóra garázdálkodhat a vodás topikban én is :DDD

Az alapesetben aktív dögdrága díjazású havidíj nélküli mobilnet problémája sokszor sokféleképpen előjött már (ismét csak a magyar IT-fórumok legaljának számító terminálon volt annak idején különösen vicces egy korai SE telefon típusszámát nickként használó user hőbörgése és jogászkodása), és sokáig én is azon az állásponton voltam, h aki erre nem figyel, és sikerül lehúzni, az az IJB tankönyvi esete.
Mégpedig azért, mert nem szeretném, ha a világot egy óvodások számára kialakított készségfejlesztő játszóházzá kellene alakítani, lekerekített sarkokkal meg gumirozással, ne adj isten, h vki még kárt okozzon magának.
Anno ha vki nem volt eléggé talpraesett és életképes, lenyilazta a szomszéd törzs, v. megette egy mamut, ma csak lehúzzák tízezerrel valamelyik szolgálatónál :DDD
Mielőtt vki visszakérdezne, h mivan ha vkinek nem ez a "szakmája", annyit tudok mondani, h a saját pénzére vigyázni senkinek sem "szakma" kérdése.

Ettől függetlenül most már hajlok arra, h lehetséges, h ezt a havidíj nélküli net dolgot a szabályozó szintjén kellene leszabályozni (precedens végülis van rá, ld. roaming net költségkeretről szóló uniós előírás), mert a userek egy jelentős része nem nőtt fel ahhoz, h a saját pénzére ilyen módon/itt is vigyázzon. Mindezzel persze nem nekik adok igazat, csak pragmatikusan tudomásul veszek egy abnormális helyzetet.

(#4267) meroly válasza #02683648 (#4266) üzenetére


meroly
veterán

Én egyébként teljesen egyetértek veled. Eszem ágában sem jutna olyan szolgáltatást használni, amiről nem tudok mindent. Mielőtt ilyen dolgokba kezdek, bőven átolvasom a szakirodalmat, legyen az bármi, most nem csak a mobilnetről van szó. Egy-két alkalommal már én is fizettem tanulópénzt (pannonos 1GB-os 2k-s mobilnetnél, kicsi túlböngészéssel 20ezer Ft).

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4268) dedike válasza meroly (#4267) üzenetére


dedike
addikt

Eszem ágában sem jutna olyan szolgáltatást használni, amiről nem tudok mindent.

Véleményem szerint ebben a mondatban van a lényeg! Szerintem rengeteg ember, aki mai szemmel (mondjuk így) semmit nem tudó régi telefonról vált egy újra nem is tudja mi az, amiért fizetni kell, és mi az, amiért nem. Így aztán használja, hiszen fogalma sincs(honnan is lehetne) arról, hogy az a wap/net (vagy bármi más, pl. videotelefon) igenis fizetős, és bizonyos helyzetekben vastagon fizetős szolgáltatás. Nincs róla fogalma, mert
1.) sosem használta,
2.) ingyen kap(ott) ennyi vagy annyi adatforgalmat (és úgy gondolja, ha a mai világban adnak valamit ingyen, az amúgy sem lehet drága),
3.) bízik a szolgáltatójában, és abban, hogy erre neki felhívnák a figyelmét akkor, amikor a készüléket vásárolja.

Szóval véleményem szerint ezekre a dolgokra is fel kellene hívniuk a szolgáltatóknak a figyelmet, akár egy a vásárláskor adott olvasmányos, érdekes füzet formájában (és onnantól kezdve már tényleg hülye aki azt nem olvassa el, s tényleg nem reklamálhatna az akár sok ezres számla miatt). [Tudom, ez nekik sem érdekük, bár véleményem szerint hosszabb távon megtérülne a tudatos, információkkal jól ellátott, az új után fogékonyabb vásárlói réteg kialakításával/kialakulásával]

Jó szerencsét!

(#4269) #02683648 válasza dedike (#4268) üzenetére


#02683648
törölt tag

Szóval véleményem szerint ezekre a dolgokra is fel kellene hívniuk a szolgáltatóknak a figyelmet, akár egy a vásárláskor adott olvasmányos, érdekes füzet formájában (és onnantól kezdve már tényleg hülye aki azt nem olvassa el, s tényleg nem reklamálhatna az akár sok ezres számla miatt). [Tudom, ez nekik sem érdekük, bár véleményem szerint hosszabb távon megtérülne a tudatos, információkkal jól ellátott, az új után fogékonyabb vásárlói réteg kialakításával/kialakulásával]

Ezt regulátor is kikényszeríthetné, mint pl. hogy a bank hívja fel az ügyfél figyelmét a devizahitellel járó kockázatokra stb.
Az mondjuk tuti, h 10-ből 9 ember ha rosszul jár ('átverték') akkor utána ad 1: a szolgáltatót hibáztatja (ki mást? hiszen gonosz!), ad 2: az "új iránti fogékonyság" tuti h nem lesz meg benne. Van egy olyan érzésem, h a mobilarénán mindenhol meglévő "drágaamobilnet" kórus egy része is olyan emberekből áll, akik hasonló cuccal (havidíj nélküli dögdrága izé) megégették magukat, aztán azóta félnek a mobilnettől mint ördög a tömjénfüsttől.

Anno én is beszívtam, igaz az bank volt: rámvertek 4,250 Ft comissiont, és teljesen igazuk volt, benne volt a kondíciós listában amit elolvastam, és nem apró betűvel, nem figyeltem oda rá, megszívtam, ennyi. 100-ból 95 ember ugyanebben a helyzetben tuti a bankot anyázta volna.

(#4270) meroly válasza dedike (#4268) üzenetére


meroly
veterán

Azrét ez túlzás lenne. Mindenki járt általánosba, tud olvasni, nézzen utána.
Amúgy nem véletlenül adják az iPhone-t külön csak neki szóló tarifacsomaggal.

Impossible is nothing

(#4271) dedike válasza meroly (#4270) üzenetére


dedike
addikt

Azt azonban Te is tudod, hogy az olvasás meg az értő olvasás nem egy fán termő témakörök. (Meg akkor mi lenne az ügyfélszolgálatosokkal? ) Nem is beszélve egy "Általános Üzletszabályzatról", amit jogászok írtak jogászoknak, és az, hogy esetleg más is olvassa és szeretné megérteni, már nem igazán érdekelte őket..( hozzáértve természetesen, hogy az ilyen szabályzatokat jogi nyelven kell írni és megfogalmazni), Ezért is írtam, hogy nem biztos, hogy hátrányára válna a szolgáltatóknak, ha egy pár oldalon, érthetően, "lényegretörően" ismertetnék egy adott "téma" részleteit, árakkal, feltételekkel, esetleg javaslatokkal.

Igen, valószínűleg az is szerepel az ájfónos díjcsomagokban, hogy direkt egy, erre a készülékre optimalizált díjcsomaggal adják el, biztosítva valamilyen szinten az ügyfelet, hogy igen, ennél valószínűleg nem fogsz többet fizetni, valamint saját magukat, hogy nem hiába adtuk "olcsón" az iPhone-t, meglesz így is az elvárt haszon... (Különben nem tartom hülyeségnek ezt a megoldást sem, de nekik is bejöhetett, hiszen vannak már a médiamánia csomagok is, ami nagyjából lefedi az ikon csomagokat!)

Jó szerencsét!

(#4272) meroly válasza dedike (#4271) üzenetére


meroly
veterán

Hát nekem az elég egyértelmű, hogy megnézem milyen díjcsomagom van, majd felmegyek a szolgáltató oldalára és megnézem azon díjait, nem az ÁSZF-ben, hanem az oldalon, ahol "emberi" nyelven van írva.
A törvényi nyelvezet meg nem véletlenül van, ne lehessen belekötni azért fogalmazzák így ;)

Impossible is nothing

(#4273) dedike válasza meroly (#4272) üzenetére


dedike
addikt

Itt most - mint eddig sem - nem rólad van szó! Hanem egy teljesen átlagos emberről, akiből pontosan 12 egy tucat! (Szereti a telefonját, vezetékese már nincs is, minek? Most jött az üzletből, ahol megemlítették neki, hogy ezen már meg tudja nézni ez email üzeneteit. Emberünk piszkos módon megörül, ki is próbálja, tetszik neki, használja. Véletlenül félrenyom, és bejön neki a mobilarena.hu kezdőoldala. Elkezd nézelődni, olvasgatni, ...eltelik egy hónap és jön a számla... emberünk ekkor világosodik meg, és jön rá arra, hogy ez az email meg kis olvasgatás sokban van.)

Ugye itt három eset lehetséges. Vagy megutálja és soha többet nem használja, vagy nekiáll hőzöngeni, milyen drága a mobilnet, vagy előfizet egy adatcsomagra, és ésszel használja. Ugye az, hogy 100 emberből mennyi tartozik egy-egy kategóriába nem tudni. De hogy az első kettő életében nem fog hasznot hozni szolgáltatójának, az biztos! Holott ez elkerülhető lenne egy kis odafigyeléssel, "felvilágosítással"!

Természetesen mindez az én személyes véleményem, de figyelembe véve a sok panaszt, meg reklamációt, van benne azért némi igazság, ha úgy tetszik, ötlet!

Jó szerencsét!

(#4274) meroly válasza dedike (#4273) üzenetére


meroly
veterán

Maximálisan egyet értek, nem lehet mindenki olyan okos mint én :P

Impossible is nothing

(#4275) dedike válasza meroly (#4274) üzenetére


dedike
addikt

:K ;] :DDD

Jó szerencsét!

(#4276) bepe79 válasza meroly (#4274) üzenetére


bepe79
addikt

Még nem válaszoltam a múltkori kérdésedre, mindjárt megy priviben.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#4277) tope


tope
addikt

Valaki nem tudja esetleg meddig lesz akcióban az LG KP502-es telefon, 2-3 hét múlva vennék egyet ?

(#4278) dedike válasza tope (#4277) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem amíg ki nem fut a készülék. Tudomásom szerint felfelé nem igazán szokták vinni az árakat! :N

Jó szerencsét!

(#4279) tope válasza dedike (#4278) üzenetére


tope
addikt

Lehet holnap veszem meg, kérdés lesz-e a boltban, na majd próbálok utánaérdeklődni

(#4280) Steve1988


Steve1988
tag

Hali! Médimánia s díjcsomagom van 2 napja, kipróbáltam ma a mobiltvt és észrevettem h rendesen mennek a Mb-ok... Az lenne a kérdésem h ugye ez nem megy le az 500 Mb-ból, hanem csak arra kell figyelnem h ne lépjem túl a 10 órát? Előre is köszi a választ!
Üdv
Steve

(#4281) kali válasza Steve1988 (#4280) üzenetére


kali
legenda

jól gondolod, a tv estében a 10 óra a lényeg, annak az adatforgalma nem számít bele a netes keretbe!

(#4282) Teszla_ válasza dedike (#4278) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nem-e?
Én anno Samsung D900i-t akartam venni kártyásan. Akkor 18e volt, csak nem volt rá pénzem. Pár hétre rá, amikor összegyűlt a pénz, felvitték az árát 34k-ra... Ezért vettem k800-at 22-ért.

Más: a t-nél meg lehet csinálni azt, hogy letiltsam a wapot/netet a telefonon? Tehát, hogy véletlenül se tudjak netezni, mert az zabálja a pénzt és párszor már sikerült fellépnem a netre.
Tehát ezt az ügyfélszolga meg tudja oldani, vagy telefonbeállítás kérdése.
Előfizu, Mix díjcsomag, Lg Kp502 telefon, ha számítanak ezek a dolgok.

(#4283) kali válasza Teszla_ (#4282) üzenetére


kali
legenda

magadnak is beállíthatod; elég, ha csak módosítod a wap/net hozzáférési pontokat, és még véletlenül sem fog működni! ;)
amúgy nem felvitték az árát, hanem a nagyon akciós visszaállt csak sima akciósra! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4284) mukibuci válasza kali (#4283) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Az úgy nem jó, ő egy SZOLGA-val akarja csináltatni :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4285) Teszla_ válasza mukibuci (#4284) üzenetére


Teszla_
senior tag

És ezzel most mi a problémád?

kali: köszi, megnézem.

(#4286) mukibuci válasza Teszla_ (#4285) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Az, hogy nem szolga....

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4287) Teszla_ válasza mukibuci (#4286) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ne haragudj, hogy belegázoltam a lelkivilágodba. Mostantól írd le ezt mindenkinek, aki így hívja őket, mert ilyet nem szabad csinálni.
De szerintem Te is érezted, hogy nem rosszindulattal írtam azt, amit. De ha tényleg nagyon zavar, akkor elnézést kérek.
Nem offolok tovább, mert ilyenen csak az óvodások fognak marakodni :)

(#4288) Teszla_ válasza mukibuci (#4286) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ne haragudj, hogy belegázoltam a lelkivilágodba. Mostantól írd le ezt mindenkinek, aki így hívja őket, mert ilyet nem szabad csinálni.
De szerintem Te is érezted, hogy nem rosszindulattal írtam azt, amit. De ha tényleg nagyon zavar, akkor elnézést kérek.
Nem offolok tovább, mert ilyenen csak az óvodások fognak marakodni :)

(#4289) Teszla_


Teszla_
senior tag

Hmm, nem tudom miért ment el kétszer.

Na mindegy.
A telefonon nem tudom szerkeszteni az internet profilokat. Se a wap, se a net, se az mms, se a web'n'walk profilt nem lehet. Mintha bele lenne égetve a telefonba.
Csak a streaming beállításoknál lehet variálni az UDP port számot és, hogy melyik internet profilt használja. De hiába állítom át, ugyanúgy megy a böngészés.

Lehet mégis be kell majd mennem a t-hez és segítséget kérni.

(#4290) mukibuci válasza Teszla_ (#4289) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Akkor hozz létre 1 új profilt, abban APN-nek írhatsz be bármit, és jelöld ki, hogy ezt a profilt használja a teló.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4291) Teszla_ válasza mukibuci (#4290) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ezt is kipróbáltam most. Csináltam egy új profilt, csak nevet adtam neki, az apn adgjmptw lett, beállítottam, hogy ezt használja mindenhez és mégis megnyit bármit a böngésző. Csak a google.hu oldal megnyitása 52ft-ba került :(((

(#4292) #02683648 válasza Teszla_ (#4282) üzenetére


#02683648
törölt tag

My Tmobile alatt keresd meg a szolgáltatásoknál a mobil internet start-ot és próbáld kilőni. (Csak akkor jelenik meg ha semmiféle adat cucc nincs előfizetve)
2008 végén még simán engedte, és utána nem lehetett netezni semmivel.

(#4293) dedike válasza Teszla_ (#4282) üzenetére


dedike
addikt

Az már történelem... :))
Egyébként az tényleg valami "hihetetlen" akció lehetett... :B

Jó szerencsét!

(#4294) Joe bácsi válasza Teszla_ (#4282) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ecsém, felhívod a 1430-at és letiltatsz minden féle netet!!!! Mi sem egyszerűbb!!!
Vagy nem ártana keresni is néha: [link] :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4295) Teszla_ válasza Joe bácsi (#4294) üzenetére


Teszla_
senior tag

Köszi, ismerem a keresőt és használtam is, de úgy látszik nem tökéletesen.
De szerintem ezt lehetett volna kedvesebben is közölni. Imádom, amikor rögtön legugatják az embert, mert kérdezni mer valamit :(

(#4296) HXY válasza meroly (#4261) üzenetére


HXY
addikt

Igazából nem volt semmiféle nyeremény. Erről van szó: [link] [link]

(#4297) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy telefont tavaly júniusban, részletfizetést is kértem, fizetem azóta rendszeresen a telefonért fizetendő összeget, viszont meg lehet-e azt tenni ,hogy a maradékot most egy összegben befizetem? Nem egy nagy összegről van szó, mert havi kb 800Ft-ot kellett fizetnem... :U

(#4298) club1 válasza szmutkolaci (#4297) üzenetére


club1
veterán

Személyes ÜFSZ-en megteheted.

(#4299) szmutkolaci válasza club1 (#4298) üzenetére


szmutkolaci
tag

Rendben, köszönöm szépen!

(#4300) meroly válasza szmutkolaci (#4299) üzenetére


meroly
veterán

Nem is oly rég Lissy is így tett.

Impossible is nothing

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.