Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) gezus01


gezus01
csendes tag

Üdv!
Kérdésem az lenne, hogy ha a T-mobilnál édesanyám a relax 100ról felvált relax 250-re, akkor az én előfizetésem is automatikusan ugrik aranytárskártya relax50ről relax 125-re?
MG

(#2652) Joe bácsi válasza gezus01 (#2651) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nem.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2653) gezus01 válasza Joe bácsi (#2652) üzenetére


gezus01
csendes tag

Köszi, akkor ezek szerint maradhatok relax 50-ben...

(#2654) jjc


jjc
aktív tag

tudna vki segíteni abban, h miért van az, h a hp614c-men (core player) sokkal rosszabb minőségű a mobil tv, mint egy kis nokia e51-en?
iszonyat pixeles, élvezhetetlen.
köszi

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#2655) Killing válasza jjc (#2654) üzenetére


Killing
addikt

Tudom hogy pesti vagy,de olyan helyen nézted ahol van 3G/HSDPA lefedettség?
Ezúttal nekem is lenne egy kérdésem:EDGE kapcsolattal (K550i) lehet mobil TV-zni? :F

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2656) Nezz


Nezz
tag

Sziasztok!

PDA-mhoz és notebookomhoz vennék egy tés Relaxnet M csomagot, habár pannonos vagyok, de a duplanet kedvezménnyel ez még meg is éri. Mi a különbség a web'n'walk és a mobile broadband stick-ek között?

(#2657) jjc válasza Killing (#2655) üzenetére


jjc
aktív tag

igen. 1mas mellett volt a 2 gep es osszehasonlithatatlanuleleswbb volt a nokian a kep. sztem az edge ehhez szuk, de kerdezz inkabb olyat, aki probalta mar.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#2658) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!
Kérdésem anyi lenne hogyha mobilnetes kártyával ha telefonon netezek az olyan mintha gépről nyomnám?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2659) Joe bácsi válasza Snowy_owl (#2658) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ja.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2660) Snowy_owl válasza Joe bácsi (#2659) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ok. Köszi szépen. :D Most már nem kell rettegnem attól hogy pluszba kell fizetni. :B

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2661) JNashville


JNashville
senior tag

Segítséget szeretnék kérni nálam okosabbaktól / tapasztaltabbaktól ...

Szeretnék előfizetni egy ilyen mobilnetes csomagra, viszont az a problem, hogy mostanság egy kissé speciális helyen lakom (panorámám van szántóföldekre és az M7-esre, hogy úgy mondjam), és úgy meg nem akarom elkötelezni magam 2 évre, hogy itt nem tudom HSDPA sebességgel használni. (Megnéztem a T-Mobile 3G térképét is, nem segített egyértelműen.)

A lényeg: van valami 3 napon vagy más időn belüli elállási / visszamondási lehetőség ilyen mobilnetes előfizetéseknél? Tud valaki valami biztosat mondani? Köszönöm a segítséget! (Bemennék én a városba megkérdezni, de egyrészt nincs kocsim, másrészt rengeteget melózom.)

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#2662) Killing válasza Snowy_owl (#2658) üzenetére


Killing
addikt

Mobilnetes kártyát, ha jól tudom nem lehet telefonban használni. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2663) Nezz válasza Killing (#2662) üzenetére


Nezz
tag

Dede. Teljes értékű simkártyát kap az ember, lehet vele telefonálni, SMSezni és mondanom sem kell telefonszámot is kap rögtön :)
Azt esetleg nem tudja valaki, hogy mibe kerül ez? Percdíj? SMS?

[ Szerkesztve ]

(#2664) ottoyes válasza Nezz (#2663) üzenetére


ottoyes
senior tag

Hát az roppant érdekes lenne,ha adat SIM-el telefonálnál...ha telóba rakod,akkor modemként használhatod,és SMS-t küldhetsz..

Ottoyes

(#2665) Nezz válasza ottoyes (#2664) üzenetére


Nezz
tag

Hát gondolj csak bele: Ha SMS-t küldhetsz akkor van a kártyának telefonszáma, tehát telefonálni is telefonálhatsz. Ha a stick benn van a gépben akkor a kicsörög, de felvenni nem lehet (mivel nem is tudsz róla) :)
Mennyibe kerül egy SMS és mi alapján számlázzák?

[ Szerkesztve ]

(#2666) #41635072 válasza Nezz (#2665) üzenetére


#41635072
törölt tag

Adat sim kártyával biztosan nem fogsz telefonálni.
Amit 100%-ra tudok, hogy felvenni biztosan nem lehet.
Szerinted miért nincsenek efféle tarifák az oldalon? Mert nem létezik ilyen! :W

[ Szerkesztve ]

(#2667) Killing válasza Nezz (#2665) üzenetére


Killing
addikt

Az SMS a Dominó Nap tarifacsomag szerint számlázódik.
Az észt meg nem kell osztani.Vegyél egyet, próbáld ki.Nem fog sikerülni. :U

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2668) ottoyes válasza Nezz (#2665) üzenetére


ottoyes
senior tag

Mégegyszer:nincs rajta hangcsatorna...nem lehet vele beszédalapú kommunikációt bonyolítani..

Ottoyes

(#2669) Nezz


Nezz
tag

Hát van egy web'n'walk stick V-m céges relaxnet m-el és új vario simmel, beleraktam a simet a PDA-mba, megcsengettem vele egy másik mobilt, majd beállítottam a pannonos kártyámnál, hogy ha ki van kapcsolva akkor irányítsa át erre a tésre. Így felhívtam a pannonos számomat és ca 15 másodperc múlva jött is a hívás a relaxnetes kártyára. A hívót bár nem ismerte fel, de beszélni tudtam.

(#2670) ottoyes válasza Nezz (#2669) üzenetére


ottoyes
senior tag

Namost én kimondottan adatcsomaghoz értékesített SIM-ről írtam...mert azzal nem kehet beszélgetni.Ha már meglévő eelőfizura aktiválod a NET hozzáférést,akkor az nyilván müködik az általad említett modon. :)

Ottoyes

(#2671) Nezz válasza ottoyes (#2670) üzenetére


Nezz
tag

Namost énis.
Üres kézzel mentem oda, én pannonos vagyok, de ott nincs túlforgalmatásmentes csomag (hát még duplanet kedvezmény) ;)

[ Szerkesztve ]

(#2672) XXX-TTT válasza ottoyes (#2670) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

A Mobilinternet sim kártya, ugyanolyan sim kártya mint bármelyik másik....ha belerakod mobilba indíthatsz róla hívást,sms,mms,stb, csak éppen a percdíj ilyen kártyák esetén 118ft/perc felett van....ennyi...

(#2673) #41635072 válasza XXX-TTT (#2672) üzenetére


#41635072
törölt tag

Olvasd át mégegyszer: #2670 ;)

(#2674) XXX-TTT válasza #41635072 (#2673) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Olvastam, nekem van egy Mobilinternet díjcsomagban lévő külön sim kártyám, (adatcsomagos), és működik simán...egyszer rákényszerültem, hogy azt használjam :), ki is jött a jó borsos számla :(

(#2675) megyeri


megyeri
tag

Nezz, XXX-TTT:

Én hiszek nektek srácok! ;)
Egyszer megcsörgettem magam a havidíjas mobilinternetes számomról, mert ügyintézéshez kellett a száma. Akkor megkérdeztem a percdíjakat is. Ezt célszerű lett volna neked is megtenned XXX-TTT, akkor talán nem lett volna borsos a számla. ;] Bár szerintem az ÁFA változás miatt már itt sem 118,8 Ft a percdíj, hanem több...

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#2676) noobika


noobika
csendes tag

haho szoval 2 napja azon jár az agyam h mi van akkor ha holnap besétálok tmobba veszek egy iphone és nem fizetem? azon felül hogy letiltják a telefont és kikapcsolják a kártyám? bocs a bugyuta kérdésért de hátha vki tudja :D elöre is köszi!

(#2677) Joe bácsi válasza noobika (#2676) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Behajtó céghez és utána bíróságra kerül az ügy, mert nem fizetsz.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2678) vtechun válasza noobika (#2676) üzenetére


vtechun
veterán

sétálj be egy hajléktalannal, és vedd az ő nevére :DD már, ha adnak neki :D

(#2679) noobika válasza vtechun (#2678) üzenetére


noobika
csendes tag

hm egészen jó 5let :D :D megfontolandó :D

(#2680) Killing


Killing
addikt

Valaki tudja hogy mi van akkor videótelefonálásnál, ha az egyik/semelyik fél esetén nincs 3G/HSDPA, csak EDGE lefedettség?
GPRS esetén mi van, azt meg se merem kérdezni, de jöhetnek infók. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2681) Nezz


Nezz
tag

Egyszerű: nincs :)

(#2682) Killing válasza Nezz (#2681) üzenetére


Killing
addikt

Ez most az én kérdésemre volt válasz? Ha igen légyszíves használd a 'válasz' gombot. :U
De ha engem pl.:felhív valaki videótelefonálással, és nálam csak EDGE kapcsolat van, akkor meg sem lehet indítani a hívást? :F Vagy szakadozni fog?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2683) ottoyes válasza Killing (#2682) üzenetére


ottoyes
senior tag

...akkor nem fog létrejönni a kapcsolt..mindkét félnek 3G-s telóval kell rendelkeznie,valamint a kapcsolattartó cellában-ahol tartozkodtok- szükséges a hálózati támogatás..ha a hívott félnél nincs,akkor nem jön létre a kapcsolat...ha a hivást kezdeményezőnél nincs,akkor már indítani sem enged..és tájékoztat róla a teló,hogy mi a gáz...bár ez utobbi készülékfüggő. :K

Ottoyes

(#2684) Killing válasza ottoyes (#2683) üzenetére


Killing
addikt

Kösz!
Ezek szerint ez csak a nagyobb városokban élők kiváltsága.De jó hogy Szegeden lakom. :D Csak az a baj hogy nincs 3G-s telóm. :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2685) Killing válasza Nezz (#2656) üzenetére


Killing
addikt

A web'n'walk hasonló a T-Zoneshoz, csak ezt a web'n'walk ikonra kattintva lehet elérni telefonokban.(Lehet másban is de telóban biztos)
A Stick meg magyarul: Olyan ming egy pendrive, csak fogja a netet. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2686) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne internetet de vidéken lakik tanyán.

Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne internetet bevezetni hozzá?

Esetleg a mobil internet ha van lefedettség akkor jó lehet?
Gondolom kábeles kizárt...

Légyszi válaszoljatok!

Köszi

(#2687) Killing válasza Toxy (#2686) üzenetére


Killing
addikt

Hol van az a tanya?
De ha tanyáról van szó, akkor tuti csak EDGE sebességet fog elérni, vagy csak GPRS-t (ez elég ritka).Tehát max. 236 kbps.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2688) Toxy válasza Killing (#2687) üzenetére


Toxy
aktív tag

A tanya Csorvás-Alsón van.

Békés megyében, Békéscsabától kb 20km-re.

Akkor az elég lassú lenne,nem?

(#2689) Killing válasza Toxy (#2688) üzenetére


Killing
addikt

Csorvás- Alsó nem tudom hol van, de Csorváson nincs HSDPA/ 3G, csak EDGE az is kültéri lefedettséggel. Legközelebb Békés-Gyula és Orosháza van ellátva HSDPA-val. Tehát ha van olyan vezetékes szolgáltató ki oda beköti a netet akkor inkább az, de ha megelégszik ilyen gyatra sebességgel amit az EDGE produkál akkor lehet neki mobilnetje is. Azt hogy bent a házban EDGE sebességgel tud netezni nem garantálom mert csak kültéri van, ami kicsit gyengébb, mivel a házak árnyékolnak. GPRS beltéri ott is van.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2690) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ismét támadásba lendültek telefonos csalók.
Édesanyámat hívták egy 10 perce(mellesleg titkosított édesanyám száma), hogy a T-Mobile-nál, fél órával ezelőtt kisorsolták a számát és 400000Ft nettó-t nyert. Ahhoz hogy ezt az összeget megkapja, csak egy dolgot kell tennie, 15 percen belül, venni kell legalább 10000 Ft értékben feltöltőkártyát. Ezután majd visszahívnak és ha bediktálom a feltöltőkártya(vagy kártyák) kódját, akkor felveszik az adataim, hogy milyen címre postázzák a 400000Ft-ra feltöltött bankkártyát. Mivel már tudtam, hogy átverés a dolog, ezért azt mondtam neki, hogy nálunk mobilposta van, az meg már régen elment és eszem ágában sincs 15kilométert autózni, hogy feltöltőkártyát vegyek. Ezután csak egy "pfff" hallatszott a telcsiből, és egyből le is rakta... :W

Szóval akit ehhez hasonlóval keresnek meg esetleg, az ne dőljön be neki(k)... :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2691) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hali! Van egy problémám, miszerint Dominó kártyám van, és szeretnék mobilinternetezni, de elérhetetlen áron kínálják a mobilinternet csomagokat ( mondjuk élőfizuhoz is ), mikorra várható, hogy lejjebb mennek az árak??

(#2692) Fire/SOUL/CD válasza gergobaby (#2691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az esetleg nem megoldható, hogy egy mobil-internet csomagot vegyél? :U
(persze úgy értem, hogy kapsz egy külső usb modemet, nem a telcsit használod)
A dominós netezés elég drága, nem beszélve arról, hogy a telefonod aksiját is, relative hamar le lehet amortizálni, mert szinte folyamatosan töltőn kell lennie, ha sokat netezel...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2693) gergobaby válasza Fire/SOUL/CD (#2692) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hello!De nekem pont az lenne a lényeg, hogy suliban előtudjam kapni, és akkor mondjuk hetente 1 vagy 2-szer 10p-et tudjak nézelődni :) Sokszor jóljönne, de akkor hanyagolom :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2694) dedike válasza #41635072 (#2666) üzenetére


dedike
addikt

És mondjuk ehhez mit szólsz?
"A Mobilinternet csomagokhoz kapcsolódóan mobil telefon szolgáltatás is igénybevehető, a beszélgetési díj minden belföldi hálózaton belüli, vezetékes
és más mobil előfizetői irányban és minden időszakban 123 Ft/perc. Minden egyéb szolgáltatás díja a Partner 1 díjcsomagra érvényes díjakkal egyezik
meg. A forgalmi díjak mérése másodperces egységekben történik, a 30 másodperces vagy annál rövidebb hívások esetében 30 másodperc díját kell
fizetni, minden megkezdett egység – tehát a hívások első három másodperce is - díjköteles. Az internet forgalmi díjat a benne foglalt Net vagy GPRS Net
szolgáltatás díjai szerint számlázzuk."

Ez a T-Mobile lakossági díjszabásának 27. oldala... Bővebben itt: [link]
Magyrul a mobilnetes díjcsomag ugyanúgy használható, mint bármely más sim kártya... :P

Jó szerencsét!

(#2695) dedike válasza ottoyes (#2670) üzenetére


dedike
addikt

Nezz-nek tökéletesen igaza van, én is telefonáltam már az "Aranytárskátya mobilinternet 2GB" díjcsomagommal... :C
Tehát ez a ki oszt észt kinek itt felesleges volt, tudom nem tőled származott

Persze ha már van az emberkének valamilyen mobilnete, használjon inkább internetes telefont... ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#2696) Fire/SOUL/CD válasza gergobaby (#2693) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Értem, akkor nézz körbe a T-Mobile honlapján(ha eddig nem tetted meg)
Azért lehet a számodra megfelelő konstrukciót is találni..(talán) és lehet hogy megérne, pár ezrest a dolog a számodra... :)
[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2697) Toxy válasza Killing (#2689) üzenetére


Toxy
aktív tag

Akkor a mobil internetettel megoldható a internet de lassú sebességgel...

S akkor ha GPRS sebesség akkor az mindössze 7 kbyte/sec?

(#2698) ottoyes válasza dedike (#2695) üzenetére


ottoyes
senior tag

Aham...ennyiért inkább ne is lenne lehetséges...röhej 2009-ben ilyen percdíjat kalkulálni,bármilyen kariról vab szó.. :(

Ottoyes

(#2699) Killing válasza Toxy (#2697) üzenetére


Killing
addikt

Ja.A GPRS 56 kbps ha jól tudom, de gépen netezésre nem elég (még az EDGE sem, de már tűrhetőbb).Telefonon netezéshez elég, de nem a beépített böngészővel (mivel akkor ott vagy mint a GPRS gépen), hanem Opera Minivel, mivel jelentősen csökkenti az adatforgalmat, ezáltal kevesebbet kell letölteni.
Itt megnézheted hogy milyen gyors, a gépen való mobilnetezést szimulálja.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2700) JNashville válasza Fire/SOUL/CD (#2690) üzenetére


JNashville
senior tag

Hmmm, ebből már volt botrány egy-két éve is, úgy tűnik, valaki azt gondolja, mostanra megint meg lehet próbálkozni vele.

Az a szomorú, hogy az idősebb embereket még könnyen be is lehet csapni ilyesmivel. :(

MARVEL AT HIS MIGHT!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.