Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) joey04 válasza schummy (#3532) üzenetére


joey04
titán

ahogy írtam: aki csak ezért vált az hülye.
ha te hosszú idő óta elégedetlen vagy velük, és az utolsó csepp, az rendben van.
sok sikert a vodához, én nagyon örültem amikor megszabadultam tőlük.

Enjoy: minden hónap végén. Viszont ha jól tudom, akkor időarányosan el van osztva a havidíj, tehát az első hónapban te csak 20.-30. közötti időszakra leosztott havidíjat kapsz számlaként, de ezzel együtt a csomagban lévő kedvezményes perceket, sms-eket és netet is le kell osztanod, hogy menyi jár. Nekem ezt mondták még anno amikor ikon 400zal vettem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3552) Enjoy


Enjoy
addikt

Köszi srácok :R
Csak már december van és, még nem kaptam semmit T-Mobile-tól, kivéve egy köszöntő levelet... :B

► més que un club ◄

(#3553) torogyuri


torogyuri
aktív tag

van egy nokia 6700-as telóm és aktiválni szeretnék egy GPRS WAP csomagot de olyat amin csak WAP oldalak jönnek be mert a webes oldalak elég nagy adatforgalmat generálnak. Melyik csomagot válasszam akkor?

(#3554) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Ma már kaptam egy kérdőívet a Szonda Ipsostól. Vajon mit volt a téma?
"hogyan érintette Önt a tegnapi T-Mobile szolgáltatás-kiesése? Gondolt-e arra, hogy emiatt szolgáltatót vált?" stb.

hát ezen eléggé bedurciztak úgy néz ki. Nagyon helyes.

(#3555) meroly válasza Coyote2000 (#3554) üzenetére


meroly
veterán

De azért durva volt nagyon. Kb 5 millió ember nem tudott telefonálni, köztük olyan nagy cégek is mint pl egy áramszolgáltató. Gondoljátok el, ha pl valami hibabejelentést akartak, akkor nem tudták felhívni a szolgáltatót, ez akár életekbe is kerülhetett volna. Hiába próbálkoztak más mobilhálózatból, ha a szolgáltatóé 30-as volt.
Azért ez nem volt szép a legnagyobb szolgáltatótól..... most csalódtam, legalább megbízhatóságban a toppon volt.
Vagy szőjjünk összeesküvés elméleteket és valami teljesen más dolog van a háttérben??? A sajtóközlemény elég gyenge kamu lett sztem....

Impossible is nothing

(#3556) meroly


meroly
veterán

Egyébként a mobilarena-n direkt nem jelent meg cikk erről az egészről?
Csak nem t-mobile párti az oldal???????

Impossible is nothing

(#3557) kali válasza meroly (#3556) üzenetére


kali
legenda

Súlyos szolgáltatáskiesés a T-Mobile-nál
mellesleg aki komoly cégnek tartja magát - és pláne, ha a lakosság ellátása szempontjából lényeges számára a folyamatos elérhetőség -, az nem csak egy szolgáltatóban gondolkodik! hibák minden szolgáltatónál lehetnek, a nagyoknál is, ez ellen a lehetőségekhez mérten maximálisan védekezni kell!
és szerintem a t-mobil nem lett ettől a malőrtől problémásabb szolgáltató, nem érdemes túllihegni...

[ Szerkesztve ]

(#3558) Ricardo


Ricardo
félisten

A pénteki malőr óta nem kapok sms-t a nem fogadott hívásokról :(

(#3559) ludsimon válasza kali (#3557) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem is!

Sokan verik itt a nyálukat, aztán a többi szolgáltatóval 2x-3x ennyi probléma szokott lenni évente.

Így van, az már eleve nagyon amatőr cég lehet, ha csak 1 szolgáltatónál van szerződésben.

undefined

(#3560) adam_


adam_
senior tag

Megrendeltem az SMS 80 csomagot. Hogyan lehet nyomon követni, hogy ebből a 80 küldhető SMS-ből még mennyi áll rendelkezésemre?

(#3561) meroly válasza ludsimon (#3559) üzenetére


meroly
veterán

Akkora a cég, hogy a magyarországi háztartások 80-90%-ában ott van, úgyhogy végülis nem nagy......én nem nevezném amatőrnek....

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3562) joc-cod válasza adam_ (#3560) üzenetére


joc-cod
tag

Hát telefonodon elvileg kell lennie olyan menűpontnak, hogy mennyi a bejövő üzenetek, mennyi az elküldött üzenetek.. :)

Nekem is lenne egy hasonló kérdésem, van az a sms50 csomag(dominohoz). Na ott csak Tmobilosoknak lehet küldeni üzit, vagy akár más irányba is?

[ Szerkesztve ]

(#3563) kali válasza joc-cod (#3562) üzenetére


kali
legenda

- telefonja válogatja...
- A csomagban foglalt SMS-ek kizárólag belföldről belföldi előfizetőnek küldhetők.

(#3564) #41635072


#41635072
törölt tag

Karácsony előtt még várhatók új mobilok trénél?

(#3565) joc-cod válasza kali (#3563) üzenetére


joc-cod
tag

Ok, köszi.. Bocsánat a buta kérdést.. Nem vagyok jó formában.. :B

(#3566) kali válasza #41635072 (#3564) üzenetére


kali
legenda

erre én is kíváncsi vagyok!
cserélném már a telcsimet, de semmi jó - még n97 sincs raktáron... :U

[ Szerkesztve ]

(#3567) SPF


SPF
senior tag

1430 bemondja: Hétfő délután mondják meg az ajándék 10 perc részleteit.

(#3568) ludsimon válasza SPF (#3567) üzenetére


ludsimon
veterán

Tök jó dolog, felőlem sűrűbben is lehet ilyen problémájuk, legalább ingyéé' telefonálunk egy darabig. :DDD

undefined

(#3569) club1 válasza SPF (#3567) üzenetére


club1
veterán

Ja, csakhogy a felügyeleti hatóság (NHH) szerint kötbért kellene fizetniük, nem a majdnem (nekik) ingyenbe kerülő hálózaton belüli ingyenpercekkel kiszúrni az előfizetőik szemét:

"Márton György, az Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) szóvivője elmondta: ha és amennyiben a szolgáltatás szüneteltetése meghaladja a négy órát, akkor az ügyfeleket kötbér illeti. Ez az előző hat havi forgalom egy napra vetített részének nyolcszorosa - tette hozzá. Ez vonatkozik a feltöltő kártyás (prepaid) ügyfelekre is.
A kötbér mértéke a T-Mobile üzletszabályzata alapján a "hiba bejelentését megelőző hat hónapban az Előfizető által az Előfizetői Szerződés alapján az adott szolgáltatással kapcsolatban kifizetett díj átlaga alapján egy napra vetített összeg nyolcszorosa." Ha a szolgáltató esetleg be tudja bizonyítani, hogy a az üzemzavar idején nem volt teljes a szolgáltatás fennakadása, csupán "gyengébb volt a minősége", akkor csak az említett kötbér felét kell kifizetnie."

A gond csak az, hogy a T-Mobile üzletszabályzata ügyesen van megírva:

"Amennyiben a hibát az Előfizető bejelentette, a Szolgáltató kötbér fizetésére köteles, a hiba bejelentésétől számított 72 órától a hiba elhárításáig terjedő időszakra nézve."

Ámde van ott egy másik kitétel is:
"A Szolgáltató az Előfizető által fizetett havi rendszerességgel fizetendő díj ellenszolgáltatással nem fedezett arányos részét az Előfizető igénybejelentése alapján nem számítja fel vagy az Előfizető részére a következő tárgyhavi számlában jóváírva, visszatéríti. "

Tehát az előfizetőknek a pénteki probléma miatt az üzletszabályzat szerint jár az előfizetési díjból jóváírás.
Az, hogy a felügyeleti hatóság által ismert kötbérezési szabályok és a T üzletszabályzata között miért lehet - a szolgáltatást igénybe vevők kárára - eltérés, már megint más lapra tartozik...

(#3570) könnygázóra


könnygázóra
tag

Probléma a SE SAtio és Aino modellekkel

http://www.reuters.com/article/technologyNews/idUSTRE5AP3C520091126

Két féle embert ismerek: aki túrja az orrát és aki ezt tagadja.

(#3571) Jadro válasza club1 (#3569) üzenetére


Jadro
veterán

Ugye nem gondolod komolyan hogy a hálózat ingyen van? Elültették az adótorony magokat, kinőtt a torony és kábelgyökeret eresztett a központokig. Amik persze társadalmi munkában épültek. Nem védeni akarom a T-t, de az ingyen percek is csak nekünk lesznek ingyen, a szolgáltatónak nem. Persze ez a minimum a kiesésért.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3572) Mr.Csizmás válasza Chris.G (#3530) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+3620xxx-xxxx számmal próbálták? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3573) Coyote2000 válasza kali (#3557) üzenetére


Coyote2000
őstag

mondjuk ez jogos. A lenn emlitett Pizzeria is eleg amator egy kisvallalkozas lehet, ha nincs vezetekes elerhetoseguk! Leginkabb tinedzserek rendelnek pizzat, azt meg inkabb a muterék "matávos" telojan, nehogymar a domino fogyjon le (amit ugyancsak muterek fizetnek, de azert konyorogni kell :DDD )

(#3574) drkbl válasza meroly (#3555) üzenetére


drkbl
őstag

A mobiltelefonod használati utasításában a gyártó gondosan leírja, hogy a készülék nem alkalmas olyan feladatokra, amelyeken emberélet múlhat. És ez még csak a gyártó volt, kártyafüggetlenül ...

(#3575) club1 válasza Jadro (#3571) üzenetére


club1
veterán

Nem, nem gondolom, hogy a hálózat magából nőtt ki a földből. Viszont ha a 100 Ft-os kenyeret 10 Ft-ért odaadják neked, akkor te is azt fogod mondani, hogy majdnem ingyen van. És pont ezt írtam...
Másrészt ha én országos szolgáltatást végzek, és abban egy alvállalkozó is szerephez jut, akkor minimum úgy kötöm meg a szerződést az alvállalkozóval, hogyha az elcsesz valamit, minimum kifizesse a káromat. És nem gondolnám, hogy ezzel a T máshogy volt...

(#3576) Jadro válasza club1 (#3575) üzenetére


Jadro
veterán

Az majd kiderül ki mennyire hibázott. Gondolom én. Naív vagyok? :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3577) meroly válasza drkbl (#3574) üzenetére


meroly
veterán

Félreértesz, vagy nem olvastál vissza minden előzményt.
Arra gondoltam, ha pl egy villanyvezeték le van dőlve és ott vergődik a 380V-os kábel az árokban, akkor a múlt pénteki t-mobile hibánál pl nem tudták felhívni az áramszolgáltatót (amennyiben csak a 30as mobilszolgáltatóval van szerződése), úgy meg már fennáll az életveszély....... de ne rágódjunk ezen szerintem.

Impossible is nothing

(#3578) Mr.Csizmás válasza meroly (#3577) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

off

vau

ezesetben nem 30-as számokkal kell faszkodni, hanem 112 ;) és a 112-es szól az ELMŰ diszpécserének.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3579) dedike válasza kali (#3557) üzenetére


dedike
addikt

Tökre így van. Az ilyen cégeknek biztos, hogy van vezetékes elérhetőségük is! :K

A felháborodottaknak:Talán meghalt valaki emiatt a malőr miatt? Na ugye.... :P

club1: Én, Kedves Barátom, rettentő módon boldog vagyok, hogy ekkora, és ennyire hatalmas problémák foglalkoztatnak!

Figyelem! Felhívás!

Aki jelenleg -minden szempontból- jobb mobilszolgáltatót tud a T-nél, az azonnal jelentkezzen! :C

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#3580) dedike válasza Mr.Csizmás (#3578) üzenetére


dedike
addikt

:C Végre! Látom van köztünk egy olyan ember, aki került már bajba valójában is, nem csak "elvben"! :R

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#3581) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Elég amatőr kérdéssel fordulok hozzátok. A helyzet a következő: Samsung S5230 előfizetéssel 9990-. A számomat pedig meg akarom tartani mindenképp, mivel évek óta ez van és ezt ismeri mindenki. Mondta is az egyik csajszi az üzletben, hogy, ha aranykártyás vagyok megoldható a dolog. Az én nevemre/számomra viszont nincs aranykártyánk. Édesapámnak van.
Arra gondoltam, hogy az ő számával/aranykártyájával veszek egy ilyen készüléket 9990-ért így marad az én számom is, az övé is és mindenki örül. :) Ez így megoldható? :U Ehhez be kell menni a számla tulajdonosának, vagyis apámnak is? (Most nem nagyon tud kimozdulni törött lábbal :( ) Vagy elég, ha családtag esetleg meghatalmazott megy be elintézni ezt a dolgot?
Előre is köszönöm a válaszotokat és bocsánat, ha "rontottam a légkört" ezekkel a bugyuta kérdésekkel! :R

(#3582) SPF


SPF
senior tag

http://t-mobile.hu/t-mobile/sajtokapcsolatok/sajtokozlemenyek/2009/sajtokozlemeny_20091207.xml

(#3583) Mr.Csizmás válasza dedike (#3580) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

ekkor szolgálatban voltam,

és a 112-t hívtam, nem pedig a 06-40-49-49-49 MÁV-direktet...

szóval: 112-t lehet hívni, ha úgy érzed, hogy baj van, vagy nagyobb baj lehet!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3584) Quiktor


Quiktor
csendes tag

Sziasztok!
Pénteken leírtam a problémámat, hogy amióta a Pannontól áthordoztam a számomat T-Mobie-ba, azóta a Vodások nem tudnak elérni! A problémám még mindig fenn áll, írtam mind3 mobilszolgáltatónak emailt, vodások, pannonosok vissza is írtak, h nem náluk van a hiba! A t-sek még arra sem veszik a fáradságot, h visszaírjanak! Ha felhívom őket vagy bemegyek a t-pontba vagy pannon vagy voda hibát mondanak rá!
Mit a teendő ilyenkor? Kiktöl kéne ,,segítséget" kérnem?

[ Szerkesztve ]

(#3585) club1


club1
veterán

Hogy a T előfizetők örüljenek:
A Magyar Telekom Nyrt. 2009. november 28-án és 30-án a Népszabadságban a T-Mobile Általános Szerződési Feltételeinek 2010. január 1-jei hatályú módosulásáról megjelent Közleményében sajnálatosan hibásan jelent meg azon információ, hogy a hívószámkijelzés
szolgáltatás a díjszabásban szereplő díjcsomagok közül mely díjcsomagokban díjmentes.
A felsorolás helyesen:
T-Mobile ikon 200, T-Mobile ikon 400, T-Mobile ikon 600, iWiW, MédiaMánia S, MédiaMánia M, MédiaMánia L, MédiaMánia XL, Mix, MobilMester, Partner 3, Partner 4, Aranytárskártya Partner 3, Aranytárskártya Partner 4.

(#3586) kali válasza kali (#3566) üzenetére


kali
legenda

na, csak lett n97 :C

club1; igen, 1430 már közölte a sajnálatos félreértést; #3537

(#3587) meroly válasza Mr.Csizmás (#3578) üzenetére


meroly
veterán

Jogos, kicsit eltúloztam, talán üldőzési mániám van :)
A 112-nek külön hely van a hálózatban, így nagy százalékban mindig el lehet érni őket.

Impossible is nothing

(#3588) Mr.Csizmás válasza meroly (#3587) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk úgy, hogy 100%-ban :)

pl. aug 20-án se lehet telefonálni a belvárosban, mert arra a 3-4 cellára jut fél országnyi ember. De ha a 104/105/107/112-t hívod, akkor a rendszer egy slotot felszabadít a segélyhívásnak, mivel fontosabb, mint egy "átlag" hívás, vagyis valakinek a környéken megszakad a hívása ekkor.

mondjuk azt nem értem, hogy aug 20-án mit kell annyit telefonálni. boldog nemzeti ünnepeket kívánnak egymásnak :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3589) meroly válasza Mr.Csizmás (#3588) üzenetére


meroly
veterán

Szilveszterkor is van ilyen.
Az az érdekes egyébként, hogy ilyenkor a szolgáltató felezheti az adatátviteli sebességet (az alap 12 kbit/s-ról 6 kbit/s-ra), ezzel duplázódik az ügyfelek száma, de élvezhetetlen lesz a beszélgetés. Mondjuk buékot kívánni elég :)
Azt nem tudom, hogy automatikusan kapcsol vagy kézzel kapcsolják....

Impossible is nothing

(#3590) dedike válasza Mr.Csizmás (#3588) üzenetére


dedike
addikt

Közvetítik a tűzijátékot... :D

Jó szerencsét!

(#3591) Mr.Csizmás válasza meroly (#3589) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szilveszterkor megértem, hogy "csókolom, bújék van mama" de aug 20???WTF :F

(#3590) dedike lehet ez a magyarázat :C

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3592) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Üdv mindenkinek!

Bár valószínű volt már itt kérdés, nézzétek el nekem, hogy megkérdezem:
- ikon 200 csomagom van és szeretném megtudni hogy mennyi fogyott el eddig a 200percből, de a 1730ra küldött R betűvel kapott válasz sms biztos hogy téved! Van valami más megoldás?

Köszi előre is!

Semmit sem írok alá!

(#3593) Ricardo válasza Jadro (#3571) üzenetére


Ricardo
félisten

Affene. Én most rendeltem egy kamionra való adótorony palántát. Ezek szerint átvágtak :DDD

(#3594) Sátán44


Sátán44
addikt

Adjatok már vmi instrukciót, hogy a b.dös p.csába tudok ezekkel beszélni. Felhívom ezt a 1430-at de 30 perc után már kiakadtam,sehol nem mondják az ügyintéző kapcsolása hanyas gomb. Személyesen is megjelentem ügyfélszolgálatukon,de azt az utasítást kaptam hogy hívjam fel a 1430-as számot,wazze de itt hol tom elérni őket :(((

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3595) Ricardo válasza Sátán44 (#3594) üzenetére


Ricardo
félisten

1430 tárcsáz: Magyar nyelvű menű 1 es gomb
ezután elkezdi sorolni, de ha nyomsz egy 0-át kapcsolnak az ügyintézőhöz.

(#3596) Sátán44 válasza Ricardo (#3595) üzenetére


Sátán44
addikt

Azt mondja itt ez a nyomógomb ("0") nem használható :W Másodjára is megnyomtam és azt mondja: "Köszönjük hívását viszont hallásra" :(( :((( :(( :(((

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3597) Ricardo válasza Sátán44 (#3596) üzenetére


Ricardo
félisten

Kipróbáltam. most nekem is ezt mondja. :((( Jót tett ez a szoft csere a T-nek.

(#3598) Sátán44 válasza Ricardo (#3597) üzenetére


Sátán44
addikt

1400 alatt sikerült elérnem :((

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3599) adam_


adam_
senior tag

Ha aktíváltam az SMS 80 csomagot, azt lehet használni emelt díjas SMS-ek küldésére is?

(#3600) SPF válasza adam_ (#3599) üzenetére


SPF
senior tag

Nem:

A csomagban foglalt SMS-ek kizárólag belföldről belföldi előfizetőnek küldhetők.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.