Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) cickanyka


cickanyka
csendes tag

Kedves Mindenki!

A szakdolgozatomhoz (a BGF hallgatója vagyok) kapcsolódó kutatáshoz szeretném, ha kitöltenétek az alábbi linken található kérdőívet. Mobiltelefon használati szokásokkal kapcsolatos a felmérés:

http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=cj9W2bUa2NgPh9uU4k9H0A_3d _3d

A felmérés nem anonim, de adataitokat senki sem fogja felhasználni.

Megköszönném, ha tovább is küldenétek!

Köszönöm a segítséget!

Az utolsó oldalon győződjetek meg kérlek arról, hogy a kérdőív elküldésre került-e... egy köszönő oldalnak kell megjelennie.

(#2152) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az lenne a kérdésem, hogyha az ikon400-as díjcsomagom mellé megrendelem az SMS80-at, akkor a 80-ból ugye csak a nem T-Mobile-osoknak küldött SMS-eket húzzák le?

(#2153) Joe bácsi válasza Alvin_ti4200 (#2152) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Bárkinek lehet küldeni a 80-at.
De minek neked az ikon mellé még sms csomag.
Ha már ájfosod van és hozzá ikon csomag, akkor ne smst írjál már vele, mert az nem menő!

Amúgy a 1430 ingyen és bérmentve szíves örömest válaszol minden kérdésedre. Ja és a google is a barátod!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2154) grafikus17


grafikus17
senior tag

[link]

T-Mobile: új ˝3 az 1-ben˝ díjcsomagok - mindent bele!

Telefonálást, internetezést és mobiltévézést egy havi díjért kínáló mobil 3play díjcsomagok a hazai piacon elsőként a T-Mobile-tól.

Xiaomi Redmi note 7

(#2155) #41635072 válasza grafikus17 (#2154) üzenetére


#41635072
törölt tag

A legolcsóbb csomag is 5K.
Ez sem tömegtermék lesz...

(#2156) ertz válasza #41635072 (#2155) üzenetére


ertz
aktív tag

Hát szerintem nem rossz csomag.
Igy már van értelme a mobiltvnek, nem ahogy eddig adta a T, hogy 10óráért kért valami horribilis összeget. Meg van benne net, sms, hívás. Elég jó választás lehet szerintem.
De kiváncsi lennék a többi csomagra is, mert a cikk csak a legolcsóbbat írja le valami érthetetlen okból.

(#2157) ertz


ertz
aktív tag

De viszont az jutott eszembe, hogy ezt a mobilTV-t, ezt milyen telefonnal lehet nézni? 3G-s, vagy HSDPA-s, vagy külön erre a célra készült telefonokkal csak?

(#2158) Vapor


Vapor
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy az átirányítás t-mobilos számról t-mobilos számra ingyenes?
Mert édesapámnak két telefonja van (céges, magán) és azt szeretné, hogy ne kelljen mindkettőt magával cipelnie.
Lehet, hogy hülye a kérdés, de azért teszem fel, mert régen a cégese pannonos volt és ott elég keményen számláztak az átirányításért.

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#2159) kali válasza Vapor (#2158) üzenetére


kali
legenda

(#2160) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, váltok MédiaMánia S csomagra: [link]

Be is léptem az Önkiszolgáló ügyfélszolgálatra, hogy ezt megtegyem. Amikor rákattintok a "Díjcsomag váltás" menüpontra, akkor azonban nem szerepel ez a csomag a listában.

Vajon nálam van a hiba, vagy a T-Mobile még egyszerűen nem készítette fel a rendszerét az online ügyeket intéző userek rohamára? :)

Köszi mindenkinek, aki veszi a fáradtságot, és válaszol nekem! :R

Androidő

(#2161) #41635072


#41635072
törölt tag

A médiamánia csomagokban már egy szem lebeszélhető perc sincs?
Pl az S csomagnál 5000Ft az 50db sms+500MB adat+10óra TV?
Vagy ezt teljes mértékben lebezélhetem? Vagy hogyisvanez?

[ Szerkesztve ]

(#2162) woodpaul válasza #41635072 (#2161) üzenetére


woodpaul
őstag

Szia!

Úgy van ez, hogy az S csomag esetén 5000 forintot lebeszélhetsz (26 ft/perc hálózaton belül), PLUSZ ezen felül kapod az 500 MB mobilinternetet, 50 SMS-t, 10 óra Mobil TV-t.

Szerintem jó kis csomag.

Androidő

(#2163) Arthuro_Adam válasza woodpaul (#2160) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Ezzel nem vagy egyedül, én is váltani akartam. Azt mondták, hogy technikai problémák miatt nem lehet egyelőre váltani és nagyon sajnálják.

(#2164) #41635072 válasza woodpaul (#2162) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, tényleg egész jó. Csak én nem telefonálok sajna ennyit. :(

(#2165) woodpaul válasza Arthuro_Adam (#2163) üzenetére


woodpaul
őstag

Oh, köszi az értékes infót!
Mondjuk ez elég gáz. Én úgy kezdtem, hogy előbb lemondtam az SMS csomagomat és a 80MB-os mobilinternet csomagot, aztán próbáltam meg előfizetést váltani.

Most már természetesen nem fogom újra aktiválni ezeket, mert félő, hogy havonta csak 1x lehet aktiválni/deaktiválni valamit... Lehet, hétfőn irány egy T-Pont, és hagyom az önkiszolgáló ügyfélszolgálatot fenébe.

Androidő

(#2166) Arthuro_Adam válasza woodpaul (#2165) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A szituációnk tökéletesen egyezik :) Én is meg vagyok lőve egyelőre.

(#2167) stichus válasza woodpaul (#2165) üzenetére


stichus
tag

1430 az mondta, váltani még üzletben sem lehet rá. még pár nap. csak akkor lehet üzletben is, ha már neten is

(#2168) blueye válasza woodpaul (#2165) üzenetére


blueye
veterán

1430 nem egyszerűbb?

(#2169) lindermen válasza stichus (#2167) üzenetére


lindermen
aktív tag

Hello! Hát én tegnap este 1430on ügyintézővel váltattam át! Várnom kellett 1 kicsit, 5 percet kb, de sikerült. Nekem is azt mondták h technikailag még nem működik önkiszolgálón!

(#2170) stichus válasza lindermen (#2169) üzenetére


stichus
tag

nekem azt mondta, nem tudja ő sem

(#2171) lindermen válasza stichus (#2170) üzenetére


lindermen
aktív tag

Pff akkor veled bunkók vtak! Nekem élből mondta, h persze, át tudja váltani! Egyébként nem tom mé' nem lehet akkor kirakni nagybetűkkel h létezik, mikor már be is lehet kapcsolni!

(#2172) 1430 válasza lindermen (#2171) üzenetére


1430
senior tag

2-án 14 órától ügyintézőn keresztül megoldható...

stichus hsz időpontjából az következik, hogy ő korábban telefonált. Ennyi. Nincs benne semmi bunkóság...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#2173) woodpaul válasza 1430 (#2172) üzenetére


woodpaul
őstag

Szia!

Lehet tudni, hogy mikor lehet a netről (önkiszolgáló ügyfélszolgálat) MédiaMánia csomagra váltani?

Köszi!

Androidő

(#2174) lindermen válasza woodpaul (#2173) üzenetére


lindermen
aktív tag

Hát nem mondta az ügyintézőcsaj, de sztem azért hétfőtől már csak lehet majd....

(#2175) lindermen válasza 1430 (#2172) üzenetére


lindermen
aktív tag

Igen, igazad van! nem is néztem az időbeli különbséget! :B

(#2176) lazlo8


lazlo8
tag

1van egy vitamaxos telom. hogy tudnám átirányítani a hivást+smst egy t mobile -osra?(vodás telo ki van kapcsolva)
2 nézem a domino dijszabást és és van ott olyan h SMS-csomag 15
375 Ft 15darab 25 Ft/darab ezt hol lehet aktiválni és mind3 mobilhálozatba érvényes?(belföldi)

(#2177) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Domino Aktív tarifacsomagom van, kb egy hónapja rendeltem meg. Kaptam hozzá olyan opciót, hogy egy hónapon keresztül 1000 sms-t lehet küldeni díjmentesen 30-as számra. Na ennek nagyon örültem, mert rengeteg sms-t írok. Eltelt kb egy hónap, és megint levették az összeget, amiért aktív nevű díjcsomagom van. Gondoltam újraindul a havi 1000sms, de mégsem. Most akkor ez csak 1 hónapig volt akció?

(#2178) islorinc


islorinc
tag

A Médiamánia kérdést úgy gondolom, hogy körüljártam, amennyire csak lehetett.

Utánajártam minden kis apró részletnek, olvasgattam a díjszabást, de mégis maradtak nyitott kérdések. Tudjátok, én úgy vagyok vele, hogy csak az a szent, ami le van írva, nos a díjszabás hagy nyitva jópár kérdést.

Először is:
Ha Médiamánia díjcsomagra váltasz(tok, tunk), akkor aktiválják a korábbi net 80, net 30 helyett a NET Startot, hogy működjön a GPRS szolgáltatás. Ez mind szép és jó, de a Net startnak 12,5 ft az egységára /10 KB . Felhivtam az üszf.et és rákérdeztem erre, egyértelmű megerősítést kaptam, hogy a NETSTARTal megy a Médiamánia és az aktiv GPRS kapcsolathoz be kell, hogy legyen kapcsolva a NETSTART, de nyugodjak meg, a számlázás úgy lesz, hogy 500 mb az előfiz. dijban és utána is 0,1 ft / 10 K.

Ez mind szép és jó, de HOL VAN EZ LEIRVA?
Miért kérdem? Mert ugye ha megnézitek a teljes díjszabást, ott ki van egyértelműen emelve, hogy a MOBIL TV működéséhez kell aktiv MOBIL TV ALAPCSOMAG előfizetés, de a díjszabásban nem utalnak rá, hogy a NETSTART be kell , hogy legyen kapcsolva, ez pedig akárhogy is nézzük egy hiányosság. Igaz?

TOvábbi kérdések: Médiamánia díjcsomag esetén milyen módon fogunk figyelmeztető SMSt kapni, ha elérjük a felhasználható adatcsomag 50 majd 100 százalékát?
Net 30,80 , 3Gb csomagok esetén ez autómatikus volt, hisz a rendszer erre már be volt állítva, de itt vajon kapni fogunk figyelmeztetést?

(#2179) islorinc


islorinc
tag

Amúgy nagyon klassz díjcsomag. Sok lebeszélhető perc, SMS, adatforgalom. Tehát nem elégedetlenkedni "akarok", hanem szeretném tisztázni ezeket a nyitva álló kérdéseket.

Légyszives, aki tud válaszoljon az előző hozzászólásban feltett kérdéseimre.
(Szerintem a korábbi Iphone-os ikon díjcsomagokhoz hasonlít ez a csomag és megnyugtatna, ha valaki megerősítene, hogy ott is a NETSTART van bekapcsolva)

(#2180) blueye


blueye
veterán

Akinek van aláírt hűsége net-es csomagra, annak rossz hír, hogy a hűség végéig nem lehet kikapcsolni pl. NET80-at, így már nem annyira jó a díjcsomag....

(#2181) woodpaul válasza blueye (#2180) üzenetére


woodpaul
őstag

Hát bizony, a hűségnyilatkozat a szolgáltató "trükkje" arra, hogy a fogyasztót aztán kihagyhassa a kedvezőbb ajánlatokból. A távközlés pedig olyan iparág, ahol az árak folyamatosan csökkenek, így kétszer is megéri meggondolni, mit és mennyi időre írunk alá...

Androidő

(#2182) blueye válasza woodpaul (#2181) üzenetére


blueye
veterán

Persze.
Csak gondoltam mobil web így is, úgy is kell nekem, ezért írtam alá.
De majd ha lejár átlépek erre a díjcsomagra.

(#2183) 1430


1430
senior tag

woodpaul: nincs konkrét időpont, ha "sürgős", hívd a 1430-at. Egyébként egy Net30/80/stb. hűség nem zárja ki a MédiaMánia csomagra váltást, tehát erről a kedvezőbb ajánlatból nem maradna le blueye sem, csak így már kevésbé kedvező, ezért nem vált még csomagot.

lazlo8: igen, bármely belföldi előfizetői irányba leforgalmazhatod a 15 db SMS-t.

szmutkolaci: az 1000 SMS egy akció volt. Ha jól emlékszem, február 1. és március 31. között kellett úgy a Domino Aktív díjcsomagra váltanod, hogy az elmúlt 90 napban nem vont le Domino Aktív havidíjat az egyenlegedből a rendszer. A kapott 1000 SMS-t egységesen április 30-ig lehetett felhasználni hálózaton belüli előfizetői (havidíjas vagy Domino) irányba. A Domino Aktív díját 30 naponta próbálja levonni a rendszer, ami április 1. óta 490 Ft.

islorinc: Az általad is említett ikon díjcsomag egy jó példa a működésre. Így például az ikon díjcsomaghoz hasonlóan itt sem megy értesítő SMS az adatforgalomról, mivel itt is a NETSTART szerint történik a számlázás (szóval csinos kis aktuális egyenleg jöhet ki hó közben). A MobilTV azért van kiemelve, mert míg a Net-nél van egy havidíjmentes szolgáltatás, addig a MobilTV-nél nincs. Azaz mielőtt meglepődnél, miért van a számládon a MobilTV szolgáltatás 1900 Ft-ért (amit persze jóvá is írnak), tudjál róla, hogy ezért.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#2184) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Akkor itt a következő kérdésem: Milyen tarifacsomagot kell ahhoz választanom, hogy a lehető leges legolcsóbban tudjak SMS-eket küldeni hálózaton belül?

(#2185) joc-cod válasza szmutkolaci (#2184) üzenetére


joc-cod
tag

Ilyen kérdést tennék fel én is. Csak avval a változással, h nem csak hálózaton belül. Szintén köszönöm előre is a választ! :)

(#2186) blueye válasza 1430 (#2183) üzenetére


blueye
veterán

Így van.
De szerintem sokan vannak így, jó lett volna egy amnesztia most a NET-es hűségekre.

(#2187) 1430 válasza szmutkolaci (#2184) üzenetére


1430
senior tag

Hálózaton belülre SMS200 szolgáltatás (ez nem egy díjcsomag, és minden alap díjcsomaghoz aktiválható), ami 1200 Ft/30 napra 200 lehetőség hálózaton belüli előfizetői irányba. Illetve ha már Domino Aktívban vagy, kérheted a Domino Aktív SMS kedvezményt, ami 150 Ft/30 nap és korlátlan mennyiségű SMS-t küldhetsz bármely belföldi előfizetői irányba fél áron, azaz 30 helyett 15 Ft-ért. (az utóbbit neked is ajánlom joc-cod, bár a Domino Aktív díjcsomag eleve 490 Ft/30 nap)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#2188) islorinc válasza 1430 (#2183) üzenetére


islorinc
tag

Kedves 1430, köszönöm a válaszod, sokat segítettél.

A Mobil TV esetében az önkiszolgáló ügyfélszolgálaton megnéztem, be van aktiválva és havi díjnak 0 forintot jelez, tehát a rendszer "érzi", hogy ilyen díjcsomagon vagyok és 0 forintnak veszi autómatikusan ezt a szolgáltatást. Ez piros pont!
Ugyanez igaz a hivószám kijelzésre, ami egy külön szolgáltatás és bizony RELAX esetén ezért külön elkértek 192 Forintot, szerencsére itt is jelzi a rendszer, hogy 0 forint, tehát ilyen szemszögből nézve intelligensen működik a dolog..

Viszont az adatforgalom kérdése továbbra is aggasztó.
Esetleg lehetőség hó közepén az adatforgalom lekérdezése vagy önkiszolgáló ügyfélszolgálaton a neten vagy a 1730 on ?
Viszont úgy lenne "fair", ha ezekért legalább nem kérnének pénzt, esetenként 54 forintot.
Mit javasolsz?

(#2189) lazlo8 válasza 1430 (#2183) üzenetére


lazlo8
tag

kösz a gyors választ már csak azt szeretném megtudni hogyan és hogy tudok előfizetni erre a SMS-csomag 15-re? mer a domino dijszabást 6x néztem át de nem lelem...:(

(#2190) szmutkolaci válasza 1430 (#2187) üzenetére


szmutkolaci
tag

Kedves 1430!

Nagyon köszönöm a korrekt és gyors válaszokat, segítséget. Még egy kérdésem lenne, a családbarát kedvezmény, vagy hogyan hívják, az hogyan működik? Láttam, hogy Dominosok között is lehet ilyet igénybe venni és akkor 0Ft-ért beszélünk egymás között, de ennek pontosan hogyan működik az előfizetési része, mit kell tenni a két számnak, hogy ilyet igényelhessen?

Még egyszer: köszönöm a válaszokat! :R

(#2191) lindermen válasza szmutkolaci (#2190) üzenetére


lindermen
aktív tag

Hali! Családbarát úgy műkszik, hogy kell legalább 1 előfzus hívószám, és neki számlázzák ki a havidíjakat! Max 4 kártyát lehet 1 csoportba bevenni, tehát max 3 dominos, mert ugye 1 előfizus kell h legyen. És hívószámonként 890,- Ft / hó.

(#2192) szmutkolaci válasza lindermen (#2191) üzenetére


szmutkolaci
tag

Ok. Világos, köszönöm a gyors választ!

(#2193) 1430 válasza lazlo8 (#2189) üzenetére


1430
senior tag

lazlo8: például SMS-ben, vagy a 1777-en > 1 - magyar menü > 3 - szolgáltatások > 3 - üzenetküldéssel kapcs. szolg. > ... (tovább nem emlékszem).

islorinc: marad a HFT (hívásforgalmi tájékoztató) 54 Ft-ért, amit írtál is.

szmutkolaci: ahogy lindermen írta, az tökéletes, de én még hozzátenném, hogy havi 100 órát kap egy szám (amit a csoport többi tagjának hívására fordíthat), illetve hogy előfizetőknél korlátozódik mobilirányba a hívásátirányítás, továbbá az esetleges Domino szám 890 Ft-os költségét az előfizetőnek kell vállalnia és végül hogy jelenleg 2009 szeptember 30-ig van meghosszabbítva a kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#2194) Onderon válasza 1430 (#2183) üzenetére


Onderon
senior tag

üdv, htc touch hd-m van, tegnap váltottam médiamánia M csomagra, azonban a MobilTV szolgáltatást még mindig nem tudom használni. azt írja a készülékem nem alkalmas rá. kérdésem hogy valóban nem alkalmas a touch hd (amit kétlek) vagy csak nincs felinstallálva valami, amit a t-mobile gyárilag felrak az általuk forgalmazott készülékekre? ez utóbbi esetben le tudom tölteni a szoftvert valahonnan, vagy irány egy t-pont, ahol köztudott hogy nem értenek semmihez? :) továbbá ha megoldható hogy egy t-mobile-os, aki hasonló winmo-s készüléket használ leírná hogy neki mi van beállítva a T-Mobile NET GPRS kapcsolatnál proxy ip-knek és portoknak (HTTP, WAP stb) azért hálás lennék! (nekem jelenleg csak a WAPhoz van beírva a 212.51.126.2:8080) köszönöm!

(#2195) Joe bácsi válasza Onderon (#2194) üzenetére


Joe bácsi
őstag

[link]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2196) Onderon válasza Joe bácsi (#2195) üzenetére


Onderon
senior tag

bocs, de ezzel mit kezdjek? eljutottam ám magamtól is idáig, de azért kösz. legalább megpróbáltad.

[ Szerkesztve ]

(#2197) joc-cod válasza 1430 (#2187) üzenetére


joc-cod
tag

Értem, köszi. De a 640ft havonta nem hangzik túl jól. :F Bár ha havonta küldenék 100-at akkor kiszámoltam megérné... De lehet nem jön össze annyi... Akkor meg csak pottyára van. :F Egy olyan extra szolgálgatás kéne mint pl az sms 200, csak ne az legyen, hogy csak tmobilos irányba lehet küldeni.. De sajnos ilyen nincs. :(

(#2198) lazlo8 válasza 1430 (#2193) üzenetére


lazlo8
tag

kössz a választ!

(#2199) amosh válasza Onderon (#2194) üzenetére


amosh
csendes tag

Sziasztok!

A HTC beállítás (és minden Win Mobilra igaz) a következő:

T-Mobile NET GPRS kapcsolat létrehozása:
Adjon nevet a modemnek: T-Mobile WAP GPRS
Válassza ki a modemet: Cellular line (GPRS , 3G)
Adja meg az APN-t: internet
Jelszó nem szükséges!
Adja meg a szerver IP címét és portját a HTTP és WAP részére
HTTP 212.51.126.2 : 80
WAP 212.51.126.2 : 9201

Ha próbálkoztál már beállítani akkor biztos megtalálod hogy mit hova kell irni. Bocsi ha kicsit kusza, de a T által küldött help mailből ollóztam ki gyorsan. Ha nem megy és kell az egész leírás akkor dobj egy privit és elküldöm mailben.

Ja és a MobilTV nekem sem megy. Hasonló hibaüzenettel...

amosh

(#2200) Viktor0610 válasza amosh (#2199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még jó, hogy a PDA-készülékek GPRS beállításra született egy nagyon jól haszálható program: [link] -így nem kell pötyögni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.