Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) #95561216


#95561216
törölt tag

Sokan írták itt a tankereket, hogy azt fogják teletölteni olajjal. Perpill a WTI-n van nagy spread, viszont az cushing-i átadást jelent, ami bent van a szárazföld közepén. Onnét hogy, és legfőképp mennyiért lehet vajon eljuttatni olajterminálokig? Van akkora megfelelő szállítási kapacitás, hogy tényleg nagy tételben meg lehessen ezt játszani, vagy egy újabb csapda pár felhypeolt cikk alapján a tanker-rally?

(#42802) Ixion77 válasza #95561216 (#42801) üzenetére


Ixion77
őstag

IMO Cushing-ból ki van építve a vezetékhálózat minden irányban, különben nem működhetne. Több, mint valószínű, hogy legalább egy nagy kikötőhöz is megy jó vastag cső. Meg aztán nem is feltétlen onnan kell elvinni a régit, hanem elég az újat onnan, ahol termelik.

Mindenesetre a tanker cégek ma is jól muzsikálnak. Nem annyira mint tegnap, de azért megfelelően. Persze lehet, hogy a hozzáértők pont most realizálják a hasznot a kisbüfik kárára és hamarosan jön a zuhéé...

Szerintetek ezt hogy kell érteni? Az én fordításomban azt jelenti, hogy új USO befektetési jegyek nem kerülnek eladásra, de a jelenleg piacon levőket lehet adni-venni egymás közt. Jól értelmezem?

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42803) mgoogyi válasza Ixion77 (#42802) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem jól értelemzed.

(#42804) Lex Icon válasza kexksz (#42796) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Most atneztem tuzetesebben, ha jol gondolom

Nem elég tüzetesen és nem jól gondolod. Egyrészt ha nem értesz hozzá, akkor adó ügyben ne terjeszd ezt a marhaságot, másrészt ha megtalálod az F1 gombot, akkor rögtön rájössz, hogy a negyedéves rész nem rád vonatkozik. Azonkívül nem összekeverendő az adó és az adóelőleg.
Magánszemélynek mindig is évente kellet bevallást beadnia és az adókülönbözetet megfizetnie következő év május 20-ig.

[ Szerkesztve ]

(#42805) attiati


attiati
veterán

ha már rezsimekről van szó, akkor az usdtry is kimehetne új csúcsra

(#42806) concret_hp válasza attiati (#42805) üzenetére


concret_hp
addikt

en nem nezem jol, hogy mar ott van? vagy egy szep tuskere gondolsz mondjuk 10ig? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42807) attiati válasza concret_hp (#42806) üzenetére


attiati
veterán

Nincs, 7 körül volt a csúcsa az előző török parában.
Mxn, zar, brl, ars mind új csúcson van.
Rub és try még nincs.

TRY esetén szinte szorzókban gondolkodik a piac, úgyhogy legyen 14? :)
Biztos okozna átmeneti káoszt (a menekültválság része is), ha Törökország elesne.

Elég gyakori beszédtéma, hogy Európa számára jó alternatíva lenne Kína helyett a termelésre (legalább diverzifikálni), de Erdogannal az élen sok bonyodalmat okozna ennek a kivitelezése

[ Szerkesztve ]

(#42808) HussarF

Uhh, basszus... néhányan talán felfogjak itt:

[link] 1

[link] 2

(#42809) Ixion77 válasza HussarF (#42808) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez a technikai része, de amit a fizikairól olvastam az sem kevésbé érdekes:

Ha elhúzódik a válság, a kutakat le _kell_ állítani. Csakhogy a kút nem TV: nem lehet kapcsolgatni. Jelentős részüket csak fizikai tönktretétellel lehet leállítani. No és mi történik ha leállítottuk őket, majd végre újra beindul a fogyasztás? Új kutakat fúrni évek kérdése. Ezért előbb lefogynak a készletek, aztán pedig: olajhiány. Szóval lehet, hogy most nézegetjük a mínuszos olajárakat, két év múlva meg majd a $200-ast. Ami el is hozhatja az olajkorszak végét.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42810) sb95


sb95
csendes tag

Valaki tudja, hogy ha a júniusi határidős olaj is mínuszba megy, vagy 0 lesz és a certin nincs korlát ár, akkor mi történik?

(#42811) szabi__memo válasza Ixion77 (#42809) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ideje lenne
De nem mintha jelenleg ki lehetne hirtelen váltani

[ Szerkesztve ]

(#42812) concret_hp válasza attiati (#42807) üzenetére


concret_hp
addikt

xe.comon 6.95-nek látszik, most meg 6.98

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42813) #95561216 válasza HussarF (#42808) üzenetére


#95561216
törölt tag

És az USO csak pihen:

"The USO has now run out of registered shares to offer to APs and is thus suspending creations, but not redemptions which can still go ahead. Until its request for the registration of 4bn of new shares is approved, this will probably remain the case."

(#42814) buherton válasza concret_hp (#42812) üzenetére


buherton
őstag

Erről mi a véleményetek? A STOXX oldala szerint '97-ben volt ilyen alacsony ennek az indexnek az értéke. Oké "csak" 300 millió EUR-s az alap nagysága.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42815) buherton


buherton
őstag

iShares Oil & Gas Exploration & Production UCITS ETF is érdekes, de 56 milliós az alap mérete és 60%-a USA & Kanada. Árfolyam.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42816) Sub-S válasza buherton (#42814) üzenetére


Sub-S
senior tag

Jesszus, ezt most komolyan írod?

(#42817) aujjobba


aujjobba
addikt

Mi történt ma? A nagyobb indexek lefordultak szépen.
Megint jön egy nagyobb lejtmenet?

(#42818) buherton válasza buherton (#42814) üzenetére


buherton
őstag

Nem válasz akart lenni.

(#42816) Sub-S: miért? Teljesen komolyan kérdezem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42819) Ixion77 válasza aujjobba (#42817) üzenetére


Ixion77
őstag

Lehet, hogy kellő idő eltelt hogy kezdjen múlni a FED által belőtt érzéstelenítők hatása.
Az én kristálygömböm szerint megérkeztünk a vízválasztóhoz. Vagy felmegy 2820 fölé és kilő észak felé, vagy leesik 2700 alá és növel a válság magának egy második lábat.
Utóbbit érzem valószínűbbnek, ezért elkezdek eladogatni. Kivéve a tanker cégeket, mert azok úgy érzem hogy még az utóbbi napok nagy áremelkedése után is masszívan alul vannak értékelve.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42820) Ixion77 válasza buherton (#42818) üzenetére


Ixion77
őstag

Mert a világ épp azon töpreng, hogy ha az olaj ETF-ek fordulónapjukon vagy az előtt elérik a nulla értéket akkor elméletileg a futures-eiket a szolgáltatóiknak likvidálni kell. Ugyanis az ETF nem mehet negatívba. Azaz minden pénz ami bennük volt, elúszik.

Ezen az oldalon nézegesd az árat erősen. Ha az nullára esik, akkor elvileg game over. (Legalábbis ha 1st month ETF-ről van szó)

(#42819) Ixion77: S&P500-ra írtam az értékeket.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42821) HussarF

Kis fény az alagút végén: a májusi szerződés végül 10.01$-on állapodott meg. Mégis csak van egy kis kereslet még olajra. Ha azt vesszük, több, mint 40 dollárt erősödött a tegnapi minimumról :)

(#42822) atee_13 válasza Ixion77 (#42819) üzenetére


atee_13
őstag

(#42823) Sub-S válasza Ixion77 (#42820) üzenetére


Sub-S
senior tag

:)
Csak erre gondoltam első körben igazából:
"A STOXX oldala szerint '97-ben volt ilyen alacsony ennek az indexnek az értéke."

Azt nem vettem számításba, hogy esetleg valaki a mostani válság ideje alatti értékeket már nem is veszi figyelembe. ;]

(#42824) RM1 válasza aujjobba (#42817) üzenetére


RM1
aktív tag

Tegnap este jött ki az IBM jelentése, alapvetően nem tűnik rossznak, főleg ha azt nézzük, hogy sok céget lényegesen durvábban érintett, mégis elég nagyot esett az árfolyam már a kereskedés után is. Most gyakorlatilag az összes tech cég -3-5%-on áll, amit követek.
Tech most nagyon lehúzza, az olajcégek részvényei ahhoz képest alig változtak. :F

(#42825) #95561216 válasza aujjobba (#42817) üzenetére


#95561216
törölt tag

A háziasszonyok épp az olajban égetik a pénzt, a tőzsde az soo last week ;]

[ Szerkesztve ]

(#42826) attiati válasza HussarF (#42821) üzenetére


attiati
veterán

Máj + jún kéz a kézben jár.

Aki júniusra vett volna olajat (és van tárolója), az hülye lenne megvenni 20-ért, ha éppen van -5ért is májusra. Így a májusira megnőtt a kereslet, júniusi meg le.
Túl nagy lett a gap a két határidős között és most rebalance van.

[ Szerkesztve ]

(#42827) julius666


julius666
addikt

Az egyébként normális, hogy az olajjal foglalkozó cégek részvényei ennyire nem korrelálnak a futures piacon történő mozgásokkal? Tudom, hogy nem egyértelmű az alacsony olajár hatása sokukra, mivel a feldolgozásnak jót tesz az alacsony ár (bár az ő termékeikre sincs nagyon kereslet...), a tárolásnak meg most aranykora jön, de akkor is. Vélhetőleg egy csomó kitermelő most azért elég komoly problémákkal kell szembenézzen, ha nem jön gyorsan meredek felpattanó...

(#42828) Dare2Live válasza julius666 (#42827) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"mivel a feldolgozásnak jót tesz az alacsony ár"

Mért tenne jót?

Jelenleg feldolgozó kapacitásban is brutál túlkínálat van. Pár hete linktelm is egy grafikont, hogy marginok 0n esetenként minuszban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42829) buherton válasza Ixion77 (#42820) üzenetére


buherton
őstag

De hiszen ezek vállalatok részvényei :F . A STOXX 600-ból az olaj és gáz profilúaké. Itt az olaj csak közvetetten játszik szerepet.

(#42823) Sub-S: jó... :P , de legközelebb lehetnél egy kicsi pontosabb is. Aztán megnéztem konkrétan az ETF chartját és azért, amit írtam nem igaz. Lásd: [link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42830) Ixion77 válasza buherton (#42829) üzenetére


Ixion77
őstag

Jogos, igazad van. Nem néztem meg alaposan.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42831) Dare2Live válasza RM1 (#42824) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

IBM már most bejelentette, hogy a 2020as évben az előre jelzett profit nem fog összejönni ezért esett be. Kicsit mutatja az egész befektetői vonalat, hogy ha nincs 1évig osztalék mert válság van be kéne fektetni máris nem olyan jó az a papír.

IBMnél sztem a nagy kérdés, hogy tud e élni az RH megvásárlásával és ami miatt ennek értelme volt: hybrid cloudban tényleg ők lesznek e a top choice. IMO a CEO váltásnál pont ezért lett Krishna, korábban ő vezette a cloud részleget. Ami imo ja fut de nem eléggé. Ebbe mondjuk a fő bünös Palmisano aki nálam egy polcon van Brian Krzanichval, minden idők legszarabb CEOi akiket mindig csak a köv 1-2év érdekelt.
Persze ugyanúgy számít, hogy vállalati desktop vonalon RHt Windows mellett kvázi standardá tudja e tenni IBM. Sztem itt is nagy lehetőségek lehetnének.

Sztem ezen fog múlni az, hogy IBM újra top multi lesz e vagy marad ott kb ahol most van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42832) julius666 válasza Dare2Live (#42828) üzenetére


julius666
addikt

>Mért tenne jót?
Mivel alapanyag. Olajból nem csak üzemanyagot lehet gyártani, hanem műanyagokat is pl. Sokszor jövedelmezőbb is, sokan erre mentek rá az elmúlt években. Nyilván most ezekre is esett a kereslet, de ezt írtam is.

De az eredeti kérdésem élét a te kontrád nem tompítja, sőt. :P

Veszik ETF-ekben a többi szektorral együtt ezeket a részvényeket is "bután" a befektetők és onnan a korreláció a többiekkel? A kilátások jottányit se javultak az elmúlt hetekben, sőt...

(#42833) Sub-S válasza buherton (#42829) üzenetére


Sub-S
senior tag

Aztán megnéztem konkrétan az ETF chartját és azért, amit írtam nem igaz.

Ejj, nem kellett volna ezért máshol az ETF chartját nézegetni. Ott van ez a linkelt oldalon is ugyanúgy ahol nézted, ha nem 'Max nézetben' vagy.

Vagyis ebből nekem ami lejött az az, hogy valaki nézi valaminek a teljes idősávos grafikonját ahol azt a következtetést vonja le, hogy biztosan nem volt ez 97 ilyen alacsony -> tuti buli -> irány venni, és előbb születik egy 'Mibe tegyem a megtakarításaimat?' fórumba hozzászólás mint hogy észrevegye, hogy ez nem így van. :)

(#42834) buherton válasza Sub-S (#42833) üzenetére


buherton
őstag

A STOXX-st néztem meg alaposabban. Fórumon ~5 percen belül korrigálni nem fáj, de élesben korrigálni nagy esés után igen.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42835) emvy válasza Dare2Live (#42831) üzenetére


emvy
nagyúr

> hybrid cloudban tényleg ők lesznek e a top choice

Erre mar megvan a valasz: nem - hybrid cloudban az Azure-t nem allitja meg senki, foleg nem az IBM

while (!sleep) sheep++;

(#42836) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Apple részvények még mindig +33% az egy évvel korábbihoz. Ehhez képest 48%ot estek az eladások. Sehol nem vagyunk még, nemhogy az elején

(#42837) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

(#42838) #95561216 válasza Dare2Live (#42831) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hát, ehhez csak annyit, hogy egy cégnél fejlesztettünk openshiftre, nem rég vezették be, de már azon gondolkoznak, hogy dobják-lecserélik, olyan brutálisan árat emeltek a socketről vcpu alapú árazásra áttéréssel. Amúgy a termék nem rossz, de nem annyira kiemelkedő, hogy azt az árat megérje. Ingyen is vannak közel olyan jó megoldások, és az sem igaz, hogy az üzemeltetésen visszajönne a licensz.

(#42839) Ixion77 válasza szabi__memo (#42836) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen, az Apple nekem is furcsa, de nem merek a közelébe se menni mert azt a cég kb. 20 éve nem úgy viselkedik ahogy nekem logikus lenne...
De pl. Facebook legalább ennyire furcsa. Egy hirdetésekből élő cég a recesszióban, amikor mindenki épp a kiadásokat igyekszik lefaragni. (Az én primitív infós agyam szerint az egyik legegyszerűbben faragható a PR kiadás.) Oké, hogy pénzhegyeken ül, de azt nem látom hogy mire tudja használni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42840) Dare2Live válasza julius666 (#42832) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jelenleg műanyagnál uugy inkábba túltermelés a jellemző. Nem mellesleg műanyag gyártás nálam inkább inkább vegyipar és nem olaj.

@flimo Nekem mindig az oracle árazástól folyik ki a szemem... és mégis veszik.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42841) HussarF

Na, most villant fel a platformon a bórker üzenete:

(LIGHT.CMD = WTI)

(#42842) #95561216 válasza Dare2Live (#42840) üzenetére


#95561216
törölt tag

Oraclet öreg szakik tartják életben. Bár épp említett cégnél nagy erőkkel cserélik MSSQL-re. Amit annyira megint nem értek, 2020-ban biztos nem azt csinálnám, hogy akkor most központilag mindenki használja ugyan azt.

(#42843) RM1 válasza #95561216 (#42842) üzenetére


RM1
aktív tag

Voltam 2 olyan cégnél is, akik PgSQL-re akarták cserélni. :)
Az én meglátásom mindenesetre az, hogy ez csak addig tűnik költségcsökkentésnek, amég a management azt nézi, hogy az egyik olcsóbb / ingyenes, mint a másik.
Persze ezek a cuccok addig lesznek ingyenesek / olcsók, amég el nem terjednek eléggé. (Vagy míg fel nem vásárolja az Oracle :D ).

(#42844) HussarF

Interactive Brokers Issues Statement on Crude Oil Contracts and Margin Loss

Az IB-nél 88 millió USD-s veszteséget hoztak össze a retail traderek. Csak ott... Sok milliárd dollár lehet ez világszerte a brókereknél...

(#42845) mrhero válasza HussarF (#42844) üzenetére


mrhero
tag

Ezt a 88 milliót ilyenkor megpróbálja behajtani a bróker, vagy leírja veszteségként?

(#42846) HussarF válasza mrhero (#42845) üzenetére

Ez az a kérdés, amin nagyon sok ember aggódik most, akik eddig olaj longban ültek...

(#42847) #95561216 válasza HussarF (#42846) üzenetére


#95561216
törölt tag

A brókercsődök alapján nem csak nekik kell aggódni szerintem. Én is nézegettem amiket javasoltál brókereket, de inkább kiülöm ezt a válságot a KBC-nél.

(#42848) HussarF válasza #95561216 (#42847) üzenetére

Amiket javasoltam, azoknál nem lesz baj. Akik már túlélték 2015.01.15-öt, azokat ennyivel nem lehet két vállra fektetni. Összehasonlításképp, akkor az IB-nél $120M veszteség keletkezett és egyből be is jelentette, hogy nem kell aggódni, ez csak 2,5%-a az összértékének.
De sok kis fos brókernél lehetnek nagy bajok.

[ Szerkesztve ]

(#42849) szabi__memo válasza Ixion77 (#42839) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze, csak példának írtam, rengeteg ilyen van. Még nem esett le a befektetőknek, hogy itt bizony gond lesz

(#42850) OPiiPO válasza Dare2Live (#42840) üzenetére


OPiiPO
addikt

Oracle-t nem modanám hogy veszik, azon a piacon amire rálátok nincs új bevezetésük évek óta - a legacy rendszereik liszenszeiről próbálják meg az n+1-ik bőrt lehúzni. Volt cég ahol utólag próbálnak meg komoly összegeket lehúzni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.