Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43360) sb95 válasza #24334592 (#43349) üzenetére


sb95
csendes tag

Ha az emoció alapú filozófia alatt érzelmi döntéseken alapuló kereskedést értesz, akkor én ezt a szemléletet, amit leírtam, nem tartom annak. Azt meg főleg nem értem, miért buknék el mindent azért, mert olyan cégekre szeretnék lőni tech szektorban, aminek szerintem van jövője és olyan terméket / szolgáltatást nyújtanak, ami egyrészről egyedi, másrészről le is van védve. És a facebook nagyon nem ilyen. A fő bevételi forrásuk abból van, hogy eladják az adataidat és hirdetések. Ez egyedi? Nem. Le tudod védeni? Nem. Bárki csinálhat ilyet? Igen. Ergo benne van a pakliban, hogy a cég részéről game over.

Ezzel szemben valaki kifejleszt mondjuk egy új orvosi nanotechnológiai eljárást, vagy elektromos autókhoz egy új akkumulátor technológiát, az az első, hogy levédeti. Onnantól kezdve övé a szabadalom, ha másnak is kell, meg kell venni a jogot. Csak ugye itt jön be, ami megnehezíti a dolgot, mégpedig hogy ki kell pecázni a sűrűből azt a céget, aki kitalálja ezt az újdonságot. Vagy az ember vállalja a 0.4%-os költséget és ilyen szektorra lövő ETF-ekbe fektet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.