Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) aujjobba válasza vnorbi (#34900) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszi, megpróbálom az utalást, a kártyás fizetés feldolgozásának lassúságát már én is tapasztaltam.

(#34902) Stanlee válasza aujjobba (#34899) üzenetére


Stanlee
őstag

Akkor te arra szamitasz, hogy a forint gyengulni fog az euroval szemben. Ebben az esetben jo megtakaritasi forma neked a PEMAP.

Nagyobb osszegeket nem halmoznek fel kp-ben, sem USD, sem EUR alapon. Azzal csak annyit ersz el, hogy vasarloeroben evente eleg belole nagyjabol 3%, aztan meglepodsz 10 ev mulva, hogy habar nominalisan lehet tobbet er, de realerteken a harmada odavan.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#34903) Dare2Live válasza Alex kettő (#34877) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát historikus visszatekintések egyik jellemzője, hogy historikusak.... abban pedig sok évet átfogó dolgok ott lehetnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34904) aujjobba válasza Stanlee (#34902) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, általában pesszimista vagyok és az eurót biztosabbnak érzem.
Lassan egy recessziónak is itt az ideje, itthon a rengeteg CSOK és fogyasztói hitel miatt, vagy az USA-ban a diákhitelek végett.

(#34905) UberMutant válasza aujjobba (#34904) üzenetére


UberMutant
őstag

akkor mi a kérdés?
nyilván a párnaciha usd helyett a 2,5% PEAMP jobbnak tűnik.

(#34906) aujjobba válasza UberMutant (#34905) üzenetére


aujjobba
addikt

Tudni akartam lehet-e valamilyen hátulütője amit én nem látok.
De ha nincs akkor köszönöm, veszek belőle.

(#34907) Brandynew válasza aujjobba (#34895) üzenetére


Brandynew
őstag

Törekedned kell arra, hogy a befektetéseid jól diverzifikáltak legyenek. Tehát a PEMÁP jó döntés, ha nincs más kvázi kockázatmentes befektetésed külföldi valutában. PMÁP vagy MÁP+ helyett venni viszont nem jó ötlet, csakis mellette. Én nagyon kevés esélyt adok arra, hogy 5 éves távlatban több hozamod lesz a PEMÁP-ból, mint PMÁP vagy MÁP+-ból, mert a magyar gazdaság jelenleg stabil, és a HUF-EUR árfolyam sem ugrál látványosan.

A PEMÁP inkább arra való szerintem, ha valakinek sokféle befektetése van, és akar egy B tervet is arra az esetre, ha más befektetései rosszul mennek majd. Vagyis PEMÁP önmagában nem, PMÁP vagy MÁP+ mellett igen.

De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#34908) aujjobba válasza Brandynew (#34907) üzenetére


aujjobba
addikt

Ebben egyetértünk, van nekem PMÁP és MÁP+, egyéves és kétéves MÁP, Hold alap és szintén Hold alap TBSZ-en.
Egyelőre mindegyik kisebb összegek, amíg tanulom ezt.
A kötvényalap volt nekem újdonság, kipróbáltam olyat vettem ami utóbbi pár évben stabilan mínuszban futott.
Egy ideig ment is tovább lefelé, de már megfordult és van hozama.
Nyugdíjpénztár is fut, de ott nem sok befolyásom van mibe fektetnek, ami mondjuk nem is baj :)
Csak a 3fele típus közül lehet ott választani.

[ Szerkesztve ]

(#34909) Fandango válasza Alex kettő (#34884) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem inkább ne szólj olyan témához hozzá amiről halvány lila fogalmad sincs. :U
Ez a MÁP+ témára is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#34910) Alex kettő válasza Fandango (#34909) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Szerintem meg nem is érted a problémát a diagramon, mégis beszólsz. De inkább hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

(#34911) Fandango válasza Alex kettő (#34910) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen problémát, fejtsd már ki légyszíves mint laikus. Teljesen fogalmatlan módon szarozol le egy olyan videót amiről fogalmad sincs, és azt se tudod ki a videó készítője. De egy igen velős véleményt alkottál ez alapján, pedig semmi alapod nincs hozzá.
Én is befejeztem, mert látszik, hogy semmi közöd a témához, mégis osztod az észt, így teljesen felesleges vitatkozni.

(#34912) Alex kettő válasza Fandango (#34911) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

" videót amiről fogalmad sincs"
Attól, hogy a MÁP+-szal és állampapírokkal nem foglalkoztam gyakorlati oldalon még lehet "fogalmam" a pénzügyekről. ;)

"és azt se tudod ki a videó készítője."
De. A Portfolio Traderes muksó. Attól még beszélhet zagyvaságokat és lehet a videója hibás ábrákkal elkészítve. Hibázni mindenki hibázhat.
És akkor még egyéb hibákat nem említettem. Pl. nem megy neki a százalékszámítás se kerek értékekkel, ami már elég gáz. A Kiszámolós emberke meg fejben számol mindent.
Maradjunk annyiban, hogy van egy véleményem és attól, hogy te habzó szájjal nekem esel még nem fog megváltozni. Úgy hogy légyszi. szállj le rólam!

(#34913) Fandango válasza Alex kettő (#34912) üzenetére


Fandango
veterán

(#34914) BÁ Nutrition válasza Alex kettő (#34912) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

fejtsd ki inkabb az ellenvelemenyed a videoval kapcsolatban.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#34915) PazsitZ válasza Alex kettő (#34910) üzenetére


PazsitZ
addikt

Historikus ciklikusságot magyaráz, ehhez jelentősan nagy időtávot felölelő grafikont használ (példaként említett is egy emberöltőt).
Valóban nem frisset grafikont mutat, ha jól látom olyan 1954től - 2016-17ig megy.
Hosszútávú historikus mintát nehéz bemutatni egy friss 6 havi grafikonnal, szerintem... :D

Egyébként persze szivad joga nem szeretni...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#34916) attiati válasza Dare2Live (#34874) üzenetére


attiati
veterán

(#34917) MuMa012


MuMa012
tag

Van valamelyikőtöknek MKB Miles and More hitelkártyája? Jelenleg Erste-s vagyok, s szeretnék hitelkártyát igényelni, viszont az igényeimnek leginkább ez, a Miles and More-s kártya felelne meg, mert szeretném Lufthansára és "szövetségeseinél" gyűjteni a mérföldeket. Megéri úgy, hogy nem az MKB-nál vezetem a folyószámlámat? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#34918) retesz147


retesz147
addikt

Fundamenta is árul állampapírt.
Erről, díjairól van valakinek információja?
Mert nem igazán találok róla semmit.

Mivel külföldi állampolgár vagyok, Kincstárban csak PEMÁP-ot vehetek.... :W
Így kellene valami alternatíva, ahol ha lejár az állampapírom, vagy idő előtt megszüntetem, akkor kp-ba fel tudjam venni és ne kelljen rá több 10 e Ft-t fizetnem kp felvételi díjat.
:R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#34919) Brandynew válasza retesz147 (#34918) üzenetére


Brandynew
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#34920) retesz147 válasza Brandynew (#34919) üzenetére


retesz147
addikt

?

Xiaomi 13 eu dev...

(#34921) Ixion77


Ixion77
őstag

Ezt írja az államkincstár:
Milyen árfolyamon tudom visszaváltani az állampapíromat?
A Magyar Államkincstár napi vételi bruttó árfolyamokat jegyez (a lejáratot, vagy kamatfizetést megelőző 2 munkanap kivételével), melyet a Kibocsátó (ÁKK Zrt.) határoz meg.

Ez úgy értelmezendő, hogy a kamatfizetést megelőző 2 munkanapon a Prémium államkötvényt nem lehet eladni, vagy úgy, hogy akkor lehet 100%-on eladni?

(Többször olvastam említve hogy kamatfizetéskor érdemes eladni, de sehol nem találok leírva olyat hogy olyankor 100%-on visszavenné a kincstár.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#34922) vnorbi válasza Ixion77 (#34921) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ezeken a napokon nincs árfolyamjegyzés az adott papíron, így nem lehet eladni, csak majd a kamatfizetés után.

[ Szerkesztve ]

(#34923) Ryder1


Ryder1
senior tag

MÁK online számlanyitás jó gyors volt.
07.14-én vasárnap este küldtem be ügyfélkapun, ma meg is hozta a postás a papírokat.
Visszaküldeni nem kell semmit, már be is léptem, jónak tűnik. :)

(#34924) erh75


erh75
tag

Ha MÁK-hoz utalok pénzt az is tranzakció mentes ? vagy csak a visszautalás ?

(#34925) Brandynew válasza erh75 (#34924) üzenetére


Brandynew
őstag

Mit jelent az, hogy tranzakció-mentes? Minden utalás egy tranzakció.

Egyébként ahhoz nincs köze a MÁK-nak, a bankodtól függ, hogy mennyit kér el az utalásokért.

(#34926) Fin10 válasza erh75 (#34924) üzenetére


Fin10
tag

Csak a visszautalás tranzakciós adó mentes, de az is csak akkor ha előtte nyilatkozol, hogy tied a számla amire utalsz!

(#34927) Alex kettő válasza Fin10 (#34926) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Bank és számlatípus függő.
K&H Hirdetmény lakossági számlákra:
"1.1.1.1.1Tranzakciós költség
... Nem kerül tranzakciós költség felszámításra az alábbi tranzakciók esetén:
... az Ügyfél kincstárnál állampapír forgalmazás érdekében igénybe vett ügyfélszámlája javára történő átutalások "

Meg kell nézni az adott bank hirdetményét.

[ Szerkesztve ]

(#34928) erh75 válasza Alex kettő (#34927) üzenetére


erh75
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, pont K&H-s vagyok.

(#34929) #95561216


#95561216
törölt tag

Szemezgetek revoluttal, de sikítófrászt kapok ezektől a hipszter honlapoktól, ahol csillivillin bepörögnek hangzatos bullshitek, de az érdemi infókat úgy kéne valahonnét előtúrni, ezért nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz arra, amire kellene nekem.

Gondolkozok új számlán, amihez kellene havi adott mennyiségű kártyás vásárlás, de azokat hitelkártyákkal tolom. Erre gondoltam, hogy webkincstáros vásárlással megldanám egyben ezt a feltételt, de banknál van már annyi forintos papírom, hogy többet ne akarjak. Pemákot vennék, de ott meg sok a bukó a váltással.

A lényeg: ha jól értem az működik, hogy kártyával feltöltöm revolutot ingyen, ott középárfolyamon átváltom euróra, majd virtuális kártyával feltöltöm MÁK-nak? Esetleg euró utalás is ingyenes? Kamatkifizetéseket tudja fogadni a revolut számla?

A másik ami még felmerült, hogy svájci frankra váltom, és kiutalom magyarországi svájci frank számlára? Ez működik? Mennyibe kerülne?

(#34930) Brandynew


Brandynew
őstag

:DDD

Átverték a csúnya bácsik! Ezeknek az embereknek hogy lesz valaha is megtakarításuk?

[ Szerkesztve ]

(#34931) Brandynew válasza #95561216 (#34929) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, kártyával (is) tudsz tenni pénzt a Revolut számládra, ami kártyás vásárlásnak minősül.

Váltani bankközi árfolyamon tudsz, kezelési költség nincs, hétvégén van 1% felár (tehát hétvégén ne válts).

A Revolut ugyanolyan bankszámlaként működik, mint bármely másik, tehát ugyanúgy tudsz utalni a MÁK-nak. Ingyenes az utalás, függetlenül attól, hogy milyen devizáról van szó.

A kamatot nem tudom, hogy MÁK számláról tudod-e külföldi számlára utalni (SWIFT-átutalás), ugyanis ilyened lesz Revoluton. A Transferwise azt hiszem magyar bankszámlát is ad, de azt nem ismerem annyira.

Az utalgatásoknál megvan, hogy mekkora összegig van ingyen a tranzakció, a Revolut Pricing menüpontjában találod ezeket az infókat.

(#34932) Ixion77 válasza Brandynew (#34931) üzenetére


Ixion77
őstag

"A Transferwise azt hiszem magyar bankszámlát is ad"

Több félét is ad, de egyik sem magyar. Beutalni lehet csak a Revolut magyar bankszámlájára.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#34933) Fin10 válasza Alex kettő (#34927) üzenetére


Fin10
tag

Tényleg, elvileg az odautalás is tr. adó mentes kellene hogy legyen! Mondjuk én rendszeresen a bankkártyás vásárlást használom, ott tuti nincsen tr. adó. :)

[ Szerkesztve ]

(#34934) Fandango válasza #95561216 (#34929) üzenetére


Fandango
veterán

Van a Revolutnak saját topikja. Oda is bedobhatod a kérdést. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34935) aujjobba válasza #95561216 (#34929) üzenetére


aujjobba
addikt

Épp most csináltam ilyet.
Itt találod egész pontosan hova hogyan kell az EUR-t utalni a kincstárnak: [link]
(A kincstár címét nem lehet az utalásnál kitölteni, de nem is kellett, átment simán.)

1. Kártyával feltöltöd a HUF-ot ingyen
2. Átváltod R-on EUR-ra bankközi árfolyamon
3. Utalod az államkincstárnak az EUR-t revolutból, ingyen van, másnapra fel is dolgozza a kincstár. Kártyával fizetni nem érdemes EUR-t, többnapos átfutása van, majdnem egy hét.

(#34936) #95561216 válasza aujjobba (#34935) üzenetére


#95561216
törölt tag

És PEMAP a kamatot mindenképp számlára utalja, vagy maradhat a kincstári számlán is későbbi befektetésre? Itt nekem a leírás némileg ellentmondó.

(#34937) aujjobba válasza #95561216 (#34936) üzenetére


aujjobba
addikt

Amikor megvettem a PEMAP-ot rákérdezett hova legyen a kifizetés, maradjon a kincstári pénzszámlán vagy utalja el.
Utalni tök ingyen van onnan, kiutaltam a Revo számlára 0.37 EUR kamatot próbaképp.

(#34938) Stanlee válasza Brandynew (#34930) üzenetére


Stanlee
őstag

Sehogy se lesz normalis megtakaritasuk. De az ilyen egymondatos hozzaszolasok a legjobbak, mert nem irja oda, hogy miert kapott csak 2-t 5 helyett. Mondjuk azert, mert nem egy evig tartotta, hanem csak 5 honapig es nincs tisztaban azzal, hogy idoaranyosan kevesebbet fog kapni, vagy mondjuk ido elott visszavaltott, stb. De a nepnek tetszik, mert megy ra a like. Persze ha odairna, hogy nem tudom ertelmezni a kamatszamitast, vagy sajat hiba miatt lett kevesebb, akkor az mar ego lenne, mert nem lehet fikazni a kormanyt, csak sajat magam okolni a kevesebb kamatert. Ennyi.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#34939) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Adott pár millió Forint amit szeretnék biztos helyre tenni kb. 1 évre. Mi lehet a legjobb döntés?

Illetve havonta kb. 20-50 e Ft.-ot mibe érdemes félretenni?

Cél: ne a folyószámlán legyen, egyelőre nincs konkrét beruházási szándék.

Köszönöm előre is! :R

(#34940) Brandynew válasza motoflug (#34939) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ez attól is függ, hogy mennyire van kockázattűrő, a kérdés jellegéből adódóan arra következtetek, hogy kockázatmentes befektetést keresel.

A PMÁP és MÁP+ jöhet szóba szerintem, de már inkább a MÁP+, mert a PMÁP-nak a napokban nőtt a visszaváltási díja.

Ha veszel mondjuk 3 millió Ft-ért MÁP+ állampapírt, akkor az első 6 hónap után 52500 Ft hozamod lesz, a második 6 hónap után már 61050 Ft-od, tehát egy év után összesen 113550 Ft-ot kamatozik a pénzed.

https://www.allampapir.hu/allampapirok/MAPP

Én a havi 20-50 ezer Ft-ból is MÁP+ kötvényt vennék, de nyilván elkezdhetsz tőzsdézni is, csak ahhoz tanulni kell. Valamilyen alapba is be lehet fektetni a pénzedet, de szerintem a MÁP+ annyira jó, hogy nem éri meg a nagyobb kockázatot.

Esetleg még önsegélyező pénztárba is fizethetsz be, annak a legnagyobb pozitívuma az adójóváírás.

[ Szerkesztve ]

(#34941) motoflug válasza Brandynew (#34940) üzenetére


motoflug
őstag

Nagyon szépen köszönöm!

A MÁP vásárlása során mire figyeljek? Bankon keresztül lenne díja, igaz?

(#34942) UberMutant válasza motoflug (#34941) üzenetére


UberMutant
őstag

a tartásának van havidíja, ez a legnagyobb szívás benne. a vásárlás napi árfolyamon megy.
plusz visszaváltáskor is a bank mondja meg mennyit hajlandó adni érte, egyedi elbírálás alapján, nyilvános árfolyamot nem adnak közre. (legalábbis a fantasztikus erste investment így működik)

maradj a kincstárnál, fentebb írta valaki, hogy kb 3 hét alatt megkapta a számlát.

(#34943) aujjobba válasza UberMutant (#34942) üzenetére


aujjobba
addikt

Három hét?
Anno bementem az államkincstár ügyfélszolgálatra és helyben nyitottak nekem.

(#34944) motoflug válasza UberMutant (#34942) üzenetére


motoflug
őstag

Rendben, így teszek, köszi. A szuperállampapírral mi a helyzet?

(#34945) UberMutant válasza aujjobba (#34943) üzenetére


UberMutant
őstag

onlány vazze

motoflug? mi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#34946) Brandynew válasza UberMutant (#34945) üzenetére


Brandynew
őstag

Nincs az három hét.

Személyesen azonnal megvan, Ügyfélkapun keresztül nyitva kb. 5-7 munkanap és hozza a postás az aktív szerződést.

(#34947) Brandynew válasza motoflug (#34944) üzenetére


Brandynew
őstag

Szuperállampapíron a MÁP+ (Magyar Állampapír Plusz) kötvényt kell érteni. Szerintem az éri meg most a legjobban.

És igen, csakis a MÁK-nál nyitott értékpapír-nyilvántartási számlán vegyél állampapírt, felesleges ezért egy viszonteladó banknak fizetni plusz pénzt. A MÁK-nak nagyon jó, modern a netbank felülete is. Megnyitod náluk a számlát, belépsz a netbankba, teszel be pénzt és veszel állampapírt. Nagyon egyszerű és átlátható az egész folyamat.

(#34948) UberMutant válasza Brandynew (#34946) üzenetére


UberMutant
őstag

ja 10 nap, de lényegtelen. a lényeg, hogy nem kell sorbanállni / bevándorolni sem.

(#34949) Brandynew válasza UberMutant (#34948) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, egyszerűbb online nyitni, bár az aláírogatós, beszkennelgetős része elég idejétmúlt megoldás, és nem értem, hogy miért kell, amikor az Ügyfélkapu eleve egy hitelesített platform, egyszer már megkapták minden adatom. Na nem mintha más szolgáltatónál nem kéne ezt eljátszani. Ha rajtam múlna, betiltanám a nem magáncélú nyomtatást, hogy megértessem az emberekkel, hogy attól, hogy valamit papíron aláírsz és lepecsételsz, még nem lesz hitelesebb vagy biztonságosabb.

Az a 10 nap nincs mindig 10 nap, két ismerősöm is most nyitott, és nem volt nekik annyi.

[ Szerkesztve ]

(#34950) UberMutant válasza Brandynew (#34949) üzenetére


UberMutant
őstag

ott fent írta valaki olvass vissza légyszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.