Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95451) zsolidodd válasza zsolidodd (#95449) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Közben találtam.

(#95452) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Ez most lehet hulye kerdes de viz alatt vab terero?:) ertem itt mindjuk egy vizallo tokra :)

(#95453) Scoobyka válasza Szecsy (#95452) üzenetére


Scoobyka
addikt

Mert viz alatt felveszed,ha keresnek? :F

Egyebkent egy bizonyos szintig van.

[ Szerkesztve ]

(#95454) agabe válasza Scoobyka (#95453) üzenetére


agabe
addikt

faxa..tegnap ota egy elore utalast kero csalo hirdetget iphone-okat.
Egyszer mar kitiltottak, most hajnalban visszamaszott szukszavubb hirdetesekkel, de ugyanugy hulyeseg az egesz, meg az arak is irrealisak a nagyobb telok (I5S, I6, I6plusz) eseteben.
O az.

(#95455) HUTCHDB válasza agabe (#95454) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

És ehhez mit szólsz?
Mondjuk próbáltunk intézkedni...
Manapság nagyon körültekintően kell eljárni...mert különben :O

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95456) Tibee86 válasza HUTCHDB (#95455) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha valami 200+ ezerbe kerül, és valaki elhiszi, hogy megkaphatja ~50 ezerért, esetleg még előre el is utalja, azt a legkisebb mértékig se tudom sajnálni.

(#95457) halkow


halkow
őstag

Ár/érték arányban tudnátok iphoneokat sorolni melyik éri meg 1,2,3... stb

mit tesz a jalibreak ? mit fog tudni ha ezt felteszük egy iphonra?

A hardverapron tudnátok sorolni iphoneokat népszerűségük szerint 1,2,3,4,5...stb

mit jelent az aktíválás ?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#95458) Ragnar95 válasza halkow (#95457) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az ár/érték arány erősen szubjektív szempont, ráadásul nem mindegy,h új vagy használt árat nézünk, stb, így ezt nem lehet ilyen egyértelműen kijelenteni...
Ha leírod, mennyi a kereted és mire kell a teló, könnyebben tudunk segíteni.
A JB root jogokat ad, így nagyobb szabadságod lesz.
Az aktiválás, mint az a nevéből is következik aktiválja a telefont az Apple szerverein keresztül, hogy tudd használni, ez első bekapcsoláskor és gyári visszaállítás után szükséges, SIM kártya kell hozzá.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95459) halkow válasza Ragnar95 (#95458) üzenetére


halkow
őstag

minnél olcsóbb legyen,min 16gb,független ,gari nem fontos, viszonylag jó állapotban
i4 kizárva többi játszik

Alcatel onetouch idol2s the king

(#95460) Tibee86 válasza halkow (#95459) üzenetére


Tibee86
veterán

6plus. ;]

(#95461) _Csaba_ válasza halkow (#95459) üzenetére


_Csaba_
senior tag

A 4S jó ár-érték arányban szerintem.

(#95462) Ragnar95 válasza halkow (#95459) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha i4 kizárva és minél olcsóbb, akkor asszem elég egyértelmű,h 4S lesz a megfelelő :))
Használtan 50k körül már jó darabokat ki lehet fogni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95463) agabe válasza HUTCHDB (#95455) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanaz a hirdeto, es ki is tiltottak.

(#95464) halkow


halkow
őstag

köszi srácok, én is erre gondoltam habár lehet jobb lenne egy iphone 6 ;)
ha 50ért megveszek egy 4s-t azt mennyiért tudnám szerintetek itt eladni 2hét v. 1hónap után ?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#95465) erdoke válasza halkow (#95459) üzenetére


erdoke
titán

Ha 5C-t olcsóbban találsz, mint hasonló 5-öt, akkor az a legjobb vétel. Sőt, egy 5C még jó eséllyel garis is.

A legjobb aláírás a héten

(#95466) halkow válasza erdoke (#95465) üzenetére


halkow
őstag

Az a baj hogy azt már majdnem 2x annyiba kerül és többet buknák rajta ha el kéne adnom

Alcatel onetouch idol2s the king

(#95467) tekoteko válasza halkow (#95466) üzenetére


tekoteko
tag

5S-t 100-110ért ki lehet fogni jókat már...
és azt meg nem kéne eladni :) mert jó

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95468) radi8tor válasza halkow (#95466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki már vásárláskor vásárlás előtt az eladáson való bukáson gondolkozik, annak szerintem nem kell szórakoztatóelektronikai terméket vennie.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95469) catroot válasza halkow (#95466) üzenetére


catroot
veterán

Most közhelynek tűnhet, de próbálj meg úgy választani, hogy ne kelljen eladni két hét után. Hanem szolgáljon ki.

Én pl most két évre terveztem, így mindenképpen a 6-osra esett a választás. Pedig egy 5S sem feltétlen "roszabb".

Ha min. egy évre tervezel, akkor én a helyedben inkább egy 5-öst vennék használtan.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95470) tekoteko válasza radi8tor (#95468) üzenetére


tekoteko
tag

Ki akarja próbálni az iphone-t..
2 hetes 4S küzdés után meg meg lesz állapítva hogy sz@r, és eladás, de ezt már előre tudja :)
Mi ezzel a baj? :Y

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95471) catroot válasza tekoteko (#95470) üzenetére


catroot
veterán

Na az más...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95472) londo


londo
csendes tag

Sziasztok
Kérdés ha az akku állapotát vizsgáljuk az iBackupBut progival ott More info-Cycle Count az ott jelzett szám a töltési ciklusokat jelzi (Nálam 311) ha jól tudom.
Kérdés, ha az akku ki lett cserélve akkor ennek a számnak gondolom változni kell?

(#95473) Ragnar95 válasza halkow (#95464) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha jó áron veszed, akkor 5S-ig bezárólag bármelyiket bukó nélkül el tudod adni 1 hónap után nagy valószínűséggel. i6-ot már nem, mert túlzottan új modell, annak 1 hónap alatt is esik az ára.
Mondjuk a 4S már nem mai modell, szóval ha van keret jobbra és tudod, h úgyis eladod rövid időn belül bukó nélkül, akkor egy 5 v leginkább 5S jobb választás lehet, mert azzal sokkal inkább valós képet kapsz az iOS-ről, iPhone-ról.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95474) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#95468) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem sincs ebben semmi, ahogy olvasom ez lesz az első szifonja, ha nem jön be neki majd eladja, és nem akar veszteni, bár ezt felesleges volt leírnom mert tekoteko is leírta...:)

halkow: 4S-t ne vegyél, nem sok értelme van, utálni fogod, aki most akarja iPhone-t kipróbálni először, az i5-tel kezdje. Játékok kivételével a rendszer hasonlóan fut rajta mint egy 5S/i6-on, azaz teljesen jól használható (4S-ről már ezt nem lehet elmondani a kevés memória miatt). Normális i5-öt meg már 70 körül is kilehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#95475) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Apropó memória. iOS ügyesen kezeli a memóriát? Letöltöttem iMonitor-t és 90% RAM használatot ír. Nem kéne több helynek lennie? :)
Elindítottam egy játékot, a szabad memória 20 MB-ra csökkent, bezártam és felment 230 MB-ra.
Csak akkor szabadít fel RAM-ot ha szükség van rá?

⭐ Stella

(#95476) tekoteko válasza radi8tor (#95475) üzenetére


tekoteko
tag

Logikusan igen.
Android is akkor szabadít fel ha kell...
Sok eszes meg teszi fel a jobb telókra is a minimal CM-eket hogy több legyen a szabad ram..
Meg kidobálja az appokat a ramból..oszt ha lassan tölt be valamit akkor a rom v a teló a sz@r..magára nem gondol :D

(#95477) radi8tor1 : ahh..sygic igen, de van aki a tárcsázót is bezárogatja..

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95477) radi8tor válasza tekoteko (#95476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk mikor kilépek Sygic-ból akkor én is bezárom, ki tudja mikor használom megint, nem kell annak ott lennie sleep módban.

⭐ Stella

(#95478) Ragnar95 válasza radi8tor (#95475) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, csak akkor lő ki appokat, ha kell a RAM, amúgy közel teli állapotban tartja mindig a rendszer, hogy a legjobb felhasználói élményt kapd.
Kézzel felesleges bezárogatni appokat, memóriafigyelőt használni meg végképp az, a rendszer elintéz mindent magának, nem kell vele foglalkozni, h a háttérben hogy és mit csinál, nem droid ez, nem fog belassulni sok megnyitott apptól.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95479) szekra


szekra
őstag

Az miert van, hogy kikapcsoltam a perspektivikus nagyitast a hatternel de meg igy is mozognak az ikonok ha megdontom a telefont?

(#95480) bigdady válasza szekra (#95479) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem azt kell kikapcsolni hanem a mozgás csökkentést be

[ Szerkesztve ]

(#95481) B-L-A-C-K válasza szekra (#95479) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert a perspektivikus nagyítás nem a mozgást csinálja, azt itt tudod ki be kapcsolni:

Beállítás -> Általános -> Kisegítő lehetőségek -> Mozgás csökkentése

(#95482) szekra


szekra
őstag

Koszi! Csak igy meg az animaciok is eltunnek :D

(#95483) tomcsi23 válasza szekra (#95479) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mind a kettőre kapcsold ott ki a nagyítást (a lezárt és feloldott állapotra is), majd beállít.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#95484) halkow


halkow
őstag

köszönöm a válaszokat srácok :R

Alcatel onetouch idol2s the king

(#95485) szekra válasza tomcsi23 (#95483) üzenetére


szekra
őstag

Ez megvolt, de mint kiderult fentebb ez nem kapcsolja ki az ikonok mozgasat.

(#95486) tomcsi23 válasza szekra (#95485) üzenetére


tomcsi23
veterán

Basszus, tényleg mozog. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#95488) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!
Van itt kettő link a Fast Dormancyról: [link] [link]
Ez Sony telefonokról szól, igaz, de lehetséges, hogy hasonló dolog történhet az iPhoneokkal is. Pl. egy ismerős iPhone 4S-e 3G-n gyorsabban merül, mint csak 2G-re állítva. Ez a fenti linkekben meg van magyarázva, de a kérdés az lenne, hogy a későbbi iPhone-ok is jobban merülnének 3G-n vagy 4G-n, mint csak 2G-re állítva? És ha ez a probléma fennáll, akkor javítható-e hasonlóan, mint a Sonyknák? Gondolok itt JB után bizonyos értékeket átírni a build.prop-ban, vagy ehhez hasonló fájlban, ami az iOS-en van, stb..

(#95489) D@niel


D@niel
addikt

mit gondoltok? 4s iOS8.1.1

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#95490) Scoobyka válasza D@niel (#95489) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ez egy i4s screen shot. En ezt gondolom... :B

(#95491) lajki7


lajki7
senior tag

sracok tegnap elhagytam a telomat! (i5s) ki van kapcsolva. semmit nem tudok csinálni h megtalaljam??:( esetleg rendörség imei beazonositjak vagy valami.

iPhone 11 Pro

(#95492) TheMarci válasza lajki7 (#95491) üzenetére


TheMarci
addikt

Akkor nem, mert bekapcsolni mar elvileg nem tudjak pinkod nelkul. Tiltasd le, meg tegyel feljelentest.

Do You Dream?

(#95493) lajki7 válasza TheMarci (#95492) üzenetére


lajki7
senior tag

az lesz! mast nem tudok csinálni :(

iPhone 11 Pro

(#95494) D@reeo válasza lajki7 (#95491) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ha elhagytad, és nem ellopták, és ha nincs pinkód beállítva, és ha mobilnet van rajta vagy a wifi bekapcsolható (nincs passcode) valamint a find my phonet bekapcsolod akkor előkerítheted. Vagy ha normális ember találja meg, akkor is. Szurkolok, hogy meglegyen

(#95495) kali válasza TheMarci (#95492) üzenetére


kali
legenda

elvesztés esetén nem tud feljelentést tenni.

(#95496) londo válasza londo (#95472) üzenetére


londo
csendes tag

Valaki?

(#95497) D@reeo válasza kali (#95495) üzenetére


D@reeo
aktív tag

A talált tárgyakat 8 napon belül le kell adni a jegyzőnél vagy a rendőrségen. Ha ez nem történik meg, lopás történik. Ismeretlen tettes ellen (8nap múlva?) tehet feljelentést szerintem. Ha oltári hülyeséget írtam, sorry, nem vagyok jogász :D

[ Szerkesztve ]

(#95498) kali válasza D@reeo (#95497) üzenetére


kali
legenda

lopás nem történik, legfeljebb jogtalan elsajátítás, de azzal meg az a gond, hogy elvesztés esetén alapesetben nem bizonyítható egyértelműen, hogy azt biztosan megtalálta valaki, illetve ha elő is kerül valakinél, akkor is pancsernek kell lennie, hogy bizonyítani lehessen, miszerint 8 napon túl találta és nem adta le.
feljelentést nem, de bejelentést lehet/érdemes tenni, bár nyomozást nem rendelnek el, és körözést sem adnak ki a készülékre, de legalább van nyoma a készülék eltűnésének.

lajki7; ismertek a körülmények, hogy hol és mikor hagytad el...stb?

(#95499) Ragnar95 válasza oliwire (#95488) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3G minden esetben gyorsabban meríti a készüléket, mint a 2G, 4G viszont ugyanannyit fogyaszt, mint a 2G. Nem lehet ezzel mit tenni, mivel a 3G chip fogyasztása nem csökkenthető.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95500) _Csaba_ válasza Ragnar95 (#95499) üzenetére


_Csaba_
senior tag

A 4G mi alapján fogyaszt ugyanannyit mint a 2G ? Van erről valami leírás ami bizonyítja?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.