Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94301) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Új telót, mennyi ideig érdemes elsőre tölteni? 10-12 órát?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#94302) blokad válasza AMATŐR (#94301) üzenetére


blokad
senior tag

Felesleges az új fajta akkumlátorokkal ez. Feltöltöd és használod :)

(#94303) Qru válasza AMATŐR (#94301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

NiMH akksiknál kellet csak formázó töltés a Li-umosoknál már nem kell. Arra figyelj, hogy soha ne merítsd le teljesen (kisütés), bár elvileg ezt az elektronika megakadályozza (előbb kikapcsolja a telót mintsem 0-ra lemenne a töltöttség, még akkor is ha neked azt jelzi, hogy lemerült teljesen).

#nincsbennetarcsi

(#94304) radi8tor válasza AMATŐR (#94301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket a Li-Ion, Li-Pol akkukat már nem kell formázni, mint Ni-Cd-ket kellett. :N

⭐ Stella

(#94305) Gicz válasza AMATŐR (#94301) üzenetére


Gicz
addikt

Ahogy az előttem szóló is írta, nem számít, és nem kell megvárnod a töltéssel mig lemerült
akkor dugod rá és huzod le amikor akarod.

(#94306) AMATŐR válasza blokad (#94302) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm, mindkettőtöknek! ( négyőtöknek ) :R

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#94307) akos727


akos727
senior tag

Üdv!
Tegnap ellopták a telefonomat. Mi szükséges a tiltásához? Sajnos csak arról van papírom (persze az sincs éppen a kezemben), hogy kicserélték garanciálisan a telefont egy újra. Ezen rajta van sorozat szam meg imei is emlekeim szerint. Ezen kívül kérnek még valamit? GOndolom mindenféle papir nélkül teljesen esélytelen, hogy letiltsam. Ez csak azért zavar, mert lehet holnapra lesz csak meg a papír.

[ Szerkesztve ]

(#94308) _Csaba_ válasza akos727 (#94307) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Papír nélkül sajnos nem fog menni az biztos..

(#94309) Ragnar95 válasza akos727 (#94307) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Garijegy vagy számla kell szerintem, de a szerviz munkalappal is tehetsz talán egy próbát, hiszen az úgyis látszik a rendszerben,h az előfizudhoz tartozik a telefon, ergo te vagy a tulaj.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94310) buci30


buci30
addikt

Ki tudja melyik az az app vagy tweak amivel lehet fotót készíteni ugy h nem nyitom fel a kijelzőt!?
Azaz titokban!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94311) Ragnar95 válasza buci30 (#94310) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lezárt kijelzővel egyik se tud, de pl ez teljesen fekete képet rak a kijelzőre fotózáskor, ergo úgy látszik, mintha le lenne zárva a telefon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94312) California1 válasza kali (#94299) üzenetére


California1
őstag

Anno a volt Xperia Z telomon semmilyen push üzenet nem jött wifin....nem is értettem. Másnap vissza is vittem és Samsungot hoztam helyette.

(#94313) kali válasza California1 (#94312) üzenetére


kali
legenda

az 5s előtt s4 és xperia z volt, mind a kettőn megfelelően működött.
annyi, hogy a z-n a stamina módban külön kellett engedélyezni, mert az lezárt képernyőnél alapban lelő minden adatkapcsolatot.

(#94314) buci30 válasza Ragnar95 (#94311) üzenetére


buci30
addikt

:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94315) dracox


dracox
addikt

Üdv!
Tudna valaki egy olyan programot ajánlani ami távirányító funkcióval ruházza fel az iphone-t? Gondolok itt konkrétan pl. egy Genius 5.1-es házimozi szettre ;)

[ Szerkesztve ]

(#94316) buci30 válasza Ragnar95 (#94311) üzenetére


buci30
addikt

Hát nekem nem tett oda fekete képet és olyan hangosan fotózót ,hogy majdnem eldobtam az i6-ot :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94317) taaz


taaz
aktív tag

Sziasztok.
Van egy nagy gondom iphone 4-el "2012 előtti " Recovery modban van folyamatosan, nem tudok frissiteni mert 1-es hibával mindig eldob. Valószínű régebbi os volt rajta amivel basedband módosítva volt. Az .shsh file 7.1.2 mutat. Az eredeti szoft gondolom frissitené a basedband-ot, de 60%-nál leáll a telepítés. Esetleg tud valaki erre megoldást?
Találtam egy VIDEOT a hiba jelenségről.
Előre is köszönöm az ötleteket. :R

(#94318) kleinguru válasza dracox (#94315) üzenetére


kleinguru
addikt

Az alábbi oldalt ajánlom olvasásra. Nemsokára tervezem én is a kütyü vásárlását, mert néha baromira jó lenne, ha a telefonom lenne csak a távirányítóm:K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#94319) dracox válasza kleinguru (#94318) üzenetére


dracox
addikt

:R átböngészem..Én azért akarom, mert valahogy mindig eltűnik a távirányítók sokasága a szobában,de a telefon mindig a helyén van ;]

(#94320) kleinguru válasza dracox (#94319) üzenetére


kleinguru
addikt

Néha megfordulok váró termekbe és ott soha nem az az adó megy, amit szívesen néznék, jól esne náha átkapcsolni (hangosítani, adott esetben halkítani) ;]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#94321) buci30 válasza kleinguru (#94318) üzenetére


buci30
addikt

Ez tetszetős! :) :R :C

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94322) Lion88


Lion88
újonc

Sziasztok!

Iphone legelso bekapcsolasakor mikor erdemes betenni a nanosimet, dobozbol kiveszem beteszemet a sim kartyat es utana nyomok ra bekapcs gombra, vagy elobb bekapcsolom a telot es utana teszem csak be a simet?

Es elso tolteskor kell vmire figyelni vagy uj aksiknal mar nem?
Koooszonom elore! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#94323) Ragnar95 válasza Lion88 (#94322) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen mindegy, mikor teszed be a sim-et, aktiváláskor kéri csak.
Töltésnél sem kell semmire se figyelni, használd csak ahogy jónak látod, ha meg töltőért kiált, hát rakd töltőre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94324) Lion88 válasza Ragnar95 (#94323) üzenetére


Lion88
újonc

Köszi! :))

(#94325) ryori válasza Lion88 (#94322) üzenetére


ryori
senior tag

Ha ennyien nem ismerik az új akku-k működését, nem ártana egy felvilágosító reklám, esetleg egy cikk. :Y
Csak ma 3 különböző ember kérdezett rá erre a régi akksiformáló kérdésre, csak feltűnt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94326) StLui válasza ryori (#94325) üzenetére


StLui
veterán

Ha a T-mobilnál is még a régi mantrát szajkózzák mit vársz? :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94327) bull84ghia válasza ryori (#94325) üzenetére


bull84ghia
őstag

Múltkor voltam bent a vodánál telefont venni egy ismerősnek. Mind a 2 eladó mondta hogy 16 órát tölteni kell.
Hiába mondtam hogy ez nem így van, nem volt igazam :D
Ha az eladó nem tudja akkor egy átlagember sem fogja. :F

StLui:akkor nem csak a vodánál :D

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94328) ryori válasza bull84ghia (#94327) üzenetére


ryori
senior tag

Lumia 930-nál is ezt mondták telenorba :U :U majdnem kinevettem az urat :C

[ Szerkesztve ]

(#94329) SPF


SPF
senior tag

Van olyan app, ami mutatja a bejövő és kimenő hívások időtartamát? (i4s)

(#94330) Ragnar95 válasza SPF (#94329) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyári app például, hogyha külön-külön szeretnéd minden egyes hívásét.
Ha pedig összegezve szeretnéd, akkor Beállítások>Mobiltelefon>Hívási idő, bár itt egyben látod a 2-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94331) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Nos a múltkoriraa megoldás az volt,hogy full reset, új apple id. Amúgy utólag rájöttem, ha nincs a fizetős accountom bankkártyáján zsé, akkor nem enged letölteni ingyenest sem :U

Iphone 7

(#94332) buci30


buci30
addikt

Megvettem a YooBao Elfin univerzális külső akkumulátor 2600 mAh
A kérdésem ,hogy 1A-al tölti a telefont de 5%-100%-ra 2h alatt nyomta fel az jónak számít?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94333) SPF válasza Ragnar95 (#94330) üzenetére


SPF
senior tag

Igen, ez a "bajom", hogy egyben mutatja...
Akkor nincs olyan, ami külön mutatná a bejövő és kimenő hívásidőt?

(#94334) heidrich


heidrich
senior tag

Srácok, 1.5 hete leadtam szervízbe egy iPhone 6-ot a T-Pontban akik a Telemaxhoz küldték a telefont viszont még nem kaptam visszajelzést, hogy mikor lesz meg a készülékem.

A régi telefonra telefonra rákeresve serial alapján az Apple rendszerében ezt írja: "We're sorry, but this is a serial number for a product that has been replaced."

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ki fogják cserélni a telefont?

Köszi. :)

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#94335) kali válasza buci30 (#94332) üzenetére


kali
legenda

igen, az hozzávetőlegesen jónak tűnik.

(#94336) HUTCHDB válasza SPF (#94333) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

régen volt ilyen, de tudomásom szerint már nincs... :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#94337) ryori válasza SPF (#94329) üzenetére


ryori
senior tag

ios alapból tudja, vagy nem egyre gondolunk? :DDD
Ja hogy különszedve a kimenő és a bejövőket, nem egyben. akkor nem szóltam

[ Szerkesztve ]

(#94338) buci30 válasza kali (#94335) üzenetére


buci30
addikt

Közbe leeset ,hogy az gyári töltő is kb 2h alatt tolja fel a i6-ot akkor mivel ez is 1A tolja akkor logikus :W :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94339) kajmika0510


kajmika0510
tag

Szép estét mindenkinek. Nost megcsináltam amit ajánlottatok. Full feltöltés , majd home gomb es kikapcs gomb egyszerre, és ezután lehúztam a töltőről. Készülnék fürödni és látom az asztalomon az almajelet a telefonomon. Vmiért újraindult. Fürdés után nyomkodtam kicsit, majd kék képernyő és újraindult. Valszeg ez a kékhalál. Hm rosszabb mint lett. Nektek volt már ilyen?

(#94340) Scoobyka


Scoobyka
addikt

na i4s-en a 8.2 beta :) mondjuk ugy nagyon pozitivak az elso tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#94341) smallmer


smallmer
őstag

Srácok,
az a helyzet, hogy elég sokszot telepítem újra a számítógépem és minden egyes alkalommal ugye az itunes-t újra rakom ezáltal.
Na szóval ott kezdődnek a gondok, hogy csak úgy tudok felrakni zenét, ugy ha szinkronizálok, de akkor meg azt ami előtte rajta volt azt letörli, vagy rosszul csinálok valamit? :)

(#94342) Edi77 válasza Scoobyka (#94340) üzenetére


Edi77
őstag

Elmondod? :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#94343) Scoobyka válasza Edi77 (#94342) üzenetére


Scoobyka
addikt

Meg nem mondanek konkluziot,de erezhetoen gyorsult. A 8.1.1-tol is erezhetoen smoothabb. Aksirol meg nem tudok korrektul valaszolni mert sokat nyomkodom. Ha igy halad 8.3 mar lehet lesz olyan gyors,mint 7.1.2 :)

(#94344) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, iphone 5s vásárlás előtt állok.
Találtam is egy szép hirdetést,ma találkoztam a csávóval,meg is néztem az iphonet...szinte hibátlan kivéve,hogy a tetején van egy nagyon enyhe ,,ütés'',egy pici lyuk.
A telefonon van egy tempered glass (elég húzós árú) és egy 0.3 ultrathin tok. (ja és neverlockos)
Van két évi gari rá a quickmobilnál és még vagy 5 hónap nemzetközi gari.
A csávó megadtam az imei számot is amin azt írja hogy Svájcból származik.Vajon ha valami baja lesz visszaveszik gariba így hogy a tetején van egy apró horzsolás/lyuk.
A telóhoz doboz és minden kiegészítőt idead a csávó.(Persze még leelenőrzöm mielőtt megveszem hogy a dobozon található imei megegyezik a telefonéval.)
Menyire számít ez jó vételnek?
116799FT-ért.

(#94345) B-L-A-C-K válasza Mr. Erikszon (#94344) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lyuk? :) Gondolom inkább horpadás...Ha tényleg kicsi, akkor még cserélik. Az a 2 év gari kicsit sántít, az eladóról van valami információ (értem ezt az alatt hogy ahol hirdet van valami előélete)?

Az ára amúgy rendben van.

(#94346) Mr. Erikszon válasza B-L-A-C-K (#94345) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Quickmobile.ro-n van 2 ev gari.
Nincs semilyen eloelete.
Amugy azt hiszem ez pont ugyanaz a csavo aki meg tavaly atb@szott egy iphone 4S-el ami fekete volt es ha gepre dugta feheret mutatott meg forgot 360 -ba. A home gomb.
Ennek viszont garanciaja van es nincsenek ilyen hibaji

(#94347) FIREBLADE78 válasza dracox (#94315) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vegyél samsungot :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94348) SPF válasza HUTCHDB (#94336) üzenetére


SPF
senior tag

Én sem találok ilyen programot. De köszönöm a segítséget!

(#94349) B-L-A-C-K válasza Mr. Erikszon (#94346) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Magyarul átbaszott már ez az illető és tőle akarsz venni megint telefont? Eleve én ilyen embertől nem is vennék telefont, a másik meg lehet 2 év valós, de ha lesz valami baja küldözgeted Romániába amiből kitudja mi lesz? Szóval arra a 2 évre ne alapozz, hanem csak a gyári garanciára. Viszont 120-130-ért már találsz korrekt eladótól is garis telefont, nem tudom miért olyantól akarsz vásárolni aki már egyszer leszívatott...

(#94350) samgar válasza Mr. Erikszon (#94344) üzenetére


samgar
őstag

Uramisten...

Oppo Find X5 PRO

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.