Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95651) skylinelaca válasza B-L-A-C-K (#95650) üzenetére


skylinelaca
senior tag

iStyle

Üdv: Laca

(#95652) B-L-A-C-K válasza skylinelaca (#95651) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ott sokat hallom elég kekeckedőek, kérd ki valahogy hogy a garit ne vegyék le róla (ne kérdezd hogy hogy kellene, mert pasz), és vidd el az almáriumba, 3-4 nap kapsz egy újat. Persze ha ott is külső behatást állapítanak meg akkor bukta.

[ Szerkesztve ]

(#95653) California1


California1
őstag

Üdv urak!
i5S gyári mail appnál gmaileknél esély sincs hogy pushba jöjjön a mail ha beérkezik ugye?
A másik kérdésem: chrome bongeszonel hogy tudnám megcsinalni hogy egy kedvenc lapomat kirakom a főképernyőre? Safariban ez ment simán , chrome-nál nem jöttem még rá.
Előre is köszönöm.

(#95654) skylinelaca válasza B-L-A-C-K (#95652) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Ha nem tudják szétszedni (ez volt a mailben) akkor valszeg maradt a gari nem ?

Üdv: Laca

(#95655) Darks!de


Darks!de
csendes tag

Sziasztok !!

Jelenleg iphone 4s-em van. És most tervezem a cserét. És nem tudom, hogy 5s-t vagy 6-t vegyek :(
6 plust semmiképpen sem akarok, mert számomra túl nagy ipad-em meg van :)

Mekkora a különbség az 5s és a 6 között ?
Ti melyiket vennétek ?

Előre is köszike a segítséget !!!

(#95656) B-L-A-C-K válasza skylinelaca (#95654) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha azt állapítotok meg hogy külső behatás miatt nem foglalkoznak vele, csak ha fizetsz akkor a garit is eleszik általában.

(#95657) rayoliviero válasza skylinelaca (#95651) üzenetére


rayoliviero
veterán

Vidd át a másik szerbizbe, ahogy Black írta. Ha ott is sz@roznak, akkor vásárlók könyve, fogyasztóvédelem, legvégső esetben pereld be őket.

(#95658) _Csaba_ válasza Darks!de (#95655) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ha nem nagy neked a sima 6-os akkor azt vedd, mert annyival nem drágább.. Sok embernek azért nagynak számít már a 6 is.

(#95659) B-L-A-C-K válasza rayoliviero (#95657) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezzel az a baj ha valóban meghajlott az ő hibája, és ha ezt bizonyítják is 2 szervizben akkor semmit se ér a fogyasztóvédelem és társaival.

(#95660) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#95659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, magától elég nehezen hajlik meg egy alu vázas telefon.
Zsebben hordva viszont ez elkerülhetetlen.

⭐ Stella

(#95661) madgie válasza radi8tor (#95660) üzenetére


madgie
titán

Farzsebben esetleg... elől nem tudom, hogy tud elhajolni.

B-L-A-C-K: miért, szűk nadrágban hajlik a combod is?

[ Szerkesztve ]

(#95662) B-L-A-C-K válasza madgie (#95661) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pl: Szűk nadrágban leül...

Így hogy írod tényleg hülyeséget írtam....:D

[ Szerkesztve ]

(#95663) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv! 1,5 nexus 4 után újra itt. Iphone 6. Zseniális.Anno a méret miatt adtam el az i5-t. 4,7" a tökéletes számomra. A kérdésem annyi lenne, hogy mit gondoltok erről az ultra vékony tokokròl? Nem bántja a telót? Gondolok itt a tok és a teló közti porosodàs és karcolásokra. 2 hete van meg, tok nélkül hasznàlom csak így magában nem szivesen teszem le asztalra. Ezért gondolkodok valami nem feltűnő tokon. Valakinek tapasztalata? Esetleg a gyári bőr hátlap? Igaz egy vagyon...

(#95664) szekra válasza BossBoss (#95663) üzenetére


szekra
őstag

Rakj rá elől-hátulra fóliát, ha nem félted a leejtéstől (tok amúgy sem nagyon véd tőle, max. egy strapatok :D). Vagy vegyél rá valamilyen ultra slim tokot, azok annyira nem csúfítanak.

(#95665) rayoliviero válasza B-L-A-C-K (#95659) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem feltétlen az ő hibája. Neki az iPhone 6 hajlott meg, normális használat mellett. Emellett az interneten jó sok olyan videó és hír volt, hogy a telefon meghajlik. A szerviz véleménye pedig mit sem ér egy ilyen ügyben, mivel úgyis a saját érdekeiket nézhetik, hogy ne kelljen kicserélni. Végső esetben pedig érdemes őket beperelni.

(#95666) agabe válasza Darks!de (#95655) üzenetére


agabe
addikt

Ha a teljesítményre vagy kíváncsi akkor semmi különbség.
Kamerában nagyon csekély mértékben jobb a 6-os, videónál jobban kijön, de (sajnos) tényleg nem hatalmas a különbség...hacsak nem akarsz 240fps -es slow motion-t, mert azt csak a 6 tudja.
Azt vedd amelyik kényelmesebb, és a kijelző mérete neked jobban tetszik.

(#95667) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,
Telefonkészülére normális áron hol lehetne biztosítást kötni? A T-nél, ahol a készülék lesz véve, vagyonokba kerül.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#95668) totalpatec válasza agabe (#95666) üzenetére


totalpatec
tag

Ez így nem igaz. Majd minden funkciójában fejlődött az i6 az i5s- hez képest. Gyorsabb a wifi-je, az összes LTE szabványt támogatja ( az i5s nem). Plusz az összes szintetikus teszten jó 10-30 százalékos a javulás az új chip-nek köszönhetően. Talán a régebbi appoknál ez még nem látszik, de fél-egy év múlva már észrevehető lesz a differencia.

(#95669) R a y


R a y
senior tag

[link]

Nekem is el van csúszva az előlapi kamera a 6-on, de amíg a cikket el nem olvastam, észre szem vettem.. emiatt most nem fogom a jól működő telót kicserélni

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#95670) agabe válasza R a y (#95669) üzenetére


agabe
addikt

Fölösleges is cserélni ;)
Ha jól működik kamera is, meg észre sem vehető igazán akkor minek ?

(#95671) kali válasza totalpatec (#95668) üzenetére


kali
legenda

minden lte szabványt támogat az 5s is, csak a régebbi sima 5 nem, az 5s kontra 6 között annyi a különbség, hogy cat3 kontra cat4, ami a sebességben nyilvánul meg; 100/50 kontra 150/50
wifi terén az ac szabvánnyal tud többet a két új 6-os típus.

[ Szerkesztve ]

(#95672) Noxy válasza totalpatec (#95668) üzenetére


Noxy
veterán

Aha, az I6-hoz igazították a WiFi meg az LTE szabványt hogy gyorsabb legyen. :W
Azért ne kezd ilyen hamar leírni az i5S-tm mert neked már i6 van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#95673) B-L-A-C-K válasza Noxy (#95672) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valahogy meg kell indokolni azt a rengeteg felárat... ;]

(#95674) madgie válasza B-L-A-C-K (#95673) üzenetére


madgie
titán

Mintha iPhone esetében itthon ismeretlen fogalom volna a felár :))

(#95675) agabe válasza totalpatec (#95668) üzenetére


agabe
addikt

Nem lesz nagyon észrevehető a difi később sem szerintem de majd meglátjuk.
Az meg, hogy max 100-al vagy 150 -el tölt le LTE-n...hmm hát itthon lényegtelen, de még ott is ahol valóban nagyobb az LTE sebesség ... Wifi ac támogatással is kb ez a helyzet. Nem érezhető, és nem is lesz az a különbség...egyszerűen túl picit léptek.
Szintetikus tesztek .. hát az a 10 - 30% nem sok.
Ipad Air 2-nél már van egy majdnem dupla eredmény tesztek alapján a sima Air-hez képest az már látható lesz jövőre (idén még az sem ütközik ki csak mondjuk nagyobb progik betöltési idejében).

Nem szólom le a 6-ost. Jó készülék, de pl. hiba volt kihagyni a 2giga ramot, és nincs jelentős előrelépés 5S-hez képest a kijelző méreten kívül, használat közben meg most semmi, és szerintem jövőre sem sok fog látszani. Jóval kisebb a különbség mint az 5 és az 5S között, és azoknál is csak erősebb játékokon jön ki még idén is.

(#95676) totalpatec válasza R a y (#95669) üzenetére


totalpatec
tag

Használat közben észrevenni valami hibát az elcsúszás miatt?

(#95677) totalpatec válasza Noxy (#95672) üzenetére


totalpatec
tag

Én teljesen tényszerű voltam, az a te komplexusod, hogy a tények ledegradálják az 5s-t.

(#95678) oliwire válasza kali (#95671) üzenetére


oliwire
őstag

Lehet korábban le volt írva, csak most telefonról vagyok, így nem olvastam vissza. iPhone 5 esetében mi a helyzet az LTE kapcsolattal? Mennyire akkumulátorbarát a 2G és a 3G-hez?

(#95679) lupus_l válasza oliwire (#95678) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nálam tovább bírja az LTE-vel fedett területeken a készülék (a 3G-hez képest).
Viszont az i5 nem támogatja az újonnan bekapcsolt Telekom LTE frekvenciákat.

(#95680) kali válasza agabe (#95675) üzenetére


kali
legenda

magyarországon már most is elég sok olyan hely van, ahol az lte háló többet tud, mint 100 Mbps, én is jártam már úgy, amikor még 5s-em volt, hogy mértek mellettem 120 Mbps sebességet egy 150-es lte telefonnal, nekem meg az 5s 100-as lte korlátja miatt nem fért át annyi - igaz, bár ez lenne az ember legnagyobb problémája.
az ac támogatás már az 5s-be is kellett volna, de az apple szeret lte és wifi terén lemaradni a többi gyártó csúcskategóriás készülékeihez képest, amikor a 4s nem volt dual band wifi képes, akkor a sok más gyártó már igen, amikor a sima 5 nem kezelt minden lte frekvenciát, akkor sok más gyártó megfelelő régiós készüléke már igen, és az ac is jelen van már egy ideje - több éve - sok más gyártónál, az iphone esetén meg csak most került bele.
ráfogható persze mindenre, hogy nem mindenkinek van rá szüksége, vagy akár még ha kellene és bosszantó is, akkor is bevállalja az ember, mint kompromisszumos hiányosságot, de ettől még adott a dolog.

oliwire; ahogy előttem is írták, jobb az lte hálón az akkumulátoros üzemidő, de a probléma tényleg adott, hogy a 5 nem minden hazai lte frekvenciát kezel, az 5c és az 5s viszont már igen.

(#95681) R a y válasza totalpatec (#95676) üzenetére


R a y
senior tag

Semmit sem! Tegnap használtam pont az elolapi kamerát (akkor ugye meg nem vettem észre hogy el van csúszva) akkor sem vettem észre azon hogy valami baj lenne!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#95682) totalpatec válasza agabe (#95675) üzenetére


totalpatec
tag

Na ugye, hogy van különbség. Pár hozzászólással ezelőtt még azt írtad nincs. Én arra reflektáltam.
Hogy sok vagy kevés az a változás az már egy másik kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#95683) totalpatec válasza R a y (#95681) üzenetére


totalpatec
tag

Akkor tényleg nem érdemes megbontatni a gyári szerelést. Vagy pláne kicseréltetni valami refurbished készülékre aminek ki tudja mi baja volt még felújítás előtt.

(#95684) bigdady


bigdady
nagyúr

Melyik i5 nem támogatja a T vagy a Voda lte hálózatát?
A global A1429 támogatja?

(#95685) kali válasza bigdady (#95684) üzenetére


kali
legenda

teljesen egyik régiós i5 sem, az 1800 MHz frekvenciát támogatja, így ahol azon van szórás, ott lesz lte elérés, de a telekom például szór már 800 és 2600 MHz sávon is, azokat viszont nem kezeli.

(#95686) KOHO


KOHO
senior tag

Üdvözlök mindenkit! Nem olvastam visszafelé a kommenteket, de járt már úgy rajtam kívül valaki, hogy az iPhone 6 kijelzőjének a jobb felső sarka sötétett(sárgább), mint a kijelző többi része? Zavaró volt számomra ezért, november 26.-án leadtam a Pécsen a Telekom 2. üzletében, a telefonról azóta sem tudok semmit, az ügyfélszolgálatot felhívva mindig azt mondják, hogy javítás alatt van. Azóta megtudtam, hogy elküldték a Telemax nevű céghez, amelyről csupa-csupa ,,jót" hallottam:) Próbáltam felhívni ezt a telemaxot, de az automata csaj közli velem, hogy nincs ügyfélszolgálat! Kérdem én: hogyan tudom akkor felvenni velük a kapcsolatot? E-mailre nem válaszolnak.

Dátum javítva.

[ Módosította: radi8tor ]

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95687) Diokhan válasza KOHO (#95686) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem a szolgáltatót kellene zaklatni, végülis ők küldték el a telefonodat...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#95688) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#95609) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fagyalllo azt mondja hogy ez bizony egy beázás. Rejtélyes. Feleségem nagyon vigyáz a dolgaira, több evés rutinja van okostelefon téren is, soha még megkarcolva sem volt egyik sem.
:F

[ Szerkesztve ]

(#95689) KOHO válasza Diokhan (#95687) üzenetére


KOHO
senior tag

Zaklatom én őket bőszen:) Naponta 5x felhívom, mindig azt mondják, hogy javítás alatt és hogy ők nem látnak bele a Telemax munkájába, semmi többet nem tudnak! A vicc az egészben az, hogy nekem nagyon fontos lenne a telefon és ezért nem akarom, hogy hetekig üljenek rajta, mert cseretelefonnak egy 500 ft értékű lepusztult, összekarcolt gagyi telefont adtak az iPhone-ért cserébe:)

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95690) agabe válasza KOHO (#95689) üzenetére


agabe
addikt

Nincs valami 30 napos határidő ? az már rég letelt.

(#95691) KOHO válasza agabe (#95690) üzenetére


KOHO
senior tag

Bocsi, elírtam, november 26.-án adtam le!

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95692) mukibuci válasza KOHO (#95691) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az tényleg durva, hogy 3 nap alatt nem kaptad még vissza :D teljesen jogos a felháborodás

V.Stryker : generali-nál nézz szét

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#95693) radi8tor válasza V.Stryker (#95667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak ott lehet kötni, ahol veszed a telefont. Ki van találva ez. :(

⭐ Stella

(#95694) szekra válasza KOHO (#95691) üzenetére


szekra
őstag

Akkor légy türelemmel, még 1 hét sem telt le.

(#95695) KOHO válasza szekra (#95694) üzenetére


KOHO
senior tag

Nem az a gond, hogy nem kaptam vissza, hanem legalább írnák le, hogy cserélik-e vagy javítják vagy mi a menetrend...

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95696) Noxy válasza szekra (#95694) üzenetére


Noxy
veterán

Elmúltak a régi szép idők, amikor ha kellet, ha nem, (inkább az utóbbi) mindenki cseréltette.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#95697) szekra válasza Noxy (#95696) üzenetére


szekra
őstag

?

(#95698) KOHO válasza Noxy (#95696) üzenetére


KOHO
senior tag

Ezt hogy érted? Most is ugyanúgy cserélnek APPLE készüléket és nem javítanak! Ezért nem értem, hogy miért mondják azt, hogy javítás alatt.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95699) Noxy válasza szekra (#95697) üzenetére


Noxy
veterán

Nem oly régen ilyen esetben simán adtak egy újat (refurbised) telót.
Nem szervizeltek. A visszaéléseket unta meg a T, vagy az Apple, és így most 1x szerviz.
Ja és mindig a gari lejárat előtt pár nappal, héttel hibásodtak meg.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#95700) Gsx-rr válasza radi8tor (#95693) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Bocs ,de nincs igazad!

Generali-nál lehet bármilyen elektronikai eszközre!

Most ezerrel nyomják a reklámot ,én pl most hallottam a Buy Way-en szól a hangszórókból.

https://www.generali.hu/Szolgaltatasok/Vagyon/Hazorzo%20csaladi%20otthonbiztositas/hazorzo_smart_biztositas.aspx#vedelem

http://mobilvilaggsm.hu/generali_keszulekbiztositas

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.