Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) jg3D


jg3D
csendes tag

Hello!
Úgy néz ki ma én is iPhone 5S tulajdonos leszek!
Mire kell odafigyelni, (nem üzletben veszem)?
Vannak ennek a modellnek, szériahibái?
Mint pl. az i5-nel, a keret kopása... Itt ezt orvosoltak, de más van?

(#94802) Tibee86 válasza jg3D (#94801) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem nagyon tudok típushibáról, javítottak mindent az 5-höz képest.

(#94803) bull84ghia válasza Kiskokó (#94790) üzenetére


bull84ghia
őstag

1.Nyomsz egy restoret.
2.Megadod az icloud fiókodat, ezzel meglesznek a névjegyek naptárak.
3.Csinálsz egy backupot.
4.A régi merülős backupból kiveszed az smseket és berakod az új backupba.(ibackupbot)
5.Visszaállítod az új backupot ami már tartalmazza az smseket.

Kicsit sokáig tart de működik ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94804) Kiskokó válasza bull84ghia (#94803) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jaaa értem!
EZ nem volt nekem tiszta, tehát nem kell külön Backupot csinálni az Icloudból hanem Új telefonként ha bejelentkezek akkor elvileg betölti magától? Ezt nem tudtam, azt hittem hogy rendesen backupolni kell icloudból ha bármit is látni akarok.

Köszi az SMS visszarakós része már tiszta azt múltkor végig elemeztem amikor linkelted, csak az elejét nem értettem ott se, hogy akkor most oké hogy SMS de a többi cucc hogy lesz gyári. hát igy.
Köszi!!!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#94805) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Sziasztok! Két kérdésre keresem a választ.
1. Hogy tudom ios 8 alatt beállítani, hogy ha 2x megnyomom a home gombot, akkor fenn csak a telefon kedvenceim jelenjenek meg, az sms előzmények meg ne?
2. Tudtok e ajánlani olyat fb chat programot, ami az eredetileg a telefonon beállított fb és messenger mellett másik bejelentkezést is tud kezelni? :P

 Apple

(#94806) _Csaba_ válasza jg3D (#94801) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Kijelzőt mindenképp nézd meg. Valmaint appstore-ba jelentkezz be.

(#94807) jg3D válasza Tibee86 (#94802) üzenetére


jg3D
csendes tag

Nem tudom, én olvastam hibás gyroscope-ról....

(#94808) jg3D válasza _Csaba_ (#94806) üzenetére


jg3D
csendes tag

Ok, bejelentkezek.
Kijelző alatt mit értesz?

(#94809) TheMarci válasza jg3D (#94807) üzenetére


TheMarci
addikt

Minden meg tud hibásodni nyilván, de típushiba, mint a sima 5-nél a kopás, nincs.

Do You Dream?

(#94810) _Csaba_ válasza jg3D (#94808) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ne legyen foltos, pixelhibás, porszem ne legyen alatta. Ha minimális nyomásra elszíneződik a kijelző akkor meg valószínű hogy már kijelzőcserés volt valamikor. A gyári kijelzőket sokkal erősebben kell megnyomni hogy elszíneződjön.

(#94811) Ragnar95 válasza kraftwerkfan (#94805) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beállítások>Mail, Kontaktok, Naptárak>Kontaktok>Megjelenítés az Alk. váltónál

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94812) jg3D


jg3D
csendes tag

Ja, a telefon bontatlan, dobozos :)

(#94813) jg3D válasza TheMarci (#94809) üzenetére


jg3D
csendes tag

Igen, azt tudom, hogy javítva lett.
Akkor végül is, semmi gyártási hibája nincs az i5S-nek?

(#94814) TheMarci válasza jg3D (#94813) üzenetére


TheMarci
addikt

Nincs szerencsére.

Ha 5 percen belül jut eszedbe több mondanivaló, szerkeszd a hsz-ed, ne újat írj.

Do You Dream?

(#94815) woci01 válasza Kiskokó (#94790) üzenetére


woci01
tag

Hello, ha van egy olyan iphoned amit épp nem használsz akkor MobileTransfer program a két telefon között át tudja rakni az sms-ket, naptár, kontakt képek, safaris dolgokat. Kiválasztod, hgoy melyiket akarod és átmásolja. Én is ezzel mentettem át minden fontosat a régi telóról.

(#94816) jg3D


jg3D
csendes tag

Meg valami, ha a telefon dobozos, bontatlan.
Ha megegyezik a dobozon, a telefon hátlapján, és a telefonban (*#06#), akkor nem lehet refurb ugye?
Mivel refurb készülékhez, nem adnak dobozt, az új IMEi-el...
Vagy?

Nálatok, jelenleg működik??

[ Szerkesztve ]

(#94817) TheMarci válasza jg3D (#94816) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem adnak hozzá új dobozt, nekem működik.

Do You Dream?

(#94818) _Csaba_ válasza jg3D (#94816) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Működik.

És igen, akkor nem lehet refurb.

(#94819) Daddyhands


Daddyhands
csendes tag

Sziasztok!

Iphone 5s-em van. A legfrissebb OS-el 8.1.1
Az alábbi problémáim vannak a telefonnal:
Kukába helyezett email-ek időnként, újra olvasatlanok a beérkező mappában (gmail kliens).

A másik amit ma kezdődött, hogy facebook messengerben minden üzenet küldés után ki kell lépnem, és belépnem hogy eltudjam küldeni azt amit beírtam.

Van valami ötletetek ezeket a hibákat hogyan lehetne kiküszöbölni?
A telefont első kézből vettem az Apple-tól.

A lélek születése - az egyetlen szabadság

(#94820) bull84ghia válasza Kiskokó (#94804) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az a lényeg hogy restore után beállítás újként. Majd megadod az apple id(icloudfiók)-t. Ezzek után meglesz az összes telefon számod és naptár bejegyzésed.
Ez után jöhet amit múltkor linkeltem.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94821) MmDorian


MmDorian
őstag

urak!

mennyire szűkös a 16GB? 64est terveztem, biztos, ami biztos, de simán lehet, hogy elég a 16 is. igazából pár zene, talán 1-2 játék. mennyi hely van szabadon a 16oson, és a 64esen ?

szerk: i6ról van szó.

:R

[ Szerkesztve ]

(#94822) TheMarci válasza MmDorian (#94821) üzenetére


TheMarci
addikt

13 giga körül van a szabad hely. Mennyi zene, és milyen játék? Real Racing kb 3 giga, Candy Crush 100 mega, nem mindegy. Zenéket össze tudod számolni, hogy hány giga, amit rá akarsz másolni.

Do You Dream?

(#94823) matyi19 válasza MmDorian (#94821) üzenetére


matyi19
őstag

Ha pár zenét, és 1-2 játékot raksz rá bőven elég a 16 GB...

(#94824) radi8tor válasza MmDorian (#94821) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

11.2 GB használható kb a 16 GB-oson, így kalkulálj.

⭐ Stella

(#94825) Ferko75HUN válasza radi8tor (#94824) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Nálam ez 12.1 GB 8.1-en.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#94826) galaxys80 válasza Ferko75HUN (#94825) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam meg 12.7 IOS 8.1.1
7.1.2-őn 13.2 volt.

(#94827) _adaml21_ válasza radi8tor (#94824) üzenetére


_adaml21_
őstag

Így van. Én iPhone 4 óta 32 gigásat használtam, számomra mindvégig optimális volt, szidom is az Apple-t, hogy kivette a kínálatból...

Vettem egy iPhone 6-ot, még októberben, 64-es ugye abszolút hiánycikk volt, örültem, hogy egyáltalán egy 16-os fehéret ki tudtam fogni (mondjuk jól jártam, mert azóta nem látott akcióban volt :) )
Gondoltam, elég lesz, az évek során eléggé leszoktam a nagy játékok (pl. RR3) iPhone-on futtatásáról, arra ott az iPad. Viszont 2-300 zeneszámot szoktam tárolni a telefonon, pár száz MB-nyi Podcastet is, valamint elég sokat scannelek, és sok fajta irodai alkalmazást tárolok a telefonomon.

iPhone 4 óta mindegyik típus volt nekem, több garanciában cserélt is, és mindig ugyanazt a backupot állítottam vissza, emiatt már 1800 fotó és 40 videó sorakozott a készülékeken, összesen 11 GB-nyi hellyel. Gondoltam, ez jó alkalom, hogy új telefonként állítsam be, tiszta mentéssel, egyedül az SMS-eket mentettem át iBackupbottal (ez összesen kemény 40 kB-ot vett el :) )

Szóval megvolt 2 hete a 16-os i6, oda kellett figyelnem miből mennyit rakok rá, nem tettem fel semmi felesleges alkalmazást elég kevés zenét, podcastet, szóval eléggé visszavettem a használatból. Így maradt 4,5 giga helyem. Aztán elmentem kirándulni 2 napra, fényképezgettem, és majd' lefostam a bokámat, milyen jó képeket készít, a videokról nem is beszélve... 1. nap végére maradt 2,9 giga helyem.

És akkor hasított belém a felismerés: bármennyire is próbálkozok, bármennyire is odafigyelek, meg arra gondolok, hogy legalább spórolok a 16-oson, egyszerűen kevés nekem. Meg kellett válogatnom a zenéimet, hogy mit rakok fel, nem tároltam semmi olyan alkalmazást, amit szinte soha nem használok, de ha egyszer arra kerülne sor, áldanám az eszemet, hogy rajta hagytam, és ami a legfontosabb, pl. 1 hetes külföldi nyaralást nem tudnék önfeledten végig fotózni, mert betelne a tárhely....

Szóval szitkozódtam, és léptem: Haszonnal ( :)) ) eladtam az i6-ot, és előrendeltem a 64-est.... Tudom, hogy ez viszont túl sok lesz, i5-ből volt 64-esem, és egyáltalán nem odafigyelve ~20 giga szabad helyem volt, de az Apple :((( nem hagyott más választást.
Így legalább space gray telefonom lehet, arra vágytam előzőleg is, de totális készlethiány miatt a silverrel kellett megelégednem :)

(#94828) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

a freemyappsot pontosan hogy is kell használni? Átállítottam us-re az appstoret de mikor bemegyek a böngészőbe az almkalmazásokhott nem tudom megnyomni a complete gombot.

(#94829) Hunt3r22 válasza _Csaba_ (#94787) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ezt sikerült nekem is megtapasztalni délelőtt. :B

[ Szerkesztve ]

Xr

(#94830) _Csaba_ válasza Hunt3r22 (#94829) üzenetére


_Csaba_
senior tag

iPhone 6 jobb wifi vevő-ben?

(#94831) FIREBLADE78 válasza deere (#94733) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én szombaton vettem egy i6-ot egy gyerektől aki pénteken vette az edigitálban és nekem sincs számlám csak garanciajegyem,ami le van pecsételve,tehát ergo nem is kell számla hozzá,ez tök hülyeség,hogy számla annyira élethalál, mbpr is számla nélküli,egy itteni aprós gyerektől vettem bontatlanul,semmi baja,ha lesz,akkor beviszem szervizbe oszt csá. Epölhöz nem kell számla a javíttatáshoz,vagy tévedek?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94832) KZP válasza FIREBLADE78 (#94831) üzenetére


KZP
őstag

Nem azért gáz, ha nincs számla, hogy később gond lehet a garanciánál. Így, hogy te tudod, honnan van a készülék, nem lesz vele gond. (Letiltásra gondolok.)

Viszont másnál, ha valami "kamionról leesett" példányról van szó, azt később letilthatják IMEI szám alapján, hiába bontatlan, dobozos stb... És még reklamálni sem tud az ember, mert nincs a kezében semmi papír.

(#94833) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

4 napig nyúztam egy Samu S4 minit és érdekes tapasztalatokat szereztem.
Az első, hogy villám gyors az I4S-hez képest... (ez elszomorít kicsit, de hát a kor ugye, sajnos az I4S már nem mai darab...)
A második, hogy túlbonyolítják a dolgokat a "konkurenciánál"... Az Android nem rossz, sőt... ...de mindenhez, amit tenni akarsz vele 3× több lépés kell, mint iphone-on... (csak egy példa, ahhoz, hogy hívjak valakit 2× többet kell nyomkodnom, mint IOS alatt) (Ez kocsiban híváskor - ami tudom, nem feltétlenül legális - igen kellemetlen tud lenni)
A harmadik, hogy ismét ráébredtem, hogy nem feltétlenül az erős hardver és a gyorsaság számít, hanem az egyszerűség és a biztonság...
Gondolom sokatokat nem feltétlenül érdekelt, de gondoltam megosztom veletek, hátha másnak is (régebbi szifonosok) eszébe jutott már a váltás újabbra...
Mellékesen érdekes, hogy engem konkrétan sosem érdekelt, hogy melyik multi cég (samsung-apple) mit nyúl le a másiktól, mert mindig úgy gondoltam, hogy ez az Ő dolguk, mi valahol csak nyerünk vele... Hát az IOS az IOS 7-től kezdve sok mindent vett át az androidtól... Ha nem is a Google, viszont a készülékgyártók viszont sok dolgot vehetnének át az Apple-től, mert szerintem az egészben nem is maga a készülék a lényeg (ami kiemelkedő), hanem a szoftver, ami rajta van... Az, hogy sokkal kisebb teljesítményű hardverből sokkal többet tudnak kihozni, akár sebességre, vagy tudásra, vagy egyszerűségre (és itt nem a "butafon"-okra gondolok), na ezt kellene több gyártónak ellesnie... :K

Bocs, ha valakit nem érdekelt... Más:

Úgy hallottam készül az IOS 8.1.2... Lehet róla valamit tudni? Van már beta esetleg?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94834) KZP válasza szekfizsolt (#94833) üzenetére


KZP
őstag

8.2 készül, abból már kint van a beta 1.

(#94835) rayoliviero válasza _Csaba_ (#94830) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem mondanám, hogy nagyon jó, az előző Lg G2 telefonomban jobb volt. A GPS viszont itt kiváló, még lakásban is rögtön talál jelet.

Szerk: Igen, nekem is az a legfontosabb. A wifi is jó amúgy, de a G2-ben erősebb volt a jel, itt lakáson belül már előfordult i6 esetén, hogy nem tudott csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#94836) _Csaba_ válasza rayoliviero (#94835) üzenetére


_Csaba_
senior tag

A GPS az nagyon fontos nekem, szóval akkor az jó pont. Fontosabb mint a wifi.

(#94837) madgie válasza Hunt3r22 (#94829) üzenetére


madgie
titán

Nem kell aggódni, az én 5S-em meg még gyengébb wifiben, mint az asszony i5-e (és az otthoni iPad 4).

(#94838) Gsx-rr válasza szekfizsolt (#94833) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hogy az Android milyen azt most bizonyítja az új rendszerük!

Nincs telefon amin normális lenne.! Még a Nexus-on se.

[ Szerkesztve ]

(#94839) madgie válasza Gsx-rr (#94838) üzenetére


madgie
titán

Mintha az éppen aktuális friss iOS főverzió olyan flottul futna ugye...

(#94840) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

i6-ra milyen tokot ajánlotok? Nekem a szilikon is jó,csak a lényeg,hogy vékony legyen és átlátszó. Nem baj,ha ebay-es. Bumper keret elég lehet,ha van elöl-hátul fólia rajta?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94841) Gsx-rr válasza madgie (#94839) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mi a baj vele?

(#94842) bull84ghia válasza szekfizsolt (#94833) üzenetére


bull84ghia
őstag

Tegyél a 4S mellé egy hasonló korú 2 magos android telefont amin talán GB de max ICS fut, ebben az esetben jobban kiütközne a különbség :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94843) madgie válasza Gsx-rr (#94841) üzenetére


madgie
titán

Hogyhogy mi a baj vele? Láttad te az IOS 7.0-t annak idején?

(#94844) MmDorian


MmDorian
őstag

jelentkeznék a klubba. 16os szürke i6.

király, csak furi még, 2 év táccsvizz után.

(#94845) Gsx-rr válasza madgie (#94843) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Te most miről beszélsz?? Ios 7?

Mintha azt írtad volna ,hogy az aktuális Ios-el van probléma!

Tehát kérdezem a hozzászólásodra hivatkozva ,hogy mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

(#94846) Hunt3r22 válasza madgie (#94837) üzenetére


Hunt3r22
őstag

:R

Xr

(#94847) smallmer


smallmer
őstag

Kezdek kiakadni... Tegnap nem volt jó az apple store.
Ma meg megint mit csinál. 19%-on volt az akksi. Utána leugrott 1mádodperc alatt kb 1%-ra és ki is kapcsolt.
Megcsináltam már azt, hogy feltöltöttem teljesen. Home +bekapcsoló gomb. Újraindul és lehuzom a töltőt nem segít. Valaki nem tud esetleg tipped adni? :)

(#94848) FIREBLADE78 válasza MmDorian (#94844) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

ezzel én is így vagyok

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94849) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Storehoz hozzá lehet rendelni paypal-t?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94850) Gsx-rr válasza smallmer (#94847) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Restore!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.