Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) vadászcsiga válasza l925 (#95350) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Beállítások, mail, kontaktok. Lehet Google-ba is, ha mindkét fiókban be van kapcsolva akkor kétfelé menti

[ Szerkesztve ]

(#95352) l925 válasza vadászcsiga (#95351) üzenetére


l925
tag

köszönöm. Csak érdéekes mert 2 telefonon is ugyanaz az icloud fiók van beállítva véletlenül és a másikon nincsenek benne azok a kontaktok ami a másikban meg igen. Goggle fiók meg egyáltalán nincs beállítva egyikben sem. Nos az egyik telóhoz viszont másik icloudot szeretnék csinálni. Feltételezem akkor ahhoz egy hard resetet kell majd nyomni a telón és úgy újra aktiválni.
Előtte viszont mindenképpen szeretném az új icloudra áttenni az összes kontaktot a régebbiről. Ezt hogy tudom megcsinálni? Lehet éppen feltudnám találni magam de szeretnék biztosra menni. 423 névjegyről van szó és van közte nagyon fontos is. Hogy tudnám ezt megcsinálni?
nagyon köszönöm!

(#95353) agabe válasza l925 (#95352) üzenetére


agabe
addikt

nem kell "hard reset" avagy restore ( teljes visszallitas ) ahogy apple hivja.
Siman letrehozol egy uj fiokot majd belepsz vele a regit meg torlod a telobol.
Kontatokat meg pc-rol meglevo icloud fiokodba belepsz, kiexportalod majd az uj letrehozott fiokba belepve beimportalod.
Ha ugyanaz az icloud fiok van akkor latszania kell a kontaktoknak. Valami beallitasbeli kulonbseg lehet, pl. a beallitasok mail, kontaktok, naptarak menupontjaban az icloud fioknal a kontaktok nincsenek bejelolve azon aminel nem latszik, vagy amin latszik ott esetleg nem az icloudbol szedi az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#95354) M@te


M@te
senior tag

mióta frissítettem az legújabb ios-re az iphone 5s-em nem játszik le videókat. sem safariból youtubeon sem az alkalmazásban sem instagramon. egyik wifi hálózaton sem és 3g-n sem. mi a franc ez???

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#95355) l925 válasza agabe (#95353) üzenetére


l925
tag

hmm oké köszönöm szépen! még lenne egy észrevételem. Korábban a telefonon az appstorehoz más mail címet adtam meg. de azóta már átmódosítottam egy másikra ami a végleges viszont letöltésnél még is a korábbi icloudos jelszavamat kéri. mitől lehet ez?

(#95356) Tibee86 válasza l925 (#95355) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha megváltoztatod az email címet, attól a jelszavad nem változik, ahhoz a jelszót krll megváltoztatni. :)

(#95357) l925 válasza Tibee86 (#95356) üzenetére


l925
tag

na ezt nem is tudtam :D elég logikátlan, mivel azt hinné az ember h a rendszer a mailhez hozzákapcsolódó jelszót kéri éppen. Mindegy jó ez így is, úgy is az email cím a lényeg . attól meg gondolom úgyanúgy hozzáadhatom a bankkártyát hogy felvan cserélve a jelszó?!

(#95358) rayoliviero válasza B-L-A-C-K (#95343) üzenetére


rayoliviero
veterán

Újraindítás nem segített. Valami Cydiás tweak okozza. Leszedtem párat és most jó.

(#95359) B-L-A-C-K válasza rayoliviero (#95358) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja azt nem tudtam van rajta JB, az sok kavart tud okozni...:)

(#95360) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Lehet birka a kérdés, de hol tudom a pin kódomat megváltoztatni? Nem találom :(

[ Szerkesztve ]

(#95361) B-L-A-C-K válasza .zSoLTi. (#95360) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Beállítások -> Telefon -> Sim pin -> Pin modosítása

(#95362) rayoliviero válasza B-L-A-C-K (#95359) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ja és vagy húsz tweak. De több is okozza.

(#95363) .zSoLTi. válasza B-L-A-C-K (#95361) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Köszi!

(#95364) ratam23 válasza .zSoLTi. (#95363) üzenetére


ratam23
aktív tag

Bocs, új akart lenni
Sziasztok!

Pár hete linkelt valaki egy oldalt, ahol imei szám alapján azt is kidobta, hogy hol gyártották a telefont mikor stb stb. De most nem találom, valaki betudná linkelni nekem? Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#95365) buci30 válasza rayoliviero (#95362) üzenetére


buci30
addikt

Milyen tweak-ek vannak fent neked csinálsz egy képernyő fotót?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#95366) #51177472


#51177472
törölt tag

jailbreakelhető az iOS 8.1.1 (és a 8.2 beta). [link]

(#95367) HUTCHDB válasza #51177472 (#95366) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszi az infót!
:C

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95368) rayoliviero válasza buci30 (#95365) üzenetére


rayoliviero
veterán

Plusz még a Zeppelin, Bridge, iFile, All mail actions, NoVoiceMail.

[ Szerkesztve ]

(#95369) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

A virtual home alkalmazas csak jailbrake-el letezik? Létezik vmi hasonlo app a home gomb erinto dolgainak kihasznalasara?

[ Szerkesztve ]

(#95370) HUTCHDB válasza #51177472 (#95366) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Erről jut eszembe... aki használja a 8.2 bétát, kérnék tőle egy visszajelzést, hogy abban megszűnt már a hívásfogadási bug?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95371) kisferi


kisferi
tag

Szisztok a segítségeteket szeretném kérni. A kollégámnak androidos telefonja van de iphont akar venni. Mi a legegyszerübb módszer,hogy a telefonszámokat áthozza az iphonra? Azt mondták, hogy a gmailbe lekell menteni. Ezt leírná valaki,hogyan kell csinálni, meg az icloudba importálást? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#95372) HUTCHDB válasza kisferi (#95371) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

1.) android telefonon összeszinkronizálja a gmail fiókjával a névjegyeket.
2.) iphone-on pedig a Beállítások/Mail, Kontaktok, Naptárak/hozzáadja a gmail fiókját, majd ennél a fióknál bekapcsolja a "Kontaktok" részt és kész!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95373) tekoteko válasza #51177472 (#95366) üzenetére


tekoteko
tag

Feltette már valaki?
Működik rendesen?

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95374) szekra válasza kisferi (#95371) üzenetére


szekra
őstag

Vagy megnyitod gmail-ban (webes felület) a címtárat, kiválasztod az összeset (vagy amelyik kell) és Egyebek->exportálás->lemented vCard formátumban. Majd icloud.com, névjegyzék, és beimportálod a lementetted vCardot.

(#95375) HUTCHDB válasza tekoteko (#95373) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Arra várok én is, hogy kipróbálja valaki.
Esetleg te? :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95376) tekoteko válasza HUTCHDB (#95375) üzenetére


tekoteko
tag

http://www.idownloadblog.com/2014/11/29/how-to-jailbreak-ios-8-1-1-on-windows/

Azt írja hogy csináljak visszaállítást ( 3.as pontban ) ...
De akkor előröl kell belaknom a rendszert újra?

Vagy szerintetek mehet a meglévő belakott rendszerre?

Vagy ha fent a JB utána mehet visszaállítás és marad a jb is?

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95377) Gsx-rr válasza l925 (#95350) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Utángyártott kábel témához:
Az amúgy megreklamált (szifonstore-ban) vásárolt szuper kábel amit 2 éve vettem ,hogy legyen az kocsiban egy plusz tartalék kábel ,és már az Iphone 5-nél is kiírta ,hogy nem támogatott.
Erre a szifonnál csak hebegtek habogtak ,mikor megkérdeztem ,hogy adhatnak el ilyen terméket!!??
Pont akkor határoztam el többet csak gyárit veszek ,megéri a felárat.
Nem is használtam ,csak pont egy barátommal találkoztam aki ,mondta ,hogy lemerül a telefonja és rossz a töltőkábele.

Kivettem az autóból és mivel nem kellett nekiadtam.

Az Iphone 6-ot egyáltalán nem tölti!
tehát ha utángyártott kábelt vesztek körültekintőek legyetek ,mert lehet a régebbi telefonoknál jó ,de I6-nál esetleg nem.

(#95378) kisferi válasza szekra (#95374) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm a választ. A gmail webes felületet a telefonon nyissa meg? Ne haragudj az androidot nem ismerem.

(#95379) kali válasza kisferi (#95378) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem muszáj, bármilyen más munkaállomásról (is) jó, csak kezelje adott funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#95380) szekra válasza kisferi (#95378) üzenetére


szekra
őstag

Hát pc-ről gondoltam, ott talán egyszerűbb szerkeszteni ami kell, exportálni, lementeni, betallózni a már elkészült vCardot.

(#95381) kisferi válasza kali (#95379) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm. Akkor a számítógépen nyissa meg a gmailt és a telefon legyen wifin vagy a telefont össze kell dugni a számítógéppel?

[ Szerkesztve ]

(#95382) szekra válasza kisferi (#95381) üzenetére


szekra
őstag

Nem kell hozzá egyáltalán a telefon, ha gépen csinálod. Annyi, hogy az icloud kontaktok legyenek szinkronizálva az iphonon.

(#95383) erdoke


erdoke
titán

A Facebook app elképesztően szívja az akkumulátort, és még csak nem is teljesen szmúd. Tegnap reggel 6 óta megy a telefon full töltésről, ma délután nézelődtem a FB alkalmazásban kb. 25 percet. Az eredmény:

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#95384) kisferi válasza szekra (#95382) üzenetére


kisferi
tag

Az icloudot már tudom, csak az androidosbrészét nem ismerem. Ha számítógépen megnyissa a gmail fiókját az hogy fogja a telefonkönyvét látni? Igazából az androidos lementést nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#95385) kali válasza kisferi (#95384) üzenetére


kali
legenda

a gmail felületre belépve; bal felül a gmail fül lenyit -> címtár -> megjelenik a névjegyzék -> összes kijelölése -> egyebek -> exportálás -> átvinni kívánt névjegyek és a megfelelő formátum (vcard) kiválasztása -> exportálás!
icloud felületre bejelentkezve; kontaktok -> bal alul fogaskerék; vcard importálása -> a gmail felületen lementett vcard betallóz -> importálás!

[ Szerkesztve ]

(#95386) bull84ghia válasza erdoke (#95383) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nálam már repült pont ez miatt :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#95387) HUTCHDB válasza kisferi (#95384) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De muszáj az icloud?
Nem mindegy hogyan kerülnek a névjegyek az iphone-ra?
Leírtam, hogy hogyan kell gmail-el, szerintem ettől egyszerűbb, és járhatóbb megoldás nincs.
Androidon nem kell csinálni semmit, csak a szinkronizálásban be kell kapcsolni a névjegyeket, az iphone-on pedig a gmail-ből kell hozzárendelni a neveket.
Ennyi.
Szerintem felesleges bonyolítani a dolgokat.... :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95388) kisferi


kisferi
tag

Magamnak azt szeretném megkérdezni,hogy jelenleg iphone 4s telefonom van. Ehhez van egy usa és egy magyar apple id-ém. Az icloudom a magyar id-el van használva. Ha veszek egy iphone 6-ot, akkor nyugodtan szinkronizálhatom ezzel? (A telefon keresés nincs bekapcsolva) Ha létrehoznék egy harnadik apple id-ét csak az icloud használatra, az működne úgy? A másik kettőt csak letöltésekre használnám. A jelenlegi tekefonomat eladnám ismerősnek, ő majd tud új icloud fiókot létrehozni ?

(#95389) catroot válasza erdoke (#95383) üzenetére


catroot
veterán

Akkor az fb app hozza a papírformát.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95390) #51177472 válasza erdoke (#95383) üzenetére


#51177472
törölt tag

Hihetetlen. Ezért nem használom az app-ot, ha fb-zek azt Safariból.

(#95391) Ragnar95 válasza kisferi (#95388) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, működni fog a jelenlegi ID az új telóval is.
Teljesen fölösleges egy + ID az iCloudhoz, csak a saját életedet nehezíted meg vele és semmi előnyöd nem fog származni ebből.
Igen, tud majd új Apple ID-t regisztrálni ismerősöd a régi telódon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95392) szekra válasza HUTCHDB (#95387) üzenetére


szekra
őstag

Csak ha új számot hozzáadsz a telefonkonyvedbe az ugye icloudra menti, nem pedig gmail címtárba. Innentől kezdve van egy regi gmail kontaktokbol allo vcardod es az uj kontaktok amiket ramentesz, icloudba tarolja. Amit ha vissza szeretnel terni droidra megint siman exportalhatod es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#95393) agabe válasza erdoke (#95383) üzenetére


agabe
addikt

itt csak az latszik mit csinaltal tegnap 15 ora ota, es ha keveset hasznaltad a telot ezen idoszakban akkor siman lehet ez normalis.
Nalam tegnap este a spotify ment fel orat wifirol, es miutan alig hasznaltam a telot delutantol mostanaig a 24 orasra azt irja, hogy 36%-ot evett a spoti, de az nem a teljes merulesi ciklus ugye, mert az nekem is tegnap reggel kezdodott es tegnap delelott osszesen majdnem 2 orat telefonaltam ami meg egyaltalan nem is latszik a 24oras adatokban mar.

[ Szerkesztve ]

(#95394) kisferi válasza Ragnar95 (#95391) üzenetére


kisferi
tag

Nagyon szépen köszöm mindenki segítségét és a türelmet a kérdéseimhez.

(#95395) radi8tor válasza catroot (#95389) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abba is gondolj bele miért meríti az akkut. Ki tudja mit művel az ott a háttérben.

⭐ Stella

(#95396) HUTCHDB válasza szekra (#95392) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha gmail van kontaktoknak megadva, akkor miért az icloud-ba mentené?
Pont ez lenne a lényeg, hogy ha "járkálok" android és ios között a névjegyek változásai a gmail-ben mindig aktuálisan rendben legyenek....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95397) szekra válasza HUTCHDB (#95396) üzenetére


szekra
őstag

Kipróbáltam, tényleg. Viszont nem lehet valahogy szűrni gmail kontaktokat, hogy csak a telefonszámmal rendelkezőket mutassa?

(#95398) Tibee86 válasza #51177472 (#95366) üzenetére


Tibee86
veterán

Láma kérdés, de a tweakek amik működtek 8.1 alatt, azok mennek 8.1.1-gyel is ugye? Ha jól emlékszem csak a főverzió váltásnál vannak ezekkel gondok.

[ Szerkesztve ]

(#95399) Kommy válasza Tibee86 (#95398) üzenetére


Kommy
veterán

8.1.1-re nincs is jb

(#95400) matyi19


matyi19
őstag

iOS 8.1.1-ben, nincs 2g/3g kapcsoló?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.