Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95501) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Tudd valaki segíteni abban hogy csinálok egy lassított videót, azt elküldom i messeage es utólag nem tudja módosítani !!? vagy ha lementem laptopra a videót majd most vissza raktam a telora és gyors az egész le se tudom lassítani nem ertem miert csinálja !!?
Valaki tudd valamit mondani erre??

(#95502) Scoobyka válasza Ragnar95 (#95499) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ezt en sem ertem mi alapjan jelented ki,mivel en minden esetben azt vettem eszre,hogy 4g-n hamarabb merul a telo...pedig kivetelsen jo 4g lefedetsegen vagyok.

(#95503) kali válasza Scoobyka (#95502) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú telefonnal tapasztaltad?
5s és 5c esetén a gyártó is egyértelműen leírja a specifikációkban;
Up to 8 hours on 3G, up to 10 hours on LTE
és a gyakorlati tapasztalatok is ezt támasztják alá.
az új 6-os típusok esetén is legfeljebb azonos, de semmi esetre sem merül jobban lte hálón, mint 3g-n.

[ Szerkesztve ]

(#95504) Scoobyka válasza kali (#95503) üzenetére


Scoobyka
addikt

sima 5..ami tudtommal megegyezik az 5c-vel hardverben,csak aksiban van elteres. Az most,hogy a gyarto ezt irja ki engem nem hat meg...ezt tapasztaltam...ahogy wifis bongeszes sem volt soha meg telefonon 9 ora. inkabb 7 ora az.

[ Szerkesztve ]

(#95505) kali válasza Scoobyka (#95504) üzenetére


kali
legenda

nem, pont lte tekintetében is van eltérés, a sima 5 nem kezel minden hazai lte frekvenciát, de az 5c és az 5s már igen, bár ha van lte hálód, akkor az az 5 által is kezelt 1800 MHz lehet - azzal indult anno az lte, de azóta már bekapcsolták más frekvenciákon is (800 és 2600 MHz), amiket az 5 nem kezel -, de ideális esetben az elért 1800 MHz lte hálón sem lehetne rosszabb a fogyasztásod, mint a 3g-n.
a gyártói és tesztes mérések nem azt jelentik, hogy mindenki másnál is annyi lesz, hiszen mindenki más beállításokkal és feltételek mellett használja a telefonját, de arányos viszonyítási alapnak jó, az 5c és az 5s valóban többet bír annyival lte hálón, ezt én/mi is megtapasztaltuk.
a korábbi lte képes telefonjaimnál is azt tapasztaltam már régebben is, hogy jobb az üzemidő, ha a készülék lte hálón lóg, pedig nem is csak iphone, hanem xperia és galaxy is volt.

[ Szerkesztve ]

(#95506) ryori válasza kali (#95503) üzenetére


ryori
senior tag

nekem is 0-24 bent van LTE-n és alig merül :DDD

(#95507) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

4S-en 8.1.1 alatt kilehet kapcsolni a 3G-t hogy csak Edge-re kapcsolódjon?

(#95508) kali válasza _Csaba_ (#95507) üzenetére


kali
legenda

igen, mivel a 4s nem lte képes, így annál egyik szolgáltatónál sem tűnt el a 2g kapcsoló.

(#95509) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, kérdésem volna.

IPhone-om van, hosszabb ideje, iTunes-szal használom. Most csináltam biztonsági mentést, és a számítógépemet fel kellett jogosítani az iTunes áruház menüpontjában. Sikerült is, közölte velem, hogy a lehetséges ötből öt számítógépet jogosítottam fel... Ez az évek során jöhetett össze, volt asztali gépem, egy notebook, csere másikra, majd a mostani, ebben pedig cseréltem ssd-t. A lényeg, hogy a korábbi gépek nincsenek meg, tehát nem tudok rajtuk belépni az iTunes-ba.

Jön a kérdés: tudom a korábbi számítógépek jogosultságait törölni, úgy, hogy nem tudok rajtuk keresztül belépni?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#95510) _Csaba_ válasza kali (#95508) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Szuper, köszi a választ!

(#95511) Szecsy válasza ryori (#95506) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Lte vel szerintem gyorsabban merul a telo :(

(#95512) Kommy válasza Freddy76 (#95509) üzenetére


Kommy
veterán

[link] ezt a részt csináld meg: Hogyan törölhetem az összes számítógép feljogosítását? , majd újra fel kell majd jogosítania mostanit.

[ Szerkesztve ]

(#95513) ryori válasza Szecsy (#95511) üzenetére


ryori
senior tag

(#95514) Szecsy válasza ryori (#95513) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Jogos a teszt alapjan! Nem tudom lehet csak szanomra csaloka akkor, es amugy hasznalat kozben gondolnam hogy jobban merul.

(#95515) Slyer válasza Ferko75HUN (#95041) üzenetére


Slyer
senior tag

késve, de válaszolok.

kicsit zavaró hogy évente veszek egy telefont 200+ ezerért, és a 2 éve kábel meghal, (a több éves szarfos micro usb-nek semmi baja) és 5900 Ft egy 1 méteres...

plusz úgy gondolom hogyha havi 3k-t fizetek a T-nek biztosítás gyanánt 3. éve, belefér egy kábel csere.

im out

(#95516) ryori válasza Szecsy (#95514) üzenetére


ryori
senior tag

igazából nagyon sok mindentől függ hogy melyiken érdemes használni / hogy érdemes.

(#95517) gabormgp válasza D@niel (#95489) üzenetére


gabormgp
senior tag

A Telekomnal vagy,23:03-van..😂

(#95518) zaiczd


zaiczd
tag

Sziasztok egy fontos kérdésem lenne! hogyha egy garanciális iphone 5s-ben szakszerűen képernyőt cserélek akkor utána garanciáztatni fogom tudni? van valami lebukásveszélye a dolognak ? Köszi

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#95519) kali válasza zaiczd (#95518) üzenetére


kali
legenda

szia,

szakszerűen csak a hivatalos szakszervizekben tudnak kijelzőt cserélni, megfelelő osztályú kijelzőt más szervizek nem is kapnak - beszerezni sem lehet csak úgy -, szóval már az is egy lebukási hibalehetőség.

(#95520) Freddy76 válasza Kommy (#95512) üzenetére


Freddy76
addikt

:R Köszönöm.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#95521) Ragnar95 válasza zaiczd (#95518) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak akkor nem veszik el a gari, ha hivatalos szervizben javíttatod. A lebukásra meg elég nagy az esély, mivel mindenhol utángyártott alkatrészekkel dolgoznak a hivatalos szervizeken kívül és feltételezem a szervizben felismerik elég gyorsan, ha egy alkatrész nem eredeti...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95522) oliwire válasza Ragnar95 (#95499) üzenetére


oliwire
őstag

A gsmarenan ugyanannyit írt 2G-re és 3G-re is. Akkor azt mondod, hogy érezhetően kevesebbet bír 3G-n? Mert elképzelhető, hogy akkor itt is közrejátszik a fast dormancy nem támogatása a magyar szolgáltatók részéről. Itt van valami diagnosztizáló eszköz, ami mondjuk a processzor felébresztését tudja nézni, mint androidnál a wakelock detector pl? Erre a részére kíváncsi lennék még.

(#95523) zaiczd válasza Ragnar95 (#95521) üzenetére


zaiczd
tag

köszi a válaszokat de amikor még anno az iphone 5ömet garanciáztattam akkor annyi volt hogy kívülről megnézték hogy nincs e nagyobb sérülése és ennyi, ennyiből azért nehéz levenni hogy milyen osztályú kijelző van benne, szerintem. arra gondoltam hátha valakinek van tapasztalata ilyesmiben. :R

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#95524) Ragnar95 válasza zaiczd (#95523) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mostmár jóval komolyabban nézik a dolgokat a sok csalás miatt, így nem valószínű, hogy sikerülne megúszni, hogy kiszúrják a dolgot...
oliwire: egyértelműen jobban merül 3G-vel az összes iPhone, mint 2G-vel. Ez nem csak otthoni szolgáltatóknál van így, itt UK-ben is ugyanez tapasztalható.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95525) zaiczd válasza Ragnar95 (#95524) üzenetére


zaiczd
tag

Értem köszönöm az információt!

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#95526) peugeotmate válasza zaiczd (#95523) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ez attól is függ, hogy hol adod le. Tehát ha a szerviz nem ott van, ahol a leadás helyszíne, akkor valóban nem néznek mást rajta, csak később. Az Andrássy úti iStyleban viszont már a leadás előtt szétkapják a mobilod, szóval ott egyből elhajtanak, ha kiszúrják a más kijelzőt. (Illetve lehet a garanciát is megvonják.)

meg

(#95527) Szecsy válasza peugeotmate (#95526) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Na szembesultem egy hibaval,
En Oplayert hasznalok mert jol kezeli a feliratokat de most ratettek egy filmet Mkv. Es. Hangot nem tudja lejatszani,,,,
Nem tudtok vmi megoldast erre avagy egyeb jo filmlejatszo progi? (Mondjuk en oplayert megvettem nem free verzio van neg, ezert is furcsallom)

(#95528) Ragnar95 válasza Szecsy (#95527) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Feltételezem DTS a hang, amit nem visz az OPlayer.
nPlayer asszem viszi a DTS-t is, nézd meg a leírását.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95529) zaiczd válasza peugeotmate (#95526) üzenetére


zaiczd
tag

és telekomnál? én oda vinném

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#95530) kali válasza zaiczd (#95529) üzenetére


kali
legenda

onnan is küldik már tovább hivatalos (szak)szervizbe, mivel a szolgáltató szervizes szekciója megszűnt; link
bár az iphone eddig sem nagyon volt javítva - kivéve a szoftveres hibákat -, hanem szétkapták, ellenőrizték az indikátorokat...stb, aztán intézték a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#95531) Szecsy válasza Ragnar95 (#95528) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Most folraktam ugyanazt a filmet csak Avi formatumban, es ottis ugyanazt irja a hang reszehez,
Lassan hasznalhatatlan a program:(

(#95532) Ragnar95 válasza Szecsy (#95531) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A formátum teljesen mindegy, hogyha egyszer a hang kódolásával van a baj :U
A hangot kell átkonvertálni vagy megvenni egy normális lejátszó appot...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95533) D@reeo válasza Szecsy (#95527) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Pár verzióval ezelőtt kivették a DTS támogatást licensz problémák miatt. Vagy visszarakod a sokkal régebbi és butább verziót, vagy mást lejátszót használsz ilyen videók esetén. pl a VLC player hibátlanul lejátssza.
Magyarosítással kapcsolatban mi a véleményed/véleményetek? :)

(#95534) Szecsy válasza D@reeo (#95533) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Vlct hasznalom ipaden de ugyanazt nem talalom iphonera, te melyikre gondolsz?

(#95535) D@reeo válasza Szecsy (#95534) üzenetére


D@reeo
aktív tag

VLC for IOS v 2.3.0

Ha jól emlékszem valamiért levették AppStore-ból, de hogy visszatették-e, arra már nem emlékszem. Máshonnan kell beszerezned, ha ott már nincs fent.

(#95536) ryori válasza D@reeo (#95535) üzenetére


ryori
senior tag

Nincs már

(#95537) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Az iPhone 5S-eknél mennyire jellemző, hogy magától tönkremegy a Touch ID? Ha egy tökéletesen működő, első pillantásra még megbontatlan készüléken nem működik az ujjlenyomat-leolvasó, akkor valószínűleg rosszul nyúlt bele valami „értünkmihozzá" ember?

(#95538) B-L-A-C-K válasza szentkuti11 (#95537) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint minden elektronikai alkatrész az is tönkremehet, nem gyakari eset, de már hallottam róla elromlott.

(#95539) kali válasza szentkuti11 (#95537) üzenetére


kali
legenda

nem lehetetlen ugyan, de nem nagyon megy tönkre csak úgy, a jellemző az inkább, hogy lopott, letiltott vagy egyéb szempontból problémás készülékben alaplap lett cserélve, és amiatt nem működik az ujjlenyomat-olvasó, - megoldható (lenne) persze a korrekt javítás is, csak az már költségesebb, és úgy már nem feltétlenül éri meg, ezért eladják azzal a hibával, hogy minden okés a telefonnal, csak az ujjlenyomat-olvasó nem működik, pedig nem az romlott el, ha a szó szorosabb értelmében vesszük...

[ Szerkesztve ]

(#95540) lajki7 válasza kali (#95498) üzenetére


lajki7
senior tag

ismertek :D ötkert, részeg voltam vagy kizsebeltek. szerintem az utobbi mert még soha nem hagytam el igy cuccomat! elö se szoktam venni mert a poharat fogom folyton :DDD

[ Módosította: radi8tor ]

iPhone 11 Pro

(#95541) univerzita válasza Szecsy (#95534) üzenetére


univerzita
addikt

VLC- más név alatt van. Dragon Video Player Lite, ingyenes.( dts, mkv)

[ Szerkesztve ]

(#95542) kleinguru


kleinguru
addikt

A 2G, 3G, 4G témához kapcsolódóan megjegyezném, hogy aki sokat telefonál, neki sokat vált a telefon a 3G és LTE hálózat között, valamint addig míg tart a telefonbeszélgetés addig is folyamatosan 3G kapcsolat van. Az Apple mérése a folyamatos LTE hálózaton netezést jelenti. Jelenleg nem működik a VoLTE, ha menne, nem lenne ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#95543) galaxys80


galaxys80
veterán

Az appok bezárogatásával kapcsolatban kérdezném, hogy ti mindenből home gombbal léptek csak ki?
Vagy csak a sűrűbben használt programokból?
Én droidról váltás után mindent bezárogattam. Mára viszont inkább csak a ritkábban használtakat és a navikat, FB-ot lövöm ki.

(#95544) B-L-A-C-K válasza galaxys80 (#95543) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, de nem muszály bezárogatni, ha nincs elég memória felszabadít magának a rendszer.

(#95545) bigdady válasza galaxys80 (#95543) üzenetére


bigdady
nagyúr

Felesleges. Sosem lövök ki semmit.

(#95546) galaxys80 válasza B-L-A-C-K (#95544) üzenetére


galaxys80
veterán

Az "igen" az első vagy a második kérdésemre ment? :)
Egyébként azt értem, hogy felszabadít magának a rendszer. Na, de melyik app-al kezdi?
Nem lenne, jó ha éppen mondjuk a böngészőt lőné ki, mert szabad ramra lett szüksége.

(#95545) bigdady

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#95547) Kiskokó válasza bigdady (#95545) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én másfél éve használok 5-öt Iphone, Ha napközbe nem is de Este mindent bezárok rendesen, aztán battery doctor (akár napközben is)

Én simán észreveszem ha sok program van nyitva és levan terhelve a memória. nem mondom az hogy eszeveszetten szaggat a telefon, de pl Messenger kicsi betud butulni ha teli a memória. stb

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#95548) hanolfe


hanolfe
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémával keresett meg haverom, hogy nem tudja frissíteni 5S telefonját, mert az előző tulaj apple id-jét dobja fel frissítéskor. Pedig a Beállítások/iCloud-nál az ő email címe van és be is van jelentkezve. Viszont ha be akarunk lépni az fiókba, akkor kéri a jelszót. Na ezt már nem fogadja el.
Számítógépen icloud fiókba be tudunk lépni a jelszóval. Az Apple ID-be is be tud lépni. Tehát a jelszó biztos jó.

Arra nem emlékszik, hogy amikor átvette a telefont a régi tulajtól, akkor csináltak-e visszaállítást. De gyanítom igen, mert akkor nem is tudta volna a saját icloud fiókjához a telefont.
Ilyenkor mi a teendő?
Üdv.: nils

(#95549) _Csaba_ válasza hanolfe (#95548) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Szerintem mentsen le a telefonról mindent. És egy restore-t nyomjon. (Ha engedi). Majd utána frissítsen.

(#95550) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Bár már egy ideje van iPhone-om de még soha nem csináltam restore-t...ilyenkor minden törlődik a telefonról?...tehát ..emailek,sms-ek,programok...de nem is ez a legfontosabb hanem hogy pl.az egyéb mappa is kiürül?..mert nekem az már majd 3GB-t foglal csak ezért csinálnék igazából egy visszaállítást...érdemes?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.