Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95701) KOHO válasza Noxy (#95699) üzenetére


KOHO
senior tag

1x szervíz? Kijelzőt cserélnek és beleraknak valami szar utángyártottat?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95702) szekra válasza Noxy (#95699) üzenetére


szekra
őstag

De szerintem rossz embernek írsz, csak az avatarunk egyezik. Azért jött a ?-jel.

(#95703) radi8tor válasza Gsx-rr (#95700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor lehet, ha van mellé lakásbiztosításod. Köszi, nem kötök lakásbiztosítást, csak azért, hogy a mobilon legyen CASCO :D

⭐ Stella

(#95704) V.Stryker válasza mukibuci (#95692) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a segítséget. Sajna a Generali-nál már nincs. Csak lakásbiztosítással együtt. Marad a T-s vagyonokért. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#95705) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Lassan már nem merem olvasni a fórumot emberek, én is friss i6 tulaj vok de már magam is nézegetem egy nap után hogy elhajlott e, vagy sötétedik e a kijelző, vagy elmozdult e az előlapi kamera, teletömitek az embert ilyen fóbiákkal. Miért kell nagyitóval nézni ezt a szerencsétlen telefont használni kell aztán kész.. Meg a zörög a bekapcsoló gomb ha rázzuk :Y ne már könyörgök. Amúgy nyilván olvasom a fórumot tovább de még egy hiba amit figyelni kell akkor összeomlok! :N

(#95706) Noxy válasza szekra (#95702) üzenetére


Noxy
veterán

Ja lehet. Bocsi.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#95707) Diokhan válasza .zSoLTi. (#95705) üzenetére


Diokhan
addikt

Talán azért, mert ennyi pénzért jogosan várná el az ember, hogy ne legyenek ilyen hibák...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#95708) Gsx-rr válasza radi8tor (#95703) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor bocs ,több helyről ezt hallottam.

(#95709) .zSoLTi. válasza Diokhan (#95707) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Jó nyilván ezzel egyet is értek. De ez is csak egy tömeggyártott termék, ráadásul a Foxconn által... Csodát sajnos nem lehet várni. :(

(#95710) radi8tor válasza Gsx-rr (#95708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ezt az apróságot elfelejtik közölni, ezen már végig mentem pár napja. Túl olcsó lenne önálló biztosításként.

⭐ Stella

(#95711) Diokhan válasza .zSoLTi. (#95709) üzenetére


Diokhan
addikt

Rendben van ez is! De akkor miért ilyen drága? Miért hypeolják annyira, ha tudják, hogy úgyis hibás lesz a fele, mert olyan céggel gyartatnak...?!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#95712) .zSoLTi. válasza Diokhan (#95711) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ha azt nézed hogy pl egy új Galaxy Alpha 180e vagy egy Note4 220e, és kapsz egy Androidos félig/teljesen műanyag fo.talicskát, akkor már nem is olyan drága :DDD Inkább egy 3GS mint akármelyik droid.. Legalábbis én igy látom 5 év droid után :Y

[ Szerkesztve ]

(#95713) KOHO


KOHO
senior tag

Srácok! Tud valaki valami BIZTOSAT a garanciális iPhone javításról/cseréről? Eddig úgy volt, hogy ha bebizonyosodott a hiba, akkor kaptál egy fóliás, zsír új készüléket! Egészen pontosan ez még 2014. júliusban is így volt az iStyle-nál! A Telekomnál is így működik?Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy csere, de már nem tudom, hogy kinek higgyek, mert mindenki mást mond.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95714) kali válasza KOHO (#95713) üzenetére


kali
legenda

az a fóliás zsír új készülék sem kifejezetten új volt már, hanem gyárilag felújított/refurbished készülék, és most is így működik.

.zSoLTi.; nézőpont kérdése, de majd ha az apple is 2 év gyártói jótállást ad a telefonjaira - ahogy a legtöbb gyártó -, és nem csak egy évet, meg majd ha az apple is nyújt olyan szolgáltatásokat, hogy házhoz kimegy díjmentesen a szervizes és helyben orvosolt minden problémát, ilyentén nem kell szervizbe vinni és napokra/hetekre leadni a készüléket, de végszükség esetén is díjmentes futárt küld, aki ad cserés készüléket arra az egy munkanapra, amíg megjavítják és visszaszállítják a készüléket, akkor vissza lehet majd térni a témára, de addig... lehetne még több ilyet is írni.
így látom én, aki felváltva használja az apple és sok más gyártó termékét, meglátva mindegyikben a pozitívumot és a negatívumot is.
bár az Inkább egy 3GS mint akármelyik droid.. kijelentésed után nem kellene, hogy komolyan foglalkozzak a hozzászólásoddal...

[ Szerkesztve ]

(#95715) KOHO válasza kali (#95714) üzenetére


KOHO
senior tag

A gyárilag felújított készülék alatt mit kell érteni? Volt benne már ez+az cserélve? Utángyártott alkatrészekkel dolgoznak?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#95716) B-L-A-C-K válasza KOHO (#95713) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha valóban hibás a készülék, és nincsenek külsérelmi nyomok akkor 99%-ban komplett készülék csere. Viszont ha egy hivatalos almánál adod le akkor jó ha erről tudsz (bár azt mondják hogy vannak helyek ahol megadják ott is az 1 évet).

[ Szerkesztve ]

(#95717) Ragnar95 válasza KOHO (#95715) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hogy a francba dolgozna már utángyártott alkatrészekkel maga a gyártó? :U
A refurb készülék azt jelenti, hogy valami baja volt, visszaküldték a gyárba, kijavították, házat, esetleg akksit cseréltek, újrafóliázták és utána küldték vissza a szervizbe, amikor már ugyanolyan volt, mint az új.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95718) oliwire válasza lupus_l (#95679) üzenetére


oliwire
őstag

és (#95680) kali

Köszönöm! Akkor ezt azt jelenti, ha mondjuk szerencsés vagyok és a Telekom pont azon a frekvencián szórja az LTE-t, amit kezel az i5, és pont ahol én tartózkodok, akkor jól fogja bírni a készülék akkumulátorilag. Ha meg nem azon van, 3G-n marad, és kevésbé lesz kitartó az akksi időtartama? Itt vannak-e gyorskapcsolók 2G-4G között esetleg, vagy ehhez a menübe kellene lépnem minden esetben?

(#95719) szekra


szekra
őstag

Ha 90 napon belül jár le a garancia, akkor + 90 napot kapsz, ha azon 90 napon kívül vagy és cserélik a telefont + 1 év jótállást kapsz (ha Magyarországon vásárolt a telefon).

(#95720) Ragnar95 válasza szekra (#95719) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, szolgáltatós telónál mindenképp újraindul az 1év és otthoni beszerzésű függetlennél is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95721) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#95720) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem mindenképpen, pl szolgáltatósnál csak akkor ha szolgáltatónál adod le gariztatni...

[ Szerkesztve ]

(#95722) szekra válasza Ragnar95 (#95720) üzenetére


szekra
őstag

Pont erről volt szó, hogy ha apr-be viszed be akkor nem jár +1 év, hiába szolgáltatós, B-L-A-C-K kollega fentebb linkelte az esetet. :U

(#95723) kali válasza oliwire (#95718) üzenetére


kali
legenda

a telekom 1800 MHz frekvencián kezdte az lte szórást anno, és ahol október 17-ig volt lte elérésed - akkor kapcsolták be a 800 és 2600 MHz szórást -, ott eztán is lesz, és úgy valamivel jobb lesz az akkumulátoros üzemidőd, mint 3g hálózaton - ez a készenlétre és az adatforgalomra igaz, mert telefonálás és sms (még?) nem megy lte hálón, arra az időre lekapcsol 3g-re, így aki rengeteget telefonál és keveset adatfogalmaz, illetve a telefonáláshoz képest keveset van készenlétben a telefonja, az nem is feltétlenül veszi észre a különbséget.
a telekom esetén sajnos nincs 2g kapcsoló, hanem csak az lte kapcsolható ki, és akkor ha elérhető a 3g, akkor arra kapcsolódik, 2g-re pedig csak úgy, ha nincs elérhető 3g.

szekra; apr-ek esetén sem mindegyik így áll majd hozzá a szolgáltatós készülékhez, nem kell/szabad egy eset/üzlet alapján általánosítani.

[ Szerkesztve ]

(#95724) Seed


Seed
csendes tag

mennyiért lehet eladni egy bontatlan független 5s 16gb?

(#95725) radi8tor válasza Seed (#95724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beárazásnak saját topicja van.

Vagy ott kérdezz rá, vagy keress rá a topicban.

⭐ Stella

(#95726) Diokhan válasza .zSoLTi. (#95712) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezzel is egyet értek, én is sokat droidoztam a 4s elott, utána megint droid volt. Most i5 van, és szeretnem rendesen használni :'(

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#95727) Seed válasza radi8tor (#95725) üzenetére


Seed
csendes tag

köszi, ezt kerestem :)

(#95728) oliwire válasza kali (#95723) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, ezt most tudtam meg egy ismerőstől, hogy iOS8-nál már nincs 2G kapcsoló. Ha összejön a i5, remélem fogja úgy bírni mint most az Xperia SP. Van-e esetleg itt valaki, aki Xperia SP-ről tért át?

(#95729) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#95721) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, úgy értettem, hogyha szolgáltatónál adod le, akkor mindenképp újraindul :B :R
szekra: én félreérthetően fogalmaztam, te viszont teljesen rossz infót írtál le, mert ha nem magyar beszerzés/nem szolgáltatóhoz viszed a szolgáltatóst, akkor több, mint 90 nap garinál marad az eredeti gari és 90 napon belül újraindul a 90 nap, az 1 év sosem indul újra, csak ha magyarországi beszerzés a telefon vagy szolgáltatós és szolgáltatónál cserélteted.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95730) mcsontos


mcsontos
tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy kérdésem!
( 4S 8gb, iOS8.1(12B411)).
A photostream konkrétan nem megy. Be van állítva iCloudban, hogy az iCloud fotók helye X:\icloud mappa, valamint a saját photostream és iCloud fotómegosztás is be van pipálva. Ehhez képest az ott található mappák közül (feltöltések, megosztott, saját photostream) csak a megosztottban van 43 fotó (a telefonon ~500 fotó van, és kb ennyi egyéb kép (screenshot, viber, stb). Az intéző oldalsávjában található "iCloud-fotók" pedig használhatatlan, cska megnyitni lehet a fotót, és az eredeti név el is tűnik (dátum).
Dropbox feltölti normálisan.

Köszi

(#95731) nederlanden válasza .zSoLTi. (#95705) üzenetére


nederlanden
senior tag

Nyugodt legyél jó és strapabíró tipushiba mentes!!!!!telefont vettél!
Ide lecsapódnak az egyébként elenyésző/ritka (i6) hibákkal,meg ugye fórumokon vannak írtó kekec kisgyerkőcök is akiknek más jobb dolguk sincs csak pöckölni,rázogatni,h@kiztatni a cuccaikat mert mániájuk és csak ebben és itt találják örömüket.
Szóval nagyon stabil jó cucc az i6.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#95732) kovacscsi válasza nederlanden (#95731) üzenetére


kovacscsi
tag

:R :R :R

(#95733) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Jb!

CallBar ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95734) szekra válasza Ragnar95 (#95729) üzenetére


szekra
őstag

Ezt értem, és akkor elnézést tévesen írtam. Viszont akkor ennyi erővel csak akkor kell leadni a T-nél a függő telefont javításra, ha szeretnél további 1 évet. Mert a T is tovább küldi, feltehetően apr-hez...

(#95735) galaxys80 válasza nederlanden (#95731) üzenetére


galaxys80
veterán

[link]

Tényleg nincsen.

(#95736) Ragnar95 válasza szekra (#95734) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ergo hacsak nem nagyon sürgős a csere, mindenképp jobban megéri a szolgáltatónál javíttatni, hiszen ki ne szeretne több garit :D
Nem APR-hez küldik, hanem egy másik szervizhez, de teljesen mindegy, hogy hol nézik át a telódat, mivel úgyse javítanak, hanem cserélnek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95737) galaxys80


galaxys80
veterán

Otthon fóliázóknak segítség: [link] :)

Bár én most fólia mentes életet élek. :D

(#95738) 407 válasza .zSoLTi. (#95705) üzenetére


407
tag

Minden viszonyítás kérdése!!Nekem elsők közt volt i6 om(külföldön élek) a megjelenés után vettem szinte.Soha sem volt apple termékem csak a droid csúcsok,de a valóban létező fagyás,és bugok miatt döntöttünk úgy 4 en is a társaságból,hogy kipróbáljuk az új 6 os szériát,mivel már a méret is megfelelő lett számunkra!Ketten plus-t vettek.Nekünk a felsorolt hibák egyike sem jelentkezik,olyan stabilitással dolgoznak,hogy naponta hívjuk egymást,hogy lehetetlen befostani az iphone-t!Szerintünk nem lesz más rendszerünk(persze ha ez is lefagyokat meg beáll majd akkor talán),mivel itt elég csak egyszer hozzáérni ahhoz amit szeretnénk és egyből csinálja,mivel ilyen fémet senki nem alkalmaz telefonon,(még a Htc sem,véleményem szerint)és az összeszerelési minőség példás.Én valóban laikus szemmel látom a dolgokat mert ez az első almám és hatalmas a különbség a javára.Akik meg régóta felhasználok csak irigyelni tudjuk,mivel évek óta ebben a nyugalomban élhetnek😃😃Lehet,hogy sz@rabb lett az egész a régi időkhöz képest,de mi ezt új felhasználók észre sem vesszük.Azért van egy komoly droidos tabletem mert sok mindent szedek le a netről,és ezt csak sokkal nehezebben tudnám apple-vel megoldani😃😃

[ Szerkesztve ]

(#95739) nederlanden válasza 407 (#95738) üzenetére


nederlanden
senior tag

na végre....😅
A legjobbkor nyúltál bele sztem...
Itt számtalanszor lehurrogtak beírásaimért(mert elsőre a megszokott sarkos,éles i-k és 1nap használat után legaygiztam,majd később leesett minden),,,,

de hát az összes iphone-ból volt már legalább 2db,,,és még ennyire élvezhető és ráadásúl hibamentes stabillitást egyiken sem tapasztaltam.
És nagyon szép modern minden porcikája😝

(Ja,elfogúlt vagyok)😱😂😂

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#95740) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy tudom iphoneról átrakni a kontaktjaimat androidos telefonra. A beállításokban találtam olyat, hogy importálás simről, de fordítva nem. Ha pedig belépek az icloudra, ott vannak ugyan, de nem találok olyan opciót, hogy lementsem az egészet valahova, csak egyenként, és több száznál az durva lenne.
Szóval, van valami megoldás erre?

Köszi előre is

(#95741) szekra válasza galaxys80 (#95737) üzenetére


szekra
őstag

De nem lehet megvenni. Vagy csak én nem találom?

(#95742) 407 válasza nederlanden (#95739) üzenetére


407
tag

Figyu én nem akarom "szopogatni"az apple-t de ez egy csodás telefon kurva nagy stabilitással😃😃Páromnak i5s van,de neki pl nagy a sima 6 os is.Mondta,hogy örül,hogy beálltam az almások közé de Ő nem cseréli a sajátját,pedig aztán hatalmas Fan.3-mas óta csak iphone😄😄Ebből leszűrve is elfogadom azokat a kritikákat akik szerint túl nagyok lettek az új telók....

[ Szerkesztve ]

(#95743) peugeotmate válasza Ragnar95 (#95729) üzenetére


peugeotmate
őstag

Honnan veszitek, hogy szolgaltaros telonal csak akkor indul ujra a gari, ha a szolgaltatonal csereled? :F En az iStyleban csereltettem legutobb es azt mondtak, hogy ujraindult az egy ev garancia. Illetve a szervizes munkalapon is az allt, hogy 2015 novembereig jo a gari, holott iden novemberben jart volna le az egy ev. (November elejen is csereltettem a telom az iCentreben, ezert kerulhetett ra a 2015-os gari datum nov. vegen az iStyleban a szerviz munkalapra eleve. Ez bovult meg ket hettel kb.)

meg

(#95744) StLui válasza peugeotmate (#95743) üzenetére


StLui
veterán

Mert néhány üzletben szándékosan vagy tudatlanságból félretájékoztatják őket, így állandóan újra felmerül a téma és kezdődik elölről :(

Minden hivatalos magyarországi forrásból származó készüléknél ha cserélnek javítás helyet akkor újra indul a gari és punktum :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#95745) pszichiater válasza galaxys80 (#95737) üzenetére


pszichiater
senior tag

Ez tényleg jópofa. Hátra nincs?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#95746) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!
Új 5C-t állítgattam be, megadtam neki az ID-meg amit az ipadon is hazsnálok, mégis az App Store megnyitásakor fehér képernyő és "Nem sikerült kapcsolódni az App Store-hoz" hiba jön elő. Wifi jó, minden más megy. LTE-n ugyanez.

Másik: az oldalsó kapcsolón az elforgatás kikapcsolását nem lehet beállítani mint a tableten? Tehát a némítás helyett a forgatást kapcsolja ki?

Próbáltam itt visszakeresni de a topik kereső pedig 503-as hibát dob :(((

(#95747) Ragnar95 válasza Ákinard (#95746) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lehet beállítani, de a vezérlőközpontban van kapcsoló rá, ami ugyanannyiból tart.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#95748) Ákinard válasza Ragnar95 (#95747) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ugyanannyiból tart, csak a tableten megszoktam, hogy egy ujjmozdulat a kikapcs. Köszi azért, akkor nem én voltam figyelmetlen, hogy nem találtam a beállítási menük között.

(#95749) Kommy válasza HellGreg (#95740) üzenetére


Kommy
veterán

(#95750) galaxys80 válasza szekra (#95741) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezen az oldalon semminél nem találtam vásárlási lehetőséget én sem. Valahol biztos lehet kapni. Körül kell nézni. Èn most nem hasznàlok fóliát, de ha valahol rátalálok, akkor majd linkelem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.