Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94251) Sholom


Sholom
tag

8.1.1 5s-en nalam megoldotta a Wifi-s Safari oldal betoltes lassusagat. Sokan panaszkodtak eddig erre.

(#94252) StLui válasza Gsx-rr (#94237) üzenetére


StLui
veterán

Lehet föl is veszi a 6-os a 2A-t (én nem tudom), de amúgy az 5-öt is töltheted az iPad töltőjével, mert minden eszköz max annyi Amper-t vesz fel amennyi kell neki, tehát hiába 2A-os a töltő ha telefonnak 1 kell akkor 1-et vesz fel.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94253) kali válasza Sholom (#94251) üzenetére


kali
legenda

főként 8.0 alatt volt ez probléma, 8.1 alatt sokat javult a helyzet, de 8.1.1 alatt már valóban repül.

(#94254) madgie válasza StLui (#94252) üzenetére


madgie
titán

Az újabb iPad-ekhez már eleve nincs olyan combos töltő, mint a négyeshez, nem?

(#94255) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

iOS 8 alatt a safari nem jegyzi meg a jelszavakat felhasználóneveket, pedig be van állítva neki. iOS 7 alatt még működött.

(#94256) kajmika0510


kajmika0510
tag

Nos csináltam egy restore-t és beállítottam új készülékként ahogy javasoltátok. Minden hibátlanul működött. Reggelre 2-3 % ot esett csak az aksi. Viszont használatba vettem a telefont 58% on volt neteztem vele kicsit(wifin) majd 10 perc eltelte után még mindig 58. Majd 5 perc eltelte után 54%. Most meg dolgozom és ahogy hallgatom a zenét, és netezek jól csökken a százalék. 2hónapos a telefonom annyira nem zavar. Talán majd ha drasztikusabban csökken vagy bezavarodik akkor. Pl restore előtt 100 % volt 3 óra hossza folyamatos használat mellett majd 78 % :D És utána csökkent rendesen. Lehet kellene egy full lemerítés és majd feltöltés. Mit gondoltok?

(#94257) kali válasza kajmika0510 (#94256) üzenetére


kali
legenda

a teljes feltöltés, utána töltőn hagyod még kicsit a telefont, home + power újraindítás, és csak aztán húzod le töltőről.

(#94258) StLui válasza madgie (#94254) üzenetére


StLui
veterán

Nem tudom, csak már sokszor azt érzem az írásokból, hogy többen azt hiszik, hogy annyival töltődik az eszköz amennyit tud a töltő, ami igaz is lehet de csak addig ameddig az eszköznek nagyobb a felvevő képessége mint amit a töltő tud, de ahogy olyan töltőt rakunk valamire ami többet is le tudna adni mint amennyit az eszköz fel tud venni, onnantól már az eszköz általi max felvevőképesség a korlát, hiába tud többet a töltő.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94259) buci30 válasza StLui (#94258) üzenetére


buci30
addikt

Ennyi :C :C

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94260) Slyer


Slyer
senior tag

Hali!

Az mitol lehet, hogy mostanaban a mobilnet megosztas kuka a telefonon? Racsatlakozik a laptop, irj is hogy csatlakoztatva, wifi erosseg fullon, de sarga haromszogben fekete felkialto jel van...

Komolyan iphonen netet megosztani kinszenvedes, egy fos 10 rongyos androidos telefon meg egybol racsatlakozik amint meglatja...

5S-rol beszelunk amugy 8.1-gyel

Koszonom elore is!

(#94261) madgie válasza StLui (#94258) üzenetére


madgie
titán

Persze, ezt tudom :) Mi is töltjük az iPad 4 töltőjével az iPhone-okat, ha az van kéznél.

(#94262) kali válasza Slyer (#94260) üzenetére


kali
legenda

szia,

sokszor megosztom a mobilinternetet notira az 5s-ről, és egyik ios verzió alatt sem találkoztam problémával usb kábel és wifi útján sem.
az általad írt jelenség nem feltétlenül a telefon hibájára utal, hanem a munkaállomáséra, hálózati beállítás, de akár tűzfalas probléma is okozhatja.
a telefonon annyit tudsz csak hibázni, hogy módosítod a jelszót, de nem megfelelőre, nincs meg a kívánt számú karakter, vagy tartalmaz ékezetes betűt, esetleg nagyon speciális karaktert.

(#94263) bull84ghia válasza Slyer (#94260) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nálam semmi gond vele: 5S+mac+win

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94264) Gsx-rr válasza buci30 (#94259) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Te most miért tapsolsz?

Pont ez a lényeg ,hogy az Iphone 6 többet tud felvenni ,mint a névleges 1A.

Tehát egy 2,1A-s töltővel hamarabb feltölt a telefon!

(#94265) buci30 válasza StLui (#94258) üzenetére


buci30
addikt

Vissza térve Te tudsz vagy valaki olyan külső aksit ami elég ha 1x feltölti az i6-ot nekem de nem 1A-al hanem nagyobb erővel igy gyorsabban tölti?
S kényelmesen elférjen a zsebbe persze :) :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94266) buci30 válasza Gsx-rr (#94264) üzenetére


buci30
addikt

Pont ezert tapsoltam ezt en is tudtam eddig de erre külső töltött meg nem találtam kivéve amit tegnap linkeltel amazon-rol de az bazi nagy!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94267) Ferko75HUN válasza viperabácsi (#94250) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Üdv,

iCloud-ban vedd ki a pipát a Firefox szinkronizálása a könyvjelzőkkel ablaknál.

(#94255) _Csaba_: Pedig működik a jelszó kitöltés, ha csak a PH-t nézzük akkor bekattintasz felül az e-mail és jelszó ablakhoz, alul a billentyű felett megjelenik a jelszó automatikus kitöltése felirat, arra kattintva minden beírva.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#94268) Gsx-rr válasza buci30 (#94266) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Olyat hirtelen nem. De olyat mint amit vennél igaz kábel nélkül van kb a feléből lehet venni.
És elég jó minősítéseket kapott. pl ezek:

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/gadget/3581829/intocircuit-powermini-3000-power-bank-review/

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/gadget/3532885/olixar-encharge-power-bank-review/

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/gadget/3532600/veho-pebble-smartstick-review/

Az utolsó az drágább ,de bitang jól néz ki!

(#94269) kali válasza buci30 (#94266) üzenetére


kali
legenda

link :DD
nekem ilyen van; link, még a 4s-hez vettem úgy 2.5 éve, azóta is hűségesen szolgál, bár ritkán használom, de minőségi darab, most is tudja, amit kell, nem bántam meg, hogy 21 e ft körül adtam ki érte akkor.
több ismerősöm is kinevetett anno, hogy a feléért is van, vettek is különböző olcsóbb típusokat, amiket azóta rendre cserélni kellett, mert már egy év után is látványosan csökkent a kapacitásuk.

(#94270) Onderon


Onderon
senior tag

Üdv újra bedobom a közösbe, hátha most valaki tudja a választ:

van valakinek ötlete miért lehet az, hogy mobilhálózaton megkapom a nyűves facebook messenger üzeneteket, wifin meg nem? Főleg itthon lenne érdekes, de máshol is elég idegesítő, nem egy vitám volt már belőle...Az a legfurább az egészben, hogyha egy ideig nem lépek be a messenger app-ba, akkor olyan, mintha teljesen lekapcsolódott volna a hálózatról, belépek, pörög pörög a frissítés, narancssártga "connecting..." és legalább 10mp mire kapcsolódik és akkor meg is jönnek az üzeneteim. Más működik, pl imessage, whatsapp, viber, csak ez a nyomorult fb messenger örjít meg. Itthoni routerem pedig a UPC-s wifi-s Technicolor TC7200 csoda, de talán nem olyan hulladék cucc ez, csak be kellene állítani(?).

szerk.: természetesen mindenhol minden létező push-t, notificationt, background runningot bekapcsoltam már.

(#94271) Gicz válasza Onderon (#94270) üzenetére


Gicz
addikt

Amikor hazaérsz wifi közelbe, nem szoktad kinyomni a mobilnetet?

(#94272) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Segitsetek az mi miatt lehet hogy a gyari mail appan minden be lett allitva , de emailt erdekes modon csak akkor tudok kuldeni ha sima mobilnetrol vagyok, wifirol nem megy, pedig regen az elozo iphoneon mukodott, vki tipp?

(#94273) Kommy válasza Szecsy (#94272) üzenetére


Kommy
veterán

milyen email szolgáltató, és milyen neten nem megy (szolgáltató)

(#94274) Szecsy válasza Kommy (#94273) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Sajat domain webhely es telekomos netet hasznalok

(#94275) Kommy válasza Szecsy (#94274) üzenetére


Kommy
veterán

Tiltva van az telekom hálózaton a külsős smtp-k használata, ki kell kapcsolni a t-online online ügyfélszolgálaton az smtp port szűrést

(#94276) Onderon válasza Gicz (#94271) üzenetére


Onderon
senior tag

nem, hagyom úgy ahogy van

(#94277) buci30 válasza Gsx-rr (#94268) üzenetére


buci30
addikt

Köszi😎 Igaz ugy kezdtem nem eBay es hasonló hanem magyar oldal!

Mindegy mar megvan végső döntés maradt a YooBao Elfin az legalább tudom, h megbizható márka ;)
Délután mar tesztelem is!

Köszönöm a segitsegeket!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94278) Gicz válasza Onderon (#94276) üzenetére


Gicz
addikt

Azért fura, mert úgytudom h a push értesítések akkris mobilneten jönnek ha a telefon wifin van, mert így kisebb a fogyasztás. Töröld le az appot, tedd fel újra, hátha megoldja. Nincs más 5-let, nem volt még ilyenem, eddig nem vettem észre h ne jött volna meg valami push i5-tel és most 6plussal sem.

(#94279) Kommy válasza Onderon (#94270) üzenetére


Kommy
veterán

Valószínűleg nem tudja a telefont felébreszteni a routered, ezért nem kapod meg a push-t, másik wi-fi-n kéne kipróbálni, ahol másnak biztos jó.

(#94280) kali válasza Gicz (#94278) üzenetére


kali
legenda

nem minden router képs rá, hogy push felébressze a készenlétben pihiző telefont, de amelyik igen, ott mobilinternet nélkül is működik, hiába figyel akár régóta készenlétben a telefon/alkalmazás.

(#94281) _Csaba_ válasza Kommy (#94279) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Hogy érted ezt? Router router közt van különbség ilyen push szempontból?? Van erről bármilyen hivatalos írás?

(#94282) Gicz válasza kali (#94280) üzenetére


Gicz
addikt

Pont ezaz, ezért használja a telefon ilyenkor is a mobilnetet, nem a wifit. Csak ha mobilnet nincs, akkor jönnek a pushok a wifin, ezt olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#94283) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Mindig olvas az ember újat. Nekem egy 1000 éves g (sweex) routerem van otthon és úgy látszik tudja ezt a push dolgot, mert megkapok mindent a mobilnetet meg talán még egyszer sem kapcsoltam ki.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#94284) _Csaba_ válasza SpongyaBob (#94283) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ha a mobil netet nem kapcsoltad ki akkor még lehet hogy mobil netről megy a push.

(#94285) kali válasza Gicz (#94282) üzenetére


kali
legenda

igen, de a mobilinternet alapban képes rá, a wifi meg csak akkor, ha a router...stb is támogatja, és sajnos nem mindegyik olyan.

Rubbi; kapcsold ki a mobilinternetet, hagy lemenni készenlétbe a mobilt, és hamar kiderül, hogy a router tudja, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#94286) SpongyaBob válasza _Csaba_ (#94284) üzenetére


SpongyaBob
veterán

(#94285) kali

Na, ezt kipróbálam a fene sem foglalkozott még ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#94287) Gicz válasza kali (#94285) üzenetére


Gicz
addikt

elbeszélünk egymás mellett, értem hogy a mobilnet képes rá.

neki az a problémája, h otthon wifi közelben nem kap rendesen push-t, tehát valamiért a wifin keresztül akar pusholni a telefon és nem a mobilneten kreszesztül. azt kéne inkább megoldani, hogy ne wifin akarjon jönni neki a psuh, hanem rendesen.

(#94288) Kommy válasza Gicz (#94287) üzenetére


Kommy
veterán

Ha van elérhető wi-fi hálózat akkor minden hálózati forgalom azon megy, mivel az ingyen, míg a mobilnetért mindenhol fizetni kell, ráadásul véges.

(#94289) Gicz válasza Kommy (#94288) üzenetére


Gicz
addikt

A push elvileg nem azon emgy, hiszen akkor alvó állapotban nem jönne meg senkinek a push, mert akkor lecsatlakozik a wifiről a telefon.

(#94290) TheMarci válasza Gicz (#94289) üzenetére


TheMarci
addikt

Fura, mert elég sokszor vagyok külföldön, ahol a mobilnet ki van kapcsolva, és mégis működik a push.

Do You Dream?

(#94291) Kommy válasza Gicz (#94289) üzenetére


Kommy
veterán

Ezzel tévedésben vagy, nem csatlakozik le az iPhone a wi-fi-ről, csak alvó állapotban van, és ezért kell olyan router ami fel tudja ébreszteni a telefont, erre nem képes jónéhány router sajnos.

Az a baj, hogy most is azt mondod , hogy elvileg, pedig nem így van, utánad le is írták, hogy működik mobilnet nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#94292) Gicz válasza TheMarci (#94290) üzenetére


Gicz
addikt

Igen, mert olyankor a mobilneted ki van kapcsolva és emiatt a telefonod fent marad wifin. De ha be van nyomva a mobilnet, akkor alvó módban nem aktív a wifi folymatosan.

(#94293) _Csaba_ válasza Kommy (#94291) üzenetére


_Csaba_
senior tag

De mi az a funckció ami felébreszti az iphone-t? Nem hallottam még ilyenről.

Wifi wake up for iphone? :DDD

Rubbi: Szerintem fog menni. Kétlem hogy wifi függő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94294) Gicz válasza Kommy (#94291) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem pl sokszor van olyan otthon, hogy feloldom a telefont, és 1sec múlva jelenik cask meg a wifi ikon, míg néha már feloldáskor ottvan. És ez látszik a router log-ban is, hogy akkor csatlakozott újra.

(#94295) Keksz válasza matyi19 (#94216) üzenetére


Keksz
senior tag

Ez ismert hiba.
Egy idő után elengedi azt a sarkot a "ragasztó".
Ha cserélik ez miatt az csak jó.
Nekem mióta itt olvastam "mozog", addig észre sem vettem.
A működésben nem korlátoz, max ugye ami nálad is volt, hogy ott bekerülhet "kosz".

(#94296) radi8tor válasza _Csaba_ (#94249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az első próbálkozásom vele, most raktam rá zenéket először. :B

⭐ Stella

(#94297) TheMarci válasza radi8tor (#94296) üzenetére


TheMarci
addikt

iTunesban egy albumban vannak, csak telón nem? Jelöld ki telón a zenéket, majd írj be nekik egy albumnevet.

Borító: kijelölöd a zenéket, get info (win alatt nem tudom, properties talán?), és van egy artwork fül, oda másold be a borítót.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#94298) radi8tor válasza TheMarci (#94297) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#94299) kali válasza Gicz (#94287) üzenetére


kali
legenda

nem beszélünk el, de közben Kommy le is írta, hogy miért.

_Csaba_; pedig router...stb függő, régebben is volt már erről, tesztelve is volt, hogy nem minden eszköz képes rá.
próbálgassátok otthon, lesz szórás rendesen, hogy minek megy és kinek nem.

[ Szerkesztve ]

(#94300) matyi19 válasza Keksz (#94295) üzenetére


matyi19
őstag

Hát igen...
Szerintem még várok," hátha" romlik a helyzet és akkor tuti cserélik. Mint ahogy mondtam alig észrevehető most, olyan 0,5 mm lehet a mozgása.
Vagy meg hirdetem, és 6-7 ezer forinttal olcsóbban eladom mint ahogy vettem.
Nagyon zavar. :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.