Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) kali válasza B-L-A-C-K (#95598) üzenetére


kali
legenda

igen, de a szolgáltatós készülékre a szolgáltató adja, mivel ő értékesítette a készüléket, vele áll direktben szerződésben az ügyfél - ettől függetlenül apr is megadhatja, de nem mindenhol szokás - amin nem szoktam csodálkozni, mert személyesen vagy telefonon rákérdezel különböző üzletekben/szervizekben, és nem mindenhol egyformán tudják, az sem ritka, hogy azonos üzletben két illetékes eltérőt mond - és az egyik nyilván rosszul tudja...
előre látom, lesznek még kavarások ilyen tekintetben, hogy a szolgáltató már nem akarja ráírni a jótállási jegyre a jótállási időpont/intervallum változását, mert már nem ők cserélték - már aki nem rajtuk keresztül intézte -, az apr sem, mert amúgy szolgáltatós készülék, aztán harcoljon az ügyfél azért, ami a jogszabályok szerint jár számára a készülékével kapcsolatban...

(#95602) szekra válasza B-L-A-C-K (#95600) üzenetére


szekra
őstag

De szolgaltatonal mar hiaba adod le, mert ok is kuldik tovabb. Ezt nem ertettem, hogy akkor megis mitol is fugg. Szimpatia? :S

(#95603) kali válasza szekra (#95602) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a szolgáltatónál adod le, és később tőlük is veszed át, úgy ők intézik a jótállási jegyet is, és számodra nincs harmadik fél, aki hibalehetőséget jelentene adott szempontból.

(#95604) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Hello mindenki! Létezik olyan app a store-ba mint jailbrakelt eseten a virtual home? Nagyon jo lenne hasonlo mert nem akarom semmi esetben se jailbrakelni a telt...

(#95605) tekoteko válasza .zSoLTi. (#95604) üzenetére


tekoteko
tag

Azt is kérdezd meg hogy hány használó szedte már le, mivel "ébren tartja" a telót, és ugyanannyi emiatt a használat meg a készenlét-i idő.
ÉS jobban is merül..

Amúgy szerintem erős rendszerszintű dolgokba piszkál bele, szal JB kell.. de mi a baj azzal???

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95606) xors


xors
senior tag

Nemrég tettem szert egy iPhone 5s -re. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Használtan vettem, és van a képernyőjén egy üvegfólia. Elvileg valami drága darab, én csak egy G betűt találtam rajta márkajelzésként, nem tudom milyen típus. A gond az lenne, hogy nem működik a közelségérzékelő szenzor, és a fénymérő sem, gondolom azért, mert van egy kis buborék rajta a fólia miatt. Az 5s -en ha jól tudom egyben van a két szenzor. Szerintetek le tudom venni a fóliát valahogy, hogy utána vissza is tudjam rakni buborékmentesen? (Az üvegfólia sérülésmentes)

(#95607) .zSoLTi. válasza tekoteko (#95605) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ja ezt nem tudtam hogy ilyen bajok vannak vele. Csak jo lenne valami app erre mert i6nak sztem eleg "olcsora" sikerult a home gomb erzete lenyomaskor. Ezert lenne jobb csak "erinteni". Nem tunik valami strapa biro gombnak :(

(#95608) tekoteko válasza .zSoLTi. (#95607) üzenetére


tekoteko
tag

Annyira nem vészes mint leírtam, de jobban merül, és a teló tényleg ébren van.
Tud a progi 1-2 jót, de vannak számomra zavaró funkciói is..

Egyik nap volt erről szó, olvass vissza, hogy normál esetben nem igen voltak 5S home gomb elromlások.
Szal csak nem sz@rabb a 6-ban.
De amúgy JB megy rendesen, ha ki akarod próbálni uccu neki. :)

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95609) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mi lehet ez? Egy órája lett ilyen a 4S kijelzője. Víz tuti nem érte. Tökéletesen érzékel, teljesen használható csak olyan mint egy papírlap ami átázott. Fehér háttéren látszik a legjobban, még szerencse hogy 7-től fehér az alapszin :W :)

katt katt

[ Szerkesztve ]

(#95610) totalpatec


totalpatec
tag

Négy hete vettem egy i6-ot. Arany, sima, nem plusz. Gondoltam megosztom e pár hét tapasztalatát.
Nem tettem tokba, nem raktam rá fóliát. Egyszerűen berzenkedem tőle, hogy elrejtsem magam elől mindazt, ami miatt végűl is iphone-t használok. Csak zsebben hordom, ha otthon leteszem valahová, az terítő, vagy valami puha anyag. A lényeg, a lényeg. Semmi karc, semmi sérülés. Az üveg nagyon jó tapintású, jó csúszós, hála az új gorilla glass bevonatának. Az alumínium pedig ránézésre strapabíróbbnak tűnik mint az i5- nél volt.
Betartva néhány egyszerű szabályt, pl. nem rakom kulcscsomó mellé zsebbe, nem teszem le akárhová megmarad olyannak amilyennek szeretem.
A méret viszont tényleg megszokást igényel. Az i5- öt fogva még ki tudtam nyitni egy ajtót, fel tudtam húzni egy cipzárt.. Az i6-nál ez megszűnt. Ha a kézben van, az lefoglalja teljesen, nem véletlen ragaszkodott Jobs a négy inchez.😊Egyfelől jobban élvezhető a képernyő, másfelől kényelmetlenebb a kézben. Összességében pozitívak a tapasztalataim, már ami az anyagminőséget illeti. Nem olyan érzékeny jószág, mint azt az állandóan tokokat cserélgető, fólián idegeskedő kommentekből hihetné az olvasó.
Köszi ennyi volt, ez az én szubjektív véleményem.

(#95611) HUTCHDB válasza tekoteko (#95605) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem tapasztalom, hogy jobban merülne a telefon. :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95612) tekoteko válasza HUTCHDB (#95611) üzenetére


tekoteko
tag

És ébren tartja?
Mert akkor többet is kell ennie :)

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#95613) #67544576


#67544576
törölt tag

Tudom hülyén hangzik, de meg tudnátok mondani melyik a tipikus gyári Iphone csengőhang? Arra gondolok, pl. ami a Nokiánál a Nokia Tune. :DD Mi a neve? :R

(#95614) agabe válasza vadászcsiga (#95609) üzenetére


agabe
addikt

valami olyan kijelzo hiba amit ranezesre kulso fizikai behatas is okozhatott.
Nem esett le, vagy nem utodott neki a kijelzo valaminek ?

(#95615) vadászcsiga válasza #67544576 (#95613) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Marimba

agabe
Tutira nem. Fólia elől hátul, asszony a táskája ennek kialakított részében tartja. Nagyon vigyáz rá, megmondaná ha történt volna vele valami.

[ Szerkesztve ]

(#95616) HUTCHDB válasza tekoteko (#95612) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A push szolgáltatások használatával többet fogyaszt a telefon?
Kb. ez is így működne..., de beállítható, hogy mennyi idő után inaktiválódjon (jó magyarsággal..) szóval van ilyen opció, hogy "turn off after inactivity of".
A lényeg, én érdemi többletfogyasztást nem látok, és így alaptalannak tartom az "elrettentést".

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95617) bull84ghia válasza vadászcsiga (#95609) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én utoljára ázás után láttam ilyen lcd-t. De mint mondtad nem érte víz ezért érdekes. Eseleg az lcd és a touch közti réteg. Ha erősebben megnyomod változik?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#95618) ryori válasza bull84ghia (#95617) üzenetére


ryori
senior tag

Vagy pára miatt is lehet... attól is bevizesedhet.

(#95619) vadászcsiga válasza ryori (#95618) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is erre tippelek de több mint egy éves és pont ma jött elő? Még mínuszok sincsenek hogy hidegről melegbe lépéskor lecsapodhasson a pára. Pedig valami ilyen lesz. Megvárom hátha kiszárad

[ Szerkesztve ]

(#95620) ryori válasza vadászcsiga (#95619) üzenetére


ryori
senior tag

Nem tudom merre felé jársz, itt elég hűvös idők járnak, féltem is a mobilom. mondjuk a tegnapi esőzésben nem ázott be szerencsére mikor nyomkodtam/fotózás. :Y

[ Szerkesztve ]

(#95621) vadászcsiga válasza ryori (#95620) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Itt lakom Mo-n,de annyira azért nem kell felteni a telefonokat, mínuszban is elő lehet venni bármelyiket. Én mar 3000m-en is használtam fotózásra például. Eső az más de az bármelyik műszaki cikknek árt.

(#95622) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy fehér iPhone 6-ot melyik üzletben érdemes venni? Hol van tenyleg eredeti, bontatlan doboz, gyári garival? Nem szeretnék összeszerelt telefont és bolti garit kifogni.

[link], [link]

Köszönöm előre is!

(#95623) _Csaba_ válasza vadászcsiga (#95621) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Kivéve az xperia z3-nak mert az vízálló :DD

(#95624) ryori válasza _Csaba_ (#95623) üzenetére


ryori
senior tag

Főleg ha ellazul a védője és beszivárgás :DDD

(#95625) rayoliviero válasza tekoteko (#95605) üzenetére


rayoliviero
veterán

Quick Unlockot ki kell kapcsolni. De amúgy nem merül jobban vele nekem, vagy ha igen, minimálisan.

(#95627) paci88 válasza tekoteko (#95605) üzenetére


paci88
tag

Én úgy tapasztaltam, hogy nem merül jobban vagy csak minimálisan amit észre sem venni.

(#95628) radi8tor válasza vadászcsiga (#95609) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem magas páratartalom (nedvesség miatt) beázott a kijelző.
Vannak azok a nedvessék érzékelő matricák a telefonon (SIM nyílásnál, töltő csatlakozóban), nézd meg elszíneződtek-e.

#95619: ne várj a kiszáradásra, rakd bele egy zacskó rizsbe (fedje el) 12-24 órára.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95629) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a készüléket.

Nos, egyik ismerősömnek van bontásból hozzá wifi antennája, annak a cseréje megoldaná a wifi problémát a fentebb linkelt készülékben?

A gazdája azt írta, hogy nem, mert wi-fi ic-ét kell benne cserélni vagy újra golyózni!

Gőzöm sincs, hogy ez mit jelenthet.

Annyi lenne a kérdésem, hogy akkor wifi antenna csere megoldaná-e a wifi problémát, avagy sem, csak ez a ic csere..?

Samsung S9

(#95630) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Minap tötrtént, hogy meg akartam nézni valamit a jegyzeteim között, és nem talált meg egyet sem. Majd rápillantottam az email- ra de ott nem id volt beállítva levelező program. Megnéztem a beállításokon belül az icloud fiókot, és minden szinkronizálás ki volt kapcsolva rajta. Előtte nep még minden oké volt. Nincs jailbreak.

Valaki járt már így, esetleg valami ötlet?

Üdv robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#95631) radi8tor válasza Víz Elek (#95629) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Újra golyózás az gyakorlatilag az újra forrasztást jelenti.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95632) Víz Elek válasza radi8tor (#95631) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Ertem, gondolom ennek nincsen tulsagosan nagy anyagi vonzata.

Esetleg tudnal is valakit ajanlani, aki megtudna nezni?

Meg annyi, hogy akkor a wifi antenna csereje nem oldana meg a problemat?

Samsung S9

(#95633) radi8tor válasza Víz Elek (#95632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

fagyalllo-t szokták ajánlani Hardveraprón. De linkelni nem szabad. :)

⭐ Stella

(#95634) Víz Elek válasza radi8tor (#95633) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Koszi! :R

Samsung S9

(#95635) ng0ofy válasza Víz Elek (#95632) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Annyira azért nem egyszerű a dolog és ebben a méretben ipari eszköz nélkül nem is biztos a végeredmény :)

Más : hol vannak azok a folyadékra elszíneződő matricák a sima iPhone 5-ben?

(#95636) radi8tor válasza ng0ofy (#95635) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

5-ösön csak 1 van, ami kintről látható, kettő van házon belül.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95637) ng0ofy válasza radi8tor (#95636) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Köszönöm

(#95638) B-L-A-C-K válasza Víz Elek (#95629) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

75-ért már normális garisakat ki lehet fogni, butaság ilyen készülékekkel foglalkozni...

(#95639) Víz Elek válasza B-L-A-C-K (#95638) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Igazad van, de nekem fuggetlen kellene a telenor miatt, az meg legalabb +15k-t jelent, 90-et meg nem szeretnek adni egy hasznalt keszulekert.

Samsung S9

(#95640) B-L-A-C-K válasza Víz Elek (#95639) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt is ki lehet fogni, hidd el nem éri meg ilyen hibás készülékekkel foglalkozni. Illetve eleve aki 80ért hirdeti gondolom 75ig letud menni.

Na de te tudod, te pénzed, te fogod használni...;)

(#95641) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Sziasztok! Adott egy iPhone 6 Plus (magyarországi, garis) zsebben hordva kicsit meghajlott (tényleg kicsit szinte alig lehet észrevenni) és keresztben lett az üvegen egy hajszálrepedés. Szervizbe azt mondta az eladó ,hogy mivel semmilyen külső behatás (leejtés nyoma, karcok/horpadás) nincs a készüléken ezért van rá esély ,hogy ingyen cserélik a készüléket. Ennek ellenére jött az email hogy a bevizsgálás során hardverhibát állapítottak meg és mivel nincs alkatrész és az iPhone nem szétszedhető ezért a teljes készülék cserékét tudják felajánlani 130.000ft-ért.

Ez magyar hozzáállás a szerviz részéről vagy a külföldi ezzel kapcsolatos hírek (miszerint ilyenkor sűrű elnézést kérve cserélik a készüléket ingyen) nem igazak?

Üdv: Laca

(#95642) B-L-A-C-K válasza skylinelaca (#95641) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha jófejek a szervizbe egyből cserélik, ha nem jófejek úgy jársz mint te, mert végül is a te hibád mivel attól hogy külső behatást ott nem állapítottak meg a helyszínen az lényegtelen, a bevizsgálás utáni állapot a mérvadó. Azaz a te hibádból hajlott meg, ezért nem jár garanciáztatás.

(#95643) skylinelaca válasza B-L-A-C-K (#95642) üzenetére


skylinelaca
senior tag

áhá , értem .... fantasztikus :)) köszi!

Üdv: Laca

(#95644) B-L-A-C-K válasza skylinelaca (#95643) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy ez kurv@ kellemetlen lehet, nem lennék a helyedben....

(#95645) agabe válasza skylinelaca (#95641) üzenetére


agabe
addikt

A hardverhiba az miért a te problémád a szerviz szerint ?
Nem írtak külső behatást, így nem te okoztad azt...fel kellene hívni őket, hogy akkor ez most mi ?
A nem szédszedhetőség meg megint micsoda hülyeség ? Legalább 16 egysége van ami cserélhető így vagy úgy.

(#95646) TheMarci válasza agabe (#95645) üzenetére


TheMarci
addikt

Gondolom, nekik nem engedélyezett a szétszedése.

Do You Dream?

(#95647) B-L-A-C-K válasza agabe (#95645) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert külső sérülés állapítva lett a bevizsgálás során (gondolom), azért van ez...

(#95648) agabe válasza B-L-A-C-K (#95647) üzenetére


agabe
addikt

Ilyet nem írt.

(#95649) skylinelaca válasza B-L-A-C-K (#95647) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Maga a szerviz hozzáállása is érdekes. Pénteken 10től hívtam őket 3ig 4szer. Minden alkalommal "nem értem miért nem keresték önt a szervizes kollegák" hétfőn is 2x és ma már hívtam őket 10kor. Azóta semmi.... Még az egész huzavona előtt hívtam az infovonalukat ahol azzal akart elhajtani a hölgyike ,hogy ez a telefon "a hosszú évek tapasztalata alapján" (i6plus) nem hajlik meg csak úgy. Feltettem neki a kérdés ,hogy milyen hosszú évekre gondol az i6plus-nál , erre azt válaszolta ,hogy " jó hát majd a szervizes kollega megnézi"

(#95648): Annyi volt az emailben hogy "készüléke bevizsgálásra került, mely során hardverhibát állapítottunk meg". Szó sincs arról ,hogy mivel külső sérülés tapasztalható ezért.... mellesleg ilyet nem is találhatnak rajta.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#95650) B-L-A-C-K válasza skylinelaca (#95649) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom hová vitted, de az almárium-ot én ajánlom, 3-4 telefont adtam le oda, mindig full normálisak voltak. Viszont azt jó lenne tudni hogy a garit elvették e róla, mert ha igen akkor szop@s...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.