Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) Mr. Erikszon válasza B-L-A-C-K (#94349) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Nem kell kuldozgessem Romaniaba.Itt elek.Nem akarok tole venni csak igy jott ossze.

(#94352) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Funkcionalitás terén, szoftveres támogatottság szempontjából manapság van még értelme 4S-t venni? Szenvednek valamiben bárminemű hátrányt a korábbi modellek a frissebbekhez képest? Értem ezt konkrétan az előbb említett esetében... Facetime, Siri, egyebek.
Nem igazán vágom a témát, így némi iránymutatás jól jönne, amit előre is köszönök!

És bocsi, ha nem ez a legrelevánsabb topik a kérdéskörhöz!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#94353) bull84ghia válasza Mr. Erikszon (#94346) üzenetére


bull84ghia
őstag

Átvert 1 éve és most hogy találkoztál vele nem verted szájba?
:P

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94354) norbi2010 válasza MarQs (#94352) üzenetére


norbi2010
őstag

Szoftveres támogatás iOS 8-cal megszűnik, én már nem vennék a helyedben, pláne nem annyiért, amennyiért a linkeden adják. Annyiért simán vehetsz egy i5-öt pl. a hardverapróról.

[ Szerkesztve ]

(#94355) r3dsnake válasza MarQs (#94352) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

512 mega ram miatt nincs értelme.

(#94356) MarQs válasza norbi2010 (#94354) üzenetére


MarQs
senior tag

...és r3dsnake

Köszönöm a válaszokat!
Az a helyzet, hogy nem nekem lesz - csak megbízott vagyok - és csak új, garis készülék jöhet szóba...
Akkor érdemes legalább egy lépcsővel feljebb ugrani?

Szerk.
A teló amúgy egy kedves közeli rokonomnak menne - az idősebb korosztályból - aki csak kapcsolattartásra használná és a "kompatibilitás" (Facetime) miatt esett erre a választás, mert a kölköknek is ez a brand lapul a zsebben.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#94357) kali válasza MarQs (#94352) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 4s nem kap már több főverziós frissítést, a jelenlegi ios 8 rá az utolsó, ami nem olyan gördülékeny már rajta, mint anno az ios 5 és 6, bár ez részint várható volt, egyrészt hardveres, másrészt üzletpolitikai szempontból.
használható persze, de már 3 éves a hardver, érezni rajta például a csak 512 megabyte ram hátrányát, meg nem is lte képes, és most minden szolgáltató arra gyúr, a telekom esetén már most jobb az országos lte lefedettség, mint a 3g, szóval a csak 3g képes 4s ilyen szempontból is kompromisszumos lehet.

(#94358) Mr. Erikszon válasza bull84ghia (#94353) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Majd jovore mikor 6 veszek majd tole akkor majd 2X fogom megutni.

[ Szerkesztve ]

(#94359) MarQs válasza kali (#94357) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi szépen!
Kicsit kiegészítettem az előző posztomat... ha helyezi az egyáltalán más megvilágításba az eredeti kérdést...(?)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#94360) kajmika0510


kajmika0510
tag

Nos? Mit mondotok erre?

(#94361) hdanit610 válasza taaz (#94317) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Nálam volt ugyanilyen sima i4, nem tudta végigcsinálni a restore-t. Alaplaphibás volt, soha nem működött, csak alaplapcsere segített rajta.

(#94362) kali válasza kajmika0510 (#94360) üzenetére


kali
legenda

akkor nem kizárt sajnos a hardveres hiba, pláne ha itunes alatti visszaállítás után, korábbi mentés visszahúzása nélkül is jelentkezik a probléma.

MarQs; attól is függ, hogy milyen hosszú intervallumra lesz/lenne tervezve, bár akkor is inkább az 5c mondanám már inkább, bár a ház műanyag - nem annyira vészes anyaghasználatú -, de hardveresen, akkumulátoros üzemidőben és támogatás alapján is jobb vétel.
akcióban olcsóbban is kifogható hivatalos forrásból és rendes gyártói jótállással is újonnan, én is 114 e ft-ért vettem a páromnak nem olyan régen.

[ Szerkesztve ]

(#94363) dracox válasza FIREBLADE78 (#94347) üzenetére


dracox
addikt

Egy hete cseréltem le a Nokia N82-es telefonomat egy 5S-re... újra kellett gondolnom a telefon fogalmát :DDD :DDD Amilyen funkciókat tud ez a cucc biztos nem vettem volna helyette mást :)

[ Szerkesztve ]

(#94364) MarQs válasza kali (#94362) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi szépen! Jó támpont!
Köszönöm a többi hsz-eket is srácok! :R

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#94365) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Elsődleges kérdésem lenne, hogy melyik szolgáltatónál érdemes Iphone 6-ot venni? (havidíj+készülékrészlet ne legyen több havi 10 ezernél. Privátba jöjjön válasz, ha sérti a szabályokat.)

A másik: Iphone 4 (ios 6.1.3) volt az utolsó Apple készülékem, az után mennyire fogja hozni azt a szintet az új(szoftveresen főképp)?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#94366) Onderon


Onderon
senior tag

Wifis temahoz: az biztos, hogy kikapcsolja a wifit, amikor kulfoldon vagyok egyertelmu, ott is ez a bajom legtobbszor, hogy ugyanigy nem kapom meg az uzeneteket amikor a telefon alszik, csak itthon ugye megkene, leven van mobilnet. Ma pl eloszor Whatsapp utzenetet sem kaptam meg azonnal (otthoni router). Amikor jelzett a telefon, mar 7 perces uzenet volt. Eddig azt hittem csak a facebook messenger szorakozik, arra gondoltam azert, mert azt szamitogepen is hasznalom es az esetleg osszezavarhatja mikor kuldjon pusht es mikor nem. De akkor nem ez lehet a gond. Mindegy csak kezdem nagyon unni mar a "sosem valaszolsz ha irok" uzeneteket :(((

[ Szerkesztve ]

(#94367) Edi77 válasza Scoobyka (#94343) üzenetére


Edi77
őstag

Köszi :) Ha nem gond, írnál majd még a tapasztalataidról? :R

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#94368) Kommy válasza Onderon (#94366) üzenetére


Kommy
veterán

nem kapcsolja ki a wi-fi-t, csak energiagazdálkodási üzemmódba kapcsolja, mivel ha ki lenne kapcsolva megkapnád az üzenetet, de most a routered nem juttatja el az üzenetet a telefonnak, mert nem ébred rá fel.

(#94369) Scoobyka válasza Edi77 (#94367) üzenetére


Scoobyka
addikt

Persze...en a felvetel bug hibat sem tapasztaltam a 8.2n.

(#94370) Edi77 válasza Scoobyka (#94369) üzenetére


Edi77
őstag

Jó lenne, ha végleg megszűnne, bár ahogy olvasom, ez is eléggé egyéni

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#94371) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Sziasztok!

A push notification-ös és router-es témához kapcsolódóan találtam ezt az információt: katt.
Hátha segít egy-két embernek.

Kipróbálni nem tudom, mivel szállításra vár a telefon, a mostani meg egyből lekapcsolja a Wifit, ha a képernyőt "leoltom" :).

(#94372) kajmika0510


kajmika0510
tag

Akkor lehet hogy csak beviszem szervízbe. Partnerogsm-be vettem Pesten a telómat. Még csak 2 hónapos. Melyik szervízbe vihetem? Istyle? Icenter? Még annyi kérdésem lenne , hogyha beviszem akkor teljesen új telefont adnak ha nem bírják javítani, vagy egyébként is?

(#94373) Tibee86 válasza kajmika0510 (#94372) üzenetére


Tibee86
veterán

Bármelyik APR-be beviheted. Cserélnek, nem javítanak, és egy refurbished telefont kapsz majd helyette.

(#94374) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Fájlokat pl. PDF hogy tudok a telóra másolni?

Az összes bejövő e-mailt még mindig nem lehet egyszerre törölni?

(#94375) kajmika0510 válasza Tibee86 (#94373) üzenetére


kajmika0510
tag

Az mit jelent pontosan hogy "refurbished"? Bocsi ha túl értetlen vagyok.

(#94376) Tibee86 válasza kajmika0510 (#94375) üzenetére


Tibee86
veterán

Gyárilag felújított.

(#94377) dracox


dracox
addikt

T9 kikapcsolható valahogy a telefonon? Nagyon idegesítő :(

(#94378) Tibee86 válasza dracox (#94377) üzenetére


Tibee86
veterán

Beállítások-Általános-Billentyűzet.

(#94379) dracox válasza Tibee86 (#94378) üzenetére


dracox
addikt

:R köszi szépen

(#94380) kajmika0510 válasza Tibee86 (#94376) üzenetére


kajmika0510
tag

Most beszéltem a sráccal akitől vettem a telefont. Andrásy úti istyle-ba szokta vinni a készülékeket. Full új készülékeket adnak azt mondta. Ez a refurbished történet csak fikció azt mondta.

(#94381) kali válasza Tibee86 (#94373) üzenetére


kali
legenda

már ha nem bolti garival adták...

kajmika0510; véletlenül vagy direkt, de rosszul mondta, újnak kinéző, de gyárilag felújított készülékekre cserélnek.
külsőre ha nem is, de azonosító alapján megállapítható.

[ Szerkesztve ]

(#94382) Tibee86 válasza kajmika0510 (#94380) üzenetére


Tibee86
veterán

Mit kezdenének szerinted azzal a brutális mennyiségű visszavitt telefonnal, ha mindegyik helyett egy teljesen újat adnának?

(#94383) kajmika0510 válasza kali (#94381) üzenetére


kajmika0510
tag

Na majd akkor beírom az azonosítót ha adják a készüléket.

(#94384) Gergőke88 válasza kajmika0510 (#94383) üzenetére


Gergőke88
addikt

Felesleges. Nem fogsz új készüléket kapni.
Felújított lesz az. Igaz ez külsőre nem látszik.

(#94385) kajmika0510 válasza Gergőke88 (#94384) üzenetére


kajmika0510
tag

Hát azért remélem nem 2 éves telefont kapok... Most 2 hónapos az 5sem

(#94386) -secret- válasza kajmika0510 (#94385) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A refurb modell teljesen új házban van, csak a belseje "használt", nem látszik rajt... igen tudom, hogy szar abban a tudatban lenni, én is átéltem már. :)

Amúgy is az 5S csak 1 éves szóval 2 éves telefont nem kaphatsz. :P

[ Szerkesztve ]

(#94387) kajmika0510 válasza -secret- (#94386) üzenetére


kajmika0510
tag

Igazad van . 2 évest valószínűleg nem fogok kapni :DD És te miután bevitted , és amit kaptál megvoltál vele elégedve? Neked mi volt a baja?

(#94388) -secret- válasza kajmika0510 (#94387) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én még 4s-t gariztattam amiért refurbot kaptam, hát most mit mondjak... mind ha egy újat kaptam volna, csak bennem volt a tudat, hogy ez biza refurb. fuck. :D

(#94389) ryori válasza MarQs (#94352) üzenetére


ryori
senior tag

Meg ugye a 8GB modell, jó mondjuk írtad hogy egy idősebbnek, talán nem telepít annyi appot, nem rak annyi zenét, de például, én a 16GB-s modellel vagyok úgy hogy éppen elég, fenntvan 429 zene, 6 videó, 331 fotó, 33 alkalmazás, és így maradt 2,4GB a további képeknek,videóknak :s ha leszedem a videókat,képeket, akkor ~3-3,5GB. szóval egy 8GB-s esetében, amiből ugye nem 8GB használható :( max úgy tudom elképzelni hogy ilyen alap appok, fb,stb. és a többi helyet már a fotóknak kellene tartani, már ha fotózik vele az ember. szóval még a 16GB-s is olyan hogy eléggé ki kell mérni a helyet :(

(#94390) kajmika0510 válasza -secret- (#94388) üzenetére


kajmika0510
tag

Full karcmentes fóliásat kapsz akkor.. A belseje viszont használt. Hát remélem okés lesz minden. A garanciá újabb 1 évre módosul?

(#94391) Tibee86 válasza kajmika0510 (#94390) üzenetére


Tibee86
veterán

Mivel nem hivatalos viszonteladótól vetted nem indul újra.

(#94392) azur


azur
tag

Sziasztok
Valaki segítene benne hogyan lehet a zenék közül eltüntetni ezt a U2 zenéket soha nem töltöttem le felhőben mutatja de nem tudom eltüntetni, idegesít látni sem akarom amúgy is utállom az ilyen zenét persze ez magánügy:)
Még egy kérdés garanciális szervíz csak Budapesten vagy valahol máshol is lehetséges nem tudja valaki, sajna nekem messze van a főváros:)

[ Szerkesztve ]

(#94393) _Csaba_ válasza azur (#94392) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Azt az apple adta ajándékba ingyen.. :) itunesen ha bejelentkezel a store-ba ott kitudod törölni.

(#94394) azur válasza _Csaba_ (#94393) üzenetére


azur
tag

Köszi megpróbálom. Sikerült is minden oké:)

[ Szerkesztve ]

(#94395) _Csaba_ válasza azur (#94394) üzenetére


_Csaba_
senior tag

:C

(#94396) Onderon válasza kajmika0510 (#94387) üzenetére


Onderon
senior tag

6-ik iphone 5-öm van, ebből 4 volt refurb, semmivel sem rosszabb, mint a gyári. 2 gyári telefont adtam vissza, egyik pixelhibás volt, másik kijelző hibás. a húgom iphone-ja anno gyárilag hibás hangszóróval jött ki a dobozából, azonnal vittük vissza. made in china, tömegesen gyártják milliószám, sietve, csodát senki ne várjon.

(#94397) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

elég rég jártam itt, mivel szerencsére semmi gond nincs a telefonommal, viszont most előjött egy olyan problémám az iMessage-dzsel, hogy kénytelen voltam kikapcsolni.

Helyzet az, hogy van egy barátom, akivel elég sokat szoktam dumálni iMessage-ben, sajnos tönkrement az iPhone-ja és most valami droidos telefonja van ideiglenesen. Valami oknál fogva ha sms-t akarok neki küldeni, továbbra sem vált át zöldre a buborék, mindenképp iMessage-ként akarja elküldeni a telefonom az üzenetet. és csak az segít, ha a Beállításokban kikapcsolom. Ezzel viszont annyi a gáz, hogy így közben mások sem tudnak nekem iMessage-t küldeni. Remélem érthető a problémám. Annyira szeretnék megoldást találni, hogy annak a bizonyos illetőnek tudjak sms-t küldeni, mindenki másnak meg iMessage-t.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#94398) kali válasza eszgé100 (#94397) üzenetére


kali
legenda

szia,

kapcsolja ki ő, ha most/már nem iphone a használt telefonja; link

[ Szerkesztve ]

(#94399) kajmika0510 válasza Onderon (#94396) üzenetére


kajmika0510
tag

Köszi :) És mennyi napot vártál mire mehettél az új készülékért? Full fóliás karcmentest kaptál?

(#94400) Ragnar95 válasza kajmika0510 (#94399) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, full fóliás karcmentes a refurb készülék, mivel ugyanúgy a gyárból jön ki, mint az új, csak ez felújítva, nem újonnan legyártva.
Szolgáltatóknál 1-2 hét a csere, APR-eknél 3 nap.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.