Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94401) kajmika0510 válasza Ragnar95 (#94400) üzenetére


kajmika0510
tag

Értem. Hétvégén gondolom nem dolgoznak. Holnap viszem be majd. Azt mondta a gmses srác akitől vettem hogyha ő viszi akkor neki hamarabb adják mintha én bevinném. Nem tudom ebben van e reláció!?

(#94402) Ragnar95 válasza kajmika0510 (#94401) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hétvégén nem dolgoznak, de leadni leadhatod akkor is a telót, viszont a bevizsgálás csak hétfőn kezdődik el akkor is.
Semmi igazságtartalma nincs annak, amit mondott neked az eladó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94403) kali válasza kajmika0510 (#94401) üzenetére


kali
legenda

lehet is meg nem is, de akár más (mögöttes) szándéka is lehet...
magam(nak) intézném, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#94404) Gabesz11


Gabesz11
tag

Én hétfőn adtam le az 5s-t de meg nem kaptam smst hogy kész lenne. istyleban adtam le az andrássyn

(#94405) silmatauki válasza madgie (#94254) üzenetére


silmatauki
őstag

az Air2-t mar csak 10w-os toltovel adjak.

(#94406) eszgé100 válasza kali (#94398) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi, megcsináltuk, meg mindig kék a buborék :(

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#94407) madle


madle
őstag

Nekem független a telóm, számla nélkül vettem, de a gari nálam indult. Bontatlan dobozos volt, ha valami baja lenne APR-hez vihetem csak javíttatni? 5S

(#94408) TheMarci válasza madle (#94407) üzenetére


TheMarci
addikt

Egy függetlenül vásárolt telefont hova máshova szeretnél?

Do You Dream?

(#94409) kali válasza eszgé100 (#94406) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy van valamennyi átfutási idő.

(#94410) eszgé100 válasza kali (#94409) üzenetére


eszgé100
őstag

akkor várunk :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#94411) kircsi28 válasza ryori (#94389) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Szia!

Bocsánat, csak pár szót szolnék a témához.
amikor a 6-ost megvettem 64Gb-ot akartam, de végül a 16-os lett mert havi 0,99 eur és a felhőben a tárhelyem 5-ről 20 Gb-ra nőtt. ezt a 300 Ft-ot minden hónapban leveszi a számlámról, nem egy megterhelő összeg.
Mivel már elérhető ott a videók és fotók tárolása, bőven elég ha ott van, amikor wifit kap magától feltölti, tehát így már elvagyok a "kicsivel" is, de a 8 GB az tényleg nem sok, ott már bajban lennék :)

(#94412) kajmika0510 válasza kali (#94403) üzenetére


kajmika0510
tag

Jah van benne valami. Inkább beviszem, úgyis 9ig vannak nyitva. És az legalább biztos történet.

(#94413) kajmika0510 válasza Gabesz11 (#94404) üzenetére


kajmika0510
tag

Állítólag 3-4 nap!

(#94414) eszgé100 válasza kali (#94409) üzenetére


eszgé100
őstag

addig szórakoztunk vele, hogy már akkor is kék az üzenet, ha a telefonomon ki van kapcsolva az iMessage. mindenki másnál átvált zöldre, így valószínűbb, hogy az én telefonom a helikopter :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#94415) MarQs válasza ryori (#94389) üzenetére


MarQs
senior tag

A dolog ezen részével nem lenne gond - ez szinte biztos - mindenesetre köszi, hogy építőleg szóltál hozzá! Idő közben már az i5C felé terelődött a téma, igaz, abból is a 8GB-os verzió van porondon...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#94416) Sholom


Sholom
tag

Hogyan lehet megoldani a következőt?

- Van egy 16GB-os 5s-em, a tárhely már tele van, főleg a képeimet tárolom.
- A másik egy iPad 4 128GB. Ezen bőven van hely.

Azt szeretném ha a képeim az iCoudban tárolódnának a telefon helyett és megnyitáskor töltse csak le őket, az iPadre viszont be tudjam az összes telefonnal készült képet szinkronizálni hogy meglegyenek fizikailag is, ne csak a felhőben.

Van erre valami megoldás? Ezt az új Photo Library-t nem igazán értem, de 20GB-os Cloud fiókom van.

(#94417) xmaas


xmaas
őstag

Sziasztok uj telefon vasarlas elott alok es elgondolkodtam egy I6 vagy I6+ vetelen nyomogatni nyomogattam oket csakhat olyan dolgokat nem lehet kiprobalni az uzletben amikre en kivancsi volnek szoval felteszem a kerdeseimet itt hogyha nem gond mivel ez a telefon topikja :)

Fajlatvitel szamitogeprol a telefonra itt gondolok multmedia fajlokra filmek, zenek hogyan tortenik szukseg van gyari programra vagy van lehetoseg siman atrakni a telefon belso tarolojaban mint droidon vagy WP? Mennyire mozgathatok a dolgok szabadon geprol a telefonra illetve vissza anelkul hogy beszolna a rendszer a dologban

Lejatszokkal kapcsolatban a gyariak letudnak jatszani barmilyen formatumot peldaul ilyen olyan mkv illetve mp3 ,flac stb. vagy szukseges mas program beszerzese/vasarlasa ?

Ha jol lattam a a telefonhoz adnak gyari fulest is, nos arra kivancsi volnek hogy milyen a hangminosege a telefonnak van olyan jo hangzasa mint peldaul egy ipod nak megbirkozik egy komolyabb fejhallgatoval is?

Navigacios program lattam van ingyenes beepitet ez mukodik offline is letoltom otthon a terkepet es elindulok akkor szukseg van netre ?Csak mert jarkalok kulfoldre es hat nem igazan szeretnek roamingba netezni /navigalni mert arra ramegy a gatyaja is az embernek sajnos :)

Kb. ezekre a dolgokra vagyok kivancsi legtobbet erre lenne hasznalva a telefon beszelgetes+ multimedia intenziven , ahogy nezegettem a tobbi dolgokkal tisztaban vagyok kijelzo/kamera szuper , ujjlenyomatolvaso megint nagyon jo .

Ja meg ez a jailbreak dolog pontosan miert is szoktak csinalni egyesek illetve miert/mennyire van szukseg ra ?

(#94418) KZP válasza xmaas (#94417) üzenetére


KZP
őstag

iTunes nem árt a fájlok mozgatásához. Nem olyan, mint a droid, hogy csak fogod, aztán rámásolod a készülékre/SD-re a fájlokat, de ez sem sokkal komplikáltabb. Pl. képeket nem fogsz tudni csak úgy rámásolni az iPhone-ra, hanem szinkronizálni kell. Viszont visszafelé működik az, hogy az eszközről simán át tudod másolni a képeket akár egy Windows Intéző segítségével a gépre.

Vannak ingyenes lejátszók, szóval ez nem probléma, de a fizetősök sem kerülnek sokba.

A régebbi iPhone-ok hangminőségével nem volt probléma, gondolom, a 6-os sem lett rosszabb. A gyári füles általában nem egy hifi minőséget képvisel, viszont egy jó minőségű fejhallgatóval nem hiszem, hogy rosszul szólna. (Én csak iPad Air-ről tudok nyilatkozni, az nem szól rosszul.)

[ Szerkesztve ]

(#94419) _Csaba_ válasza xmaas (#94417) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Szia!

Fájlátvitel iTunes-en működik. De pl filmek esetén VLC-re Wifin is tudsz rátölteni dolgokat. Rengeteg alkalmazás tudja ezt a wifi-s másolós dolgot.

Zeneileg nagyon jó az iPhone, a fülesekkel is megbírkózik. Szól úgy mint egy ipod szerintem.

Gyári lejátszóval a legtöbb formátumot letudod játszani, de ha valamit mégsem, akkor szinte biztosan találsz rá appot a store-ban.

Navigációban létezik offile navigáció. Ilyen pl az iGO ami megy internet kapcsolat nélkül is.
(Maximum pár percet vesz igénybe a jel befogása egy egyáltalán nincs mobil internet.

Jailbreaket azért szokták csinálni mert úgymond kinyitják a rendszert vele, és vannak olyan alkalmazásokat melyek nem jelennének meg soha hivatalos applestore-ban, mert nagyobb szintű rendszermódosítást végez.

Én szerintem felesleges a Jb, de mindenki maga dönti el.

(#94420) Onderon válasza kajmika0510 (#94399) üzenetére


Onderon
senior tag

Semmit, bevittem, megnézték, látták a hibát, hátrament és hozta az új telefont. Előttem bontotta ki a refurb dobozból (nincsen semmilyen kiegészítő hozzá, egy fehér lapos karton doboz, lematricázva a vonalkódokkal), ugyanúgy fóliás, mint a normál dobozos. Én mivel itthon vettem, T-mobile-nál, oda is vittem vissza, újraindult garit kaptam, amit ráírtak/rámatricáztak a garancialevelemre is az új készülék IMEI számával. Természetesen, ha nincsen készleten cseretelefon, akkor várni kell, de én ilyennel még nem találkoztam.

csak viccből offként megjegyzem, 35 perce várok a T-home ügyfélszolgálatára (számlareklamáció), mókás

[ Szerkesztve ]

(#94421) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Az ugye nem gond ha egy full boxos i5s veszek egy olyat ami neverlockos és Amerikában volt vásárolva? (Nemzetközi garis.)

(#94422) madle válasza TheMarci (#94408) üzenetére


madle
őstag

Gondoltam a közelebbi, T üzletbe, ott is vannak független telefonok, gondolom oda is visznek vissza függetlent javíttatni.

(#94423) Kommy válasza Mr. Erikszon (#94421) üzenetére


Kommy
veterán

Ha nem szolgáltatónál lett vásárolva akkor még él is rá a garancia. Tehát lehet olyan neverlockos telefon ami szolgáltatónál lett vásárolva arra nincs világgarancia.

(#94424) Mr. Erikszon válasza Kommy (#94423) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

De az IMEI alapján azt írja hogy van rá.

(#94425) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Vki tudja hogy az 5, 5s, 6, 6plus ba hany amperes akksi van? Kerestem de sehol nem talalom

(#94426) EdgarPE


EdgarPE
csendes tag

Sziasztok,

valószínű naiv a kérdésem, de hogy lehtséges az hogy néhány GSM boltban az Apple árainál olcsóbban lehet megvenni az i6 i6+ készülékeket, miközben elmondásra adnak áfás számlát és a garancia is 1 év hivatalos apple gar.

Nem adócsalni/bűnözni/stb akarok, egyszerűen érdekelne hogy hol járhatok rosszul, ha egy ilyen helyen veszek telefont. A különbség nem kevés, közel 20.000 Ft-ról van szó, ahol én néztem de talán létezik még jobb ár is.

Nem tudom, ontopic-e ez a kérdés itt, elnézést ha nem.

(#94427) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mediamarktól vagy edigitáltól érdemes beszerezni az i6-t? Szegeden van mindkettő,de szerviz miatt kérdezem.
Gondolom mindkettő cég felküldi és majd ők kapják vissza,esetleg tapasztalat van róluk? APR-től vagy apple.hu-ról is vehetnék telefont,de sajnos akkor nekem kellene felvinnem Bp-re ha van valami baj vele,ezért gondoltam egy helyi cégre.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94428) FIREBLADE78 válasza EdgarPE (#94426) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Legtöbb külföldről behozottat árul,nekem szegedi árkádba a csávó ugyanannyiért hozná,mint ami a hivatalos ár és nevetséges átalakítót adna a töltőhöz,mondom kösz nem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#94429) bull84ghia válasza Szecsy (#94425) üzenetére


bull84ghia
őstag

I5: Li-Po 1440 mAh battery (5.45 Wh)
I5S: Li-Po 1560 mAh battery (5.92 Wh)
I6: Li-Po 1810 mAh battery (6.9 Wh)
I6 plus: Li-Po 2915 mAh battery (11.1 Wh)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#94430) xmaas válasza KZP (#94418) üzenetére


xmaas
őstag

+ (#94419) _Csaba_ Koszonom szepen a segitseget/ valaszokat igy mar vilagosabb a dolog szamomra , mar csak el kell dontenem hogy milyet vegyek :R

(#94432) tylerddd


tylerddd
veterán

Ctrl+C & Ctrl+V

Ma meguntam a lepattant OTAO-t és feltettem a MediaDevil üveget i5S-re. Valahogy éreztem a vesztemet, mert két szettet rendeltem. Az elsőt annak rendje-módja szerint elb***tam, pedig az OTAO simán felment. Egyszerűen nem sikerült úgy rátennem, h valamelyik oldalon ne lógott volna le csak annyira, h azon a részen ne tudjon rácuppanni. Sokadik próbálkozás után beporosodott az üveg tapadós fele és kész volt, a cellux sem segített, kidobtam :W

2. menet: Mondom rohadjál meg, felteszlek úgyis! Itt azt találtam ki és ajánlom másnak is kipróbálásra, h az üveg nem tapadós felére, hosszában ragasztottam egy csík celluxot. Felhelyezéskor nem az üveg széleit fogtam, hanem a ragasztócsíkot. Elsőre felment ... Nem akarom mondani, h már az elsőnél is gondoltam erre a megoldásra, de mivel az OTAO is kézzel került fel, úgy éreztem ezzel sem lesz baj.

Maga az üveg ugyanolyan kellemes, mint az OTAO. Remek tapicskolni, nem torzít be, mint a fólia. A 0,33-as vastagság ellenére pedig meglepő módon jobb az érintése a home gombnál, ugyanis érzésre nem olyan "éles" a kivágásnál, mint az OTAO volt.

Olyan 3800Ft értékű egy pakk, van benne ráadásként egy hátlapvédő fólia szett, ami külön 1500 körül lenne. Tanulópénznek jó volt, ha teszek fel üveget, ezzel a celluxos módszerrel csinálom és persze ezt a típust veszem. Ajánlom kipróbálásra.

Van már nekik i6-ra és i6+-ra is. Azok is 10font/darab áron.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#94433) bigdady válasza eszgé100 (#94414) üzenetére


bigdady
nagyúr

Torold ki az osszes uzenetet meg a kontaktot es ugy probald

(#94434) kali válasza Mr. Erikszon (#94424) üzenetére


kali
legenda

van is, csak nem mindegy, hogy azt hol és milyen feltételekkel lehet érvényesíteni.

(#94435) kchris78 válasza tylerddd (#94432) üzenetére


kchris78
veterán

sajna a görbületek miatt az üvegek nem takarnak be rendesen és nem olyan mint a 4s/5/5s ami szinte nem is látszik.. :(

(#94436) Szecsy válasza bull84ghia (#94429) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Koszonom szepen!:)

(#94437) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Hol a fenébe tudom megnézni hogy az iphone neverlockos -e.Ha pl rákötöm gépre?
Illetve mit jelent az hogy Activated: NO iphoneimei.info lattam kiirva?

[ Szerkesztve ]

(#94438) galaxys80


galaxys80
veterán

Most néztem a Voda honlapján és 22.-ére szombatra írja a készülékem érkezését.
Ha másodszor is 1 hét alatt megjönne a szervizből, akkor nagyon elégedett lennék.
Már nagyon várom, hogy újra a kezemben legyen.

(#94439) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Véletlen valaki nem nézte Istyle-ban van készleten I6?

(#94440) kovacscsi válasza Gsx-rr (#94439) üzenetére


kovacscsi
tag

Azt írják neten, minden üzletnél, hogy készleten

(#94441) kovacscsi


kovacscsi
tag

Mennyiért adják most a használt i6 16gb ? Köszi

(#94442) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Mai napon nagyon sok gmail-em nem jött meg, vagyis nem jelzett a gmail app.
Manuális frissítésnél viszont ott van a levél, és pl. az utolsónál látom, hogy 1 órája érkezett.
Aki használ gmail alkalmazást, az tapasztalt ilyet?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#94443) Ragnar95 válasza kovacscsi (#94441) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nehéz belőni, mivel nem igazán árul senki se használt i6-ot. Mindenféle konkrétum (függőség, állapot, tárhely, kor, stb) nélkül meg végképp lehetetlen a dolog...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#94444) Gabesz11 válasza Gsx-rr (#94439) üzenetére


Gabesz11
tag

Az andrassy utiba volt hetfon beloluk. Holnap megyek remelhetoleg az 5sert akkor meg tudom mondani pontosabban

[ Szerkesztve ]

(#94445) buci30


buci30
addikt

i6 tok

Mi a véleményetek? Ha pofára esik a telefon akkor sejtem annyi... s ennek is szerintem full karcos lesz a hátulja 1-2 hét után :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#94446) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

Másnak sem megy az appstore?

i6 új soft

(#94447) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Ma is megnéztem egy másik i5s használtan ugyancsak 130000FT-ért.
Nos ez már egy jóval szebb és letisztultabb volt mint a tegnapi,egy karc nem volt sehol képernyőn fólia minden kiegészítő még volt rá egy hónap nemzetközi gari.
Bementem a beállításokba és a bal felső sarokban észleltem egy sárga cuccot,ami gondolom a ragsztó megint nincs megszáradva vagy valami hasonló mint annó a 4s-emnek volt.
Hibát követtem el,hogy nem vettem meg?

(#94448) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Üdv,

Szeretnék i4s-ről i5-re költözni, soha nem volt még 2 iphone-m, szóval kérlek nézzétek el nekem... :)

Remélem jól írom le a sorrendet, ha nem kérlek javítsatok ki.

iTunes-ba elég biztonsági mentést csinálni icloudba majd i5-t ráteszem gépre, itunes és biztonsági mentés visszaállítása? :U

Illetve a sim kártyán lévő számok is icloudba tárolódnak? :DDD

Xr

(#94449) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali, Lehet valahogy iTunes nélkül zenét,videót,könyet átmásolni? iToolst próbáltam de már nem jó meg nem is nagyon akarok foglalkozni az iTunes telepítgetésével hogy működjön.

(#94450) Noxy válasza Milgram1 (#94449) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.