Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252251) szabonagyur válasza BossBoss (#252250) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pro utan a mini nagy visszalepes :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252252) Zjunior válasza KubanitoS (#252242) üzenetére


Zjunior
veterán

:K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#252253) BossBoss válasza szabonagyur (#252251) üzenetére


BossBoss
őstag

Amiben többet tud azt nem használom. Havi 3 képet készítek. Van M1 Macbook Pro, Aipad Air, Apple Tv tartalom fogyasztásra. Egész nap irodába ülök gép előtt. Tulajdonképpen a telefonom telefonálássra használom. :DDD Nem érzem visszalépésnek.

(#252254) Luck Dragon

Lenne egy láma kérdésem .
Még soha nem rendeltem az Apple Storeból.
Na most az a fránya vezérhangya nem hagy békén és ha rendelnék onnan egy I13-at , akkor a garancia ugyanúgy egy év lesz ? Vagy már három ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#252255) Titana válasza MLA (#252222) üzenetére


Titana
tag

Szia, annyit tudsz tenni, hogy a beállítások/telefon/ismeretlen hívok némítása. Ez a legtöbb amit tehetsz.

(#252256) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kérdésem nem konkrétan iPhone-t érintő, de hozzá tartozik.
Használok egy ideje egy AirPods Pro-t, az egyetlen bajom az volt vele, hogy kiesett a fülemből. Aztán tegnap előkerestem rég elásott dobozát, hogy akkor cserélek rajta harangot nagyobbra.
A csere sikeresen megtörtént, azonban valami elromlott:

- Azóta nincs különbség a zajcsökkentés és a kikapcsolt zajcsökkentés között.
- Nincs különbség az átengedés és a zajcsökkentés módok között, leszámítva, hogy statikus zörej jelenik meg.

Telefonálni azóta nem próbáltam még rajta keresztül, de mivel a felsorolt jelenséget produkálja, így már a basszus sem olyan, mint volt előtte. Mi lehet ennek az oka? Befolyásolhatja az, hogy nagyobbra cseréltem a harangot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

But who is watching the guardians?

(#252257) burgatshow válasza Mr. Y (#252256) üzenetére


burgatshow
veterán

Persze, hogy befolyásolja. Ha nem "tömít" rendesen a nagyobb papuccsal a füledben a füles, akkor annak például lehetnek ilyen "mellékhatásai".

(#252258) st3v3np3t3r válasza esbii22 (#252239) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én felvettem videóra és elküldtem Cukiéknak :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#252259) st3v3np3t3r válasza INGJOKE (#252240) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia, nagy valószínűséggel nem hiszem.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#252260) icecave válasza Mr. Y (#252256) üzenetére


icecave
Topikgazda

Persze, hogy van köze hozzá. Nekem, ha rosszul teszem be a fülembe (tehát nincs meg a megfelelő izoláció), akkor átkapcsolni sem engedi zajszűrő módba.

Egyébként tudod tesztelni a beállításokban, hogy jól illeszkedik-e.

(#252261) mazsiii92 válasza Luck Dragon (#252254) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Három

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#252262) Luck Dragon válasza mazsiii92 (#252261) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#252263) szabonagyur válasza BossBoss (#252253) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaaa :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252264) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Adott egy 13 Pro és egy Watch 6-os. Mióta lecseréltem a11-et azóta nem megy ez a menüpont. Valakinek van ötlete? Legfrisebb minden szoftver…
A telefon természetesen teljesen kommunikál az órával…

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#252265) burgatshow válasza h1mpi (#252264) üzenetére


burgatshow
veterán

Milyen iOS verzió van fent? Az iPhone 13-ra az Apple kiadta a 15.0.1-et ami tartalmazta a javítást erre a hibára.

Ha esetleg 15.0-n akkor érdemes lehet felrakni a frissítést, a jelenlegi legújabb verzió egyébként a 15.0.2.

(#252266) Mr. Y válasza icecave (#252260) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

& burgatshow

Köszönöm a válaszokat. Akkor utána nézek és lehet, visszacserélem.

But who is watching the guardians?

(#252267) Mr. Y válasza Mr. Y (#252266) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Megnéztem a beállításokat. A teszt azt mutatja, hogy tökéletes a szigetelés mindkettőnél. Többet nem mér. Viszont a bal oldalinál inkább érzem a problémát

But who is watching the guardians?

(#252268) icecave válasza Mr. Y (#252267) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem, ha néha előjött még ilyen (és ha az nem oldja meg, hogy a tokba visszateszem mindkettőt, majd újra a fülbe), akkor a telefont kell újra indítani. Kb. egy éve van meg a pro, azóta kétszer kellett ezt eljátszanom, hogy magához térjen, szóval nem sűrűn előforduló probléma.

[ Szerkesztve ]

(#252269) esbii22 válasza kali (#252248) üzenetére


esbii22
őstag

Nálam csak a messenger, az is az utolsó frissítés óta (hétfő este)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#252270) Nite


Nite
őstag

ez a 15.0.2 elk@rta a bluetooth-t teljesen, airpods-ot beteszem a fulembe, csatlakozik, de nem valt at ra a beszelgetes, kezzel sem tudom atvaltani

az autoval is alig akar osszeakadni a telefon :W

vissza lehet allni 15.0.1-re? :F

Paid my dues!

(#252271) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Céges telefonnak szeretnék beállítani egy iPhone-t, de nem tudom hogy új Apple ID-val tegyem, vagy a már meglévő priváttal.
A cél az lenne, hogy a privát telefonon lássam a cégest a lokátorban és fordítva. Mindkét telefon csatlakozzon a privát AirPods-hoz úgy, mint a privát iPhone-om és iPad-em.
A cégesen csak a céges levelezést, kontaktokat, naptárt, emlékeztetőket és jegyzeteket akarom látni, a priváton pedig csak a privátot. Ja és persze jó lenne, ha a Fotók nem szinronizálnának fel a privát fiókba
A céges telefonra valószínüleg csak ingyenesen elérhető appokat töltenék le. Amire használnám:
Telefon, Üzenetek, Naptár, Kontaktok, Mail Jegyzetek, Emlékeztetők, Kamera, Waze, Telenor Wallet.
Mit tanácsoltok? Privát Apple ID és kikapcsolni a szinkronizálást? Bár jó lenne, ha a fotók egy céges fiókba szinkronizálnának és semmiképp sem a privátba. Vagy erre inkább használjam a Google Photos-t?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#252272) burgatshow válasza Nite (#252270) üzenetére


burgatshow
veterán

Vissza, amíg az Apple aláírja.

(#252273) odrif válasza Nite (#252270) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

XS-nél én nem tapasztaltam ezt az airpods problémát, 15.0.2-n.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#252274) hackeeeee válasza Nite (#252270) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én csak airpods-ot használok, ott minden oké.

Véleményem szubjektív...

(#252275) Cufter


Cufter
tag

Probalok applecaret vasarolni a telefonhoz, de hiaba az angliai revolut kartya es cim nem engedi. Van itt meg valami trukk amire nem figyeltem?

(#252276) hellomi válasza Cufter (#252275) üzenetére


hellomi
tag

Csak egy gondolat, telefon regioja is UK-re van allitva?

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#252277) bigdady válasza Nite (#252270) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt jó

(#252278) markknight válasza markknight (#252185) üzenetére


markknight
veterán

Közben megjött a teló, első blikkre menő a 120hz

(#252279) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Most tettem fel ezt az üveget, könnyen és gyorsan, szuperül illeszkedik, egy gyárival egyező méretű tokban nem is érezni vagy látni hogy van rajta üveg. Azonnal rásimult és nem maradt alatta buborék. Csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252280) Cufter válasza hellomi (#252276) üzenetére


Cufter
tag

Nincs, de a teszten atmegy. A fizetes adatait reklamalja h nem azonos az cimhez allitott orszag/regioval.

(#252281) SpongyaBob válasza Nite (#252270) üzenetére


SpongyaBob
veterán

11-nél szintén nem tapasztaltam ilyesmit.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#252282) CragON válasza agyhalal (#252271) üzenetére


CragON
aktív tag

Nem pontosan erre a válaszra vártál, de nekem is van "céges" telefonom, pontosabban csak az van. Én úgy vagyok vele, hogy ha van céges, akkor felesleges egy másik. Kb 20 éve működök így. Ha esetleg munkahelyet váltanék, akkor lenne másik céges :D , szám meg nem érdekel. A telefont én vettem magamnak, cégest nem kértem és privát + céges is benne van, így kényelmes. Simán lehet a kettőt egy telefonról elkülönítve kezelni (appok, beállítások stb). Ha munkahelyet váltanék csak a sim-et kellene leadnom és kész.

(#252283) icezozo válasza Nite (#252270) üzenetére


icezozo
addikt

XS Max-on nem tapasztalok ilyet! Szerencsére rögtön csatlakozik az autóhoz is!

http://qwankido.hu/

(#252284) h1mpi válasza h1mpi (#252264) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A telefonon is a legújabb 15.0.2. van fent és az órán is tegnap este frissítettem. Ebben az esetben van valami e-mail vagy weboldal cím, ahol ezt lehet jelenteni az Apple részére?
A 15.0.1.-el sem lett jó, amikor az kijött.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#252285) general


general
addikt

Helló!
Van olyan megoldás, zenei applikáció, ami a fájl neve alapján (tehát nem metadata) látja és szortírozza iphone-on a zenéket, esetleg egy mappában kezeli, és oda tudok másolni? Ez az egy, amit azóta is hiányolok az Apple-nél, ez annyira gáz, hogy nem tudnak ilyet. Androidon gyerekjáték volt... :( (más nem hiányzik onnan)
Rengeteg zeném van egy mappában, amit tanításhoz használok, mind bpm alapján van elnevezve (tehát benne van a fájlnévben a bpm szám), ez alapján akarok keresni is, jó lenne így emelkedő névsorrendben látni egy app-ban, mappában. Most kénytelen vagyok mindig macbookot hurcolni magammal, pedig elég lenne a teló is, ha ez működne.
Szóval tud valaki megoldást esetleg? :B

(#252286) agyhalal válasza CragON (#252282) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ, valóban nem erre a válaszra számítottam :DDD
Az előző munkahelyemen pont a túloldalon álltam és ott sok esetben tapasztaltam azt, hogy sajnos nagyon sok hátránnyal jár a két telefon "összefésülése". Legalábbis pár ezer felhasználó esetén már jött rá negatív példa bőven :D Plusz, ugye mi is igyekeztünk tiltani a privát felhasználást :)
Azt hiszem, ebből céges maillel létrehozott Apple ID lesz, bedobva a családi megosztásba. /fejvakaró emoji/

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#252287) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet a probléma olyan esetben, hogy a munkahelyemen a mobilnet 0.5Mbps amit mondanom sem kell hogy használhatatlan, de ha újraindítom a telót akkor meg 20-25Mbps-ot mér a speedtest és minden más is szépen betöltődik? IOS15.0.2, privát átjátszó kikapcsolva, de nem tudom hogy mi lehet ami ezt okozza. A wifi az teljesen jó otthon vagy bárhol máshol, az utcán a 4G ugyancsak jó. Még azt meg is érteném hogy a vasbeton miatt lehet, na de reboot után meg jó? :F
További érdekesség; ha kikapcsolom a mobil adatforgalmat illetve a mobilhálózatot (esim) akkor ismét jó, de csak pár percig.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#252288) Pfiucska válasza Tsebacsi (#252279) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Hol lehet ilyet venni? :)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#252289) Nite válasza Nite (#252270) üzenetére


Nite
őstag

na igen, azt elfelejtettem irni a BT problemaval kapcsolatban, hogy 13 minirol van szo!

egyebkent a kocsiban vettem eszre, gyujtas raadas utan kb. 5mp es mar ki is irta (15.0.1) a muszerfalon, hogy csatlakozott a telefon, meg is lepodtem amikor iPhone-ra valtottam Androidrol, hogy milyen gyors!

na most (15.0.2) kezzel kell kivalasztanom a kocsiban az eszkozt es csatlakozni BT-vel, az airpods miatt az auto hibajat kizarnam!

egyebkent, az normalis, ha az automatikus fenyero allitas akkor sem mukodik, ha belenyomom a csillarba a telefont? ezt mondjuk mar 15.0-val is tapasztaltam a 13 minin, igaz, iPhone 8-al azonnal reagal, uvegfolia van mind a ketton!

Paid my dues!

(#252290) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Kezdek kitérni a hitemből.
Még mindig HotSpot.
Telenor az Apple-re mutogat, Apple-vel épp beszélek a support-al, ők meg nem hallottak erről semmit.
Nem ezért vettem iPhone 13 Pro-t, hogy ne tudjam használni a céges laptomat úgy, hogy a mobilomon van megosztva a net.
Nagyon mérges vagyok.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#252291) burgatshow válasza general (#252285) üzenetére


burgatshow
veterán

Szerintem bármelyik komolyabban vehető média player alkalmazás (VLC vagy nPlayer, utóbbi biztosan, sőt tud hálózatról is letölteni tartalmat) tud ilyet.

Az hogy, az Apple gyári lejátszója nem tud, az egy dolog, a szám másolásos kérdésedre pedig szintén megvan a válasz, de az egy nagyobb lélegzetvétel lenne. Dióhéjban, architektúrális kialakítás miatt nincs rá mód, bután, pendrive módjára rámásolni.

Szerk.: vagy lásd #37332. :)

[ Szerkesztve ]

(#252292) kutga válasza eladogeppc (#252290) üzenetére


kutga
nagyúr

Mi a probléma?

Ja látom.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#252293) Oldman2 válasza general (#252285) üzenetére


Oldman2
veterán

(#252294) totopad válasza norbertoth (#252287) üzenetére


totopad
senior tag

Én tolnék neki egy hálózat resetet beállitásokban, hátha

de ezzel minden mentett wifi jelszó el fog vesződni vala

(#252295) FіkuszKukіsz válasza eladogeppc (#252290) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Most próbáltam ki. Nálam tökéletesen működik hotspot-ról a net. Nem a laptop beállításokkal van gond? Pl. proxy? Ha céges, akkor általában default proxy-t szoktak beállítani.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#252296) Tsebacsi válasza Pfiucska (#252288) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is kaptam valakitől de megkérdezem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252297) eladogeppc válasza FіkuszKukіsz (#252295) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem oszt ki IPv4-et, miért mondod, hogy kioszt ? Ez nem igaz.
Telekom-os kártyával tökéletes.
Nálad IPv6-on megy a NET valószínűleg.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#252298) hackeeeee válasza Nite (#252289) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sima ki-bekapcsos újraindítás volt? Gondolom.

Elvileg annyira nem, azért szabályoznia kellene. A BT hiba is fura, persze lehet szoftveres. :(

Véleményem szubjektív...

(#252299) Tsebacsi válasza Pfiucska (#252288) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

notebook.hu/cellect-uvegfolia-apple-iphone-13-pro-312207

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252300) kutga válasza eladogeppc (#252297) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez nem valami hasonló?

[link]

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.