Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251351) Pyttawrx válasza szabonagyur (#251346) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor így minden világos.

(#251352) szabonagyur válasza Nite (#251350) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes, itt is jónak tűnik. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251353) Noukoum válasza Nite (#251333) üzenetére


Noukoum
veterán

Mutass már egy 100-0%-ot, mert már minden volt csak a lényeg nem. Valamint azt sem tudjuk hogy van-e dual sim, milyen fényerőn használod (kint/bent mennyit), használsz-e mobilnetet/mennyit/mindig be van-e kapcsolva, van-e hozzá párosítva valami bluetooth eszköz. A háttérben futó appok nem számítanak be a képernyőidőbe (spotify, viber). Simán lehet hogy nem hibás, csak a te felhasználói szokásaiddal ennyit bír. Nincs benne nagy aksi, kár csodát várni tőle. A szuper üzemidők általában wifin alacsony fényerőn jönnek össze böngészve meg videót nézve.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#251354) Navaren válasza Nite (#251333) üzenetére


Navaren
aktív tag

Volt róla cikk, hogy Spotify szívja az akkut most nagyon.
Nem lehet, hogy Nálad is az gond?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251355) Nite válasza Noukoum (#251353) üzenetére


Nite
őstag

rendben, csinalok egyet!

nem meritettem meg le sosem teljsen, minden nap 100%-ra toltom, nehogy meglepetes erjen...

dual sim nincs, fenyero a leheto legkisebb, eppen hogy lassam, mobilnetet hasznalok, nem szoktam kapcsolgatni, de kell is mert a wifi-je nagyon gyenge, allandoan atkapcsol mobilnetre

ma volt kb. 1 orat a kocsiban bluetooth-on, fel orat ment is rajta a spotify

siman lehet, hogy velem van a baj, mindossze eddig azt hittem a kijelzo meriti a legjobban, no meg a telefonhivas :/

Paid my dues!

(#251356) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Sziasztok,

Revolut biztosítás+iphone kombinációval van esetleg valakinek tapasztalata? :R

(#251357) cellpeti válasza Madwe (#251319) üzenetére


cellpeti
veterán

kár, hogy ott maradnak :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#251358) Ance válasza Pfiucska (#251328) üzenetére


Ance
őstag

Hát ez szuper hír…. :D Nekem a második híváskor már sikerül. Az esetek többségében. :B

(#251359) Navaren válasza Nite (#251355) üzenetére


Navaren
aktív tag

Normál használat mellett igen.
De hihetetlenül tudják szívni az aksit a beragadt processzek is, ami néha - mint pl. most Spotify-nál - előfordul valamilyen bug miatt.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251360) Noukoum válasza Nite (#251355) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem muszáj nullára meríteni, elég 10-20%-ra is. Csak lássunk valami összetettebb képet, ne csak ilyen 30-40% alatt ennyi meg annyi képernyőidőt. Nem hitted rosszul, a kijelző és a telefonálás elég energiaigényes. Viszont a kijelző elég kicsi és alacsony fényerőn takarékos is. Én szerintem a mobilnet a ludas, nálam az dobja meg a fogyasztást nagyon. Telefonálás is eszi az aksit, azt írtad nálad az i8 3 óra sotot tudott ez meg 4-et. Nem tudom szerintem reális. Bár nem rendelkezem a konkrét típussal, szóval tényleg lehet hogy csak valami szoftveres gond és lesz ez még jobb is. Ha viszont valós a feltételezésem és a mobilnet szívja le, azzal nem igen lehet mit csinálni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#251361) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, kijelző hibás iphone 11 pro problémám van pár napja. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy nem javíttatom meg, mert az itt kapott válaszok alapján beigazolódott a félelmem, hogy 120ezer vagy afelett lenne a gyári kijelző. Reálisan mennyit kérhetek a telóért szerintetek? Amit kapok érte, az megy bele a kezdőbe, s vennék egy új 11 prót...
Köszi a segítséget :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#251362) atees válasza Pyttawrx (#251325) üzenetére


atees
őstag

Nem vagyok az egyáltalán, csak gondoltam ha 1-2 ezerből meg van, akkor azért kötnék, de 3200at nem biztos hogy megérne.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#251363) Pyttawrx válasza gboszi (#251361) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendeltem már tőlük is, nem egyet. Lehet nem gyári, de sosem volt még problémám
[link]

[ Szerkesztve ]

(#251364) Frozzy


Frozzy
őstag

Mai nap kicsit sokat hasznaltam a 13PM-et. nagyon kis szivos akksi. Brutalis, hogy milyen jol birja. Sima lenne a 11 es akar a 12 ora is, de mar nem birom elteszem magam holnapra :DDD

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#251365) juhaszroli


juhaszroli
tag

Sziasztok!

iPhoner iPhonera most először költözöm. Egymás mellé tettem őket, áthúzott mindent, viszont az létezik, hogy egy éjszaka kevés volt, hogy letöltsön minden adatot? Szinte az összes alkalmazásra azt írja, hogy betöltés. Látszik rajtuk, hogy valamennyit töltött, nem nullán állnak, csak kicsit furcsa…ez normális? Az előző telefon 64 Gb volt +iCloud, szóval nem többszáz gigáról van szó…
:R
Köszönöm!

(#251366) lugosi válasza gboszi (#251361) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! A telefon beárazós topikban szerintem tudnak segíteni.

(#251367) desolator


desolator
senior tag

Egy olyan kérédésem lenne, hogy szerintetek az mitől lehet, hogy az utóbbi időben a telefonon iszonyatosan laggol az online mobiljáték?
A készülék egy iphone X, Telenor hálózat (tök mindegy az ország melyik részén nézem).
Wifi-n teljesen jól müködik.
Illetve ami az érdekes, hogy van itthon egy 4G-s telenor kártyás router és ha arra fölmegyek, akkor teljesen jó. Ez hogy lehet, mikor gondolom ugyanazt a hálót használja mint a sim kárty?

A wifi-n az index.hu pingelése ilyen 10 ms körüli választ ad, mig a telenoros kártyámmal 50.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#251368) xhege válasza juhaszroli (#251365) üzenetére


xhege
addikt

Csak egy kérdés. Mindkét telefonon ugyanaz az IOS verzió ketyegett? A feleségemet költöztettem egy SE2-ről, amin IOS 14 volt egy 12 Minire, amin viszont IOS 15. Ott ugyanezt tapasztaltam. A megoldás az lett, hogy újrakezdtem az egészet úgy, hogy az SE2-t is frissítettem 15-re. Onnantól ment a dolog rendesen, bár úgysem volt annyira gyors (1 óra alatt kb azért meglett).

(#251369) juhaszroli válasza xhege (#251368) üzenetére


juhaszroli
tag

Igen, XS Maxról mentem, ezen 15.0.1, és a 13 Pro Max is frissített 15-ről mielőtt elkezdte húzni a dolgokat. Újra full nulláról hogyan tudom elkezdeni? Alaphelyzetbe állítás vagy csak biztonsági mentés visszaállítás?

Köszi!

(#251370) féldekás


féldekás
aktív tag

Használ valaki itt a fórumot olvasók közül mobilfox tokot 12-es vagy 13-mas szérián?
A kérdésem: 3D kijelzővédő üveg passzol hozzá vagy felnyomná a tok az üveget?
Sajnos mobilfoxon nincs készleten az ő üvegfóliájuk, így xprotectort néztem. Xprotectorral van esetleg valakinek tapasztalata?

(#251371) xhege válasza juhaszroli (#251369) üzenetére


xhege
addikt

Én tolnék egy alaphelyzetbe állítást mindenképpen. :K

(#251372) krokk


krokk
senior tag

Sziasztok,

Használtan vettem iPhone 8-at és kiderült, hogy a mikrofon torzítva veszi fel a hangot. Telefonálásnál és hangfelvételen is hallni. Statikus zörej meg halk. Puha sörtével kicsit tisztítottam a mikrofonon meg levettem a zajszűrést, ahogy pár netes "javítsukmeg" anyagban olvastam. Ez picit javított de nem az igazi. Sajnos amikor átvettem erre annyira nem figyeltem, minden más teljsen jó volt a telefonon, hívást is próbáltuk, de valahogy nem tűnt fel. Illetve lehet szoftvers is a gond ha jól olvastam. Amikor átvettem még nem volt rajta az iOS 15, viszont én egyből az updattel kezdtem.

Előfordulhat, hogy az iOS 15 re való frissítés miatt jelentkezett a probléma vagy inkább fizikai problémáról lehet szó és vihetem szervízbe a készüléket?
Volt valakinek hasonló problémája, hogy egy verziófrissítéskor jelent meg egy ilyen probléma? Amit ilyet olvastam az mintha a gyári megjelenéskor kapott szoftverrel lett volna és frissítéssel eltűnt.
Köszi a segítséget.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#251373) MasterMark válasza krokk (#251372) üzenetére


MasterMark
titán

Hangosítsd ki a hívást, és nézd meg úgy is rossz-e a hang. Kihangosításnál a többi mikrofont is használja.

Switch Tax

(#251374) juhaszroli válasza xhege (#251371) üzenetére


juhaszroli
tag

Utána ugyanúgy át tudom húzni így egymás mellé téve vagy csak bizt. mentés?

(#251375) krokk válasza MasterMark (#251373) üzenetére


krokk
senior tag

Köszi, én csak az alsót tisztítottam picit, most néztem, hogy van még fent is egy (meg persze a hátsó). Akkor még kipróbálok egy ilyet is. Illetv olvastam, hogy nem hálózati hívásnál pl facetime/viber meg mondjuk jó a hang... bár ezt kétlem, mivel a felvételnél is rossz.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#251376) bodorjanos válasza krokk (#251375) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Szia! Én 2 évet szoptam egy 8-assal. A telefon jó volt, de nekem híváskor nagyon fix poziban kellett tartani a fejem, mert ha kicsit is elfordult a telefonhoz képest, már alig hallottak... Úgy írták le, hogy olyan távolinak tűntem... Elején még bugyborékolós víz alattiba is átment a hang néha. Gariban cserélték a telefont, de ezután is megmaradt a nagyon bele kell bújni a telefonba, hogy jó és érthető legyen amikor telefonálok. Nekem kihangosítva tökéletes volt a mikrofon, teljesen jól hallottak. Arra már nem emlékszem, hogy facetime vagy messenger alatt is fent állt-e a probléma. Esetleg a mikrofon zajszűrését kikapcsolhatod próbaképp... Ettől eltekintve jó kis telefon, szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#251377) Noxy válasza juhaszroli (#251374) üzenetére


Noxy
veterán

A 13 pmx-t állítsd alaphelyzetbe, az XS Maxról csinálj a backup-t az icloudba vagy az iTunesba, majd ezt rakd vissza a 13 pmx-ra.
Ez a másolhatós dolog a driodről költözőknek, meg olyanoknak lett kitalálva, akiknek nincs icloud mentesük az előző eszközükről.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251378) csposta24 válasza juhaszroli (#251365) üzenetére


csposta24
csendes tag

Nálam pont ugyanezt okozta két olyan app, ami a régi telefonon rajta volt, de közben eltűnt az app szore-ból.

(#251379) Razzul


Razzul
senior tag

(#251380) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!

Még az előrendelés napján adtam le rendelést apple storeban egy 13 pro max-ra, akkor azt írta, hogy okt5-12 lesz az érkezés. Akinek írt hasonlót annak azóta történt bármi változás az állapotában? Nekem azóta is "feldogozás"-t ír az aktuális állapothoz. Mik a tapasztalatok, az ilyen várható érkezési dátumot szokták tartani?

köszi

(#251381) Noxy válasza csposta24 (#251378) üzenetére


Noxy
veterán

Nálam is van egy ilyen app, [kép] de csak akkor vettem észre amikor el akartam indítani az i12-n, a 6S mentés visszatöltése után.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251382) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Telfonon be van állítva egy levelezés (Exchange-es), innen szeretném az összes naptrábejegyzést lementeni iCalendarba vagy máshova. Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata, hogy tudnám megcsinálni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#251383) Sys85 válasza iceQ! (#251382) üzenetére


Sys85
veterán

Beállítások-Naptár-Fiókok
Elvileg le kéne szinkronizálni az itt szereplő,vagy itt hozzáadott fiókokból a naptárbejegyzéseket.
Legalábbis nálam google accountból szinkronizál és mivel exchange is hozzáadható ott is kéne.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251384) Navaren válasza iceQ! (#251382) üzenetére


Navaren
aktív tag

[link]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251385) syIex válasza Ck. (#251263) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem sajnos megint rosszat fogtál ki. Remélem eléggé jól hallható ezen a videón most csináltam, de nálam tökéletes, mint eddig mindegyik amelyik volt. :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#251386) iceQ! válasza Sys85 (#251383) üzenetére


iceQ!
addikt

Amennyiben törlöm az Exchange fiókot a naptár bejegyzések is törlődnek? Nekem ez lenne a lényeg, hogy átmentse a iCalendarba örökre.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#251387) syIex válasza atees (#251362) üzenetére


syIex
veterán

Főleg akkor éri meg a biztosítás, ha tok nélkül használod a telefont, mert akkor nyilván több esélye van, hogy baja lesz eséskor. Én AppleCare+ kötöttem az enyémre, mert nekem az itthoni biztosítások nem igazán szimpatikusak viszont ez ugye 2 év és egyben kell fizetni és persze szürkén lehet megoldani itthon. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#251388) Sys85 válasza iceQ! (#251386) üzenetére


Sys85
veterán

Törlődik mindenhonnan,oda-vissza szinkronizál és tudtommal ezt nem is lehet módosítani.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251389) Noxy válasza iceQ! (#251386) üzenetére


Noxy
veterán

Az iCalendarba nem lehet importálni. Vagy be adod kézzel a bejegyzéseket, vagy hozzá adod az Exchange fiókot.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251390) 485 válasza juhaszroli (#251369) üzenetére


485
aktív tag

Szia, én is biztonsági mentésből másolom át. És ha sikerült, írj már pár észrevételt, mi lett jobb, esetleg rosszabb, én is Xs Maxról megyek át év végén 13PM-ra. Köszi

(#251391) #16695808 válasza krokk (#251372) üzenetére


#16695808
törölt tag

vidd vissza a francba vetesd vissza, és is jártam így szegeden egy használt gsm-esnél, aksi is gázos volt... nem jártam jól, de tanuló pénznek jó volt :((

(#251392) #16695808 válasza bodorjanos (#251376) üzenetére


#16695808
törölt tag

ugyan ez volt tán bugyborékolt is nekem a használt 8-as, de kihangosítva jó volt a hívásnál a hangszóró volt car szerintem. visszavittem

(#251393) CharlieDrop válasza krokk (#251375) üzenetére


CharlieDrop
veterán

6S-sel volt ilyen bajom. Viber, FaceTime, Messengeren nem ment a hang, rendes híváson meg igen.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#251394) bodorjanos válasza #16695808 (#251392) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

A bugyborékolás gari cserével megoldódott, de a mikrofon túlzott zajszűrése az új készülékben is megvolt, sőt ismerősom 8-asában is ha egy kicsit elforgatod a fejed, már nem hall a másik. Én abban maradtam, hogy elengedem a 8-ast és odaadtam édesapámnak és visszavettem tőle a kis SE 2016-ot :) 2 hónapra rá pedig rászántam magam egy iphone 11-re. Ezzel a kettővel ilyen gondom nem volt.

(#251395) beci


beci
őstag

Sziasztok.
A rendszer es az alap programok mennyi helyet foglalnak el?
Gondolok itt arra,hogy hany gb ures hely marad mondjuk egy 128 gb-os verzion?
Gondolkodom,hogy kell e egyatalan nekem 256....

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#251396) syIex válasza beci (#251395) üzenetére


syIex
veterán

10 gb körül. Ha nem 4K videózol egész nap és nem fogsz ProRest sem használni valamint RAW-ot akkor elég lehet a 128-as verzió is egy nagyobb iClouddal! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#251397) juhaszroli válasza 485 (#251390) üzenetére


juhaszroli
tag

Rendben, este tudom újratenni, ma még XS Maxon vagyok.

(#251398) beci válasza syIex (#251396) üzenetére


beci
őstag

Koszonom. Icloud mennyi havonta?
Valamint a 128as nem lassabb mint a 256os?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#251399) Sys85 válasza beci (#251395) üzenetére


Sys85
veterán

12-n nekem van 220fotó (igaz tárhely optimalizáltan 50GB icloud mellett) és 64 app.
Így van 40,67GB szabad helyem a 64-ből.
Ahogy feljebb írták,hogy ha nem a telefonnal videózás az életed (főleg ProRes-ben),plusz nem ezen tárolod az egész család film,fotó és zene gyűjteményét az elmúlt 20évből és nem használsz 1000+1 játékot,akkor a 128 is bőven elég lehet.
Persze az sosem baj ha van kihasználatlan plusz tárhely,sose lehet tudni mikor jön majd jól.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251400) vzsryl válasza beci (#251395) üzenetére


vzsryl
nagyúr

~15-20GB.
Nekem a 64-es is sok volt annak idején, itt sem leszek mostanában 100 GB alatt üres tárhelyben. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.