Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251101) SidCorky válasza mouzrr (#251077) üzenetére


SidCorky
senior tag

Akkor én jövök az ellentábor képviselőjeként, nekem X-en és most már 13 minin is jól működik. Teljesen sötét megállóban este azért volt gondja az előző kamerájával, de az új már itt sem gondolkozik sokat.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#251102) Zoltn válasza Gempas 70 (#251026) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én lassan 3 hete váltottam mate20pro ról ios-re. A telefont kezelni elég fura, hiányzik a droid egyszerűsége. De van már ipad, atv, itelo, és az csodálatos ahogy együtt működnek. Tényleg. Csak ezért fogok maradni.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#251103) eddie17 válasza ferrari1 (#251096) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem 84%-os a sima Xs, és elmegy 3,5-4 óra kijelző időt.
Nem túl acélos de simán élhető még. :)
Persze ezt már cserélni fogom de nem égető.

(#251104) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Azt lehet tudni, hogy itt mikorra várható teszt a 13-as szériáról?

Már hiányzik a flame háború :)

Romanes eunt domus

(#251105) Razzul válasza #86564352 (#251099) üzenetére


Razzul
senior tag

Így van, az egyedi nyelvvel rendelkező magyar piac és az innen származó bevétel a statisztikai hibahatár alatt van, vagy épp hogy azt karcolgatja. Az új fejlesztésekkel kapcsolatban amúgy is rendkívül titkolózó és szűkszavú Apple estén csak reménykedhetünk ilyen tekintetben.

#251102 Zoltn: Hiányzik az Android egyszerűsége? Most szivatsz? :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#251106) bodorjanos válasza Razzul (#251105) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

:D :D :D
Szerintem mindig az a rendszer egyértelmű és egyszerű, amit napi szinten használ az ember.
Én is így vagyok vele, ha 2 hónapig nyúzom az androidot (nálam jellemzően miui-s felülettel), akkor azt érzem logikusnak és ott találok meg mindent. Amikor ios-t használok, akkor az áll kézre. Miután mindkettőt rendszeresen használom, így már nem gond a váltás köztük.
De emlékszem, amikor a kis SE először került a kezembe. Este a falhoz akartam vágni, annyira nem találtam meg semmit :D Meg a francos limitációk is kikészítettek. Nem tudom elrakni oda az ikonokat ahova akarom. Nagyon furcsák is idegesítőek voltak "átszokóként", de rájöttem ezek nem számítanak annyira. Amióta vannak widgetek (bár még azért elég szánalmas a felhozatal számomra) azóta egészen megbarátkoztam a felülettel.
A lényeg, hogy ezek a dolgok csak az elején számítanak, utána már csak használja az ember a 4-5 programot és csak ritkán turkálja a telefont. Legalább is én így vagyok vele :DDD

(#251107) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Gmail appból átálltam gyári mail-re és azt vettem észre, hogy sokszor nem jön mail értesítés csak ha megnyitom a mailt, holott be van állítva.

(#251108) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Ez másnál is fennáll esetleg más modelleken, mint jelenség, hogy az új iOS 15 frissítés óta ha ki akarom kapcsolni (Teljesen) a telefont, tehát hangerő+power gomb és elhúzom a kis 'kikapcsolás' csúszkát, akkor leáll ugyan a telefon, de hogy-hogy nem rá egy 15-20 másodpercre meg Apple logò, és szépen visszakapcsol magától. Ez most mi is akkor? Restart vagy kikapcsolás mert nem értem. :U
iPhone X-ről van szó az én esetemben, bár kíváncsi volnék hogy eszköz-specifikus e a dolog, tehát csak az X-ez érinti vagy a többi 15-os iOS-t futtató készülékeket is.

Vagy egyszerűen megint sikerült kiadni egy 'jó' első verziòt a rendszerből? :(

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#251109) TheMarci válasza Szajo (#251107) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha lejjebb görgetsz, írja alul, hogy ha automatikusra rakod, csak wifin értesít, rakd 15 percesre, egyébként a Google miatt csak a fizetős Gmailen jönnek meg rögtön az értesítések.

Do You Dream?

(#251110) divan válasza Szajo (#251107) üzenetére


divan
senior tag

Én emiatt váltottam, nem akart működni, lemaradtam fontos dolgokról. Sparkra váltottam, ott megjön minden értesítés rögtön.

(#251111) Plissken


Plissken
tag

Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni, a problémám a következő: Raiffeisen mobilapp az újratelepítést követően az első utalásnál küld egy megerősítő kódot SMS-ben. De ha elváltok a Messages appra megnézni és utána vissza, akkor a hülye RAI app újra bejelentkezik és a tranzakció eltűnik. Szalaghirdetésben pedig meg még nem látszik maga a kód, mert hosszú a szövegük.

Tehát a kérdésem, hogy hogy lehetne megnézni az üzenetet, hogy ne kelljen elváltani a RAI appból? (Iphone 6, a RAI-t már hívtam, annyit mondtak, hogy bejelentik az IT-nek, köszi...)

(#251112) FіkuszKukіsz válasza divan (#251110) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Én maradtam a gyári app-nál. Nekem az jön be. Inkább átirányítottam minden levelet egy outlook-os címre. Ott van push.

Romanes eunt domus

(#251113) Sungoo válasza TheMarci (#251109) üzenetére


Sungoo
addikt

Milyen fizetős?: :Y "Sima" appot használok, átjön rögtön az email.

(#251114) mouzrr válasza SidCorky (#251101) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi a választ! Mennyi időt vesz igénybe hogy beolvassa a kódot és megjelenítse az aznapi animációt?

P30-on tényleg azonnali volt, ahogy képbe került a kód rezgett a telefon és lehetett is mutatni. Itt pedig szépen jobbra balra megy a QR beolvasó animáció mire megtalálja a kódot aztán még egy jó 5-10 mp mire mutathatnám fel.

(#251115) TheMarci válasza Sungoo (#251113) üzenetére


TheMarci
addikt

Magát a gmailt tudod használni céges környezetben is, saját domainnel, stb, ez már nem ingyenes.

Do You Dream?

(#251116) Razzul válasza TheMarci (#251109) üzenetére


Razzul
senior tag

Az eddigi e-mail alkalmazásokkal való tapasztalataim alapján, minden szempontot egybevetve, a 15 perces szinkronizálási ütemezés működik a legjobban. A fizetős Gmail értesítései miben különböznek a simától?

Stat crux dum volvitur orbis

(#251117) TheMarci válasza Razzul (#251116) üzenetére


TheMarci
addikt

Abban, hogy azonnal megjön, nem 15 percenként.

Do You Dream?

(#251118) SidCorky válasza mouzrr (#251114) üzenetére


SidCorky
senior tag

A 13 mininél azonnal megjelenik, az X-en azért itt is volt, hogy nézte pár másodpercig, mire rájött, hogy az egy QR kód. De ott rájöttem, ,hogy ezt akkor csinálja, ha már megnyitott kamerával sétálgattam az ajtó felé és úgy irányítottam rá, ha úgy nyomom meg a gombot, hogy már a kód felé tartom és azt látja meg először, akkor azonnal beolvasta és lehetett is mutatni, ez a reflex meg az új telónál is megmaradt, szóval nincs vele gond. :) Biztos számít a kamera minősége, de egy 12-es szériánál nem kéne, hogy ezzel gond legyen.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#251119) bodorjanos válasza Plissken (#251111) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Szia!

Én arra tippelek, hogy a iphone 6-ban lévő 1 GB memória lesz a ludas. Az SE-ben 2 GB van, de annál is többször előfordult, hogy újratöltötte az appokat, mert már nem fért bele a ramba, ha egy másik appot is rányitottam.
Próbálj meg minden programot bezárni és utána a banki appot megnyitni és amikor kell az üzenetek-et. Hátha így nem lesz kevés az 1 GB és nem lövi ki a banki programot az oprendszer.
De ez csak egy tipp, más ötletem nincs sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#251120) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Iphone 12 mini-t lefrissítettem ios15-re.
A készülékemben van egy E-sim és egy fizikai adat sim.

A fizikai adatsimről jönne a mobilinternet._
Ios 15 óta csak EDGE /2G ben látja a mobilinternetet.
Próbáltam már hálózat visszaállítást, hardresetet, sim ki-be.Repülőüzemmódot.
Az APN beállítás is jó.

Mit csinálhatnék még ??

(#251121) ferrari1 válasza eddie17 (#251103) üzenetére


ferrari1
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek :R

(#251122) burgatshow válasza bodorjanos (#251119) üzenetére


burgatshow
veterán

A banki appok jelentős része "biztonsági okok" miatt hasonlóan van tervezve, szóval ezen a RAM legkevésbé fog segíteni.

Kolléga annyit megpróbálhat, hogy amikor megkapja az SMS-t és feldobja a notification-t neki, akkor azt "lehúzva" megnézheti az üzenet teljes tartalmát. Onnan meg már egy kis agymunka, hogy átmásolja a banki appba a kódot, ha a telefon magától nem ajánlja fel (egyes szolgáltatásoknál ez működik).
Ha ez sem, akkor sajnos nincs mit tenni.

(#251123) Sungoo válasza TheMarci (#251115) üzenetére


Sungoo
addikt

A lényeg az, hogy magánemberként használok gmail appot, nincs 15 perces lekérés, rögtön jelez, ha pl másik e-mail címről átküldök valamit.

(#251124) Gáben81 válasza ferrari1 (#251096) üzenetére


Gáben81
senior tag

Nekem a 12 Pro Max-be van annyi :D

(#251125) mouzrr válasza SidCorky (#251118) üzenetére


mouzrr
őstag

App store-ban megnéztem az utóbbi hónapok véleményeit: rengetegen panaszkodnak ugyan azokra a problémákra amiket észlelek, valamennyire megnyugtató hogy az applikáció a ludas :K .

(#251126) Bilux válasza burgatshow (#251122) üzenetére


Bilux
veterán

Pedig a ram lesz ugyanezt használom igaz 13pro max-szal
és nem zárja be és lép be újra. Ezzel kb használhatatlan lenne az alkalmazás.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#251127) markknight


markknight
veterán

Haverom az iPhone 8-át vinné akksicserére, hová érdemes bevinni a telefont manapság? Sajnos csak rossz tapasztalataim vannak a youtube szervizesekkel kapcsolatban, volt már csálé home gomb, megnyomhatatlan power gomb, be nem kapcsoló mobil stb.

Szóval az a kérdésem, hogy hol van olyan szerviz jelenleg idehaza, ahová nyugodt szívvel bevihetem a telefont és csere után nem fog látszódni rajta a kókány munka?

(#251128) lugosi válasza Plissken (#251111) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Állítsd be úgy hogy az üzenet “szalaghirdetés” jelzéssel jelenjen meg, és húzd le amikor megjelenik, így belenézel az üzenetbe és nem lépsz ki a másik alkalmazásból.

(#251129) lugosi válasza AsusBoy (#251120) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az hogy van neked beállítva, hogy váltson az adatforgalmak (előfizetések) között? Azt próbáld átkapcsolni az ellenkező beállításra kint ahogy most van, elvileg nem kéne hogy köze legyen hozzá és csak tippelek, de más ötletem most nincs.

(#251130) feddel


feddel
senior tag

Üdv!
mSecure nevű appot használok a 100+ jelszavamra, banki adatokra stb, nagyon szuper, van webböngészős verziója is. Az asszonynak nézek hasonló megoldást, nyilván neki is ezt ajánlom, de neki jóval kevesebb ilyen adata van, ezért olcsóbb (ingyenes) megoldásként szerintetek mennyire jó a teló jegyzetek alkalmazásába beírni az adatokat, és zárolni. Nyilván hátrány hogy nem illeszti be magától az user/pw-t ha felkeresed az oldalt, de csak biztonsági szempontból kérdezem, nem kényelmiből.

(#251131) Oldman2 válasza feddel (#251130) üzenetére


Oldman2
veterán

Én a Bitwarden-t használom.

Van Windows, Android, iOS, MacOS, stb. verziója is.

(#251132) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hmm tobb, mint egy ev gari :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251133) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Valaki tudna segíteni Shortcuts ügyben? Régebben felvetettem a gondom azt hittem a béta hibája de mivel már stabilon vagyok így nem hiszem. Szóval azt szeretném hogy mikor az autóban a fejegységre csatlakozik a teló akkor elinduljon magától a Waze. Jelenleg így van beállítva és ezt csinálja. Biztos én szúrok el valamit csak nem tudom mi az.

(#251134) vzsryl válasza szabonagyur (#251132) üzenetére


vzsryl
nagyúr

3 év jótállás van minden 13-as Iphone-ra Magyarországon. :P

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#251135) jozsi252 válasza vzsryl (#251134) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha nem szürke importos a készülék akkor így van!

Van aki esetleg 09.17 körül rendelt elő 13 Pro Maxot iStyle-ban és már átvehette? Én kék színt rendeltem 128GB-os méretben, és Árkádos átvételt kértem. De még várok a visszaigazolásra.

iPhone 13 Pro Max

(#251136) feddel válasza Oldman2 (#251131) üzenetére


feddel
senior tag

Elég belőle az ingyenes verzió?

(#251137) Noxy válasza feddel (#251130) üzenetére


Noxy
veterán

Miért nem rakod be az mSecure nevű appot a családi megosztásba? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251138) -secret- válasza jozsi252 (#251135) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ill. ha nem cégre vették.

(#251139) BigBlackDog válasza ricsi0307 (#251133) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jól látom, hogy nem nyitja meg? CarPlayen nem csatlakozik?

(#251140) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Most megjött a 4G azonban nincs internet kapcsolat. Mi lehet a gond ?

(#251141) Oldman2 válasza feddel (#251136) üzenetére


Oldman2
veterán

Bőven elég.

De nem tudhatom neked mire van szükséged.

(#251142) lugosi válasza feddel (#251130) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

mSecure-t használok én is, évek óta. Sajnos újabban kezdi írogatni, hogy a mostani verzió támogatása lejárt, vegyem meg a következő verziót. Ami nem egyszerű dolog, tekintettel arra, hogy 11k az app, szóval amíg működik, nem bántanám. És meg van véve más platformra is, hogy tudjon szinkronizálni.

Webes jelszavakra szerintem teljesen jó a gyári Jelszavak, de azt ezen kívül másra nem igazán lehet használni (pl. kártyákról készült fotók titkosított tárolása, pin kódok, egyéb adatok).

Noxy: nem sokra menne a családi megosztással, mert maga az app ingyen letölthető, fizetni pedig appon belüli vásárlással kell.

(#251143) Szajo válasza TheMarci (#251109) üzenetére


Szajo
őstag

Mit értesz fizetős Gmail alatt?

(#251144) lugosi válasza AsusBoy (#251140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az az előfizetés van beállítva adatkapcsolatra?

(#251145) AsusBoy válasza lugosi (#251144) üzenetére


AsusBoy
senior tag

igen és az APN is átlett írva "net"-re mivel ez adatkártya.
Az a fura ,hogy elméletileg a mytelenor alkalmazás 0 mobilinternettel is elérhető de az alkalmazás azt írja ,hogy kapcsolja be a mobilnternetet az alkalmazás eléréséhez.
Tehát semennyi internet nem jön a telefonra.

(#251146) burgatshow válasza ricsi0307 (#251133) üzenetére


burgatshow
veterán

Az automationt nyisd meg szerkeztesre es vedd ki a rakerdezes futtatas elott pipat (legalso).

(#251147) burgatshow válasza AsusBoy (#251145) üzenetére


burgatshow
veterán

De net helyett nem online kell a Telenornal? Nekem az van beirva.

[ Szerkesztve ]

(#251148) AsusBoy válasza burgatshow (#251147) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Telenor Hipernet beállítások, mert az erre dedikált SIM az istennek se akar magától a hálózatra fellépni ha mobiltelefonba rakjuk.
Beállítások, Kapcsolatok, További hálózatok, Mobilhálózatok, Hozzáférési pontok neve, Telenor Online kiválaszt.
Név: Telenor Internet
APN: net
Beállítások elment.
A Mobil integrált kapcsolatot ki, bekapcsoljuk és a telefon pár másodperccel később már fenn lóg a Telenor hálózatán.
Ugyan ezek a beállítások vonatkoznak a különböző 3G-s modemekre, routerekre.
Ha Telenoros hang alapú SIM kártyánk van akkor a következőket kell visszaírni miután kivettük a telefonból a Hipernet SIM-et.
Név: Telenor Online
APN: online
A Mobil integrált kapcsolatot ki, bekapcsoljuk és a telefon pár másodperccel később már fenn lóg a Telenor hálózatán.

(#251149) AsusBoy válasza burgatshow (#251147) üzenetére


AsusBoy
senior tag

APN : net-re volt írva, így interneztem így volt csak netem.
Amióta le lett frissítve nincs net.

(#251150) burgatshow válasza AsusBoy (#251149) üzenetére


burgatshow
veterán

Akkor esetleg hivd fel oket, jobb otletem nincs.

Egyebkent az online-nal sem megy? Vagy nem is probaltad?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.