Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252051) Tsebacsi válasza buci30 (#252050) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha keresztpróbáztad másik sim kártyával, és azzal is hibás, esetleg volt OS reset, és úgy is, akkor egyértelműen szerviz szvsz.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252052) arn


arn
félisten

Az ios15 utan a google authenticatoromban megduplazodott minden key. Akkor kitisztitottam. Hasznaltam par napig, mara meg az egesz app data eltunt, total ures az egesz a 10-15 keyemmel, mintha most installaltam volna az egeszet.

Masnak is van hasonlo gondja? Hogy lehet restoret csinalni? Ha lehet… export qr kodom nincs sajnos.

Legszivesebben foldhoz bsznam az egeszet, mert ki tudja mennyi ido lesz minden accomat helyreallitani, jelenleg olyan, mintha elhagytam volna a telomat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252053) szabonagyur válasza buci30 (#252050) üzenetére


szabonagyur
félisten

Várj meg egy frissítést hátha segít, de gyanúsan alaplap hibás lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252054) #86564352 válasza arn (#252052) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem ismerem a Google cuccát, az nem menti el backupként felhőbe? Microsoft Authenticator igen, én lehetséges majd azt is leváltom az iOS15 új beépített funkciójára, ha jókat olvasok róla. Részvétem a szívásért.

(#252055) Noxy válasza CharlieDrop (#252046) üzenetére


Noxy
veterán

"Ki lehet kapcsolni azt is, hogy emelésre ébredjen a telefon..." [link]

Ezt kérdezted, én meg erre válaszoltam hogy hol lehet.
Elfejetetted hogy mit kérdezel? Ébredjen vagy oldjon? Mert nagyon nem mind1.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#252056) CharlieDrop válasza Noxy (#252055) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bakker, hol a kérdőjel?
én 3 pontot látok.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#252057) pethYeti válasza #86564352 (#252054) üzenetére


pethYeti
addikt

Szerintem megéri a 1Password/Biwarden-t jelszó+2FA kulcsok használatára. Annyival megkönnyebbíti az ember életét. Böngészőben automatikusan bemásolja a 2FA-t a mezőbe.

Megéri az árát szerintem, hiába nem egy olcsó cucc főleg a 1pass. Olcsóbban ott a Bitwarden 3000Ft-os éves előfizetési díjért már szintén kezeleti a 2FA-t.

(#252058) Noxy válasza CharlieDrop (#252056) üzenetére


Noxy
veterán

Bocsánat. :R Majd beiratkozok egy gondolatolvasó tanfolyamra. :K

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#252059) CharlieDrop válasza Noxy (#252058) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem szükséges, elég az első osztályt az írásjeleknél újravenni :D

;)

lapozhatunk

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#252060) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire működik jól egy Androidos okosóra, név szerint egy Hauwei Watch GT 2 egy IOS rendszerrel? Nagyon tetszik az óra, azonban iPhone 12 mini telóm van.
Anno még iPhone 7-nél volt nekem Apple Watch-om, valahogy fura volt, eladtam. Ami tetszett rajta, hogy tudtam vele telefonálni, illetve láttam, hogy ha valaki írt, stb. Ez a Watch GT2-vel is megoldható, vagy pedig nem? Illetve az Apple Pay csak Apple Watchal működik, vagy működne nekem a Hauwei-el is?
Ami nekem fontos, hogy ha valaki hív, lássam, esetleg fel is tudjam venni a hívást órán keresztül, megkapjam az értesítéseket, edzést tudjam követni, stb.. nem tudom még mi látható rajta..

Válaszotokat köszönöm.

Gergő

(#252061) #86564352 válasza zeus_2k14 (#252060) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az Apple Pay-hez Apple Watch kell, a többit nem tudom csak rákeresve hirtelen ez a táblázat és videó segíthet ilyen kombinációhoz vagy az óra topikjában érdeklődj.

(#252062) NemMo válasza zeus_2k14 (#252060) üzenetére


NemMo
őstag

Nekem van gt2 órám és tökéletesen működik az iphone-al együtt. Ez nem rendes okosóra, de amit vállal azt ios-en is tudja illetve én nem edzek, így az ezzel kapcsolatos funkciókról nem tudok nyilatkozni, de az üzeneteket el lehet olvasni, hívásokat lehet fogadni és kezdeményezni és az időjárást is mutatja rendesen.

(#252063) Sys85 válasza zeus_2k14 (#252060) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem volt Galaxy Watch és Honor Magic Watch 2 is szifon mellé.
Nem véletlen hogy csak volt.
Alapszintű funkciók működnek ezekkel is,de sok elég korlátozottan.
Zenevezérlés nem nagyon megy,értesítések csak megjelennek,de válaszolni nem tudsz rájuk,értesítések csoportosítása se nagyon megy,nincs kamera vezérlés,nincs apple pay,értesítések sokszor nem tűnnek el ha a telefonon megnézted őket,ha az óra lecsatlakozik bt-ről mert messze mentél a telefontól akkor nem mindig akar automatikusan visszacsatlakozni ha újra bt távon belülre kerülsz,stb.
Ezek az én tapasztalataim.
Fitness funciókkal nincs baj,azok működnek,ahogy pl a hívások is.
Viszont az AW tud esésérzékelést (motorosként nekem ez fontos),minden funkció flottul megy szifon és AW párossal,van ekg is (ha ez fontos).
Más órák előnyei kimerülnek annyiban,hogy jobban bírják akkuval (nekem AW SE hajnaltól estig olyan 30-35%-ot merül,igaz nem telefonálok vele,fitness funcióit nem használom) és órábbnak néznek ki.
Sajnos vagy nem sajnos,de ha egy igazán kompatibilis órát akar az ember a szifon mellé,akkor AW kell.
Persze tudod használni a Huaweit is,csak lesznek korlátozások amikkel vagy tudsz együtt élni,vagy nem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#252064) GreenGoblin válasza Sys85 (#252063) üzenetére


GreenGoblin
tag

És a Huawei IOS appja egy kalap k@ki az androidhoz képest. Nagyon limitált.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#252065) kutga válasza zeus_2k14 (#252060) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem Iphone mellé Apple Watch való.

Let the Zone take me if I am.

(#252066) arn válasza #86564352 (#252054) üzenetére


arn
félisten

Az app reviewit olvasva masnal is tortent hasonlo :( ugy latszik frissitesek utan baromsagokat csinal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252067) Pfiucska válasza Sys85 (#252063) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Elkezdett fajni a fogam egy orara nekem is de kicsit sokallom az aw arakat. Ezeknel mennyire lassul a szoftver? ~3 eves tavra egy SE jo deal lehet vagy addigra mar a hardver(akksi vagy barmi) keves lesz? :R

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#252068) szabonagyur válasza Pfiucska (#252067) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem a kérdés, hogy akksi mennyit bír vajon (gari időn túl is) vagy mennyire bírja a tényleges használatot, tehát igen minden nap, akás sport közben stb, és nem csak gari idejében.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252069) pethYeti válasza szabonagyur (#252068) üzenetére


pethYeti
addikt

Én most cseréltem le a Series 3-at ami 2,5 éves volt egy SE-re. Minimális eltérés ha van a két akksi időben.

(#252070) totopad válasza arn (#252066) üzenetére


totopad
senior tag

Nekem olyat csinált, hogy a 15-öt, még az előző szifonommal frissitettem és vele a watch-ot , amivel akkor nem is volt baj, majd megjött a 13 és az istenért sem tudtam szinkronizálni az új telóval, -pedig a régiről lecsatlakoztattam- csak, úgy, hogy teljesen töröltem az órát.
Viszont, miután nagy nehezen sikerült párositani, minden korábbi adatot elfelejtett, hiába volt backupja, nem tudtam életre kelteni, úgyhogy minden korábbi rekordomat törölte.

(#252071) Sys85 válasza Pfiucska (#252067) üzenetére


Sys85
veterán

Sokan használnak a mai napig Series 3-at,ami nem egy friss példány,hiába lehet még kapni most is újonnan.
Semmi bajuk,van egy kollégám akinek még egy lefelső S3-ja van (2017-ben vette),egy akkucserét leszámítva a mai napig elégedetten használja.
Nem egy villámgyors,de ezt csak akkor látom ha mellette az SE-met is nyomkodtam,amúgy teljesen rendben van.
Ebből kiindulva egy 2019-es hardverű (S5-é van benne,-ekg,-AOD) AW még pár évig teljesen jó lesz majd.Én még legalább 2 évet jósólok neki.
Az akku meg olyan dolog,hogy a töltésszám határozza meg mennyi idő alatt degradálódik le,de csak úgy magától nem nagyon szoktak elpusztulni.
Persze 2évesen már lehet aktuális lesz az akkucsere,ahogy a legtöbb telefonnál is,de ez csak egy saccolás,majd kiderül idővel.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#252072) arn válasza totopad (#252070) üzenetére


arn
félisten

Attertem a 2fasre, az is van tobb platformon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252073) hackeeeee válasza bnorci71 (#251864) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mármint arra gondoltam, hogy van a Wifi N, AC, és most az új az AX. :) De itt diskuráltunk róla, hogy valszeg nem ezzel függ össze.

Véleményem szubjektív...

(#252074) eddie17


eddie17
addikt

Én egy MiBand 6-ot használok az XS-el, és azt tapsztalom, hogy sokkal jobban működik együtt a telefonnal a MiFit-en keresztül mint egy Xiaomi telefonnal :DDD
Még én is meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#252075) tuzpenge válasza Pfiucska (#252067) üzenetére


tuzpenge
őstag

Valószínűleg az akksi előbb adja meg magát minthogy téged zavarjon a lassulás. De 3 év simán benne van ezekben (inkább több)...

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#252076) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

korábban kérdezősködtem vezetékes CarPlay hibákkal a topikban és páran írták is, hogy vannak sikertelen hívások, stb.
valaki használ vezeték nélküli carplayt? ott mik a tapasztalatok? jómagam csak egyszer használtam ilyetm bérautóban, ott nem volt elég idő, hogy előjöjjön bármi. navigáció, spotify, stb stabil volt, bár ezek a vezetékessel is jók.

(#252077) #86564352 válasza arn (#252066) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amennyit olvastam a Google Auth...-ről, nem tűnik jó cuccnak. MS félével kevesebb gond, egyszer beállítod és elfelejtheted, icloudba és MS fiókba megy a backup és onnan a restore szükség esetén. Redditen is sokan találkoztak frissítéseknél Google problémákkal:
Google Authenticator erased all my linked accounts out of the blue
Google Authenticator codes gone after update to iOS 15.0.1
Did anyone had a glitch on their google authenticator app where there are duplicates of your accounts one there?

A duplikált esetnél tetézi a bajt, hogy sokan nekiálltak törölni a "felesleget" valójában az igazi is oda lett. Kommentekben írják egy app reinstall megoldotta többeknek.

[ Szerkesztve ]

(#252078) Noxy válasza totopad (#252070) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm ott hibáztál, hogy az előző szifonod backupját kellet volna a 13-ra felrakni, mert az Iphone backupja tartalmazza a párosított , óráét is. Az órát meg nem kellet volna lecsatlakoztatni, meg törölni. Én a 6S backupját raktam vissza (amihez párosítva volt egy AW) az i12-re. Minden adat, mindenhol megmaradt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#252079) szabonagyur válasza pethYeti (#252069) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kérdés mennyire aktív használattal? A kezemen van az nem sok minden.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252080) arn válasza #86564352 (#252077) üzenetére


arn
félisten

Utana meg napokig hasznaltam a duplikalt torles utan. Ez nekem is eszembe jutott, ezert eloszor csak egy duplazast toroltem, de jo volt.

Igazabol egy faek egyszerusegu app, vmi 8 eve hasznaltam, androidon sose volt rossz. Ennek a masik appnak van a legjobb ertekelese, szinten backupol icloudba, meg lehet export/importot is csinalni, vizualisan is attekinthetobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252081) Tsebacsi válasza Dr. Oid (#252076) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha minden jól megy, holnaptól! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252082) totopad válasza Noxy (#252078) üzenetére


totopad
senior tag

Konkrétan ezt csináltam!
Ugyanaz a backup volt a két telón, a régiről elöször lecsatlakoztattam a watch-ot, majd megszüntettem minden kapcsolatot -wifi, bt-, de igy se akarta az istenért sem visszarakni a backup-ot, a slusspoén az egészben, hogy egyébként látta és felajánlotta, de miután lement a process egy "új" óra fogadott.

(#252083) hellomi válasza Tsebacsi (#252081) üzenetére


hellomi
tag

Kerhetek egy-ket reszletet hogy sikerul beepiteni a G30-ba? Mit kell faragni rajta, vagy hogy lehet kivitelezni es mibe faj? Johet privatban is, hogy ne offoljunk. Koszi! :B

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#252084) Tsebacsi válasza hellomi (#252083) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Írtam PM! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252085) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

ios 15 óta nincs mobilinterentem.
telenoros adatkártyát használok.
telenorban azt mondtak, hogy valamit nem engedélyeztek z új frissíttésnél és hogy legyek turelemmel.
Most akkor egy újabb ios frissítésre várjak vagy arra , hogy a Telenornál valamit javítanak?

Szeretném hogy minel hamarabb legyen ujra mobilinternetem. Ez esetben az ios 14 vissza állítása megoldás lehet? Ha igen, hogy kell csinálni ?

(#252087) Dr. Oid válasza Tsebacsi (#252084) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ja, hogy utólag beépítős? akkor nekem is PM pls :)

(#252088) Zoltn


Zoltn
senior tag

Az mitől függ, hogy van e piros elutasító gomb mikor hivnak? Egyszer van máskor meg csak felfevő csúszka jelenik meg, nem tudom kinyomni, csak némitani a csengést. Vagy melyik billentyűvel kell? :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#252089) szabonagyur válasza AsusBoy (#252085) üzenetére


szabonagyur
félisten

Visszaolvasol Te vagy minimum a 3. akinél nem megy a Telenor adatkártya iOS15 alatt.

Ahogy nézem már nem tudsz visszaállni 14-re mivel nincs aláírva az ipws többé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252090) kutga válasza Zoltn (#252088) üzenetére


kutga
nagyúr

Bugos a hívásképernyő. Azt hittem 15 alatt javították. Kinyomni a bekapcsoló gombbal kell.

Let the Zone take me if I am.

(#252091) Tsebacsi válasza Dr. Oid (#252087) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neked is ment PM! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252092) AsusBoy válasza szabonagyur (#252089) üzenetére


AsusBoy
senior tag

és az mit jelent ,hogy nincs aláírva az ipws többé?

fizikailag lehetetlen vissza frissíteni ?

(#252093) kutga válasza AsusBoy (#252092) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem fogadja el az Itunes. De úgy látom már csak a 15.0.1 aláírt.

Let the Zone take me if I am.

(#252094) szabonagyur válasza AsusBoy (#252092) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írták nem tudod felrakni ami nincs aláírva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252095) Noxy válasza totopad (#252082) üzenetére


Noxy
veterán

Amikor elkezdtem az i12-re felrakni a backup-t az órán is elindult a visszaállítás. A végén kérdezett hogy akarom e-hez a telefonhoz párosítani az órát. OK. Ennyi. Arra már nem emlékszem hogy a 6S be volt e kapcsolva. A végén még a telefont át kellet neveznem 6S-röl i12-re.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#252096) Jaded válasza kutga (#252090) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem iOS15 óta jól működik, ha le van zárva, csúszka jön elő, feloldva a zöld/piros gomb.

Renault Megane IV Limited

(#252097) pergabb


pergabb
senior tag

lehet hülye kérdés lesz, most jöttem vissza droidról..
amikor a készüléket feloldom, nem lehet vhogy offolni, hogy fel kelljen csúsztatni a kijelzőt? 6s esetén elég volt rányomnom és már fel is oldott, itt meg ránáézek, felold, majd csúsztathatom plusszba még felfelé.

(#252098) Jaded válasza pergabb (#252097) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem, ez ilyen.

Renault Megane IV Limited

(#252099) Tibee86 válasza pergabb (#252097) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem lehet.

(#252100) AsusBoy válasza Tibee86 (#252099) üzenetére


AsusBoy
senior tag

IOS 14 re itunes programon kívűl nem lehet vissza frissíteni a készüléket?
Minden féle kalózkodás nélkül

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.