Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251751) Gubu0101 válasza lugosi (#251748) üzenetére


Gubu0101
veterán

En se tudok a ps5-re hotspotolni,nyafog az ipv 6 miatt :U Legalabb lehetne allitani 4-re :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251752) kengyel válasza lugosi (#251748) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez engem is érdekelne, hol lehet ezt átkapcsolni ?
Most rendeltem egy PM-t, és sokat szoktam megosztani a netet, főleg a Win. laptoppal.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#251753) szabonagyur válasza #16695808 (#251750) üzenetére


szabonagyur
félisten

XR alól gond nélkül megy a net megosztás 15.0.1 alatt is.

#251751Gubu0101: ez nem szolgáltatói gond inkább, mint telefon? Ha a szolgáltató csak V6-t ad nem lesz V4 továbbítva.

WPA3 meg azért annyira nem mai technológia, hogy gondot okozzon a készülékeknek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251754) MasterMark válasza Gubu0101 (#251751) üzenetére


MasterMark
titán

Miért a PS5 nem tud IPv6-ot vagy mi?

Switch Tax

(#251755) lugosi válasza burasu4 (#251749) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, nekem Xr van, illetve a laptopom is elég régi (10 éves már), az csak látja a telefon által létrehozott SSID-t de csatlakozni már nem tud (ios 15 óta). Nem vagyok benne biztos, csak feltételezem hogy a WPA3 miatt, azt a laptopom nem ismeri. Én azóta úgy oldom meg hogy kábellel csatlakozik rá a gép.
Valamelyik generációtól feljebb, amelyik tud 5 GHz-en is hotspotot csinálni, abban benne van a kompatibilis kapcsoló, az enyémben nincs ezért nem tudom pontosan megírni hogy mi a neve az opciónak.

Macbookon, ipadon és Apple tv-n próbálva semmi gond a megosztással, de - legjobb tudomásom szerint - ezek mint BT-n kapcsolódnak a telefonhoz.

[ Szerkesztve ]

(#251756) Gubu0101 válasza szabonagyur (#251753) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nincs koze hozza,Samsung telefonra felcsatlakozik,ugyan azzal a szolgaltatoval.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251757) Gubu0101 válasza MasterMark (#251754) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ezek szerint,mikor csatlakozna kiirja,aztan nem is csatlakozik hozza.De leheg ipv4-es az iphone,mar nem emlekszem,de megnezem kesobb.Most beleneztem a samsungon a hozzaferes pontoknal,ott ipv 6-ot ir,apn roamingban ipv 4.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251758) lugosi válasza #16695808 (#251750) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De sajnos úgy láttam hogy ha a laptop nem tudja a WPA3-at akkor nem fog menni. A hotspot funkciót én is rendszeresen használom mert gyakran van nálunk kimaradás a vezetékes netben, így rögtön az ios 15 frissítés utáni napon is próbáltam de nem sikerült. Akkor igyekeztem utánanézni és azt láttam hogy a leglényegesebb változás a WPA3 volt. Gondolom kevesen használnak olyan régi laptopot mint én, így nem olyan gyakori a jelenség mert sokaknak lehet hogy fel sem tűnik. De hangsúlyozom usb kábelen szépen működik (és ez azért is “kell”, mert egyébként - szintén ios 15 óta - úgy látom hogy jóval hamarabb lekapcsolja a hotspotot a telefon energiatakarékosság miatt, ha megosztás közben nincs töltőn).

(#251759) burasu4 válasza lugosi (#251748) üzenetére


burasu4
senior tag

Azért az érdekes, hogy egy másik laptop simán csatlakozik hozzá nettel, de az új laptop meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#251760) szabonagyur válasza burasu4 (#251759) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kompatibilis mód csak új iPhone, talán 12-től jelenik meg és az elvben nem erre vonatkozik hanem a 2,4/5 Ghz közötti váltásra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251761) burasu4 válasza szabonagyur (#251760) üzenetére


burasu4
senior tag

Köszi.
Bezzeg Feleségem régi SE készüléke tolja a netet...

(#251762) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Tehat..Valoszinu emiatt nem akar a steam se belepini laptopon,mikor iphonerol megy a hotspot.PS5 meg semennyire,mondjuk ez szerintem nem orvosolhato.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251763) lugosi válasza burasu4 (#251759) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani, hogy mi lehet az oka. Az újabb laptopnál valószínű van WPA3 is, tehát ott ez a probléma nem kellene, hogy meglegyen. Ezen kívül nem tudom, mi változott még a hotspotnál, nálam a WPA3 valószínű, hogy önmagában megakadályozza a csatlakozást.
Laptopot ezért viszont nem fogok cserélni, teljesen jól működik annak ellenére, hogy régi.

(#251764) szabonagyur válasza Gubu0101 (#251762) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mondjuk ciki, V4 egyre kevesebb helyen érhető el és V6-t tolják.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251765) Gubu0101 válasza szabonagyur (#251764) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem lenne gond,ha lehetne allitani a hozzaferesi pontnal,de itt semmire nincs lehetoseg.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251766) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Feleségemnek van egy 12 Minije. Érdekesség, hogy a kezdetek óta FB Messenger-ben ugrálnak a videók. Találkozott valaki hasonlóval?

Mindegy, h ogy az ő által rögzített, vagy ha pl. én küldök neki, mindkettő esetben.

Véleményem szubjektív...

(#251767) kengyel


kengyel
nagyúr

És telefonokkal, milyen a megosztási lehetőség ?

kengyel

(#251768) Maxxy10 válasza hackeeeee (#251766) üzenetére


Maxxy10
addikt

sz@r az app másnak is előjön. Előbb utóbb majd javítják

(#251769) szabonagyur válasza Gubu0101 (#251765) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom V6-ból V4-et csinálni a telónak felesleges művelet. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251770) hotibi


hotibi
aktív tag

Üdv, IOS15 öt SE 2016-ra szeretném tisztán újratelepíteni iTunes-szal.
Csinálok mentést PC-re vagy iCludba.
-telefonon gyári beállítást csinálok.
-telefont csatlakoztatom iTunes-ra
-letöltöm IOS15-öt
-telefonbeállítása újjként

Ezek után mehet vissza minden PC vagy iCloud mentés?
Jó ez így vagy hogyan kell?
Köszönöm!

(#251771) firemage válasza hotibi (#251770) üzenetére


firemage
újonc

Szerintem teljesen felesleges "tisztán" telepíteni. Ez nem Android. Itt, ha bug van az szoftveres, amit majd -egyszer- javítanak. Egy újratelepítés nem fog megoldani semmit.

(#251772) hackeeeee válasza Maxxy10 (#251768) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#251773) aujjobba válasza Chereiose (#251731) üzenetére


aujjobba
addikt

Probakent kikapcsoltam a privat atjatszo (private relay) lehetoseget, igy mintha megszuntek volna a gondok, de nem akarom elkiabalni.
Esetleg egy probat meger.

(#251774) Major Lion válasza dandy91 (#251631) üzenetére


Major Lion
senior tag

Felesleges, én mindig lerakom bárhova a telefont a hátlapján és semmi karc, jól bírja nagyon.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#251775) _ak_ válasza firemage (#251771) üzenetére


_ak_
addikt

Egyáltalán nem, legalábbis nálam az újként beállítás helyrehozott pár notification problémát, amit sem az app reinstall, sem a törlés backup visszaállítás nem hozott helyre. Sőt tovább megyek, iOS15 óta előjövő, például bezáró animáció megakadását egy restart meg tudja oldani pár napig.

Meg azt hogy érted, ha van bug az szoftveres? Mindkettő rendszerben ha van bug az szoftveres, miben különbözik az iOS bug az android bugtól?

Nálam pl nincsen probléma - Messengerrel, jön a notification és a badge is az ikonon.

Let's begin, de gozaimasu!

(#251776) bnorci71 válasza szabonagyur (#251753) üzenetére


bnorci71
addikt

azt hogy tudom kideríteni a notebook tud-e WPA3-t?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#251777) hackeeeee válasza bnorci71 (#251776) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha AX-es vevő van benne, az elvileg már tudja (ha jól tudom).

Véleményem szubjektív...

(#251778) firemage válasza _ak_ (#251775) üzenetére


firemage
újonc

miben különbözik az iOS bug az android bugtól?

Előbbi ki lesz javítva, utóbbi nem. A Messengert pár napja updatelték és azóta jó nálam is. Nem kellett visszaállítani a telefont.

(#251779) Noxy válasza bnorci71 (#251776) üzenetére


Noxy
veterán

Google? Név, típus, specifikáció
Pld: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251780) lugosi válasza bnorci71 (#251776) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az én ősrégi win7-es gépemen tudom leírni, ott jobb gomb a wifi ikonra a tálcán, Hálózati és megosztási központ megnyitása, Vezeték nélküli hálózatok kezelése, Hozzáadás, és ott a Biztonság típusa lenyitható listában látod a lehetőségeket.

(#251781) szabonagyur válasza hackeeeee (#251777) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ebben az az érdekes, hogy ugye van akinek XR alatt nem megy a megosztás, amiben nem AX a WIFI, tehát ha AX vevő kell hozzá akkor AX sugárzó is, ami esetben a telefon.

Előbb osztottam meg netet XR-ről 5S-re gond nélkül.

Ez valami fura bug lehet inkább. Ahogy nézem már a 15 beta alatt is voltak ilyen riportok: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251782) hackeeeee válasza szabonagyur (#251781) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos az észrevétel, de én úgy tudom, hogy az AC szabvány még csak WPA2 kompatibilis, WPA3-at nem tud... De, lehet, hogy tévedek.

Véleményem szubjektív...

(#251783) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

ICsekk alkalmazásban lehet valahogy Apple payel fizetni a regisztrált kártyával? Vagy ehhez mindenképpen kell egy Simple fiókot és abban egy kártyát is regisztrálni?

(#251784) szabonagyur válasza hackeeeee (#251782) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen AC WPA2, tehát az XR ami nem tud AX-t nem fog WPA3-ban sugározni.

De a link alapján meg Google is tele van ilyen problémával.

Amúgy az 5S is elsőre kiírja, hogy jelszó hibás, de miután töröltem az elmentett adatot majd újra kapcsolódtam ment gond nélkül a megosztás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251785) aujjobba válasza BigBlackDog (#251783) üzenetére


aujjobba
addikt

ApplePay tuti nem megy, viszont szerintem a simple fizetest fiok es kartya regisztracio nelkul is le tudod bonyolitani.
Annyi, hogy mindig ujra meg kell adni a kartya adatokat.

(#251786) BigBlackDog válasza aujjobba (#251785) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Ezt akartam volna elkerülni. Láttam, hogy egy-két helyen működik enélkül is (pl. Burger King app).

(#251787) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
Röhej. iPhone 13 Pro iOS 15.0.1 IPv4-et hotspot/USB tetherrel nem oszt, viszont párom iPhone 12 mini-je 14.8-al rendben működik.
Hol lehet ezt jelenteni ? Kurva bosszantó !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#251788) CharlieDrop válasza eladogeppc (#251787) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem a telefon hibája.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#251789) lugosi válasza szabonagyur (#251781) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iPhone és iPhone között Bluetooth kapcsolaton megy a megosztás (vagy legalább a kapcsolat létrehozása), és Apple tv-vel, ipaddal, macbookkal is.

[ Szerkesztve ]

(#251790) szabonagyur válasza lugosi (#251789) üzenetére


szabonagyur
félisten

:N WIFI-n megy, BT-n elég nehéz lenne mérnem akkor az 5S-n 80/90 Mbit netsebességet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251791) hackeeeee válasza szabonagyur (#251784) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes eset.. :U

Véleményem szubjektív...

(#251792) _ak_ válasza szabonagyur (#251784) üzenetére


_ak_
addikt

Érdekes lenne utánajárni, mm engem személy szerint érdekel, de nincs csak XS itthon ami ugye nem AX-es.

Arról osztva a netet, a Note10 WPA2/WPA3-on keresztül csatlakozik. [kép]

Innentől fura lenne, hogy 12-től csak a WPA3 lenne elérhető.
Ahol találtam említést iOS15 és WPA3-at ott is csak arról beszélnek, hogy ez egy plusz a támogatott (Apple) készülékek között, máskülönben nem kellene, hogy problémát okozzon.
Amúgy i7 óta van WPA3 támogatás. [link]

Amiről nem tudtam pl, hogy a megosztás az más apn beállításokkal működik/működhet, mint a telefonos internet.

Egyetértek abban, hogy bug gyanús a dolog.

Let's begin, de gozaimasu!

(#251793) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Egy 12-es Iphone-on szerettem volna belépni a Google Fiókba, viszont a végén mikor lépne be visszadob a kezdő képre. A végén azt hiszem a jobb felső sarokban kell a mentésre nyomni, na ott dobja el a folyamatot, így a fiókot nem adja hozzá. Valaki tapasztalt már hasonlót. Nem a legfrissebb szoftver van rajta.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#251794) szabonagyur válasza _ak_ (#251792) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ez arról ír, hogy WPA3 hálót i7 óta tud kezelni, kapcsolódni rá.

Amúgy nagy eséllyel valami hülye bug lesz aminek semmi köze a WPA3-hoz.

Főleg ha abból indulok ki elsőre a fix jelszóval nem kapcsolódott, törlés után igen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251795) lugosi válasza szabonagyur (#251790) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, szerintem is csak a kapcsolat felépülésekor, vagy azonosításhoz használja a Bt-t (nem néztem utána pontosan), csak és önmagában a Bt kevés lenne a sebességhez. Egyébként a személyes hotspot menüben az iphone-on ott van a csatlakozás bluetooth-on lehetőség is a wifi és a kábel mellett.

[ Szerkesztve ]

(#251796) szabonagyur válasza lugosi (#251795) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet, bár az 5S-n fixen ki van kapcsolva a BT :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#251797) lugosi válasza _ak_ (#251792) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről van egy developer thread: [link] elég sokaknál probléma. Van magyar visszajelzés is.

Én akkoriban amikor frissítettem, sokat keresgéltem a neten, és akkor arra jutottam, hogy csak WPA3 van már ios 15 után a hotspotban, jelenleg a WPA2 már nem elérhető, és opció sincs rá, hogy a hotspot azon menjen (wpa2 hálózathoz viszont természetesen csatlakozik az iphone).

(#251798) lugosi válasza szabonagyur (#251796) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd meg, hogy azon hotspotként használva kiteszi-e a gyűrűket a címsávba, ha másik apple eszközzel csatlakozol rá.

(#251799) _ak_ válasza lugosi (#251797) üzenetére


_ak_
addikt

Melyik szolgáltatónál vagy? Illetve esetedben mi is történik pontosan? Csak mert sok hasonló, de alapvetően más jelenség van a hotspottal kapcsolatban.

Tudsz csatlakozni, de nincs internet vagy nem is látja a SSID-t a gép?

Let's begin, de gozaimasu!

(#251800) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Megrendeltem az iphone 13mat.

Ti milyen töltőt használtok ?
Illetve milyen tokot érdemes rá venni?
A kijelzőt védítek valamivel?

Köszönöm előre is a válaszokat:)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.