Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251051) FuRiONight válasza Gáben81 (#251047) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ez androidon is jó lenne. Valahogy nem vágyom már a nagy testreszabhatóságra, inkább stabilabb működés és jobb üzemidő.

(#251052) ::Trunks:: válasza Gáben81 (#251047) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Szia! Az összetett tárhely, akku idő stb widget milyen appból varázsolható oda? És az időjárás sem a gyári ha jól látom. Köszi

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#251053) Gáben81 válasza ::Trunks:: (#251052) üzenetére


Gáben81
senior tag

Hali. Az Battery Widget app , az időjárás meg Időkép widget..

(#251054) Gubu0101 válasza FіkuszKukіsz (#251033) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na erre kivancsi keszek,nekem is ez lenne a tervem :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251055) lugosi válasza FuRiONight (#251043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Widgeteket lehet kirakni oda, én jobban szeretem azt a részt, mintha a főképernyőn lennének a widgeteim (oda nem rakok) mert így több hely marad az appoknak. Balra én annyi widgetet rakok ki, hogy ne kelljen scrollozni lefelé, hanem egy képernyőnyi helyet foglaljon le.

(#251056) bodorjanos válasza Gempas 70 (#251042) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Lehet en vagyok csak erre erzekeny, de azok utan, hogy a 2016-os SE nem lagggol, egy idei modell androidon pedig igen. Igazabol ritkan fordul elo androidon es nem egy csucs keszulek a poco x3 pro, de neha megroccen egy sima fokepernyos scrollozas kozben es az engem zavar, foleg, hogy 120 hz-es a kijelzo. Ennek ellenere azert szeretem az androidot, linuxot, tehat nem vagyok megrogzott iphone fan, de teny, hogy nalam az iphone egyszeruen csak megy es kesz.
Regen sokat szerettem mokopni a romokkal, beallitasokkal, de arra jottem ra, hogy 40 felett ez mar kevesbe elsodleges szempont :) Olyan telefont akarok, ami jo kepeket csinal, kenyelmesen kibirok vele egy napot es jo par evig van rendszeres szoftver frissites hozza. Apple watchal szamomra olyan kombo, ami tokeletes. A pocot azert vettem, hogy olcsobb telefont cipeljek magammal, de a watch hianyat keptelen voltam megszokni.
Ez az en storym 🤣
En SE-vel kezdtem, utana 8-as jott, de az nekem nagyon nem jott be, most 11 van oar honapja.

(#251057) Madwe válasza lugosi (#251055) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk főleg ios 15 óta a hely nem probléma. Simán el lehet rejteni focus mode-okban oldalakat, így nem baj ha pazarol az ember pl munka témájú oldalon, vagy szabadidő/vezetés/kikapcsolódás stb focusban.
külön p,usz pont hogy 1-1 appot többször is ki lehet tenni, így több oldalon is szerepelhet :)

(#251058) FіkuszKukіsz válasza Gubu0101 (#251054) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Megjavult. A Telekomnál volt a bibi. Müxik minden tökéletesen.

Romanes eunt domus

(#251059) Nordik válasza bodorjanos (#251056) üzenetére


Nordik
őstag

Volt nekem is 12es iPhone, előtte csak Android. Jobbára közép, felső kategória. Most visszajöttem megint androidra, szeretem, de valóban hiányzik az érzés amikor minden simán, kidolgozottan működik. Gondolkodom is jó árban szerzek most egy 11est. Bevált modellnek tűnik és még 2-3 évig biztosan jó lenne. :U

(#251060) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

iphone 12 mini készülékemnél lefrisítettem ios 15-re a rendszert.
telepítés után a mobilinternetem 2G/ Edge ről nem vált át.
már kipróbáltam mindent...

szerintetek??

(#251061) Gubu0101 válasza FіkuszKukіsz (#251058) üzenetére


Gubu0101
veterán

Koszi az infot. :C :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251062) bigdady válasza AsusBoy (#251060) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beállítások minden hálózati beállítás törlése. Esetleg repülő mód be ki

[ Szerkesztve ]

(#251063) Gubu0101 válasza Nordik (#251059) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én is ma majdnem vissza csábultam,majdnem vissza is mondtam a megrendelést (13 PM).
Z Fold 3 nagyon megtetszett :U Aztán olvasgattam,hogy nem igazán ajánlották olyannak,aki poros munkát csinál stb.Na meg eszembe jutott,hogy mennyivel kényelmesebb a telefonnal való fizetés,nincs kínlódás. :D Meg pályázok a 7-es watchra,így el is vetettem az android vonalat. :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251064) AsusBoy válasza bigdady (#251062) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Az e-sim el fog veszni ???

(#251065) bigdady válasza AsusBoy (#251064) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem tudom de szerintem nem. Wifik igen

[ Szerkesztve ]

(#251066) ::Trunks:: válasza Gáben81 (#251053) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszi :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#251067) csposta24 válasza bodorjanos (#251056) üzenetére


csposta24
csendes tag

“Regen sokat szerettem mokopni a romokkal, beallitasokkal, de arra jottem ra, hogy 40 felett ez mar kevesbe elsodleges szempont“
Na, én is pontosan ezt csináltam három éven át egy oneplus one-nal, amit imádtam. Aztán én is elmúltam 40, és itt vagyok.

(#251068) bodorjanos válasza Gubu0101 (#251063) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ismerős az érzés. Én is sokat hezitálok az android és az ios között, de úgy érzem, amíg a watch 3 húzza, maradok szifonon. Hülyeségnek tűnik egy óra miatt lehorgonyozni egy platform mellett, de úgy egyben van az egész. Előtte egy amazfit bip-em volt. Párom samu watch-a (azóta biztos sokkal jobb lett!) annyival logikátlanabb volt nekem, hogy gondoltam kipróbálom a apple óráját. Azóta itt vagyok :)
De egyedfejlődésem azért elég sajátságos volt okostelefon terén :) :) :)

FUJITSU-SIEMENS POCKET LOOX T830 -> ZTE Blade -> Motorola Defy -> Jiayu G3 -> Lenovo P70 -> Iphone SE 2016 -> Redmi Note 3 -> Lenovo S5 Pro -> Iphone 8 -> Mi 9 Lite -> Poco X3 Pro -> Iphone 11...

Nem csúcs telefonok voltak (párat "megörököltem" és volt átfedés használatban köztük, de mindegyiket szerettem valamiért.)

Mindkettő platformnak megvannak az előnyei, de a nagy android telefon dömping és a ritka, kiszámíthatatlan szoftver frissítések után az ios felüdülés. Az óráról való fizetés meg lényegében nélkülözhetetlen már számomra.

Na mára befejezem a szájmenésemet :D

(#251069) bodorjanos válasza csposta24 (#251067) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

:DD :DD :DD
Így van, így van :D

(#251070) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sry ha volt már: Jerry - iPhone 13 Pro Max Durability Test!
Ilyet se láttam még, hogy nem égett meg a kijelző a teszten. :Y

(#251071) mouzrr


mouzrr
őstag

Ti hasznaljatok a Simple appot BKK berlethez? Nekem 12proval nagyon lassan szkenneli be a QR kodokat, es mar tobbszor volt az hogy s betoltes utan lefagy a kep, app ujrainditas utan pedig nem ismeri fel a kodot, igy eleg nehezkes a felszallas mert nem tudom igazolni hogy van ervenyes berletem. Huawei p30rol valtottam, az azonbal beolvasta Simple appban a QR kodot amikor meg a busz mogzgasban volt es a kod epp hogy belerult a kamera latoszogebe, egybol mukodott es sosem volt vele gond.

Ez a lassusag eddig is jelemzo volt, vagy a hibaval egyutt betudhato az ios 15-nek?

negyedeves berletem van igy jelenleg nem opcio a valtas, bar nem tudom mas app hogy mukodik.

(#251072) Sys85 válasza csposta24 (#251067) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam kicsit korábban jött el.
Én olyan 5 éve adtam fel hosszú évek romolgatását és most leszek 36. :D
Sokszor megfordul a mai napig a fejemben egy-egy újabb droid kipróbálása,de mindig lebeszélem magam.
Csak a kíváncsiság miatt minek dobjak el egy jó telefont és egy olyan rendszert ami maximálisan kiszolgál,amivel teljesen elégedett vagyok,amit szeretek.Anyagilag se érné meg.
Plusz ugye itt az AW is mellettem a töltőn (amit szintén nagyon szeretek),annak is mennie kéne ilyen esetben,dupla anyagi bukta lenne egy teljes átállás.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251073) Madwe válasza mouzrr (#251071) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért nem a hivatalos bkk mobiljegy appot használod? Simple nem tudom mindenkinél lassú e vagy nálad e a gond. Mindenesetre a menetrend app az gyors, instant amint bekerül a képébe mutatja az animációt s sose fagyott még ki nálam :)

(#251074) Madwe válasza csposta24 (#251067) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én már 30 felett is meguntam :) s a privacy mellett nekem az ipad + watch az ami végképp ide köt, egyszerűen közelében sincs számomra a konkurencia… android amúgy se ad szűmomra sokkal többet, s a kiforrott stabilabb ökoszisztéma számomra fontosabb mintsem az h pl hova rendezem az ikonokat a home screenen pl

(#251075) AsusBoy válasza bigdady (#251065) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Csináltam hálózat visszaállítást.
ugyan úgy EDGE-ben jön a mobilinternet....

ios 15 óta :W

előtte 4G jött a mobilinternet

(#251076) Laca1212 válasza NemMo (#250987) üzenetére


Laca1212
őstag

"Nem kérdeztem semmit rájöttem :)) "

Mi a megoldás?

(#251077) mouzrr válasza Madwe (#251073) üzenetére


mouzrr
őstag

A Kozlekedesi Mobiljegy nevu appra gondolsz? Legfrissebb velemenyek alapjan eleg rossznak tunik, de ha lejar a berletem majd kiprobalom azt is. Androidon a simple eleg jo volt es onmam hozzam at a berletemet, mas programot meg nem probaltam ki mert nem volt ra szukseg.

(#251078) Laca1212 válasza Kbali (#250999) üzenetére


Laca1212
őstag

Ha törlésre kerül a gyári bill, akkor hogy lehet jelszót beírni?

(#251079) NemMo válasza Laca1212 (#251076) üzenetére


NemMo
őstag

A billentyűzetek menüben új billentyűzet hozzáadása és a magyart választva visszakapjuk a gyárit is

(#251080) bigdady válasza AsusBoy (#251075) üzenetére


bigdady
nagyúr

2 sim van benne? Egyik csak adat?

(#251081) Madwe válasza mouzrr (#251077) üzenetére


Madwe
nagyúr

Erre: [link]
azért a 4.5 átlag a 4200+ értékelésből nem rossz. Esszét általában az ír akinek nyűgje van mindenhol ;)

amúgy lehet a simple is jó, csak neked nincs vele szerencséd, nem tudom, de ez pl nekem bevált s gyors (fun fact: a béretért az árat mobiljegyben a simple appal fizetem :) )

(#251082) AsusBoy válasza bigdady (#251080) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Van egy fizikai sim kártya ami adat.
illetve van egy e-sim amivel telefonalok

(#251083) mouzrr válasza Madwe (#251081) üzenetére


mouzrr
őstag

Koszi! Igen, egyetertek a kommentelest illetoen :))
:R

(#251084) bigdady válasza AsusBoy (#251082) üzenetére


bigdady
nagyúr

adat nem megy? Más is irt ilyet itt asszem a napokban olvass vissza

(#251085) AsusBoy válasza bigdady (#251084) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Adat nem megy igen.

(#251086) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

A Térkép alkalmazással kapcsolatban merült fel bennem néhány kérdés, még csak most ismerkedem vele.

Magyarországon működik a sebességhatár mutatása? Azt gondolom, hogy nem - be van kapcsolva mégsem látom.
Amikor fut a háttérben de kikapcsolom a kijelzőt, akkor jól gondolom, hogy csak akkor kapcsolja vissza, ha valami manővert kell végrehajtani? Vagy más is működésbe hozza? Ha koppintok egyet a kijelzőre, akkor meddig tartja ébren?

Ha triviálisak a kérdések, elnézést de nem találtam ezekre hasznos infót.

(#251087) IntelKiller7 válasza Lali-213 (#251086) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Igaz egy jó ideje carplayt használok már, de amikor 2 éve a telefonon néztem a térképet akkor úgy volt, hogy ha lezártam kussolt. De amint megérintettem behozta a térképet és el sem tűnt. Szóval hiába zártam le, ha hozzáértem, egyből bejött.
De ez még iOS 13-nál volt.

sebességhatárt sosem mutatta nekem. Tudna amúgy olyat? Nem is tudtam. :DDD

Wazet szoktam használni a jelzések miatt, de hülyét kapok tőle amikor betervezek előre egy utat, majd fogja magát és random tervezget út közben...

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#251088) Razzul válasza Gempas 70 (#251042) üzenetére


Razzul
senior tag

Általában ide akkor írnak az emberek ha valami gáz van a telefonnal, az elégedett felhasználók jóval kevesebbet járnak erre. Ez azért megtévesztő tud lenni! :)

Stat crux dum volvitur orbis

(#251089) ricsi0307 válasza Lali-213 (#251086) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Sebességhatárt nem mutatja és amúgy is elég hiányos úgyhogy nem ajánlanám. Lassan 2 hónapja jeleztem 2 térkép hibát Google Mapses képekkel csatolva, mind a kettő felhajtó egy 2x2 sávos útra ami nem most épült. Mondamom se kell azóta se javították.

(#251090) Lali-213 válasza ricsi0307 (#251089) üzenetére


Lali-213
senior tag

Még új vagyok a platformon, arról esetleg van infód, hogy ebben a régióban mennyire tervezik a közeljövőben fejleszteni az appot? Azt gyanítom, hogy tőlünk nyugatabbra sokkal használhatóbb.

(#251091) mouzrr


mouzrr
őstag

Az Alvás funkcióban van egy Koránkelő nevezetű ébresztő hang: van bármi megoldás arra hogy ezt sima ébresztő hangnak be lehessen állítani? Sajna a gyári hangok között ott nem szerepel.

(#251092) Razzul válasza BoneDragon (#251070) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi a linket! :R

Ez a Keramikus Pajzs technológia tényleg nagyon durva cucc. :Y

Stat crux dum volvitur orbis

(#251093) icecave válasza Razzul (#251092) üzenetére


icecave
Topikgazda

Az, bár a karcok miatt ígyis-úgyis érdemes egy fólia/üveg rá.

Plusz ezt is tegyük hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#251094) ricsi0307 válasza Lali-213 (#251090) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Fogalmam sincs. Én tettem vele egy próbát használhatatlannak nem nevezném de ha egy olyan helyen áll fent ez a probléma amit nem ismerek ott csúnyán megszívatna így nem erőltettem a használatát.

(#251095) Razzul válasza icecave (#251093) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi neked is a kiegészítést. A fizika törvényei még az Apple mérnökeinek a munkájára is ugyanúgy hatnak, bármit is vetnek be, azaz a karcállóságra való fókuszt a törésvédelem szenvedi meg. Egyetértek, egy képernyővédő bevetése mindenképp indokolt. :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#251096) ferrari1


ferrari1
őstag

Egy 93%-os akksival és 461 ciklussal rendelkező XsMax akksi szempontjából mennyire gáz? Köszönöm!

(#251097) -secret- válasza ferrari1 (#251096) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Semennyire. Amíg meg vagy elégedve az üzemidővel addig jó.

(#251098) IntelKiller7 válasza ferrari1 (#251096) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Teljesen jo.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#251099) #86564352 válasza mouzrr (#251091) üzenetére


#86564352
törölt tag

Innen
iphone early riser ringtone by DrknowsalotMC - 99c6 - Free on ZEDGE™
vagy innen
Bedtime (mediafire.com)
letölthető a hang, gondolom úgy saját hangként már be lehet állítani
(nekem is ez a kedvencem, szeretem az alvás funkciót)

#251090
Szokj hozzá, hogy teljesen vakon vagyunk mikor kapunk magyar környezet funkciókat, ha egyáltalán valaha! Pedig nem is magyar Sáriról álmodozom, csak jó lenne magyar swipe billentyűzet, szó javaslatok, jó lenne fullos időjárás és térképek, hírek app. Az Apple annyira kaliforniai, hogy az autó dugó Los Angeles-ben van új biciklis feature, bicajos Hollandiában nincs. Most a live text dolog is olyan-amilyen, ha kisebb nyelvről van szó. Ahányszor néztem már keynote videókat az újdonságokról lelkesen aztán gyorsan legyintettem csak pár országban elérhető.

(#251100) lugosi válasza ferrari1 (#251096) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem problémás. Nekem 91%-os Xr-em van, teljesen rendben van, illetve van egy 81%-os 6s Plusom, az már nem jó. A 93 ennek fényében, ráadásul úgy, hogy Max, szerintem teljesen rendben kell, hogy legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.