Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252651) Mr X válasza KubanitoS (#252646) üzenetére


Mr X
veterán

Én Xiaomi vezeték nélküli töltős automata nyitôs telefontartót vettem. Tizenpár ezer forint, két éve bírja már. Stabil, jól tölt.

(#252652) swoody válasza kutga (#252637) üzenetére


swoody
senior tag

Laptop és gyári kábel, viszont megnézem előbb másik gépen is.

Kábel nélkül elérem a képeket háttértár módban?

(#252653) Lali-213 válasza KubanitoS (#252646) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia, nekem egy Spigen szivargyújtós töltők van, ami tud gyoratöltést, ha kell. Azt hiszem 4-5 ezer körül van most az ára.

(#252654) KubanitoS válasza Mr X (#252651) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi neked és Lalinak is! A Spigen lehet érdekes lett volna, csak későn vettem észre a választ. Egy Belkint rendeltem, most is olyan van (csak nem jó csatlakozóvégű) és igazából teljesen jónak tűnik.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#252655) pergabb válasza lugosi (#252599) üzenetére


pergabb
senior tag

megkérdezhetem tőle, max kimásolom amit ír. A lényeg, hogy tök mindegy feljebb más mit írt, 2 faktoros, normálisan beállított címet úgy feltörtnek, hogy csak na.
Majd nyilván pont egy olyan személy ne ügyelne a biztonságra, akinek ez az egyik legfontosabb dolog a munkája miatt. Nem vagyok hacker, nekem aztán lövésem sincs mit s hogyan, de szerintem nem létezik feltörhetetlen dolog.

(#252656) bnorci71 válasza pergabb (#252655) üzenetére


bnorci71
addikt

én se vagyok hacker ezért aki tudja röviden elmagyarázná nekem, hogy lehet sms-ben kapott hitelesítő adatot ellopni?
-én be akarok lépni a youtube-ba jön sms-be kód ezt valaki más is megkapja ugyan azon a telefonszámon vagy hogyan?
-rosszember be akar lépni kapja a kódot én meg nem?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#252657) BigBlackDog válasza bnorci71 (#252656) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Te nem kapod meg, csak az a másik ember. Pl. valaki bemegy a szolgáltatóhoz, hogy a Te SIM kártyád helyett szeretne egy újat kérni, mert elhagyta/megsérült. Ehhez mutat egy meghatalmazást a Te adataiddal és aláírásoddal. A szolgáltató pedig ad egy új SIM kártyát neki, a régit pedig letiltja.

(#252658) Noxy válasza BigBlackDog (#252657) üzenetére


Noxy
veterán

Bár mit mutat, nem fognak már így adni új SIM-t. Kb 1 hónapja másként megy már a SIM csere.
Pld először küldenek egy ellenőrző SMS-t a cserélni kívánt SIM-re. Ezután jön a többi.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#252659) Noxy válasza BigBlackDog (#252657) üzenetére


Noxy
veterán

Ez lemaradt az előbb. [link]
Ez is nagyban hozzájárult ahoz, hogy változtasanak a faék egyszerű gyakorlaton.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#252660) szabonagyur válasza pergabb (#252655) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd nyilván pont egy olyan személy ne ügyelne a biztonságra, akinek ez az egyik legfontosabb dolog a munkája miatt.

Keress rá nyugodtan, hogy mennyi sokkal de sokkal több követővel rendelkező fiókját lopták el mert nem figyelt rá. És arra is, hogy milyen hülye indokokkal tudták ezeket az embereket átverni, hogy adjon ki minden adatot. Attól, hogy valaki youtubernek vallja magát miből gondolod, hogy ért a biztonsághoz? Egy SMS magában nem elég, érdemes belépéskori emailt kérni, hely adattal, stb.

#252657BigBlackDog: ahogy itt kiveszem az illető száma megmaradt, nem deaktiválódótt, ezért nem tudja, hogy lopták el. Ha más kért volna SIM kártyát az övé azonnal deaktiválódik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252661) Krethx válasza BigBlackDog (#252657) üzenetére


Krethx
aktív tag

Az SMS kód csak akkor jön Google és Apple esetén ha nem azt az Account-ot használjunk a telefonon. Ha viszont azt akkor puss értesítés jön amit engedélyezi kell a telefonon. Több Account-ot esetén érdemes ha mind a telefonon van.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#252662) HoldfenyLuna válasza niof (#252575) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Simán elhiszem :D Az iPhone 8-on, ha csak a kikapcsoló gombot nyomom, akkor csak a kikapcsolást ajánlja fel, tehát se Emergency, se orvosi bizbasz. Ha azokat látni akarom, akkor nekem is oldalsó gombos megoldást kell választani, és akkor ott vannak ezek is a Kikapcs opció mellett :D Szóval lehet, hogy Szirénkét kikapcsoltad, emiatt neked free lett a gomb és működött, de mivel mások megszokták, hogy kikapcsolni nem így "kell", ezért meg sem fordult a fejükbe másként tenni ezt :R

(#252663) pergabb


pergabb
senior tag

Szerintem engedjük el ezt a témát :)
Nem érdekel más youtuber mit és hogyan rontott el, ismerősről beszélek, ismerem a hozzá állását, ő fiókját feltörték, akkor az enyém 5mp alatt :D
Aki pedig azt kérdezi hogyan lehet megkerülni ezt? Nem tudom, de nyilván ezek nem is köztudott tények, különben egyből mindenki csinálná. Most vki rájönne elfelejtett jelszavakat hogyan lehet megkerülni iphone telefon esetén, fél hét és jönne a biztonsági frissítés. Nem értek hozzá és nem is szeretnék, mindenki másnak meg ott a dark web vagy mi a fene :D
Volt eddig bármi, amit nem sikerült feltörni? Szerintem nem..

(#252664) Krethx válasza pergabb (#252663) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Volt eddig bármi, amit nem sikerült feltörni? Szerintem nem..
Ma már szerintem két esetben lehet az Account-hoz hozzáférni.
Egyik hogy a G&A szervereket törnek fe. Ezzel hozzá férnek az összeshez. A másik hogy bármilyen formában hibázik a user. Én mint már írtam a fő Acc. EMail címet nem is használom. Amit meg tudnak azzal nyugodtan lehet próbálkozzni.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#252665) niof válasza HoldfenyLuna (#252662) üzenetére


niof
addikt

Lehet, hogy ez történt. Annyit helyesbítenék, hogy nekem Sári sosem volt bekapcsolva, csak néhány hete lett "aktiválva", mikor a kocsihoz való párosításhoz kellett a CarPlay miatt. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#252666) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
iphone 10-et érdemes még venni? jön még rá frissítés?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#252667) MasterMark válasza Djuree (#252666) üzenetére


MasterMark
titán

Egy darabig még jönni fog rá igen. Az hogy érdemes-e neked kell eldönteni. Egy jó telefon még most is.

Kérdés inkább, hogy megéri-e. Az meg attól függ milyen áron találsz.

Switch Tax

(#252668) HoldfenyLuna válasza niof (#252665) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen, arra gondoltam én is, hogy szerintem számította, hogy Sári nem volt odarendelva a gombhoz, ezért mehetett neked :)

(#252669) Sys85 válasza Djuree (#252666) üzenetére


Sys85
veterán

Ha az apple úgy folytatja a frissítéseket ahogy most csinálja,akkor még valószínűleg megkapja majd az ios 16-ot jövőre és a 17-et ‘23-ban.
Hogy érdemes-e venni?
Az több dologtól is függ.
Milyen állapotút találsz és milyen áron,plusz mennyi időre tervezel vele,na meg hogy mik az igényeid (értem ez alatt az akkut és a kamerát főként).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#252670) lugosi válasza swoody (#252652) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd meg az összefoglalót, van rá ötlet.

(#252671) lugosi válasza HoldfenyLuna (#252662) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írtam, hogy kipróbáltam, hogy ha kikapcsolom a sirit akkor se enged kikapcsolni. i8 ebből a szempontból nem releváns mert face id-s telefonoknál változott.

(#252672) Norbi. válasza Djuree (#252666) üzenetére


Norbi.
őstag

Csak nagyon olcsón.
90-100ezer körül mennek az aprón, ami nevetséges, mert több mint egy éve ugyan ennyi az áruk és ha azt vesszük, hogy 100-110ért patika Xs-t lehet venni, ami 1 évvel újabb, több ram, újabb procival, akkor nem is éri meg.

(#252673) Rellind válasza Norbi. (#252672) üzenetére


Rellind
senior tag

Pont ezen agyaltam én is, iPhone 11 vagy X, illetve nagyon gondolkozom az SE 2020-on…. De most hogy mondod ezt az XS-t….utána nézek :D

(#252674) Djuree válasza Norbi. (#252672) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, akkor megnézem ezt az xs-t. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#252675) szabonagyur válasza Rellind (#252673) üzenetére


szabonagyur
félisten

SE2020 is drágán megy, 90e körül a normálisabb példányok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252676) Pfiucska válasza szabonagyur (#252675) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Se2020-ban a 11-nek a procija van es azert utobbi emlekeim szerint jelentosen dragabb hasznaltan (40-50e ft?).

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#252677) peugeotmate válasza Norbi. (#252672) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ezzel a számolással hamar az iPhone 12-nél lyukadunk ki. :)
Én XR-t vettem testvéremnek nyáron, akkor egy 92%-os akksis, 128 gb, független telót 95-ért csíptünk el, most drágábban mennek valamiért. :Y XS-ből sem igen van 100-110 között, max azok amikben egyből akksit cserélsz kb és 64 (?!) gb-osak.

[ Szerkesztve ]

meg

(#252678) mtomi95


mtomi95
senior tag

Jött valami bétán! Szerintem a végleges 15.1 ez lesz majd.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#252679) dud998 válasza mtomi95 (#252678) üzenetére


dud998
őstag

Elvileg jövő héten jön mindenkinek. Legalábbis a 9to5Mac szerint. Most bétán az RC jött ki.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#252680) szabonagyur válasza mtomi95 (#252678) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez is beta még? Mert sima 15.1-nek írja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252681) mtomi95 válasza szabonagyur (#252680) üzenetére


mtomi95
senior tag

RC verzió, ha minden jól megy ez lesz a hivatalos is egy hét múlva!
Érdekes amúgy, hogy még ebben sem tudja a tárhelyet megállapítani… Na nem baj, majd talán a 15.2! :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#252682) szabonagyur válasza mtomi95 (#252681) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem pl vagy 20 giga tárhelyem meg eltűnt a semmiben már az első 15 beta óta.

Na majd ha jön a másik akkor ezt vissza állítom és megnézem előkerül e. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252683) mtomi95 válasza szabonagyur (#252682) üzenetére


mtomi95
senior tag

Én nem tudom nekem már szerintem az első 15 béta óta nem jelenik meg mi-mennyi… :DDD

Ennyi, de az a töltő kis kör is csak a végtelenségig “tölt”, nem csinál semmit…

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#252684) szabonagyur válasza mtomi95 (#252683) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem kiírja ugyan nagy nehezen, de ha letörlök minden képet akkor is kiírja, hogy 20 giga képem van. Pedig nincs se lomtár sehol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252685) mtomi95 válasza szabonagyur (#252684) üzenetére


mtomi95
senior tag

Bugos az ez a része teljesen, ne foglalkozz vele! :N

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#252686) szabonagyur válasza mtomi95 (#252685) üzenetére


szabonagyur
félisten

De nincs is meg a hely fizikailag sem :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252687) Chereiose


Chereiose
addikt

Ha kivan kapcsolva az automatikus fényerő + a true tone is, akkor vajon mi a fenéért állítja magától a fényerőt folyton? Pl. sötétebb helyeken teljesen leveszi, lámpa alatt vagy nagyobb fényben meg full felveszi, de miért ha én direkt kikapcsoltam? (i8) Valami újabb csodálatos ios 15 bug ez?

(#252688) lugosi válasza Chereiose (#252687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, próbáld azt hogy kapcsold újra be, csinálj egy kényszerített újraindítást és utána kapcsold újra ki.

(#252689) CragON válasza Chereiose (#252687) üzenetére


CragON
aktív tag

Nekem is csinálja.
Szerk: hopp, nekem nem volt kikapcsolva az automatikus fényerő, hülye helyre tették.

[ Szerkesztve ]

(#252690) nord_


nord_
veterán

Jó hír az UniCredit Banknál számlát vezetőknek: végre ez a bank is elérhetővé tette az Apple Pay fizetést.

(#252691) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Na végre :C Köszi az infót!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#252692) Luser2000 válasza nord_ (#252690) üzenetére


Luser2000
addikt

A kis sunyik. Kb. minden reggel nézem a pár hete történt bakijuk óta.
Egyszer talán majd az Apple honlapján is frissül a lista (most aug.26-i állapot van).
Köszi, hogy írtál róla!!!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#252693) SpongyaBob válasza Luser2000 (#252692) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tegnap délután próbáltam... persze akkor még nem volt jó.
Minden jelentéktelen dologról tudnak emailt küldeni, erről nyilván nem jött semmi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#252694) Luser2000 válasza SpongyaBob (#252693) üzenetére


Luser2000
addikt

Az hagyján, hogy küldenek e-mailt, de még az app is hozza az akciókat, cserébe onnan nem tudom törölni.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#252695) natë


natë
nagyúr

iStyle meddig ül a rendeléseken? Pont kifogtam, hogy volt készleten i13Pro, lecsaptam rá, azóta semmi hír...Igaz "csak" 3 napja volt.

(#252696) _ak_ válasza natë (#252695) üzenetére


_ak_
addikt

Én így vagyok egy watchhal, pénteken rendeltem, szombaton feldolgozták, azóta várom, hogy a GLS, küldjön valamit, hogy mikor hozzák. Igazából mára valahol számítottam rá, de így leghamarabb is csütörtök.

Let's begin, de gozaimasu!

(#252697) natë válasza _ak_ (#252696) üzenetére


natë
nagyúr

:(

(#252698) feddel


feddel
senior tag

És igen! Unicredit bankkártya hozzáadva ApplePay-hez :C

(#252699) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Eddig nálunk mindenki androidos volt a családban, viszont a fiam kapott egy iphone xs-t. Eddig teljesen jól tudtuk használni a google family link szolgáltatást különböző korlátok beállítására illetve helymeghatározásra, viszont iphonera feltelepítve azt írja, hogy ezzel a fiókkal nem használható a family link.
Van arra valami ötletetek, vagy javaslatotok olyan appra, ami hasonló tulajdonságokkal bír, mint a family link, és az én Androidos telefonomról tudom "felügyelni" és korlátozni az iphoneját?

Bocs, ha hülye kérdés, de számomra teljesen idegen ez az almás világ. :R

(#252700) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok Srácok ! Akit érdekel, csak az olvassa el.
Telenor/HotSpot IPv4 hiánya.
A hiba kizárólag csak a Telenorral kártyájával van, és úgy néz ki, hogy csak iPhone 13 Pro-nál jön ez elő és csak és kizárólag ennél a típusnál. Se az iPhone 11, se a 12 mini-vel nincs baj.
Apple azt mondja, hogy páran jeleztek csak ilyen hibát, tudnak az esetről, Telenorral lesz majd valamikor egyeztetésük evvel kapcsolatban. Majd talán lesz még update ami helyre rakja, addig meg ne ezt használjam személyes hotspotot a céges laptopomhoz.
Magyarán pont leszarja az Apple, hogy a Telenor-os problémával küszködöm.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.