Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251851) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok. Titeket nem spammelnek ilyennel? :DD
ezer éve használom..

iPhone 13 Pro 128GB

(#251852) trebrona


trebrona
nagyúr

#251834Sungoo


Nem egy nagy összeg, én ezt használnám.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#251853) smc válasza trebrona (#251852) üzenetére


smc
addikt

Nekem miért csak 5 gigát ajánlanak ugyanennyiért? :|

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#251854) burgatshow válasza Gabesz87 (#251847) üzenetére


burgatshow
veterán

(#251855) Ance


Ance
őstag

Üdv. 2 ipad és egy iphone van itthon. Amikor a 2. Ipad beállt a sorba, akkor az elsőről vette át a kulcskarika jelszavakat, de onnantól nem adta vissza a réginek. Annyira nem izgatott, mert úgyis a nagyobb volt főleg használva.
Most viszont az iphone is az elsőről vette át a jelszavakat, pedig a telefonra kellenének a frissek is.

Kérdésem, hogy mit kell állítani, hogy mindhármon ugyanaz legyen a kulcskarikában? Köszi!

(#251856) smc válasza Ance (#251855) üzenetére


smc
addikt

Beállítások/Icloud alatt szinkronizálja a keychain-t mindegyiken?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#251857) Ance válasza smc (#251856) üzenetére


Ance
őstag

Ohhh. Francba. Köszi! A nagy ipadon ki volt kapcsolva ez. Kérdésem, ha most bekapcsolom, akkor melyik lesz az elsődleges, vagy ezt hol lehet beállítani? Most a nagy ipadon van aktualizálva az összes jelszó, a kicsin (mivel ugye nem volt szinkronizálás) még biztos van olyan ami már nem aktuális. Most az lenne a fontos, hogy a nagy adja át a többinek a tudását. :)

[ Szerkesztve ]

(#251858) Sungoo válasza trebrona (#251852) üzenetére


Sungoo
addikt

:R Az ára ez esetben most lényegtelen.

(#251859) smc válasza Ance (#251857) üzenetére


smc
addikt

Talán van olyan okos hogy mindenhol a legutolsót fogja használni. De ezt passzolom. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#251860) lugosi válasza _ak_ (#251844) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez nagyon jó ötlet, ha gépközelbe érek akkor kipróbálom!

(#251861) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Mennyire teszek kárt a telefonba, iPhone 12 mini, ha a telefon és a tok közé be ragasztok egy mágneses Spigen lapot? Ugye ez vezeték nélküli töltős, nem szeretném ki nyírni a telefont. Mi a vélemény erről?

(#251862) Ance válasza smc (#251859) üzenetére


Ance
őstag

:D Ok. Akkor megosztom a tapasztalatokat.

(#251863) #16695808 válasza zeus_2k14 (#251861) üzenetére


#16695808
törölt tag

Miért tennél ilyet ?

(#251864) bnorci71 válasza Noxy (#251779) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
közbe rájöttem a lugosi féle megoldással

hackeeeeee
most már csak annak kel utánanézni mi az az AX vevő :)

Ez az egész csak azért érdekel mert céges sim-t használok a saját telómba, néha kint terepen a céges notinak kel a hotspot, na most ha a céges noti nem tudja a WPA3-t az nagyon nem lenne jóóóó
Az apple ezt azért komolyan gondolja, hogy egy frissítés után a telefonoddal nem fogsz tudni wifit adni a 2018 előtti eszközödnek....
Azt hiszem jó döntés az amikor a telót nem frissítgetem vagy csak a xy.1 verzióra

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#251865) zeus_2k14 válasza #16695808 (#251863) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Mármint? Az autómba a szellőzőn egy mágneses tartó van , és azért kellene.

(#251866) bnorci71 válasza Sungoo (#251834) üzenetére


bnorci71
addikt

telenornál nincs lehetőség plusz adat vásárlásra, vodás vagyok ott tudom hogy van , meg aprópénzért a közösségi oldalakat nem számolja, meg youtubra meg fülem tudja mire vannak opciók

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#251867) Mr X válasza bnorci71 (#251866) üzenetére


Mr X
veterán

Hogyne tudnál Telenornál plusz adatot venni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#251868) smc válasza bnorci71 (#251866) üzenetére


smc
addikt

De van. Extra adat számlásoknak / Extra adat és perc kártyásoknak. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#251869) Ance válasza smc (#251859) üzenetére


Ance
őstag

Ami különbözött, abból mindkettőt betette a listába. Neked kell dátum szerint törölni a régebbit….

(#251870) Sungoo válasza bnorci71 (#251866) üzenetére


Sungoo
addikt

(#251871) Sys85 válasza zeus_2k14 (#251861) üzenetére


Sys85
veterán

Az csak egy fémlap amit beragasztasz,semmi baja nem lesz a telefonnak,viszont a vezeték nélküli töltést bukod,a fémlap blokkolja.
Ez egyetlen gondot az okozhatja,hogy a tok nem fog rendesen állni a telefonon,az a fémlap belülről lehet feszíteni fogja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251872) zeus_2k14 válasza Sys85 (#251871) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

A vezeték nélkül töltést csak ideiglenes bukom igaz? Tehát később jó lesz, illetve nem lesz a telefonnak baja attól, mert folyamatosan ott lesz az a lapka?

Ezek amúgy : Telefon tartó illetve a Tok

(#251873) Mr X válasza zeus_2k14 (#251872) üzenetére


Mr X
veterán

Addig nem lesz vezeték nélküli töltésed és NFC-d, amíg a tok alatt van a lapka. A telefonnak baja nem lesz, max karcok, ha csúszkál a lapka.

(#251874) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Kvázi teljesen új almásként ma nekiláttam belakni egy 13 pro-t.
Eddig Droidom volt vagy 10 évig!

Lenne pár nagyon hülye kérdésem, remélem tudtok rájuk válaszolni és nem leszek se fárasztó, se ismétlődő.

- Probléma-e, ha Chrome-ot használok böngészőnek, és nem a safarit? Át tudom-e vinni a chrome-ból a kedvenceket és a jelszavakat 1 az 1-ben safari-ba? PC-n, céges gépen chrome van, előny lenne, ha mindent megtalálnék a telefonon is, ahogy a PC-n.

- Saját Mail vagy Gmail progit használjam a levelekhez (csak Gmailes címem van, de abból 3)

- Másik billentyűzet létezik-e, vagy ez a gyári van, meg kell szokni és kész?

- Még mindig csak itunes-al lehet feltenni a telefonra zenét és videót?

- Híváslista átmenthető-e droidról erre?

- office fájlok (word, excel) mivel olvashatóak-szerkeszthetőek? Ingyenesen leszedhető-e a microsoft word, excel vagy fizetős? Van-e rá elternatíva?

- Telekomos vásárlás, alapból él rá a 3 év garancia, vagy regisztrálnom kell valahol a készüléket?

- Bizonyos programokból, játékokból (pl. empires and puzzles) átvihetőek-e a jelenlegi állások, vagy ez bukta?

- Alapból látom 5GB az icloud tárhely, és ha jól láttam, havi 300Ft körül van az 50GB?

- Böngészőben megnyitott iCloud kontaktoknál látszik pár név, ami a telefonon nincs ott, ez miért van?

Egyelőre ennyi, maradok és olvasok serényen :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#251875) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#251874) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kontaktoknál rájöttem, hogy pár adat nem tetszik neki, és azokat javítva már beilleszti őket. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#251876) Mr X válasza Tsebacsi (#251874) üzenetére


Mr X
veterán

Üdv!

"- Probléma-e, ha Chrome-ot használok böngészőnek, és nem a safarit? Át tudom-e vinni a chrome-ból a kedvenceket és a jelszavakat 1 az 1-ben safari-ba? PC-n, céges gépen chrome van, előny lenne, ha mindent megtalálnék a telefonon is, ahogy a PC-n."

Nyugodtan használhatod a Chrome-ot, hátrányod ne mlesz belőle. Jelszavakat tudtommal nem lehet átvini Safari-ba.

"- Saját Mail vagy Gmail progit használjam a levelekhez (csak Gmailes címem van, de abból 3)"

Mail appnak nálam gondjai vannak a push értesítésekkel. Én Outlook-ot használok.

"- Másik billentyűzet létezik-e, vagy ez a gyári van, meg kell szokni és kész?"

Van itt is többféle, Gboard, Swiftkey, stb. De butábbak, mint droidon.

"- Még mindig csak itunes-al lehet feltenni a telefonra zenét és videót?"

Ha pc-ről akarsz felmásolni, arra jó a 3utools program is, elég sokoldalú eszköz.

"- Híváslista átmenthető-e droidról erre?"

Tudtommal nem.

"- office fájlok (word, excel) mivel olvashatóak-szerkeszthetőek? Ingyenesen leszedhető-e a microsoft word, excel vagy fizetős? Van-e rá elternatíva?"

Itt is ingyenes a Microsoft irodai pakkja.

"- Telekomos vásárlás, alapból él rá a 3 év garancia, vagy regisztrálnom kell valahol a készüléket?"

Nem kell semmit tenned, a magyar jogszabályok adják a három évet.

"- Alapból látom 5GB az icloud tárhely, és ha jól láttam, havi 300Ft körül van az 50GB?"

299 forint havonta. Ha sokat fotózol és használod az icloud mentést, hamar kelleni fog.

(#251877) Tsebacsi válasza Mr X (#251876) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#251878) Chrys_


Chrys_
addikt

Hogy lehet iphone-ról képfile-t eredeti minőségben egy android telefonra leggyorsabban küldeni? Bluetooth fileküldést használtunk eddig andrid telefonok között.

(#251879) mave13 válasza Tsebacsi (#251874) üzenetére


mave13
őstag

Szia!

Én sem régóta vagyok Apple vonalon, amire tudok, válaszolok.

Nem gond, ha Chrome-ot használsz, nekem is fent van, jó itt is. Igen, át tudod menteni a jelszavakat a Safariba is, nem volt vele gond. Annyi van, ha egy jelszó frissül a Chrome-ban, akkor az nem fog automatikusan frissülni a Safariban.

Én az Apple féle levelező programot haználom, nálam két gmail címet kezel hiba nélkül.

Létezik másik billentyűzet, GBoard biztos van rá, azt ipad-en próbáltam. A swipe működik rajta, míg az Apple gyárin nem.

zenét tudsz letöteni Apple Music segítségével is, bár gyanítom nem erre gondolsz. Ahhoz iTunes, vagy 3uTools.

Sok minden átmenthető Droidról, telepíteni kell a droidos telefonra egy költözős Apple appot, és már megy is az átvitel. Névjegyzék, üzenetek tuti benne van, hogy konkrétan a híváslistát is átviszi-e azt nem tudom.

Van rá Microsoft Office, nekem Microsoft 365 előfizetésem van, azzal hibátlanul megy minden eszközömön az Office. Hogy ingyenes verzió van-e azt nem tudom.

Nem kell regisztrálnod sehol, a 3 év garit a Telekomon keresztül tudod érvényesíteni, az Apple oldalán csak egy év korlátozott jótállás fog megjelenni.

Játékokat nem tudom, nem játszom. Szerintem, amihez van online profil droidon és iOs-en is, és bejelntkezés, ott megmaradnak a mentések is.

iCloud alapból 5 GB (nekem kb. 10 perc alatt fogyott el a droidról költözés során), és 300 pénz az 50 GB, az már nekem most épp elég.

A nem megjelenő neveket nem tudom, nekem ilyen nem jelentkezett. Lehet, valami nem tetszik a névjegyzéknek.


Megelőztek... :D

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#251880) mave13 válasza Chrys_ (#251878) üzenetére


mave13
őstag

Beállítottam a Microsoft OneDrive-ot az iPhone-ra, PC-re, és a droidos telefonra is. A készített képeket automatikusan szinkronizálja a felhőbe, ami megjelenik a PC-n, és a droidos telefonon is.
Lehet, van egyszerűbb megoldás is. :D

Icewolf || kósza ||

(#251881) Chrys_ válasza mave13 (#251880) üzenetére


Chrys_
addikt

Értem, de ez csak akkor OK, ha saját eszközök között történne a transzfer. Engem az érdekel, hogy lehet másnak átadni a képet/file-t.

(#251882) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Iphone 13 Pro alvó állapotban lévő merülése a problémám. Egész nap normálisnak tekinthető, éjszaka mintha használnám tovább a telefont. Van egy Ikeás töltőpadom, többször tapasztaltam, hogy este ráteszem elkezdi tölteni (aztán valamiért abbahagyja), reggelre merül 20-25%-ot. Okozhat a töltőpad ilyen anomáliát? Tapasztaltatok ilyesmit?

[link]

Köszönöm
Üdv

(#251883) tatu611088 válasza Chrys_ (#251881) üzenetére


tatu611088
tag

E-mailben atkuldod 🙂

(#251884) Sys85 válasza Chrys_ (#251881) üzenetére


Sys85
veterán

Elvileg mostmár működik az imessage droidon is böngészőből,ott meg lehet próbálni.
Eddig imessage-en az eredeti felbontású kép ment át szifon és szifon között,szerintem ez most sem változott attól függetlenül,hogy már más platformokon is megy.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251885) lugosi válasza bnorci71 (#251864) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“ha a céges noti nem tudja a WPA3-t az nagyon nem lenne jóóóó”
Biztonság kedvéért legyen nálad a telefon kábele, azzal akkor is megy a netmegosztás ha wifin nem.

(#251886) Noxy válasza Chrys_ (#251881) üzenetére


Noxy
veterán

Képet kiválasztod, megosztás ikon, iCloud-link másolása. Linket meg elküldöd. Ha jól tudom 30 napig él a link.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#251887) lugosi válasza Sys85 (#251884) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy tudom, hogy csak annyi működik hogy FaceTime hívásra lehet meghívót küldeni androidra és az működik böngészőben.

(#251888) Sys85 válasza lugosi (#251887) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet,ennyire még nem merültem el a témában.
A legtöbb ismerőssel messengeren megy a kommunikáció,pár szifonossal meg imessage-en,szóval még nem próbáltam ki mi is működik szifon és droid között.
Igazából nem is annyira izgat,emailben ment eddig a fájlcsere (főleg a dokumentumok).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251889) Renwick


Renwick
őstag

Chrome vs Safari témában fontos kiemelni, hogy utóbbi elég hatékonyan akadályozza meg a profilalkotást, plusz csak azzal működik az iCloud előfizetéssel elérhető private relay.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#251890) HoldfenyLuna válasza Chrys_ (#251881) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nem szifont használó ismerősök esetén csevegő appokat használok, vagy feltöltöm google drive-ra a dolgaimat, amit meg akarok osztani és onnan osztom meg, mert az minden androidosnak van.

(#251891) balinlin válasza Tsebacsi (#251874) üzenetére


balinlin
senior tag

Alapvetően én is Chrome-ot használok. Belefutottam már olyanba, hogy vaoami csak Safariban működött ( SZTE CooSpace alatt BBB), tehát törölni semmiképp se törölném.

Ami azt illeti egyre többször használom a Safarit. Nyilván szokni kell, de pl. hogy így lehet fizetni ApplePay-el több helyen, az igen vonzó.

(#251892) Lall válasza Chrys_ (#251878) üzenetére


Lall
veterán

Talán legegyszerűbb Viberen. Katt a három pöttyre és ott eredeti méretű média küldése. Feltéve ha az androidos telefonon is van Viber.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#251893) bnorci71 válasza lugosi (#251885) üzenetére


bnorci71
addikt

biztonság kedvéért nem frissítek amíg ez a bug/ficsőr nem oldódik meg:)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#251894) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Van pár internetről letöltött MP3 albumom amit szeretnék az iPhone-ra importálni. iTunes könyvtárba behúzom a mappát amiben van mondjuk az egyik és kettesével külön albumba teszi őket. Valamit rosszul csinálok? A számok jól vannak persze, de én egy albumot szeretnék.

Let the Zone take me if I am.

(#251895) Sungoo válasza Sur1G (#251882) üzenetére


Sungoo
addikt

Nincs ilyen telefonom, sem töltőpadom, de ott valami nem kerek. Abbahagyja a töltést? Kábeles töltésen is ezt csinálja?

(#251896) baal-amiga válasza kutga (#251894) üzenetére


baal-amiga
senior tag

ID3 zavarhat be, ha nincs normálisan megszerkesztve. Mp3 taggal szoktam minden albumot rendbe tenni feltöltés előtt.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#251897) lugosi válasza kutga (#251894) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vagy az id3 tageket kell ellenőrizni, vagy azt csinálod, hogy itunesban kijelölöd a számokat, és azt választod, hogy “part of compilation”, és akkor egy “válogatáslemezbe” teszi őket.

(#251898) kutga válasza baal-amiga (#251896) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez nagyon jó köszi.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#251899) baal-amiga válasza kutga (#251898) üzenetére


baal-amiga
senior tag

🖖

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#251900) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kiderült már, hogy a Telenoros I13 kártyafüggetlen-e?
Azt néztem bár a vodának szar a netes oldal onnan nincs infóm, ha hivatalos helyről akarod venni akkor a kártyás csomagra egyedül a telenor adhat értelmezhető kedvezményt?
(telenor - 15.000Ft , Telekom - 150Ft, voda?) :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.