Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252551) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ha iPhone-n kikapcsolom az Cloud beállításokba a Fotó szinkronizálást, akkor az eszközök nem szinkronizálják egymással a fotókat igaz?

Azért kérdezem, mert gondoltam feltöltöm gépről a fotóimat az iCloud Fotókba, de telefonon is megjelentek ezek a képek. Arra van beállítás, hogy a telefonon ne jelenjenek meg, csak a felhőbe? Olyasmi mint Googlééknál? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#252552) TheMarci válasza cellpeti (#252551) üzenetére


TheMarci
addikt

Nincsen, pont ez az ertelme, hogy mindenhol lasd ugyanazokat a kepeket.

Do You Dream?

(#252553) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Zöld 12-es iPhone volt valamikor a telekomban?

(#252554) CharlieDrop válasza BossBoss (#252532) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Vajon a többi Mini is független?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#252555) BossBoss válasza CharlieDrop (#252554) üzenetére


BossBoss
őstag

Fogalmam nincs, én is csak megszokásból néztem rá. Meglepődve láttam, hogy nincs szolgáltatói zár már. De céges beszerzés. Majd rákérdezek kapcsolattartónál, hogy mi újság ezzel. Bár telenor topikba lehet előbb megtudod. :K

(#252556) cellpeti válasza TheMarci (#252552) üzenetére


cellpeti
veterán

Én értelek, csak ha pl más képeket akarok elküldeni valakinek, akkor ki kell böngésznem 5000 kép közül? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#252557) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Üdv,
Egy ZTE F668 (Digi) Routerben Access Control Listben, mode:permit) megadtam az 8-as és 11-es iPhone-unk MAC address-ét, ami ugye wi-fi address-ként található a telefonokon. Nem tudok velük csatlakozni, "unable to join the network".
Gyors rákeresés közben olvastam, hogy az iPhone-ok hamis MAC address küldenek... hogy tudom megoldani a csatlakozást (korábban nem volt gond, a MAC address beállítás óta nem megy)? Előre is köszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#252558) #86564352 válasza cellpeti (#252551) üzenetére


#86564352
törölt tag

Olyan van, hogy tárhely optimalizálás és akkor ha kevés a hely az iPhone-on, akkor csak a legfrissebb pár kép van teljes méretben a készüléken.

Az iCloud Fotók beállítása és használata - Apple Támogatás
A fénykép- és videotár kezelése - Apple Támogatás
A Tárhely optimalizálása funkció használatakor a fényképek és videók kisebb méretű, vagyis kevesebb helyet igénylő verziója tárolható a készüléken, míg az eredeti, teljes felbontású verziók az iCloudban kapnak helyet.

Vagy még azt tudod csinálni nem a Fotókba rakod fel, hanem csak simán iCloud Drive tárhelyre másolod gépről a kérdéses képeket és Files appban nézegeted telefonon neten keresztül, vagy töltöd le készülékre ha éppen kell.
Nekem is több dolog csak úgy van felhőben, készüléken nem, csak szükség esetén Files appot megnyitom. Nem kell minden cuccnak az icloud photos camera rollban lenni.

[ Szerkesztve ]

(#252559) lugosi válasza cellpeti (#252551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Persze, a telefonon kikapcsolhatod az iCloud fotókat, ebben az esetben se le, se fel nem szinkronizál a telefon az iclouddal.

(#252560) cellpeti válasza #86564352 (#252558) üzenetére


cellpeti
veterán

Vagy még azt tudod csinálni nem a Fotókba rakod fel, hanem csak simán iCloud Drive tárhelyre másolod gépről a kérdéses képeket és Files appban nézegeted telefonon neten keresztül, vagy töltöd le készülékre ha éppen kell.

Na ez már szimpatikusabb :)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#252561) anderledani


anderledani
őstag

ProRaw módban tényleg ugyanúgy szét AI képjavításozza a képeket a telefon?
Olyanra számítanék mint amit a Photoshop Lightroom csinál RAW módban (azaz semmi zajcsökkentés stb)
Ez valami tragédia amúgy:

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#252562) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsért és segtségért fordulok hozzátok. Soha nem volt iPhone-om, nem ismerem a típuscsaládot.
Atott egy iPhone 7-es, céges telefon volt, kivásároltuk potom összegért. Édesapámnak adnám oda, de többen tanácsolták, hogy felejtesem el, mert az új operációs rendszerek már nem barátai ennek a telefonnak. Ez mennyire igaz?
Az aksi 65%-on áll, kicseréltetném, így Bp-n keresek egy megbízható szervizt ami jó áron korrekt aksit rak bele.

Köszi

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#252563) lugosi válasza littlerock (#252562) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Használható a 7, de az az akku gyakorlatilag halott.

(#252564) anderledani válasza littlerock (#252562) üzenetére


anderledani
őstag

Semennyire nem igaz. Akksit cseréltess. Ha ios 14 van rajta, maradjon rajta az.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#252565) Sys85 válasza littlerock (#252562) üzenetére


Sys85
veterán

Ez egy hülyeség hogy nem barátja az új oprendszer.
Tény hogy nem lesz olyan villámgyors mint egy 12-13,de ezt csak egymásmellé téve éreznéd,amúgy gyors az még ma is.
Sokan használnak 6S-t,vagy első generációs SE-t,ami egy generációval öregebb mint a 7.
Édesanyám 2016-os SE-jén gyönyörűen fut a 15.0.2.
Hol adtak ilyen tanácsokat?
Mert itt a topikban nem nagyon kaphattál ilyen tanácsot.
Az a telefon még 1-2 évig teljesen vállalható egy új akkuval ha nincsenek irreális elvárások vele szemben.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#252566) szabonagyur válasza koncsik (#252557) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amikor kapcsolódsz a Wifi hálóhoz kapcsold ki a Private adress részt (minden egyes kapcsolatnál külön tudod megtenni), ezután itt is ua. a MAC adress lesz amit az infó részen is látsz.

Ez után tudod majd beállítani a routerben a MAC cím szűrését.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252567) koncsik válasza szabonagyur (#252566) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szuper működik, naaagy köszi, a Private address maradjon kikapcsolva, ugye? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#252568) szabonagyur válasza koncsik (#252567) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, ha megnézed és rányomsz arra akkor egy másik MAC cím jelenik meg, plusz ott a figyelmeztető írás is :)

Más WIFI hálónál mehet automatán nyugodtan :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252569) niof válasza Sungoo (#252550) üzenetére


niof
addikt

Igen, nyilván. Külön fizettem érte az Apple-nek, hogy az enyém más lehessen. :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#252570) lugosi válasza niof (#252569) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szétnéztem a kisegítő lehetőségek között, de nem találtam én se ilyen lehetőséget, úgyhogy értetlenül állok a jelenség előtt. Azt lehet beállítani, hogy a hosszú nyomásra ne induljon el a siri, de kikapcsolást nem tudtam rá beállítani.

(#252571) Pyttawrx válasza niof (#252493) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Régóta így van már.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#252572) csaba1203 válasza Sys85 (#252565) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen i7-ben van még potenciál és csak egy újabb generációs iphone mellé téve vehető észre a különbség :K

(#252573) HoldfenyLuna válasza niof (#252569) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

A Face ID sem volt kikapcsolva, vagy beállítva valami? Vagy nem volt órával bekapcsolva pl a feloldás? Hátha jött valami, ami ezt amúgy engedte, csak aki mindig hangerőgombbal kapcsolta ki a kütyüt, annak fel sem tűnt. Ha lenne Face ID-s iPhone-om, most mindent kapcsolgatnék, de 8-asom van :D
Amugy Neked olyankor az Emergency Call meg az Orvosi azonosító rész megjelent? Vagy csak a kikapcsolas?

[ Szerkesztve ]

(#252574) niof válasza lugosi (#252570) üzenetére


niof
addikt

Az tény, hogy Sári-t nemrég kapcsoltam be, mert kellett a CarPlay-hez. És ugye a hosszú megnyomás most őt hozza elő. De ez már néhány hete volt, és egészen az e heti frissítésig ki lehetett kapcsolni csak az oldalsó gombbal. A héten nem volt éjszakára kikapcsolva a teló, mert kellett az ébresztés, és mikor péntek este ki akartam kapcsolni, akkor tűnt fel. Szóval kb. én is pont ilyen értetlenül álltam a szitu előtt. Hiába bizonygatja mindenki, hogy ez már ezer éve nem így van, én csak a saját készülékemről tudok nyilatkozni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#252575) niof válasza HoldfenyLuna (#252573) üzenetére


niof
addikt

Huhh, de sok kérdés! :)
Face ID on. Órám még nincs, karácsonyra szeretnék. :D
Csak a kikapcsolás jelent meg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#252576) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv mindenkinek!
10 év droid után most kipróbálom az ios-t.
Valahogy láma módon letöröltem a naptár alkalmazást mert duplán volt fent a nyitóoldalon. nyomtam 1 törlést erre csaó.. Ne kérdezzétek.. összehoztam :)
Viszont nem tudom visszaszerezni.. app store ban se találom ezt ami eredetileg rajta volt.. Akkor hol ?

THX :R

(#252577) bigrock válasza Gempas 70 (#252576) üzenetére


bigrock
addikt


Pedig az app store-ból letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#252578) Lali-213 válasza Gempas 70 (#252576) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

[link] hátha így beadja neked.

(#252579) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! i7Plusom van. Mikor játszok a COD Mobile-val és felhuzom 100ra a fényerőt egy ideig jo. Majd egyszercsak leveszi...pedig az akksi még birná,illetve mikor kilépek es ránézek mégis fullos a fényerő. Tudok ez ellen tenni valamit?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#252580) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Köszi nektek.. De én hiába írom be a Naptár keresést ezt nem találja.. van itt névnaptár meg minden egyéb, de ez sehol.. :(

(#252581) Lali-213 válasza Gempas 70 (#252580) üzenetére


Lali-213
senior tag

Factory reset majd egy iCloud visszaállítás? Nem oldaná meg a gondod?

A link amit az előző hsz-ben írtam? Az nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#252582) tonyqa23 válasza Gempas 70 (#252580) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Lapozz teljesen jobbra es ott van egy hatekonysag nevü mappa, abban kene lennie a naptarnak. Ha ott sincs, akkor tenyleg letörölted. Ha ott van, akkor csak kihuzod.

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#252583) sajog159 válasza szabonagyur (#252504) üzenetére


sajog159
aktív tag

Magam sem tudom mire gondolok...

Csak én nem vagyok gyors telefon-író és az jutott eszembe, ha astali gépre jönne az SMS, mennyivel kényelmesebb lenne a klaviatúra.
De lehetetlent nem kérek.

Amúgy iPhone 6S és WIN 10 van.

[ Szerkesztve ]

(#252584) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Köszi mindenkinek! Lali linkje segített. Hiába.. szokni tanulni kell ezt.
Még 1x köszönöm. :R

(#252585) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Lehet volt már róla itt szó, de nem találtam első nekifutásra választ a problémámra. Ma reggel kaptam egy emailt hogy idézem;

Hatályba lépett egy új irányelv, nevezetesen a második pénzforgalmi szolgáltatásokról szóló irányelv (PSD2). Ennek következtében számos online tranzakció esetében további hitelesítési lépésekre lehet szükség fizetéskor. Az Apple Pay beépített biztonsági funkciói már megfelelnek ezeknek az új követelményeknek, így egyszerű és biztonságos fizetési módszer az alkalmazásokhoz, játékokhoz, előfizetésekhez és egyebekhez.
Hogy fizetéskor ne kelljen plusz lépéseket tennie, az Apple Pay lesz az alapértelmezett fizetési módja az App Store‑ban végzett vásárlásokhoz és az egyéb médiavásárlásokhoz.

Magyarán az alapértelmezett az Apple pay lett, viszont most egy appot szerettem volna megvenni, de azt írja sikertelen fizetés. Ha az apple pay az alapértelmezett akkor miért a mastercard karinál írja hogy sikertelen fizetés?! El lehet mostmár távolítani az alap mastercard fizetési módszert ?! Lehet ez kavar be neki? :F

ui: eltávolítani nem lehet, mert van hozzárendelve valamilyen szolgáltatáshoz a mastercard kártya, viszont így appot sem enged venni :C Gondolom az apple one-ra gondol de ott nem is engedi módosítani hogy nem a mastercardot használja, érthetetlen ez…

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#252586) Lali-213 válasza Gempas 70 (#252584) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nincs mit, egy hónapja váltottam androidról, szóval sejtem mire gondolsz. :)

(#252587) lugosi válasza niof (#252574) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én elhiszem neked hogy mit tapasztaltál, én próbáltam úgy hogy kikapcsoltam a sirit és úgy se tudtam a gombos kikapcsolást.

(#252588) lugosi válasza cellpeti (#252579) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem olyankor kezd melegedni a telefon és azért veszi vissza.

(#252589) cellpeti válasza lugosi (#252588) üzenetére


cellpeti
veterán

Fasza... Köszi :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#252590) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok, szintén droidról megtért emberke vagyok, az lenne a kérdésem, hogy a Google-ban használt és kedvelt "Idővonal" itt is elérhető-e valahogy? Van az Apple-nek sajátja, vagy a google maps-ben a beállításokban a helymeghatározást mindigre állítva elegendő lehet-e?!

Előre is köszi! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252591) Krethx válasza Tsebacsi (#252590) üzenetére


Krethx
aktív tag

AMaps-ban tudtommal nincs. GMaps-ban elég a hahelymeghatározást always-re (mindigre) állítani.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#252592) pergabb válasza Tsebacsi (#252590) üzenetére


pergabb
senior tag

elegendő a guglis megoldás, de minek amúgy? én azért menekültem vissza droidról, mert a biztonság semmit sem ért. Rohadt google megállás nélkül követ mindent. Barátom google fiókja úszott a semmibe, 2 faktoros hitelesítés, feltörték, youtuber, bukta azt is, vele másik 2 mail címet amivel össze volt kötve, gugli meg nem hajlandó semmit sem tenni. Számlaszámát is meg kellett szüntetnie, mert az ottani fizetési rendszer szerint utólag vonják le a pénzt, elköltesz erre meg arra, később veszik csak le a számládról. Nem lennék 100-as és meztelen képekkel lenne a tele a telefonom, eskü nem érdekelne ki nézi, de az, hogy belőlem élnek és kb abból is statit csinálnak mikor megyek wc-re... köszi, de nem, így pedig végképp nem, hogy bizonyítani tudom, hogy enyém a fiók, de nem hajlandóak foglalkozni velem és kiröhögnek. Tudom izgi vissza nézni, hogy merre jártál az elmúlt 1 hónapban, mennyit buszoztál és autóztál, de jobban jársz, ha inkább offolod. Iphone is követ amúgy, haszna semmi, első dolgok egyike, amit az üzemidő miatt érdemes kikapcsolni a biztonsági részben.

(#252593) #86564352 válasza Tsebacsi (#252590) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt nem ismerem, iPhone-nál "jelentős helyek" funkció van. (aki kikapcsolja, az optimalizált töltés funkció nem fog menni)

(#252594) lugosi válasza pergabb (#252592) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy törték fel a kétfaktoros google fiókot? Nekem is elég fontos a google fiókom védelme, nagyon nem örülnék neki, ha feltörnék. Írd már le nagy vonalakban (ha nem probléma az illetőnek, persze személyes dolgok nélkül bőven elég), hogy tudjuk mire kell figyelni a jövőben.

(#252595) pergabb válasza lugosi (#252594) üzenetére


pergabb
senior tag

annyit tudok tenni, hogy átirányítalak hozzá, mert nekem mesélt róla, de a felét fel sem fogtam, én nem vagyok youtuber, azt sem tudom mit és merre fizetnek.
Tudtommal mindent megtett a biztonság érdekében, de látod, sms-t sem kapott és így is feltörték, hogy hogyan... azt nem tudom. Nálam a cég hozzá állása verte ki a biztosítékot, hogy ilyen szinten tesznek rá, 0 segítség, még röhögnek is. Amúgy ugyan ez az ismerős futott most abba bele, hogy a win 10 licensz kulcs nem működött, emagtól vette, jelezte feléjük, hogy a microsoft szerint ez egy diák licensz windows 8-ra és térítsék meg az árát, adjanak rendes win10-et, vagy feljelenti őket. Ott is tojtak a fejére ívben, akkor árukeresőn akarta beírni, hogy tudjon róla mindenki, majd kiderült, hogy a fő székhely ugyan az az árukeresőnél mint az emagnál, de a lista első helyén szereplő összes nagyobb cég, edigital stb, mind ugyan oda tartozik, a csalás nagyban megy :) Ennek sem jártam utána, ő telefonálgatott külföldre és ezer helyre, majd mesélte el. Szóval érdekel, akkor szólok neki, átirányítalak hozzá és ki tudjátok vesézni, sok okosságot nem tudok mondani, outlook fiókom van, gmail meg csak droid miatt volt, de oda soha nem is érkezett semmi.

(#252596) szabonagyur válasza pergabb (#252595) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az eMag dolognál remélem megvan, hogy ha nem ő az értékesítő akkor túlzottan sokat nem tud tenni. Ilyen oldalról egy piactér csak, egy közvetítő felület.

Normálisan beállított 2 faktoroson nem tudnak átmenni, ott más gond volt. Hamarabb zárom ki magam/blokkolják le a fiókot. Rendszeresen kapok értesítést, hogy megpróbálnak belépni a Goole, YT, Insta fiókomba, de sikertelenül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252597) Pyttawrx válasza pergabb (#252595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kizárt. Ha normálisan be van állítva. Ahogy írták ott más gond lesz/volt. Én is úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#252598) Krethx válasza szabonagyur (#252596) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Normálisan beállított 2 faktoroso..."
Így van. Apple Account-hoz is hozzáfértek már. És itt is elkerülhető lehetett volna. Én pl. még a fő G&A Account Email címet sem használom. Apple iCloud-nál ott az Email alias. Vagy most az iOS 15-el a Hide My Email.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#252599) lugosi válasza pergabb (#252595) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, inkább ilyen közérdekűként érdekelt volna, és szerintem a többieket is érdekelné.

(#252600) cellpeti


cellpeti
veterán

iCloudba feltöltött Excel táblát csak letöltés után tudom módosítani?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.