Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251951) st3v3np3t3r válasza honeypot (#251950) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Fizetős vagy teljesen ingyenes?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#251952) radi8tor válasza honeypot (#251950) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ezeket lehet mindenhez használni?
M$ O365 céges szolgáltatások, Google, Gsuite, Facebook?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#251953) Sys85 válasza féldekás (#251946) üzenetére


Sys85
veterán

Fájl másolás droidnál szög egyszerű (ugye mint pc-n),de ios alatt ez nem olyan egyszerű a rendszer zártsága miatt.
Filmet az adott lejátszó alá kell bemásolni (itunes,3utools szoftverrel pc-n),csak úgy nem tudod a belső tárhelyre dobni mint droidnál,egyik lejátszó sem fogja látni.Emiatt nem is tudod csak úgy törölni sem közvetlen telóról,ahhoz is kell a fentebb említett 2 program valamelyike.3utools az ajánlottabb.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251954) tuzpenge válasza st3v3np3t3r (#251949) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ti mihez használjátok ezeket az authentikatorokat? Én csak a nas-omhoz a google-t de ott ugye random generál 6 számjegyet és nincs semmi qr kód se semmi. Vagy valamit félreértek (valószínüleg igen)?
Hova és mire való tulajdonkép ez?
Köszi.

ˣ

(#251955) MasterMark válasza tuzpenge (#251954) üzenetére


MasterMark
titán

Azt a kódot vagy egy kézzel beírt számsorral lehet felvenni, vagy egy QR-kóddal hogy egyszerűbb legyen.

Mindenhova lehet használni ahol többszintű hitelesítés lehetséges. Facebook, twitter, amazon, gmail bármi ahol most pl SMS-ben kapsz egy hasonló kódot amit be kell írj belépésnél.

szerk: más: Egyébként a Microsoft Authenticator-t használom én is, de nem iOS 15-től már kéne tudjon ilyet az iCloud is? Ha meglesz én valószínűleg arra állok át

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#251956) honeypot válasza st3v3np3t3r (#251951) üzenetére


honeypot
tag

Teljesen ingyenes és mindenen is működik. Szinkronizál iPhone, iPad, Mac, Windows, android közt.

radi8tor bármihez használható

(#251957) Madwe válasza tuzpenge (#251954) üzenetére


Madwe
nagyúr

A legtöbb oldalon van 2fa kátlépcsős azonosítás beállítási lehetőség. Ha fontos a fiókod védelme akkor érdemes ott is bekapcsolni

(#251958) st3v3np3t3r válasza honeypot (#251956) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Feltettem, ez a mindenen is(iPhone+Watch) nagyon tetszik. Át is nyargaltam rá :DDD és biztos ami biztos, a beállító kódokat is kimentettem egy külső titkosítosított tárolóra :))
Köszi a tippet :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#251959) radi8tor válasza honeypot (#251956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na jó, akkor kipróbálom. :R

⭐ Stella

(#251960) st3v3np3t3r válasza honeypot (#251956) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A bármihez tanusítom, viszi a freemailt(tudom-tudom), egyedül 1 játék miatt tartom még, de lehet nem sokáig :DDD )

Igazából minden olyant visz, amit a Google kódgenerátor.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#251961) féldekás válasza MasterMark (#251947) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#251962) balinlin válasza st3v3np3t3r (#251960) üzenetére


balinlin
senior tag

Na ezt nekem is ki kell próbálni 😀

(#251963) Navaren válasza icecave (#251945) üzenetére


Navaren
aktív tag

Amikor 11 Pro-t korábban visszaállítottam mentésből, akkor én töröltem az órát előtte. Ötletem sincs, mi történik, ha az órát hagyod, de gondolom muszáj lesz azt is újrapárosítani.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251964) antocskin válasza Gsx-rr (#251902) üzenetére


antocskin
tag

Ezt én is észrevettem az utóbbi időben.
A find my iphone a ludas.

Régen csak akkor használta a helyzetet mikor ténylegesen keretem a telefont, újabban meg folyamatosan használta (wifi-re csatlakozáskor, ki-és bekapcsoláskor, híváskor,). Kb 10 percenként megjelent az ikon. Néztem már én is de nem jöttem rá hogy hogyan lehetne visszaállítani. Úgyhogy kikapcsoltam az iPhone keresése funkciót. Ez persze nem biztonságos, de legalább az üzemidőn javított.

(#251965) icecave válasza Navaren (#251963) üzenetére


icecave
Topikgazda

Közben megcsináltam. Az órát nem kell újra párosítani, de amikor iCloudból a telefon rakja vissza a backupot akkor az órára is felteszi (mert ugye ilyen esetben az iPhone backup tartalmazza az óráét is).

[ Szerkesztve ]

(#251966) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Szerintetek iPhone 11 Pro-t vagy iPhone 13 minit érdemesebb venni?

(#251967) Navaren válasza féldekás (#251946) üzenetére


Navaren
aktív tag

1 - Semennyire, iPhone X -ek óta nem hallottam senkinél 'spontán Face ID' megmurdálásról :)

2 - A fájlkezelés sokat javult és kicsit szabadabb lett, mint pár éve volt, de azért messze vagyunk még a droid - féle hozzáféréshez, de olyan kb. szerintem sosem lesz.
A legegyszerűbb értelemszerűen az iTunes-ban megvett filmeket kezelni, azokat közvetlen telefonról eldöntve letöltöd vagy csak stream-elve nézed.

Korábban letöltött filmekkel viszont a legjobban akkor jársz, ha egy komolyabb médialejátszó appon belül menedzseled őket, ergo
- vagy iTunes-on szinkronizálsz filmeket a megfelelő appot kiválasztva, kábelen vagy wi-fin
- vagy pl. SMB képes, komolyabb médialejátszót telepítesz a telefonra, ami magában kezeli a filmeket NAS-ról, vagy megosztott mappából, kérésre le is tölti a telefonra, vagy épp le is törli a tárhelyről.

Én pl. az Infuse Pro-t használom erre.
iPad screenshot a jobb láthatóság érdekében :):

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251968) Navaren válasza icecave (#251965) üzenetére


Navaren
aktív tag

Vili. Jó tudni, köszi. Remélem, a Siri nyugton marad most Nálad :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251969) icecave válasza Navaren (#251968) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igazából még egyet tanácsoltak, hogy kapcsoljam ki, hogy a Siri zárolt képernyőnél is elérhető legyen, de ha megteszem, akkor kikapcsolja a hívások bejelentését. Bár ott a watch, viszont a messenger hívást is bejelenti, arra pedig nincs más, mert az Apple watch nem jelzi, ha hívnak messengeren (gondolom másnak sem?).

(#251970) Navaren válasza icecave (#251969) üzenetére


Navaren
aktív tag

Kipróbáltuk, nem jelez

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251971) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!
Be lehet állítani valahol, hogy ha töltök fel pénzt az Appleid egyenlegemre, akkor ne abból vonja pl az Apple One havidíját, hanem rendesen bankkártyáról?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#251972) tonyqa23 válasza tuzpenge (#251954) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Crypto walletekhez kötelező… :))

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#251973) icecave válasza Navaren (#251970) üzenetére


icecave
Topikgazda

Akkor sajnos ez azóta sem oldódott meg. Köszönöm.

(#251974) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Sziasztok. iPhone ra külső kamera alkalmazás, ami létrehoz egy mappát és abba menti a fotókat????!!!!??!!!???

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#251975) balinlin válasza Navaren (#251970) üzenetére


balinlin
senior tag

Tudtommal ez nem csak szifon és apple watch esetén igaz, hanem más gyártók rendszereinél sem működik sajnos. Tehát itt a fb kéne hogy lépjen szerintem.
Kollégák samsung telefon plusz óra kombinációjánál biztos így van.

(#251976) féldekás válasza Navaren (#251967) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszi!
Nem is várok el droidos fájlkezelést.Illetve nem hátrány ha egy oprendszer zártabb, mivel így kisebb az esélye kártékony programok benyalásának.

(#251977) buci30


buci30
addikt

i7 probléma iOS15 óta

Az van hogy egyszer csak a hálózat eltűnt.
"Nem sikerült a mobilhálózati frissítés" szöveg volt...
Olvastam hogy előfordul az iOS 15 -re frissítési hiba ez
Újra tettem a rendszert aztán, iTunes-el leszedtem a ios -t és rá is frissítettem pluszba

De még mindig van hogy jó a hálózat van, hogy eldobja és nincs.

Sim kártya jó mert próbáltam másikkal és azzal is ugyan ez a hiba.

Tehát nem tudom mit kéne csinálnom.

Szerviz lesz belőle vagy van más ötlet?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#251978) GreenGoblin válasza Sys85 (#251953) üzenetére


GreenGoblin
tag

Amúgy nem arról volt szó hogy a 15 elhozza azt hogy csak egyszerűen összekötjük PC-vel és látjuk a belső tárhelyet iTunes nélkül? :F

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#251979) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
adott egy SE 2
képernyője félig betört és így fele része nem érzékeli a tapintást. sajnos a jelkóddal így is próbálkoztak már, túl sokszor is, le lett tiltódva.
a telefonon lévő képeket és telszámokat szeretnénk valahogy kimenekíteni belőle.
icloud-fiók nincs, nem volt belépve semmivel, tehát azzal nem tudunk operálni.
itunes-al szenvedek egyelőre, recovery-módban csatlakoztattam is, Frissítés-lehetőséget kínált fel, az ios15-tel
a problémám - és itt tartok most -, hogy 5GB ugye a leszedendő cucc, és cirka 70%-nál eldobja, illetve netszakadás-ra, instabil net-re hivatkozva abbahagyja mindig a letöltést. és mindig csak újrakezdi, de ott mindig eldobja
mit tudnék mást csinálni, van-e valami ötletetek?

valahogy a telóba kéne bejutni, a jelkódot kellene kiszedni belőle, hogy láthassa az itunes/gép a tartalmat és tudjam kimásolni a médiatartalmat, legalább..
köszi előre is az ötleteket!

(#251980) chipesz válasza Tibiajax (#251979) üzenetére


chipesz
őstag

Semmit nem tudsz csinálni szerintem, jelkódot nem fogod tudni kiszedni.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#251981) lugosi válasza norbertoth (#251971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, ha van egyenleg az apple id-n, akkor onnan vonja először a vásárlást, tudomásom szerint nem lehet állítani.

(#251982) lugosi válasza Tibiajax (#251979) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, ha megvan a telefon eredeti számlája, akkor az apple-nél tud a tulajdonos próbálkozni, más mód nincs a jelkód megkerülésére. Ha DFU-ban restore-oljátok, akkor a tartalom elveszik, teljesen törli a telefont.

(#251984) #16695808 válasza Tibiajax (#251979) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nem gondolom hogy itt megoldást találsz, esetleg a lopott telefon topikban nézz szét😀 ilyet szerintem tiltanak is ez már hack

[ Szerkesztve ]

(#251985) Tibiajax válasza lugosi (#251982) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszönöm. igen, ezt kiírta a két cucc is, amivel próbálkoztam, h azok is törlődni fognak, szóval... jah
:(
fjani1981 nem lopott a telefon. ismerősé és betörte. ezért volt merszem ide beírni. próbálok neki segíteni. nem kell egyből mindig corvin-negyedes maszkos tolvajokra asszociálgatni...

[ Szerkesztve ]

(#251986) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

iPhone 11 és újabb széria tulajdonosainak címezném a következő kérdésem, akiknek otthon gigabites internethozzáférésük van, Wifi6-os routerrel. Mekkora sebességet tudnak mérni a telefonon fel- és letöltési teszteken?
Nekem most csak Wifi5 képes a hálózatom, a legjobb letöltés 570 Mbit, a feltöltés pedig 298 Mbit volt - ezt egy XS-sel értem el.

[ Szerkesztve ]

(#251987) Navaren válasza Tibiajax (#251979) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ha az SE automatikus iCloud backupokat csinált, esetleg azt próbálnám ki, hogy valakitől kölcsönveszek egy másik iPhone-t, és belogolok rá, visszatöltve a legutóbbi iCloud frissítést.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#251988) norbertoth válasza lugosi (#251981) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszi! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#251989) tuzpenge válasza MasterMark (#251955) üzenetére


tuzpenge
őstag

Miért / miben jobb ez mint az sms-ben küldött kód?

ˣ

(#251990) Sgr_A válasza Lali-213 (#251986) üzenetére


Sgr_A
addikt

Telekom 1000 net
telekom wifi 6 router
i11

(#251991) Coulson válasza MasterMark (#251955) üzenetére


Coulson
tag

Benne van az iOS 15-ben. A Jelszavak alatt elérhető.
Én a Microsoft Authenticator alkalmazást váltottam ki vele a napokban, egyelőre nincs panaszom.
[link]

(#251992) Lali-213 válasza Sgr_A (#251990) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszi, van benne kakaó. :)

Vezetéken (laptoppal) is hasonló eredményt produkál?

(#251993) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Van már olyan állapotban a 15-ös verzió,hogy 12-re feltegyem 14.8 után?

(#251994) lugosi válasza Navaren (#251987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem valószínű hogy volt neki iCloud backupja: “icloud-fiók nincs, nem volt belépve semmivel”.

(#251995) Tibiajax válasza Navaren (#251987) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sajnos, mint írtam is, nincs icloud-mentés :(

(#251996) Gubu0101 válasza Lali-213 (#251992) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha van a laptopban wifi 6 akkor az is kimaxolja.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#251997) Sys85 válasza mr.tamasbiro (#251993) üzenetére


Sys85
veterán

Attól függ mire használod a telót.
Nekem a megjelenés napjától fent van a 15 és igazából mostanra csak 1 hibával találkozok rendszeresen,ez pedig a yt appban van.
Rákeresek valamire,de nem indítja el elsőre a videót.Érintést érzékeli,de hiába bökök rá.Ilyenkor egy kicsit megmozdítom (értsd görgetek egy kicsit) és olyankor jó lesz.
Ez inkább a yt app baja.
Én nem dual simezek és alapszinten használom a telót,nincs hotspotozás,nincs ezerannyi munkához szükséges app és beállítás.
YT,Spotify,telefon,messenger,böngészés,Facetime/imessage,ali/banggood,fotózás,waze,insta/fb, stb.
Így nekem semmi bajom a 15-tel,nem akad,nálam nincs bug (nem vettem észre mást),nem merül jobban a teló,hálózati problémám sincs (telekom e-sim).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#251998) m4tyik4


m4tyik4
csendes tag

Sziasztok!

Más is tapasztalt olyan hibát, hogy az iOS 15-re frissítés után a telefon (iPhone XS) csak a 3G hálózatra csatlakozik? Már újratelepítettem, illetve manuálisan is konfiguráltam a netet? Telenor.

(#251999) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Melyik fizetős snyc alkalmazást ajánljátok iTunes helyett?
Eddig Syncios-t használtam, de egyre több a bajom vele.
3utools nem jó!, mert a zene id tageket nem dolgozza fel rendesen és rendszerezetlen a médiatár. Azért emeltem ki, hogy nem jó mert szeretném elkerülni a felesleges köröket.
Továbbá Spotify és ehhez hasonlóak nem megfelelőek zene hallgatásra, számomra azokon nincs tartalom (a zene ízlésemnek nem felel meg, ergo más stílusú zenéket hallgatok).

[ Szerkesztve ]

(#252000) domerator


domerator
veterán

Sziasztok
Van egy frissen telepített win10-es dell tabletem. Feltettem a 3utools-t és bedugtam a 12 minit, amin iOS 15.1 beta3 fut. A telefon szerinti 91%-os akkura 86%-ot jelez a 3utools, a tárhelyre pedig azt, hogy 3,x GB szabad, holott a telefon szerint huszonvalahány giga van még.
Utána feltelepítettem az iTunest, az már jól jelzi a szabad helyet.
Gondolom a bétával nem bír zöldágra vergődni a 3utools...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.