Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252401) drk88


drk88
senior tag

15.0.2 ota :DDD

(#252402) icezozo válasza drk88 (#252401) üzenetére


icezozo
addikt

durva :DDD

http://qwankido.hu/

(#252403) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, ki mennyire használná a Jegyzetekhez a címkéket, én szerettem volna, de sajnos azt vettem észre, hogyha használok egy címkét adott Jegyzethez, akkor azt nem tudom elérni az icloud.com oldalról, tehát gépen nem lehet szerkeszteni. Ha kitörlöm a címkét, akkor ismét elérhető lesz. Mondjuk a mappák még így is adottak, és lehet keresni mindenhogy, csak na hát na :)

(#252404) icecave válasza Tom1939 (#252400) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igaz, én iPhone-ról iPhone-ra költöztem, de az újon nem volt a legfrissebb iOS, így azzal kezdte, hogy szépen leszedte azt az 5 gigát, felrakta ateljes rendszert, majd után kezdte el a költözést is. Van, hogy sokáig megy a "preparing". Esetleg a telefon nincs 50% alatt töltöttésgben?

[ Szerkesztve ]

(#252405) Tom1939 válasza Tom1939 (#252400) üzenetére


Tom1939
őstag

Valami elakadt, másfél óra után újrakezdtem és működött (pár dolgot kihagytam androidról másolásból).

Köszönöm a segítő szándékot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#252406) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Mit hozott a futár? :DDD :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#252407) ittakary válasza kakuk.tamas (#252406) üzenetére


ittakary
nagyúr

Erdekes cucc

mondjuk en meg egy percet sem jatszottam a telefonjaimon nem tudom hany eve (Monument Valley ota) :D

(#252408) #86564352 válasza HoldfenyLuna (#252403) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valamelyik tesztben olvastam erről a hibáról. Nemhogy icloud.com-on nem látod a címkés jegyzetet, de még Mac-en se, mivel csak az új Monterey-ben lesz támogatva a feature ami még nincs kiadva.

iOS 15 kiadáskor írtam nem sietek felrakni, mert gyakorlatilag bétaként adták ki a rendszert, hogy az új iPhone-t ne kelljen régi rendszerrel szállítani. Több nyári WWDC-n bemutatott feature hiányzik még, vagy csak béta, vagy egy szót sem szóltak róla az ökoszisztémában nem fog működni. Mekkora szívás szépen címkézed a jegyzeteid mobilon, utána nem tudod elérni számítógépen.

(#252409) Tsebacsi válasza kakuk.tamas (#252406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez mihez kell majd? (milyen játék igényli? CoD?)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#252410) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Watch series 5 és SE kozott milyen lenyegi kulonbsegek vannak? Melyik ‘ajanlottabb’?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#252411) kakuk.tamas válasza Tsebacsi (#252409) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igen, elsősorban arra vettem. Aztán végigpróbálok pár játékot. Meg hátha jó lesz majd Stadiához. Azt majd holnap próbálom. :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#252412) ittakary válasza Pfiucska (#252410) üzenetére


ittakary
nagyúr

tessék, magyar nyelven: youtube

(#252413) tonyqa23 válasza ittakary (#252407) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nagyon jo jatek. Van am masodik resze is, azt tudod?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#252414) lugosi válasza kakuk.tamas (#252411) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez érdekelne, majd írd már meg milyen cod alatt.

(#252415) HoldfenyLuna válasza #86564352 (#252408) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ó, értem, hát Macem az nincs, így ez a vonal kimaradt. Mázlim volt, mert sok jegyeztem van fent, de lusta voltam mobilon csinálni, gondoltam na majd most, van időm, leülök a gép elé, és valami azt súgta, hogy nézzem meg, hogyan néz ki egy tagelt jegyzet, mert múltkor a gépen mintha nem lett volna ilyen opció. Mondjuk nem világmegváltó meg űberfontos jegyezetek.

Jó, tudom, amúgy használjak Gugli Keepet, mert ott van aztán label, de abba mappák nincsenek :D Evernote-om is van, de az meg rengeteg feljegyzéssel van tele, és azt mobilon lassabban tudom elérni. Na sebaj, majd legközelebb Apple :)

Amúgy én nem értem, hogy minek ez az évenként adjunk ki új verziószámú OS-t egyik nagyágyúnál sem... Ha valaki elkezdené, hogy 2 évente ad ki új telefont, szerintem az sem lenne gond :)

(#252416) #86564352 válasza HoldfenyLuna (#252415) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam se exkluzív az Apple féle, 70% inkább a OneNote van belakva. Az Apple Notes-ban csak olyan amit kizárólag iPhone-on nézek. Apple szolgáltatásokba nem annyira jó Mac nélkül beleugrani. Rendes programok nincsenek Windows-ra, a webes felületek gyengék. (icloud email, jegyzetek, Apple Music és TV) Ennél a konkrét esetnél még a Mac használók is csak várhatnak a Monterey kiadásra.

(#252417) joey04 válasza BossBoss (#252394) üzenetére


joey04
titán

Ios 15 óta a 13 mini cikkben jelzett problémák nincsenek?
5g engem sem izgat, csak gagyi. Kb mintha a szoftverben nem lenne valami lefordítva. Megérteném angolul is, csak igénytelen. Nem, nem válasz, ha esetleg eleve angolul használod. Ha egy adott nyelvre van hivatalos fordítás, az legyen igényes. Most ez csak a kínai telefonokról jutott eszembe.

Btw a telenor elismerte több usernek is a hibát, dolgoznak rajta a gyártóval közösen. Szóval ha nálatok semmi hiba, akkor boldogság, de attól még sajnos elég sok embernek nincs boldogság.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#252418) Pyttawrx válasza SharpSA (#252397) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen erre emlékeztem én is. :) de most a 13-nál nem. eddig is dev béta volt. Ma tettem fel ujabb dev bétát még megnézem. Köszönöm.

(#252419) Pyttawrx válasza kutga (#252386) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tuti van, mert eddig nem így volt :D Csak nem találom :) :W

(#252420) markknight válasza kakuk.tamas (#252406) üzenetére


markknight
veterán

Nekem is annyi cím van, főleg Apple Arcade-be amit tolnék, de nem merem beáldozni az akksit a játék oltárán, szóval marad az iPad, ami meg asszonyé így problémás.

Vagy kéne egy új Apple TV :D

[ Szerkesztve ]

(#252421) atees


atees
őstag

Kis tapasztalat i13proról. I11ről váltottam. Azt kell hogy mondjam nagyon megérte. Kamera, akksi, és főleg a kijelző, a kijelző nagyon durván jó. I11hez képest a telefon ezerszer gyorsabb.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#252422) kutga válasza Pyttawrx (#252419) üzenetére


kutga
nagyúr

Én úgy tudom nincs, de majd kijavítanak. :)

Let the Zone take me if I am.

(#252423) Pyttawrx válasza kutga (#252422) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

még azt tudom elképzelni h alapból úgy volt beállítva és nem lehetett állítani

(#252424) icecave válasza Pyttawrx (#252423) üzenetére


icecave
Topikgazda

Lehetett állítani, de kivették az utóbbi iOS verziókból.

(#252425) Pyttawrx válasza icecave (#252424) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Áhh :W :R hátha visszateszik. Ma frissítettem majd megsasolom

[ Szerkesztve ]

(#252426) icecave válasza Pyttawrx (#252425) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hát, mivel főverziók teltek el, hogy kivették, kétlem, hogy egy simával visszkerülne. Csomót keresgéltem én is utána a neten, írták az Accesibility - touch részen, de ott sincs.

(#252427) odrif


odrif
MODERÁTOR

iOS 15 alatt, a iMessage-ben kapott több kép esetén a képeket kártyaként rendezi össze, és ki kell bontanom ahhoz hogy meg tudjam nézni a fotókat.
Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?

20 éve a Prohardveren

(#252428) Renwick


Renwick
őstag

Rendelt más is Apple Watch Series 7-et az Apple-től nyolcadikán? Nekem holnapi szállítási dátumot mutatnak, de még fel sem adták, be sem terhelték a kártyát. Ejnye. ;]

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#252429) puru válasza Renwick (#252428) üzenetére


puru
senior tag

Én is rendeltem, de még 8.-án levonták a pénzt és már a futárnál van az órám.

(#252430) Renwick válasza puru (#252429) üzenetére


Renwick
őstag

Fura, akkor én ezek szerint belefutottam valami bugba a rendelés során, majd holnap felhívom a store-t...

I see you blaming each other -- And I love you still

(#252431) puru válasza Renwick (#252430) üzenetére


puru
senior tag

Nézted amúgy a rendelésnél, mert 8.-án 14óra után nem működött a fizetési rendszer, kb 3-kor tudtam kifizetni. Nincs ott egy gombot, hogy fizetés?

(#252432) Renwick válasza puru (#252431) üzenetére


Renwick
őstag

Semmi ilyesmi. Pedig a bank még hitelesítést is kért a fizetéshez. de nem volt azóta sem terhelés, furcsálltam is.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#252433) markknight válasza atees (#252421) üzenetére


markknight
veterán

Én a kijelzőn kívül semmit nem érzékelek. A kamera kb mint laikus ugyanolyan, az appok egy lehelletnyivel gyorsabban nyílnak meg, face id se gyorsabb, a dolby audio nagy kamu. Nem tudom, kétes érzelmeim vannak.

Amit még szokni kell a 11 pro után, az a forma. Nagyon nem áll kézre, nem jó fogni ezt a telefont ezzel a szögletes designnal és ezen a tok sem segít. Remélem jövőre vagy utána visszaállnak a kerek formákra.

(#252434) Sys85 válasza markknight (#252433) üzenetére


Sys85
veterán

“Nagyon nem áll kézre, nem jó fogni a telefont ezzel a szögletes designnal és ezen a tok sem segít.”
Ez elég szubjektív.
Nekem nagy kezem van,nekem kényelmes fogni.
Lehet kisebb kezű embereknél nem az igazi mert nem tudnak ráfogni a lapos élekre,de pl nálam ez nem gond.
Szerintem mostanában nem fognak visszatérni a lekerekített formára,éppen csak visszahozták a szögletesebbet.
Ez is velünk lesz jópár évig még (ipadek jórésze is átállt erre a dizájnra).A kerekebb dizájn is velünk volt 6 évig,ezt se fogják túl korán kukázni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#252435) kakuk.tamas válasza lugosi (#252414) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Visszafogott játékkal (inkább félreeső helyen gyakoroltam :DDD ), negyediknek ez sikerült. Szokni kell, de jó lesz ez.
RealRacing-ben is jól megy, meg NBA2K21-ben is.

Majd lesek Arcade-os game-eket és próbálgatom.


Ha van valami játék amit nézzek meg vele, írjatok! :R

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#252436) kakuk.tamas válasza markknight (#252420) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Úgy voltam vele, hogy olcsóbb egy 40k-s kontroller telóhoz, mint egy 200k-s konzol, amit 2 hónap után megunok megint…

Ezt is kitudom tolni tv-re, pluszban meg hordozható is.
Eddig nagyon tetszik.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#252437) MLA válasza Noxy (#252314) üzenetére


MLA
tag

Köszi. Telefonon keresztül nem tudták beállítani, írni kellett egy formanyomtatványos kérvényt. Majd meglátjuk...Tiszta nyolcvanas évek. ;]

(#252438) tg0224


tg0224
újonc

Sziasztok!

Segítégre lenne szükségem: az alany egy iphone 8, a beszéd hangszóró halk lett. Első körben kitakaríottam a rács küső részét, illetve kikapcsolatam a noise cancellationt. Ez nem hozott eredményt. Ma kicseréltem a beszédhangszórót egy új darabra, de ugyanolyan halk marad a beszédhangsszóró. Egy küldöldi fórumon olyat is olvastam, hogy át kell állítani a nyelvet, majd vissza, ezt megtettem, újra is indítottam, de semmi eredmény :( Esetleg lehet, hogy mélyebben gyökerezik a hiba, pl. IC, vagy szoftver?

Köszönöm!

(#252439) kakuk.tamas válasza kakuk.tamas (#252435) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Működik a kontroller Stadia-val is! :CMéghozzá olyan, mintha konzolon játszanék, nulla a lag!
Így már tényleg megérte az árát! :))

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#252440) st3v3np3t3r válasza drk88 (#252401) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem meg 15perc alatt sem tudja kiszámolni az i11, hogy a kategóriák és az appok mekkora helyet foglalnak :F

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#252441) -secret- válasza st3v3np3t3r (#252440) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

12-n sem hasít...

(#252442) st3v3np3t3r válasza -secret- (#252441) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én futtatom a háttérben, lassan 20perce csak karikázik :F :DDD

Az újraindítás sem javított a helyzeten

Jelentem, Watch 6-on jó.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#252443) CharlieDrop válasza -secret- (#252441) üzenetére


CharlieDrop
veterán

12 minin azonnal jöttek az infók és jók is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#252444) atees válasza markknight (#252433) üzenetére


atees
őstag

Nekem a sima 11 után a kamera egy élmény, éjszaka brutál jó képet csinál.


A forma az én kezemnek is jobban bejön. Sőt a 11eshez képest én kisebbnek is érzem a telefont fogásra. Spigen tokkal meg fóliával marha kényelmes.
Persze mindenkinek más jön be.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#252445) -secret- válasza st3v3np3t3r (#252442) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

3 perc volt i12-n.

(#252446) markknight válasza atees (#252444) üzenetére


markknight
veterán

Igen, az esti képek odavágnak, pont éjszaka csináltam párat, mesteri.

Forma: Jaja, kinek mi jön be, teljesen szubjektív. Én reménykedem :D

[ Szerkesztve ]

(#252447) markknight válasza st3v3np3t3r (#252440) üzenetére


markknight
veterán

Ott valami gond lesz, indítsd újra a beállítások alkalmazást, nekem meg szokta oldani. A 13 pro is sokat gondolkodik, igaz én 140 gigát már élből megzabáltam a 256-ból, szóval megdolgoztatja az biztos.

(#252448) esbii22 válasza st3v3np3t3r (#252440) üzenetére


esbii22
őstag

i11 15.0.2 kíváncsiságképp megnéztem én is. Egyből láttam mi mennyit foglal :)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#252449) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék. Adott az i8-am, IOS 15.0.2-vel. 3UTools alatt létrehoztam egy új (zene) lejátszási listát, amire raktam is zenét, de amint kiléptem 3UTools-ból, az egész eltűnt, csak gépre dugva látta a telefon a listát és a zenét is... Kb huszadik nekifutás után fentmaradt a lista, ha nincs gépen a teló, akkor is látja az Apple Music és az Evermusic app is, ez utóbbi egy iPod könyvtár nevű helyen írja ezeket. De a gondom az, hogy van az iTunes könyvtáramban is van zene, amit szeretnék áthúzni az új lejátszási listába, csakhogy az iTunes nem látja ezeket az újonnan létrehozott listákat, se a zeneszámokat... Én rontok el valamit? Korábban is így szerkesztettem a listáimat. Vagy a 3UTools még nincs jóban az IOS 15-tel? Ha iTunes-ban indítok egy szinkronizálást, akkor egyébként amit eddig látott telefon a két lejátszó app, az AM és az Evermusic 3UTools-ból, akkor szinkron után ezek megszűnnek látszódni... Mia fütyfürüttyöt rontok el? Már az zavar, hogy többször kellett próbálkoznom, hogy a 3utools-zal létrehozott lista fent maradjon... Amúgyis szkeptikus vagyok az ilyen harmadik felektől származó cuccokkal, de most morci is lettem, mert nem tudom, mit rontok el. :(

(#252450) Kbali


Kbali
nagyúr

i8, iOS 15.0.1-gyel: képernyőidő nem működik, pontosabban a gyerekem hiába kér hosszabbítást, a kérelem nem érkezik meg a telefonra. Neki még az első SE van, még 14.x verzióval. Eddig rendben működött a dolog. Ha beéállításokban belemegyek ebbe a részbe, akkor látom, hogy mi van neki korlátként beállítva, tudom is módosítani, érvényre is jut, de az én készülékemen nem látszik az ő képernyőideje, csak karikázik az üres diagram alatt.
Van ötletetek?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.