Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166651) Madwe válasza Zin (#166650) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha fogysz, akkor kétségtelenül nem eszel eleget, hiába gondolod h a kaja megy. Makróidat követed?
én egyébként valszeg idő miatt vagy nem tudom, most kellett emeljem a bevitelem még 400 kalóriával - ez a 3500-3900 kcal esetemben, ami végtelen sok kajálással jár, pedig nem mozgok többet, s lehet ez sem elég, mert most megint csak stagnálok (tömegelnék, s pár hete még 400kcal-al kevesebbel jött az izom, most meg szinten tartok... fene se érti :) )
szóval sztem ha követed a makróid, emelj rajtuk h legalább stagnálj, az h zsírral chval vagy fehérjével emelsz az egyedi...

az ilyen tömegnövelőket én személy szerint nem javasolnám, jellemzően sima fehérjepor vmi szutyok s gyors chval, túlárazva... persze biztos van olyan aki él vele s neki bevált :)

[ Szerkesztve ]

(#166652) Apollo17hu válasza Madwe (#166649) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jah, a ruhasszekreny tukreben latom magam. Konkretan ugy neztem ki gyuruzes kozben, mintha parkinsonos lennek, es be akarnek szarni. 😁

(#166653) S e t h válasza benfolds (#166647) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálam egyértelműen túledzettség és nincs egy kezdőpont, hanem ahogyan megsérülsz - és ha szerencséd van - akkor az elején ez még egy elviselhető, kisebb mértékű fájdalom, ami egyre komolyabb lesz és a végén már nem csak az edzéseidet, de a mindennapjaidat is megkeseríti.

Amit te leírtál, az nekem eléggé tipikusnak tűnik teniszkönyöknek, olvass utána, de ott találkoztam több helyen is olyan leírással, hogy akár egy pohár megfogása és komoly fájdalommal jár.
Kicsit leegyszerűsítve, a golf a könyöknél a belső részén, teniszkönyöknél viszont a külsőn jelentkezik a fájdalom.

Nem akarlak rábeszélni a bandázsra, csak a tapasztalatomat írtam le, de vannak 2-3 ezer forintért is jók, egy próbát akár meg is érhet.
[link]
[link]
[link]

A lidl-ben kaphatókat nem ismerem. Még annyi, hogy mint írtam, direkt választottam olyat, aminek én szabályozom szorítás erősségét és éppen ezért nem is bíztam azokban a bandázsokban, ahol különböző méretek vannak a könyök, felkar, alkar vastagságának megfelelően. Ott elég eltalálni hogy neked melyik méret a megfelelő, meg mindig húzgáld fel, le, számomra nem volt alternatíva.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166654) HussarF válasza S e t h (#166653) üzenetére

Nekem van most iylen belső fájdalmam könyöknél, de kalapácsnál is ugyanolyan szar, nem pont olyan, mint ahogy leírtad. De, ha bemelegítem, akkor utána elmúlik teljesen gyakorlatokra. Általában az első sorozatnál majd beszarok, úgy fáj, de a másodikra már nem érzek szinte semmit.

(#166655) benfolds válasza S e t h (#166653) üzenetére


benfolds
őstag

igen, pontosan ott fáj, ahol a képen jelölve van a teniszkönyöknél. legalább akkor már van neve a gyereknek.
a bandázsnak egyébként mi a hatásmechanizmusa? tart? vagy elszorítja az ereket? (ez mondjuk nem tudom miért jó, csak a fájdalmat csökkenti így?)

(#166656) stratova válasza benfolds (#166655) üzenetére


stratova
veterán

Lökéshullám terápia + gyógytorna?

(#166657) aelod válasza Zin (#166650) üzenetére


aelod
veterán

Kaja megy mivel brutál éhes vagyok ez időszak alatt folyamat

Itt meg is van a hiba. Ha menne akkor nem lennél éhes folyamat :N

Multi pro és izületvévő már megvan.

Ez jó. Most az étkezésed legyen annyi, hogy ne fogyj. Nem egy egzakt dolog ez mivel semmi specifikusat nem írtál csak azt, hogy ne fogyj ezen időszak alatt. Egyszerű, egyél eleget ehhez.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#166658) S e t h válasza benfolds (#166655) üzenetére


S e t h
nagyúr

Bár tudnám mi a hatásmechanizmusa, de nem lettem okosabb.
Számomra olyan volt mint egy csoda a fájdalom után.
Szkeptikus voltam, mert annyira fájt, de mivel több helyen is olvastam, hogy volt akinek segített, kipróbáltam és bejött, közben vakarom a fejemet, hogy mi állhat a háttérben.
Van egy erős gyulladás, elszorítom, még a vérkeringés is korlátozott, ennek ellenére hatásos.
Az is lehet, hogy elhalt az alkarom és ezért nem érzem, aztán egyszer csak lassan le fog esni, szaga még nincs. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166659) vaakuum válasza Apollo17hu (#166648) üzenetére


vaakuum
addikt

Én is használok gyűrűt. Talajszintre engedve a fekvőtámasz is egész durva vele, és erre az archer végrehajtás még rá tud dobni egy lapáttal.
Előre 40-45 fokban dőlve fej fölötti tricepsznyújtás (+ a törzs stabil tartása miatt a has is) terhelhető vele,valamint akár bicepszezni is lehet hátrafelé 40-45 fokban beledőlve (+ilyenkor is kell a gerincstabilizálás).

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#166660) Apollo17hu válasza vaakuum (#166659) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez tok jo, mert a gerincemmel folyamatosan bajlodom. Eddig csak plankeltem minden nap, remelem, a gyuruzes is segit majd rajta.

[ Szerkesztve ]

(#166661) aelod válasza S e t h (#166658) üzenetére


aelod
veterán

Kötőszöveti rögzítés, kevésbé terhelődik hosszanti nyíró erőkifejtéskor. Szerintem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#166662) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Tegnap elmentem az edző javaslatára egy sportrehaboshoz/manuálterapeuta állapot felmérésre.
Hát, vannak bajok. :DDD
Izmok megrövidülve, az összes izület laza. Pár dolgot helyre kell rakni, mert el van mozdulva. A hát szakaszon nincs mélyizom. Van ahol a mélyizom nem is dolgozik, vagy rossz sorrendben. Mind le van tapadva. :U
Szóval egy kis rehab lesz, hogy minden frankón működjön. Tudtam, hogy vannak bajok, de hogy ekkora....

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#166663) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Amíg pasiként nem lesztek ekkorák addig mindenki kispályás (Natalia) [link]
amugy tippre mennyi az adagja? Meg miből?

(#166664) aelod válasza whitezo88 (#166663) üzenetére


aelod
veterán

Lehet, hogy kevesebb mint egy két hazai versenyző adagja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#166665) Madwe válasza whitezo88 (#166663) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nyilván kreatin + bcaa, mimás :D

(#166666) S e t h válasza aelod (#166661) üzenetére


S e t h
nagyúr

Adom, viszont így is döbbenet, hogy terhelés alatt is képes regenerálódni a sérült rész.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166667) aelod válasza S e t h (#166666) üzenetére


aelod
veterán

Ezért kell aktív terápia nem pedig teljes kihagyás. Sőt a legújabb kutatások amiket olvastam a jegelést sem javasolják.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#166668) Zin válasza aelod (#166657) üzenetére


Zin
senior tag

Értelek titeket.Koszonom.Akkor a kaját probálom növelni plusz 2gr testsuly feherje :P

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#166669) roti86 válasza Zin (#166668) üzenetére


roti86
őstag

Kezd el számolni a kalóriákat és makrókat. Amíg ez nincs, addig sötétben tapogatózol, hogy mennyit eszel.

(#166670) benfolds válasza stratova (#166656) üzenetére


benfolds
őstag

a lökéshullám terápiáról most hallottam először, kicsit utánaolvasva a gyógytorna meg a masszázs szimpatikusabb.

(#166671) benfolds válasza S e t h (#166658) üzenetére


benfolds
őstag

örülök, hogy neked bejött, nekem is meg kell próbálnom, amit lehet, mert tuti, hogy még egy edzést nem fogok tudni végigcsinálni. már előbb lépni kellett volna, nem megvárni, hogy tarthatatlan legyen a helyzet, csak túlságosan bíztam a természetes regenerációban az alapján, hogy a vállam is egész jól helyre tudott jönni magától.

(#166672) sutyesz96


sutyesz96
őstag

100g csirkecomb filé msot akkor mennyi zsírt tartalmaz pontosan? Egyik oldalon 3.5g, másik oldalon meg 10g szerepel..

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#166673) Speeedfire válasza sutyesz96 (#166672) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem mindegy, hogy alsó vagy felső.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#166674) Madwe válasza sutyesz96 (#166672) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vedd olyan helyen, ahol rá van írva :)

(#166675) Zin válasza roti86 (#166669) üzenetére


Zin
senior tag

makrokat hogyan pontosan ? Gyere privibe ne rontsam a forumot :P :D

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#166676) redXIII


redXIII
senior tag

Lehet jelentkezni : link

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#166677) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Hasizom edzésnél, vagy utána ha elfordulok jobbra, szúró fájdalmat érzek néha. De csak a jobb oldalamba. egy nagyon halk kis roppanás is szokott lenni. lehetséges, hogy túlerőltettem? Vagy valakinek valami ötlet? Többnyire kardió edzést végzek, de hasra szoktam minden nap plusz gyakorlatokat végezni.
Köszi.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#166678) dugynok


dugynok
senior tag

Csinàl valaki otthon földimogyoróból vajat? Milyen aprìtó ajànlott hozzà?

(#166679) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Otthoni használatra keresnék jó ár-értek arányban szobabiciklit.. 83 kg vagyok, alap szintű kardio edzettséggel. Elsődleges cél az állóképesség növelése és zsírégetés lenne. Tudom, hogy nem csak ezen múlik.. Futni járok, súlyzós edzést végzek, de tekerni otthon szeretnék.. Tudnátok ajánlani..? :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#166680) Angel2014 válasza Ferenczi Áko (#166679) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha jó ilyen 130kg ig..ismerős árúlja.

25k

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#166681) 96024 válasza dugynok (#166678) üzenetére


96024
lelkes újonc

Heló!
Én egy tefal botmixer aprító feltétjével csinálom, úgyhogy szerintem bármilyen aprító megteszi. Annyi a titok, hogy sokáig kell pörgetni, hiába tűnik úgy, hogy nem történik már semmi, egyszer csak elkezd összeállni a morzsa és krémes lesz.

(#166682) aelod


aelod
veterán

Új IFBB Pro versenyzővel lettünk gazdagabbak:
Berek Gábor 💪

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#166683) HussarF válasza aelod (#166682) üzenetére

Kis izomgolyó ő is, nem hiszem, hogy nálam magasabb. ;]
Bár egy 25 kg minőségi tömeggel lehet több van rajta :O

(#166684) inferno88 válasza Ferenczi Áko (#166679) üzenetére


inferno88
őstag

Ha van biciklid, ami számodra már kényelmes, megszokott, akkor ajánlanék inkább egy alap görgőt. Be szoktam nyomni youtube-ról valami tekerős videót és egész jó élmény.

Például újonnan ez 30k
Nyugodtan lehet nézni használtan is, én is úgy fogtam meg talán 15-ért a 45k-s görgőt bitang jó állapotban. Belerakod a bicajod és nyomod neki. Ha nincs rá szükség, mondjuk nyáron, akkor meg elrakod és nem foglal el egy rakás helyet a házban/lakásban.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#166685) stratova válasza inferno88 (#166684) üzenetére


stratova
veterán

Ha opció, hogy a bringát a szobában tartsa, vagy behozza. Az Aldis görgőt én is nézegettem múlt évben, most is volt 20-ért hó végén. Nem tudom halkabb-e nála a decathlonos, a szobabringájukkal én elégedett vagyok, persze az nem 25 hanem 50e ha minden igaz 8 kg lendkerékkel.
Bár 3-4 hét bringát tekintve tespedős hét után, tegnapelőtt a 8/8-as fokozaton 22-25 km/h közötti (azaz rosszabb) tempót 27 percen át tartva, 20-szal magasabb pulzust mért (155-165 átlag 178 max). Furcsamód nem éreztem, hogy kiugrana a szívem. De úgy néz ki 1-2 napi szinten fokozatosan kell visszaszoktatnom magam.

[ Szerkesztve ]

(#166686) Ferenczi Áko válasza inferno88 (#166684) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nincs biciklim.. :(

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#166687) AtisFace


AtisFace
csendes tag

Szobakerékpár általában jóval halkabb, mint a görgős vagy rolleres megoldások. Már ha ez szempont. Utóbbi esetén a drágábbak között van, ami csendesebb, de azoknak is jelentős zaja van -> érdemes youtube videón csekkolni.

Nem mellesleg lenne egy deca-s edzőállványom eladó féláron (BP. XX), amit tavasszal vettem, lényegében új: [link]
Ha valakit érdekelne dobjon egy privátot. (Falra felfúrt húzódzkodóra cseréltem.)

(#166688) stratova válasza AtisFace (#166687) üzenetére


stratova
veterán

Ilyen szempontból szerintem néha érdemes figyelni a két német? szupermarket akcióit évente azt hiszem 2x dobják be a szobabringát 50-ért s ez a szint szerintem 65-70 alatt másutt nincs. A komplett gép 30 kg és azt füllentik rá, hogy 150 kg-ig terhelhető, tény hogy a kemény 77-78 kg-m alatt 59-60 km/h alatt sem remegett igazán (gyorsabban meg a legkisebb fokozaton sem tudok tekerni :D). Koppig hátra tolva fenékre, előrehúzva combra terhel.
Ettől függetlenül, nem kizárt, hogy használtan olcsóbban is ki lehet fogni, ilyen vagy jobb gépet. elvileg H18 óta már nincsenek vele gondok, de ha ez nem tetszik és kifogod jó állapotban 2 hónapon belül visszaviheted. Máskor volt Ergométerük is. Annak kell hálózati áram, de tud cél-pulzushoz igazitott terheléses programot.
Up az állványnak, nálam ilyennek sajnos már végkép nincs hely, de ha égetni akarom magam lemehetek, az udvari futottak még "edzőparkba". :))

[ Szerkesztve ]

(#166689) Ferenczi Áko válasza stratova (#166688) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igen, valami ilyesmit keresek én is.. Ami masszív.. Nem döcög, hanem lehet taposni neki..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#166690) medica


medica
senior tag

erről hallott valaki? [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#166691) Dinter


Dinter
addikt

Heti 4-szer tudok járni, ezért alsó-felső bontást csinálok, hogy mindenre tudjak edzeni kétszer hetente.

Ezzel 2 problémám van:
1. Felsőnél eléggé elnyúlhat az edzés, attól függően, hogy hány gyakorlatot csinálok. 2-3-mat szoktam, 4*8 ismétléssel, ha többől is 3, akkor 2 óra felé tendál az edzés hossza (ami nem tudom baj-e).
2. Próbáltam úgy felosztani, hogy ne legyen túl sok nehéz gyakorlat egy napon: de pl. egybe kerül fekvenyomás-ohp-döntött törzsű evezés rúddal-szűk húzodzkodás, másikon DL-tolódzkodás-széles húzodzkodás, ami elég kimerítő, és ez így nem tudom hatékony-e.

(#166692) kexksz válasza Dinter (#166691) üzenetére


kexksz
addikt

PPL-t probaltad?

(#166693) Dinter válasza kexksz (#166692) üzenetére


Dinter
addikt

Jó lenne, de heti 6 napot nem tudnám tartani.

(#166694) kexksz válasza Dinter (#166693) üzenetére


kexksz
addikt

3-mal is mukodik. Vagy ahogy esik, folytatod mindig a kovetkezo nappal.

[ Szerkesztve ]

(#166695) benfolds


benfolds
őstag

egy elég érdekes cikk a böjt jelentőségéről a koronavírussal összefüggésben. emlékszem, amikor az Illés Norbert írta, hogy heti egyszer 24 óra böjt...de egy gyúrós hova tud beilleszteni 24 órás böjtöt minden héten? én nem szoktam böjtölni tudatosan, annyi, hogy ébredés után legalább 2-3 órán keresztül még nem tudok enni, ezért nem is szoktam. kárát még nem láttam, sőt, energiám nincs kevesebb tőle, mivel nem reggel edzek, viszont sokkal jobban esik az első étkezés. próbálok hallgatni a testemre, szerintem nem véletlenül nem bír kajára nézni az emberek többsége a reggeli órákban.

(#166696) Bubee82 válasza benfolds (#166695) üzenetére


Bubee82
őstag

Ezzel kapcsolatban eszembe jutott, még anno amikor rendszeresen böjtölgettem, akkor volt, hogy csináltam 3 napos száraz böjtöt (amikor nem is iszik az ember semmit, de még fogat sem mos, nem is fürdik, hogy víz egyáltalán ne érje a testet se belülről se kívülről - természetesen ez csak úgy megy ha kivonja magát a delikvens a szokásos rutinból, életritmusból mert teljes nyugalom - ha nem elszigeteltség - kell hozzá). Elég durva érzés a vége felé, az a fajta üresség, mentálisan is, nem csak testben. Persze ehhez hozzákondícionáltam magam már jóval előtte rövidebb léböjtökkel, vizes böjtökkel. Egyszer érdemes lenne mindenkinek átesnie egy ilyen folyamaton, elég tanulságos tud lenni. Főleg amikor újra el kezd enni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#166697) Madwe válasza benfolds (#166695) üzenetére


Madwe
nagyúr

A böjt s az autofágia jó dolog, de nem feltétlen gyúrós topikban a helye :) ugyanakkor sok edző is javasolja (pl a mindpump-osok is előszeretettel ajánlják) s én is évi 1-2 alkalommal egy legalább 3 napos böjtöt tartok, de elsősorban mentális okok miatt, elég érdekes “belső” utazás, s egész más megvilágításba helyezi az embert az élelemmel, étkezéssel, éhséggel s saját magával kapcsolatban.
nem véletlen van sok vallásban is böjt
(egyébként sok vallási hagyomány ezeréves bölcsesség amit tudomány manapság igazol. Pl a magas kortizolszint étkezés közben növeli a zsírosodás, elhízás kockázatát, valószínű nem véletlen van sok vallásban mindfullness, meditáció - vallások esetén imádkozás - étkezések elött, az is csökkenti a kortizol szintet. Ugyanúgy napi fél óra mindfull/meditatív/imádkozás szintén elég sok pozitív élettani hatással bír. De nagyon elkalandoztam, elnézést :) )

reggeli éhség ha valaki kalóriatöbbletre hajt természetes h nincs, deficitben azért elő tud az fordulni sokaknál :) energiaszint egy valamennyire diverz metabolismus esetén érthető, hogy rendben van, mert gyk. Ketózisba lép az ember a mini böjtöléstől alvás alatt, s ekkor energiaszint, éhségérzet, fókuszálás javul. Aztán ahogy a biológiai óra közbeszól h enni kéne jön az éhség, de ezzel is lehet játszani ahogy tolja kijjebb s kijjebb az ember, elkezd az új időpontra szokni :) de megintcsak, gyúrós topikban azért érdemes inkább a gyakori, legalább 20-30g-os fehérjét tartalmazó étkezésre törekedni, bár az időszakos böjt se feltétlen ürdügtől való, szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#166698) benfolds válasza Bubee82 (#166696) üzenetére


benfolds
őstag

3 napig nem inni? ne idegesítsetek már...nekem egy betegség előtti kivizsgálás meg egyebek miatt volt, hogy 4 napig nem ettem, valóban, tök jó leírás rá ez az "üresség". fura élmény, de azért nem annyira extra. viszont szerintem is érdemes kipróbálni, de csak azért, amiért mindent érdemes egyszer kipróbálni. amúgy nem hinném, hogy az ilyen hosszú, rendszeres böjt túl jó lenne, az már durva szélsőség.

(#166699) benfolds válasza Madwe (#166697) üzenetére


benfolds
őstag

igen, ezt értem, végül is, amit írtam, hogy én nem eszem reggel, hanem megvárom, amíg tényleg éhes leszek, az is hasonló élmény, csak mikroszinten.

(#166700) Bubee82 válasza benfolds (#166698) üzenetére


Bubee82
őstag

Mint írtam, nem kezdőknek való. Akkor már sok mindenen túl voltam, ami a nélkülözést illeti, sokan agyban sem lennének képesek felfogni (azt sem, hogy akkor ma estétől 3 napig nem eszek, iszok és teszek, szó szerint semmit - amúgy 4 naposra terveztem, de a harmadik nap végéig jutottam végül), nemhogy fizikailag végigcsinálni. Belegondolni is kemény, hogy 3-4 napig teljesen megáll az élet, de csak a külvilágban, viszont minden tekintetben. Belül meg felizzik az önemésztés sejt szinten, mert semmi mást nem kell csinálni a testednek, csak azt, önmagába fordulni. Nehéz ezt jobban kifejezni.

Akkoriban nem csak ételben nélkülöztem, hanem úgy szinte mindenben. Mentálisan is és testileg is. Kissé el is tévelyedtem akkoriban, veszélyes is tud lenni ez a fajta elkalandozás. De annak viszont rohadt jó volt. Pár dolgot ilyenkor átértelmez magában egy ember. Helyre kerülnek a dolgok :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.