Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) DBAtti válasza Greag (#7286) üzenetére


DBAtti
aktív tag

21990 :Y :C
Most komolyan gondolkodom hogy vegyek még egyet... a gond csak az hogy másra kéne a pénz, meg kellene a változatosság, és nyitni a naturálisok felé.

Vigyázz, én is gombival értek egyet (lásd: (#7287)), nekem inkább nagyobbnak tűnik egy fél mérettel a házon belüli Phoenix 5-höz képest, és általában az a méret stimmel (44-es), a GT2000-em is 44-es, de be kell valljam a 43.5 lett volna az igazi azt hiszem.

Úgy vettem észre az Asics egy bizonyos szint felett számomra könnyen hozza a "hibátlan" cipő fogalmát (nem tudok belekötni, csak a fűzőjébe ;] ), ami néha megtévesztő. Járj benne, ha nem vagy biztos a méretben és ha nem használtad utcán, még visszacserélheted.
Amit kiemelnék, hogy a GT2000-ben is a talpat kellene figyelni, van benne egy lejtés/ letörés, aminek a láb közepénél illik lennie, úgy a tuti (a lábboltozat előtti rész ez elé ül be -első gélpárnára-, a boltozatot pedig megtámasztja).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7302) tomcica


tomcica
Topikgazda

skacok,a szokasos kerdes:

KINEK MI A TERVE 2014-re A FUTAST ILLETOLEG?

kezdem en,palyan 1500m = 4.10 koruli ido...valamint a 3K/5K idok finomhangolasa es serulesmentes egesz eves felkeszules,ossz kilometer az iden mar nem annyira lenyeges,inkabb a minosegi (specifikus) munka :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7303) concret_hp válasza tomcica (#7302) üzenetére


concret_hp
addikt

ironmanen nem meghalni a futáson :DDD

febr elejére, meg áprilisra van eddig 1-1 félmaraton :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7304) Alg válasza tomcica (#7302) üzenetére


Alg
veterán

Felkészülés az 50 feletti nehezebb túrákra :B

Esetleg 1 vagy 2 félmaraton, és ősszel tudjak meghalás nélkül könnyebb terepen is futkározni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7305) gombi01 válasza tomcica (#7302) üzenetére


gombi01
tag

(#7302) tomcica:
-95p alatti félmaraton
-3ó45p körüli maraton
-össz kili: min. 2014km -fusd meg az évet projekt :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7306) deicide


deicide
veterán

Nekem nincsenek különösebb terveim, az éves K&H céges futáson a 7km-t 30 percen belül akarom futni, de ez szerintem most is menne ;]
Talán még egy 3:30:00 alatti maraton, ez 5perc/km, talán ez sem olyan nagy kihívás.
Viszont mindez csak keresztedzés ahhoz, hogy bringával nyáron tudjak menni 40km/h átlagot 50km-en. Na ahhoz még gyúrni kell. :DDD

És idén talán megpróbálom a Kinizsi 100-at. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7307) concret_hp válasza deicide (#7306) üzenetére


concret_hp
addikt

40km/h átlag milyen bringával? :D
én tegnap görgőn kb. 11-12 percig pörgettem 40el, hát azért a 30 meg a 40 közt van kis különbség :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7308) deicide válasza concret_hp (#7307) üzenetére


deicide
veterán

Országútival. 15km-en már ment tavaly ősszel a 40, ezt akarom kicsit kitolni. :DDD
30 és 40 közt inkább ég és föld a különbség nekem.
Görgőn nem tudom mekkora különbség, mert ott ugye légellenállás nincs ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7309) concret_hp válasza deicide (#7308) üzenetére


concret_hp
addikt

de gördülő ellenállás viszont van :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7310) DBAtti válasza tomcica (#7302) üzenetére


DBAtti
aktív tag

- Hát jó lenne javítani a technikán (most épp egy bokaszalaggal küzdök, szerintem egy gyerekkori esésemkor nyúlt meg, vagy valami, akkor volt is gipszben)
- aerob edzésre visszafogni magam (mondjuk a fájdalom miatt hazafelé ma gyors gyaloglás volt)
- izmot építeni
- megjelenni hosszabb közösségi rendezvényeken, és mondjuk tolni egy 1:50-en belüli félmaratont.

Mindenkinek minden jót és sok sikert az új évre! :R

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7311) raggg válasza tomcica (#7302) üzenetére


raggg
senior tag

Félmaraton 1:50 alatt. :)

ragklaatPS

(#7312) Aristeus válasza tomcica (#7302) üzenetére


Aristeus
tag

Sok sikert mindenkinek 2014-re!
Nekem az első maraton teljesítése a cél. Meg a 2 órán belüli félmaraton.
Ezek mellett a szorgos kilométergyűjtés, mivel hosszú távra tervezek. Szeretnék még 10 év múlva is futni. Lehet, hogy lassan haladok, de sohasem hátrafelé! :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#7313) concret_hp


concret_hp
addikt

pl egy ilyen óra: http://sarkcsillagsport.hu/termek/suunto-t6d-gps-pack/
azon kívül, hogy méterre pontosan tudom, hogy hol jártam, ami engem nem feltétlen érdekel, mivel tud többet, mint egy sima pulzusmérős akármilyen óra?
Amit pl az első bekezdésben írnak, hoyg edzés utáni oxigén felvétel, meg regenerációs idő, azt egy óra mégis hogy csinálja? szóval csak vmi marketing rizsa, vagy tényleg van értelme?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7314) tomcica válasza concret_hp (#7313) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerintem csak saccolni tudja,a legujabb Garmin Forerunner 620-as rendelkezik gyorsulasmerovel ami alapjan a kovetkezoket szamolja: utem,vertikalis kimozdulas valamint a foldon toltott ido. (The new heart-rate monitoring strap features an accelerometer that measures how much your torso moves and gives you a glance at three running form metrics: cadence, vertical oscillation, and ground contact time.)
ez most valami nagy ujdonsag,a Suunto meg nem csinalja a jelenlegi modellekben,egyelore.

Gyanitom azert araztak igy le,mert jon az uj modell,tobb helyen is irjak hogy megszunt ez a Suunto modell,gondolom itt-ott meg azert van raktaron.

en valahogy vonakodom az olyan oraktol amelynek kulon van a GPS jeladoja (bizonyos Polar es Suunto modellek is ilyenek) ha lenne ra keret,magyarul ha nem sajnalnam ra akkor Garmin Forerunner 220-at vennek pulzusmero panttal,ha szukosebb a keret akkor a most kifutott elozo modelljet a 210-et. Mindent tud amire szuksegem lehet valaha is.A 610/620 nekem felesleges,nem eri meg a kulonbozetet,a legolcsobb Garmin 10-es meg valahogy eleg keveske tudasu (foleg a resztavok hianyoznak belole meg a pulzusmeres)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7315) jeri válasza concret_hp (#7313) üzenetére


jeri
tag

Kb 2 éve kifutott kb 4-5 évig gyártott, az utod az Ambit és az Ambit2,
Amiért jo lehet:kristályüveg számlap,
a suunto memorybelten:kifutott és a polar csx600 bringás kütyüt, használt rs800 vagy használt Garmin fr 610 leszámitva a legolcsóbb R-R intervallumot rögzitő óra.
cselélhető elemes ha jol tudom.

Hátrány: offline szoftvere suunto training manager csak 32bit xp meg talán 32bit vista-win7 támogatott, és nehezen tudod megtalálni a neten. De online tudod böngészni az adatokat movescout on.
SDF saját file állományt használ ami nem mindennel kombatibilis meg nem konverható , ant szabványt használ ami szintén nem combatibilis, de Firstbeat sporttal és athleteval használható!!! és Kubios HRv analitikus progi is támogatja.
Ha beteg lesz az óra nehézkesebb lehet a gariztatás.

A firstbeat probaverzio letölthető, kb megvásárolva az athlte 22 000 ft, EPOC, treningefefekt, pihenési idő javaslat.,VO2 %,mennyi idét töltötél aerob,anaerob zónában.

Ambit2 S pánttal most akcios tud gpst,de akkus és csak online adatelemzös de Firstbeatet is támogat és fejletebb edzésfunkciokban jobb. De
Tavasszal lehet lesz Ambit 3 drágábban, lesz Polar V800 jó áron, lesz talán Garmin 920 xt és vele talán 910xt áreses.

Adatkábel nélkül nem éri megvenni de ebben a packban van, aza pici gps érdekes jószág, elemes és azt zabálja, és viszonylag butus,de meghekkelhetö. hogy az utvonal adatokhoz is hozzáférj=forrasztgatni is kell.

(#7316) jeri válasza concret_hp (#7313) üzenetére


jeri
tag

Suunto t6 r-r variabilitásból számolja az epoc meg Te értékeket, ugyan ugy mint a garmin fr 620 max finomitottak az algoritmuson.mindkettő a firstbeat algoritmust használja

(#7317) jeri válasza concret_hp (#7313) üzenetére


jeri
tag

Ezzel a gpssel alapból nem fogod tudni merre jártál, és zabálja az elemet.
hacking

(#7318) Greag válasza DBAtti (#7301) üzenetére


Greag
csendes tag

Hali!
Kipróbáltam a Gt 2000-t futópadon. Gondolom nem a cipő sajátossága, de 2km után már azt érzem mintha parázson futnék, elég melege van a talpamnak. Gondolom a zokni addigra vizes lesz, és az okozza a disconfort érzést. Van arra valami trükk, hogy ne legyen csurom izzadság a zokni? Valamilyen betét ami elvezeti esetleg?
Vagy ott követem el a hibát, hogy nem szorítom meg erősen bekötéskor, hogy legyen egy kis mozgása a lábamnak, és ez a pár mm elég, hogy csúszkáljak benne ha kiizzadtam?
Tényleg, kell futócipőbe betétet rakni, vagy az úgy van jól ahogy van?
Biztos sokatoknak amatőr kérdések ezek, de én ebben a sportban elég tapasztalatlan vagyok.

(#7319) concret_hp válasza jeri (#7316) üzenetére


concret_hp
addikt

na ez lett volna a kérdés, kicsit részletesebben :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7320) Alg


Alg
veterán

Mai foci adta - bár megint nem hajtottam ki magam teljesen, hozzá kell szokni hogy végignyomjam a 90 percet izomból :U

Futás mostanában eléggé háttérbe szorult, mondjuk annyira nem nagy baj, nekem úgyis amolyan keresztedzés jellegű a dolog.

Most télen a heti rutin 3 * kondi saját súllyal, 1 * foci 90 perc, 1 * túra 20-50km vagy futókirándulás 20-25km vagy futás 10-15km, 2 pihenőnap. Jó lenne felhízni 80 kilóig (tudom-tudom... de nem tervezek maratont futni :P ), aztán tavasztól fordul úgyis a dolog majd jobban a futás felé megint.

Vasárnap szerintem futócuccban megyek a gyermekvasutas túrára, de csak azt futom ami jól esik, nem úgy mint a múltkor hogy meghaltam a végére :DDD múlt héten is sajnáltam hogy bakancsot meg kabátot vettem, szívesen belekocogtam volna néha kicsit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7321) jeri válasza concret_hp (#7319) üzenetére


jeri
tag

Élettani bla bla idegen nyelven:
1 jobb oldalon publikáciok és white paperek!

Firstbeat promo
a buta edzo
bal oldalt probaverzio link, csak vmi email cimet kér,letöltöd és szigoruan csak virtualis oprendszere felrakod, van benne minta adat igy ki tudod próbálni.

link3
a másik finn gyárto Polar hogyan is gondolja

Meglepi:
Az olcsóbb Suunto Quest az offline adatelemzos oldalán Movescount is mutat EPOC, VO2, R-R grafikont.
link
Link2
ez gyártásban van, van suunto support oldala,használati utasitás stb.
Olcsóbb mert külső progival nem pl Firstbettel, Kubios nem kompatibilis, nem exportal R-R adatot.

[ Szerkesztve ]

(#7322) gombi01 válasza Greag (#7318) üzenetére


gombi01
tag

(#7318) Greag:
a csúszkálás és a meleg eredménye lesz a vízhólyag :) messze elkerülendő !

Kösd meg rendesen vagy nem a Te méreted a cipő. Amúgy, ha ilyenkor kint futsz akkor valószínű, hogy nem lesz annyira meleg. Én pl télen sem futok vastag vagy téli zokniban, sima 990Ft/3pár kalenji zoknijaim vannak az tökéletes, ha nagyon fázós a lábad van egy kalenji warm változat 1500Ft/2 pár. Próbáltam moose maratonra fejlesztett zoknit is, de tök fölösleges 2-3eFt os zoknikra költeni.
A cipő saját betétje az kell, ne vedd ki és ki se cseréld másra! A cipő alja tele van varrással ami kényelmetlen lenne.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7323) deicide válasza gombi01 (#7322) üzenetére


deicide
veterán

Kalenji Run Feel Warm az tökéletes -2, -3 fokig, valóban, emellett Quechua túrazoknijaim vannak, de abban inkább gyaloglok, 60km-t már elviseltem bennük vízhólyag nélkül. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7324) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

Leginkább attól kérdezem, aki szokott aktívan futni és vett hozzá cipőt, hogy érdemes mindenképpen futócipőt venni, vagy jobb lenne egy kosaras cipő, ami meg tartja a bokát is?

Én még nem futottam, mert sosem bírtam, de tavasztól meg akarom próbálni, hátha picit növelve a távon meg tudom "tanulni".. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7325) cekkk válasza Winne (#7324) üzenetére


cekkk
veterán

Más a kosárlabda és más a futás is.
Persze van aki sima edzőcipőben fut.
Én javaslom neked, ha hosszútávon tervezel futni akkor vegyél egy lábadnak megfelelő cipőt.

(#7326) Winne válasza cekkk (#7325) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, ezt átböngészem. :R

A kosaras cipő két dolog miatt jött képbe:

- ha nem bírják a térdeim a futást, akkor ne maradjon meg feleslegesen a cipő állni a szekrénybe.
- szeretek dobálni, van egy pálya a közelben, csak jobb oda az, a futócipők formára sem az én világom, nagyon nem tetszenek. :)

Mindkettőnek vastag a talpa, ez már fél siker, a mostani cipőim mint lapos talpúak, abban kizárt, hogy fussak, mert kavicsos úton, esetleg füves földúton fogok futni.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7327) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vannak napok amikor nagyon megy,amikor legyozhetetlennek es megallithatatlannak erzed magad...EZ EGY ILYEN NAP MA :DD

24km vegyes,benne: palyan 400-as resztavok,atmozgato,3 x 4km tempo (elso progressziv,masodik terepen savkuszob alatti,harmadik aszfalton konnyu) hazaertem es ugy ereztem meg birnek futni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7328) cekkk válasza Winne (#7326) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor jó lesz sétálós túrázós cipőnek.
Ha nincs túlsúlyod akkor nem kell 35-40 ezres cipőt venni, szerintem egy saucony vagy leértékelt cipő jó is lenne.
Bemelegítést és nyújtást erősen javaslom neked, mert azt is meghálálja a térd boka, a tested :DDD
Én 110-120 kiló környékén futok és lement a félmaraton is. Óvatosan nem túlterhelve lehet ezt csinálni.

Az idei célom nekem pl a fogyás. Ezért majd lassan akarok futni alacsony pulzussal sokat, hogy ne terheljem magam. Eddig mindig mentem mint a hülye aztán olyan éhes voltam az edzések után, hogy zabáltam éjjel nappal, így nem is fogytam :)

(#7329) tomcica válasza Winne (#7326) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Winnie,mit szolsz ehhez?

[link]

igazi hibrid,terepfutasra van,konnyu,de fogja a bokadat,mikozben nem gatolja a mozgast...el tudnam kepzelni vegyes sportokra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7330) Winne válasza cekkk (#7328) üzenetére


Winne
nagyúr

Túlsúlyom nincs, 90 kg környékén vagy, 190cm felett, aktív hízókúrát nyomattam majdnem két évig, hogy fel tudjak eddig jönni, meg mellette hobbiból kondizgatunk haverral. A baj az, hogy aktív mozgást sajna nem nyomatok, ezért gondoltam elkezdeni, hátha menni fog, mert elkezdett zsirosodni a hasfalam..

@(#7329) tomcica: ez szimpatikus, túrázásra is jónak tűnik. Jó lenne élőben látni valahol, akár próbálni is. :)

Meg kell tanulnom úgy futni majd, hogy ne terheljem magam annyira, inkább többet fussak valahogy, akár lassabban is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7331) DBAtti válasza Greag (#7318) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Egyrészt a méretet helyre kell tenni, biztos vagy benne, hogy nem nagy a cipő?
Valamennyi hely kell a mozgásra, de ahogyan korábban is írtuk ennek a típusnak nem kellene sokkal kisebbnek érződnie a többinél.

A következő a rendes bekötés, és rendes zokni használata, ahogyan már szintén írták. Előfordult már, hogy olyan furcsa volt valami, aztán egy lámpánál megálltam, szorosabbra fűztem, és mindjárt jobban mentek a dolgok. Úgy vettem észre a bemelegítést követően (addigra összeszokik a lábam a cipővel, a szó szoros értelmében is bemelegszik) többször meg kell húzzam szorosabbra a fűzőt.

A zokni.
Nem kell túlzásokba esni, DE nagyon kellemes egy rendes párnázott zoknit használni. Ez van nagyjából 600 HUF / pártól a végtelenségig.
Legutóbb egy HEAD térdig érő sízoknit vettem a professional szériából. Azt hittem két pár van a csomagban, úgy jónak tűnt a 2000HUF-os ár... Otthon veszem elő, hát csak egy van benne, de annyira hosszú, hogy kettőnek is elmenne. :C
Azt gondoltam befürödtem vele, de meg kell mondjam, rettenetesen jól funkcionál! Nem csúszkál, nagyon jól melegíti az egész lábszáram (fázós), puha anyag, párnázott, és jól szellőzik. Még tartja is a lábat.
Amúgy Karrimort szoktam kapni SportsDirect-ről (nem itthon veszem), általában bokazoknikat. Legutóbb egy hosszú szárút jött. A HEAD után... hát nem rossz, de messze van tőle. Sajnos lecsúszik a lábszáramról (vádli alsó részéig ér csak), műszálban dúsabb és kevésbé is szellőzik érzésre.

Betét
NE
Nem kell venned bele, ebben a kategóriában már számít hogy a gyártó mit tett bele - és mint tulajdonos üzenem, nincs azzal semmi gond. Nem az amit kidobnék hogy egy méretre vágható teszkósat rakjak a helyére. Javasolták már nekem is (Overland futóbolt), hogy csináltassak bele egyedi betétet. Azt nagyjából 17k-ért kínálták, és azt állították két cipőt túlél nagyjából (kb 2000km). Szerintem ez a vérprofik úri huncutsága, nekünk halandóknak felesleges.

szerk.: a különböző boltban kapható utólagos betétek, még a jobb minőségűek is szerintem csúszkálni fognak, illetve legtöbbjük nem bírja a futást, mert nem ahhoz van tervezve. Ami ahhoz van, az meg a fent említett ársávban mozog.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7332) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Pár kérdés eszembe jutott nem rég:
Egyrészt: milyen naturális cipőket ajánlanátok a mostani kínálatból (ár mindegy, akcióban bármi megtörténhet)
másrészt: milyennek képzeljem el a naturális cipőt a párnázottak után? Mondjuk olyan mint a Phoenix 5-öm, amiből már lassan kitapostam a gélbetétet? Mert akkor felesleges vennem ;)
Futottam már mezítláb is, az a másik véglet (de nagyon szerettem csak télen inkább nem). Ehhez helymegjelöléseket várok szeretettel, hol lehet (és érdemes) Budapesten mezítláb futni (ingyen).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7333) concret_hp


concret_hp
addikt

(nemtudom mi ez a térkép, csak ezen tudom megmutatni)
[link]
ahol a térdet írja ott fáj, tegnap voltam futóedzésen, ott az egyik erősebb 1000 után kezdtem érezni kicsit, most viszont jobban érzem, nem tudok rendesen járni rajta. van ott olyan dolog, aminek komoly baja lehet, vagy 1-2 nap pihentetés azt' kész? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7334) cekkk válasza concret_hp (#7333) üzenetére


cekkk
veterán

Ha elmúlik akkor igen, egyébként simán lehet, hogy neked is achilles fájdalmad van.
Térded fáj?
Flektorral kenegesd, jegeld meg nyújtsál.

(#7335) concret_hp válasza cekkk (#7334) üzenetére


concret_hp
addikt

néha szokott, de most nem :) azaz fájni nem szokott, csak érzem :)
tegnap volt 1-2 tempósabb szakasz, az után kezdett. ha elmúlik, akkor nyilván nem komoly :D :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7336) cekkk válasza concret_hp (#7335) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem pl csak akkor fáj ha megnyomom, vagy futok, sétálok. ülve nem. De van aki már reggel úgyébred, hogy be kell jártatódnia.
Szerintem ha tudsz kérj beutalót ortopédiára és vérvételre.
Nekem is pl magas a húgysavszintem(a sok hús miatt), és lehet nem is a szalaggal van a baj, hanem reumás vagyok. :DDD Ha hosszútávra tervezel akkor szerintem nézesd meg magad.
Pesten volt a futó edzés?

(#7337) concret_hp válasza cekkk (#7336) üzenetére


concret_hp
addikt

ja most van először
térdem meg nem szokott vészes lenni, sőt egyre kevésbé, csak nem volt szokva a terheléshez :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7338) cekkk válasza concret_hp (#7337) üzenetére


cekkk
veterán

A vérvétel és az ortopédus nem kerül semmibe csak az idődbe.
Én a blesz.hu-nál Kiss Csabánál voltam, nagyon jó fej és nem kell hónapokat várni, a háziorvosod is betud utalni oda, a vérvételt is megcsinálják házon belül. A röntgenre se kellett várni felmentem az emeletre és már csinálták is :DDD

Hol volt az edzés? :D

(#7339) concret_hp válasza cekkk (#7338) üzenetére


concret_hp
addikt

jah bocsi, freerunos edzés volt, honvéd pályán, dózsa györgy út.
háziorvosom nem bp-n van, meg alapból nem szokott gond lenni vele, de majd ha lesz, akkor nyilván rászánom az időt :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7340) cekkk válasza concret_hp (#7339) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem se pesti a háziorvosom, de ide kértem a beutalót.

Azt nem tudom, hogy merre van :D

(#7341) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello,

Most olvastam a maratonos cikket a Ph-n szerintem nagyon szuper. [link]

Eppen aktualis is, mert ma kezdjuk parommal az 16 hetes felmaratoni felkeszitot :) Tavaly novemberi RI fel ota nem sokat futottunk, kapora jott a cikk a kedvcsinaloval. :)

[ Szerkesztve ]

(#7342) deicide


deicide
veterán

Este azt álmodtam, hogy futok egy 3:30-as maratont. Az álmokat meg úgy illik, hogy valóra váltsuk. :DDD 3:25:32, 4:52/km, 30-40km/h-s északnyugati széllel, ami ritkán volt haver, kb 300 szinttel, összességében nem gyerekjáték.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7343) Alg válasza deicide (#7342) üzenetére


Alg
veterán

Grat, még mindig jól nyomod :) sőt :)

Vannak olyan napok, mikor reggel nagyon nem akaródzik felkelni, aztán fél óra szunyókálás után mégis erőt vesz magán az ember és elindul, ha már eltervezte. És általában az ilyen napok a legjobbak, na a mai délelőtt is ilyen volt.

Túrának indult: úgy voltam, futásra alkalmas cuccban megyek, aztán ha olyanom lesz belekocogok.
Futás lett belőle: a komolyabb emelkedők és néhány veszélyes meredek-sáros szakasz kivételével szinte végig futottam, és nagyon jól esett. Gyönyörű időben, bár kicsit csípős hideg szélben, végre a köd után tiszta volt a levegő, végig a napsütötte Budapest felett.

A végén Normafától a célig pedig örömfutás, "súlytalan a lábam" :C

És nem is hajtottam ki magam, simán vissza tudnék menni még egy körre.

Mondjuk szerintem az endo valamit félremért, nem volt ez 26 km meg 6 perces átlag (2:01-es félmaraton meg páne!), mindjárt megnézem a GPS mit mond.

Szerk: igen-igen, endo csúúúúnyán mellémért, GPS szerint 18km, 7,2-es átlag, kb így számoltam én is ott közben :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7344) deicide válasza Alg (#7343) üzenetére


deicide
veterán

Thx!

Nem baj, a 7.2 is kemény nehéz terepen, sok szinttel! :C
Én levezettem a maratont egy 8.5km-es sétával, és még mindig tudok járni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7345) gombi01 válasza deicide (#7342) üzenetére


gombi01
tag

(#7342) deicide:

Szép munka!!! Brutál jól toltad!

Kimentem én is egy kis terepfutásra, ha már ilyen szép idő volt.
20kili 1ó49p 446m szint kb 5.27-s átlag.
Nem volt olyan vészes de azért a vége felé tudtam volna már hörpintgetni :)
Hazaérve pont 1L vizet öntötem magamba.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7346) deicide válasza gombi01 (#7345) üzenetére


deicide
veterán

Thx!

Terepen ennyi szinttel a 2 órán belüli félmaraton is kemény! A maraton alatt én is csak 7dl-t ittam, de utána... :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7347) Greag válasza DBAtti (#7331) üzenetére


Greag
csendes tag

Köszi a kimerítő választ!
Már tényleg nem vagyok biztos abban sem, hogy nem vettem-e túl nagy méretet. Ma erősen bekötöttem, hátha az a baj, de így is 2 km után fájt a talpam elülső része, az 5. km-en pedig már rendesen le kellett lassítanom, annyira kellemetlen volt. Még megpróbálok minőségi zoknit venni, mert jelenleg kommersz sportzokniban futottam, talán az segít. Talán ha vastagabb fajta zoknit próbálnák ki, az kompenzálná a nagy méretű cipőt. Sokat olvastam vásárlás előtt és szinte minden "szakértő" helyen azt írták, hogy 1 - 1,5 számmal nagyobbat kell venni, mint az általános felhasználásra szánt cipő.
Azon is elgoondolkoztam, biztos pronáló-t kellett nekem venni? Az összes eddigi cipőmet megnéztem és befelé dőlnek, ezért döntöttem így.

(#7348) gombi01 válasza Greag (#7347) üzenetére


gombi01
tag

(#7347) Greag:
A lábfejed dől befelé nem a cipő :) a cipőnek pont ezért kell ellentartani.
Vagy akkor tényleg rossz cipőt választottál.

futo.blog.hu-n is van most egy jó cikk..
régen nem szarakodtak ennyit a cipőkkel ami volt abban tolták ezerrel, le a kalappal !
200.000km letolni ??? Bakker
link

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7349) tomcica válasza gombi01 (#7348) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezzel en is igy vagyok,egyre jobban migralok lefele a minimal(istabb) cipok fele Kinvara 1 es 2,GoRun2,NB 890,adidas ClimaCool,Puma Faas 300,Asics DS Racer,Fastwitch 5 es a jo oreg szoges palyacipo ;]

szinte csak a teli futasra maradt komolyabban felepitett cipom: Saucony Ride 5,Asics DS Trainer es a mostani Salomon Sense Mantra (habar ez 250gr szoval sulyban igen jo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7350) tomcica válasza gombi01 (#7348) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olvastam a cikket,de jo az ilyen regi bajnokokrol olvasni,az en edzom is nagyon sokaig futott (sot meg a mai nap fut hetente 3x,na nem azert mert ne lenne kedve vagy valami,hanem mert meg mindig aktivan dolgozik,foldjei vannak es hatalmas gyumolcsose).

Amikor meg tejfolosszaju voltam (O pedig mar akkor 60-on tul) siman megcsinalta velunk a bemelegitest a palyan,sot a vasarnapi edzes is kozos volt,a lanyokkal tartotta az iramot,csak mi tudtunk elhuzni.
A labaval semmi baj nem lett,na 200ezert km-t azert nem futott le,de evtizedekig heti 80-100at azert igen,a szivevel es a vernyomasaval van baja,na nem mintha panaszodna igy 80fele is napi 8orat dolgozik,naponta erosito gyakorlatokat vegez (hasizom,comb,vall stb.)

Ezek az igazi harcosok,jo ha legalabb az arnyekukig elerunk valaha :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.