Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Studi válasza xy.zsolt (#98941) üzenetére


Studi
addikt

Zsolt, ha még nem lőtted el a 40-es kupont, most 30e a Kinvara 14, én biztos rámennék ha lenne ilyen kuponom, 40-es kuponnal az 18 körül, szerintem annyiért adja.

(#99002) tomcica válasza INTELligent (#98991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az nem erdekesm,hogy nem egyforma,ha ilyenek a korulmenyek (egyenetlen felulet,szel stb.) a lenyeg,hogy az erofeszites/effort megvolt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99003) tomcica válasza xy.zsolt (#98997) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Asni vette,csak nem ugy megy fel a labara,mint a megszokott gumicsizma ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99004) tisn válasza Studi (#99000) üzenetére


tisn
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD :B

(#99005) xy.zsolt válasza Studi (#99000) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:DDD 99ezredik hsz-nek ez pont tökéletes....meg amúgy is :C

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99006) stefyY válasza Studi (#98999) üzenetére


stefyY
őstag

Ó, hát nem azt mondtam, hogy nem a résztávok a kulcsai a gyorsulásnak bizonyos szint után, csak a Garmint szerintem túl szigorú ebben a tekintetben. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#99007) xy.zsolt válasza Studi (#99001) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi láttam :R , de hetente csak 1pár cipőt veszek :DD
Na, meg azokkal a színekkel sem vagyok összhangban :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99008) bandus


bandus
veterán

Nincs szerencsem ezekkel a 42.5/us9 meretekkel, ez a saucony endorphin pro is ha csak hajszal hijjan is, de kicsi. 1-2mm. Szoval vissza azert nem kuldom, ennyit hatha tagul/idomul. Edzesre nagy valoszinuseggel jo lesz, a felmaratonra mar nem biztos, hogy elvinnem. 43-as arra pont jo lenne. Nem is ertem miert nem rendeltem ket meretet.

es most mar ertem mirol beszeltek amikor a saucony muanyag szagot emlititek😅

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#99009) INTELligent válasza tomcica (#99002) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! Az kb jó, ha olyan RPE 8 körül volt az effort? Nincs túl sok tapasztalatom sprintekkel futásban, és gőzöm sincs, hogy túltolom vagy inkább visszafogom magam.
Kontextusnak: ma viszonylag hideg volt (olyan 17 fok, a Garmin az elején 21, a végén 24 fokot mutatott), és a pára is alacsonyabb volt (kb 74%).
Plusz ha lehet hinni a Garminnak (vagy ez csak a daráló faktor? :DDD mert akkor kérek még ), akkor az LT az elmúlt 5 hétben jelentős javulást mutat (előtte sokáig meg sem mozdult). Június közepén 4:25/173 bpm, most 4:18/176.

Fejben a következő zajlott le: Többször jobban felkaptam az iramot az elején, mint ahogy terveztem, mert nem éreztem annyira megterhelőnek. Aztán a Garmin alapján (plusz-mínusz szél) kicsit visszavettem. A (7.)-8.-9. repeat már nehezebben indult: a reco során azt éreztem, hogy csak nagyon kicsi lépéshosszt tudok kipréselni, mondjuk pont ezek indultak szembeszélben. A 10 végére azért maradt kick, és még meg is tudtam győzni magam, hogy ne álljak meg, hanem folyamatos legyen a cooldown.

Blog: https://path2phd.substack.com/ || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#99010) sherlock82


sherlock82
senior tag

A tropik tagok közül indul valaki egyéniben v csapatban az októberi balaton trail versenyen ?

Iphone se 2, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#99011) Napfénysüti válasza bandus (#99008) üzenetére

Nem tudom hogy gyártják de ennyire durván műanyag szagú cipőm még nem volt. Tegnap a Sauconyban mentem edzőmeccsre hogy megmutassam futós csapattársamnak és direkt megszagoltattam vele. ;]
Asszony meg kirakatta velem éjszakára az erkélyre. :D

Més que un club!

(#99012) robag93 válasza Napfénysüti (#99011) üzenetére


robag93
aktív tag

Én semmi extra szagot nem érzek rajta

(#99013) Jofi81 válasza Napfénysüti (#99011) üzenetére


Jofi81
őstag

Az enyém is megjött ma, tényleg nagyon erős a műanyagszag. Soha, egyetlen cipőnél sem éreztem még ennyire.

(#99014) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#99011) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gyorsan kell benne futni mielőbb és pikkpakk eltűnik az a szag ;] Este 8kor elaludtam, most megébredtem és szerencsere jók a talpaim a tegnapi teperés utàn.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99015) tomcica válasza INTELligent (#99009) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg boven eleg igy,mivel nem vagy meg ebben rutinos roka,inkabb legyen kicsit lazabb,minthogy tultold ;)
Majd idovel javulni fog ez is magatol,es neha fel lehet majd menni RPE 9-re,de csak az utolso par darabnal.
Amugy mi ezeket ugy szoktuk,hogy az elso ket db lazabb RPE 6-7,hogy biztos ne randuljon meg semmi,es vegye a lapot a test.Persze ha alapos melegitesed van,es annak a vegen nehany rovid gyorsito,akkor nem kell igy,akkor mehet ahogy csinaltad.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99016) tomcica válasza robag93 (#99012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor ott a Te orroddal van a gond,meg a Speed 2 meg ket het utan is erzodik,pedig volt mar hasznalatban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99017) bandus válasza tomcica (#99016) üzenetére


bandus
veterán

Ez lesz az uj covid teszt :D engem az altalanos iskolas temperara emlekeztet, nemis a muanyagra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#99018) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Jók a futóművek a tegnapi teperés után is :K ....össz 11k-t futottam speed2-ben. Viszont ébredés után azt hittem a veséimet verte le a cipő :DDD mert fura volt.....aztán eszembe jutott, hogy tegnap du mutattam valakinek az Ab Wheel helyes használatát....és mivel 1éve biztos nem használtam így izomlázat okozott a komplett core izomzatomban az a kb 2-3 perc is. Hiába a rendszeres plank-ozás, az Ab Wheel nem hazudik :N

A cipőt meg ne szagolgassátok hanem koptassátok☝️

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99019) xy.zsolt válasza INTELligent (#99009) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A nagykönyv szerint pofaszélben arányosan visszakéne venni a tempót, hátszélben meg nem túlfutni....de főleg ez utóbbit ki bírja ki?! :DDD
A nagyon pontos melóhoz persze wattmérésre lenne szükség....de nem vagyunk mi PRO-k :N ...ettől függetlenül hasznos

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99020) tomcica


tomcica
Topikgazda

LanyUs ez a next-level,mehet hajnali edzesnek ;]
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99021) Peterhappy válasza bandus (#99017) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

Nem vagyok covidos 🥳

(#99022) xy.zsolt válasza tomcica (#99020) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó is a tájékozódási futás, pláne az éjszakai ;) .....de jobb ha nem kezd neki, nehogy kidőljön útközben és jutalomfalat legyen a vaddisznóknak :DDD
Maradjon csak az ösvényen, odavaló bringával és ésszel tekerve. :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99023) bandus


bandus
veterán

el is vittem egy tesztkörre ezt az endorphin pro 2-t. nem rossz, nem rossz, de, a fit nem az igazi. rövid. nem annyira rövid, mint a rebel v4 volt, így szerintem megtartom, de a futás felében azért éreztem, hogy nem az igazi. félmaratonra ezért nem vinném el, de az ilyen tempósabb edzésekre ennyiért talán jó lesz. emellett az én bemelegítő/levezető tempómra sem az igazi. egész könnyű, 216 és 228 gramm, ekkora diffi mondjuk még semelyik futócipőm esetén nem volt a párok között.

a munka része ma 8 db 30 másodperces sprint (ez nálam olyan 3:10 körüli tempó volt) közte 90 mp pihi. ezt természetesen nagyon adta pörgött, átfordult, tetszett. a lassúbbakra kicsit több stabilitás elférne.

Tom, tudod mihez hasonlít nekem leginkább? a jó öreg lunartempo 2-höz, csak karbonlappal :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#99024) bandus


bandus
veterán

[Beszélgetés Szemerei Leventével] érdekes podcast. sajna a minősége összességében nem a legjobb. Zsófi is furán kérdez szerintem és Levente sem egy jó beszélgetőpartner, nagyon vontatottan, néha nekem összefüggéstelenül beszél, de ettől még mond érdekeseket edzésről, frissítésről, kenyai edzőtáborozásról. megéri rászánni azt az 50 percet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#99025) tomcica válasza bandus (#99023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kiszednem belole a karbonlapot meg jo is lenne :K nem baratkoztam meg egyik karbonlapos cipovel sem,amiket eddig hasznaltam:
nike vaporfly
asics metaracer
puma deviate nitro 2 (nem az Elite!)
saucony endo speed 2 -> eddig ez a legigeretesebb...erdekes h muanyag lap van benne,de joval agresszivabb a regi nike streak 5 muanyag lapjanal,azt anno nagyon eltalata a nike :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99026) LanyUs válasza tomcica (#99020) üzenetére


LanyUs
senior tag

Fényes nappal nem rossz! Sötétben azért jobb ha a Zsolt által javasolt ösvényeken marad az ember! Sőt én már azt mondom 30 feletti limites e-bike a minimum, amivel el tudsz menekülni érdemben, mert ketten leadtok 1000w-ot a géppel, mint meglógási erő.

Ekkora, be nem látható gazban pillanatok alatt megtalálhatsz egy falka vaddisznót és egy combba kapott döféstől pár perc alatt elvérzik az ember. Tehát csak óvatosan :K A bringánál még tartok egy oldalról nekem ugró szarvastól is, ezért idén 3 db led lámpa van már a gépen + fejlámpa is lesz. Az sem érdekel ha a Holdról látják ha tekerek, csak én lássam a vadakat.

4 héttel lábujjtörés után III. 80 perc laza 138-144 hrm ( közepén 5x200 04:15 ) Saucony Trail teszt - Kellemes cipő terepre 11.76 km 1:16:18 6:29 /km

A cipő doboza tetszetős igényes mintázatú, minőségi terméket sejtető.
Kibontva és a cipőt megvizsgálva a gyönyörű színen kívül megüti a szemem a talp minta, ami Tom ugyanaz, mint amit a sárkidobós talpon láttam. Még a végén ez is kidobja majd? A fogai nagyok, de nem sűrűek. A talpon van egy puhább gumis anyag, ami jól tapad ha ujjal teszteled.
Belebújva hosszabb a cipő anyaga, mint egy Stinson 6 ATR ( eléri a bokán a bütyköt ) + a nyelvet kiengedték hosszan. Ez már eleve kíváncsivá tett, mert a célja az volt, hogy ne essen bele a cipőbe a kavics, amit a talp felkap.

El is vittem ma reggel a köves bokanyúzóra + átlagos poros földesre + rekortánra. Tapadása kiváló. Egyszer sem csúszott meg alattam. Sőt a talpa a köveken stabilan tart, de kellőképpen csillapítja is az egyenetlenséget. Nem tudtam kibillenni benne. Ugrottam rá patka élére, hegyes kövekre, tompa kövekre, 04:15 körül próbálgattam rekortánon. A cipő minden lépésben támogatott, de vesztettem kontrollt a talajjal.
Ha mindehhez még jönne a sárkidobás és ugye ezen elég jól ráfeküdtek a vízállóságra, ezért némileg meleg cipő, nem totál vízálló, de látszik a törekvés vizes fű stb. akkor bizony elit hajnali lépőt kaptam 14e Ft-ért.

Ha meg nem vált volna be munkáscipőnek is kiváló lett volna, de futni fogok benne :K

INTELligent :R

(#99027) tisn válasza LanyUs (#99026) üzenetére


tisn
addikt

teged nem szorit? :)

(#99028) xy.zsolt válasza tomcica (#99025) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én bizony megveszem a 2. pár speed2-is :K .....nem hagyom ott másnak. :N
A tegnapi rombolás (3:49) után ma olyan lazán duruzsolt a futómű mintha tegnap nem is futottam volna. Pedig a szokásosnál lendületesebb (5:15) reco-t futottam. Nem akartam elhinni.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99029) LanyUs válasza tisn (#99027) üzenetére


LanyUs
senior tag

Most olvasom kimaradt egy nem a de helyett: "A cipő minden lépésben támogatott, nem vesztettem kontrollt a talajjal."

Ha jól olvastam Te a Saucony Endorphin Edge cipőt vetted, én a Saucony Endorphin Trail cipőt rendeltem. Nem tudom mi a különbség. Az enyém nem szorít. Normál lábfejem van.
Viszont a 48-as Pro 2 ugyanolyan szűk, mint egy Pega 38-39. Nem várom a sarat, de már érdekes lesz mit tud akkor majd...

De hogyan éri ezt meg ennyiért eladni? :F

[ Szerkesztve ]

(#99030) tomcica válasza xy.zsolt (#99028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

annyiert meg is kell venni,meg a Pro-t is :K
Pihentebb a tested a kenyszerpiheno vegett ;) igy azert mas egy-egy nehezebb nap utan is.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99031) xy.zsolt válasza tomcica (#99030) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Olvasva pár review-t a PRO2 számomra(!) egyéb okokból sem ideális...még 15k-ért sem sajnos :(
Nem részletezem mert nem szeretném ezzel befolyásolni mások döntését....mindenkinek adott a lehetőség tájékozódni, saját adottságait is figyelembevéve saját döntést hozni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#99032) tomcica válasza LanyUs (#99029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gondolom a ceg legyartott egy evadra valot,es amikor eladta azt a mennyiseget amin megvan a komplett tervezett haszon,akkor kepes eladni a tobbi nyomott aron is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99033) Studi válasza tomcica (#99032) üzenetére


Studi
addikt

Más lesz a háttérben, mert az egész világon csak a sneaknrun adja ennyiért. Ha gyártó szintű kiszórás lenne, az nem érintene ennyi (és ilyen új) típust, és színváltozatot, nem lenne ennyi méretben. Szerintem behúztak valami felszámolás alatt álló cégtől készletet, vagy ilyesmi kell, hogy legyen mögötte. Ezek az árak a nagyker árak alatt vannak, abban biztos vagyok!

(#99034) LanyUs válasza tomcica (#99032) üzenetére


LanyUs
senior tag

És lám így válik a 80e Ft-os Pro 2 topik cipővé :C :C A másik jó hír, hogy mi legalább túl vagyunk a betegségen mind a négyen. Jövőre köszönjük szépen várjuk újra az újabb variánst :) Feleségemnek mesélték az Ausztriában élő tanulók, hogy náluk is dettó gyerekek szinte semmi tünet, de a szülők rotyogtak :) Aztán lehet csak véletlen, nem is izgat különösképpen. A köhögés azért még megmaradt. Jövő héten nem kell versenyezni az biztos :N De sebaj már mozgásban vagyunk! És a lényeg ebben áll!

Studi: köszönöm szépen! Karbonlapos terepcipő :Y

[ Szerkesztve ]

(#99035) Studi válasza LanyUs (#99029) üzenetére


Studi
addikt

Az Endorphin Edge az már a terep versenycipő kategória, karbon lappal, rock plate-tel. Ezek a karbonlapos terepcipők viszonylag új kategória, egyelőre nem is túl nagy választék van, de ha a verseny kategóriában beválik, akkor szerintem szépen le fog csorogni ez is a felsőbb kategóriás cipőkbe.

Nekem amúgy most nagyon bejön a Nike Zegama, a ZoomX habbal nagyon kellemes tempókat enged, ahol síkabb a talaj, de elég merev a talpa a technikás részekhez is. De 12-ért behúztam én is egy Edge-et, majd meglátjuk mikor kerül elő. :DDD

(#99036) tisn válasza LanyUs (#99029) üzenetére


tisn
addikt

nem is labfejben, ott viszonylag jo, inkabb achillesnel ereztem. de most felhuztam a masikat is nagy kuzdessel, es ebben ultem itthon.

hat, meg probalgatom par napig, de nehezen hiszem, hogy a 3-4 oras turakat (kb. ilyeneket tolunk max) ebben meg tudnam csinalni.

(#99037) Peterhappy válasza bandus (#99024) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi. Tenyleg fura kerdesek jottek, mintha full laikus lenne, nem tapasztalt edzo.
De voltak erdekes, hasznos gondolatok, koszi!

(#99038) Never79 válasza tomcica (#98969) üzenetére


Never79
tag

Csanya által szervezett Peaks sorozat is hasonló fun volt, mikor keresni kellett a csúcsokat, vagy van a BHTCS (ami éjszakai és az is az ellenőrző pont kereséséről szól), ahova remélhetőleg most már eljutok egyszer.

(#99039) Never79 válasza bandus (#99024) üzenetére


Never79
tag

Én most a Simonyi féle podcatban hallgattam meg Kazi Tamás 800 méteres síkfutás magyar csúcstartójával az interjút. Nagyon érdekes volt az is. Volt iramfutó 1000-2000 euro/perc a gyémánt ligában a díjazás.

(#99040) bandus válasza Never79 (#99039) üzenetére


bandus
veterán

belehallgattam az előzetesbe, fizetni nem fogok érte, de azért érezni a minőségbeli különbséget.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#99041) fateless válasza LanyUs (#99034) üzenetére


fateless
veterán

Mi UB előtt nyaltunk be valamit, két hétig nem mentünk futni sem, az UB-n a futásom előtt még alaposan kiadtam mindent magamból (kényszerből). Nálunk is a nagyobb gyerek hozta a suliból.

Aztán jött a nyári szünet, de az utolsó 3 napon már nem ment a gyerek suliba, mert hozta az új covid-variánst, megint végigment rajtunk, gyerekeknek 2-3 nap, nekünk megint két hét. Én azóta is zsebkendőkkel járok futni, pedig előtte sosem vittem magammal, csak párom.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#99042) Never79 válasza bandus (#99040) üzenetére


Never79
tag

Nem baj, nagyon érdekes volt - főleg a kaja része -, ez a lényeg.

(#99043) tomcica válasza Studi (#99033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk a Sportismo online oldal szorja hasonloan olcson,mondjuk nem ezeket de Kinvara 13-14,Triumph 19 stb. regebbi modellek. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99044) HKorn válasza Studi (#99035) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem ma jőtt meg az Endo Edge. Nagyon szép és minőségi cipőnek tűnik. Nem is szívesen vinném terepre :D Lakásban próbáltam, de a karbonlap nem annyira érezhető elsőre, mint az Endo Speed 2-ben. Ez 12K-ért valszeg az év vétele volt.

Run&Ride

(#99045) Studi válasza HKorn (#99044) üzenetére


Studi
addikt

Nem is tud annyira érződni terhelés nélkül, mert a masszív terep alsótalp, és a rock plate merevíti annyira a talpat, hogy lépkedésnél ne mutassa magát a karbon. Ilyesmi volt az Ultrafly is próba alatt.

(#99046) Studi válasza tomcica (#99043) üzenetére


Studi
addikt

de 30-40EUR árakon? Bár érdekes, mert épp a Saucony volt az, amit 4 éve az emagon pörgettek ki hasonló akcióban, szintén 13-15e Ft-ért volt akkor mindenféle cipőjük.

(#99047) stefyY válasza Studi (#99046) üzenetére


stefyY
őstag

Beza, akkor vettem az első Fastwitchem is, amiben elkezdtem ismerkedni az 5 perc alatti tempóval. :K


#99043 tomcica: Sportisimo? Itt van a plázában nálunk, de akkora egy trágyadomb, hogy ha nem a Frei kávézó lenne mellette, akkor a közelébe sem mennék. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#99048) tomcica válasza Studi (#99046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

35-40 euro volt a Kinvara 14...

@stefyY - Sportismo (habar most hogy mondod lehet Z-vel irjak sportizmo :K ) altalaban utcai cipok vannak,foleg Puma,de nehany ON (na az nincs learazva ott se) es Saucony.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#99049) stefyY válasza tomcica (#99048) üzenetére


stefyY
őstag

Rágugliztam, sportizmo, na ilyen miért nincs nálunk? :O

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#99050) Never79 válasza stefyY (#99047) üzenetére


Never79
tag

És az ismerkedésből lett valami komolyabb is, vagy futó kapcsokat lett belőle?

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.