Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) SB93 válasza tomcica (#7100) üzenetére


SB93
csendes tag

Itthon mindig bemelegítek dinamikussal, felviszem a pulzust és onnantól már nem szoktam semmit felvenni, ajtótól ajtóig futok. Néha viszont kicsit csípősebbnek érzem a reggeleket, mint kellene :). Főleg a derekamnál szoktam fázni.

www.balintsfuture.wordpress.com

(#7102) tomcica válasza SB93 (#7101) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy akkor jo is,en igazabol futas kozben meg sosem faztam meg,orrom esetleg csopog ennyi..pedig jocskan alul oltozom rendszeresen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7103) Pablo válasza kilozsul (#7097) üzenetére


Pablo
csendes tag

Lassan felhúzom rá a rövidnacit (pöpec látvány leszek! :DDD ), de utána már csak felül pakolom a rétegeket. Mindig elgondolkozom egy bélelt nadrágon, a térd miatt merül fel.

Viszont ma jól jött az elején a kesztyű.

(#7104) Pablo válasza SB93 (#7099) üzenetére


Pablo
csendes tag

Dupla-póló (alul technikai) + kapucnis felső -- igaz, én este futok, reggel más érzés, hidegebb is van 2-3 fokkal legalább ..

(#7105) probizz válasza Alg (#7096) üzenetére


probizz
tag

Köszi. Az Overland-ben voltam, nem jártam sikerrel, mert a Merrell elülső kemény része nyomta az egyik lábujjamat, a nagyobb méret meg már csónak volt. Ezen kívül benéztem a Hervis-be és a Playersroom-ba is, de semmi.

Pablo: Köszi a választ neked is. Voltam a Mountex-ben, de csak Fivefingers van, abból sem volt méret.

Webshop-os vásárlás lesz ebből, max. visszaküldöm, ha nem jó a méret. :)

(#7106) tomcica válasza probizz (#7105) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a FF-re vigyazz,azt mondjak majdnem lefele kell valasztani meretet,mint a zokninal...nehogy ne lehessen visszakuldeni a netes vasarlasnal (az lenne a legjobb ha valahol fel tudnad probalni,hogy legalabb a meretet pontosra tudd - aztan meg rendeled ahol olcsobb onnan)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7107) Pablo válasza probizz (#7105) üzenetére


Pablo
csendes tag

Mountex van Budaörsön is, az nagyobb, mint pl. a Ferenc krt-i. Esetleg e-mailt a központnak, hogy hol van/volt, sokszor gyorsabb, mint az üzleteket körbejárni, amelyeknek fogalmuk sincs a készletekről..

(#7108) probizz válasza Pablo (#7107) üzenetére


probizz
tag

Pablo és tomcica: Köszi az infókat.

(#7109) Pablo válasza probizz (#7108) üzenetére


Pablo
csendes tag

Nincsmit, "cserébe" mesélj majd a tapasztalatokról :)
Sajnos jövő nyáron már nem tudok mezítláb-fűben futni, beszántották a pályámat - így minden lehetőség érdekel ..

(#7110) tomcica


tomcica
Topikgazda

egy uj hibrid edzessel probalkoztam ma,lehet nem ebben az orult szelben kellett volna,szetcsapott de naaaagyon,nezzuk csak:

21km benne: rovid bemelegito,palyan 4x 400m (piheno 200m 50mp-re,ez meglepoen gyors) 69..67..70..68
konnyu hosszu futas a fuvon,itt voltam kb felenel az edzesnek 11km,foldesut/fu kombon faradt labra 3km eros tempo (3.19..3.17...3.11 = 9.47) utana pedig hosszu konnyu futas,legutolso kilometer megtolva 3.40 hulla faradt labra.

Kb egy oraja fejeztem,azota is csak nezek ki a fejembol,meglepoen kiszaradtam,szoval hidratalok + datolya + mandarin,kesobb johet a szilardabb kaloria (sult bab)

Gyanitom nem lesz a heti rotacioba beteve ez az edzes,talan havonta 1-1x megcsinalom :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7111) Pablo


Pablo
csendes tag

Futáshoz, nemrég találtam (bocs, aki már ismeri):

[Zenék futáshoz: Leave the world behind vol. 1 és 2]

(#7112) gombi01 válasza tomcica (#7110) üzenetére


gombi01
tag

(#7110) tomcica: Te egy Állat vagy :R :R

elolvastam és gondoltam tolok én is 5x400m esőben...
hát igen gyík vagyok: 85,85,83,91,98 (a pihenés ami kocogás kb 2:30 a körök között). :(
Kell 6-8 hét mire megszokja a szervezet, remélem tavaszra stabil 80-85 megy 1 perces pihenőkkel!
Előtte és utána persze kocogtam így azért összejött egy tízes-vizes mára is, legalább jól alszom.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7113) tomcica válasza gombi01 (#7112) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a 80as 1 perces pihenovel jol hangzik,abbol mennyit terveztel? marmint darabszamra? 5?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7114) gombi01 válasza tomcica (#7113) üzenetére


gombi01
tag

(#7113) tomcica:
természetesen az 5 ismétlés kiváló lenne a 80-85 mp közötti idővel. :K
aztán majd 10km 40 percre, félmaraton 90 percre... :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7115) Alg


Alg
veterán

Dombedzés ;]

400m 5:30 alatt :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7116) Pablo válasza Alg (#7115) üzenetére


Pablo
csendes tag

Nem kicsit doboghatott a torkukban a szívük!

Egyébként nem kell messzire menni: Dömös - Vadálló kövek - Prédikálószék (szigorúan ezt az irányt tartva) :K

(#7117) tomcica válasza Alg (#7115) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vaoooo :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7118) cekkk


cekkk
veterán

Érdekes cikk, ugye Drogos nyuszi szerint a tej a cicáknak való, de hát mit is mondjon az aki fehérje porok forgalmazásából él ;]
Futás után kakaó :C :))

(#7119) tomcica válasza cekkk (#7118) üzenetére


tomcica
Topikgazda

siman kakao,majd rafogjuk a "nyuszira" :D

mas....

egy jo kis oszi edzest kinalok,haladoknak: 3 x (2K+2K+2K + 500m lassu kocogas) a 2K-k irama pedig mondjuk egy 4perces ezreket 10km-ig tudo futonak: 4.30..4.00...3.45 (vagyis 9perces 2K,8perces es 7.30) utana 500m kocogas es ismet neki...ez 3x 6km erosodo iram

at lehet persze ultetni az 5percet gyakorlokra is konnyeden,akkor ugye: 11perc...10perc es 9.30perc a 2K-k irama

ezt az edzest ugy kell futni,hogy nem a versenytempoval,az elso 2K nem szabad hogy feszes legyen
elotte nincs melegites egybol indul

ossz km = 19 (ugye van 2x 500m kozte)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7120) Newboy911 válasza tomcica (#7119) üzenetére


Newboy911
tag

Köszi az edzést, átültetem, kipróbálom.
Viszont 2 jó hírről is be tudok számolni.
Csatlakoztam a helyi triatlon klubhoz, a héten voltam 2 termi edzésen.
Mit ne mondjak, minden porcikámban izomláz. (ez kell nekem a fejlődéshez :) )
Kettes számú jó hír, ha semmi nem jön közbe utazok egy futóversenyre Franciaországba dec 5. és 10 között. :DD

(#7121) raggg válasza Newboy911 (#7120) üzenetére


raggg
senior tag

Hajrá :-)

ragklaatPS

(#7122) tomcica válasza Newboy911 (#7120) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo,bravo a klubot tamogatom jo alapot adhat,amibol kesobb sokat tudsz meriteni

erre az edzesre tessek vigyazni,ma futottam a palyan (ho + szel) es ha elgyorsulja az ember akkor a harmadik szettel problemak adodhatnak...a masik amit lehet ebbol modositani,ha csak 9km-t szeretne valaki akkor leheten 3x (1K+1K+1K) a szeriak kozott 500m piheno marad,az ugy emeszthetobb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7123) concret_hp


concret_hp
addikt

futaneten a Spurikártya/ Futóklub
az mi? kell venni vmi tagsági kártyát?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7124) cekkk válasza concret_hp (#7123) üzenetére


cekkk
veterán

Az ő versenyeiken lefutott km után kapsz valami kártyát.

(#7125) Aristeus válasza cekkk (#7124) üzenetére


Aristeus
tag

cekkk jól mondja:
Az idei kártyatulajdonosok: a BSI 2013-as Törzsfutói (akik 2012-ben legalább 5 BSI versenyen indultak vagy min. 75 kilométert futottak)
Gondolom ugyanez lesz érvényes majd jövőre is.
További részletek itt: [link]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#7126) concret_hp


concret_hp
addikt

hát akkor majd jövőre :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7127) Pablo válasza Aristeus (#7125) üzenetére


Pablo
csendes tag

"vagy min. 75 kilométert futottak"

Értsem úgy, hogy BSI versenyeken összesen 75km?

(#7128) cekkk válasza Pablo (#7127) üzenetére


cekkk
veterán

Igen az előző évben legalább 75km vagy 5 versenyen részt vettél.

(#7129) tomcica


tomcica
Topikgazda

holnap feljutok pestre,a multinavigatorban volt mar valaki? (dozsa gyorgyon van) hogy kepzeljem el,van rendes valasztek vagy csak kiallitoterem?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7130) Alg válasza tomcica (#7129) üzenetére


Alg
veterán

Ahogy néztem Innov8 meg Hanwag van ott helyben, de ha biztosra akarsz menni rendeld be előtte webshopban (ha nem jó, nem kell megvenned) - vagy eressz meg egy telefont

Partneráron tudok náluk a webshopban vásárolni, ha szólsz hogy mi kell megrendelem és kicsit olcsóbban kijössz. (Bár nem tudom megérkezik-e holnapra ha ma megrendelem)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7131) tomcica válasza Alg (#7130) üzenetére


tomcica
Topikgazda

megrendeltem a shopban es eleve partnerarat adtak nekem is,mi ez a parnerar amugy? mi kell a partnerseghez?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7132) tomcica válasza tomcica (#7131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mondjuk lehet azert mert eleve AKCIOS a termek?

[link]

kuldtek emailben visszaigazolast,hogy mit rendeltem es 24.900 ft az ar benne,sehol nem emlitik a teljes regi arat 37.990 ft (amikor a webshopban kijeloltem ott is csak ez az alacsonyabb ar volt a kosarba,nem vagyok partner,sot be sem vagyok regisztralva)

ahogy latom felre is tettek,mert lejerult a valaszthato meretek kozul,ergo egy darab volt raktaron

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7133) Alg válasza tomcica (#7132) üzenetére


Alg
veterán

Igen valószínűleg az akció miatt.

Parterséghez egy adott összegű (ha jól emlékszem 35.000 Ft) összesített webshopos vásárlás kell. (csak webshopos számít, és csak weshopban elérhető a partnerár)

Meg vannak "egyedi termékajánlatok partnereknek" is, jelenleg innov8 futózsákok víztartállyal, de még így is baromi drágák (20 ezer+)

Szerk: 35.000

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7134) tomcica válasza Alg (#7133) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh 35000-ert nalunk ket kolok hordana a vizet kerekparon melletted egesz evben ;)

koszi az infot,igen akcios...utolso darab,remelem jo a meret,mert noi,de a Salomon oldalan unisex meretezes van szoval a 6.5UK az ferfi es noiben is 40-es EUR meret,na de okosabb leszek ha a labamon van,lattam meg par akcios Inov8 cipot 2xx szeria az 4mm nem teljesen minimal de azert igen topanka jellegu 25ezer az is,mondjuk eloben meg sosem lattam Inov8-et lehet felprobalom legalabb tudni fogom a meretemet abbol a markabol es kesobb barhonnan merek rendelni (ugy latom az is unisex meretezessel van)

majd irok ha korulneztem,hogy miket lattam (habar a pestiek gondolom kenik-vagjak a temat ;) de mi videkiek csak amulunk a kinalaton :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7135) TheMarci válasza tomcica (#7129) üzenetére


TheMarci
addikt

Jártam már náluk, a falon ki van rakva egy rakat cipő, azokból van méret is általában, meg vannak kiegészítők is. Asszem az a raktár is, azaz hátul, tehát ami cucc van, az ottvan helyben.

Do You Dream?

(#7136) gombi01


gombi01
tag

Tomcica: ha màr feljutsz a nagyfaluba a sportdirect boltokba nem kukkantasz be?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7137) Alg válasza gombi01 (#7136) üzenetére


Alg
veterán

Sportsdirect-ben most láttam pl 5000-ért téli futófelsőt :K

Egyetlen hibája, hogy túl rövid az ujja a hüvelykujj-bújtatós mutatványhoz, pedig a lyuk megvan neki

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7138) tomcica válasza gombi01 (#7136) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi mindenkinek az infokat :R

gombi nem terveztem meg a spuriba se menni,par hete rendeltem egy Puma Faas 500at a haverral a sportsdirectrol bagoert,meg levadaszom a kozeljovoben a NB 790-et 30-32 euroert es jo is vagyok a 2014es evre (ugye vettem egy Kinvara 2ot osszel,meg dobozban van,varja a tavaszt ;) )

igazabol aki visz fel az akar turaboltokba menni overland,mountex es multinavigator bakancsot keres,en meg meglattam ezt a Salomont igy learazva es kaptam az alkalmon,persze nem zarkozom el semmitol ha egy jo inov8 a kezembe kerul es az ara is okes akkor viszek ra penzt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7139) Alg válasza tomcica (#7138) üzenetére


Alg
veterán

Mondd meg a havernak hogy a zajo cuccok között is érdemes szétnézni, eszméletlen jó polartec pulcsik vannak leárazva ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7140) tomcica válasza Alg (#7139) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okok ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7141) Alg


Alg
veterán

Szerdán este voltam focin (9-től fél 11-ig) - jó nagy pályán, 4+1, igazi hajtós-futós sprintelős, élveztem, de mára olyan izomlázam lett ami futástól már nagyon régen volt.

Azt hiszem megyek legközelebb is :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7142) deicide válasza Alg (#7141) üzenetére


deicide
veterán

Jó is az, hétfőnként én is focizok, teljesen más terhelés fel alá rohangálni 60 percet, sprintelni, megállni, újra, akár 100szor :DDD Nekem néha a talpam szokott másnapra bedurranni, de mostanság már nem.
Most már a ma reggeli 9km/h-s gyaloglás után sem lett izomlázam, csak a kezem fáradt el a kalimpálásban. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7143) tomcica


tomcica
Topikgazda

Pesti ut letudva,multinavigator korrekt uzlet,Inov8-bol minden van keznel,meretet is probalhattam (ruha es cipo is) igy ha barmikor kell valami rendelni is tudok.

Salomon Sense Mantra valoban unisex meretezes,nem szukebb a noi vagy valami,igy elhoztam.Vettem meg ket par inov8 mudsock-ot is kozepes hosszusagut,telire.Meg felprobaltam az inov8 aranyaru esokabatjat,de az egyelore ott maradt (XS a meretem) ;)

Az arenaban meg raszaladtam egy Sketchers Gorun2-re learazva 24rol 19-re,azzal mar egyszer szemezgettem,most elhoztam,igaz az iden mar nem lesz hasznalva,de legalabb ugy indulhat a tavasz hogy semmin nem kell gondolkodni csak kimenni es edzeni ezerrel.

Sportsdirectben is szetneztem,a cipok ott gyalazatosak,a ruhabol esetleg van par olcsobb darab (karrimor slazenger ilyenek) haver vett valami ultra vastag zoknit,de nem futasra hanem otthonra.Olyan mint egy mamusz.

Valamint ismet rajottem,hogy egy nap nem eleg atnezni meg celiranyossan sem Pestet,ez van... :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7144) gombi01


gombi01
tag

Nyúlcipőbolt akciózza a Saucony lépőket:
SAUCONY FASTWICH 6 - 18 390 Ft
SAUCONY GRID VIRRATA - 15 989 Ft
SAUCONY TYPE A5 - 18 390 Ft
...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7145) tomcica válasza gombi01 (#7144) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az okes is,de Virratabol nincs csak 42es en nagyobb...fastwitch is ha jol emlekszem csak nagyobb meretkben van 40.5 a legkisebb....ez a ketto szamomra erdekes es hasznalhato cipo

apropo megvolt az elso mocskos futas a Salomonban,14 km saros foldes/fuvesut,nagyon porgos cipo,olyan mint a palyacipok (nagyjabol az Asics DS Racerre hasonlit,attol egy picit nehezebb,de pont olyan a feeling a rugalmassag,a kemenyseg - nem egy tul puha cipo) ahogy az elso bemelegito kilometert futottam mar ereztem,hogy hazaertem,ezt nekem gyartottak...preciz,rugalmas,kemeny KELL :)

(tegnap ebben plazaztam es ma delelott dolgoztam,hogy kicsit szokja a labam,de tobbet nem is kellett jaratni)

tartossagra kivancsi vagyok,a kevlar fuzorendszer zsinoros pedig nagyon tetszik (ilyenem soha nem volt meg eddig)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7146) Timyyy


Timyyy
őstag

Milyen C vitamint ajánlanátok? Csak általános immun erősítésre, vitamin pótlásra, stb, semmi extra.... ez a C-1000 pl jó?
Ill. egy pulzusmérő órát szeretnék, de nem mellkasra csatolósat, és ne horror áron. Milyen márkát/típust érdemes vennem?

(#7147) cekkk válasza Timyyy (#7146) üzenetére


cekkk
veterán

Ez horror árban van szerintem, vegyél olyat ami por formában van és vízben oldódik, sokkal többet kapsz olcsóbban.

Órát nem tudok javasolni, mert nem is láttam még olyat amilyet te szeretnél, ami meg minőségi az sokba kerül sajnos :(

(#7148) válasza cekkk (#7147) üzenetére



addikt

Én is ezt szedem, hol tudsz ennél olcsóbbat?

vagy ilyen patikai kimérős? az mennyibe kerül? sosem próbáltam még

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7149) cekkk válasza (#7148) üzenetére


cekkk
veterán

Én speciel állatgyógyszertárból kapom ingyen :DDD
De itt van fél kilő és azért számold ki, hogy melyik mennyibe kerül. Persze ezt fel kell oldani, meg nem is tudod úgy vinni, de szerintem sokkal jobb az ilyen mint a tablettás, a szervezetben is jobban felszívódik már azért is mert ez már oldott állapotban van.

(#7150) Alg válasza Timyyy (#7146) üzenetére


Alg
veterán

Én is olyat néztem ami nem mellkaspántos, de végül mégis a Polar RS300 mellett kötöttem ki, mellkaspánttal.
Nem is igazán találtam olyat ami máshogy mérne (talán valami iStyle-os volt jó drágán) - jó az a mellkaspánt, kényelmes, egyáltalán nem zavar, és pontosan mér.

Polar, Garmin, Suunto amit jónak mondanak, ezek 30 ezertől felfelé.

Van 10k körül is, de az egyrészt kitudja meddig fog működni, meg milyen pontosan, másrészt nem kódolt a jel, szóval bármi külső hatás belezavarhat (pl. melletted fut valaki szintén pulzusmérővel...)

cekkk: ez tiszta aszkorbinsav, ami ugye c-vitamin, csak az a hátránya hogy pár óra alatt kiürül a szervezetből, tehát napi sokszor kell szedni. (volt nemrég nagy felháborodás hogy milyen drágán adják el a pirulákat mikor az aszkorbinsav ugyanaz töredék áron, de nem, nem ugyanaz.)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.