Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) raggg válasza tomcica (#7900) üzenetére


raggg
senior tag

A hosszabb távont úgy értettem igazából, hogy ha most elkezdek edzeni én is, meg egy tipikus nagyon vékony valaki, akkor nekem jobban fog menni azonos edzésmunkával a futás. De most elgondolkodva ez lehet ugyan az, mint amit deicide kollega írt.

ragklaatPS

(#7902) concret_hp válasza raggg (#7899) üzenetére


concret_hp
addikt

azért a ducit meg az izmosat ne keverjük össze :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7903) tomcica válasza raggg (#7901) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Decide jol csinalja,abban a tartomanzban van,ahol a teste eleg eros,de meg van tartalek is benne,lehet nincs csucsra jaratva az izom-zsir,de barmilyen tevekenyseget tud csinalni tartosan...az elethez pedig ez a legfontosabb,hasznalhato test :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7904) deicide válasza tomcica (#7903) üzenetére


deicide
veterán

:R
Ez így van, nem látszanak a kockák a hasamon, van rajta kis tartalék, valahogy ösztönösen megvan az összhang, így valamennyire gyors is tudok lenni, de ha kell, gyalogolok/kocogok is 12 órán át.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7905) raggg válasza concret_hp (#7902) üzenetére


raggg
senior tag

Nem-nem, nyilván nem akartam összekeverni, azért is írtam idézőjelesen.

Nekem sem kockás a hasam, de nem érzem, hogy visszahúzna a súly, gyakorlatilag a hasamon kívül sehol nem látok magamon zsírt ... onnan meg nem akarom ledolgozni kockásra (na meg annyira nem is fűl hozzá a fogam, azért elég jó meló lenne), félek csak menne vele együtt az izomzatom.

ragklaatPS

(#7906) gombi01


gombi01
tag

Érdekes témát feszegettek, kb4 éve amikor elkezdtem kocogni 95kg voltam, csak úgy suhant el mellettem mindenki. Tudtam, hogy fogyni kell a jobb eredményhez csak azt nem, hogy mennyit. Pár év alatt lementem 80-85kg közé és úgy gondoltam ennél lejjebb már nem kellene mert a vizisikló kategóriába sorolnak át.
A sok km viszont pucolt rendesen most 73kg körül vagyok de nem bánom egyeltalán, mások szerint ez már túlzás viszont hátrányát még nem éreztem. - Azért elkezdtem újra kondizni, hogy ne fújjon el a szél és oldalról is észrevegyenek, ne kelljen már mindig szembe fordulni -
Szóval mindenki maga érzi, hogy mi a jó neki (mit akar a tükörben viszont látni) és a saját kitűzött célt, hogyan tudja elérni a legkönnyebben. Nekem pl a futás mellett kell még valami erő edzés is amivel próbálom formálni a testem akár crossfit, akár kondi.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7907) tomcica válasza gombi01 (#7906) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy gatyaba evezunk - szinten zenesz :D en mindig 55-58kg kozott ingadoztam (168cm) nyaron magatol lemegy 55 kornyekere,telen felszedek kicsit,ugyanugy crossfittel tartom kondiba a testet,foleg a felso testet,ha nagyon akarnam le tudnek menni 52kg-re ahol szinte minimalis zsir lenne rajtam,de akkor magamhoz kepest nagyon gyengenek ereznem magam,most ugy vagyok vele,hogy jol tudom a testem mozgatni kb 30db felhuzas v. 80-100 fekvotamasz egyben,ez kisebb sullyal megfelezodne,nagyobbal meg lelassulnek...szoval nem minden a futas es a versenytempo,de azert nyar veger szeretem lent tudni a sulyom,ott ahol a helye ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7908) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Próbálta már közületek valaki Nike Flyknit Lunar2-t? Mi róla a vélemény? Második cipőnek gondolkodtam el rajta, jelenleg egy LunarGlide4-et nyúzok. Főleg aszfalton valamint töltésen (döngölt kavics/föld/fű) futok, távban 15-20km között.

[ Szerkesztve ]

(#7909) raggg válasza nauro (#7908) üzenetére


raggg
senior tag

A múltkor beleléptem, futni nem futottam vele.

Szerintem a talpa nem sokban tér el a Lunarglidetól, de könnyebb cipő. Én egy kicsit ódzkodok a kötött nike-ktől, egyrészt az áruk miatt, másrészt, nem tudom mennyire lehetnek tartósak. Persze lehet, hogy semmivel sem kevésbé tartós mint a hagyományos anyagok, ki tudja.

ragklaatPS

(#7910) tomcica válasza nauro (#7908) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerintem parasztvakitas...a Flyknit Racer az okes,annak mas a talpa,de a Lunar az ugyanaz a lunar talp mint mas lunaroknal (ezt jol megaszondtam) egyedul a felsoresz az extra,mivel flyknit igy nagyon kenyelmes,de annyit nem er amennyiert kinaljak (ez a sajat velemenyem ugy h nem is hasznaltam :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7911) tomcica


tomcica
Topikgazda

odatettem az utobbi ket napot,tegnap: elso edzes felmero palyan 600m (800as versenyiram) 1.31 utana egy 2km fokozo tempo faradt labra osszesen 9km...erre ra meg aznap 14km dombedzes 20kor,ebbol 5kor lassu,5tempo es igy valtva

ma pedig rovid melegitesre: 4km eros tempo 14.22 (atlag 3.35) 1000m kocogas pihenonek es 5km sima tempo (hulla labra) 18.27 (atlag 3.49) majd kifutas

37km minosegi munka...nem kell majd nogatni,hogy elaludjak ;] (ha megkerdeznetek a 600m csapott szet legjobban,a tobbi siman hozhato)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7912) Crytek válasza tomcica (#7911) üzenetére


Crytek
veterán

Lol visitok!!

Next PC Upgrade: 2022

(#7913) nauro válasza tomcica (#7910) üzenetére


nauro
aktív tag

Köszönöm a választ :) Van benne valami amit mondasz, csak az az érdekes, hogy más csoportba is van sorolva a két cipő :)

(#7914) deicide válasza tomcica (#7911) üzenetére


deicide
veterán

Ez egy egész más szint, mint amit mi művelünk. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7915) Alg


Alg
veterán

Én meg ma félholtam vagyok itthon szabin, fáj a torkom mint állat :( pedig már azt hittem megúszom ezt a szezont nyavalya nélkül :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7916) tomcica válasza nauro (#7913) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,ha mar NIke vonal a kovetkezok kozul valasztanek: pronalo edzocipo = Lunarglide
normal edzocipo (gyors tempokra is jo!) Zoom Elite v. ha nehez suly miatt puha kell akkor Pegasus 30

konnyu cipok kozul: Lunarspider,Lunaracer (flyknit racer is johetne ha nem kerulne 40ezer ft-be) esetleg ha olcso alternativa kell es nem zavar h puha akkor Freerun 3.0 v. 5.0 tetszes szerint,elobbi hervisben volt mar 19900 is (merethianyosan)

ennyit a Nike-rol...a legjobb cipoim amiket imadok(tam): Saucony Ride 5 puha,de konnyu,mindenes foleg telen....New Balance 890 tokeletes svajci bicska,ha egy cipom lenne valszeg v. a Saucony Kinvara (de ezt egy nagyobb sulyu ember hamar szettapossa)

versenyre aszfaltra Saucony Fastwitch 5 nagyon eltalaltak vn benne egy kis tamasztas de lehellet csak...tokeletes 5K-10K cipo! az Asics DS Racer 9 is nagoyn hasonlo,de valahogy nem erzem benne annyira jol magam mint a FW-ben,abbol meg sajnos nem talaltam meretet HU-ban sehol,marmint az uj Fastwitch 6bol...5mar letunt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7917) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

ha esetleg valaki licitalni akar v ilyet keres,onnan toletek HU-bol lehet

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7918) concret_hp


concret_hp
addikt

nah beregeltem bp maratonra :)

aki néz a bsi versenyeket, a napokban érdemes ránézni 1 csomónál 27étől emelkedik a nevezési díj :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7919) deicide


deicide
veterán

No, megvolt az óbudai futófesztivál félmaraton, a nettó idő 1:29:18 lett, de többek mérése alapján a pálya összesen 21460 méter volt, így a félmaratoni időm 1:27:47 lett. Az 1:36:18-as januári időmet adtam át a múltnak! :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7920) concret_hp válasza deicide (#7919) üzenetére


concret_hp
addikt

az elég jelentős javulás :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7921) Alg válasza deicide (#7919) üzenetére


Alg
veterán

Grat, sikerült betolni 1:30 alá :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7922) deicide


deicide
veterán

Köszi srácok, igen, meglett, amit vártam magamtól, nem sok futással sikerült egy nagyot fejlődni a télen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7923) tomcica válasza deicide (#7919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep+szep alakul ez,gratula

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7924) gombi01 válasza deicide (#7922) üzenetére


gombi01
tag

(#7922) deicide:
GRATULA :R !! 1:30 alatti félmarcsi nekem is kell !!!

Holnap megyek móri terepfélmarcsira ami valószínű nem a PB-lesz mivel van benne vagy némi szint csak az íze kedvéért...

Ma nem is kocogtam egy métert sem,
gurultam egyet inkább Almádiig meg vissza, jó magas a vízszint a Balcsiban.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7925) deicide válasza gombi01 (#7924) üzenetére


deicide
veterán

Engem is invitáltak Mórra, de a mai után az öngyilkosság lenne :)
Ha nekem megy az 1:30 alatti idő, neked is fog, ebben biztos vagyok, semmi extrát nem tudok :)

tomcica: Köszönöm, alakulok mint púpos gyerek a prés alatt. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7926) tomcica válasza deicide (#7925) üzenetére


tomcica
Topikgazda

inkabb meselj a versenyrol,milyen volt,taktika...hol volt holtpont,mi volt a kulcs a tavalyihoz kepest,csajok,kaja,pia stb...stb..

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7927) deicide válasza tomcica (#7926) üzenetére


deicide
veterán

Bármilyen hülyén hangzik, ez volt 2. éles versenyem életemben. Fejben úgy raktam össze a menetet, hogy az első 7km 29:10 lesz, a másodikat kiengedem kicsit, az 29:40 és a harmadik meg ami még marad erő benne, 28:50 környékére vártam. És ez majdnem másodpercre így is lett. A kulcs az volt, hogy nem ijedtem meg az esőtől és nem futottam el az elejét. Már az első kilitől kezdve nyomtam az egyenletes 4:10 körüli kiliket az első harmadban, aztán visszavettem 4:15 környékére a második etapban, a végére meg elkészültem az erőmmel, de egy erős hajrával meglett. Az hatalmas plusz volt, hogy a 3. körtől jöttek a lekörözött futók (3.5km-es volt a körpálya) és olyan seggek riszálták magukat előttem, ami folyton erőt adott a folytatáshoz. Ezzel együtt a végén 1 percig csak lihegtem, de nagyon örülök, hogy meglett.

A frissítés jó volt, volt egy segítőm, ő a 3. körben adott egy csomag zselét, amihez a frissítőponton lehúztam 2 deci vizet, meg még 2x ittam izós löttyöt, ez a bőséges reggelivel együtt pont jó volt.
A holtpont a 4. körben jött, amíg be nem ütött a zselé hatása, akkor kicsit leírtam magam fejben, de aztán megjött az energialöket és mentem tovább. A célban és majd' minden körben a nevem is bemondta a speaker, az is adott egy nagy pluszt.

Ellenben a pálya elég keskeny volt, az utolsó 2 körben nagyon kellett figyelni, hogy előzésnél ne legyen gond, buktam is párszor 1-2 másodpercet, de a ritmusból szerencsére nem estem ki.

Összességében nagyon elégedett vagyok, de a fejlődés nem áll meg, a következő cél az 1:25:00 a szezon végére.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7928) gombi01 válasza deicide (#7925) üzenetére


gombi01
tag

(#7925) deicide:
hu a 4:10-es ezrek számomra pár km-tg mennek csak sajna...
azt hiszem ezen a nyáron a gyorsítókra kell koncentrálnom!
Remélem, hogy a sporik vagy tomcica prése -edzéstervei, tanácsai- majd alakít :)

Nekem a bécsi maratonhoz pl nagyon oda kellett rakni magam, tavaly novembertől áprilisig majdnem 1300km toltam, a kondim meglett így sima ügy volt a 42km -semmi séta meg maratoni fal nem volt-

Amikor azt olvasom, hogy van akinek nem sokat kell futni egy jó eredményhez kicsit irigylem is meg nem is, olyan vegyes érzelem. Nálam az, hogy jól sikerült a verseny egy jutalom a verejtékes munkáért és marha jó elmondani vagy leírni DE szerintem az a legjobb feeling, hogy futsz, kitartasz tolod mint állat, képes vagy rá...
és a nap végén büszke lehetsz magadra, hogy igenis ma is megcsinálltad (hiába esett, fújt, hideg volt, stb..)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7929) Crytek válasza gombi01 (#7928) üzenetére


Crytek
veterán

LOL fetrengek!

Jó érzés látni hogy a 99% csak kóválygunk az utakon népek közé lenéznek ilyen nagymesterek.

" 4:10-es ezrek számomra pár km-tg mennek csak sajna."

Nekem is konkrétan az első km-ig és soha többet azon a napon :DD

Most is futottam egy nekem rohadt erős 5.5km-ert

1km: 3:56
2. 4:48
3. 4:45
4. 4:40
5. 4:53

Mondjuk azt vettem észre hogy én tökmindegy hogy erőlködök meg milyen távon ez a 4:4x-5xmin/km az én bármikor legjobb tudásom.
Visszanézve a félmaratoni diagramot ott is 4:54min/km-el futottam végig.
Lassan el kéne kezdenem bepróbálni 30km távolság fölé mennem mert a nyári maratoni táv nem tudom hogy lesz meg :(

Next PC Upgrade: 2022

(#7930) deicide válasza gombi01 (#7928) üzenetére


deicide
veterán

Azért ne úgy képzeld el, hogy csak úgy jön a jó eredmény futás nélkül. Ehhez én napi átlag 2 órát edzem, minden egyes nap kint vagyok, ha esik, ha fúj. Csak legtöbbször nem futok, hanem gyaloglok, túrázok, bringázok, de ezek, ha jól csinálja az ember, ugyanúgy gyorsítják a futóteljesítményt is. Tényleg furán hangzik, de nem csak futással lehet megfelelően jó futó valakiből. A jó eredmény pedig nekem is ugyanolyan katartikus élmény, mint bárki másnak, mert ugyanúgy szanaszét dolgoztam magam érte. :DDD

Viszont ha tudatosan edzel, követed a tanácsokat a gyorsítással kapcsolatban, akkor mivel az aerob alapjaid megvannak, jönni fog a fejlődés is hamarosan!

Crytek: Neked 3-4 órás lassú kocogás kell, vagy hétvégenként 6-7-8 óra gyaloglás/teljesítménytúra, az anaerob pulzustartományban, hogy hosszú távon szokja a szervezeted a terhelést. Tavaly áprilisban, szinte pont egy éve alapoztam meg az aerob állóképességem, hétről hétre toltam 60-70km-es gyalogtúrákat. Irdatlan kemény volt, de máshogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7931) deicide


deicide
veterán

Kint az eredménylista, 8. hely! :)

De ami fontosabb, hogy a szokásosnál is tempomatosabb 3.5km-es köröket hoztam össze (14:51 ; 14:54 ; 14:52 ; 14:50 ; 15:06 ; 14:45), ez jelzi, hogy nagyjából mit tudok most, de ezt nagyon stabilan, akár másfél órán át. Innen kellene 14:30-ra fejlődni/3.5km és akkor meglehet az 1:25:00. Ehhez még gyorsítókat kell nyomni, meg a lábat tovább erősíteni, mert 90 kilót cipelni azért továbbra is nehéz. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7932) nauro válasza deicide (#7930) üzenetére


nauro
aktív tag

Azt a tanácsot elírtad, ilyen hosszú edzésmunkát nem végzünk anaerob tartományban :) Aerob lesz az

(#7933) tomcica válasza Crytek (#7929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt az elso kilometert nagoyn eltoltad,azonnal kihat a tobbi negyre is...jobb lett volna tudatosan visszafogni 4.20-30 kornyekere (a 20is csak azert mert tolja az embert az izgalom az elejen) es megproballni beallni 4.30-35re ugy mintha csak 3km-t kellene futnod,ha azt erzed haromnal hogy most azonnal atomjaidra esel akkor lesz jo az 5km-ed ez egy ilyen mufaj :) es szivbol kifutod az uccso 2 kilit,ha picit beernyed a 4.-ik akkor be,le van tojva,az otos meg ugyis lenduletesebb mert mar latod a veget es kitolod ami a csovon kifer

komoly aerob alap kell minden sporthoz,a rovidebb tavoknal pedig muszaj radolgozni az oxigen nelkuli tartomanyt is (a jo hir hogy jo alapnal ez 12het alatt megcsinalhato,tehat marcius-april-maj es johet a csucsforma ha sietsz,ha nem akkor kesobbre idozited es oszre hozod)

akinek a vegefele gumicukor a laba,annak a dombok/hegyek a masik kulcs,akar seta,de kesobb azert ha nem mas kocogva beerositeni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7934) Crytek válasza tomcica (#7933) üzenetére


Crytek
veterán

Mint írtam én hobby futó vagyok gépezek egész nap felállok és ameddig kedvem van.
Nem készülök versenyekre nem is járok versenyekre én csak magamnak futok.
Az akaraterőmet mérem fel semmi több.
Félmaratoni táv megvolt most jönnek majd a hosszabbak.

Next PC Upgrade: 2022

(#7935) tomcica válasza Crytek (#7934) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ertem-ertem...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7936) deicide válasza nauro (#7932) üzenetére


deicide
veterán

Azt el, valóban :B

tomcica: "gumicukor a lába", ez nagyon jóóó :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7937) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Az első rendes futásom a diéta óta. 6 km-es verseny, 32 perc volt (34-et ír a sport tracker, de kb 2 perccel korábban indítottam, mert még szokni kell ezt a tok a kezemen dolgot....) Szuper idő volt, jól ment.
[link] futás

[ Szerkesztve ]

(#7938) raggg


raggg
senior tag

Fájó szívvel olvasgatom a hozzászólásokat, 2 hét kényszerpihi után.. mennék már futni. :-)

Sajnos nem múlt a fájdalom a vádlim környékén, úgyhogy inkább pihentettem.. helyre is jött, viszont nem nagyon tudtam olyan mozgást végezni, ami alatt ne éreztem volna a fájdalmat, úgyhogy valószínűleg még kedden is vissza kell fogni a lovakat. :-)

ragklaatPS

(#7939) deicide válasza Rabbitf_24 (#7937) üzenetére


deicide
veterán

Jó kis edzés, Veszprémben a dombokkal sem lesz gond, van belőle bőven :)

raggg: akkor nem érdemes kockáztatni, ja, inkább még zabolázd meg a ménest :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7940) Rabbitf_24 válasza deicide (#7939) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Te is keményen tolod, tekersz is meg futsz is? :R
Hát igen, itt a környéken a szintkülönbség az adott, de legalább jobban megdolgoztat. :)

(#7941) deicide válasza Rabbitf_24 (#7940) üzenetére


deicide
veterán

Igen, plusz gyaloglok/teljesítménytúrázok, itt is adottak a hegyek, lehet szépen combot/vádlit építeni. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7942) Newboy911


Newboy911
tag

Én abban a szerencsés helyzetben voltam tegnap, hogy egy napot tölthettem a Mátrában.
Sikerült szakítani időt, és "elzarándokoltam" a kedvenc "kilátómhoz". Kép.
Egy lightos terep félmaraton, amit ma egy kis biciklivel oldottam.
Mindenkinek hasonló szépeket kívánok :)

(#7943) tomcica válasza Newboy911 (#7942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gyonyoru,na itt lehet dombedzest vegezni....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7944) Alg


Alg
veterán

Könnyebb torokfájós megfázás után mikor lehet elkezdeni futni? Szerdán kezdődött, csütörtök-péntek még kicsit hőemelkedéses erősen torokfájásos volt, péntek este abban a kellemes hűvös szitálós időben már volt erőm és kedvem hazasétálni a munkahelyről (kb. 1 óra), ma már levegőt is kapok az orromon, és nagyon mehetnékem van...

Ja igen 2 hét múlva a BBU-s EU-s futóversenyen szeretnék majd egy jó időt, feltüzelte magát rá a baráti társaság, 5-6 fővel indulunk :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7945) concret_hp válasza Alg (#7944) üzenetére


concret_hp
addikt

amikor érzed az erőt, szerintem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7946) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#7937) üzenetére


gombi01
tag

(#7937) Rabbitf_24:
milyen volt a intersportos futás? el szerettem volna menni, de a móri félm. választottam.
Mivel én is vp-i vagyok lehet, hogy majd összefutunk, láttam a scönin a húzódzkodós (before-after) képet, GRAT :R !! ..terveztem már én is lemenni.

Mór ezerjó félmaraton:
Pont úgy sikerült ahogy nem terveztem!
Az első 7km-en nem akartam elfutni.. azért csak sikerült, sőt még egy reggeli nem tudom honnan jött szikra miatt az ivós hátizsákom is magamra vettem amikor indultam tele vízzel - mit nekem plusz 1,5kg :)
A Csókakői vár kiránylánya felé jött egy dombocska és hopp végem is lett, mint a lajhár úgy haladtam, szerintem a csigák is tudták volna nyalogatni a cipőm sarkát úgy belassultam. Emellé nehogy már jól érezzem magam beszúrt az oldalam. Hiába próbáltam a szükséges oxigén pótlásához az összes rajtam lévő lyukat használni csak nem múlott a szúrka!
Tudtam, hogy elmúlik csak azt nem, hogy mikor, ugyan volt lejtő amin mehettem volna teljes gőzzel de még mindig szenvedtem a légzéssel. Úgy 13km környékén nagynehezen helyrejöttem és elkezdtem ismét szaladni, lett is 4-5 normálisabb kilim, viszont a kedvem már nem jött vissza. 103. perc végére értem be (4:50-es átlag).

Szóval az lett amire nem vágytam, versenynek gyönge teljesítmény, edzésnek meg sok, ha laza 5 percesekkel végig nyomom vigyorogva érek be 105 percre...Nah de mindig tanul az ember :K

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7947) tomcica válasza Alg (#7944) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en abba se hagytam volna...siman kezdheted akar MOST :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7948) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#7946) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm! Rengetegen voltak, de nagy meglepetésünkre szinte mindenki a 3km-es távot tolta le. Amikor elindult a 6km-es futás aztán odaértünk az első bizonsági őr / rendőr kombóhoz, akkor mondták is, hogy ennyi? :DDD Amúgy jól meg volt szervezve, jövőre remélem ugyanitt ugyanekkor, csak már pár perccel jobb idővel... :K Ha jó idő lesz a héten, akkor lent leszünk 1-2 napot egy laza futásra.
Jobban jártál a félmaratonnal szerintem. (Aszfalton nem szeretek futni, ahol te futottál ott meg nem sok aszfalt volt gondolom. :) )

[ Szerkesztve ]

(#7949) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#7948) üzenetére


gombi01
tag

(#7948) Rabbitf_24:

Nem rossz pálya de kb 50-50% aszfalt-terep.
A legjobb az utcsó 100 méter volt ahol a gyermekeimmel nyomtuk a hajrát :) befutó

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7950) tomcica válasza gombi01 (#7949) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig meg csak felesleges sulyt se cipelsz magadon....kemenyebben kell azokat az edzesen futott kozepes tempokat tolni es sokat :DDD

na csak lennek ott edzest tartani neked,bemenne az 1.30 ala zaros hataridon belul :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.